Új privát üzeneted érkezett!

Sleepin,
Gratulálok!
A második terhesség alatt végig szoptattam az első gyerekünket. Szülés után még hónapokig együtt szoptak. A harmadik terhesség alatt a 20.hét környékén elválasztotta magát a második szopibajnok, addigra a tej egyre csökkent és a feszülés is abbamaradt.
Azt a négy hónapot leszámítva 2001.10.18-a óta szoptatok, most már ideje lenne ha Ágnesünk abbahagyná :lol: :lol: :lol: :lol:

Tényszerűen, elfogultság nélkül írtam, úgy olvassátok :lol: :D :wink:

Kép
Kép
Kép
 
 


Azta Amica!!! Ez nem semmi. :) Én elválasztottam Bendust, megijedtem, hogy gond lesz. Mostmár vissza nem akarom szoktatni. Igazából imádta a szopit, mindig szedte le rólam a ruhát ha ideje volt már, ehhez képest nem volt semmi extra azzal, hogy nem kap többet. Ő ilyen típus mindenben. No, azért van hiszti, ha nem úgy van valami ahogy elképzelte, de ebben nem volt. :) Nekem még most is furcsa, hogy nem szoptatok. Rossz érzés is. Úgy hiányzik, olyan jó volt. Az a közelség, amit semmi más nem pótolhat, az az arc, amit akkor láttam, amikor szopizott... jajjjj.... hiányzik....

Kata, mint írtam előbb is, szerencsére nem volt gond. Cicim sem feszül, csak nem tudtam, hogy tényleg így felszívódik.

Emma! Neked is köszönöm a választ, megnyugtattatok. :) Neked pedig kitartás, hogy bírod a végét? Nagyon fárasztó gyerek mellett? Nekünk is kb. így fog kijnni a lépés, mint Nálatok. Mesélj!!! :) Alvás? Zalán hogy alszik, rendesen egyedül végig az éjszakát?

Csatolom a ma kapott képet:

Kép

CRL: 10 mm, petezsák: 35 mm, szívműködés kimutatható :D Doki szerint 6 hetes, szerintem 7. :) Majd kiderül... most nem saját dokimnál voltam, oda szerintem 2 hét múlva megyek.

Kép
Kép
 
 


amica
huha, te is aztán tejcsarnok vagy a javábol :) én is annak éreztem magam Petivel, amikor napi plusz egy liter tejet fejtem ki. Akkor a te cicid is tejeszacsko formáju, mint az enyém :) :wink:

sleepin
én is ugy voltam, hogy nekem kellett lelkileg leállnomm a szoptatásrol. Davi se igényelte annyira már a végén, és alig volt tejem. Aztán amikor már pár napja nem szoptattam, és nyügösködött, ugy bennem volt a mozdulat, hogy mellreteszem. Hiába, azért 14 honap megszokása nem tünik el egy nap alatt. meg amikor náthás, és alig eszik, azt kivánom most is, bárcsak szopna. De tudom, hogy tápértéke nem sok lenne már a másfél éves tejnek. Meg aztán te is 8 honap mulba ujbol láthatod a szopós arcot :lol: :lol:
Vendég
 

 
 

Nagyon hiányzik a szopi!!!! :( Nem gondoltam volna, hogy ennyire rossz lesz. De az tartja bennem a lelket, hogy Ő nem hiányolja. Vagyis biztos hiányolja, de nem látom rajta, hogy kilenne miatta. És ez nagyon sokat segít. Talán már Ő is el akarta hagyni...

Tesóbaba szopit pedig várom nagyon. :) Bár most még fura belegondolni, hogy mást fogok szoptatni, de még a terhességet sem fogtam fel. :shock: Biztos sok mindent máshogy fogok csinálni. Én nem voltam tejcsárda, senki sem mondta, hogy az elején fejjek, hogy több legyen stb... Most jobban oda fogok figyelni és remélem újabb 15 hónap fog így eltelni. :)

Kép
Kép
 
 


Sleepin,
egy rakás dolgot másképp fogsz csinálni :D , már a terhesség sem lesz olyan mint először. Aztán meg majd élvezed, hogy milyen aranyosak együtt és ki is készülsz tőlük :lol:
Nálunk is kicsi a korkülönbség az Janka és Márton között, de a legkisebb is az első után 4,5évre született.
Másodszor meg már időd nem lesz fejni, de nem is kell, minden simán megy majd akkor is.
Nálunk Ágnes még hiányolja a szopizást. A cumiról nemrég leszoktattam, most kicsit többször szopna, de egyszer csak megnő :roll:
Ne szomorkodj, ha simán elválasztotta magát, az jó. Talán az enyémek is jobban tették volna kicsit hamarabb :oops:

Kép
Kép
Kép
 
 


Sleepin :)

Tecc a vonalzód :wink:
Nagyjából egyidősek vagyunk, én november 29re vagyok kiírva 8) Vannak tüneteid?



OFF

Lányok, aki itt használ BERNI maxi pelust, szívesen átpasszolnám a 48 darabunkat. A pelenkafutárral hozattam, de Albertre nem jó :roll: És ez az első osztályú :twisted:
Rendeltem másod osztályút is, az 100 darabos és az nagyon szuper! De a Bernit nem tudom ráadni, a szabásvonala nem Albertre van tervezve :?
Vendég
 


Amica! :) Igen, ez nyugtat, hogy elhagyta rendesen. Cumi nálunk csak annyi van, hogy elalszik vele, aztán elveszem (én galád). Lehet ezért is bírja jobban. Hát az tuti, hogy nem sok mindenre lesz időm.
Ja ma fejnem kellett kicsit, mert volt egy csomó a balban és fájt. Nem feszült a cicim, csak a csomó fájt. Jobb lett, de rohadt sokat kifejtem. Remélem nem kavar be... A jobban csak egy kicsit éreztem, de abból nem jött, "feszegetni" nem akartam... Jól csináltam?

Többedbabások: Észrevettétek a gyerkeken, hogy érzik a terhességet? Bendus fürdés közben (együtt fürdünk) ráhajtja a fejét a pocakomra. Eddig is imádta puszilgatni, de ez új szokása. 1 hete kezdte. Vagy érzi, vagy hallja a szívhangot vagy nem tudom, de eszméletlen... :)

Haga: hála a jó égnek, nincs tünetem!!!! Csak gyümölcsöt gyümölccsel ennéK. Most épp cseresznyét, ha lenne már... :roll: :shock: Neked???

Kép
Kép
 
 


Rég nem jártam erre :oops:

Sleenpin :)
Hatalmas gratula!
Megértem, hogy hiányolod a szopit! De vigasztaljon, hogy Te még átélheted!
Biztos én is kileszek, de egyenlőre Brigi még kéri a cicit.

Mi nagyjából jól vagyunk, bár most elkaptam a lányomtól egy vírust, ami megtámadta a hangszálaimat meg a nyakam. Borzalmas.

Brigi hétördög :lol:

Kép
Kép
Kép
 
 


sleepin,
igen, a gyerekek megérzik a kistestvért!
lesznek majd más jelek is :lol:

szia nelli!
puszi, tényleg rég jártál, de a többiek is...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sleepinke :P

Gratulálok, de jóóóó hír!!!! Érdemes volt benézni!!!!
Mennyi lesz a korkülönbség? Kb 2 év?

Csajok!

Anyukám kicsit jobban, a héten itthon vagyok!

Emma :P

Közeleg a kistesó születése! Izgalmas nagyon, gondolok Rád! Alvás megy még?

Kitlét

Lencus is ahogy felébred, közli, hogy kimeni, elmeni, vagy kint, terasz... Édesek, be sem lehet tényleg cűgölni őket.

Szopizás
Lencus szopizik még, van, hogy nagyo követeli, de van hogy elmarad néha...Megértem Sleepint és mindenkit, nehéz az elszakadás... És tényleg egy csodás korszak vége....
Nekem sincsmár sok tejecském, egy pár korty csak, de az is számít sztem

pussz mindenkinek

Többiek???????

Bogáncs

Kép
 


Bogáncs, örülök, hogy jobban van Anyukád! Lencus hogy viselte? Te megnyugodtál már? Remélem nem ijeszt Rátok mégegyszer így Anyud!

Emma? Egyben vagytok még? CTG?

Kép
Kép
 
 


Igen, egyben. CTG-re járok hetente. Jól érzi még magát nagyon a kis drága :D
Majd férjem értesít titeket, ha kibújt.

Kép
Kép
 


Emma, az a jó, ha jól érzi át magát odabent, főleg ha Te is bírod! :)

30egynehány hét múlva én is itt fogok tartani kb ugyanekkora gyerkőccel... :shock: 8)

Várjuk a híreket! :)

Kép
Kép
 
 


Emma, ez már nagyon izgi :wink:

Gaby, gyere te is, mesélj, már neked sincs sok hátra :wink:

Kép
 
 


sziasztok!

bocsika hogy megint jól eltüntem de nyakamon volt a szakdolgozatleadás meg a többi leadandó dolgozat és teljesen elvesztem csak olvasni volt erőm titeket.
mi jól vagyunk Balázs holnap megy anyuval 18 hónapos oltásra, jól van igazi kis dumagép persze csak a maga nyelvén mondja de ugyanakkor nagyon hisztis is.
sajna nem én viszem mert nekem dolgozni kell így mamával megy a doktornénihez.
Bence jól van élvezi az ovit és készül nagyon az anyáknapjára. húsvétkor is nagyon ügyesen mondta a verset nagyon büszke voltam rá. sajnos megint beleestünk ebbe a feleselős és nem fogadok szót témába de majdcsak kinövi.

bogáncs
örülök hogy anyukád jobban van!
Lencus hogy van mikor lesz kistesó?

emma!
nemsokára ti is 4-en lesztek szurkolok hogy minden rendben menjen.

haga
gratula a pocaklakóhoz és örülök hogy jobban vagy.

sleepin
nektek is nagy gratula a tesó érkezéséhez. szuper dolog amikor a nagyobbik is megérzi hogy kistestvére lesz. nálunk a nagyobbik mindig úgy feküdt le, hogy a pocakomra adott egy puszit a tesónak.

mindenkinek jó éjt majd jövök sűrűbben ha tudok igérem!

 


Sziasztok!


Emma????



A megint megjöttbe írkálok, ha valakit érdekli, nézze meg.
Nincs energiám többfelé írogatni :?
Vendég
 


Még mindig egyben.
Bocsánat, nekem is zéró energiám. Ez a 40. hét kikészít.
Drukkoljatok, hogy a fiam ne akarjon már sokáig bent maradni!

Kép
Kép
 


Hidegfront van... hátha... :D Én szorítok, hogy bejöjjön!!! :D

Kép
Kép
 
 


Cső csajok...

az hogy sose jutok ide az nem kifejezés...

de most muszájjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Árpinál nem volt ilyen gondom, most meg a szívem szakad meg...

Kakiügy...

Rákerestem a neten, hogy szorulás...azt írja, ha egy 6 hós gyereknél 3 napig nincs akkor doki! Hát sajna mi ide tartozunk....eddig adtam neki laevolacot, 4 naponta...attól meglett az eredmény, de ma...én együtt bőgtem vele...a padlón nyomtuk, mert játék közben láttam,hogy erőlködik, de semmi, elkezdett sírni...Árpi nem volt sose szorulásos, de nála bevált, hogy elkezdtem szoptatni, és könnyebben kakilt...hát Ádinál nem...ordított minden pózban levettem róla apelust, és a lábát a hasához tolva segítettem...jajjjjjjjj
ne tudjátok meg...üvöltött míg kipréseltük!
napi soxor anyatej, 1* gyümi, ennyi a kaja...nem értem mi a baj...adjak neki plussz folyadékot?

Volt vki hasonló cipőben?

Bocsánat, hogy ilyen önző vagyok...

Emma még egyben?
Már nagyon közel, húha...

Haga
Nagyon szorítok,hogy rendben legyen minden...sajnos hozzá nem értek, de a fekvés tuti segít!

Sleepin
Én még néha most sem fogom fel,hogy már ketten hétfelé szaladnak...a szopi nekem is nagyon fog hiányozni, imádok szoptatni...de a tesóbabánál már rutinból nyomod...nekem nagyon más...mondjuk a póz ua maradt, de sokkal nyugodtabb vagyok...

Bogáncs
Szijjjjjjjjjjja
Nahát de irigylem a beszélő totyogókat... :d Én is úgy várom már, hogy az indokínai tájszólás magyarosodjon... :d Tesó?

Mi volt még...

Kép
 


Ticsi :)

Próbálj szopi előttt 15-20 perccel cukros kamillateát adni. Akár minden szopi előtt! Addig amíg nincs kakiii. 30-50 mili elég alkalmanként.
Bár én nem szoptattam, de úgy hallotam, hogy szopis babáknál heti 1 kaki is normálisnak mondható. :roll:
Vendég
 


Haga köszi..megpróbálom...jól vagy?

Kép
 


Ticsi :)

Köszi, a körülményekhez képest jól...
Bár most is itt ülök, ahelyett, hogy feküdnék :oops: :roll: :evil: :twisted: :wink:
Vendég
 


Ticsi! Milyen gyümi eszik Ádi? Próbáld a hajtósokat és ne a fogósokat. Pl: adj: őszit, szilvát stb, ne adj: alma, banán, nem tudom krumplit eszik-e már, azt se nagyon. És igen, kamillatea!!! Van a Hippnek 4 hóstól adható instant, mi azt adjuk Bendusnak ha már termelnie kéne. Igazból sosem volt vészes kakigondunk, remélem ezek bejönnek!!!

Kép
Kép
 
 


Sleepin...

Köszi! beszerzem...most főztem....gyümi őszi szilva....banánt almát körtét nem szereti
még sárgabarack ment eddig
jaj remélem javulunk majd idővel

Kép
 


Sziasztok Csajok!!!

Jaj, néha úúúgy hiányoztok!

Sok boldogságot mindannyiunknak anyák napja alkalmából!!!
Olllyan jó, hogy anyucik lehetünk!

Emma :P

Nagyon szorítok, Pécsett vagyunk, itt esik néha, dörög, villámlik. Nem tudom, hogy hat rátok, talán megérkezik... puszi

Sleepin :P

Jól vagy?
Köszi, hogy gondolsz rám mindig.

Ticsi :P

Szorulás nekem sem volt Lencussal, de én is úgy tudom, hogy anyatajes babáknál nem kóros a heti egy sem. De persze Ádi már kínlódik és ez más tészta. Vmi homeós bogyót is kéne nézned rá, bár remélem a kamilla, szilva segít.

Haga :P

Mi van veled??? Nekem meg az ősbe nincs nagyon időm benézni.


Nelli :P

Meggyógyultál?

Boboka :P Babcsi :P Tüncsi :P
Csak havi egy sort, hogy mi a helyzet, én sem tudok gyakran jönni, de érdekel.


Tündi :P

Szakdolit befejezted?? Ügyi vagy nagyon. Bence mikben nem fogad szót, hogyan kezeled? Remélem jól vagytok egyébként.
Kistesó: múlt héten voltam bárányhimlőszűrésen, mert nem tudjuk, hogy átestem-e, ha nem akkor oltás...mert nem szeretnk aggódni, mint Lencusnál is, mikor vártam. Mindenki akkor volt körülöttem bárányhimlős és ugy az eleinte veszélyes. Ugyanakkor anyukám most nagyon ránk szorul, még nem merek igent mondani a kistesóra, de hamarosan.
Csajok!

Anyukám tegnap volt 65 éves, háát nem volt túl jó hangulatban az állapota miatt, pedig igyekeztünk a kedvében járni...Nem könnyű. Tényleg nagy kincs az egészség.

Pussz mindenkinek

Kép
 


Ticsi :)
Nekem Domi volt szorulásos, de nagyobb korában. Nekünk bevált a Kecskeméti szilva desszert, amit már 4 hós kortól lehet adni.

Bogáncs :)
Köszi, meggyógyultam. Most Brigi beteg, de már talán lábal ki belőle. 3 napig 39-40 fokos láza volt.

Emma :)
Lehet, már babázol?

Kép
Kép
Kép
 
 


mona
megint megjött-be szoktam néha irogatni, itt már sok olyan téma van, amihez szülés után tudok hozzászólni :lol:

ma voltam megint ctg-n, Máté nem akart mocorogni, végén hanyatt fektetett a nőci, na aztán olyan sorozatot kaptam, hogy még :lol: most volt fájásom is, méhösszehúzódás felment 70-ig :wink:
kiskönyvemben meg felfedeztem, hogy múlthét kedden azt írta a doki cx 2111 :shock: szóban meg azt mondta még zárt :shock: :roll: remélem ez azt jelenti, nem akar tovább bennmaradni :P

Kép
 
 


Gaby de izgi, mintha tegnap dobtad volna a zebra tesztet :wink:

Kép
 
 


Bocsi az eltűnésért, de húsvét után költöztünk, és még mindig "dobozolok". :( Nem tudom, mikor lesz majd időm bővebben írni, de fogok, ígérem. Amúgy jól vagyunk. Dóri kicsit lusti (főleg Ticsi Ádijához képest :)), de már hasrafordul. Viszont már dumál. Dádádá meg ilyenek. Megzabálom! Réka nem csinált ilyeneket. Vagyis nem emlékszem rá. Réka egyre hisztisebb, akaratosabb. Soxor nem tudom, mit csináljak vele. Máskor meg olyan édes. Szinte mindent mond már és tök helyesen használja a szavakat. Újabban, ha beszélünk vkivel telcsin, akkor ő is kéri a telefont és beszél, legyen az bárki. Kajálás kicsit javult, kakilás is. Szerencsére Dorcival nincsenek ilyen gondok. Már eszegetünk gyümiket, eddig mindegyik ízlett neki. Sőt, még a krumpli is. Viszont az éjjeli hosszú szopiszünet megszűnt. Megint 3 óránként eszik. :? Húsvét óta nem mértem, de a 9 kg-ot már túlléptük. Most Apa itthon van, különben nem is tudom, hogy pakolásznék. Meg kell még csomó mindent szerelni, összerakni is. Úgyhogy el vagyok havazva rendesen! Estére majd összeesek. Amikor tudok, benézek, főleg, hogy vannak finiselőink. :)
 
 


Emma?? Csak nem babázol??? :D

Tündi, Atyaég, már 7 hónapos Dóri! Hihetetlen... :D Remélem lassan vége a dobozolásnak és hátradőlhetsz, bár gondolom az baromi messze van... :( Kitartás!!!

Gaby, hát kíváncsian várjuk!!! :)

Kép
Kép
 
 


Tüncsi :P

Szia, de jó, hogy hallani felőletek!!! Dóri látom nem aprózza el, Lencus is ilyen volt. A dobozolásban ősszel én is benne voltam, ne is említsd...

Sleepinke :P

Jól vagy? Ugye nincs hányinger, semmi? Hogy bírod a rohangálást Bendus után. Azért kérdezem, mert én baromi álmos voltam az elején és csak nappal tudtam aludni, éjjel nemigen.

Képzeljétek tegnap találkoztam Tizáékkal! Pécsett vagyunk(ugye anyukám...) és egy barátnőmmel és gyerekeinkkel sétáltunk a Béke parkban(előtte azt sem tudtam, hogy létezik ilyen a városban) és mindjárt ők jöttek velünk szembe. Az egész család. Olan valószerűtlen volt, úgy megörültem neki. Látszólag jól vannak. Kértem, hogy legalább havonta egyszer írjon, de mondta, hogy semmi ideje, ki van idegileg a két gyerkőctől. :lol:
Marci már nagy legény!

Csajok ...HISZTI téma

Az én tündér gyerekem 3 napja olyan, hogy nem ismerek rá...Ha bármi nem úgy történik, ahogyan ő szeretné, rögtön sír(néha könnyekkel), rosszabb esetben leül -lefekszik utcán, boltban, itthon...Eleinte humorosan fotam fel, mert tényleg vicces a kis akarnok, de ez az állandó nyafogás elvette a humorérzékemet. Fárasztó nagyon, csak úgy rabolja a drága energiát, amit játékra, közös olvasásra, éneklésre, sétára fordíthatnánk ikább. Kicsit el vagyok keseredve. Szép szóra ügyet sem vet, ha egy kicsit erőteljesebben szólok rá, mindjárt sírva fakad és mondja, hogy "buszilom" és tartja a kis száját. Mármint, hogy puszil, ill én is pusziljam meg. Ilyenkor mindig meg is puszilgatom, hogy oldjam a helyzetet, ne hagyjam stresszben, de úgy látom azt gondolja ez a megoldás. Ha utána folytatni akarom(kell) egy folyamatot, pl fenék rendbetétel, puszi ide, magyarázat oda csúnya kifeszítős hiszti jön.
Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszan... Nem is tudom érthető-e.
Ja, és sztem semmi nem változott körülötte, v. ilyesmi.
Segítsetek...

Bogáncs

Kép
 


bogáncs
hááát, nehéz a hisztit elviselni. Én P-nél mindig begurultam, ideges lette, erre ö még jobban. Most már türelmesebben kezelem. Ugy fogom fel, hogy ez a baba problémája, igy tudja kifejezni a dühét. Kivülröl nézem a dolgot, nem ugy, mintha ellenem tenné, hanem mint egy szituációs gyakorlatot (na, nem vagyok ám tudományos, csak igfy könnyebb elviselni). Probálom elterelni a figyelmét. Szereti nézni az ablakbol az autokat, vagy olvasni, néha adok iylenkor kekszet. lehet, h ez nem jó megoldás, de végülis megnyugszik és lehet vele normálisan beszélni. (amugy ö még nem beszél semmit) Ha semmi nem használ, hagyom, hadd mérgelödjön, de vigyázok, h magában ne tegyen kárt 8odateszem a kezem a feje alá, ha látom, hogy beütné). Aztán majd abbahagyja, vagy késöbb sikerül elterelni a figyelmét vmi mással. A nézelödő embverekre meg ne figyelj, ilyenkor mindenki jön a hülye tanácsaival. nem elég, h az anyuka feszült a heylzettöl, még be is szologatnak a joakaró mamikák. Akinek van gyereke, tudja, mi a hiszti, akinek meg nincsen, ne szoljon bele. Nem nevelési hiba, ha hisztizik a gyerek, hanem életkori sajátság. El kell fgoadni, h ez néha a nap része. Lezajlik pár perc alatt, aztán minden megy a maga utján. Ha pelenkázás közben kezdi, probáld nagyjábol letörlni a popsit, vagy addig adj a kezébe vmit, aztán legfeljebb bepisil, ha nem sikerül ráadni a pelust. ha megnyugszik, befejezed a pelenkázást. D se marad el mindig a pelenkázón, én is küzdök néha, meg rugdossa a hasamat is. Énekelek neki, vagy béna arcot vágok, az vicces neki.
Szoval kitartás, majd elmúlik. Megütni nem érdemes sztem hiszti miatt, néha a felnöttek is hisztisek :lol:
Vendég
 


Bogáncs :)
Sajnos a dackorszak elején vagyunk, mikor a hiszti minden gyereknél előjön, kinél gyengébben, kinél erősebben. Nagyon nehé elviselni sokszor, hisz nincs olyan szülő, aki mindig türelmes tud lenni. Nekem a 3. csajom hisztizik már. Briginél ezt már jobban kezelem. Nagyon fontos a türelem, lehetőleg a legtöbb esetben, mert mindig nem lehet. Én is megpróbálom elterelni a figyelmét, de ha ez nem megy, akkor hagyom, csinálja. Ilyenkor hamar abbahagyja. Próbálok következetesen tiltani. Amit nagyon nem akarok megengedni, azt mindig tiltom, de a kisebb dolgokat, amik még beleférnek a huncutkodásba, azt engedem. Minél kevesebbet tiltunk, de azt határozottan és mindig, annál jobb.
Az utcán se érdekeljen más szülő rosszaló tekintete, Te csak a gyerekedre figyelj. Ha ott hisztizik, akkor se engedj bizonyos dolgokba, mégha "ciki" is.
Nagyon idegkimerítő tud lenni, és nem is olyan rövid az az időszak, míg abbahagyják, de 3 éves koruk után majd kezelhetőbb a helyzet.
Kitartás és sok sok türelem!

Én most Brigivel küzdök, ha a játszón vagyunk, mert a kisebbeket van, hogy lökdösi, elveszi a játékukat, kiveszi a szájukból a cumit, stb. Van benne egy kis agreszió, amit nehezen viselek el.
Akkor már inkább a hiszti :lol:

Kép
Kép
Kép
 
 


Bogáncs :)

Ne is mond...
Albert dettó ilyen már egy másfél hónapja :twisted: Pedig még csak 1 éves. Sajna egyenlőre nem tudjuk kezelni, általában üvöltés a vége nagy krokodil könnyekkel :roll: Ilyenkor semmi nem használ, se játék, se bolondozás, semmi :roll: De hát majd csak egyszer elnövi 8)
Vendég
 


Sziasztok!
Látom Bogáncs már megírta, hogy találkoztunk a Béke parkban. Először meg sem ismertem, mert olyan soványka lett (bagoly mondja verébnek, 3 hónappal szülés után 49 kiló voltam), csak mikor megszólalt. Tényleg hihetetlen volt. Jól lelkiismeretfurdalást is ébresztett bennem, hogy nem írok. Pedig hányszor elhatároztam már, de még az olvasásig sem jutottam.
Egy picit visszaolvastam, és elhülve nézem, hogy egyesek milyen sokáig szoptatnak. Remélem nem ítéltek el, de nekem ez nem jelent akkora örömet, főleg a második gyerkőcnél, pedig semmi baj a szopival. Lehet, hogy önzőség, de már néha örülnék, ha nem kéne odafigyelnem, hogy mit és mennyit iszok v. eszek. Ha belegondolok, már lassan három éve kell figyelnem. Nem berúgnék, de alkalmanként szívesen meginnék mondjuk a férjemmel egy üveg bort v. ilyesmi. Okleveles borbíráló vagyok, de azóta amióta megszereztem a képesítésemet v. terhes vagyok v. szoptatok, úgyhogy egy versenyen sem tudtam résztvenni.
Amúgy a fiúk irtó aranyosak, de azért kibukok estére. Mindig úgy esek be az ágyba. Hát a hiszti nálunk is nagyon játszik és sajnos nem tudom kezelni és rettenetesen kikészít idegileg, de akkor sem engedek meg mindent. Sajnos a családban csak én vagyok a szigor, mindenki más csak kényeztet. Szerencsére Marci mégis hozzám ragaszkodik legjobban. Már szinte mindent mond és számol is. Sokáig gondolkodtam hogy honnan tudja a számokat, aztán rájöttem, hogy a tornakazettákról. Amíg tornázok, ott lábatlankodik körülöttem és ha véletlen kihagyok egy napot, akkor követeli.
A picúr végre apukára hasonlít, mindig nevet és alapvetően jó baba. Általában átalussza az éjszakát, kivéve, amikor nem (pl tegnap).
Imádom őket, de néha úgy érzem, hogy megbolondulok, pl mikor üvölt mind a kettő egyszerre.
Gratulálok az új babásoknak. Érdekes, hogy a második milyen könnyen jön.
Emmának pedig drukkolok.
Még megígérni sem tudom, hogy gyakrabban jövök, de majd meglátjuk.
Puszi mindenkinek!
Tiza

Kép
Kép
 
 


Jajj, mennyi minden... :)

Hát most mondjam, hogy Bendus is kezdi a hisztit??? Pedig igen... Ő legtöbbször csapkodni kezd, vagy beleharap abba, ami előtte van (ha föld, akkor föld). :shock: Én sem tudok sokat kezdeni vele... Megütni soha! Mármint kis csapás valamiért az egy dolog, de hisztinél szerintem ez nem működne, bár nem is hiszem, hogy itt bárkiben ez felmerülne. Sok tanáccsal nem tudok szolgálni, mint kitartás és tuti, hogy idővel rájönnek, hogy semmi értelme. Amúgy félek, hogy a nálunk lévő hiszti még messze nem az, ami később lesz... :roll: :?
Mi most vagyunk túl egy 2 napos lázas állapoton, fogalmam sincs, mi okozhatta, nem volt beteg... Talán a foga... Hát irdatlan nyűgös volt ezalatt a 2 nap alatt. Sok sok sírás, nyűglődés, szenvedés reggel, délben, este, éjjel, hajnalban stb... :( Annyira nem szeretem így látni Őt! Teljesen ki tud fordulni magából! Amúgy szerencsére nekem semmi tünetem, minimális fáradtság, de az sem extra, hányinger Bendével sem volt, most sincs... Dokinál voltam, minden rendben. 12 hetesen megyek legközelebb.

EMMA??? MIÚJSÁG???

Én is akartam tanácsot kérni valamiben. A szobatisztaság lenne az. Ugyebár jön a jóidő, pucérkodhatunk stb, de hogy érjem el azt, hogy ne becsurgasson, hanem szóljon. Vagyis ez még nem dráma, elmagyarázom, de szerintetek vigyem ki a bilit, vagy 1 állandó helyre vigyem a kertbe pisilni, vagy be a WC-re? Bilit teljes mértékben utálja, tartok tőle, hogy kint sem ülne rajta 1 percnél többet (sőt). De akkor hogyan? Ötletek, tapasztalatok? Amúgy jelenleg szó nélkül becsurgat. :(

Kép
Kép
 
 


Bogáncs
Hiszti.. ne is mondd! Réka is nagyon nyomja mostanában. Borzasztó!! De majd csak elmúlik. :)

Tiza
Na, eltűnt leányzó! Mondom én... :? n alkoholmentes sört szoktam inni. :) Sajna, borban nincs ilyen. Na, én is azt "imádom", mikor a kettő üvölt eccerre. :) Viszont erz már ritkább. Uis régebben, ha Réka elkezdett hisztizni és üvöltött, Dorci megijedt és ő is sírt. Mostanság meg vigyorog. Ki érti ezt?? Amúgy Dorci egy vigyormaca, Réka is sokat mosolygott, de ez a duncimanó még rajta is túltesz. Én nem ítéllek el a szopi miatt-én mondjuk nem bánom a szopit, de nem leszek szomorú akkor sem, ha abbahagyja. Ja, a hisztit én sem mindig tudom kezelni.

Nelli
Én meg attól akadtam ki a múltkor, hogy R mindig csak a rossz dolgokat tanulja el a játszón. Ráadásul általában az idősebb gyerkőcökkel játszana, aminek nem örülök. Vannak érdekes kisemberek a játszón. :? Debiben még olyan jó volt vele elmenni, itt meg szinte félek.
 
 


gtünde :D :D
NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK NEKED EZEN SZÉP KEREK SZÜLINAP ALKALMÁBÓL!!!! TELJESÜLJÖN (már egy része teljesült is) MINDEN TOVÁBBI ÁLMOD!!

....most egy kicsit nyűgi vagyok, de olvasok ám, s szorítok minden babócának, s anyukájuknak, hogy könnyen, a legnagyobb egészségben szülessenek meg :wink:

Kép
Kép
Kép
 


sziasztok!

gtündi!
NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK NEKED!!!!!!!!!!!!

szilvi!
a te nagy fiadnak is utólag nagyon boldog szülinapot!!!!

többiek!
mindenkinek puszi!!!!

 


Sziasztok Csajok!

Köszönöm szépen a gyors reakciókat! Kicsit enyhít elkeseredettségemen, hogy nem vagyok egyedül a dologgal. És talán nem csak azért van, mert néha hibázik az ember lánya...Bár eddig olyan csodálatos összhangban voltunk. Lehet, hogy tényleg szárnybontogatás, próbálkozik...

Kata :P

Olyan édes vagy, úgy röhögtem azon, amit írtál, mert tök magamra ismertem. Először én is beidegesedtem a hisztin, dühített, hogy ok nélkül nyávog Lencus és műsort csinál, meg attól is, hogy a bevált módszerek nem használnak. Éneklés(sokat énekelek neki, kéri is, pl. hogy gólya-gólya, vagy hogy nyuszi...), más érdekes dolog felajánlása(figyelemelterelés). Köszönöm, hogy mindezt leírtad.

Már úgy rohan az idő, hogy mindjárt 3 gyerekecskéd lesz...Minden oké a legkisebbel is, ugye?

Nelli :P

Igen, igen a türelem... Próbálok mindig az maradni, nem mindig sikerül, de tegnap már úgy érzem jobban tudtam kezelni a dolgot.
Tegnap későn jöttünk meg, 3/4 8-kor anyukámnál voltunk, egy barátnőjét is odahívta, mert kíváncsi volt az én kis Tündérvirágomra. Szépen viselkedett nagyon,egy tündér volt. DE mikor kicuccoltam a kocsoból(3 csomag+ dosszié) nem akart feljönni. Láttam, hogy vágyik még a szabadba, hiszen elmaradt a délutáni levegőzés. Mondtam neki, rendben visszapakolok elmegyünk hintázni, szaladgálhat egy kicsit a kedvenc rámpáin, de utána fel kell jönni, fürdés, alvás(amúgy mindent jól ért már, néha mondatokat is mond már), így is lett, 15 percet játszottunk, vissza is sétált velem a kocsihoz(fél siker), de mikor felpakoltam, hogy most megyünk, egyből leült a földre és sírni kezdett. Én ekkor nem vettem a hisztiről tudomást és elindultam a lépcsőház felé, hogy szia, akkor én megyek(közben füleltem, nehogy autó jöjjön...), ekkor szépen felállt és egész a 2. emeletig szépen felgyalogolt!!! Úgy örültem, nagyon megdícsértem... A fürdetés után sem volt különösebb hiszti, csak egy kis fáradtságból adódó, az meg más...
Jól csináltam?
Bocs a regényért, de ezt még le kell írnom...
Ma viszont teregettem, szép fehér ruhákat. Szokott segíteni...Most viszont piszkos volt a keze és a ruhákat rángatta(mindig megbeszéljük, hogy vizes stb..), iletve bujócskázott a szárító alatt, felette az ágynemű. Szépen elmagyaráztam, hogy most miért nem szabad, folytatta. Finoman eltoltam a kezét, megint elmagyaráztam kértem, erre rácsapott a kezemre...Én is meglegyintettem, mondván ezt nem szabad. Nem vagyok a híve, tudom, hogy agresszió agressziót szül, de mit kellett volna tennem?

Tüncsi :P

Boldog szülinapot, Isten éltessen sokáig!!!!!
Igen vannak fura gyerekek a játsuón, nyílván a szüleik is furák...

Még jövök, folytatom, csak felébredt. Későn ültem a gép elé, mert főztem is.

pussz mindenkinek

Kép
 


Bogáncs :D
Mintha Marcit írtad volna le. Ugyanezeket az "eszközöket szoktam bevetni". Én is meg szoktam legyinteni, de nem igazán használ, mert sokszor azt hiszi, hogy ez játék. Ugye akkorát nem üt az ember, hogy igazán fájjon. Próbálok csúnyán nézni, de nem mindig jön be. Ráadásul a múltkor kérés nélkül elmesélte a védőnőnek, hogy "anya üti" és mutogatta a seggét. Aztán hozzátette, hogy "apa is, mama is és Jakkó is (USA-ban élő bátyám, aki Lackó). Persze ebből csak az igaz, hogy néha én ráverek a fenekére. Még jó, hogy nem hívta ki a védőnő a gyámügyet.

Tüncsi :D
Marci is mindig a nagyobbak után kajtat a játszón, de azok nem igazán akarnak vele foglalkozni. Korosztálya nem érdekli. Kicsit lemaradtam a dolgokról. Hova költöztetek megint?
Robika is duci manó. Négy hónaposan 6 kiló volt és 2,7 kg-mal született. Ő nem lusta. Már három és fél hónaposan visszafordult hasról és már fordítva is megy. Majd csinálok vonalzót, mert egyik sem jó. Robika 20-án lesz 5 hónapos.

Kép
Kép
 
 


Tündi
Én meg, ha holnap nem jönnék, most kívánok Boldog Születésnapot Neked is!! :D
Most látom, hogy Bence ugyanaznap született, mint nálunk Apa. :)

Tiza
Bp-re költöztünk. :) Amúgy én is meg szoktam legyinteni Rékát. Akkor már elfogy a cérna.

Köszönöm a jókívánságokat! Hihetetlen, hogy már 4-essel kezdődik az éveim száma, de hát ezt is meg kell érni. Nekem sikerült! :)

Szilvi
Tényleg, most látom én is. Boldog 16. Kristófnak!!
 
 


Nekem is van egy friss mai nem fogadok szót sztorim, kéritek??? :) Játszótér, kavicsok... Imádja, leül, mataja, pakolja, vödörbe be, vödörből ki stb... egyszercsak beötlött Neki, hogy talán ehető??? Hát persze 90szer szóltam rá, hogy nem szabad, hogy kakás, hogy fájni fog (ha kijön :oops: ), hogy senki nem eszik kavicsot ésatöbbi, eredmény nulla. Kisebb büntetéssel próbáltam megoldani, mert csak nevetett az egészen (szó szerint). Ez a legrosszabb, azzal mit lehet kezdeni, ha viccnek fogja fel az egészet? Nézhetek bármilyen csúnyán, csinálhatok bármit, akkor is nevet. :roll:

Köszi, hogy megoszthattam. :D

Bogáncs! Tökéletes megoldás volt. :D Ilyen is volt már nálunk, úgy ledöbbent, hogy abba is hagyta a hisztit. :)

Tiza, édes lehetett Marci az orvosnál. :) Gondolom Ti nem nevettetek akkor... :shock:

Tüncsi! Boldog szülinapot!!! Lesz még 5-6-7-8-9...stb...vel kezdődő is! :wink:

Kép
Kép
 
 


Bogáncs :)
A hisztikezelésed szuper volt :lol:
Én nem szoktam rácsapni Brigi kezére. Én mélyen a szemébe nézek, és nagyon határozottan azt mondom: ezt nem! Látszik rajtam, hogy mérges vagyok. Ilyenkor megpuszilja azt a részemet, amire rácsapott. Hál istennek ez ritkán fordul elő.

Sleepin :)
Brigi még mindig mindent meg akar enni. Ha nem használ a rászólás, kiviszem a homokozóból, vagy ahol a dolgot csinálja.

Ha nagyon rosszul viselkedik itthon, használom már a szobájába vivést. Persze még nem mindig marad ott, de már volt egy-két perces eredményem.

Kép
Kép
Kép
 
 


Úgy látom, apa ide nem írta meg a nagy hírt!

Boldizsár baba 05.04.én 5 óra 40 perckor világra jött!!! 3700 g és 56 cm.

A szülés nagyon gyors, és írtozatosan fájdalmas volt. Éjfélkor volt az első fájás, 2ig össze-vissza tinglitangli fájások, viszont akkor elment a magzatvíz, és bedurvult a dolog. Anyuék 3 ra értek ide Zre vigyázni, fél 4kor kórház, 4re kerültem szülőszobára. Onnan nem sok mindenre emlékszem. Arra igen, hogy Uramnak azt mondtam, hogy a 3.at ő fogja megszülni :D 2 ujjnyival kerültem be, villámsebesen eltűnt a méhszáj, de a baba nagyon fent volt, ezért tök sok tolófájás, meg nyomásra, nagyon lassan jött ki. (z 3 fájásra, semmit nem nyomtam, kilökődött). Utána 2-3 órát olyan voltam, mint, akin átment az úthenger, de aztán gyorsan ment a regenerálódás.
Most nem vesztegettem az időt, erőltettem a szopit nagyon, így szerda éjszaka belövelt a tejcsim, B gyönyörűen szopizik. Jobb mellem ugyan picit sebes, most kenegetem bőven.
Z 2 napot nagyon jól viselt apukájával, szerdára kikészült a drágám, akkor pityeregtem is kicsit, mikor elmentek. De nagyon örült, hogy hazajöttünk, B-vel tündér, velünk néha hisztis, de én úgy látom, előtte rosszabb volt a helyzet, mikor még nem értette, mi vár rá. Szerintem most már látja, hogy az nem változott, mennyire imádjuk, és ez megnyugtatja. Most persze könnyű, apa még egy hetet itthon, utána jönnek a keményebb napok.

Na puszi mindenkinek!

Képek: 1 mázas, 1 tiszta
Kép
Kép

Kép
Kép
 


Emma :lol:

Sok szeretettel gratulálok Boldizsár babához :lol:
Méretes, csodaszép hajas baba :lol: :lol:

Sok tejcsit, jó egészséget és nagyon boldog éveket nektek :wink:
Mégegyszer gratula :lol:
Vendég
 


Emma! Sok boldogságot kívánunk az immár 4 tagú családnak! Gyönyörű baba Boldizsár!

Kép
Kép
Kép
 
 


Emma
Ejha!! Gratulálok! Sok boldogságot és sok-sok tejcsit!! Gyönyörű a kislegény. Örülök, hogy Zalán jól fogadta. A kitolásnál én is teljesen magamba fordultam, bár nekem jó élmény volt az egész szülés. Annak ellenére, hogy én is úgy indítottam, hogy Dorci nem volt elég lent, hiába kezdett nyílni a méhszáj.

Britta
Most látom, hogy Bence időközben 1 éves lett. Sok boldogságot így utólag is! Bocsi, de régen néztem táblát, a költözés miatt nem jutottam a gépemhez. :oops:
 
 


sziasztok!

EMMA!
SZÍVBŐL GRATULÁLUNK ÉS NAGYON JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNUNK NEKTEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gtündi!
köszönöm szépen!!!!!!!!!!

britta!
nagyon sok boldog első szülinapot a kis Bencének!!!!!!!!!!!!!
képet hozhatnál a fiúkról!!!!

a hiszti nálunk is jelen van majd jövök és mesélek de most fáradt vagyok és apával még szeretnénk egy kicsit romantikázni ma!!!!

na puszi mindenkinek!!!

 


Emma!
Gratulálok Boldizsárhoz! Sok boldogságot és tejcsit kívánok Nektek!
:lol: :wink:

Tiza!
Èn is szeretek néha meginni egy kis bort vagy sört. Èn ugy csinálom, hogy miután Kismanó elaludt , általában fél 10-10körül, utánna iszok. Tuti reggelig felszívódik, mert a következö szopi csak 8-9 körül van! :P :wink:

Ticsi!
Nálunk is vannak kaki gondok, mostanság csak2-3 naponta volt kaka. Bár a doki azt mondta, ha heti egy lenne is ok. Ja és Vinzent nem issza meg a kamillateát sajna! :cry: :cry: Lehet nálunk is a gyümitöl van,mert nemrég kezdtem vele kóstoltatni almapürét és azóta van! :roll:
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: