Új privát üzeneted érkezett!

Emma, nagyon gratulálok, sok boldogságot kívánok nektek!

Kép
 
 


Emma :D
Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!! Gratulálok! Boldizsár nagyon szép baba, akár csak Zalán! :-)

Kristóf nevében köszönjük a szülinapi kívánságokat! Fura, hogy már van egy majdnem felnőtt, s egy picuri fiam, de ilyen imádatot két testvér között még álmodni álmodhattam volna :-)

gtünde :-)
hova költöztetek? Pestre, ugye? ott merre? jajj, te szegény, azért nem lehet könnyű két gyerekkel az állandó helyváltoztatás... a csajszik megszokták már??

tiza :-)
Jó hallani Rólatok néha...már keresgéltem az iwiw-en is, hogy van-e két Robiról...hiányolom ám :-) legalább egy tesós képet dobjál nekünk!!!
Gratula a következetes/szigorú neveléshez! Én képtelen vagyok rá :oops: s tornával is ügyi vagy :wink:

tündi23
előtted is le a kalappal, hogy ennyi helyen állsz helyt egyszerre!!!
itt is boldog szülinapot! Remélem, hogy jól sikerül a romantikus este!

Szilva :?: :?: Te is rakj egy képet léccciiiii!!

Susy :D
Vinzent nagyon gyönyörű fiú :-) s tényleg ilyen szerencsés vagy, hogy este 10-től reggel 8-ig alszik??? Bááár, azt hiszem ilyen idős korában már Marci is átaludta az éjszakát....hááát persze, hogy fakulnak az emlékek, hihetetlen :oops:
Szopi alatt, azt hiszem, hogy én sem boroztam, de terhesen egy-egy pohár fehér bort megengedtem magamnak :oops:

Mona :D
MIlyen diétát csinálsz???
Dani hogy van??

Bocsi mindenkitől, akihez nem írtam név szerint, de most nem tudok visszalapozni, s memóriából ennyi sikerült :oops:

+1Haga :D
Nagyon szurkolok Nektek, hogy Mazsolával minden a legnagyobb rendben legyen a pocakodban! Vigyázz nagyon magatokra!!!!

Kép
Kép
Kép
 


EMMA!!! Szívből gratulálok Boldizsárhoz!!! Sok boldogságot!!!!

Lányok, amióta szóba jött a hiszti-téma, Bende egyre rosszabb... Betegecske, lehet ez is rátesz (meg talán fogacska is), de rettenet amit művel. Ha valami nem úgy van, ahogy épp Ő akarja, akkor elkezdi. Ma ebédnél úgy belelovallta magát a hisztibe, hogy hideg vízzel le kellett mosnom az arcát, és még úgy sem hagyta abba. Csak úgy tudtam megnyugtatni, hogy odaadtam az alvóscumiját (sosem cumizunk napközben). 10 perc és el is vettem, de iszonyat volt, amit lerendezett. Sajnáltam, közben mérges voltam, közben elegem volt... Ha lecseng a betegség és ez így megy tovább, jajj nekem. :roll:

Kép
Kép
 
 

 
 

Szilvia!
Köszi! :P
De, szerencsére átalussza az éjszakákat. :wink: Kb már egy hónpaja. Bár amilyen nehez indult, nem hittem volna,hogy ilyen hamar menni fog. Kb két hónapos koráig nem is volt hajlandó éjfél, 1 elött elaludni.
:roll: :?
Tényleg nagyon klassz,hogy 10 körül leteszem és csak reggel 8 körül kel!!! :lol: :lol:
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntéseket Beni nevében:)

Hát igen... eltelt egy év. Beni eleven kisember lett. Még a szülinapja előtt elindult, így nincs nyugalom mellette. Mindig a sarkában kell lenni valakinek. A tesók nem voltak ilyen izgő-mozgó picik:)

Gergőt vittem a suliba nyílt napra, majd megvolt a beíratás is. Lassan pedig lesz az ovis ballagás:)

Dani sokat változott. De nem külsőre:) Úgyhogy a hisztiről én is tudnék mit mesélni:) Szinte minden percben próbálkozik valamivel.

4 férfival elég nehéz az élet. Nem könnyű rendet tartani és a kedvükben járni.

Az elmúlt időszak, amíg nem írtam, eléggé aktív időszak volt. Másfél hónapja eltemettük anyai nagymamámat. Aztán a suliba jártunk Gergővel. Húgomnak volt a ballagása a középiskolában. Közben a sógornőm bármelyik nap szülhet. Most meg lassan vége az ovinak. Beni mellett meg őszintén szólva nincs időm netezni, ezért bocsánatot kérek tőletek:)

Teszek fel képeket is.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Gergő sulis nyílt napon (labdával a kezében egy csapatversenyen)

Brigi

Kép
Kép
Kép
 
 


Emma
sok boldogságot a 2.gyermekedhez is! Erőt kivánok a nehéz idökhöz, de azért mindig tudd, hogy rez a legnagyobb ajándék! :lol:

britta
a fiuknak még a szemük se áll jól :lol: lehet dolgod böven, ugy látom. de hogy mennyire hasonlitanak!! egyböl kiszurnám tömegböl is, h tesók!!

sleepin
hát, neked se lehet könnyü egy akaratérvényesitö Bende mellett, pocakosan. Ha végképp semmi nem hazsnál, hagyd dühöngeni, ahol nem ütheti meg magát. Addig hagyd ott a szobában, vagy maradj egy szobában de csinálj vmit, hogy érezze, nem figyelsz a hisztire. Barátom mondta: csináld csak, majd fogy :lol: mármint hogy elfogy a hiszti. De amit nem szabad, azt hiszti árán se szabad. Nehogy megtanulja, h egy kis hisztike, és anya mindjárt enged. Ezt sajna a város és a bo9lt közepén is be kell tartani. legalább lesz a nézelödöknek egy jo napjuk :wink:
kérdezted a szobatisztaságot a multko: sztem 2 éves kor elött nem érdemes elkezdeni. Nappali szobatsiztaság 2-3 év között jön el, és ne hagyd, hogy versenyeztessék a gyerekedet ebben, hogy jé, a tied még pelenkás, az enyém már fél éve bilizik. Egyénileg alakul, és nem lehet siettetni. Ha még nem érett rá, csak sikertelen élményei lesznek. Ez egy hosszu szervi és agyi folyamat. össze kell kötni a pisilési ingert azzal, h akkor most szolok anyának és megyünk bilizni - és addig szervileg vissza kell tartani a pisit. Nem egyszerü. Nyáron szokták elkezdeni levetni a pelust, mert akkor a szabadban nem gond, ha bepisil. Szoval ráérsz még. Én amugy tetem az ágyra a lepedö alá egy viaszosvásznat, igy ha éjjel baleset történt, nem ázott át az ágymatrac. És fel kell készülni az elején napi 5 kisbugyi elhazsnálására :lol:
Vendég
 


Azta, szépen sokat írtatok!!!

Emma :P

Sok szeretettel gratulálok, jó egészséget, sok örömöt kívánok Nektek!!!! Micsoda nagy baba!!!

Nelli :P

És használ, ha a szemébe nézel? Nekem nem mindig, bár többnyire én is ezt csinálom... De van, hogy persze hatékony. A szeparációra én is gondoltam, de Lencu kicsi hozzá...

Tiza :P

Ez nem semmi sztori, annyira röhögtem. Tényleg beárult??? Nem semmi...Mintha állandóan ütnéd-vernéd.
Eszköztár ugyan olyan, ezeket vezi be M is? Ez jó.

Sleepinke :P

Bocs, hogy szóbahoztam a hiszti támát... :oops: Bendus azóta kezdte. Nem semmi ez a nevetés, Lencussal is voltam már így...Tényleg nehéz vele mit kezdeni.
Akartam már kérdezni, hogy mi nagyon messze lakunk egymástól??

Haga :P

De, hogy már Albert is csinálja, aztaaa. Hogy vagy? Próbálok átolvasgatni, de nem mindig sikerül...

Britta :P

Tök jók a képek!!!


Szülinaposoknak minden szépet és jót kívánok!!!

Bogáncs

Kép
 


Bogáncs :)
Brigi csak olyan lányosan agresszív, és akkor főleg, ha mérges, és még nem tudja szavakba önteni. Neki használ, de persze megcsinálja máskor is. Mint minden nevelési eszköznek, kell idő. Sajnos nem megy egyik napról a másikra.

Emma :)
Nagyon jó egészséget és sok boldogságot kívánok ehhez a gyönyörű babához!

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy csak így ismeretlenül - bár nagyon régen még írtam ide :oops: - de segítséget szeretnék Tőletek kérni.

Van egy 4 éves Bolognese szuka kutyusunk, de családi okok miatt - sajnos - muszáj Tőle megválnunk. Nagyon aranyos, jól viselkedő kutyus, szereti a gyerekeket.

Kérlek, aki tudna esetleg neki egy szerető gazdit, szóljon.

Előre is köszi.

Kép

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Bogáncs! Végül hogy tudtad lekezelni az agresszív kislányt? Csakmert minap mi is szembesültünk ilyen dologgal... A szomszédba átmentünk és egy fél éveel idősebb fiú állandóan hátulról meglökte Bendust. Persze már stabilan jár, de féltem, nehogy elessen, mert azért 1. nincs felkészülve a lökésre, 2. azért könnyű még ellökni... Meg nem is tudom, hogy kell szólni egyáltalán? Mármint nem lesz anyámasszonykatonája, ha mindentől megvédem? Jajj nekem...

Múltkor elmentünk egy óvoda mellett, Bendus sétált, nem babakocsizott, és 3 kisfiú kiszólt Neki, hogy menjen oda. Bendus közelített, de nem mert teljesen odamenni, erre a kisfiúk bedühödtek és üvölteni kezdtek Neki, hogy gyere már ide meg stb... Nem akartam Nekik mondani, hogy agresszívan tuti nem fog sikerülni... Úgy félek, hogy az oviban az én fiam is ilyen agresszív lesz... :(
Bocsi, ezt csak úgy...

Kép
Kép
 
 


Sleepin
Én is jártam már így játszón. Én simán rászóltam a kisgyerekre, aki Rékát "bántotta". Aztán persze az anyja is rászólt. Ilyen esetekben a másik gyerek anyjának kellene rászólnia a kölkére, hogy viselkedjen, de sajnos sok szülő nem figyel. Én próbálok mindig figyelni Rékára, hogy normálisan viselkedjen és rá is szólok, ha kell. Ja, és ettől még nem lesz anyámasszony katonája. Még alig múlt 1 éves (Bendus :) ), nem várhatod, hogy megvédje magát. Szegény, nem is igazán érti, mi történik.
Hogy kell szólni? Hát, sajnos, ha az én gyerekemet bántják, én "szépen" oda tudok szólni első felindulásból. :oops: Ami persze nem jó. A jó az lenne, hogy szépen elmagyarázom a másik gyereknek, miért ne csinálja, amit csinál.
Sztem az ovisoknak is megmondhattad volna, hogy így nem lehet beszélni. Hát, az ovitól én is félek. Hogy csak a rosszat fogja eltanulni. :? Majd győzzük otthon átnevelni őket.
 
 


Reggelt!

OVI!

Rémálom! Én mesélhetnék...saját magamról, meg a kanászszótárról...de a szomszéd kislányoktól se sok jót hallottam. Anyumnak azt mondták, hogy ne vegyen tudomást a káromkodásomról, mert úgysem értem mit beszélek, és ha csitítanak, meg szidnak nem fog jobb lenni, csak még rosszabb.
Milyen jó is, ha még nem beszél? :D

A minap pelusoztam át Ádit...vmi történt és aszondtam Jesszum pepi...Árpi egész nap ezt szajkózva járt a lakásban...ez még aszondom oké...de amikor az apja kicsusszantja a büdös...k...a ...é...e-t a szájján...és a gyerek is büö tuaé...szal ezt má azé kéne nem kéne...mondom apjuknak figyeljen már oda! de én elkhisze, hogy hozzá kell szokni,hogy van egy papagáj itthon!
:D

na elfogyott a kávém...pusszantás

Tüncsi nagyon bátor a jáccón...én bizonyos személyektől inkább elhagyom a terepet, mint leálljak velük, mert bevallom, szégyen vagy nem félek... és érti ki mire érti... :( Tüncsi érti az tuti... :D

Kép
 


Ticsi
Ja, bátor. :) Igaz, ma is "lerendeztem" pár neveletlen gyerkőcöt. Ha már az anyja-apja szarik rá.

Ide is rakok pár friss képet, mert vannak, akik nem olvasnak át a másikba.

Fürcsi együtt (a két csaj között 2 kg van, egyelőre még Réka javára :) ):
Kép

Dédinél a kertben:
Kép

Kép

Itt még csak nőtt a foga:
Kép
 
 


Sziasztok!!

Tüncsi :P

De cukik a gyerkőcök, anyám, Dóri is mekkora!!!
Sajna én visszafogom magam a játszón, de bántani nem hagyom a drágám. Képzeljétek Lencus mindenkit, akit jobban ismer kicsit, ölelget és simogat(gyerekeket), nekem ez olyan jó érzés, pedig már csomószor meggyepálták... :cry:

Sleepin :P

Hát én csak próbáltam megfogni az agresszív kiscsaj kezét, illetve kifejteni az ujjai közül Lencikém haját. Ő úgy sírt, háta mögé álltam, hogy érezze a védelmet, de háát jól megtépte... Viszont az anyukája azóta sokat fejlődött és rászól határozottan, vagy próbál közbelépni. Ez haladás...először rá sem szólt, de utána ő hozta szóba egyszer a dolgot, hogy sztem mit kéne, háát én megmondtam.

Másik hasonló téma:
Nektek nincs azzal gondotok, hogy Lencus felvesz pl egy labdát agresszív kiscsaj pedig állandóan elveszi tőle, de mindent. Lapátot, vödröt... Más gyerek is néha, de nem mindig. Tán Lenkével is volt ilyen, de én próbálom helyén kezelni a dolgot, elmagyrázni, hogy más is nézhesse meg, vagy elterelni más játék itányában. De van egy ilyen kisfiúbarátunk is, heti szinten összejárunk, kedvelem az anyukáját, de nem tudom a gyerekemnek ez jó időtöltés-e, hogy mindig elveszik amibe belekezd.
Nehéz... Néha fel sem veszi, csak áll, hogy "velem ez miért történik", de van hogy ilyenkor sír, az ölembe kéretőzik...

Ticsi :P

Ne féljél, megvédünk :wink:


Ja, nálunk van egy kis nátha, meg mnekem fáj a torkom, remélem nem komoly...csak meghűlt, mert bent 20 a fok, kint meg 30 :lol: De szombaton szülinapon is voltunk.... :roll:

Bogáncs

Kép
 


Sziasztok!

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Nincs mentségem, csak hogy van két pici gyerekem, akik egyszerre fogzanak, egyszerre szeretnének játszani ugyanazzal a játékkal, szinte egyszerre kezdenek egyedül járni, meg ilyenek.
Ezek után meg még ennyi időm sem lesz, mert 6 órába visszamegyek dolgozni, Ricsi lesz itthon gyeden. Nem így terveztük, de hát közbejött a válság.
Rakok fel képeket, nálunk is hasonló a helyzet, mint Tüncsiéknél, csak nálunk már Marcikám javára billen a mérleg. Krisi alig eszik valamit, de ez őt cseppet sem zavarja, köszöni szépen neki így jó, Marci meg amit adunk neki, mindent eltüntet a szájában, és hát a nagyik nem sajnálnak tőle semmit, ez meg is látszik rajta.
Marcikámnak két foga van, de már nagyon nyűgös, várjuk a többit is, Krisi sem jeleskedik a fogzásban, neki decemberben jött ki alul az első két foga, most meg egyszerre jött neki fönt a négy és ennyi, pedig már úgy várom, hátha akkor jobban enne.
Krisi már sokmindent mond, ebben nagyon ügyes, szépen, érthetően beszél, Marci még csak a khm-khm és néha a babababa szavaknál tart.
Amúgy nagyon aranyosak, imádják egymást, bár néha Krisi harapdálja Marcit, de más gyereket is, próbálom leszoktatni, de nehezen megy.
Krisinél kb 2-3 hete beköszöntött a hiszti korszak, de már kezd leszokni róla, mert látja, hogy nálunk ezzel semmire sem megy. Marci még a bájosan mosolygó és édesen kacagó kategória (de úgy érzem már nem sokáig, mert kezd elővillanni az ő akarata is).
De most már beszéljenek helyettem a képek:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Amint látható, a két gyerek semmit nem hasonlít egymásra külsőleg, de belsőleg sem, teljesen más természetűek. Krisi tiszta apja, Marci tiszta én. Most várjuk, hogy ez jól fog-e elsülni, vagy még nagy banzájokra készüljünk. Mi reménykedünk benne, hogy ahogy Ricsi és köztem is bevált az ellentétek kiegészítik egymást nézet, így náluk sem lesz gond, de ez még rejtély...

Sziasztok, jó hétvégét, amint tudok jövök! Puszi mindenkinek, és ne haragudjatok!!!!!!

Puszi mindenkinek. Hajrá!
 
 


Boboka!

De örülök Nektek! Én bevallom a múltkor már megkerestelek, hogy vajon máshová írsz, mert ide olyan rég nem...de nem! telepátia!

A vonatos képen megzabálom Marcit, mintha azt mondaná...nekem mé nincs kormányom?

Nagyon édesek, és tényleg úgy van, ahogy írtad Krisi apuka, Marci te!

Azért gyere néha ilyen csodáa képekkel! Nem kell mesélned milyen két kicsi gyerek után szaladni....megértünk, ha kutyafuttában írsz pár szót, csak írj pár szót!

Pusszantás...

még kutyafutok majd...

Kép
 


Babóka!
nagyon helyesek a fiúk! Nem is látszik a korkülönbség!

Kép
Kép
 


sziasztok, elkészült a szüléstörténet 1243236824.7917.doc

szopival vannak gondok, remélem javulni fog, lustika, cuppog rajta, de alig evett, bal cicimbe eleve kevesebb van, tegnap vérzett is, pedig használok már bimbóvédőt is, én meg kiborultam, és sírtam, apa nyugtatgatott. kap most kiegészítésnek tápszert egyelőre, és fejtünk tejcsit. most pont cicizik, kiváncsi vagyok, most jobban eszik e

Kép
 
 


Sziasztok :D

Ticsi :D

Még a feltételezés is sértő, hogy máshová írogatok :D Tényleg nagyon be voltam havazva, de most van egy kis időm, mert már Ricsi van gyeden, én meg a szabadságomat töltöm július 17-ig, de még be kell mennem egy párszor a munkahelyemre, mert más területen fogok dolgozni, és be kell tanulnom.

Még nagyon el vagyok maradva az olvasással, próbálok újból képbe kerülni. Látom azóta szaporodtunk, GRATULÁLOK MINDEN ÚJDONSÜLT MAMINAK!!!!

Bocs, hogy ennyi képet tettem fel, de én is imádom nézegetni a tieiteket, olyan gyönyörű gyerekeink vannak, nem?!

Emma :D

Igen, sokan azt sem tudták, hogy már a második babámat vártuk, így azt hiszik, ikrek :D Pláne így, hogy Krisi korababa, Marci meg fejlődik mint a gomba.
Furcsa így felnőni látni őket, és akaratlanul is hasonlítgatjuk a két babát. De szerencsére nem egyoldalú a mérleg. Krisi sok mindenben máshogy és később fejlődött, de pl. előbb beszélt mint Marci. Krisi fizikailag nehezebben fejlődik, de nagyon okos, talpraesett, közösségi emberke. Marci inkább a háttérben szeret lenni, pl. sokszor elsírja magát, ha idegenek akarják ölelgetni, puszilgatni, Krisi sosem sírt ilyenekért, ő most már erélyesen rászól akárkire, hogy hagyjál már békén! :D

Gaby :D

Olvastam a történetedet, örülök, hogy nem volt komplikáció! Azért nem hiába okítjuk itt magunkat, te is jobban tudtad a szülés várható idejét mint a doki!
A szopi témára meg nem szabad nagyon rákattanni! Tégy meg mindent ami tőled telik, és ne stresszeld magad emiatt. Fáradt vagy, kimerült, túl vagy egy hatalmas érzelmi sokkon (szülés), próbálj meg pihenni, és engedd hogy segítsenek! A babáknak is idő kell, amíg alkalmazkodnak az itteni világhoz, adj még Máténak egy kis időt, és noszogasd őt (arcsimi, pici finom csipkodás ha bealudna). A fejést jó ötletnek tartom, (és szerintem fecskendővel a legjobb odaadni (nálunk a kórházban is így adták először mielőtt a cumisüveget bevetnéd), ha éhes lenne, és végképp nem akar szopizni. De ez még sokat alakul, no para! Te pihenj, egyél, igyál rendesen, és élvezd a babázást!

Puszi mindenkinek. Hajrá!
 
 


Azért az agresszív kisgyerekek védelmében:

Sajnos Brigi is paskol időnként nála kisebbeket, olyan lányosan, vagy leveszi róluk a sapit, elveszi a játékot a kezükből, pedig ez a halálom, és mindig mögötte állok, magyarázok, megpróbálom megakadályozni, elkerülni ezeket a helyzeteket, de még nem sok eredménnyel, pedig sokszor meg ölelgeti, puszilgatja őket. Tudom, hogy 3. gyerek, itthon meg kell küzednie a dolgokért, még sem szeretem ezt. És hiába "nevelek" még, hiába viszem el onnan, még kicsi, hogy látványos fejlődést érjek el.
Csak azt szerettem volna írni, hogy ez sajnos nem mindig nevelés kérdése. És nem is mindig a gyerek részéről gonoszság. A szülőnek persze mindig ott kell lennie mögötte, magyarázni a gyereknek, mit nem szabad.

Kép
Kép
Kép
 
 


Írtam egy csomót és persze szétkapcsolt a net. Kezdem előről… Éljen…

Lökdösés/ütés. Én csak akkor haragszom, ha az Anyuka nem figyel. Ha figyel és rászól a gyerekre, nincs egy szavam sem. Mivel én is figyelek és megállítom a dolgot, így nem lesz baj vele. De ha a szülő le se sz*rja, mit csinál a gyerek, azt nem szeretem. Sem a kertben sem a játszótéren nem hagyom szem elő veszni Bendét, főleg ha más gyerekekkel is „beszélget”. Sosem lehet tudni, mikor mi jut eszükbe… :)

Játék elvétele: Én ezt bizonyos mértékig engedem. Ez egy természetes dolog, ezt meg kell szoknia. Ilyenkor adok más játékot, hogy most mi ezzel játszunk, megnézi a miénket a kisfiú/kislány, vagy találunk más elfoglaltságot. Bár Bende ilyen szempontból halvérű és egyáltalán nem érdekli, ha elveszik a játékát. Sőt, múltkor egy kisfiú kipróbálta a biciklijét a játszón és olyannyira nem érdekelte, hogy még lelkesen tologatta is. Majd meglátjuk később mi lesz.

Hiszti szó szó javul. Persze van még egy kettő, de elenyésző és lekezelhető. Múltkor a boltban kaptunk egy kisebb műsort, pedig a kezemben volt, de hát akinek nem tetszik, tudjátok…

Amúgy minden ok, volt egy betegségünk (torok), de rendes kisfiú volt, szedte a gyógyszert, meggyógyult. Továbbra is imád kint lenni, mostmár szép a kertünk, mehet is a fűre... Beszélni továbbra sem akar (egyedül a kip kop kikopogra mondja, hogy ki kop, ennyi meg egy egy k-betűs szó pl.: kakaó-kakó ilyenek...). Fut, szalad, tol, húz mindent, hátrafelé megy, nem bilizik, bringázik (nem teker, toljuk:) ), nyuszit sétáltat,néha hisztizik-nyafizik, 14 foga van, rengeteget eszik (minap 1 rántott csirke alsócomb + krumpli + savanyúság -imádja!!!-), pacsál, homokozik, sebeket, lilafoltokat szerez, nem tudom, mit írjak még... (ezt átmásoltam másikból, lusta voltam mégegyszer összeírni…)

Kép Kép
Kép Kép

Kép
Kép
 
 


Gaby, én még nem is gratuláltam, bár ide nem is írtad a nagy hírt. Nagyon sok boldogságot kívánok nektek :wink: , csodaszép kisfiú Máté.
Kérünk képeket.

Kép
 
 


szopi: másnapra már jobb lett a helyzet. Jobb ciciből jól lakik, abból már eszik 50-80 gramm között, bal cici nem indul be, abból 20-30 gramm csak. Azon gondolkoztam lehet azért, mert abban volt régebben tályog :roll:

Mona
a hírt a hőmérős topikból tette fel Boniko, valóban ide nem, csak a megint megjött-be :idea: :oops:

óóó, a kicsinyített képeket kitöröltem a gépből :? megint megjött-be megtekinthető Máté :P

boboka
hát én cumisüvegből adom a lefejt tejcsit :roll:

Kép
 
 


Gaby! Próbáld picit többet rátenni a balra, vagy kezdjetek mindig a ballal... hátha nem a tályog miatt van a kevesebb tejcsi! :roll:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Csak egy linket dobok.
http://www.boltamarson.com/Default.aspx

Kép
 
 


Mi történt, csajok? nyári szünet van a topikon?

Mi jól vagyunk, második gyermekem egy angyal, ez rengeteget segít, hogy megbirkózzam a helyzettel. Na meg a szüleim, meg az áldott jó párom :)

Hogy vagytok?

Kép
Kép
 


Emma :P

Szia, de jó hallani felőletek!

Édes a kis Boldizsár! Zalán meg már milyen nagyfiú(a kép alapján)!!!

Írás szempontjából pangás van, de egyébként pont az ellenkezője: holnap lesz topiktali, az ősben szerveztük!

Nem jössz :wink: ???

Bogáncs

Kép
 


Halihó Csajok!

Még élünk:)

Jól vagyunk. Bár ez Gergőre most épp nem mondható. Megint kijött rajta valami gyomorhurut féle, amitől szenved. De azért pici javulás már mutatkozik nála.
Dani elvan. Sok a hiszti még mindig, és nehéz boldogulni vele sokszor. De azért próba szerencse.
Beni eleven. Mindig szalad, mintha nem is tudna lassabban menni:) Szuper étvágya van. Egész nap képes enni. A kezében mindig van valami, mert úgy érzi jól magát. Még egy szót sem mond, csak mutogat meg ökk, okk, i...ilyenek. Persze megérteti magát mindenkivel. Gond egy szál se.
Apa dolgozik. Jól van.
Én már nem mondhatom el ugyanezt magamról Kb 1 hónapja dokihoz járok, és még nem tudni, mi is lehet a baj. Mellkasi fájdalommal mentem el, ami addigra már kb 3 hete jelen volt. Elküldött a házidoki belre, ott kaptam gyógyit. Azt mondták a kisízületek vannak begyulladva. Szedjem 4-5 napig a gyógyit, aztán csak akkor, ha megint panaszom lesz. 20 szemest írtak fel. MInd be is szedtem, semmi változás. Közben visszamentem a házidokihoz, küldjön tovább. Irány kardiológia, ahol hála Istennek nem találtak semmit. Kaptam 24 órás ekg gépet, eredménye 8-án lesz. Voltam laborban, vérszegény vagyok és vashiányos. Voltam nyaki gerinc röntgenen, valami rés be van szűkülve, lehet az lesz a probléma oka. Azért írattam fel addig is fájdalomcsillapítót, ami úgy tűnik, jó. Mellé izomlazítót kaptam, aminek szintén van hatása, mert jobb lett a közérzetem.

Hű, jó sok lett.


Édesek a gyerkőcök a képeken.

További szép estét:

Brigi

Kép
Kép
Kép
 
 


Brigi, próbálj meg egy csontkovácsot, vagy gyógymasszőrt felkeresni az orvosi leleteiddel, hátha tud segíteni. Páromnak olyan gerincsérve volt, hogy több hétig felkelni nem bírt és jobban van. Kérdezd meg! Szerintem.

Gyerkőcökről kép??? Bende sem beszél, csak mmm megy. Meg néha néha emond utánunk 1-2 szót, de ritka és esze ágában sincs megismételni. Még ráérnek. :)
Gergőnek jobbulást. :( szegénykém, biztos rossz érzés. :(

Többiek????

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Elég nagy itt a pangás. Mondjuk jobb ha én nem szólalok meg. Írni nem írtam ugyan már jó régen, de követem az eseményeket. Sőt az őstopik eseményeit is követem.
Nálunk zajlik az élet, azért is nem tudtam írni. Erre már nem volt erőm. Meg igazából időm sem. Anna nem igazán engedi, hogy leüljek ide, és írjak. Egyből kitúr innen.
Gondoltam dobok képet a két gyerkőcömről, hogy mégis hol tartunk[/img]

Tímea
KépKép
KépKép
 


Kép

Tímea
KépKép
KépKép
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1246897716.1645.jpg[/img] [/img]

Tímea
KépKép
KépKép
 


Sziasztok Lányok!

Bekukkantottam kicsit a topicba, és láttam, hogy lehet gratulálni.

Gaby :) Emma :)
Szívből gratulálok a picurokhoz!

Szilvi :)
Rám gondoltál a kérdőjelekkel? Ha igen köszi, jól esik, hogy még emléxel rám!

Tüncsi :)
Jól értem, hogy átraktátok a székhelyeteket most Pestre? Édesek a csajok

Írok pár sort magunkról:
Boldinak júniusban ünnepeltük a 2. szülinapját, ugyanezen napon keresztelték meg Koppányt (Benedek keresztnévvel).
Boldi okos kis gyerek. Szépen beszél, és tud egy csomó mondókát és dalokat.
Koppány már 4,5 hónapos és ír, olvas angolul :twisted:
Na ez csak tréfa volt.
Szóval Kopi most ott tart, hogy forog hasról-hátra, hátról-hasra. Tök jó kedvű baba, és nem sok gond van vele.
Szabadidőm az még mindig kevés van, mert a 2 gyerkőc mellett már megint dolgozom. Most itthon könyvelek.

Egyenlőre ennyi.

Kép Kép Kép

Kép
Kép
 


Britta
Remélem, hamar megtalálják a probléma okát és elmúlik a fájdalom. Hiszti nálunk is van. Bár most a "nem fogadok szót anyának" viselkedés megy inkább. :?

Timi
Azta! Milyen nagy már a nagylányod! :) Anna is nagyon cuki!

Szilcsi
Szió! Irigy vagyok, hogy Koppány ilyen jó gyerek. Én sikeresen jól belehúztam mindkettőnél. No, de nem panaszkodom. Dóri azért jóval könnyebb baba (nem súlyra :D), mint Réka volt. Édesek a fiúk! Ég a pofám, hogy fel sem köszöntöttem Boldit a szülinapján, de mentségemre szóljon, hogy általában csak beesek a gép elé, és a tábla, ami puskául szolgálna, a másik gépen van. Már időszerű lenne javítanom, de eccerűen nem megy. Ja, és irigy vagyok azért is, hogy 2 gyerkőc mellett még dolgozni is van erőd. Nekem nem menne. :?
 
 


Nya, meglestem egy régebbi táblát.

Amica, Tiza, Szilcsi és Nelli
Nagyon Boldog Születésnapot kívánok Ágnesnek (3.), Marcinak (2.), Boldinak (2.) és Briginek (2.)!!!!

Egy kis súgó: 07.16-án Emma Zalánjának, 07.27-én pedig Mona Danijának lesz a 2. szülinapja. :)
 
 


Timi, nagyon szépek a Csajok! Anett milyen nagylány már! Te jó ég... :)

Szilvi, édesek a skacok, utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT Boldinak! Nekem is tetszik a Benedek név, csak Apának nem. :( Jó elvan a 2 srác "egymással"??? (Kérlek mondd, hogy igen!!!!!!!!!!!!!) :lol:

Több gyerekesek:

Egy szobában vannak a kicsik/nagyok, vagy külön? És az elejétől fogva??? Nem tudom, hogy szervezzem az alvást, félek, hogy felverik egymást, épp melyiknek mibaja van... Azt meg nem akarom, hogy itt is-ott is alszunk... Mármint, hogy egy kiságy a szobájukban és ha kell, alszik a nappaliban... vagy fordítva... áh... segítség!!!! Meg Bendének már jobb, ha nem is vagyok egyáltalán a szobában sem (kiv.: ha baja van, mert akkor kellek mindenáron!), amikor alszik, mert a forgolódásommal akármimmel csak felzavarom. De akkor mi lesz egy pici mellett? Viszont a nappaliban a kiságy megoldás sem túl jó, mert ha játszik Bende, akkor ott csend nincs az tuti! :) Erre mi a megoldás??? Megszokja Bende, hogy ott vagyunk?

Na, most feldobtam a labdát! :)

Bogáncs, merre jársz???

Kép
Kép
 
 


Sleepin
Mi 7 hónapig egy szobában aludtunk, hol3-an, hol 4-en. Ugye, apa 3 hónapig csak hétvégén volt otthon. Én nem is attól féltem, hogy Dóri felveri Rékát, hanem, hogy hogy altatom el Rékát. Ui. Dóri sejhaját is cipelni kellett, nem aludt el magától. Réka meg igényelte a mesét, meg hogy villanyoltás után hozzámbújjon. De végül sikerült. Eleinte Réka felriadt Dóri sírására, de akkor mondtam, hogy nincs semmi baj, nyugodtan aludjon tovább. Ilyenkor simán aludt tovább. Később meg már fel sem riadt, pedig volt, hogy Dóri szépen kieresztette a hangját. Most már inkább az a gond, hogy Dóri ébred fel minden neszre. Mióta itt vagyunk Bp-en, és végre már Réka is az ágyában alszik, meg van külön szobájuk, a menet a következő: mindkettő fürcsizik, aztán Dóri szopik, ha éppen idő van, utána én megyek Rékához mesélni, altatni, addig apa Dórizik. Ha Réka elaludt, én kijövök, és ha már Dóri is elaludt, berakjuk az szobájukba, az ágyába. Persze, mostanában reggelre D mindig mellettem köt ki, mert az utóbbi időben elég szarul alszik. :? Napközbeni alvás: na, az nálunk csak Dórinál van. Rékát nem lehetett az utóbbi időben lerakni, mert ott kellene mellette lenni, meg nem is igényli már a délutáni alvást. Úhogy ő nem alszik. D általában kétszer, eccer de. és eccer du.. Eddig a hálóban, az ágyunkon aludt, de mióta eccer leesett, berakom a gyerekszobába az ágyba. Addig Réka kihozza azt, amivel játszani akar, és így nem megy be és zavarja fel.
Hát, én ennyit tudok erről írni.
Ja, és gratula a tököshöz!! :D
 
 


Tünde :)
Köszi a köszöntést!

Nyaralni voltunk, tegnap jöttünk haza.

Britta :)
Sajnálom a problémádat :( Remélem, hamar megoldódik!
Gyerekek Nálatok is adnak elég tennivalót :lol:

Timi :)
Ismerős, amiről írsz :lol:
Nagyon szépek a lányaid!

Sleepin :)
Nálunk már Domi 3 éves korában kerültek össze a lányok, és akkor nem volt gond. Bármelyik megoldást is választjátok, legyetek utána következetesek, tanulják meg, melyik az alvóhelyük!

Szilvi :)
Gyönyörűek a fiaid!
És mennyi energiád van!

Nálunk minden rendben. Volt egy adag idegeskedés, mert védekezés mellett teherbe estem, de mindent elkövettem, hogy a természet segítsen, és a fentiek segítettek! Nem tudtuk volna megtartani négyeskét :( Az idegeimnek nem tett jót az az időszak. Így a nyaralás első része nekem rossz volt, de a második már jó.

Brigi napról napra nagyobb, értelmesebb lány. Mint egy kismajom utánozza Domit, aki neki Kalinka. beszélni nem nagyon beszél, csak kb. 15-20 szót, azt sem mind normálisan. Még mindig szopik egy keveset, de enni nagyon rosszul eszik. 10 kg körül van. Továbbra is mozgékony, eleven csajszi a dackorszakban, de mellette iszonyatosan édes, bújós, puszilgatós. Nagyok is jól vannak. Élvezik a nyári szünetet.

Kép
Kép
Kép
 
 


Sleepin
mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy 3 háló van, így mindenki külön van. Nekem is az a legnehezebb, hogy mindig drukkolok, hogy egyik ne keltse fel a másikat... Van egy csomó nehéz szitu, amitől fél az ember, aztán egyszer átéli, és rájön, hogy nem kell annyira rettegni, vhogy megoldódik.
De amennyire lehet, vegyél igénybe segítséget, egyedül egész nap a 2 kicsivel elég kemény.

Kép
Kép
 


Zalánnak nagyon boldog 2.születésnapot, és csodálatos gyermekkort kívánok!

Kép
 
 


Köszönöm a tippeket! Hát egyenlőre egy szobába lesznek berendezve, plusz egy franciaágy, aztán meglátjuk, mi lesz. Ha más nem, hármasban a franciaágyon alszunk. :) Azon is gondolkodtam, hogy lehet kapni ilyen hintaágy szerűséget 0-4 hóig van kitalálva, a járókára kell rákötni, és talán az elején beválhat, nappaliban alvás szintjén, nem? Vagy felesleges? Bár Bende is volt, hogy nappaliban aludt el a nagy játszás közepette. Szerintem mi elejétől fogva járókázni fogunk, mert most nem fog működni az ágy félig kihúzva módszer, mert Bendének alig marad hely. Oh, anyám, bárcsak majd ez lenne a legnagyobb problémám... :) Ne rémisztgessetek, hogy nagyon nehéz lesz!!! Így is még mindig be vagyok tojva!!! :roll: :?

Emma!!! Nagyon boldog 2. születésnapot Zalánnak!!! Képeket és beszámolót a buliról!!! :)

Kép
Kép
 
 


sziasztok!

nagyon sok boldog szülinapot kívánunk mi is mindenkinek!

nálunk a fiúk egy szobában alszanak és nagyon jól megvannak!!!
majd ha Bence suliba megy akkor akarom őket külön rakni!!!

nálunk is volt nagy ünnepség csak gogy kijavítsam Tündi suóját !
az én nagyfiam ma 13 órakkor 5 éves lett!!!
telik az idő és hát a nagy szülinapi ajándék hogy holnap indulunk nyaralni a balcsira!!!
így most nem leszünk de ha visszajöttünk hozok képeket a szülinapról is!!!

sziasztok!

 


Sziasztok!

A szülinaposoknak és névnaposoknak utólag is sok boldogságot :oops:

Alvás: nos, nálunk mindegyik külön alszik mindenkitől, mert van elég helyünk. Nem is tudom, mi lenne, ha egy szobában kellene aludniuk, mert teljesen más alvási szokásaik vannak.

Sleepin: valóban nehéz lesz, de megéri. Én Benivel sokáig járókáztam. Egészen addig, amíg el nem indult rendesen. Be szoktam tenni, amíg a dolgom csináltam. Jól megvolt benne. Aztán, amikor végeztem, kivettem, és szabadon lehetett :)

Szép napot!


Brigi

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Isten éltesse a szülinaposokat!!!

Bocs az eltűnésért, de hál isten sokat vagyunk Balcsin és itt nincs lefedettsége a T -Mob-nak, már szóltunk onnan tudom. Így baromi lassú, van h. nem is tudok felcsatlakozni.

Szilva, Timi, Tündi!

Jó hallani felőletek!!!

Szépek a gyerekek!!!

Timi :P

Mekkora szép nagy lányod van!!!!!

Sleepin :P

Köszönöm a hiányolást!
Megértem a dilemmáidat, ebbe én még sajnos nem tudok hozzászólni...
De majd Te segítesz nekem...

Lencukám egy Tündér, be nem áll a kis szája, sokat és választékosan beszél, jól van!!!

pussz Mindenkinek

Bogáncs

Kép
 


BOLDOG NÉVNAPOT LENCUSNAK!!!!!!!

Kép
Kép
 
 


Csajok!

Tanácsra van szükségem. Anna lassan már 2 éves, és nem hajlandó elhagyni az esti szopit. Pedig szerintem pár csepp tejcin kívül nem hiszem, hogy jönne több. Szóval szerintem csak az élvezet kedvéért szopizik. Megvacsizik, és utána már rángatja le rólam a ruhát, hogy sopi, sopi, sopi... Ha nem kapja meg rögtön akkor jön a sírás. Ami nála azért veszélyes, mert úgy behergeli magát, hogy kihányja a vacsorát. Azt meg nem szeretném. Van valakinek valami jó ötlete?


Utólag is szeretnék minden névnapos, és szülinapos babának nagyon sok boldogságot kívánni.

bogáncs

köszönöm a lányom nevében. Szép szál leányzó lesz belőle. Már majdnem akkora mint én, aztán még csak 11 éves.
Nálunk Anna is rengeteget beszél, de még csak most kezdett el 2-3 szavas tőmondatokat mondani.

Tímea
KépKép
KépKép
 


Mona :)

Nagyon Boldog 2. szülinapot Daninak
:wink:
Vendég
 


Köszönjük a köszöntéseket.
Mi is sok boldogságot kívánunk Daninak és Lencusnak!

Tímea
Nálunk 1 évesen levált, nem tudok segíteni

Kép
Kép
 


Mona
Nagyon Boldog 2. szülinapot kívánok Daninak!!
 
 


Emma
Visszagörgettem kicsit, hát látom, hogy elmaradt Zalán köszöntése. :oops:
Utólag is Nagyon Boldog 2. szülinapot neki!!
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron