Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nekem nagyon tetszett Gyugyi ötlete a címre, így ha Nektek is tetszik, akkor mint a "... ma megint megjött..." új babásai itt tudunk irogatni az aktuális dolgokról.


Puszi:
Nelli

Kép
Kép
Kép
 
 


Kép

Smilebaby :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


sziasztok!

nagyon tetszik ez a név :D
remélem többen leszünk :)
nelli, te mit kensz a pocidra?

Kép
 
 

 
 

Én is! Én is!

Remélem hamarosan csatlakozhatom hozzátok és a többi topic látogató is a ma megint megjöttből! :wink:
Vendég
 


Mi is ide vágyunk hozzátok, addig is sok puszi Minden babásnak :)
Vendég
 


Jó ez a topic remélem hamarosan bezárhatjuk a másikat :lol: :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
Jó ötlet volt ez a topic, énis jöhetek, hogy már megszültem? A megint megjöttben bevallom őszintén, mindig csak azokat olvastam el, akiket ismerek, mert kevés az idő, és nem tudom követni, hogy az újakkal mi is a helyzet.
Lmami! Nagyon drukkolok neked, és Babcsinak is!!
Tündi!A múltkor asszem nem válaszoltam az úszással kapcsolatban. A wellnessvillába járunk minden pénteken du. És nagyon tetszik. A hullámba terveztük először mi is, de mindig baj van a tetővel, meg omlik össze, ezért azt lőttem ki először. Már kétszer voltunk, Kisnyuszi élvezi, most az első 10percet végigordította, fáradt is volt, meg hidegebb volt a víz. Aztán látta, hogy a többiek nem bömbölnek, és abbahagyta. A következőnél 23.-án már merülünk, ha minden jól megy.
Írjál Ficiről! Miket csinál már? Megfordul az ágyban? Átalussza már az éjszakát? Még mindig csak szopi van, vagy már adsz neki gyümi, főzit is? A múltkor írtad a szopis teát, meg az urticát is, énis szedtem őket, de már nem nagyon iszom-szedem, és nem lett kevesebb a tej. 3hónapig azon paráztam, hogy mi van, ha nem elég, és meddig tudok szoptatni, minden este hálát adtam hogy megint elment egy nap, és szoptattam, most már rájöttem, hogy megy ez magától úgyis. Elég idiot vagyok, hogy ennyi idő kellett hozzá. De este még mindig cici mellé kap tápot, és be is nyom 90-et. Hogy mennyit szopizik, azt nem tudom. Fici most hányas ruhákat hord?68?74?
Tiza!Remélem, ide is benézel! Nagyon szép kismami vagy! Még istenes a hasad, én annak idején azt hittem, sose fog megnőni. Visszanéztem a képeket, és a 36.héten nőtt nagyon nagyot. Fogsz még te fújtatni szerintem! De örömmel, megéri! Mi lesz a pici neve?
Kép Kedvenc játékom Kép Uszizok Kép Nézelődök Kép Elaludtam

 
 


Na, eddig nem túl látogatott ez a topik. :) Remélem, lesz ez jobb is.

Tynus :)
Végül a Hullámba mentünk. A medence nem a beomlós-tetős részen van. Gondolom, azt bezárták. Leírnád, hogy miket csináltok az uszin?? Nekünk is mondták ezt a merülést, meg a búvárreflexet, de nemrég olvastam a neten, hogy ez csak 6 hónapos korig működik, Fici meg elmúlt már 6 hónapos. Nem is tudom, ilyenkor érdemes-e egyáltalán járni?!? :?
Az ágyban (alváskor) még csak oldalra fordul, de különben már sokszor hasrafordul. Néha alatta marad a keze, de egyre ritkábban, és már nem is kell több lendületet vennie, hogy átforduljon, elsőre sikerül. Egy darabig el is van hason, de meg szokta unni. Ilyenkor vagy sikerül visszafordulnia, vagy szenved, és akkor én fordítom vissza. Az éjszakát olyan értelemben alussza át, hogy csak szopizni kel fel, de azt 2szer is. És sajna, már hajnali 6kor felébred. Ilyenkor vagy szopi, vagy cumi a szájába, és általában sikerül még 1 órát nyernem.
Kaja ügyben még mindig szopi, bár próbálkoztunk már az almával, de nem ízlett. Hagytam pár nap szünetet, próbáltam újra, de még mindig nem ízlik neki. :( Nem tudom, mi legyen. Lehet, hogy a krumpli jön. Vagy még a sütőtöknek is adok esélyt. Meglátom.
Egyelőre még a 62,68-as ruháknál tartunk, mert a tanácsadáson 63 centinek mérték. Nem lesz egy óriás. Pedig nem vagyunk alacsonyan. Viszont mindkettőnk anyukája elég alacsony termetű, lehet, hogy rájuk hajaz a leányzó. Én kb. 3 hónapos kora óta nem mérem, mennyit eszik. Úgysem evett soha annyit, amennyit a könyvek írtak. De kit érdekel, mikor hízik?! 2620-al született, most meg majdnem 7 kg.
Erről a Doman módszerről írhatnál bővebben, hogy hogy kell csinálni stb., mert érdekelne, de egyszerűen nem tudom rávenni magamat, hogy átböngésszem az okosbaba-t.
Nagyon nagy lány lett már Léna! Szépen fekszik hason. Úgy szeret aludni is??
Én még mindig iszom a teát; bevallom, kicsit ízlik is, meg jólesik. Ártani biztos nem árt. Meg a bogyót is szedem. De szerintem ezek nélkül sem lenne gond, de a megszokás nagy úr. :)

Pocakos, babás lányok!! Tessék bejelentkezni!!!

Ide is dobok táblát. Majd a megszült részt még megszerkesztem, mert csak azokat hagyom bent, akik jönni fognak.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok Csajok :D

Remélem én is hamar csatlakozom!

Tynus :D
köszi, hogy drukkolsz!! Mekkora már Léna baba :shock: hogy megy az idQ!! és látom úszóbajnok is!!!

puszi mindenkinek...hamarosan jövünk :wink:

Kép

KépKép
 
 


De jó, hogy nektek is tetszik a cím :lol: Köszönet Gyugyinak!

Tynus :)
Gyönyörű Léna baba! És persze, hogy jöhetsz!

Mindenki ide fog kerülni, reméljük, minél hamarabb! Addig is azért követni fogjuk a még nem babás csajokkal történteket is, ugye babások?

Mona :)
Én nem kenem semmivel a hasam, mert eddig soha nem csíkosodott. Remélem, most sem fog. de azt hallottam, hogy ez alkati kérdés, és hiába kened, max. gyengíti, de el nem mulasztja.

Kép
Kép
Kép
 
 


Nelli :)
Naná, hogy követni fogjuk. :)

Mona :)
Én Avonos krémmel kenegettem, de szerintem is alkati kérdés. Nekem a hasamon nem lett csík, viszont mikor beindult a tejem és tökre feszítette a cicim, na, akkor a cicim szépen csíkos lett. Ez van. :)
 
 


sziasztok!

akkor én is csatlakozok!
szuper ez a topik remélem a tobbiek is nemsokára csatlakoznak!!!!

mi jól vagyunk az émelygést leszámítva!

nelli!
hogy vagytok???

gtünde!
ne aggódj bizti beindul ez a topik is!!!

 


Tünde :)
Jól vagyok, köszi.

Most ki vagyok akadva. Én az istvánba szülnék, de a Jánosba tartozom. Júl. 1-től van az új fizetős rendszer, és én 9-re vagyok kiírva. És azt hallottam, nem csak a szülés 30%-át kellene kifizetni, hanem még 25 e-t, hogy orvost választottam :evil: Mit csináljak? Ez azért nem kevés pénz. Viszont 3. gyereknél a terhesség közepén váltani?

János kórház szülészetéről tud valaki valamit?

Kép
Kép
Kép
 
 


Tündi!A Doman úgy működik, hogy kártyákat kell neki mutogatni, annyi ideig, amíg te elolvasod neki a szót, ami rá van írva. Nekem sem teljesen tiszta a dolog, de én nemis kártyákkal csinálom, mert nincs időm megcsinálni őket. Én power point sablonokat töltöttem le az okosbabáról, és azokba írtam a szavakat, amiket sűrűbben használok neki. De elküldöm mailben a programot, amit kaptam, hátha abból okosabb leszel.
És Ficinek hogy tetszik az úszás? Szerintem érdmes járni, ha már a búvárreflex nem működik akkor is, mert szokja a vizet. Gondolom te is nyáron akarod majd vinni valahová, és akkor már ismerni fogja a dolgot. Nem is a merülés számít igazából, hanem hogy nem felejti el, milyen is volt vízben lenni, és nem fog féli a nagy víztől. Mi azt csináljuk, hogy mutattak pár fogást, hogy kell megfogni, és közben mondókákat mondunk, és éneklünk nekik. A wellnessvilla.hu-n van egy video is erről, mi még nem vagyunk rajta. De a csaj, aki kiképezte az oktatót, nagyon híres, a Kolpingban oktat Páhokon, és állandó vendégoktató az osztrák Sonnenthermében is. Nekem ez a két hely már magáért beszélt.
Már énsem mérem, mennyit eszik, mert két hónaposan már annyira ficergett, hogy nem tudtam mozdulatlanná tenni. De ált. megvan a havi 50-60dekája. Nem is akarok énse parázni,hogy most miért nem evett annyit, stb.
Mi is 62-68-ast hordunk, de már néhány 62-es kigombolódik a pelusnál. Pedig nem vagyunk egy nagy magasak, én 161 vagyok, Zsolti meg 170 egynéhány.
Léna pár hetes korától hason alszik a kiságyban, paráztam is rendesen, mert állandóan visított a légzésfigyelő, mert felhúzta a térdeit maga alá, és nem érzékelt. Vissza is vittük, idegbeteg lettem tőle. Háton csak a babakocsiban alszik. Ezáltal nagyon erős a karja, van, hogy ébredés után 15percig is felnyomva nézegél. Múlt héten párszor már megfordult volna, de mivel középen van a kiságyban, bármerre fordul, csak oldalig megy, mert ott megtámasztja a kiságy oldala. Egyszer sikerült neki majdnem hátra dolgozni magát, de még oldalt volt, és magasabban így, mint háton, és felfedezte, hogy így eléri a forgó zenélő állatokat, annak nagyon örült. :lol:
Most rákattantam a teszveszre és a vaterára, olyan szép cuccokat vettem neki! Igaz, van ami 122es, még el kell telni pár évnek, mire jó lesz neki, de nem szabadott kihagyni. Vettem egy narancs-kék Nike melegítőt 3300-ért. Meg sok kisrucit most nyárra, meg nadrágokat későbbre. Azt hiszem ezt az új hobbimat megsínyli a buxánk, de tökmindegy, mikor veszem meg, ha egyszer most olcsó, most kell megvenni, nem? Én annyira imádnám öltöztetni, de amíg űrhajóst kellett belőle csinálni, azt nem tolerálta. Már alig várom, hogy csak egy ruciba lehessen nyáron. Nem nézted még ezeket az aukciókat?
Fici mennyit van fent napközben? Mert Léna csak addig volt jó alvó, amíg sárga volt, kb. 1hónapig. Most 10óta alszik, ez csoda, mert 51van, és ált. 37-40kor már fent van, dél körül és 3körül szokott még sikerülni fél óra, max. 1, aztán csak 8kor alszik el, 3-ig, majd 6-ig, és 7-kor kukorékol. Már fent van, hallom, hogy cuppog. Azt mondják, ahogy nőnek, úgy alszanak egyre kevesebbet, már beszéltük, hogy mire lesz 3éves, örülök majd, ha éjjel alszik. Már nagyon várom, hogy átaludja az éjszakát, mert muszáj 10 előtt lefeküdnöm nekem is, de nem tudom így sem megvárni, míg befejezi a 3-as szopit.
Babcsi!Remélem, Lmamival pár nap múlva ti is idekerültök, olvastam, hogymajdnem nem volt inszem, remélem, most szerencséd lesz.
Nelli! Hogy szalad az idő, ugye, már 23hetes vagy, túl a felén. Én nagyon szerettem terhes lenni, bár nekem a 2.trim volt a legrosszabb, a 3.ban elmúlt a gyomorégésem is, csak nagyon türelmetlen voltam már, amit így utólag bánok, hogy nem élveztem ki minden egyes percét. Felszedtem 18kg-t, és nehéz volt a 2.ra gyalogolni, meg gyalog fel a kórházba, le a dombról, fel a dombra. Lennék még egyszer terhes, de nem még egy gyerekkel, hanem újra kisnyuszival. Így utólag aszülést is másképp csinálnám.

Most megyek a manóhoz, megint nyomja a fekvőtámaszokat, és nyög ezerrel. De még nem szólt, elvan, csak nem akarok lemaradni ha forogni kezdene.

 
 


Sziasztok!

Jó ötlet volt ez a topic, Gyugyinak külön gratula a találó névért :wink:
Talán hamarosan én is idekerülhetek, úgy mint a többi topiclakó a ...ma megint megjött...ből :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
Csak most vettem észre, hogy megnyílt ez a topik. Tök jó :D
Mi lassan a félidőnél járunk :D
Összesen 5 nap kemény időszak volt, a 19. héten keményedett meg fájt a posóm, akkor eléggé beparáztam, de feküdtem, most már minden tutti és újra dolgozom. Kb. 1 hónap múlva viszont már otthon pihizek és csak a babára koncentrálok.
Ja, és egyre valószínűbb, hogy Zalán lesz a neve :D

Kép
Kép
 


Sziasztok Új topicos csajok!

Mingyá visszaolvasok, csak gyorsan kellett írnom ebbe az új topicba!
Köszi Gyugyi :P Nagyon találó a névválasztás!

Kép
Kép
 


Kép
Hát nem gyönyörű.........
Vendég
 


Nelli :P
Hát engem is kiakaszt ez az új fizetős rendszer az egészségügyben. Én júni 27-re vagyok kiírva, tehát van egy kis esélyem, hogy még nem kell majd fizetnem.
Ja, és én a Jánosban fogok szülni :P
Én sok jót hallottam róla. Az egyik kolleganőm is ott szült.
Igaz, semmi extra, de nem is gáz (állítólag)
Egyszer meg kéne néznem majd a szülőszobát.
Legközelebb, ha találkozom a dokimmal, majd megkérem had nézzek körül valamikor a szülészeten ha ügyeletes lesz.
Akkor majd beszámolok a látottakról.
Ja, most annyira emléxem, hogy van egy 1 ágyas szülőszoba, és van egy többágyas részleg. Ha szerencséd van, akkor az 1 ágyasban szülhetsz :P

Babcsi :P
Én már nagyon várlak :P Elhiszed????????????

Tüncsi :P
Nos megnyílt az új topic! Fantasztikus. 1 éve el sem tudtam képzelni, hogy ilyenbe is írogathatok.

Emma :P
Tettszik nagyon nekem is a Zalán név!
Mi sajna nem tudunk konszenzusra jutni. Férjem nem tágít a Boldizsártól :twisted:

Lányok :P
Csodálatos dolog várandósnak lenni! Minden reggel boldogan ébredek :P

Kép
Kép
 


Szilva :D
Én is minden áldott reggel a pocimra teszem a kezem, meggyőződöm rőla, hogy tényleg itt a baba és mosolygok :D
Olyan szuper!
Boldizsár neki, neked meg Zsombor a kedvenc? Nagy a harc?
Én le tudtam beszélni uramat a Bandegúzról :D

Nelli :D
Az én kórházam meg (Schöpfi) magánná alakul... teljes a bizonytalanság, de igyekszem nem foglalkozni ezzel túl sokat, és főleg nem idegeskedni

Tynus :D
Gyönyörű a baba- és a neve

Tündi, mona
:D Én forever-es krémet használok, de nekem is esélyem van a csíkokra, mert anyukámon is komoly nyomott hagyott a 2 terhesség... krémmel sokat nem lehet javítani az esélyeken, de legalább nem száraz és nem viszket, szóval jobb érzés. Meg Uram szokta esténként kenegetni, és ez jó kapcsolattartás a kisfiúnkkal

Kép
Kép
 


Szilva :D
Én is minden áldott reggel a pocimra teszem a kezem, meggyőződöm rőla, hogy tényleg itt a baba és mosolygok :D
Olyan szuper!
Boldizsár neki, neked meg Zsombor a kedvenc? Nagy a harc?
Én le tudtam beszélni uramat a Bandegúzról :D

Nelli :D
Az én kórházam meg (Schöpfi) magánná alakul... teljes a bizonytalanság, de igyekszem nem foglalkozni ezzel túl sokat, és főleg nem idegeskedni

Tynus :D
Gyönyörű a baba- és a neve

Tündi, mona
:D Én forever-es krémet használok, de nekem is esélyem van a csíkokra, mert anyukámon is komoly nyomott hagyott a 2 terhesség... krémmel sokat nem lehet javítani az esélyeken, de legalább nem száraz és nem viszket, szóval jobb érzés. Meg Uram szokta esténként kenegetni, és ez jó kapcsolattartás a kisfiúnkkal

Kép
Kép
 


Tynus
Megköszönném, ha átküldenéd a progit.
A Hullámban nincs mondóka és hasonlók, de azért szerintem nem rossz. Elég sokan járnak. Ez a vasárnap kimaradt, de a most hétvégire már szeretnék menni megint.
Fici legutóbb 410 grammot hízott. Szerintem most lelassított picit, de nem baj. A lényeg, hogy hízzon. Ma próbálkoztam a sütőtökkel, hát ez sem jött be. Mit fog ez a gyerek enni?? :roll: Nem lehet évekig csak szopizni.
Irigyellek a ruhavásárlásért. Én Győrben a H&M-ben vettem neki jó body-kat. Ott még a méret is stimmel. A 62-es jó, a 62 cm-es babára. Én nem merek így látatlanba venni, mert honnan tudjam, mekkora lesz nyáron vagy 1 év múlva??? Azért majd lehet, hogy rászánom magam.
Fici kb. 2szer alszik napközben. Ha jó napunk van, akkor 2 órákat, ha nem, akkor 30-45 percet. Nagy ritkán van 3szori alvás is. Este 8kor fürcsi, aztán alvás. Éjjel kb. 1-kor, meg 4-5 körül van még szopi, és 6-kor ébresztő. :evil: Na de ezt csellel néha sikerül 7-ig kitolnom.
Fici is utálja az öltöztetést. Van, hogy mire felöltöztettem, üvöltött, mint a sakál. Na, ilyenkor elmaradt a séta. Már én is várom a nyarat, hogy egy szál ruciban csak be kelljen dobni a babakocsiba, aztán irány Darány. :) Ráadásul - szerintem - én sokszor vagy túl-, vagy alulöltöztettem szegényt. Most már jobban eltalálom.
Nálunk meg pont a hason alvás nem jött be. Mindig is háton aludt, most max. akkor van hason, ha napközben átfordul, de igyekszik is minél előbb visszafordulni. Meg este, lefekvéskor szokott oldalra, félig hasrafordulva elaludni.

Nelli
Még jó, hogy nálunk egy kórház van! :) Azért gáz ez az egész rendszer. Fejetlenség mindenütt. És így élvezze a terhességet a kismama, amikor mindenféle hülyeséggel kell foglalkoznia.

Emma
Csak lazán, nyugisan! :) Én mondjuk rögtön elmentem táppénzre a 12. hét után. Úgy voltam vele, hogy a munka nem hiányzott, ráadásul 19 éves korom óta dolgoztam, rámfért egy kis szünet. Én imádtam pocakos lenni. Sokszor hiányzik is! :)
Gondolom, akkor 1 hónap múlva már elkezdtek a babának vásárolni. Vagy vannak már cuccok??

Tényleg, pocakosok! Rakhatnátok fel képeket a bébik leendő birodalmáról!! Meg a mostaniról is! :wink: Na, meg a járgányokról is.
Én majd rakok fel, ha kész lesz a tetőtér. Remélem, húsvétig fel tudunk költözni. Tele a bugyrom a nomád élettel! :evil:

Szilcsike
Tényleg szupi, hogy már babás topikba írogatunk! :) Azért majd szaporodhat a létszám!! Én is imádtam pocakos lenni.
Nem olyan rossz név a Boldizsár. Mondjuk a húgom tagadja, de amikor Gergőt várta, végig Boldiliztük a gyerkőcöt. Ő azt mondja, nem így van. De hát ugye terhes volt - terheskori feledékenység. :wink:
De megsúgom, hogy tőled fogják az anyakönyvhöz kérdezni az adatokat, azt mondasz, amit akarsz. Tudom, biztos nem akarod ezt. És mi lenne, ha két neve lenne a gyerkőcnek? Szilárd majd használja a Boldizsárt! :) Ja, utólag is boldog névnapot neki!!

Többi pocakosok!! Tessék jelentkezni!! Na, meg babások is!!

Ma lehet, hogy már nem jövök, mert tegnap is fél éjfélig fent voltam, aztán reggel mosott kaki voltam. Mondjuk, hamar gatyába tudom rázni magam, de néha aludnom is kéne. :)
 
 


Emma :P
Te érzed már a baba mozgolódását?
Hát a Zalán sokkal szebb, mint a Bendegúz :P
Nincs harc, csak szerinte a Kocsis Zsombort nem lehet kimondani :(
Kocsi Zsombornak fogják csúfolni :twisted:
A másik favorit nála a Bertold :evil: Hát akkor inkább a Boldizsár :lol:
Én sem stresszelem magam a fizetős szülésen. Nekünk már így is "sokba" van kiscsávó, pedig még meg sem született :twisted:

Kép
Kép
 


Gyugyi :)
De az! Fici is olyan édes, amikor alszik. Egész más ébren és ha alszik. Mintha két gyerekem lenne. :)

Haga :)
Bizony-bizony! El kellene apasztani a másik topikot úgy, hogy itt nyüzsögjön mindenki!
 
 


Szilcsike
Mondjuk tényleg nem jó -s végű vezetéknév után Zs-vel kezdődő név. :( Nekem pl. a Lili is tetszene, de Szalay Lili is hülyén hangzik.
Ne mondd már, hogy nem érzed még kiscsávót?? :shock:
 
 


Szilva
Már 2 hete elkezdtem érezni, de akkor még bugyborékolás volt. 1 hete hétfőn volt délben a vízválasztó, akkor 3 akkorát rúgott, hogy felugrottam és csak nevettem. Napról napra többet érzem. Általában napi 3x van hosszabb-rövidebb aktív időszaka, délelőtt, délután és este is. Valami fantasztikus!
Értem már, a vezetéknévhez kell, hogy megfeleljen. Nem tudtok kitalálni vmi 3.at? Ami se nem Boldi se nem Zsombi?

Kép
Kép
 


Tüncsi :P
Jaaaaj dehogynem érzem kiscsávót!!!
Úgy rugkapál, hogy csak na :) Nem is tudom mikor alszik ez a gyerek?????
De aranyos vagy, még Szilárd névnapját is észben tartod????
Szalay Lili? Miért hangzik ez rosszul. Egyébként Lili név nekem is bejön, de állítólag az oviban minden második kislány mostanában Lili :twisted:
Boldili :twisted: ez jó!!!!

Emma :P
Én csak a 19. héten hittem el, hogy tényleg kiscsákót érzem :P
Furi egy érzés a kezdetén! Emléxem, mindig mosolyogtam mikor megéreztem az apró rúgásokat.
Este (ha nem bánod) bedobom Szilárdnak a Zalán nevet. Hátha???? (Persze ezt is nehéz lesz kimondani)
Ezek szerint nekem a Z Zs kezdetű nevek tettszenek :twisted:

Kép
Kép
 


Ja, lehet, hogy mégis Dzsoki lesz belőle :twisted:

Kép
Kép
 


Szilva
Egyáltalán nem bánom :D próbáld meg :D

Kép
Kép
 


Sziasztok

jövők ám én is :lol: nem szabadultok tőlem

Most végztem a dokinál minden rendben, méhszáj zárt, két hét múlva ismét menni kell( egy kis fertőzést szedtem össze, de hogy hol azt nemtudom :? ,mindegy írt fel kúpot és majd holnap kiváltom.
Hát már 10 kg-nál tartok,kicsit kevesebbnek jobban örültem volna, de az fránya csoki puding tehet róla :lol:

Lányok szeintetek ha ilyen idő marad egy hosszú újjú body,ujjtlan rugi és egy pólyába haza hozhatom vagy kis kabátott is adjak rá. Olyan nehéz eldönteni hogy ne fázzon ,de ne is legyen melege.

Sajnos én is csíkos lettem , hiába kenem magam, hajlam megvolt már előtte is :?

Barbi

Képbabafalva.hu vonalzó
 
 


Emma :P
Hát a férjem nem könnyű eset. Zalán is kilőve :evil:

Barbi :P
Üdv itt :P
Sok volt a vizeletben a baktérium? Vagy hogy nézték?
Örülök, hogy minden rendben van! Húúúúú már nagyon közeleg a szülés időpontja!
10 kiló a 34 héten? Az semmi! Én a 24. héten tartok 9 kilónál :lol:
Szerintem vigyél magaddal kiskabátot is, és majd a kórházban eldöntöd, hogy ráadod vagy sem!
Micsoda édes gondok :oops:

Kép
Kép
 


Barbi
10 kg még jó! Nekem akkor már asszem 12 volt. Simán lement, csak 1,5 plussz van rajtam. De az lehet a szoptatástól - tej a ciciben. Na, ezzel vigasztalom magam. :lol:
Szerintem vigyél csak kiskabátot, meg sapkát is. Különben is, ki tudja milyen idő lesz. Én aug. végén szültem, és h.ujjú body, rugdalozó, kabát, sapka volt rajta a pólya alatt, mikor hazavittük.

Tündi
Azért gyere majd, ha a rosszullétek engedik!! Igen, beindult a topik. Jippi!!!

Szilcsike
Hát, nem könnyű eset a férjed. :?
 
 


Tündi! Mail ment.
Azt mondta nekem is a védőnő, hogy csak addig fog rohamosan hízni, amíg el nem éri a 2x-ét a születésinek. Addig még van idő, mert 5,52, és 61cm, így még van idő a 6700ig. :lol:
A vásárlással kapcsolatban, csak olyan ruhákat vettem, amit minden évszakban ráadhatok, vagy pedig jóval nagyobbat. Pl. általában mondják a 74-es ruhát 1éves korukban szokták hordani. Fél éves korukra szoktak 68-ra váltani, azt fél évig hordják akkor. Persze ez csak átlag. Gondoltam én, ha a 68-ast fél év, akkor a 74is minimum annyi, 80as már biztos több. Pulcsi mindig kell, body is, farmert vettem még, farmerszoknyákat is. De van közte 104-es is. Igazából párszáz ft minden, amit vettem, 1000-nél több csak a nike melegítő volt, így ha nem lesz jó, majd énis eladom őket a teszveszen. Lehet, hogy még többet is kapok érte, mint amennyiért vettem. Egyszer ha lesz időd, nézz körül, érdemes! Vettem hétvégén 2db 68-as és egy 80-as bodyt, darabját 1ft-ért. 280a posta ktg, egy százasért darabja nagyon occsó, és szép állapotban van, sz@rt nem veszek még olcsón sem.

Szilcsi!Szerintem sem rossz név a Boldizsár. Meg a Zsombor is, de nekem az a bajom vele, hogy most mindenkit így hívnak. Én nagyon ódzkodtam ezektől a slágernevektől. Viszont most ezek a legszebb fiúnevek, ha az ember nem régit akar. Most sok Zsombor, Máté, Dominik és Levente született. Mint régen a Dávid és Dániel. A Bertold viszont tényleg gáz, de biztos nem lenne 20 belőle az oviban, aki odaszalad rá! :lol:
De jó, hogy már érzed, hogy mozog! És ez csak egyre jobb lesz! Én azt mondom, ennél csodásabb dolgok nincsenek az életben, mint várni egy kisbabát. Ismeretlen ismerőske.
Jajaj, már most nem tudod, mikor alszik? Vigyázat, úgy jársz, mint én! A pocakban sem aludt sokat, de kint se akar!!!!

Emma!Szép név a Zalán is. Énis állandóan simogattam a pocim, olyan jó érzés volt, főleg mikor reagált is rá. Hallgatsz vele zenét sokat? Azt állítólag nagyon szeretik. Nekem megvan mind a 4Babazene, a 2est és a 4est hallgattam, hát mondanom sem kell, sz@rik az egészre, ha bekapcsolom neki. A pocimban meg nagyon szerette. (vagy tiltakozott) :lol: Pedig már néha az agyamra ment, úgy untam, de volt pár szám, aminél mindig döngetett.

Barbi!Hű, már milyen nagyok vagytok!! Már visszaszámlálsz, ugye? A 10kgval ne foglalkozz, én a 64-re híztam 18-at, és most -2be vagyok, mindenféle erőfeszítés nélkül. Pedig nem vagyok egy könnyen fogyós alkat, az biztos, most meg 4hónapja lassan több édességet vettem magamhoz, mint egész életemben. Szerintem múlt héten 30túrórudit biztos hogy ettem, nem tudom abbahagyni. De most lecsökkentem, mert Kisnyuszi nagyokat fingik tőle, biztos attól. Iszol majd málnalevél teát a 36.héttől? Állítólag segít, énis itt olvastam, nem tudom attól-e, de nagyon jól tágultam.
Szerintem kevés lenne úgy öltöztetni, adj még rá egy kis kabátot, kardigánt, vagy pulcsit. Én sem mindig tudom, hogy legyen, de inkább legyen melege egy kicsit, mint hogy megfázzon, nem? Mondjuk én még nadrágot is adnék rá. Bár nem tudom, a pólya mennyire meleg, a lányom nem volt hajlandó benne maradni, ki akarta rúgni a 6.nap már.

Babcsi!Örülnék, ha te lennél a következő friss kismamija az új topicnak. Meg persze a többiek, Lmami, Vkrisz, Gyugyi, Lara, Gaby meg az új csajok, akiket nem nagyon ismerek.

Egy kicsit hosszúra sikerültem, ma szófosásom van, úgy látszik. :lol:

 
 


Jaj csajok, annyira szeretnéák hosszabban jönni, de most dolgoznom kell. Remélem, lesz majd időm írni.

Most azt fontolgatom, hogy átjelentkezem anyósomékhoz a Ráday utcába, szülés után meg vissza, csak nem tudom, hogy nem lenne-e következménye. Elég átlátszó

Kép
Kép
Kép
 
 


Lányok köszönöm a válaszokat,tényleg semmibe nem kerül még egy kabátkát berakni így is egy nagy sport táska és még a legnagyobb helyet foglaló köntös nincs is bent,az lesz egy külön táska :lol:

Tynus elég könnyen hízom és nehezen is adom le, igazából nem érdekel mert baba az első, de hát szeretnék legalább a 62-64 kg-ra vissza térni, jó lenne :? Én a csoki pudingot imádom, de a túró rudit se vettem meg.Hát egy kicsit kezdk parázni, hogy milyen lesz a szülés,minden rendben legyen,hogy bírkozunk meg a hirtelen jött változásokkal, lesz e tejem, soroljam még :lol: á csöppet se vagyok parázó kismama :lol:

Szilva 27 héten volt vizelet vizsgálat akor minden rendben volt, most simma méhszáj vizsgálat volt és ott vette észre hogy van egy kisfolyásom, mondjuk nekem is feltűnt, de nem foglalkoztam vele mert úgy tudom hogy terhesség alatt sokszor előfordul.

Képbabafalva.hu vonalzó
 
 


Sziasztok!
Végre tudok ide is írni. Ma több időm lesz, igaz csak délelőtt vagyok bent. Tegnap pont akkor halt be a Bnet, amikor meg akartam nyitni ezt a topicot. Jó ötlet volt, mert sokszor a régiben már nem nagyon tudok mit írni, csak olvasgatok és én is csak a régiknek üzengetek.

Tynus :)
Léna baba nagyon szép és tetszi ez az uszizás. Azt hiszem én is viszem majd a pindurkánkat. Mikortól érdemes elkezdeni? Nem mintha most akkut lenne a téma.

Barbi :)
Én kiegyeznék a 10 kilóval a 34. hétben. Szerintem ez teljesen normális, egyáltalán nem sok.

Mona :)
A múltkor elfelejtettem válaszolni a sportra. Hát még mindig nyomom. A kocogás kifejezetten jólesik, Rubint Réka nem mindig, az elég uncsi. Már elég furán néznek rám a parkban, meg sokszor összesúgnak a hátam mögött, de nem érdekel. Élvezem és mentálisan is jobban vagyok tőle. Én kenem a pocimat, de én is úgy tudom, hogy legfőképpen alkati kérdés. Illetve más dolgok is befolyásolják. Nem szabad sokat hízni, az E vitamin rugalmassá teszi a bőrt (legjobb, ha van a krémben is és szeded is) és a táplálkozás valamint a mozgás is befolyásolja.

Szilcsike :)
Képzeld nekem majdnem rosszallóan mondta a védőnő a 23. hét elején, hogy meglódult a súlyom. Ez azt jelentette, hogy a kezdetihez képest négy kilóval voltam több, az előző havihoz képest pedig kettővel. De igazából nem jól mért, mert egy hónappal ezelőtt fél kilóval kevesebbet mért, a múlt héten meg féllel többet, mint én otthon. Szóval csak 1 kg-ot híztam egy hónap alatt, ami tök normál.
Azért már a popómon meg a csípőmön látom, hogy nagyobb, de nem nagyon feltűnő, mert a melleim sokkal nagyobbak, így arányos a testem.
A férjem tök ari, mikor zuhanyozok nézni szokott és szerintem még soha ennyiszer nem mondta, hogy jól nézek ki, meg hogy szép vagyok.

Emma :)
Én is mindig úgy ébredek, hogy a pocimra teszem a kezem és általában be is indul a mozgás. Így már jól indul a nap.
Nálunk a férjemre bíztam a döntést, de elég határozatlan szegényke. A lánynevet egyből eldöntötte (Panka, Panna), de mivel egyelőre fiúnak néz ki ez nem játszik. (Persze már volt ilyen poénja, hogy akkor is Panka, Panna lesz.) Először a Martin és a Hunor mellett döntöttünk. Most kitalálta a Márkot, de nekem nem tetszik, mert az is sláger név. A Hunor az én választásom lenne, de az meg neki nem tetszik.

Nelli :)
Én is hasonló helyzetben vagyok szülés ügyileg. A klínikát meg fogják szüntetni, de valószínűleg még ott szülök. Én július 7-re vagyok kiírva, de semmi esetre sem szeretnék másnál szülni. Most egyelőre reménykedek, hogy egy héttel előbb megszületik. Egyébként már így is több százezer forintnál tartunk.

Kép
Kép
 
 


Hízás
19 éves korom óta vigyáznom kellett, hogy ne üssem meg a 60at (164 cm-hez), aztán a 2005 novemberi endós műtétem után hormonkezelést kaptam, ami olyan volt, mintha változókorban lennék, és úgy is repültek rám a kilók :evil: Fél év múlva már 65kg-ot mutatott a mérleg. Erre még rájött a lombokis hormonkezeléses 2 kg, így 67kg-val vágtam neki a terhességnek..... Első 4 hónapban + 2,5 kg, szóval mikor utoljára méricskéltek 69,5 voltam, és mindez a nagy kggyarapodás előtt! Nagyon szeretnék 75-nél megállni! Már az is 15-tel több lenne, mint a normál súlyom.... Csak kifejezetten fogyizni nem akarok... 2 hete próbálok sok zöldséget meg gyümit nyomatni, de a túrórudi nem maradhat ki az étrendből :D

Kép
Kép
 


Tiza :D

Egyik terheskönyvemben nem túl jókat olvastam a futásról, pont rád gondoltam. Állítólag akkor az oxigén az izmaidnak kell, és a babánál hasonlóan oxigénhiányos állapotot okoz, mint a dohányzás. Persze lehet, hogy ez baromság, de azért csak lazán kocogj, ne hajtsd túl magad! Mikor akarsz leállni?

A fiúnév sokkal nehezebb, mint a lány! Lányból 3-4 volt ami mindekettőnknek nagyon tetszett! (Emma/Lujza/Flóra/Vera) Fiúnál viszont van 10 nagyon cuki név (máté, Bence,Marci stb.) amik annyira gyakoriak most, hogy őrület! Ezeken kívül meg vannak a tök nyakatekert vagy régies (Péter,János) nevek, amikért nem rajongunk. Mi is nézegetjük még a neveket, de már Zalánozzuk a kicsikét :D

Szilva
Marad Boldili :?: :D

Kép
Kép
 


Barbi :)
Ezek a parák szerintem mindenkinél megvannak. Már nálam is jelentkeznek, pedig még messze a nagy nap.

Nelli :)
Mi az, hogy átlátszó? Kinek mi köze van hozzá. És a gázártámogatásnál nem volt átlátszó annyi embernél? Mégsem törődött vele senki. Csak szépen jelentkezz át, ha úgy előnyösebb, aztán meg vissza.

Emma :)
Hát tényleg nem híztál sokat. Egyébként szerintem azért sem híztál sokat, mert a szervezeted már korábban felszedte azt a mennyiségű zsírt, ami kell a terhességhez és majd a szoptatáshoz. A sógörnőm nagyon kövér (mázsa felett, bocsi), és csak 8 kg-ot hízott a második terhességénél. Nem is lehetett látni, hogy terhes.

Kép
Kép
 
 


Tiza! 3hónapos kortól lehet vinni a babát úszni, mikor már megkapta az 1. 2hós védőoltást legalább, de súlytól is függ. A wellnessvillában azt írták, hogy 3hó, vagy elért 5kg. Kisnyuszit 1héttel a 3hónap előtt vittem, akkor 5,2körül járt. Mindenki ajánlja, mert fejleszti az idegrendszert, a mozgásfejlődéssről nem is beszélve. Mikor mentek 4D-s uhra? Gondolom, nem hagyjátok ki, ugye? Szobája készül már?
Nevek: Tudtok nézni az origo babázó oldalán van névválasztó, persze idő kell hozzá, mert olyanokat ad, amit még életetekben nem hallottatok. Meg amit semmi pénzért nem adnátok a gyermeketeknek. De azért jót szórakoztunk annak idején. Szerintem is könnyebb sokkal lánynevet választani, a fiúnál nekünk csak a Szabolcs tetszett, meg nekem a Zsolt, de a párom nem akarta, hogy ugyanaz legyen, mint neki. A Léna pedig nekem kiskorom óta majdhogy eldöntött dolog volt. Az első babám is Léna volt, még mindig megvan. Én úgy kaptam készen névvel ellátva a babákat, mert a mama mindig Leningrádból hozta őket, úgyhogy az elsők voltak a Léna, Tánya, és Nyina. Természetesen az utolsók szóba sem jöihettek. Mikor megtudtuk, hogy lányzónk van, megegyeztünk, hogy ha a szülésnél kiderül, hogy mégis fiú, akkor Zsolt lesz. De csak akkor kérdezték meg, mi legyen a neve, mikor már megszületett.
Barbi!Én ugyanilyen parázós voltam, súly, tej, szülés, stb. Ez biztos természetes. Szülés után bekaptam egy enyhe baby bluest, nem is ettem semmit szinte 2hétig, meg a szopi miatt amúgy is gyorsabb a súlyleadás. Meg idegeskedtem, mert állandóan visítot a légzésfigyelő. A tejre 3hónap után jöttem rá, hogy jön az, ha a baba szopik rendesen. De azért szedtem 3-4féle teát, meg az urticát is a biztonság kedvéért. Meg fejtem mint a bajnok, hogy megmaradjon a tej, és csak több legyen. Ha félsz a szüléstől, érdemes inni a málnalevél teát, nagyon jól fogsz tágulni tőle, meg én szedtem a 37.-től a callophyllumot, és a szülés után az arnika montanát. Meg is lettem nagyon dicsérve, hogy jól tágultam, nem fájt annyira, hogy még kéjgáz sem kellett(nálunk nics érzéstelenítés)nem sokáig véreztem utánna, és a gátseb már nem is látszik, pedig szanaszét repedtem, mert úgy kellett kinyomják belőlem, mert nemjól nyomtam.
Mennem kell, majd jövök még.

 
 


Tiza :D
Nem híztam sokat :?: :?: :?:
Pont azt írtam, hogy 10 kg plusszban vagyok!!! AZ, hogy ezt nem a 4,5 hónap alatt hanem 1 év alatt jött rám mindegy, kisgömbőc vagyok rendesen!

Kép
Kép
 


Tynus
2 hétig tartott szülés után a levertséged?
Tesóm is sokat sírt akkortájt.... Iszonyat nagy változás a szervezetnek nem? 9 hónapig a baba, utána meg semmi, és ott egy kis védtelem ordító baba.... Hogy lettél túl rajta?

Parázás:
én 3 hónapig paráztam, hogy megmaradjon, további egy hónapot, hogy egészséges legyen, most meg, hogy a 38. hétig bent maradjon :D Na azért igyekszem nem túlzásba vinni, de azt mondják ez már mindig így lesz a gyermekünkkel

Kép
Kép
 


Emma :)
Igen, ez már csak így lesz életünk végéig! Izgulunk mindenért! Én már most amiatt, hogy Dorka már 8 éves, és pár év múlva csellengeni fog a barátaival, ami a mai világban nagyon veszélyes.

Tiza :)
Végre Te is itt :lol:
Köszi a támogatást! 27-én beszélek a nődokimmal, utána megnézem ezt az átjelentkezést.

Hízás: én most a 24. héten tartok 7 kg-nál :( A védőnő által mérteket már nem is figyelem, mert jóval többet mér, mint én otthon. Igazán előre jött rám, hátulra nem nagyon.

Barbi :)
neked már kezd izgalmassá válni a dolog :lol: Nekem Domcsi 2 héttel előbb jött.
Csak egészséges mértékben izgulj!

Kép
Kép
Kép
 
 


Emma :)
A tehességed óta értettem a nem sokat.

Kép
Kép
 
 


Tiza
Úgy tudom, az 5. és 6. hónap a nagyon hízós, nem?
Csajok, mi a tapasztalatotok?

Kép
Kép
 


Emma :)
Én úgy tudom, hogy inkább a 7-8. hó. Én az 5. hónapban csak egy kilót híztam. A hatodikról még nem tudok nyilatkozni.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én már évek óta 57kg voltam. 2006 nyár végén, elkezdtem szedni a Gravidát, és a Duphastint, és novemberre mire a babó megfogant 69kg lettem :cry: Aztán az első 3 hónapban lementem 66-ra, most pedig már 2 hete 68 vagyok. Szerintetek?
Csíkjaim, tuti lesz egy csomó, mert már évek óta van a csípőmön :cry: , a hízás-fogyás, hízás-fogyástól.
Én nagyon kiszélesedtem, és a melleim is nagyon megnőttek, pedig eddig sem voltak kicsik :roll:

Kép
 
 


Mona :)
Te azon szerencsések közé tartozol, akik fogynak. Hi-hi. De gyanítom, hogy nálad is az lehet, hogy már előtte felhíztad a szükségeset. A melleim nekem is nagyon megnőttek, de én irtóra élvezem, mert előtte botrányosan kicsi volt. Most A kosárból C lett.

Kép
Kép
 
 


Mona
Hány cm vagy? Akkor te is abban a cipőben jársz, mint én: jó sok plusz a baba előtt.... De tényleg abba reménykedhetünk, hogy kevés jön már ezek után.

Ciciméret 75B ből 80 C lettem! Nagyon bírom így magam! nekem is mindig volt bajom a lapossággal...

Kép
Kép
 


165cm vagyok :?
ciciméret 75c-ből, 80 c-d
emma, még 2 nap és félidő, bár ezután is lesz bőven aggódalom :wink:

Kép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron