Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Már régen érett ennek a topiknak az elidítása. A célja, hogy + vagy éppen - tapasztalataidat röviden közzétedd az orvos nevével, "kórházával", de szigorúan anyagi vonatkozású kommentek nélkül (mert az ugye jogszabályokba ütközik, és nem is ez a célunk), hogy mások okulhassanak, vagy jobban orientálódhassanak.
Ugye kinek a pap, kinek a papné, és senki sem fekete vagy fehér :-) de sokan megyünk orvostól orvosig, mire megtaláljuk az igazit, és mindannyian megspórolnánk magunknak egy-két rossz tapasztalatot. :wink:

 
 


Akkor kezdeném is a sort:

Negatív:
Dr. Szabó István SOTE I. női
A terhesgondozást még elvállalja, de a szülésekre rendszerint nem ér oda.
Az első babámat sajnos elvetéltem, a vizsgálaton enyhén lekezelő volt, a progeszteronkúrát fel sem vetette. Mikor rákérdeztem, hogy ha megmarad a baba, akkor kinél szülöm meg, adott egy katalógust, hogy abból válasszak. Ekkor váltottam.

Pozitív:
Dr. Sztanyik László. Régen a Margit kórház "külsőse" volt, most a SOTE II. nőire viszi az anyákat szülni.
Az időpontot tartja, korrekt, megbízható, nem hiteget, nem is ijeszteget, lehet adni a szavára. "Jó keze van"-ez sem utolsó szempont egy orvosnál :-P.
40. héten erős toxémiával természetes úton született nála a kislányom. Azt hiszem ez nagy szó.

 
 


Én meg folytatom... ;)

Nagyon negatív tapasztalatom van dr. Mozejko Lászlóval kapcsolatban, aki a győri Petz Aladár kórház dolgozója. Kedden mentem hozzá (területileg oda tartozom), hogy + lett a terhességi tesztem, szeretnék megbizonyosodni afelől, hogy minden rendben. Eddig oké is volt a dolog, elővette a kis naptárkáját, hogy számolgatni tudjon. Nnnna, én ekkor közöltem, hogy arra nem lesz szükség, mert a kisfiam megfoganása óta nem volt még menstruációm. Erre hanyagul félredobta a naptárt, és "jó, akkor megnézzük" címszóval mondta, hogy vetkőzzek. Megvizsgált, és nagyon lekezelő stílusban közölte, hogy háááát, "ez" talán öt hetes lehet, még nagyon kicsi. Kérdezem, hogy uh? Ááááá, oda ne menjek, még nincs értelme! :shock: :evil: Aztán azt mondta, hogy JÚLIUSBAN!!! menjek vissza, alkalomadtán... És mi van, ha ne adj' Isten méhen kívüli??? Addigra feldobom a pacskert... :x

Na, gondolhatjátok, hogy nem fogok visszamenni hozzá... Egyébként van, aki nagyon dicséri, nekem nem jött be.

Kép
Kép
 
 

 
 

Beszállok én is egy rövid eszmecserére közétek! :wink: Én is hosszú évekig kerestem a megfelelő dokit!Voltam a II.sz.női klinikán is,amire mindenki esküszik!Volt egy doki M.Zoltán,enyhén szólva BORZASZTÓ pali!!A zsebpénzt elfogadta,aztán egyszer volt,hogy mennem kellett hozzá a szokásos rákszűrésre,be is jelentkeztem hozzá az aszisztens nő be is irt ELVILEG a könyvbe,erre amikor megyek,akkor a Doki éppen zárat cserélt az ajtón! :shock: Bementem hozzá,kérdezte,hogy MIZU,erre én mondtam,hogy jöttem a vizsgátra!Dehát én be sem vagyok irva!Tessék aztmondja,nézzem meg,hogy hol vagyok beirva,és TÉNYLEG NEMVOLTAM!!Szóval az aszisztens nő hanyagsága miatt még én lettem letolva!Aztán elmentem a MÁVba,ott is volt egy "sztár" doki Szentirmai,ha jól emléxem a nevére.Ő meg állandóan órákig váratott!Már ott ültem rá várva,vagy két órát,aztán amikor meguntam megkérdeztem,az aszisztens nőt,hogy mi van ezzel a dokival?Az én drága doktorom telefonálgatott!!!!Na,tele lett a hócipőm,meg nem is volt kedves az ezt követő vizsgálaton,szerencsémre találkoztam egy nagyon kedves rági ismerősömmel (aszisztens nővel),és ő ajánlotta a MOSTANI dokimat,akivel maximálisan megvagyok elégedve!Dr.Kisfalvi István!Türelmes velem,vizsgálatnál ÓVATOS,és nagyon nagyon kedve,ha kell akkor nagyon laza,de nála nbiztonságban éreztem magam MINDIG!Még a szülés alatt is!És akivel dolgozik szülésznővel Fazekasné Zsuzsival is MAXIMÁLISAN megvagyok elégedve!Ha lesz még babánk őket választom,kerül amibe kerül!Mert ugye a bizalom nem utolsó rendű!
Ezeknél a dokiknál is akik velem nem voltak "rendesek" van aki szereti,és esküszik rá,de nálam nem jött be.......................!
És még irhatnék a barátnőm nevében is,aki szintén ilyen "sztár" dokitól kapott olyan ellátást,hogy az borzasztó!! :x
Csak az a baj,hogy ILYEN embereknek mi kivagyunk szolgáltatva!!!! :evil: Azthiszem röviden ennyi!

Kép
 
 


Sziasztok!

Bármilyen infót szivesen vennék a SOTE I.
DR.SZENDEI GYÖRGYRŐL!!!!!!!!!!!!

Előre is köszönöm!!!!
 


Marietta (csipcsab)!
Itt találsz róla infót! 62 hozzászólás van!

http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?fo ... tep=0&bw=1
Vendég
 


Marietta (csipcsab)!
Itt találsz róla infót! 62 hozzászólás van!

http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?fo ... tep=0&bw=1
Vendég
 


Szia csipcsab!

Én is Szendei dokihoz fogok menni júliusban endokrinológiára! Ha gondolod, megosztom a tapasztalataimat!

Üdv

Libus
 


Lilaliba!

Köszi szépen már túlvagyok rajta!!
Tegnap voltam Nála igaz 4 órás várakozás után jutottam be mert műtétje volt így hiába volt délre időpontom! De nem bánom mert nagyon jó szakember! Néha fáradt ilyenkor elég mufurc is tud lenni de hát nem lelkizni megyünk hozzá hanem hogy segítsen!!!!
Sok sikert Neked is!!!

Üdv.
 


Nagyon -nagyon negatív tapasztalat:

1 , Urbán Márta (Szent Imre Kórház - Tétényi úti)
2, Bergendy Katalin (Szent Imre Kórház - Tétényi úti)

Egészen rövid leszek, mert a panasz áradatomat soha nem tudám abbahagyni , ha róluk van szó..Lényeg: ha rajtuk múlik, akkor vagy egy halott kislányt szülök, vagy nagyon beteget, akire életmentő műtétek sorozata várt volna... Az biztos: nem értenek az uh-hoz! Felelőtlenek, és a stílusukon sem árt javítani! Nagyon Kerülendő!!!!!!!


3, Papp Csaba (Sote 1)
Kezdetben nagyon rendes és segítőkész, majd az uh-val igazolt méhen kívülimmel hazaküldött meghalni..Még szerencse, hogy másik kórházban már másnap megműtöttek...Így "csak" petevezető kivétellel, de megúsztam....

Extra pozitív vélemény:

1, Dr. Gasztonyi Zoltán ( Szent István, Istenhegyi Klinika, Telki)
Nagyon megbízható, rendes, abszolút profi szakember...Segítőkész és empatikus...Visszafogott!! Mindenkinek tudom ajánlani!!

2, Dr Sándor Gyula (Sote Kútvölgyi)
Dr. Gozár Tamás (Sote Kútvölgyi)
Dr. Tóth Ferenc (Sote Kútvölgyi)

Abszolut profi és segítőkész szakemberek...Leülenk megbeszélni az aggályaidat, nem hagynak válaszok nélkül..Ha kell, külön vizsgálatokat is elrendelnek, ha azok a pácienseket megnyugtatják...Mindenkinek tudom őket ajánlani!!

Heni

Kép
Kép
 


Norwell,
a méhenkívüli terhesség elég ritka és nem is UHval diagnosztizálják. Ha fáj a hasad és vérzel úgyis bementél volna. Szóval nem dobtad volna fel csak úgy a pacskert.
A nyugati országok legtöbbjében csak egy uh van az egész terhesség alatt, a 12-18 hét között.
 


Potter,

Sajnos nekem volt méhen kívüli terhességem, és nem volt semmi extra tünetem...Igenis fontos a koraterhes uh!! Nekem 7 hetesen vették észre, pontosabban a Sotés prof még akkor sem és simán hazaküldött meghalni..Pedig akkor már 2 x6 mm-es embriócska volt, dobogó szívhanggal...Ikrek lettek volna...Még szerencse, hogy másnap reggel elmentem egy másik kórházba, ahol reggel 9-kor uh-ztak, rögtön látták a problémát és 12-től egy 3,5 órás műtétem volt...Mikor felébredtem, a dokim azt mondta, hogy kb, fél órám volt hátra, mert már meg volt repedve a petevezetőm....

Heni

Kép
Kép
 


Potter!
Heni példája is mutatja, hogy ritka, de van. És ha nekem van, akkor az nekem nem ritka, hanem 100%. Érdekes, hogy a másik doki, akihez végül elmentem, pontosan azt hangsúlyozta, milyen fontos a terhesség minél korábbi megállapítása (illetve, hogy jó helyen van-e), azért, hogy ha méhen kívüli, minél kisebb károsodással lehessen műteni. Egy, kettő: az ilyen esetekben, mint nálam, hogy nem volt mensim, és úgy lettem babás, azért fontos, mert ilyen korai terhességnél lehet a legjobban megállapítani a terhesség korát, magyarul kisebb a tévedési lehetőség pl. a kiírt időpontot illetően (és akkor nem beszéltem pl. az afp-ről, amit ugyebár megint nem mindegy, mikor vesznek le). Később már akár egy hét eltérés is lehet, ami nem mindegy, pláne akkor nem, amikor az ember már a szülésre vár, hogy mikor fektetnek be a kórházba, túlhordtad a babát címszóval... :roll: Ja, és úgy igazságos, ha leírom a másik doki nevét is, így egálban vagyunk: dr. Balogh Ildikó, Győr.

Kép
Kép
 
 


És a még vmi: ha fáj a hasam és vérzem, már lehet, hogy későn mentem...

Kép
Kép
 
 


Heni,
de vmi oka csak volt, hogy elmentél a dokihoz, nem?

Norwell,
elég sarkosan fogalmaztál. Egy fiatal szervezet nem dobja fel csak úgy a pacskert.
 


Potter: az volt az oka, hogy szerettem volna hallani a pici szívhangját...Ha az orvoson múlt volna, akkor ő 8-9. héten rendelt volna csak be...De miután a SOTÉN voltak olyan jófejek, hogy le sem szarták a tényt, hogy nem találtak babát, ezért mentem másnap egy másik kórházba, ahol mint írtam pár órán belül meg is műtöttek...

Heni

Kép
Kép
 


Elnézést, ha elég nyersen fogalmazom én is, de az Én Életemmel már "játszottak"...

Heni

Kép
Kép
 


Potter!
Azt hiszem, ennek a mai orvostársadalomnak pontosan ez kell ahhoz, hogy komolyan vegyék az embert: hogy a betegek, a kismamák sarkosan fogalmazzanak, és ha kell, keményen kiálljanak a véleményük, megérzésük mellett (ami nagyon sokszor beigazolódik, csak az orvosok hajlamosak fütyülni rá). Ha nem ezt teszed, úgy jársz, mint Heni, meg egy barátnőm, akivel szinte pontról pontra ugyanez történt... Ő is az utolsó pillanatban került be a kórházba méhen kívülivel, és a doki szerint nem hogy órái, de kb. fél órája volt, hogy nem maradt a műtőasztalon. A mai orvosok egy része azt hiszi, joga van Istent játszani (tisztelet a kivételnek), és a beteggel úgy viselkedni, mintha a fenekéből rángatta volna elő. Ha elolvastad az első hsz-t, amit ide írtam, abból kiderül, hogy nekem is ezzel volt problémám az adott dokival kapcsolatban. Ja, és kérdezem én: hogy lehet az, hogy egy ilyen alapvető kérdésben, mint a terhesség korai megállapítása, két orvosnak ennyire eltérő véleménye legyen? Mert azért ez nem olyan dolog, hogy Te az egyik vitamint preferálod, én a másikat, Te ezt a zenét szereted, én meg amazt... Itt emberéletekről van szó, nem is egy, hanem két emberéről, az anyáról és a magzatról. És még vmi jutott eszembe ezzel kapcsolatban: ha a mai uh-diagnosztikai eszközök lehetővé teszik, hogy minél előbb felfedezze az orvos a problémát, és adott esetben megszüntesse a terhességet, miért kéne kivárni azt a pillanatot, amíg megreped a petevezető, ne adj' Isten az anya élete is veszélybe kerül???

Kép
Kép
 
 


Lányok,
javaslom, hogy a negatív kommentek után írjátok oda a saját neveteket, címeteket is.
 


Potter!
Te miért vagy itt tulajdonképpen? Azért, hogy elítélj bennünket amiatt, mert rossz tapasztalatot osztunk meg egy orvossal kapcsolatban? Azt hiszem, hogy az az orvos, aki normálisan, empatikusan, emberi módon áll a betegeihez és úgy is bánik velük, nem a negatívumok között fog szerepelni. Egyébként a topik címe nem csak negatív, hanem pozitív tapasztalatokat is kér. Azokat miért nem kifogásolod? Vagy véded a mundér becsületét?

Kép
Kép
 
 


Norwell,

Szerintem ne idegesítsd magadat értelmetlen dolgokon :wink:

Heni

Kép
Kép
 


Kovácsné Telekes Judit
2120 Dunakeszi
Garas u. 22. 1/5.

Nos akkor kérem a Tiédet is Kedves Potter!
Mert Te is negatív kritikát fogalmaztál meg, csak a kommentelőkkel szemben, amit nem is értek.

Mindennek a megítélése szubjektív. Ne adja Isten, hogy bármi bajod legyen, és majd megkapd, hogy mit parázik kedves, a másik helyen pedig, hogy most kellett jönni? Már nem vagy csak úgy tudunk segíteni, hogy nem tudjuk visszaállítani az eredeti állapotokat.

És legyél szíves adatokkal támaszd alá, hogy melyik nyugati (európai, angol vagy amerikai) országban/államban van 12-18. hét között az uh, mert ez azért igen sarkos, és nagy általánosságban így nem is igaz. :-(

A topiknak nem az volt a célja, hogy magyarázkodni kelljen a beírásokkal kapcsolatban. Mint írtam véleményeket/tapasztalatokat várok, ami természetesen igen szubjektív, és ahogyan a mondás tartja kinek a pap kinek a papné, de semmiképpen nem az volt a cél, hogy megkritizáld a hozzászólók élményeit/betegségeit/vagy hogy ezeket hogyan élték át.

 
 


Juca, Norwell, ezzel a témával alapvetően az a bibi, hogy itt elhangzik az orvos neve, kh-a, és a ti véleményetek, de cserébe senki sem írja oda a saját adatait. Aztán fel a netre, hadd lássa mindenki. Viszont ha ti is vállaljátok ezen az oldalon a személyazonosságot az korrekt. Ha nem, akkor jobb lenne inkább általánosságban írni, hogy így jártam a dokimmal, stb. Teret adva annak, hogy akit negatív kritikával illettek itt az megvédhesse magát. Én ha magamról olvasnék hasonló fórumon, és úgy gondolnám, hogy amit leírtak nem teljesen fedi a valóságot és esetleg abból nekem károm származna polgárjogi bírósághoz fordulnék. Persze ha igaz, akkor úgy kell nekem, megérdemlem. Remélem tényleg megmondjátok a véleményeteket az orvosotoknak a szemébe, ahogy azt Norwell írta. Vagy kiálltok az igazatokért a betegjogi képviselőnél, a Magyar Orvosi Kamara etikai bizottságánál, a bíróságon polgárjogi vagy büntetőjogi perben. Akkor annak, amit el szeretnétek érni lesz foganatja, de a babaneten ilyen topikba ilyen hszeket írni, elérhetőséggel az egyik oldalon, részetekről meg nuku...Még jobb, ha a mai orvostársadalom bizonyos részének intézett "kemény kiállás"' előtt megkérdezitek ezeket az "életetekkel játszókat", hogy ezt most miért, biztos megmondják a legtöbben az indokot, ami talán még nektek is elfogadható. Ha nem hát váltsatok vagy lépjetek fel a fent említett szervezeteknél.

Szakmai szemmel a felindultság hevében írt hszek olykor eléggé "sarkosak" finoman szólva. Nem vártam, hogy majd népszerű leszek itt, ez nem az a hely, de nem bírtam nem leírni az első véleményemet, ami szerintem nem tilos. Már be is írtam egy hosszabb véleményt vasárnap este, amikor elolvastam Norwell "álljunk ki az igazunkért, istent játszós" hszét, és akkor azt gondoltam kár az okfejtésért, elég lesz az az egysoros is. Juca levelét olvasva gondoltam, akkor mégis leírom az eredeti verziót. Sok barátom, barátnőm elment nyugatra dolgozni, az infók tőlük vannak, hogy ők és a párjaik hányszor voltak uhn. Az országok: Írország, Anglia (az egyik lánynak egy volt,a 20. héten, a másiknak kettő a 9. és a 20. héten), Dánia, Finnország (ez utóbbit esztianyutól tudom a nyári babás régi topikból), Svédország, Norvégia, Kanada(bár ennek a lánynak volt még két másik uh-ja is, de azért, mert vérzése volt, de tervezetten csak egy lett volna), Hollandia. Helyetelen volt a "legtöbb" országot írni, az kellett volna írnom, hogy több, ez igaz, ezért elnézést kérek. Hogy ezek mennyire az adott ország protokolljai adatokkal nem tudom bizonyítani, mert bár kerestem ilyen cikkeket a neten, de a nyilvánosak közt nem találtam, a fizetősökhöz pedig nincs jelszavam, erre még több időt szánni pedig fölöslegesnek érzek. Helyette vállalom a személyazonosságomat, oké?
(A protokolloktól bármikor el lehet térni, ha indok van rá, feltételezve, hogy az orvos feladata nem a tankönyvek bebiflázása, hanem a tanultak alkalmazása a tapasztalatokon keresztül. Ezért is lehetséges többek közt az, hogy 2 orvosnak különböző legyen a véleménye egyazon témában.)

Én is és a családom is számtalanszor megtapasztalta már a másik oldalt is, és nem egy kollégára dühös is voltam/vagyok. De azért még nem írom le a sztorit a neten nick mögött, mert nem ez a módja. Ha majd úgy érzem, hogy fel kell lépnem az igazomért komolyabban is mint fésztufész, akkor megteszem. Bármilyen más szakmát is írhatnék, pl a tanárokét, rendőrökét, jogászokét, bolti eladókét. Vagy kezdeményezzek egy oldalt az orvosi kamara honlapján, hogy poz/neg tapasztalatok betegeimmel névvel tajszámmal? Hát nem kis nyilvános anyázás, felelősségre vonás lenne belőle, ugye? Bár nem érzem azt, hogy bárkit (leírva a munkahelyét, nevét) a háta mögött szidtam volna egy nyilvános fórumon, azért hát mégis imígyen köszönök el mára:

Üdvözlettel, remélem megválaszoltam a kérdéseket:
Gerőné Dr Kelemen Ágnes,
Budapest, 1095, Mester utca 40-44. C lph/4.em/26.
 


Szia Ági!

Igazad van. Orvos vagy, életeket mentesz. De, ettől még ember is vagy, aki néha fáradt, ideges, nem talál vénát stb. Lehet, hogy áldott jó természeted van, ezért rajonganak érted a kollégáid, a betegeid, hogy türelmes vagy, empatikus stb.
Gondolom a fejedben is van egy preferencia lista, hogy kihez mennél, ha leforráznád magad, vagy a gyerekeddel lenne baj, gondolom van fogászod, nőgyógyászod stb. valamint gondolom vannak "tiltólistás" orvosok is, akikre dühös vagy, és elkerülöd őket nagy ívben.
Ezek mind jól vannak így. Egyet nem értek, hogy miért baj a nyilvánosság?

Nyilván én nem kifogásolom a diagnózist, mert nem én tanultam 6+x évet az orvosi egyetemen. Viszont az oda vezető úttal, és az ellátásommal kapcsolatban kialakíthatok véleményt. Ilyeneket, mint sokat kellett várnom, az orvos nem érkezett meg, lekezelő volt, nem hallgatott meg, olyan durván vizsgált meg, hogy másfél napig véreztem utána vagy éppen ennek az ellenkezőit, meghallgatott, kérdezett, úgy vizsgált, hogy nem kellett összeszorítanom a számat, hogy tudja ki vagyok, ha már régen járok hozzá stb.

Tudod egy tanárról, óvónéniről is beszélnek, minimum kis közösségben, de ha nagyon jó, vagy átok rossz, akkor felkerül a netre. A színészek munkáját kritizálják, és a szolgáltató szektor is megjelenik, ha máshol nem a Tékozló Homáron.

Sajnálom, hogy az orvosok nagy többsége még viszolyogva tart a nyilvános megmérettetéstől. Az ombudsman szerint pedig helye van a neten az efféle oldalaknak, a hálapénz tartalomnak viszont nincs. (a babaneten a kórházas témánál egyesével rengeteg orvosról találhatsz oldalt)

A legtöbb ember megválogatja, hogy melyik fodrászhoz megy, melyik vendéglőbe tér be, melyik fogorvoshoz jár, és melyik nőgyógyászt választja. Persze, ha mindenki csak hallgatna (ami azért nem így van, mert az információ ha kicsiben is de áramlik, lásd játszótér, család, közért) akkor szerencsétlen esetben több év negatív tapasztalatait gyűjtögetve lehetne járkálni orvostól orvosig. Vajon Te a szüleidet nem az általad legjobbnak/legrendesebbnek tartott kollégádhoz viszed, ha baj van?

Én is addig voltam nagy legény, míg bele nem futottam pár csöbörbe (úgyis mint gyomortükrözés -mivel többször volt tudom, hogy lehet így is meg úgy is, vakbélműtét -ismételni kellett, mert az első nekifutás nem volt az igazi, volt két vetélésem, a második után nem az orvosom látott el, 2,5 hétig véreztem, az orvosommal kerestük a szövetet, de hála Istennek nem volt). Mostanában pedig csak olvasok, és hallgatok, köpni nyelni nem tudok néha. Ezeket viszont nem írom meg, mert nem velem történtek meg.

És el kell fogadni, hogy az orvos, és igen a tanár is, és az óvónéni is közszereplők valamilyen szinten, és szolgáltatók. Tehát nem csak nekem kell vállalnom a nevem és címem (egyébként itt nem erről van szó, mert a neve és a munkahelye lett megjelölve, és nem arra kíváncsi senki, hogy van-e kutyája, szeret-e síelni, hogyan bánik a feleségével stb.), mert ha gondod van Tecsóban valakivel, és kéred az igazgatót, akkor nem a Te neved a fontos, mert ő szolgáltat, az ő címe, neve, adószáma stb. publikus.

A per meg egy másik kérdés. Ugye nem fogsz perelni azért, mert majd összepisilted magad egy szimpla rákszűrésen, hanem váltasz. Nem fogsz akkor sem perelni, ha a kisbabádnak egy krátert hagynak a sarkán, mert nem tudják megszúrni, vagy a gyerekedtől úgy veszik a vért el, hogy már mindenhol fröcsög, és Te is vele sírsz. És akkor sem fogsz perelni, ha a kórházban majdnem felteszik a lamináriát, csak mert nem kérdezték az előzményeket. És akkor sem fogsz perelni, amikor az idős nagymamádat a felfekvéseivel nem fürdetik, nem etetik, és ha leesik az ágyról neked kell visszahúznod. Nem perelsz, hanem, ha szerencséd van váltasz, ha nincs, akkor összeszorított foggal eltűröd, ha meg azt akarod, hogy más ne, akkor közzéteszed. És az ellenkezője is igaz, ha egy orvos alapos, kedves, segítőkész, ha a személyzet egy kórházban rendes, a gyereket úgy szúrják, hogy észre sem veszi, vagy legalább nem sír, és igyekeznek megvígasztalni, ha a beteg nagymamádat ellátják, megkérnek, hogy hozzál körömvirág kenőcsöt, és megmutatják hogyan kell kenegetni, és segítenek pelenkázni stb. akkor örülsz, és elmondod, hogy hé emeberek van ilyen hely is. :-)

A lap célja pedig ez lenne az orientáció minden nemű anyázás, és piszkálódás nélkül. :wink:

Az uh-val kapcs. nekem nincsen időm utánanézni, én is csak hallomásból tudom, hogy pl. Olaszországban egyik ismerősömnek havonta van vérvétel, és kéthavonta UH. Ezen nem fogunk összeveszni, Magyarországon van egy kialakult gyakorlat, miszerint 4 ajánlott uh vizsgálat van, szükség esetén több. Megint csak azt mondom, ne érjen soha szükség, sajnos engem ért két vetéléssel a hátam mögött tudom, hogy az eslő trimeszterben nem csak 2 uh dukál nálam, hanem min. három. Ismét jelzem ez az én esetem, másra nem vonatkoztatható.

Üdvözlettel, és tisztelettel, amiért vállaltad a neved és a véleményed
:wink:

Juca

 
 


Ági!
Az a legnagyobb baj, hogy nem csak nyilvánosan, hanem nem nyilvánosan sem mernek a kismamák kiállni a véleményükért, igazukért. Úgy érzik, hogy ha megmondják, hogy nekik az ellátás nem jó, akkor megkapják, hogy nem muszáj oda járni, el lehet menni máshoz is. Ami tulajdonképpen igaz, de mit csináljon pl. egy szülés előtt álló kismama, akinek a dokija közli, hogy ő épp abban az időben nem fog ráérni? Vagy nem is közli, csak egyszerűen nem megy be a szülésre... A kismamák, anyukák, betegek úgy érzik, hogy ki vannak szolgáltatva az orvos kényének-kedvének, egy orvossal mégsem vitatkozunk, nem szólunk be neki stb... Az orvosok szolgáltatnak, ahogy Juca írta, mint az eladó a közértben, a benzinkutas a benzinkúton. Ha velük kapcsolatban nem tetszik valami, akkor megmondod nekik, még ott személyesen, mégsem fog beperelni senki.
Na de vonatkoztassunk el a témától, én pedagógus vagyok. Ha egy tanár nem úgy végzi a munkáját, ahogy elvárják tőle (nem a főnöke, hanem a szülők!!!), azonnal kapja a kritikát, a visszajelzéseket, min kellene változtatni, arról nem is beszélve, hogy a szülőkkel soha nem merne "nem normális" hangnemben, lekezelően beszélni. Én azt nem értem, hogy miért nem lehet belegondolni az adott beteg (direkt nem írok csak kismamát) helyzetébe, akinek a saját problémája a legnagyobb, még akkor is, ha az orvos azon a napon hatszázadszor látott egy adott betegséget. Én elhiszem, hogy sokszor tele van a hócipőtök, és unjátok az egészet, kinek nincs rossz napja... Csak amikor az ember odamegy segítségre várva, és azt kapja, hogy ugyan menjen már, másnak van ennél nagyobb gondja is... Biztos van, de én nem ezért megyek orvoshoz, hanem a sajátom miatt...

Szóval itt tényleg a hozzáállással van sok esetben probléma, a szakmai hátteret nem kérdőjelezem meg én sem, nyilván nem a semmiért kapja meg egy orvos a diplomáját. Minden tiszteletem egyébként az orvosoké, én biztosan nem lennék képes így, sokszor őrületes körülmények között dolgozni, csak az empátia, plííííííz... ;)

Kériné Mórocz Andrea, Tét

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem, ez ismételten egy olyan téma (vita), amit évekig lehetne ragozni, hiszen Ági orvos, mi meg a páciensek lennénk...A két álláspont véleményem szerint soha nem fog eggyezni.....

Nekem minden dokumentumom meg van hozzá, plussz családtagajaim közül jópáran látták a negatív tapasztalatokat...A TV-ben is volt az "esetemről" interjú...És miért nem pereltem?? Mindenki azt mondta, hogy csináljam végig, mert 100%osan nekem van igazam...Ám nem tettem, mert nagyobb volt a fájdalom a kislányom elvesztése miatt....Egyszerűen nem volt hozzá elég erőm, örültem, hogy a napokat át tudom vészelni...Vártam az újabb lehetőséget, hogy mikor lehet ismételten próbálkozni, ennek az egy dolognak éltem...Utána jött a másik csapás: méhen kívüli élő ikerterhesség...Az sem egy általános jelenség...Ismételten mély depresszió, (punkció, lapar, hasműtét, petevezető eltáv, küret) nem egyszerű ezt megélni...De a mostani orvosam teljesen átéli a helyzetemet és nagyon nagy szerepet játszott a lelki gyógyulásomban is, hiszen reményt adott és odafigyelt Rám...
Ez az óriási különbség orvosok között!!

Hosszasan tudnám ragozni még az elmúlt 1,5 év történéseit, de azt hiszem, az nem ehhez a topikhoz tartozik...

Üdvözlettel:

Gercoszné Csabai Henriett,
1121 Bp, EDvi Illés u. 12.

Heni

Kép
Kép
 


Juca, Andi, Heni,
örülök, hogy nyugodtabb mederbe terelődött a téma. :D

Rengeteget írtam, de kitöröltem...
Én is annyit várok a rendelőkben mint ti. A fogorvosomat a netről néztem. A csecsemősök letolnak, apukámnak elnézik az infarktusát. Nem szólok, hogy orvos vagyok, jobb ellátást úgysem kapok, de több kedvességet biztos kapnék. (Egyszer hivatkoztam arra, hogy orvos vagyok, amikor 4 óra várakozás után el akartak hajtani 8 hónapos terhesen a bőrgyógyászati ambulanciáról. )Nincs lista sem a fejemben, mert Pécsen végeztem, itt meg igazán csak a saját kh-mat ismerem.
A helyeskedést, bratyizást utálom.
Látom, hogy nem könnyű betegnek lenni...de nem ez itt most a téma.
Jöhet a nyilvánosság, de akkor a betegek is adják a nevüket, ennyi a lényeg, amit le akartam írni.

Na, azért nem bírom ki:
Empátia: a kiégettség egyik ismérve, hogy elveszik az emberből ez. Nekem is olyan jó az eü mai helyzete, mint nektek. A fiatalok meg sokszor ezt látják, és megtanulják, mielőtt még kiégnének.

Orvos versus tanár: orvosként én folyton a szenvedést látom. Többet dolgozom egyhuzamban. Néha utálom magam, mert ez aztán kihozza belőlem a minimumot. Próbálok azért mindenkihez ugyanúgy viszonyulni...de ez csak álom. A hatszázadik beteghez képtelenség ugyanúgy viszonyulni.
Kollegáim mesélték, hogy az a legjobb a külföldi melóban, hogy az a fajta stressz, ami itthon adódik az eü vacak helyzete miatt ott huss. Jobban alszanak, bicajjal mennek dolgozni, kedvesek a betegekkel, a munkaidő szent, hazamennek, és nem fáradtak. Boldogabbak.

Szolgáltatás: ne keverjük a szellemi szolgáltatást a gazdaságival.

Summa summarum: Itthon melós, hogy az eüben dolgozók normálisak maradjanak. Néha bírjuk ezt, máskor meg nem, és van, aki már nem is igyekszik. És ez csak rosszabb lesz.

Heni, nagyon sajnálom a történteket, örülök, hogy megtaláltad ezt a dokidat.
 


Ági!

Szerintem egy követ fújunk csak két oldalról.

Senki sem gondolta, hogy nem lehetsz páciens, sőt :-) Bár személy szerint én nem értem, hogy miért nincs pref. listád, ez az én dolgom. Itt nincs szó mutyizásról, külön elvárásról, hogy végig törölgesse valaki a homlokom, miközben szülök, nem! Arról van szó, hogy van választási lehetőségem, amivel élek is. Az pedig mindenkinek a magánügye, hogy milyen szempontokat tart szem előtt, esetleg súlyozva, amikor döntést hoz. Azzal sincs gondom, hogy várnom kell, nem mindegy, hogy mennyit pláne, ha fix. időpontom van, és az, hogy hányan kerülnek elém. :-(

Speckó nekem majd mindegyik orvosomat barátnőm ajánlotta. És bátran ajánlom másnak is őket.

Tudod én értem, hogy az orvosok rengeteget güriznek, pláne a nőorvos, akit bármikor ugrasztanak. Tisztességes azt mondani, hogy nem vállalok szülést, csak terhesgondozást. Meg tudom érteni, el tudom fogadni. Azt viszont nem, hogy azt mondja, Dr. Szabó István, hogy vállalok szülést, és az unokatesóm 4 gyerekénél egyikhez sem ért be, sőt el sem indult. Az unokatesóm felesége ettől függetlenül maradt nála. Én viszont úgy véltem, hogy ilyen hozzám állással nem választom.

És nálad a pont: "Néha bírjuk ezt, máskor meg nem, és van, aki már nem is igyekszik. És ez csak rosszabb lesz."
Én tehát nem tettem mást, mint + és - élményeimet osztottam meg másokkal. Volt olyan orvos, aki bírta a stresszt, és volt, aki nem.
Én viszont azt mondom, hogy valamiféle szelekcióra szükség van, és akkor az legyen a természetes szelekció, azaz a betegek válasszanak. Aki nem bírja, -mert folyamatosan frusztrált, ideges, lekezelő...- azt nem ajánlom másnak, míg, akinél úgy tapasztalom, hogy a rendelésén a 8,45 (este) órás betegével is kezet fog, köszön, és megkéri, hogy sóhajtson a hüvelyi uh előtt, azt ajánlom. Ennyi.

Valamint baromira megértem az eü-ben dolgozókat, nem is mentem orvosnak. Jún. 13. Vác. A második vetélésem utáni műsz. bef. Semmi extra. Nagyüzem, értsd félóránként tolnak ki valakit a kisműtőből. Kicsit ugyan félek, mert idegen hely, idegen orvos, minden idegen, de a szitu sajna nem, egyszer már végigjátszottam. :cry: Bemegyek a kisműtőbe. Két csaj beszélget a vadasnak a zsemlegombócának az elkészítéséről, látom jön az orvos. Közben egy harmadik húzza a lábzsákot, meg kötik ki a lábam. Az egyikőjük megkérdi, hogy voltam-e altatva. Mondom igen. A másik, hogy volt-e már ilyen műtétem. Mondom volt. Ekkor már az orvos előttem, ők a hátam mögött. Látom húzza a kartartót az egyikük a bal kezemhez. Mondom véradó vagyok, ott nagyon nehéz megszúrni. A lány rámnézett, döfött, majd éreztem, hogy szétszúrta a karom. Utána még turkált, majd kirántotta a tűt. Orvos ekkor háttal, a nő, aki a lábamat kötötte, akkor az orvos ruháját kötögette hátul. Orvos megfordult, majd szisszent egyet. A nő megint belémszúrt kicsivel lejjebb, megint nem talált, de turkált. Ekkor már a másik is figyelt, az orvos kiment. Ekkor a másik nő mondta, hogy tényleg rossz, majd a jobb kezembe szúrt egyet. Erre az első végre a balban talált vénát a szétszúrt területen. Orvos ekkor jött vissza, majd megjegyezte, hogy : nem abortusz, hanem missed ab. Erre az első nő, végigsimított a szétszúrt karomon, és annyit mondott bocsánat. Többre nem emlékszem, mert hamar nyomták az altatót.
Értettem, hogy szinte már hány attól, hogy futószalagon ölik a gyerekeket, és elege van az egészből. Mégsem mondhatom, hogy akkor ott olyan borzalmasan együttérző hangulatomban voltam. Csak annyi, hogy egy pillantást vet a papíromra. Ő csak annyit hallott meg, hogy már nem először fekszem ott, és akarta, hogy fájjon. Bocsánatot kért, és ez nagy dolog, elintézhette volna egy vállrándítással, de ő is ember, lehet rosszul érezte magát.

Érti az ember, nehéz az eü dolgozók helyzete, nincs pénz paripa fegyver, de mégis van, aki csatát tud nyerni. Viszont emberrel foglalkoznak, gyerekkel, időssel, gyámoltalannal, nagypofájúval, részeggel, szellemi fogyatékossal tök mindegy, emberrel. És mint ahogyan írtad, van aki nem bírja sajnos.

Baromi sok jó példát tudok mondani, a gyerekorvosomat, a háziorvosaimat, aki másodjára műtött vakbélgyuszival, a nőgyógyimat, a fogászomat, a bőrgyógyászomat... Tehát azért úgy látom többen vannak, akik bírják.

És még valami a szolgáltatói megközelítésről. Bizony néha gazdasági szolgáltatás kőkeményen. És van ám különbség egy Kaáli Intézet és egy állami kh között, mint egy magán fogászat és egy sztk között. Pontosan a kemény szolgáltatói nézőpont, de ezt itt igazán nem kell magyarázni. 8)

Sajnálom az édesapádat. Látod én pl. nem tudom azt mondani, hogy helyesen járnak-e el. És azért ha máskor történik valami vele, akkor vidd más orvoshoz. :-)

Ha hiszed, ha nem most néztem meg régóta a profilomat, és nem találtam a nevem. Ez meglepett, mert régen ott volt. Ezért nem is értettem a kérést. Mindig vállaltam a véleményem mellé a nevemet, és ez a jövőben sem lesz másként.

Továbbra is bízom az orvosokban, és nem azért mert nem tehetek mást, hanem, mert ők az életre, többek közt az enyémre tettek esküt, viszont elvárom, hogy emberként, nőként, betegként kezeljenek, mint ahogyan Te is joggal várod el ugyanezt, csak belülről látod az összefoltozott szétesőben lévő rendszert. És ha valamilyen tapasztalatom van, legyen az jó/rossz, és másnak ezzel segítek a döntésben, akkor nem tartom magamban, hogy majd meglátja, hogyan is lesz. :-)
Egy kicsit mindig olyan ez az egész, hogy értsem meg ő is ember, na én sem kérek egyebet. Ja és az orvosom, amikor megszületett a lányom örült. De nem ám csak úgy, hogy na jó, plusz egy, hanem igazából. Láttam rajta. Ez meglepett. Valószínűleg, ő meg ezekből a pillanatokból él. :D

Juca

 
 


:D
 


Sziasztok!

Én még most vagyok 19 hetes terhes, és nemrég csatlakoztam a babanet kismamáihoz.
Olvastam a topikot, minden hozzászólást, és igaza van tjucának. Egy követ fújtok 2 oldalról.

Igazából örülnék, ha tudnám melyik orvoshoz nem kéne járnom, de ez annyira sok mindentől függ...

Pl. voltam uh-n, mert alacsony lett az AFP. A választott dokim nem volt aznap, egy másiknál voltam. Biztos bal lábbal kelt, mert üvöltözött a nővérrel. De előtte nem kiabált és egyátalán nem éreztem a személyem elleni "bunkóságnak".

Igen, az orvosok is emberek, és csak azért hisszük, hogy istent játszanak, mert úgymond "megtehetik". Én biztosan nem állnék műtőasztal mellé, és állnék neki egy műtétnek, amit ha nem végeznek el, meghal az illető.

És ki nem ébredt még bal lábbal? Mindenkinek vannak nyűgösebb napjai, mait el kell fogadni, és nem kell rögtön felháborodni rajta. 2hét múlva ha visszamész, lehet nem is lenne olyan szörnyen rossz.

De egyetértek azzal is, hogy attól még, hogy rossz napja van, igenis diagnosztizáljon normálisan, ne csapja össze a munkát. Én is voltam olyan helyzetben , hogy minden jobban érdekelt mint a határidőre leadandó munka. És összecsaptam. Visszaküldte a főnök, hogy legyek szíves normálisan megcsinálni, így túlórában bent kellett maradnom.

Csak ha hazaküldenek olyan dologgal, ami nem tűrne halasztást, nem a doki főnökéhez megyek haza, és nem fog visszaküldeni, hogy márpedig műtsenek meg.


Én eddig semmi negatívat nem tudok mondani az orvosokról akik vizsgáltak már, bár egyszer egy nővér szétszúrta a vénámat.

Kitartás mindenkinek, attól hogy felhúzzuk magunkat rajta, nem lesz jobb. És aki tud, váltson. A pereskedés éveket vesz igénybe, és nagyon sokba kerül mind anyagilag, mind lelkileg.

Szávai Erika
8656 Nagyberény Ady Endre u.11.
 


tjuca írta: Bár személy szerint én nem értem, hogy miért nincs pref. listád, ez az én dolgom.


Mert a saját munkahelyemet kivéve nem ismerem a többi kórházat, az ott dolgozókat. A barátnőm ajánlotta a nőgyógy dokimat. (Mondjuk előny, hogy ő is orvos.)
Az én munkahelyem pedig elég speciális, baleseti sérültekkel foglalkozik csak, szerencsére rájuk még nem szorultam. Igaz nem is oda vinne a mentő, mert a lakhelyem szerint nem oda tartozom.
 


Jónak tartom ezt az oldalt, úgyhogy gratula annak aki létrehozta! Ami nemtetszik, hogy a hozzászólások nagyrésze nem arról szól, amiről kellene! Gondolok itt olyan hozzászólásokra, mint pl Potteré! Ezzel nem azt akarom írni, hogy nem értek vele egyet, de ez nem erre az oldalra való! Itt pozitív illetve negatív hozzászólásokat várnak orvosokról nem pedig vitát az oldal tartalmáról! Erre kéne nyitni egy másik oldalt és ott megvitatni ennek a a topicnak működését! :lol:

Bár az én hozzásztólásom sem épp idevaló! :lol:

Főleg, hogy nem tudok sem pozitívat sem negatívat orvosról írni! Elláttak, oszt jó napot! Gyerekorvosról tudnék, de erre most nincs időm, túl hosszú lenne! A nevét pedig a történet nélkül nem akarom leírni! Hozzátenném, hogy orvosom egy áldott jó ember, jó szakembernek tartom és nagyon emberségesnek, de még nem segített hozzá, hogy gyermekem szülessen, csak a vetélést fejezte be, ez nekem meg nem éppen pozitív, úgyhogy nem írok róla!
Vendég
 


Kecskemét Megyei Kórház Dr. Tankó emberileg NEGATIÍV szakmailag POZITÍV. Érzéketlen, durva, fájdalmasan vizsgál.
Szülészeten az nővérkék és a szülésznők nagyon kedvesek, barátságosak.
UH vizsgálat: mint egy vágóhíd. Semmi intimitás. 4 kismama félmesztelen egy függöny mögött, ha hüvelyi ha hasi uh a függöny mögött tartózkodók mindent láthatnak hallhatnak. Pl: első kérdés: meg akarja tartani? Vagy: meg kell hogy szülje, ez van, ezen kár sírni. :shock: Mindezt a többiek előtt tapintatlanul.
Hát röviden ennyi.

Üdv.
Nünü
 


Sziasztok!

Ha tudtok valamit Dr. Kovács Tamásról a Szent János kórházban légyszíves írjátok meg. Eddig nem sok infót kaptam róla, egyszer voltam nála vizsgálaton, a baba még nem látszott az UH-n, de a teszt 3x pozitív.

Köszi előre is!

 


Grönland!

Köszi, hogy tetszik a topikalapító ötlete, nekem is 8), igazad van, kár, hogy elterelődött a téma.

Hát azért hidd el a missed abnál sem mindegy hogyan bánnak veled, ha ott normális volt az orvos, akkor az már alapvetően jó. Ja és én a második küret után 2,5 hétig véreztem. Szóval ez sem mindegy ám. A sztori hosszú, és nem ide tartozik. Feljebb nyitottam egy "vetélős" topikot, ha gondolod nézz be oda. Egyébként mióta küzdötök a tesóval? Én mostanában ott vagyok inkább. :lol:

Annusréka!

Remélem tud majd valaki segíteni.
A baba korához a következő uh adatok tartoznak,
http://radiology.creighton.edu/pregnancy.htm, tehát lehet csak nagyon korán mentél, amikor még nem lehetett látni. :-) Sok szerencsét! :wink: Drukkolok!

Nünüke!

Szomorú, amit írsz. :-( Talán érdemes magánúton "letudni" az uh vizsgálatokat, az intimebb. Ha jól sejtem, oda az apuka nem is mehet be.

 
 


Tjuca!

Akartam ám a nevedet írni, csak lusta voltam visszamenni a lap elejére! :lol:

Hát, mi igazából 10 éve, de nem túl görcsösen, csak egyszerűen akartunk! A görcsösen kb 2 éve!

Az én vetéléseimet Győrben fejezték be! Én sokat véreztem a második után! Amit viszont le kellett volna írnom, mert nem személyes, inkább általános, hogy a Győri kórház nőgyogyászatán csak is lelkiismeretes, jó embereket ismertem meg! Az összes nővér kivétel nélkül nagyon emberséges, a szülésznőkkel együtt! Nagyon hálás vagyok, hogy velem voltak és fogták a kezem mikor szükségem volt rá! Az orvosom is rendes és bízom benne, hogy jó munkát végzett! Mivel rosszat nem tudok róla írni, inkább csak ajánlani tudom mindenkinek kiírom a nevét! Hillier Balázsnak hívják! Remélem nem lesz belőle baj! :lol:

Láttam a topicot, csak nem akartam benézni, mert túl fájdalmas! Probálok előre nézni, így a ma megint megjöttbe írkálok! Bár ez sem túl pozitív! :lol: Na meg a férfi meddöségbe! Ez meg végképp! :lol:
Vendég
 


Grönland!

A 8+2 év nagyon sok, akárhogyan is nézem. :-(

Ha van erőd, akkor gyere, mert tulképp, pont nem a depizés a célja, hanem a :
Sziasztok!

Nem túl örömteli a téma, de éppen az újrakezdéshez, az előretekintéshez jól jön egy kis lelki tángálás attól, aki már túl van rajta, annak, aki éppen a csöbörben ül.

1missed ab, 1 leány, 1 missed ab... a folytatás nem lehet más, mint két egészséges baba (akár egyszerre is)

Szerintem jó a banda, és vannak már babások is, és a téma igen vegyes... :wink: Én még várakozok/vágyakozok, de majd a jövő hónaptól!

Köszi, hogy leírtad a véleményed a győri kórházról. Egy hatalmas kalappal:

Juca

 
 


Luca!

Remélem benézel ide! De ezt írom mindenkinek aki orvosváltás elött áll, hogy kihez menjen, illetve ne menjen! Persze lehet, hogy másnak nem ez a véleménye, de csak a saját tapasztalataimat írom le!

Akit nem ajánlok, ő Somogyi Tivadar! Rettentő nagyot csalódtam benne! 10 évig voltam a betege, igazán nyálas meg ilyesmi, van akinek ez bejön, nekem nem! Aranyoskám, virágszálam stb voltam, valószínű azért meg finja sem vol róla, hogy a francba is hívnak!


A fiam nála született! Igazából nem tudom, hogy csinált-e valami rosszat, mert akkor nem is gondolkodtam ezen! Talán ha császároznak nem lett volna oxigénhiányos fiam! Ezt nem lehet tudni! Bár majdnem 30 óra vajudás egy 28 hetes babával szerintem indokolta volna! A 8 hetes vetélésemnél sem tudom, hogy hibázott-e vagy sem! De a tavalyi vetélésnél igazán megmutatta, hogy mennyire embertelen! Nem azt mondom, hogy rossz orvos, inkább azt, hogy ha valami nem úgy zajlik egy terhességnél, ahogy az a nagykönyvben meg van írva, akkor egyszerűen tehetetlen!

Akit ajánlok ő Hillier Balázs! Nagyon emberséges, el lehet vele úgy beszélgetni, mint egy emberrel nem úgy, mint egy orvossal! Persze ez kevés ha az ember orvoshoz megy és gyógyulni akar vagy épp szülni vagy teherbeesni! Szóval szerintem szakmailag, tudásilag nagyon ott van! Olyan fertőzésből kezelt ki terhességem alatt amiből a másiknak nem sikerült 10 év alatt! Ha ez nem sikerült volna neki, valószinű, hogy elöbb elveszítem a babám! Így sem sikerült kihordanom, de ez nem az ő hibája, inkább szerencsétlen véletlen vagy balszerencse! Vetélés után automatikusan küldött hormonvizsgálatra, még kérnem sem kellett csak mondtam neki, hogy babát szeretnénk! Ő szerinte ez az első lépés és igaza is lett, mert alacsony a progi szintem és elöbb megtörténhetett volna a baj!

Az sem mellékes, hogy melyik orvos mennyire tartja a markát! Őt talán azok közé tudom sorolni, aki nem azért lett orvos, hogy meggazdagodjon más baján vagy épp örömén! De nem látok a lelkébe, ezért van ott a talán! Magánrendelésre járok, de nagyon sokszor hivott be sima szakrendelésre, pedig nagyon nem tartozok a körzetébe, mégcsak a városba sem! Ja és itt a másik, hogyha valaki Győrben lakik nem kell magánrendelésre menni, ott a szakrendelés! Egy pici jelét sem adta annak, hogy hálapénzt fogadna el! Látszott rajt, hogy tényleg segíteni akar és mikor megtörtént a baj az aggodás hozta be a korházba, nem pedig a pénztárcám tartalma! Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, mert a beteg mögött meglátja az embert és azt hiszem a mai orvostársadalomban ez olyan ritka, mint a fehér holló!

Ha valakinek kicsit kuszának tünik az egész történet, hogy így vetélés, meg úgy, elolvashatja történetemet a vetélős topicban! Ez nem idetartozik, túl hosszú is lenne meg fájdalmas is!
Vendég
 


Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata Dr. Sipos Sándorral? A Kútvölgyiben praktizál, a magánrendelése pedig a Váci úton van. Eddig egyszer voltam nála, akkor nagyon pozitív kép alakult ki bennem. Most azonban egyik kolléganőm szintén egy Dr. Sipos Sándornál járt, igaz, Pilisvörösváron, és mindenféle rémségeket mondott. Persze, lehet névazonosság is, de azért nagyon kíváncsi lennék... Előre is köszi minden infót :roll:
 


Valamelyikőtök tud v.mit Dr. Sipos Sándor nőgyógyászról(Kútvölgyiben dolgozik). Előre is köszi

rocker lányka
 
 


Sziasztok!

Bár főleg pestiek vagytok, súgnék a szegedieknek.

Van ott egy nagyon népszerű doki, a Sári Tamás, aki igazán kedves és kivaláló - ha a terhesség komplikáció nélküli. Nálam úgy kezdődött, hogy teherbe estem, majd egészen furcsa és különös tüneteim lettek, sajnos pont karácsonykor. Az ünnepek után az első dolgom volt bemenni rendelésre, vesztemre csak ő volt benn, senki más. Elmondtam neki a tüneteimet, amit most nem sorolnék, de azóta már kitanultam, azonnal gyanakodnia kellett volna a méhen kívülire, de láttam rajta, hogy oda sem figyel arra, amit mondok. Babát nem látott, és a hcg is lassan csökkenni kezdett, így közölte, hogy simán elment, nincs mit tenni. Egy hónap múlva kritikus állapotban kerültem kórházba, azonnal abrasio. A helyzet az volt, hogy, hogy méhen kívüli volt, ami ugyan ritka, de nekem eddig 2-ből 2, tehát 100%. A baba ugyan elpusztult, így nem kerültem emiatt közvetlen életveszélybe akkor, csak mikor begyulladt a méhem, mert nem jött meg, csak elhalt a nyálkahártya.

A következő doki, aki az abrasiot elvégezte, Keresztes Csaba volt. Emberileg, jajj, ragozhatatlanul negatív. De tény, a keze biztos, nem tett bennem kárt, és ő azonnal felvetette a méhen kívüli gyanúját, s ha rajta múlik, utána is jár a dolgoknak, az már csak az én személyes tragédiám, hogy olyan apósom van, aki szintén orvos, csak nem nőgyógyász, és meggyőződése, hogy egy bizonyos dokin kívül mindenki hülye Szegeden a nőgyógyászathoz, én meg még nem voltam elég határozott vele szemben, de azzal a másik nőgyógyásszal nem kötött össze személyesen, mert mindent ő akar irányítani. Tudjátok, vannak ilyen emberek. Ja, és annak a másik nőgyógyásznak nem mondta el azt, amit én mondtam, így teljesen eltussolódott az ügyem akkor, de ez nem Keresztes doktor hibája, szakmai kifogást nem tudok ellene felhozni. Mondjuk azt azóta sem értem, hogy az a kedvenc nődoki miért érte be apósom beszámolójával, aki nyilván csak annyit mondott, hogy az első hónapban elment a baba. Ha személyesen találkozunk, elmondtam volna neki mindazokat a gyanús eseményeket, amelyeket a vetélést kísérték, és valószínűleg ő is felvetette volna a méhen kívülit, és nem kellett volna további másfél évet szívnom...

Az abrasio után, mikor tehát nem lett megengedve Keresztesnek, hogy utánajárjon a méhen kívülinek, két héttel azután iszonyatos görcseim voltak. Apósom is ott volt, de nem engedte meg a férjemnek, hogy bevigyenek a klinikára, hanem telefonon megpróbálta elérni azt a bizonyos egyetlen nőgyógyászt, aki épp külföldön töltötte a szabadságát. Utólag kiderült, ekkor az egyik oldalon leszakad a kürt, isteni csoda, hogy nem lett nagyobb baj, mert senki nem volt ott (azt nem mondom, hogy orvos nem látott, mert apósom ugye épp ott volt).

Akkor tehát, mondom Isteni csoda, nem haltam bele akutan, de utána krónikusan majdnem. A kürt leszakadása után rohamosan fogyni kezdtem, amit én a kialakuló súlyos depresszióra fogtam eleinte, de tény, hogy egy hónappal később már két számmal kisebb ruhát kellett vennem! Bárhogy ettem, hízni nem tudtam. Nőgyógyászhoz nem mentem, egyrészt a Sárival kapcsolatos negatív tapasztalataim, másrészt a súlyos depresszió, harmadrészt pedig amiatt, mert nem sikerült elérnem apósomnál, hogy megadja nekem annak a bizonyos dokinak az elérhetőségét, a család pedig másról hallani sem akart.

Másfél év telt el ezután, már 47 kg voltam, de mégiscsak szerettünk volna gyereket. Újra teherbe estem tavaly augusztusban. Ötödik héten pozitív teszt, néhány nap múlva vérzés indul. A férjem és én most már szándékosan nem szóltunk a családnak, hanem azonnal be a klinikára, bárki van ott. Látták a méhben a petezsákot, de üres volt, ezért missed ab-t állapítottak meg. Szomorkodtam, de mit tegyek, ez van, ám örültünk, hogy legalább méhen belül volt a petezsák, tehát nem reménytelen a helyzet, majd legközelebb. Az abrasio kicsit gáz volt. Mivel nem voltam senki betege, és senkinek nem fizettem pénzt előre, senki, még az osztályos orvos sem akart megműteni, mindenkinek fájt a haja. A nővérkék igazán rendesek voltak, és végül eszükbe jutott, ki az a doki, aki zokszó nélkül jön, ha baj van. Ő a nagybetűs POZITÍV példa, Závaczki Zoltánnak hívják. Odajött hozzám a műtét előtt, beszéltünk pár szót, nagyon empatikus volt. A műtét után, gondoltam én, ha mindenki ad pénzt a dokinak, szegény, ne járjon velem rosszul, s láss csodát, nem fogad el pénzt betegtől. Azt hittem, ilyen Szegeden nincs!
A történetnek persze még nem volt vége, mert mint mondtam, eddig nálam két terhességből kettő volt méhen kívüli. Néhány nappal az abrasio után újra rosszul lettem, betelefonáltunk az ügyeletre. Épp Závaczki doktor volt éjszaka ügyeletes. Másnap reggel nyolckor megvizsgált, még akkor az abrasio szövettana sem jött meg, és mondta, hogy szerinte ez is méhen kívüli volt, és Aries Stella jelenségről van szó, amikor a petezsák megjelenik a méhben, pedig a magzat méhen kívül van, és iszonyúan ritka jelenség. UH-n akkor látták meg, hogy egy "zölddiónyi képlet" látható a bal petefészeknél. Závaczki doktor nem kertelt, mondta, hogy azonnal műtét kell, és hogy valószínűleg az a petefészek ugrik, úgyhogy ha sírva is, de kés alá feküdtem. Még aznap megműtöttek, azt a műtétet is Závaczki doktor végezte, több órás volt. (Végül a petefészkeim épek voltak, a méhem is, csak mindkét petevezetőt távolították el, ekkor derült ki, hogy anno az a nagy görcs a kürt leszakadása volt). - Másnap megjött az abrasio szövettana, ami megerősítette Závaczki doktor diagnózisát, Aries Stella.

Bár nem örültem a bajaim ilyen megoldásának, tény, hogy a műtét után az általános közérzetem akkorát változott, mintha egy kripta kapujából fordultam volna vissza az életbe. Az első méhen kívüli után olyan alhasi gyulladás alakult ki, amibe akkor akutan nem haltam bele, de krónikusan majdnem, mert nem derült volna ki a fogyásom oka, ha nem esek teherbe másodjára is, vagy ha megint egy felelőtlen dokihoz kerülök, esetleg apósom Závaczki doktornak sem engedi meg a műtétet (azonban őt kihagytuk az egészből,nem tudott keresztbe szervezni.) Azóta sikerült visszahíznom 7 kg-ot, nagyjából ez a normális súlyom, és most, a műtét testi és lelki hatásainak kiheverése után elkezdtük a lombikot, mint számunkra megmaradt egyetlen lehetséges megoldást. Remélem, hogy végre rendes terhességem is lesz, és megadhatom a férjemnek, hogy a kezében tarthassa azt a gyermeket, aki tőle származik. Ebbe sem vonjuk bele a családot.
 
 


Nem tudom, jár-e errefelé még valaki... :roll: Bár én még nem szültem és sajnos terhes sem voltam még soha, sajnos negatív példákat én is tudok hozni, bár ilyen szörnyűségek hál Istennek nem történtek velem, mint itt néhányótokkal (és remélem, nem is fognak).

Kisbuta!
Nagyon megindított a történeted, és szeretném megkérdezni, hogy azóta mi történt veled, sikerült-e a lombikprogram?
rana33
Debrecen
 
 


Kedves Ismeretlen KRITIKUS!

Te aki a Bergendy Katalin szonográfust kritizáltad, hát... - tudod nem kellett volna. Én is hallottam az esetről, de nem teljesen értelek, mert azt elfelejtetted leírni, hogy milyen hisztisen, kibírhatatlanul viselkedtél. Azok a nők ott mindent megtesznek azért, hogy a TISZTELT kismamák minél szakszerűbb és gyors vizsgálatba részesüljenek. Én is dolgoztam a Szt. Imrében és az az igazság, hogy hihetetlen mire képesek a "betegek." Türelmetlenek, szekánsak, - sokszor még pofátlanok is. Az orvos is ember, a nővér is, meg mindenki aki az eü.-ben dolgozik. Sokszor láttam, hogy megjelent a kikent-kifent úri dáma és úgy érezte, hogy neki különleges bánásmód jár, elsőbbség mindenkivel szemben és még sorolhatnám. Nem jelentgetni kell, hanem emberszámba venni az értünk, "betegekért" dolgozó szakembereket is. A negatív kritika csak akkor állja meg a helyét, ha a másik fél is nyilatkozhat, nem sunyi alattomos módon feltesszük a netre név és minden nélkül. Ez tisztességtelen eljárás a másik féllel szemben. [/b]GONDOLKOZZ EL EZEN. Én őszintén szólva nem is csodálkozom, hisz ez lassan már divattá válik. Kritizálunk, jelentgetünk, áskálódunk... - és még sorolhatnám. /Azért szívesen megnézném, hogy te hogy végzed a saját napi munkádat!/ NEM FEDI A VALÓSÁGOT AMIT LEÍRTÁL. Én jól ismerem őt és a munkáját is. Sok kismama véleményét megismerhettem és nem a neten, hanem személyesen. Amit tettél az tök GÁZ! a LÉNYEG TÖMÖREN: nem az a dolguk, hogy kinyalják a ... - tudod! Bocsi: Viczena Imre Budapest.

Viczena Imre
 


Már másfél éve, hogy írtam ide, akkor Grönlandként, azóta névtelen!

Akkor írtam az orvosomról, de nem részletesen, most sem térek ki a részletekre, de ha már egyszer írtam róla, írok most is, hisz azóta született egy csodaszép lányom! Természetesen neki köszönhetem, Hillier Balázsnak. Na és persze a családomnak is, mert rengeteget tettek azért, hogy Dóránk megszülethessen! Míg élek, hálám üldözni fogja!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Én a Szent Imre kóhrzázban szültem már háromszor!
Előzményeket olvasva, Bergendy Katalin szonográfussal kapcsolatban lenne ellen-hozzáfűzni valóm.
Mivel jócskán voltam a terhességeim alatt uh-n, van tapasztalatom.
Nagyon jó mind a két szonográfus (bár azt hiszem, már csak egyikük van ott), sose voltak bunkók, tök normálisak, viszont ha valaki hisztizik..., szerintem én se örültem volna a helyükben. Én akármit kérdeztem, mindig normálisan válaszoltak, sose sürgettek stb. Sőt, olyan is volt, hogy időpont nélkül délután megvizsgáltak, mert kicsit aggódtam bizonyos dolgok miatt. Nem hajtottak el, hanem mert volt hely, mégis behívtak!
És az egész szülészet nagyon jó, a szülésznők szuperek, le a kalappal!
És külön köszönet Dr Balogh Tibornak, akinél a 3-ból 2-szer szültem nála, és készülök a 4. babát is, csak még nem tud róla :D Jól megfuttattam doktorurat, szerintem a 4. -nél már sprintelnie kell, ha épp nem lesz bent!;)
Vendég
 


[quote="csheni26"]Nagyon -nagyon negatív tapasztalat:

1 , Urbán Márta (Szent Imre Kórház - Tétényi úti)
2, Bergendy Katalin (Szent Imre Kórház - Tétényi úti)

Egészen rövid leszek, mert a panasz áradatomat soha nem tudám abbahagyni , ha róluk van szó..Lényeg: ha rajtuk múlik, akkor vagy egy halott kislányt szülök, vagy nagyon beteget, akire életmentő műtétek sorozata várt volna... Az biztos: nem értenek az uh-hoz! Felelőtlenek, és a stílusukon sem árt javítani! Nagyon Kerülendő!!!!!!!


Kedves anyukák és jövendőbeli anyukák,

Ma voltam 12. heti ultrahangon a fent említett Bergendy Katalin szonográfusnál.
A tapasztalataim:
Rendkívül figyelmes, udvarias, empatikus magatartásról tett bizonyságot. Meglepve tapasztaltam, hogy vannak még olyan egészségügyi alkalmazottak, akik ennyire lélekkel végzik a munkájukat! Köszönet érte!
Még jó, hogy nem tudtam kihez megyek és csak utólag néztem körül a neten... Így teljesen nyitottan és jó szívvel, előítéletek nélkül mehettem.

Suci
 
 


Sziasztok!

Bergendy Katalinról én sem tudok sok jót mondani. Kétszer vizsgált (először egy vetélés kapcsán, majd 34 hetes terhesen). Mindkétszer hihetetlenül arrogáns, ideges, kapkodó volt (pedig nem hisztiztem), és a végén még hülyeséget is diagnosztizált. :(
Igaz, én a Szt. Imrétől (szülészet, nőgyógyászat) sem vagyok hasra esve.

Varga Edina
Szigetszentmiklós
 
 


sziasztok csajok
Én Gasztonyi Zoltánt tudnám mindnekinek ajánlani szuper orvos nem beszél sokat,hanem inkább a munkáját végzi nagyon emberséges,én őrülök hogy hozzá járok,istenhegyi uton van a magánja.Ha valakit érdekel.
 


Sziasztok!

Negatív:
dr. Murber Ákos!
Hiába mondtam el neki a terhességi panaszokat (családban sárgatesthormon-hiány, keményedő méh), azt mondta, ez normális, nem kell csinálni semmit, dolgozzak nyugodtan. A pajzsmirigy-problémához egyáltalán nem ért - nem ismerte fel a tünetegyüttest... (hidegérzés, álmatlanság, feszültség stb.)
A 9. héten megállt a baba szíve, műtéttel kellett befejezni a terhességet. Dr. Murber megkért, hogy a műtét előtt küldjek neki SMS-t, nehogy elfelejtsen eljönni!!!!!
Ráadásul, azért az ultrahang vizsgálatért, amikor megállapította a szomorú hírt, hogy a magzat nem él, dupla árat kért, mert két vizsgálat között kimentem a mosdóba, hogy tisztább legyen az ultrahangkép... Szóval, nekem nagyon nem jött be, sőt...
joseka
Budapest VI. kerület
 
 


Sziasztok!
Nem tudom, jár-e ezen a fórumon valaki, de Bács-Kiskun megyében tudtok ajánlani jó orvost? Főleg Kecskemét, Kalocsa, Kiskunhalas érdekelne.
Köszönöm!
pkriszti83
Kiskőrös
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron