Új privát üzeneted érkezett!

Rik igen nagyon jo kis fiucska eszik alszik. és 6hetesen már hasra fordultunk. sokat gögicsél és nevetgél.ti hogy vagytok gyogyulgat a lánykád megfelé?

Kép
 


Micsoda hajas baba!!!
Nekem mindakettő kis kopi volt.

Most Niki itthon van, mert az ovonéni szerint beteg, de elvittem dokihoz, ki szerint semmi baja. Épp folyik az orra, de se láza, se rossz kedve, ugyhogy holnap ovi.
Megyek holnap védőnőhöz, most jol belaktam, bablevest főztem meg tarhonyáshust.
 


Rik, streptococcusom van és sajnos úgy néz ki, hogy az eddig kapott antibogyót kifejezetten kedveli.
Szabolcsot sajnos nem sikerült teljesen visszafognunk, így becsúszott néhány különóra.
Örülök, hogy Petra már meggyógyult!

Mária, Emma csodaszép és rengeteg haja van!

Andi, Bence is gyönyörű, huncutszemű baba! Szerencsés vagy, hogy ilyen rendes, hogy eszik, alszik és nevet.

Kriszti, örülök, hogy már egészségesek vagytok!

Encike, mi is majdnem hasonlóképpen jártunk csak Ákos egyik éjjel lázasodott be, elvittem orvoshoz, aki mondta, hogy most ilyen vírus fertőzi sorra a gyerekeket, hogy csak láz és más semmi. Két nap múlva elvittük oviba éjjel már hányt is, így most itthon van, de már kutya baja.
Mi volt a védőnéninél?

Kép Kép Kép
 
 

 
 

Datolya!

Először is örülök h jöttél és h lelkileg minden OK!!A streptoccocus nagyon fránya baci:(általában többszöri nekifutásra siekrül antibiotikummal kiírtani.

Az a helyzet h nálunk is a nagyfiam,Márk minden nap jár valamilyen különórára ovi után(néptánc,zenevár,karate,úszás,rajzszakkör,hittan)..mindent imádja..már leültünk megbeszélni h melyiket hagyjuk el de tíktakozott h ő akar járni mindre.Végülis azért hagyom mert ha jövőre sulis lesz gondolom úgyse tudja majd mind csinálni,addig meg hagy menjen.....ellenben a középső fiam,Krizsi olyan kis antiszociális:)sehova nem akar járni csak itthon lenni...:)

Csajok azért kések az Alsópáhoki képekkel mert a lap-topra mentettük még ott és át kéne az asztali gépre töltetni...ezen szeretk küldeni.

Szal ígérem lesznek(előbb-utóbb:))

Encike!

Hogy vagy,Hányinger?

Gona!

Nagyon a finisben vagy már!!Szorítunk!!

Ditta!

Te dettó!!Neked is megy a drukk!!

Mária!

Csudaszép kis hajas baba!!!

Andi!

Nagyon édes Bencus!!

Rik!

Ennyire sz@r a meló??:(

Tina!

Neked bevált a melóváltás?

Remélem senkit nem hagytam ki.:)
Mindenkinek pusza!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


DAtolya

sajnálom!!
Nekem Réka született ezzel az infekcióval.Miatta apnoézott is.(nem vett levegőt néha)Szal nagyon paráztunk az elején vele!!Állitólag tőlem kapta szüléskor a szülőcsatornában.Nem derült ki,mert engem nem néztek meg! :roll: :shock:
Kivánom,hogy mielőbb legyél túl a baciidon!!!!

Panny

hát most a héten annyira nem volt gáz.De bevallom,elkezdtem lazára venni a figurát. :oops:
MAradok most ugy döntöttem,mert szarban vannak nagyon kiváncsi vagyok a végére.Lesz elbocsátás ,díjemelés meg ilyenek...


Gona,Edit!
Hajrá!!!!NAgyon-nagyon várom a fejleményeket!!!
Vendég
 


Rik, csodálom, hogy nem szűrték! Az én nőgyógyászom automatikusan teszi, így a második gyermekemmel már várandósság alatt is több antibogyókúrát végigcsináltam, a szülés alatt pedig vénásan kaptam, így Ákos szerencsére nem fertőződött meg. Nektek is szerencsétek volt, hogy Rékának nem lett komolyabb betegsége.
Lehet, hogy elsiklottam valami felett, mi a gond a munkáddal?

Panny, Ákosnak sincs kedve semmi külön elfoglaltsághoz, de én annak tudom be, hogy még kicsi hozzá, lehet, hogy Krizyinél is ez a helyzet. Bízom benne, hogy Ákos is fog majd járni pl. úszni, vagy máshová, ha megérik rá.

Remélem hamarosan olvashatunk születéstörténeteket is és jelentkeztek!

Kép Kép Kép
 
 


Lányok merre vagytok????????????????????????????????

Finisben lévő kismamiink??????????

DAtolya

sok baj van. Alegfőbb hogy nem birják a lábaim.NAgyon kivagyok.Én anugy is 45 kilós vagyok,hát mit mondjak...Nem nekem találták ki ez a mászkálást.De nem tudok visszamenni rendes műszakba a kórházba igy maradnom kell.a LEGSZÖRNYŰBB EZ A SZÓCSKA:KELL :twisted:
Borzasztó!
Most meg a bérletünket is el akarják venni.Hát ha még többet kell gyalogolni akkor tényleg muszáj lesz más után néznem....
A másik meg hogy itt el tudok menni táppénzre Petrával.Máshol sőt,egy uj munkahelyen ezt nem tehetem meg tuti!
Most mit csináljak??
IIgen,Rékának nem lett komolyabb baja,ez szerencse.Tanulás terén veszem észre,hogy gyengébb,nehezebb felfogású.De most asszem kezdi behozni magát...Egyre több az 5-ös,és kezd szeretni suliba járni.
(nekem 2.osztályt ismételtetnem kellett vele,mert nagyon nem ment :evil: :? :oops: :cry: :cry: :cry: :cry: )
Te hogy vagy?
Vendég
 


Sziasztok!

Minden oké,voltam 12 hetes uh-n. Szivhangot hallottam olyan jo volt.
 


Encike

Gratulálok!!!

Tina??
Vendég
 


Erika!

Vagyok! :lol: Be-be nézek olvasni,de nem tudok irni magamról semmi különöset,dolgozok,éldegélünk!
Nálunk beindult a tovább tanulás,novemberben bekell adni,hová!Készülünk a szalagavatóra,jönnek a sulikban a nyiltnapok,/szakközépek,egyetemek/nem fogunk unatkozni,konkrét tervek nincsennek csak lehetőségek közti választások!
Tanulással semmi probléma,Dávid szin 5,Szilvi 4-5!Csak a nagy kérdés hová?????!!!!!!!!
Eljön neked is az az idő,mikor már tudsz a gyerekektől más munkahelyet váltani,de az idő,tudom én is végig csináltam!
Amit a múltkor irtál az nem sikerült,tudod a gyermekvédelmis????

Többieknek puszi és jó egészséget mindenkinek!
Vendég
 


Kriszti

nem is próbáltam.Rájöttem,hogy kéne ahhoz gyerekgondozó szakképesités,nem elég hogy ott dolgoztam....
Félek,ha elkezdeném,és babát várnék nem tudnám befejezni,aztán kifizettetik vagy ilyesmi.Én nagyon para csaj vagyok ám!!!!
Nem kerestem uj melóhelyet,csak nagy a szám asszem.....................FÉLEK!!!!!!! :roll: :shock: :? :cry:
Vendég
 


Erika!

Hát ne sértődj meg,de tényleg parás vagy! :wink: De az a legfontosabb,hogy neked mi a jó,tudom a munka nem épp jó,de az jó,hogyha a gyerekekkel van valami rögtön eltudsz menni és ez a legfontosabb! :wink:
Vendég
 


Szép álmokat!
 


Kriszti

hát ez lennék én! :|
Szal maradok,és betegállományozok a csajokkal.... Ez van :roll:
Jól vagytok Ti?

Edit,Gona

Mizujs??Avassatok be minket!!
Vendég
 


Szia!

Köszi jól vagyunk!Kicsit fáradt vagyok,most keltem fel,ma van az utolsó éjszakásom,a tegnapi kicsit fárasztó volt mivel telihold van,nem tudnak aludni,nappali életet akartak beiktatni,akaratosak voltak az egyik férfi az emeleten hajnal 3 óra felé átöltözött és tévézett,2 nő a táralgóban nevetgéltek úgy kellett őket vissza parancsolni aludni,a földszinten az egyik egész éjszaka hangosan magába beszélt és énekelgetett,már 2 óra felé belenyomtan egy xanaxot,4 óra felé aludt el!Aztán 5 óra felé vizeleteket kellett felfogni és vért venni!Ma az utolsó éjszakás reméllem már az éjsza csendbe lesznek!Amúgy semmi különös,azt nem értem,hogy miért vagyok még itt,hisz a babaprojektnek vége és ez a topik is kezd kihalni és a többit már nem is irom amit gondolok!Hát ez van!
Vendég
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy érdeklődtök, de nagyon pörgünk mostanában, és alig-alig tudok jönni.
Lányom sajnos beteg lett, itthon van, de egyébként nagyon szépen beszokott az oviba, már nem is akar hazajönni délutánonként.
Fiam meg végre rávette magát és jár úszni. Úgy tűnik élvezi...
Tanulok, meg most egy kis meló is akadt, próbálom utolérni magam.
Méhszáj kétcentis, végülis bármikor beindulhat a szülés, jönnek a fájások, de még nem kell velük indulni.

Kriszti,
ez nagyon kemény. Nem hiszem hogy bírnám ezeket az éjszakázásokat (pedig lehet hogy rám is ez vár nemsokára :))

Erika,
az biztos hogy nem könnyű az állásváltás, főleg nem kisgyerek mellett... :roll:

Encike,
jó elérni az ominózus 12 hetet. :) Hányinger már elmúlt?

Többieknek is puszi! Ki van még nagy pocakkal??? Néha írjatok...

Üdv, Nyáriorgona

Nagyfiam 6 éves
Nagylányom 3 és fél éves
És a legkisebb is megszületett!


Kriszti

azért jó olvasni néha egymásról,nem??
A babaprojekt nélkül is irhatsz.Kedvellek,és ez igy is marad. :wink:

Gona

túllvállalod magadat,az biztos.De ha élvezed!!! :wink:
a 38.hétben vagy,elvileg bármikor.....Izgalmas!!!! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Jó rég voltam, de azért képben vagyok...........

Rik!
Jó volt dumcsizni......Belehúztatok?? :wink: :wink:

Gona!
Már akkor te is finisben! És mit érzel? Keményedések?? Nekem vannak, és néha mensis fájdalom, de nem vészes......hát a múlt heti UH szerint még a lepény is alig 1-es fokban érett.....Pedig én már mennék akár holnap is! Gyerkőcök várják? Nálunk nagyon!

Már a szobája is készen áll a fogadására, íme:
Kép

és a szoba másik sarka, kocsi, hazahozós ruci, na meg az útra kész táska:
Kép

Ágicával vajon mi lehet? Már ő is a végét járja.............

Többieknek is puszi!

Ditta

Kép

Kép
 
 


Ditta

igen,jó volt dumcsizni!!! :wink: Jaja,belehúzunk!!! :oops: :P
Nagyon szép szoba várja Ágoston babát!!!Egyből külön akarjátok tenni?VAgy lesz a hálótokban is kiságya?
Még csak maradjon,had hizogasson,érjen az a baba!! :wink: Olyan szép állapot ez!!! :P

Kriszti

ahogy érzed!De azért legalább adj jelt magadról(ha nem is itt!)
Vendég
 


Rik!

Nem, Isten ments, hogy külön tegyem....nem vagyok/voltam ennek híve sosem! Nem is tudnék nyugodtan aludni akkor....
Szóval én is ebben a szobában fogok aludni, a babakocsis képen látszik is egy kicsit az ágyam széle.....
Hát én már várnám, hogy kibújjon...egyrészt a vérnyomásom is kezd vacakolni, meg a vérképem is csapnivaló, jó lenne, ha ezek a nyavalyák már megszűnnének!

D.

Kép

Kép
 
 


Ditta,
nagyon szép a szoba! :)
Ezt a "lepényérést" én nem ismerem, nekem erről sose beszélt az orvos, hogy ez mi lenne...
Ma voltam CTG-n, szépen mutatta a tízperces fájásokat (némelyikbe már szépen bele is izzadok, szóval kezd komoly lenni a dolog) de a méhszáj nem tágult tovább, így hazajöttünk...
(keményedéseim már régóta nincsenek, már hetek óta ezek a fájások jönnek helyette, egyre rendszeresebben)

Üdv, Nyáriorgona

Nagyfiam 6 éves
Nagylányom 3 és fél éves
És a legkisebb is megszületett!


Sziasztok!

Bocs az eltűnésért de mindig van valami..elég sok a dolgom,folyton intéznem kell valamit..ja meg heti 2x aerobicon vok dlelőtt és heti 2x úszni járok mert iszonyat fáj a derekam a srácok emelgetésétől.Szal mivel gyogyit nem akarok szedni így irattam ki magamnak fürdőjegyet és a barinőmmel hetente 2x megyünk a Széchényibe úszni meg masszíroztatni.

Gona,Edit!

Nagyon szorítok értetek és nagyon várom már a nagy hírt!!!

Gona!

Asszem te hamarabb fogsz szüln mert ahogy írod már elég rendszeresek a jóslóid..
.
Edit!
Egy kicsit még növeszd azt a babucit ott bennt!!

Amúgy én se voltam/vok annak a híve h külön rakni a babát de Olikánál nekünk ez vált be...Eleinte a mi szobánkban aludt és gfolyton felébredt a kisebb zajokra is(ágynyikorgás,köhintés..stb)a saját szobájában meg édesdeden aludt.Szal 3 hetes korától így van.Van légzésfigyelő és a mi szobánk mellett van az ő szobája nyitott ajtóval.

Encike!

Örülök h minden ok a babával!!!

Tina!

Miért vannak rossz érzéseid a topiccal kapcsoltban?Írd már le ha már célozgattál...megöl a kiváncsiság :wink:

Izgi feladat az iskolaválasztás..majd írd meg h döntöttetek!!

Rik!

Klassz h nem adod fel a baba-projectet!!!Drukkolok nagyon!!
És igazad van,mert ha új helyre mennél sokkal gázabb lenne..nem tudnál betegácsiba menni csak úgy..meg stb...Én is ilyen biztonsági játékos vok általában,nehezen kockáztatok :wink:

Márk fiam 5.lett az ovimaratoni futáson vasárnap,ami nagyon szép eredmény az induló 70-ből...így el is döntöttük több edző tanácsára, h sporttagozatos suliba fog menni,legalábbis megpróbáljuk a felvételit.Amúgyis sportos,izmos,atletikus testalkatú,imád úszni,futni és a taek-won-do is nagyon jól megy neki.Az óvónő szerint kár lenne hagyni veszni ezt a sport iránti tehetségét...hát majd meglátjuk.

pusza,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok CSajok!!!

Edit

Értem már!!! :wink: Akkor Ágostonnal fogsz aludni,nem apával! :P


PAnny

Irigykedem a barinős úszás,masszázs miatt!!! :oops: :P
Ilyenkor apa bevállalja a gyerekeket?
Nem vagytok betegek az ovi miatt??
Nem adom ám fel.Engem nem olyan fából faragtak!!! :)
A meló az más,nem rizikózok...
Pont most jönnek a beteges időszakok!!

Gona

nem semmik ezek a 10 perces jóslók!!!!
HA befeküdnél jó meleg vízbe,nem indulna be?? :roll:
GYerkőceid???Ovi??Várják a hugicát??

Petrus egy hete anyósnál van,nagyon jól érzi már magát.Az elején nehezen akart megnyílni,nem beszélt,most már énekel is!! :wink:
Fura hogy csak egy gyerekem van(itthon),de bevallom kicsit ráérősebbek,pihenősebbek a napjaim.Most pihenek én is... :oops: :P 8)
Vendég
 


Panny

nem semmi az a Olivér úsztatós kép!!!Még élvezi is!!! :wink:
NAgyon nagy baba!!Hány kiló?Szoptatod még?
Vendég
 


Sziasztok!

Látom senki nem unatkozik!

Tina, jó pörgősek lehetnek a napjaid. Én biztos nem bírnám az éjszakázást, főleg, ha azt látnám, hogy mások heppiznek, miközben alhatnának is.
Gyermekeidet hagyod teljesen egyedül dönteni továbbtanulás ügyben, vagy finoman próbálod terelgetni őket?

Rik, sajnálom, hogy nem érzed jól magad a munkahelyeden! Váltani valószínűleg én sem mernék, mert én is eléggé parás vagyok, na meg egyáltalán nem biztos, hogy két kisgyerekkel kapnék-e más területen munkát. Valószínűleg nekem az jönne be, ami a régi rendszerben volt, hogy az emberek elkezdtek dolgozni egy helyen és többségük onnan is ment nyugdíjba. (Persze ez csak akkor lenne nyerő, ha jól érezném magam a munkahelyemen.)
Remélem hamarosan Te is nagy pocakkal pihengetsz otthon!

Encike, örülök, hogy Te is és a Baba is jól vagytok!

Gona, ez már nagyon izgi (gondolom Neked még inkább :wink: ). Drukkolok és várom a híreket!

Ditta, örülök, hogy meggyógyultál! Drukkolok Neked is és kitartást! Nagyon szép a babaszoba, a babakocsi színösszeállítása különösen tetszik.

Ágica :?:

Panny, nagyon jók a képek! Látom sikerült kiélveznetek az őszölést! Márknak gratulálok a futáshoz!

Mi jól vagyunk leszámítva néhány kisebb (egy-két napos) betegséget, na meg egy szimulációt, amit csütörtökön Szabi adott elő, először itthon, aztán mivel ez nem jött be megismételte a suliban is. Itt már félig bejött, de cserébe a tanító néni annyi feladattal látta el, hogy remélem többször nem ismétli meg ezt a mutatványt!
Én megint belevágtam a diétába (mégsem lenne jó, ha a harmadik gyerekem születésekor 100 kilót nyomnék :roll: ), remélem sikerül megszabadulnom pár kilótól, bár most még csak az éhséget érzem állandóan.

Kép Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Jol vagyunk, csak beteg vagyok, fáj a fejem, köhögök.
Iszom a mézesteát, eszem a citromot.
29.-én megyek afp-re.
 


Sziasztok!!!!!

Eltűnt bárány jelentkezik.... :oops: :oops: :oops:

Szóval köszi a hiányolást Datolyának és Dittának? arik vagytok.

Ditta olvastam a kálváriádat... kívánom hogy most a végén minden a lehető legjobban és úgy alakuljon ahogyan szeretnéd!!!! Gondolom már nagyon izgulsz, hogy a 3. szülés hogyan alakul-gyorsaságra gondolok...
Szobátok szupi lett!!!!!

Datolya sok türelmet a fiúkhoz, és mielőbbi babásodást.
Munkahelynél első szempont Neked még hogy rugalmasan tudj a gyerekekhez igazodni - új helyen ilyen nincs.Szerintem jól teszed hogy maradsz.

Gona nagyon drukolok, Neked is itt a finis!!!!
Gona,

Encike hogy repül az idő - már afp!!

Panni szupik a képek , minden pasid aranyos!!!!

Szép lassan a finisbe értünk mi is.
Persze lett most is izgulni való, mert az én drágám farfekvéses lett .
Eddig szépen denevérként feküdt, most meg- 14-én- UH-on csücsült már. Nagyon meglepődtem, de ez van .1.5-2 héttel nagyobbnak mondják a méretek szerint.
Érik a császár, de azért reménykedek h visszafordul!

A család már tök izgul, de tényleg - talán én vagyok a leg higgadtabb :roll: Pedig én is parázok már
Faros, magas a vérnyomim /gyógyszerrel ok csak/ a korom...

Mindenkit puszilok, akit nem említettem név szerint azokat is, majd jövök még....
 


Encike, jobbulást kívánok!

Ági, örülök, hogy jelentkeztél és minden rendben (eltekintve a magas vérnyomitól és a farfekvéstől) van! Van még rá remény, hogy megforduljon? Vagy már a dokid is császárra készül?

Kép Kép Kép
 
 


Datolya

Doktornőhöz 30.-án megyek, ott UH, vizsgálat azután megbeszéljük a továbbiakat.Addig reménykedünk hátha úgy dönt h mégis tesz még legalább egy kört.
Csaszi sem katasztrófa, ha kell legyen, csak minden ok legyen végig.
 


Ágica!

Olika nekem is a 35.héten visszafordult és faros volt...és láss csodát a 40.hétre meg visszafordult.Ezt csak bíztatásként írom :wink: ..de persze ha csaszi lesz az se gáz,a lényeg h minden OK legyen.

Rik!

Nem,amikor edzeni megyek vagy úszni,masszázsra az délelőtt van és anyu vigyáz Olikára,a nagyok meg az oviban..szal nem apának kell rájuk vigyázni...asszem az kicsit sok(k)lenne neki....hisz tudod,férfiből van :wink: :wink: ....de persze amikor ő hetente 2x este megy focizni és rám marad a 3 gyerkőc,,na az persze természetes..dehát ilyenek a pasik :? :wink:

Amúgy Olika már 10kg körül mozog.Sajna nem szopik már:( amikor először megjött a mensim elutasította a cicit és utána sem kérte..még a fagyasztott sem kell neki...marad a táp reggel és este.

Tudom h elfogult vok,de olyan szépek!! :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Hát pénteken a kórházban kötöttünk ki:(

Az a helyzet h Olikának Obstruktív Bronchitise van..magyarul asztmás hörgőszűkület...ezért nem múlt neki ez a nyavalya már vagy másfél hónapja...orrfolyás ezerrel és ugató szerű köhögés és fuldoklás...kicsit a Kruppra hajaz sajna..vagyis bármikor áteshet abba.Szal kapunk majd olyan befúvókát amin a gyógyszert kell adagolni porlasztva a torkába ha épp megint nagy a baj,meg szteroidos kúpot is..Szedni kell hörgőtágítót és párásítani ezerrel a szobájában éjjel-nappal.Fűteni egyátalán nem szabad éjjel neki.
Az a gáz h a dokink nem vette észre más másfél hónapja..pedig azóta produkálja a tüneteket és én vittem hetente meghallgatattni a tüdejét...szal végül az ügyeletben derült ki mert már nagyon fulladt és köhögött.

A sors fintora h a tesóm kisfiának is pont ez van...valszeg ez öröklődött valamelyik közös őstől...leglább a nővérem már ismerte ezt az egészet és sokat segít tanácsokkal.Hétfőn mennünk kell a Beteshdába a Pulmonológiára kivizsgálásra és h felírják azt a porlasztót kütyüt meg inhaláló gépet.
A jó hír h valakinek soha többet nem jön elő(persze ennek kicsi az esélye),és h kinőhető.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panni!

Sajnálom a történteket. Remélem Olika megússza krupp nélkül és jövőre már nyoma sem lesz ennek a betegségnek! A hideg pára valóban csodákra képes, csak ez esetben vagy állandóan takargathatod éjszaka a gyerekeket vagy hálózsákba bújtatod őket.
Kíváncsi vagyok, mit mond az orvos a kivizsgálás után. Írj majd, ha lesz egy kis időd!

Kép Kép Kép
 
 


Sziasztok!

mi anno ekcémásak voltunk a nagyobbik lánnyal, a kicsi még az.
Dorina ebből eredendően allergiás is lett, majdnem mindenre. Parlagfü, kutya-macskaszőr, poratka, lisztatka stb. Nálunk ez ugy jön ki, ha náthás ugy köhög, mint a kutya, kezelte a háziorvos antibiotikummal, de nem javult, majd az allergolugus irt ki Ventolint, ami sooldat, ezt kell bepuffolni a tüdejébe. Ez eddig bevált. Ja és hörghurutja is van. egy honap mulva lesz kész a véreredmény, hogy ételekre allergiás-e. Régen nem volt ennyi betegség.
Anno Spiropent hörgötágitot is szedett meg Rectodelt kupot, de ezeket se lehet huzamosabb ideig.

Olikának jobbulást és micsoda nagy fiu!
 


Sziasztok!

Én kis naív azt, hittem, hogy Ákos már túl van a kruppos időszakon! Hát tévedtem. Éjjel 3 év után újra kruppos rohamot kapott. Szerencsére nem kellett kórházba mennünk. Felhúztuk a redőnyt, nagyra nyitottuk az ablakot, ment a hideg pára és így ugyan sapkában és dupla takaróval, de sikerült átvészelnünk az éjszakát. Ma reggel a doktor néni azt mondta, hogy még egy kicsit hallani a tüdején. Ezek szerint jól van, mert három éve egy kórházi beutalóval engedett el minket és megkért, hogy feltétlen hívjam fel a mobilján, hogy hogy van Ákos.
Remélem ma már nem kelünk arra, hogy húzza a levegőt és alszunk is kicsit.

Panni, mit mondtak a kórházban? Olika hogy van?

Encike, sajnálom Dorinát! Remélem ételallergiája nincs! Így is elég rossz lehet neki, hogy csak gyógyszerekkel felszerelkezve mehet a szabadba és közeledhet szőrös állatokhoz.

Kép Kép Kép
 
 


Sajna ez van, de nem zárom burokba, azért reménykedem, hogy erős lesz és leküzdi a z akadályokat a szervezete.
 


Sziasztok!
hát jobbulást minden betegeskedőnek. Sajna ezt a kruppos dolgot mi is ismerjük (kórház, rectodelt stb. de nálunk csak három éves kor után jelentkezik), meg az ekcémát is, de eddig még különösebb allergia nincs a gyerekeknél... (vérvételeset még nem csináltak...) Vigyázzatok a kis gyerkőcökre!

Nálunk nagy hír, hogy megérkezett a kislányunk. Október 24-én éjszaka született meg, csodálatos, könnyű szüléssel. Vizsgálatra mentünk, ahol megállapították, hogy szivárog a magzatvíz, 4-5 centis méhszáj. Másfél órát sétáltunk apával kint, aztán lassan beindultak a fájások. Még egy óra séta a folyosón, kis szívhanghallgatás, aztán jöttek a kétpercesek, amivel már sétálni nem bírtam, álltam az ágy mellett. Szépen tágultam, gyakorlatilag három óra alatt eltűnt a méhszáj. Nyomhattam, kb. négy fájásra, gátvédelemmel, nulla sérüléssel kibújt. Persze rettenetesen fájt, de csak a vége. Hát ilyet kívánok én mindenkinek! :D

Többi "veterán" kismamával mizujs? Front jobbra és balra, más nem szült mostanában? :lol:

Üdv, Nyáriorgona

Nagyfiam 6 éves
Nagylányom 3 és fél éves
És a legkisebb is megszületett!


Ja, lefelejtettem (meg szerintem nem is ez a lényeg):
3700 g, 54 centi, 36 cm fejkörfogat és hasonlók...
Szóval nem lett kicsi, még jó hogy nem akarta kivárni az idejét. :P

Üdv, Nyáriorgona

Nagyfiam 6 éves
Nagylányom 3 és fél éves
És a legkisebb is megszületett!


Gona! ÓRIÁSI GRATULA!!!!!!! :lol: SOK BOLDOGSÁGOT? EGÉSZSÉGET ÉS TEJCIT KIVÁNOK NEKTEK!!!!!!

Ez igen, gyors szülés!

Kép
Kép
Kép
 
 


Gona!

Nagy -nagy Gratula!
Ahogy írod,igazi rutinos szülés volt :wink: ügyesek vagytok!!!

Ha van időd írj többet magatokról...tejcsi,éjszakázás,alvás,tesók...minden érdekel :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panni, Márti,
köszi :)

Egyelőre minden okés. Háromszor ébred éjszaka, akkor szopik és többnyire visszaalszik, bár van mikor kínlódik (hasfájás). Nagyok imádják, főleg a fiam állandóan babusgatná, én meg örülök ha alszik és félek, hogy felébreszti. (tudom, nem jó taktika!)
Sok tejem van, ügyesen kell szopizni, nehogy belefulladjon. Bár pont ma már érzem, hogy kezd beállni a dolog (nem kellett már megállni szopi közben, csajszi is egyre ügyesebben szopik)

Most még van segítségem itthon, de nagyon rendik a gyerekek, remélem nem lesz gond. Bár még nehéz lenne egyedül a hárommal itthon. Érdekes módon a fürdetés a legegyszerűbb, a két nagy a nagykádban, a kicsi a kiskádban, hamar lezavarhatnánk, de nem szoktuk, mert imádják, és már a kicsi sem sír, hanem élvezi a pancsit. Az evéssel lenne gond, mert persze a kicsi is rögtön ébred és szopizni akar, ahogy leülünk az asztalhoz enni. Így ő is jön, és ott "eszik" velünk. :D

Rossz hír, hogy most meg a lányomnak lesz orrmandula-műtétje szerdán, így egy kicsit megint nehezebb időszak jön, és sajna nem tudok vele menni (pont most, amikor ugye elég nehéz neki egyébként is).

Most ennyit, puszi mindenkinek!

Üdv, Nyáriorgona

Nagyfiam 6 éves
Nagylányom 3 és fél éves
És a legkisebb is megszületett!


Gona,Gratulálok a Jövevényhez! Jó egészséget kívánok az egész családnak! Látom tejcsid jó sok van. Örülök, hogy ilyen szépre sikeredett a szülés. Nagylányod műtétjét nem lehet halasztani?

Kép Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Gona!
Szívből gratulálok a kislányotokhoz!!
Örülök, hogy a szülés ilyen szépre sikeredett!

Mi jól vagyunk, Emma lassan 4 hónapos lesz. Sajnos a szopival vannak gondjaink, már rendszeresen kell hozzátáplálnom tápszerrel, mert sajnos kevés volt neki a tej, bármit próbáltam.
Amúgy végtelenül jó kislány. Az első napoktól fogva az éjszakáink nyugodtak, és a nappalok is jókedvűen telnek.
A nagyok is jól vannak, legnagyobbam próbálja megszokni a kollégiumot, több-kevesebb sikerrel. Persze értem én, hiányzik neki a család, és persze a kistesó, de a muszáj nagy úr...

Röviden most ennyi. Gyakran olvasgatlak ám benneteket, csak az idővel rendszeresen problémáim vannak... :?

Drukkolok a hamarosan szülő mamáknak, akik pedig még babára várnak, azoknak szívből kívánom, mihamarabb teljesüljenek a vágyaik!

Puszi mindenkinek!
Vendég
 


Datolya,
köszi!
Műtétet azért nem akarjuk halasztani, mert egyáltalán nem kap levegőt se nappal se éjszaka, és minden oxigénhiányos nap csak árthat... és nem is kellemes neki... (+ meg sem tud gyógyulni rendesen)

Mária,
Köszönöm neked is! És jó hallani felőled. :)
Ha eddig tudtad szoptatni, az is nagyon jó volt a kis pocijának. A nyugodt nappalokat-éjszakákat irigylem, bár még nekünk is van esélyünk rá, csak én izgulok...

Üdv, Nyáriorgona

Nagyfiam 6 éves
Nagylányom 3 és fél éves
És a legkisebb is megszületett!


Sziasztok!

Ákos 10.30-án megszületett!!!!
3070g, 54cm.császároztak. Majd írok bővebben , de most sietek.....
Tegnap jöttünk haza. Tejcsi kevés egyenlőre, de remélem lesz több.
 


Ágica!
Nektek is szívből gratulálok Ákos érkezéséhez! Remélem, a tejcsi gondok hamar rendeződnek!

gondolom, neked sem fordult végül vissza a kis rosszcsont... :wink:
Emma is ezért született császárral.
Ragaszkodott ahhoz, hogy minél közelebbről hallhassa a szívverésemet... :roll:

Azért vicces, hogy így harmadikra kipróbáltuk a császárt is, nem?

(mellesleg én szívesen kihagytam volna így utólag...)
Ez alatt csak és kizárólag a császárt értem, nem pedig a szülést. Nehogy valaki félreértse, csak én egy kicsit nehezen zökkentem vissza a rendes kerékvágásba, míg mások már vígan babáztak sima szülés után.
Vendég
 


Jé mire jövök!!!!
Gratula a kis jövevényeknek, ügyik vagytok!
Pihenjetek jo sokat!
 


Kép
 


Ágica, gratulálok Ákoshoz, jó egészséget kívánok Nektek, a tejcsi meg majdcsak szaporodik még! Nagyon szép, formás buksija van.

Kép Kép Kép
 
 


Ágica,
nagyon gratulálok Ákoshoz! :D Szép kisbaba!

Bocs, hogy belekotyogok, csak az első babánál nekem sem volt elég a tej, egyáltalán nem hízott a baba, és kiderült hogy nem volt elég gyakran cicin (mert az "okosok" azt mondták, azért sír mert fáj a hasa, az pedig azért van, mert keveredik benne a félig emésztett tej a "friss" tejjel, várjak a szopik között többet). Tápszert akartak adni, én meg nem engedtem, hanem állandóan cicire tettem ahogy nyösszent-sírdogált, és noszogattam hogy jól szívja ki a tejecskét. Meg is lett az eredménye. Szóval akár félóránként-óránként is lehet szoptatni és az éjszakai szoptatások is fontosak!!! Aztán ha lesz elég tejci, akkor majd ritkulnak a szopik... (ha nem érint, akkor felejtsd el, csak nagyon szoptatás-párti vagyok :) )

Üdv, Nyáriorgona

Nagyfiam 6 éves
Nagylányom 3 és fél éves
És a legkisebb is megszületett!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: