Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy valakinek bevált e már ez a módszer! A kisfiam után szeretnék egy kislányt /persze akkor sem dőlök késbe, ha kisfiú lesz/, és gondoltam ennek érdekében megpróbálkoznék ezzel a praktikával is.

Aki használta ezt a módszert kérem írja le a tapasztalatát, érdemes e kipróbálni! :wink:

Köszi
Vendég
 


Megint Én! :lol:

Úgy látom senki nem alkalmazta ezt a módszert, vagy még nem talált ide. :lol: Én közben utána olvastam egy kicsit, és nagyon sok helyen azt láttam, hogy régen a nők akció után azért használtak savas hüvelyöblítést, hogy a fogamzást megakadályozzák! :shock: Hát ettől egy kicsit megrettentem. Aludtam rá egyet és úgy döntöttem,hogy nem kisérletezem, olyan nemű babám lesz, amilyet a sors szán nekem! :lol:

Azért ha valakinek bejött írja meg, hátha másnak segít!
Vendég
 


Szia!

Igen,régen az erdélyi aszzonyok körében volt ez elterjedt fogamzásgétlási módszer,hogy nap közben savanyították a hüvelyüket. ugyanis a spermiumok savas közegben elpusztulnak.
Amikor olvastam a topik címét,nem is igazán értettem,hogy hogyan lehet összefüggésbe hozni a baba nemével ... :roll: Igazán még most sem értem,hogy mi a módszer alapja.

Ha viszont kislányt szeretnétek és inkább azt a módszert javasolnám,ami a fiú/lány spermiumok eltérő gyorsaságára alapoz.Ez tudomáynosan igazoltabbnak látszik :).
Nekünk így lett a kislányunk,sőt,anyum elmondása alapján én is így lettem :)!

anyapoc
 
 

 
 

Kedves Anyapoc!

Én erre gondoltam, amikor a topikot nyitottam, és a címet adtam:

"A fiús és lányos spermiumoknak a közeg sem mindegy. A fiúsak a lúgosat tűrik jobban, a lányosak a savasat. A teendő: ecetes (savas), vagy szódabikarbónás hüvelyöblítés, közvetlenül „babacsinálás” előtt. "
Vendég
 


Kedves Little :)!

Szt ez biológiailag nagyon nem stimmel.A savas kémhatást baromira nem szeretik a spermiumok,ezért is van szüksége a férfi szaporító szervrendszernek a prosztatára.Ugyanis ennek a váladéka lúgos,és az a feladata,hogy a hüvely savas kémhatását semlegesítse,így a spermiumok életben maradhatnak,amíg feljutnak a méhbe (ott már nem savas a közeg).
lehet,hogy minimális eltérés van a kétféle spermiumsejt között,de én eléggé elképzelhetetlennek tartom.Másrészről ez az eltérés annyira alacsony lehet,hogy ezt házilag kivitelezni szt nem lehetséges.
Bár szt (ha nem haragszol :)),ez badarság....

Azt max el tudom képzelni,hogy a lány spermiumok többet kibírnak,de hogy ez kellene nekik direkt... :roll:

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Nem haragszom, örülök, hogy leírtad a véleményedet! :wink: Én ennyire nem mélyedtem biológiailag bele a dologba. Több helyen olvastam erről, ahol a "fiút vagy lányt" kérdést taglalják, és ezért gondoltam, hogy hátha van valakinek tapasztalata ebben a dologban. Bár számomra elég "brutálisan" hangzik ez az ecetes hüvelyöblítéses dolog, ezért nem is próbálkoztam vele, csak egy hirtelen ötlet volt! :lol:
Vendég
 


Little :)

Az ecetsavról csak annyit tudok írni saját tapasztalatként,hogy nekem a HPV vírusfertőzésemkor használta a nődokim,a vírushólyagokat ezzel kezelte.És hát mit mondjak,napokig iszonyatosan csípett!!! :roll: Na jó,ez talán koncentráltabb volt,de lehet,hogy ha alkalmaznád,nem hogy lányt,semmilyen utódot nem lenne kedved gyártani :wink:!

Minden esetre lehet,hogy nálad már eldőlt a neme :wink:! (legalább is úgy nézem :))
Azért én drukkolok,hogy sikerüljön :)!

anyapoc
 
 


Az az igazság, hogy azért annyira nem ragaszkodom a lányhoz, hogy megérje ezzel kisérletezni. Inkább jöjjön össze egy kisfiú, mint semmi!

Hát igen, talán már el is dőlt a neme! :lol: Legyen igazad! :lol:
Vendég
 


Sziasztok :D

Bocsi, hogy így belekotyogok, de amit Little írt, arról én is olvastam. Czeizel Endre írta az egyik könyvében, plussz még az egyik újságban is ezt nyilatkozta, egy erről szóló cikkében, még a pontos arányokat is leírta, hogy hogyan kell a savas illetce lúgos lötyit elkészíteni.
Ő szerinte az Y (fiú)kromoszómát tartalmazó ivarsejtek lúgos közegben mozognak jól, míg az X-ek (lány) savas közegben, ez a tudományos magyarázata.
Azt nem tudom, hatásos-e, de gondolom hülyeséget nem ír, annál azért hozzáértőbb ember.Szerintem :D


Móni

Kép
babus2005
 
 


Babus

Utánaolvastam,egy helyen találtam is tőle erre utaló hsz-t,de én ezt kevésbé tartom tudományosnak :).
Minden esetre ha bejön valakinek,az csak külön jó :)!

anyapoc
 
 


Szia Little!
Csak most találtam rá erre a topicra és úgy gondoltam leírom a tapasztalataimat.
2 kisfiam van és nagyon szerettünk volna egy kislányt is. Én is olvastam arról, amit írtál, hogy az x spermiumok a savas, az y-ok a lúgos közeget kedvelik jobban és úgy gondoltam lesz ami lesz, kipróbálom. Én nem ecetes vízzel való irrigálást alkalmaztam, hanem akció előtt néhány percre natúr joghurtba mártott tampont helyeztem fel. Ezen kívül figyeltünk arra is, hogy mivel az y kiskatonák hamarabb elpusztulnak - állítólag csak 48 óráig életképesek -, az akció és az ovuláció között ennél hosszabb idő teljen el. Én egy mini mikroszkópot használtam a tüszőrepedés meghatározására és pontosan tudom, hogy 72 órával előtte voltunk együtt.
Nem tudom, ennek köszönhető-e vagy csak véletlen, de augusztusra várjuk a 3. babó érkezését, aki több uh alapján nagyon úgy néz ki, hogy kislány.
Sok szerencsét kívánok!

Bea
bee73
 
 


Kedves Bea!

Először is gratulálok a kis hugihoz!!!!! Másodszor BOLDOG SZÜLINAPOT BALÁZSNAK! :lol:
Harmadszor pedig szeretném megköszönni, hogy leírtad a tapasztalataidat! Az ecetes hüvelyöblítés gondolatát elűztem, mert egy kicsit "durvának" tűnt számomra, hogy oda ectet......
Viszont ha sikerül és kislányom lesz, akkor igérem ide leírom, hogy milyen módszert választottam ennek érdekében! :wink:
Vendég
 


Kedves Little!

Nagyon köszönöm és sok sikert nektek! :lol:
bee73
 
 


Eszembe jutott még valami.
Azt is hallottam, hogy az anyukának ne legyen orgazmusa, mert a méhösszehúzódások is gyorsítják a spermiumokat.


Lényeg, hogy a már említett naptár szerint nálunk egész nyáron kislány fogantatása várható!

Majd visszajövök referálni!
olimami
 
 


Szuper!
Az első hozzászólás eltűnt...
Na még1x:

Kriszti vagyok, van egy hároméves kisfiam, aki (túl)tervezett gyerek volt.
pl.-savas öblítés
-fehérjedús lánypárti étrend és életmód (sok, sok pihenés)
- Tv újságos holdnaptár
-sok-sok aktus (már-már a minőség rovására a cél érdekében) :oops:
-percre pontos havi ciklus (pénteki együttlét- vasárnapi peteérés)
És mégis kisfiú lett.
Amit nem bánunk, mert tök jó egy bátyó, de egy hugika is nagyon szuper lenne!

Egyedül a Feng Shui naptárban bízok, egyértelműen kisfiút mutat akkora mikor a kisfiam fogant.


A gyors-lassú spermiumokra sincs garancia, mert egy orgazmus is kiválthatja a peteérést és akkor hol a "lányoknak" szükséges 48 óra?
olimami
 
 


Olimami!

Erre a naptárra gondolsz?
Kép

Az életkornál a már betöltött évet kell nézni, vagy azt, amit majd a fogamzás évében betöltesz???
Vendég
 


Szia Little!

Igen, a fogamzáskor már betöltött évet kell nézni!!

Megcsináltam a Jónás-naptáramat is, az viszont csak augusztusra ír csajszit, szeptemberre már kisfiút.

Ha gondolod átküldöm neked mailben.


Üdv Kriszti
olimami
 
 


Szia Kriszti!

Ha a már betöltött évet kell nézni, akkor nálam nem stimmel, mert a táblázat szerint a kisfiamnak kislánynak kellene lennie. :lol: :lol: :lol:

Köszike, a Jónást én is megcsináltam magamnak. Amúgy meg már mindegy, mert nálam már eldőlt a baba neme, mivel szombaton teszteltem egy pozitívat! :wink:
Vendég
 


Little!

"Az életkornál a már betöltött évet kell nézni, vagy azt, amit majd a fogamzás évében betöltesz?"

Ezt a mondatot mégsem értem...


Ja, mégis!
A fogamzás havában betöltött év számít!!! Ok, leesett végre, hogy mit kérdezel...

Ahogy én nézem a táblázatot:

Májusban 10.én- töltöttem a 31-et, tehát onnantól a 31-es oszlop hónapjait kell figyelni, de május 10 előtt a 30-as oszlopot.
Te nem így nézed?



Amúgy szívből gratulálok a + teszthez.
Jónás bácsi mit ígér? Mikor derül ki a baba neme? 4D-re mégy ?
olimami
 
 


Te hiszel benne, hogy minden zigóta nőnemű? És a 6. héttől kezdve termelődik vagy sem az a hormon, ami fiút csinál belőle?
Állítólag ezért van a férfiaknak is mellbimbójuk...
olimami
 
 


Kriszti! Úgy néztem, hogy 2004. márciusában fogant a kisfiam, és mivel augusztusi vagyok, tehát akkor még csak 27 éves voltam és akkorra lányt ír a kínai naptár, de ha már a 28-at nézem, akkor jó, mert akkor fiút ír! Most viszont májusban fogant a leendő bébim és tök mindegy, hogy a 30-at vagy a majd augusztusban betöltött 31-et nézem, akkor is lányt ir! :lol: :lol:
A Jónás erre a hónapra fiút ír, de csak akkor, ha 28-án történik meg a fogamzás, de nálunk ez előbb volt 24 max 25-én, mert a peteérésemet pontosan éreztem, és a hőm is alátámaszt ebben.
Viszont ezeken a napokon a hold lányos övben járt........

Köszi a gratulációt! Hát a baba neme max a 12-héten derül ki, az meg még jó messze van, mert csak a héten töltöm majd be az 5. hetet. 4D-re is akarok majd valamikor menni!

Ezt a nőnemű zigótás dolgot még soha nem hallottam! :shock: :shock: Én úgy tudtam, hogy már a fogamzás pillanatában eldől a baba neme, hogy a férfi X vagy Y kromoszómája hatol be a petébe.
Vendég
 


Kriszti!

Azt lehet tudni, hogy a kisfiad pontosan melyik napon fogant?
Vendég
 


Little!

Nagy-nagy gratula a + teszthez! Vigyázz nagyon magatokra! :lol:

Én nem hiszek abban a bizonyos naptárban, nálam egyik gyereknél se stimmel. Anno én is figyeltem, és eszerint 2 lányomnak kellene lenni...
Én bíztatóbbnak tartom azt, hogy a Hold az ovulációdkor lányos jegyben állt. Ebben jobban hiszek...
Én is úgy tudom, hogy a baba neme a fogamzás pillanatában dől el.
Üdv: Bea
bee73
 
 


Little!

2003.08.11 vagy 13 pontosan a 10. vagy a 12.nap. Utána már nem voltunk együtt a tesztig.




Biztos a zy kromószóma indít be valami enzimet (hormont?)...

Bee!
Melyik naptárra gondolsz? A Feng Shuira vagy a Jónásra?
Nekem mindkettő bejött...
Gondolom a sikerhez szükséges a pontos ciklus.
Már pedig 10 nőből kb. 1-2 az akinek ez megadatott.
olimami
 
 


Bea!

Azt honnan tudod, hogy melyik a lányos jegy?
Az nem a Jónás alapja?

Kiváncsi vagyok minden praktikára...
olimami
 
 


Bee! Köszönöm a gratulációt! Te hogy vagy?

Olimami! Megnéztem, hogy 11-12-én fiús övben állt a hold, de 13-tól, /azt sajna nem tudom, hogy pontosan hány órától/ váltott át lányos övbe. Tehát ha a spermák még a váltás előtt találkoztak a petével, akkor a holdnaptár szerint is fiadnak kell lennie.
Ha nekem most lányom lesz, akkor én tutira hiszek ebben a holdnaptárban, hiszen pontosan tudom a peteérésemet, és akkor akcióztunk, tehát a biológia szerint fiamnak, a holdnaptár szerint viszont lányomnak kellene lennie, mivel nem csak aznap, hanem az utána lévő napon is lányos övben állt a hold :lol:
Vendég
 


Little kedves!


Nézze már meg nekem szerencsétlennek az augusztusi lányos napokat, ha megkérhetem aranyoskám!

Most vettem le a spirálomat, de szeretném ha au.-ban megfoganna a kislánkám.
A doki 2-3 ciklus kihagyását javasolta, de én megint májusi babát (csajszikát) szeretnék.
ÁÁÁÁÁ, nem vagyok kicsit sem telhetetlen.....

Tegnap Dr. House is azt mondta, hogy mindannyian nőként kezdjük, majd a petefészkekből lesznek a herék (mármint a fiúknál).
olimami
 
 


Little!

Most jöttem rá, hogy mi egyidősek vagyunk!
27 voltam mikor a kisfiam fogant és 31 vagyok mikor remélem, hogy a kislányom fogan.
Érdekes.
Annyira kiváncsi vagyok, hogy kit kaptatok!!!

Amúgy ma van a 10. nap, de tuti peteérés, mert sokat gondolok a férjemre ,alig várom, hogy hazajöjjön (bocsi, ez kicsit sok info).
Tehát ma biztos összejönne, a F.S. és Jónás is lányt mond erre a hónapra (bár ezek nem Jónás napok), de én májusit szeretnék.
Bunkó vagyok?

Mentégemre legyen , hogy a spirál után várnék pár ciklust...
Nem bírnék elviselni egy újabb vetélést.

Nagyon várom tőled az augusztusi lányos-napokat!!!

És hogy fogják hívni, ha lányod lesz?
A miénket Nagy Nelly Nárcisz.

Nelly Kincsőt szerettünk volna, de a játszin minden 2. kislány Kincső vagy Csenge (ez is olyan szép név).
Nekem nagyon tetszik az Abigél Csenge, Száva Cserne, Villő (ezért odáig vagyok), persze a férjemnek nem tetszik egyik sem...

Ha kisfiunk lesz, akkor Donát Zétényt kapja.
olimami
 
 


Aki tudja legyen szíves küldje el priviben a Jónás naptárt!
Köszi
jagbea
 
 


Kriszti!

Az augusztusban ezeken a napokon áll lányos övben a hold /ezek szül.dátumtól függetlenek/:

07.31 19:41-től - 08.02 22:44-ig
08.05 01.18-tól - 08.07 04:03-ig
08.09 07.38-tól - 08.11 12:43-ig
08.13 20:04-től - 08.16 06.05-ig
08.18 18:14-től - 08.21 06:44-ig
08.23 17:20-tól - 08.26 00:35-ig
08.28 04:35-től - 08.30 06:25-ig

A lényeg, hogy ezeken a napokon kell megtörténnie a fogamzásnak, vagyis a kiskatonának bevenni a kiszabadult petét! :lol:
Keresd meg azt, amelyik a legközelebb van a peteérésedhez, és a megadott időponttól próbálkozzatok, de az utolsó akciózás inkább a holdváltás előtti napon legyen még, nehogy átcsúszatok a fiús övbe.

A neveken még nem gondolkodtunk. Bencének is az utolsó pillanatban lett név adva, mert nem igazán tudtunk megegyezni. A Nelli nekem is nagyon tetszik, és az biztos, hogy valami rövid nevet fogunk adni, és ha már a kisfiamnak nincs különleges neve, akkor a másodiknak se akarok olyat adni.

Jagbea! Ha a személyre szabott jónás naptáradra vagy kíváncsi, akkor priviben küld el a születési dátumodat, óra-perccel, és a születési helyedet, és megcsinálom neked. De vannak olyan napok, amikor a hold lányos övben van, ezek a szül.dátumtól függetlenek. Az augusztusiakat az előbb leírtam, ha érdekel a többi, akkor jelezd és megnézem neked azt is!
Vendég
 


Little!

Köszi a csajos napokat.

Amúgy a Jónás naptárom teljesen felborult, mert egy héttel hamarabb jött meg, pedig mindig nagyon pontos.

Így marad a középidő , bízva a holdjárásban....
Végül is fontosabb, hogy megfoganjon és egészséges legyen, a "nem" másodlagos (de azért jó lenne :lol: )

A barátnőm 3 fiűt akart, totál kikészült, hogy a 2. lány lett. Ilyen is van.
olimami
 
 


ó, de kis 1xűke vagyok! Nem kérdeztem meg, hogy ezeket honnan tudod??
olimami
 
 


Mit csináljak?????

Lányos holdnál lesz a ciklusom 9.-10. és a 13.-14.-15.-16. napja...
Előbbi túl korai, utóbbi meg pont félidő (mint tudjuk az y kromoszómások bulija).


jajajjjj..

Vagy a lányos holdállásnál mindegy?

SOS!!!
olimami
 
 


Sziasztok!
Azt azért ugyi tudjátok, hogy a kivételek erősítik a szabályokat?
Nagyobbik lányom akárki elemzi így utólag bármiféle naptárral, holdállással vagy bármivel (tom mikor volt "gyártva" a gyerek), tuti mindenképp fiú jön ki. A végén a férjem már azt vágta a fejemhez (persze viccesen), hogy azért lett lány, mert az én elveimben sehogyan nem fért bele első gyereknek egy fiú. Voltak olyanok is, akik (nem kicsi túlzással) azt mondták, hogy nem látnak engem jól ha véletlen fiam lenne elsőre. Hát ja, nem is kellett meglássák, lány lett a drágám, bár borzasztó fiús.
Bocs, a hosszúra sikeredett hozzászólásomért.

Kép
kissmanó
 
 


Na én most megnéztem ezt a kínai naptárt, 5 ismerősömet és magamat vizsgálva, mindegyikünk esetében pont az ellenkezője vált be! Én a Jónásban jobban hiszek :wink:
Vendég
 


A kiszámolósdival egy nagy gond van!
Nem tudhatod, hogy mikor van a fogamzás!
Lehet, hogy az együttlét után 1-2-3 nappal..

Azt hiszem feladom, rábízom az "Öregre", hogy mit ad nekünk. :D
olimami
 
 


olimami, igazad van :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
Régen voltam, még csak most olvastam vissza az elmúlt 2 hét termését.

Little!
Köszönöm, jól vagyok, bár ez a nagy kánikula kicsit kikészített.
Remélem ti is jól vagytok. Ja, és gratulálok a házassági évfordulótokhoz!

Kriszti!
A múltkor a kínai naptárra gondoltam, nem a Jónásra. Márminthogy nem hiszek benne. Persze lehetnek véletlen egybeesések, végülis 50% az esélye, hogy bejön. Nekem mégis hihetetlen, hogy pl. a világon élő összes 25 éves nőnek aki mondjuk januárban esik teherbe uolyan nemű gyereke szülessen.
A Jónás naptárban hiszek, olvastam a "Fogamzáskontroll" c. könyvet, én is megcsináltam a magam naptárát és próbálkoztunk is ezzel a módszerrel. Nálam azonban olyan gond volt, hogy egy évre kiszámolva szinte minden hónapban egybeestek a J. napjaim és a rendes középidőm. És ilyenkor a baba neme nem garantált.
A másik gond az volt, hogy a megadott J. napokon nekem nem volt peteérésem. Mini mikroszkóppal figyeltem, és míg a rendes középidőben mindig jelezte az ovulációmat, Jónáskor sohasem.
Biztos sokaknak bejön ez a módszer akár elsőre is, de az is lehet, hogy akár több mint egy évet is várni kell egy megfelelő J. napra. Nekem erre már nem volt időm, hisz betöltöttem a 34 évet. Aki viszont még huszonéves és nem sürgős a baba, annak ajánlani tudom.
Abban is hiszek, hogy a Hold állása befolyásolhatja a baba nemét attól függően, hogy melyik csillagjegyben áll. Lányos jegyek a Bika, Rák, Szűz, Skorpió, Bak, Halak. Erre is figyeltünk és szerencsém volt, mert amikor a petém kiszabadult és a kiskatonák már 3 napja várták, a Hold éppen a Halakban volt. Az ovuláció meghatározására a Maybe baby mikroszkópot használtam, ez előre jelzi, hogy 3-4 nap múlva szabadul ki a pete. Egyébként is tudtam, hogy minden hónapban a 16. napon ovulálok.

Kívánom, hogy Te is minél hamarabb tesztelj pozitívat!

Bocs, hogy ilyen hosszú lettem, mostmár eldugulok.
bee73
 
 


Bee73!

Mi mindenféle képpen próbálkozunk a babával, csak nem naygon akar összejönni.. most 2,5 éve már, így kipróbálnáma mybe baby mikroszkópot is... Hol lehet hozzájutni, és megfizethető áron van?
Köszi előre is..
Vendég
 


Brummadzag!
A Maybe Baby mini mikroszkópot a Bionet cég forgalmazza. A honlapjukon utána lehet nézni, biztos interneten keresztül is lehet rendelni. Én egy nagyon kedves házaspártól rendeltem akik többek között ezt a terméket is forgalmazzák.E-mailben rendeltem, még aznap feladták postán és másnapra már meg is kaptam. Részletesen tájékoztattak mindenről, sőt pár hétig, amíg kérdésem volt a használatával kapcsolatban telefonon tartották velem a kapcsolatot és mindenben segítettek.A mikroszkóp ára 8500 Ft volt + postaköltség. Ez lényegesen megbízhatóbb mint a patikákban kapható pg53 és olcsóbb mint a drogériákban árusított egyszer használatos 5 db-os LH tesztek, hisz ezt bárhol, bármikor használhatod nemcsak a termékeny napok meghatározására, de később fogamzásgátlásra is. A www.mivelle.hu/maybebaby.html/
oldalon olvashatsz róla, de ha a Google-ba beírod, szerintem sok egyéb oldalt is találsz, ami tájékoztat a mikroszkópról.
Ha úgy döntesz, hogy megrendeled és érdekel ennek a házaspárnak az elérhetősége, priviben szívesen elküldöm.

Sok sikert és mielőbbi babásodást kívánok!

Üdv: Bea
bee73
 
 


Bocs, az oldal helyesen: www.mivelle.hu/maybebaby.html
bee73
 
 


Sziasztok!


Little, nálatok minden rendben? Mikor derül ki a kis albérlő neme?

Mi próbálkoztunk a lányos holdnál, de tegnap és ma van (fiús hold) peteérés a cervixből ítélve, mindegy.

Ha esetleg nem jön össze, elküldenéd a szeptemberi lányos holdállásokat?


Köszi Kriszti
olimami
 
 


[quote="olimami"]Sziasztok!


Nem ír ide senki??? :(

Hihetetlen , de Jónás-napon megfogant a 2. babánk !
Nem nagyon hittem benne, mert percre pontosan 28 napos a ciklusom, ez pedig a 25. napon történt...
Csak az 5. teszt mutatta ki a 45. napon, bár én éreztem..
Valamit tud ez a Jónás bácsi.
2 hét múlva Uh, talán kiderül , hogy kicsoda Őkelme..

Kriszti
olimami
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy a topicotokba befurakodok, de egy nagyon klassz koncertre hívnám fel a figyelmeteket!
Köszönöm, hogy elolvassátok.


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -



Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h

Helyszíne: Otthon Művelődési Ház - Bp. XXIII. kerület (Soroksár)
Szitás u. 112.
(a Hősök terei Templomtól egy percre)



Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini -A bohémélet, Gounod-Faust, Donizetti -A szerelmi bájital
és Donizetti -Don Pasquale című operáiból!


Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
"Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!"
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Sziasztok!
Nekem van egy most október 25 töltött 2 éves kisfiamm. Nagyon szeretnék egy kislány babát és ami egyelőre jelzi (hányinger, hőingadózás,hihetetle fáradtság) Akkor az azt jelzi ,hogy el is készült segítsetek nekem ,hogy honann tudhatnám meg minnél biztosabban hogy fiú e vagy lány? Elöre is köszönöm.

Kimberlly (zsanett)
kimberlly
 
 


Szia Oli mami!

Én ugyan másik topicba irogatok, de érdekel ez a téma is. Gratulálok a babádhoz, és remélhetőleg kislány lesz, ahogy te szeretnéd! Szóval akkor szted bejön ez a Jónás dolog? Én is megcsináltam az elemzésemet, mi valószinűleg december elején fogunk belevágni, mert nekem az az időszak mutat kislányos napokat. Párom kislányt szeretne, nekem mindegy.
Milyen Jónás naptárt csináltál, amiben voltak rizikó faktorok is? Hallottam ilyenről is, de az enyémen ezt nem mutatja.

Kép
jenny29
Mór
 
 


Szia Jenny,

http://www.lunarium.co.uk/jonas.php

Ezen a site-on látod a rizikófaktorokat is, plusz nem csak a Jónás napot adja meg, hanem pontos óra perc adatokat is.

Üdv.

Barbi
barbara08
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, ezért rég óta kerestem otthoni munkát, amit a kicsi mellett is tudok csinálni. Találtam egy otthoni internetes munkát.
Ha valakit érdekel, az küldjön e-mailt az alábbi címre, és küldök neki tájékoztatót:
uvme.mn@gmail.com
(freemail-es emberkék nem tudják megnyitni a válaszomat)
uvme
 
 


Szia Barbara!

Nagyon köszönöm a segitséget!!!

Kép
jenny29
Mór
 
 


Sziasztok!
Véletlen láttam meg ezt a topicot.
Hát lányok, tudomány ide vagy oda, mi csináltuk a fiút és fiú lett.
Czeizellel beszéltem személyesen, ő azt mondta felejtsem el a hőmérőzést, mert rengeteg dolog befolyásolhatja.
E helyett 3 hónappal -az egyébként kinai naptár(ezt csak súgva merem mondani) szerinti tervezett fogantatás előtt elmentem peteérés Uh-ra(ez hüvelyi)kb. középidőben. Ott pontosan meg tudta mondani a dokim, hogy mikor érik a tüsző, mindketten beirtuk a naptárunkba a következő Uh időpontját. Addig megcsináltatta az összes hormonvizsgálatot, meg amit csak lehet szűréseket vérből. Köv. hóban megint megnéztük melyik petefészekben, mennyi pete,mikor érik. Igy belőttük a következő, kinai fog.naptár szerint már éles Uh-t. Délben elmentem, a férjem közben a 2 nappal ezutáni hétvégére titokban már lefoglalt egy Wellness szállót, megszervezte a lányunk mellé a nagyit. (kiszámolva pont arra hétvégére jött ki a peteérés)
Az Uh-n aztán felkiállt a doki, most reped a tüsző, 12 órájuk van, hogy felküldjék a fiúkat!!!!!
Na gondolhatjátok, rohanás haza és mint a filmekben( és még romantikus is volt, izgi meg minden). :oops: :oops:

Czeizel módszer szerint előtte szódabicarbónás hüvelyöblités(lányoknál joghurtos!!!nem, ecetes!)Előtte 4 nap önmegtartóztatás(kibirható)
És kisfiunk van!!!

A lényeg:
-3 hónappal a fogantatás előtt magzatvédő vitamin szedés
- legalább 3 hónapig követni a peteérést ultrahanggal
-fiúkat a peteéréshez legközelebbi időpontban fellőni, mert a fiús spermiumok rövid ideig élnek
-szódabicarbónás hüvelyöblités előtte, mert a lúgos közeg kedvez a fiúknak!!!
- és Czeizel még azt is javasolta előtte 4 napig ne ürüljenek a sparmiumok!!!

(olvastam itt olyat, hogy ne legyen orgazmus- ezt nem is értem, hiszen az egésznek az, vagyis az is lényege-legyen sok, több!!!) :P :P

lányok:
-Uh
-2 nappal a peteérés előtt vagy után szeretkezés
-joghurtos hüvelyöblités, a savas közeg kedvez a lányoknak(nem barackos! :roll: aktivia, élőflórás, kaukázusi,mittomén, nézzetek szét a polcokon)


Javaslom azért beszéljetek Czeizellel, Pesten megtalálató telefonon. Vagy ehhez értő dokival.

hókuszpókusz spékelés:
-a régi bábanaptár és a kinai szerint is abban a hónapban fiúnak kellett lennie
-megtörve kicsit a romantikát gyertyába álltam szuszogás helyett-tuti bent maradjanak a srácok.

A romantikus hétvégére azért elmentünk, sőt szaunáztam, forró vizes medencében fürödtem, bort ittam, masszázst kaptam.
Az eredmény alább.

Hogy ez a tudomány, a hit vagy csak a véletlen?Kit érdekel?SIKERÜLT!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: