Új privát üzeneted érkezett!

Helló csajok. Végig olvastam a fórumot. Had osszam meg veletek az en történetem. PCOS diagnosztizáltak tavaj év elején, be nekem nincsennek cisztáim :-) akkor rendbe raktak fogamzásgátlòval. Idén januárban szóltunk a dokimnak, hogy babát akarunk. Februarban átálltam metforminra és a doki azt mondta 6-9 hónap mire lehet valami addig ne aggódjunk. Szóval eddig nem igazán vettük komolyan, csak csináltuk mikor kedvünk volt. A ciklosom szepen beállt 28 napra, de a múlt hónapban megjött 26 napra júni 11- én. Aztán minden normális volt , 26. nap szépen görcsöltem ahogy annak lennie kell. 8-ra vartani, de semmi. Szombat reggel pisiltem egy negativat. Azóta semmi se tünet, se vérzés. Tesztelni nem merek, félek a negatívtól. Ja nekem a PCOS miatt három havonta menni kell vérvételre és múlt csütörtökön voltan . Csütörtök este hív a doki az eredménnyel, ő láthat valamit??
 


@marcsymama:


Van valami fejlemény Veled? Hívott a doki? Mit mondott?
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


Sziasztok!


Tinédzserként volt hormongondom, havonta több petém érett be, 18 éves koromra sikerült letudni a dolgot (fogamzásgátlóval és életmódváltással). Azóta minden hónapban nagyon erős vérzésem volt, mindig darabos erős görcsökkel. Mindig előtte egy nappal fáj a derekam, ez a menzesz reggelén mindig elmúlt, általában (30 napos ciklusnál) mindig a kellő nap éjszakáján (hajnalban) vagy reggelén jött meg. Kivéve most. A kellő nap estéjén, alig fájdalommal (eddig aludni sem tudtam tőle, most kb 10 percig fájt alig) csak átlátszó nyálkában volt némi mensi. Ma van a 3. nap, ma kicsit erősödött, de meg sem közelíti az eddigit. Egyébként, émejgés, mellgondok, hányás, tartós derékfájásom van. Anyukám mikor testvéremet várta az első 5 hónapban ugyanúgy vérzett, és ki sem derült addig, csak mikor megmozdult. :/ Szerintetek lehet valami? Orvoshoz nem mennék még, mert hülyének nézne, a párom sem akarom felizgatni fölöslegesen, nem tudok kivel beszélni róla :(

 

 
 

Jajjj, a legfontosabbat elfelejtettem megkérdezni.... Nem tudtok arról valamit, hogy így lehet e tesztelni? Anyukám régen azt mondta, hogy egyikőnket sem mutatott ki teszt, szóval ez is lehet genetikai dolog? A vérzés és a hcg szint?
 


Sziasztok! Ma voltam dokinál, jövőhéten vissza kell mennem megint ultrahangra, most is volt uh de a doki elforditotta a monitort és nagyon nézte sokáig egyhelyben... Mondta hogy minden rendben van semmi bajom nincs de menjek vissza megakar gyozodni róla rendesen és pihenjek sokat... Szerintetek? Ja és semmi papírt nem kaptam semmit :'(


Sziasztok! Ma voltam dokinál, jövőhéten vissza kell mennem megint ultrahangra, most is volt uh de a doki elforditotta a monitort és nagyon nézte sokáig egyhelyben... Mondta hogy minden rendben van semmi bajom nincs de menjek vissza megakar gyozodni róla rendesen és pihenjek sokat... Szerintetek? Ja és semmi papírt nem kaptam semmit :'(


@kicsilany97:


De most akkor van baba vagy nincs?
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


@annuska25:
Szia!Szerintem várj még egy picit.Hasonló cipőben jàrok én is.Volt két hete vérzésem kevesebb mint szokott lenni.Csináltam tesztet,mert nagyon szurkál a hasam alja,hànyingerem van,többet eszek,néha szédülök és a mellem is eléggé fáj.A teszt negatív lett,a tünrtek viszont változatlanok. :( A napokba készülök dikihoz!
kata0427
Budapest XI. kerület
 
 


Ja azt most olvastam,h.voltál dokinál.Én ezért nem mentem rögtön,mert nagyon korán nem látsemmit.
kata0427
Budapest XI. kerület
 
 


Nem voltam. A tesztem negatív lett. A mensim rövidebb volt (7 helyett 4 nap) a tünetek maradtak... Örülnék a babának, bár nem terveztük. De a bizonytalanság őrjítő :/ Majd mesélj mi volt a dokinál! :)
 


Sziasztok! Most írok először ide, és most először vagyok ilyen helyzetben, mint most, remélem tudtok a tanácsaitokkal segíteni. :(
Úgy kezdődött az egész, hogy elkezdtem görcsölni, megduzzadtak a melleim, kijöttek a pattanások stb, egy héttel azelőtt, mielőtt meg kellett volna jönnie. Aztán "szenvedtem" a tünetekkel, de betudtam a mensinek, de nem jött meg. Már öt napja nem jött meg, de a szúrkáló fájdalom a méhemben megmaradt a mellérzékenységgel együtt. Tegnap a derekam is fájt, émelyegni is szoktam, de nem vészesen, inkább a kajáktól való undor az, ami jellemző. Ma észrevettem, hogy a mellbimbóim mintha, pontosabban a mellbimó udvar körül besötétedett. A hasam egy icipicit nagyobb, de nem a baba miatt, gondolom a méhszalagok, vagy valami. Csináltam ma reggel tesztet (gabriel) és negatív lett. De a tünetek ugyanúgy vannak, enyhébbek ugyan, kivéve a melleim, azok ugyanolyanok, pedig a mensinél már el szokott múlni ilyenkorra az érzékenysége. 
Szóval (bocsánat, hogy ennyit beszélek :D) szinte egyértelmű volt számomra, hogy baba, de a tesz negatív lett... Mire gondoljak? Talán ciszta? De az miért okoz ilyen tüneteket? 

Előre is köszönöm a válaszokat! :)
 


@szomani: "@kicsilany97:De most akkor van baba vagy nincs?"


A doki semmit nem mondott, nekem nagyon bunkó volt... Viszont ma reggel kétségbeesetten utolsó reményként csináltam egy tesztet, és akárhogyan is néztem forgattam, akkor is ott van az a halvány második csííííík <3


@kicsilany97:


Az jó!!! Akkor van a szervezetedben HCG, vagyis baba van. Ha visszamész a dokihoz már biztosan többet lát majd.
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


@annabelle3:


Nem tudom a ciklusod hányadik napján vagy. Vegyél 10-es tesztet és csináld meg reggeli vizeletből, ha negatív az is szerintem nincs baba. Nekem cisztáim vannak, minden hónapban megduzzad a mellem, érzékeny, szúr, fáj a petefészkem, ja és késik a menszeszem és a tesztek negatívak, pedig mindig reménykedem.
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


Sziasztok! Kis helyzetjelentés: kedden felkerestem egy másik dokit, előadtam neki a történetemet. Az első az volt, hogy ledöbbent, hogy minden előzetes vizsgálat nélkül az előző dokim hormongyógyszerekkel kezelt, több alkalommal is, pedig egyértelműen nem vezettek eredményre. Most 2 hónapja megint nem menstruálok, de terhes sem vagyok. Kiírt 2 vérvételt ill. egy petevezeték átjárhatósági vizsgálatot kezdetnek, amikhez ugye ki kell várni, hogy ráhatás nélkül elkezdjek menstruálni. Úgyhogy most megint várakozunk. Addig is Inofolic por szedését javasolta, ami ugyan baromi drága (12 ezer a havi adag) de ott tartunk, hogy mindegy mennyi, csak jöjjön össze a baba. Csak azt bánom, hogy nem váltottam hamarabb dokit, elpocsékolt időnek érzem az elmúlt egy évet. Valakinek van tapasztalata ezzel a petevezeték átjárhatósági vizsgálatról? Rákérdeztem a dokiná, miuán elmagyarázta, hogy mi fog történni, hogy olyan fájdalmas-e mint amilyennek hangzik, azt mondta, hogy sajnoa igen, de érdekelnének szemelyes tapasztalatok.
gpetra
Nyíregyháza
 
 


@gpetra:


Én találtam Inofolic helyett lényegesen olcsóbbat, detto ugyan az az összetétel, de kb fele annyiba kerül és kétszer annyi van benne, azaz negyede az ára:
http://www.naturvitamin.hu/-c-79.html?g ... Gwodb9IM1g
Bár én is szedtem 4 hónapig, de semmit nem használt.
Személyes tapasztalatom nincs a petevezeték átjárhatóságival (még én is előtte vagyok), de barátnőimnek volt. Baromi fájdalmas állítólag, de a "puncsosoknak" megcsinálják altatásban.
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


@szomani:
Az Inofolicból megvettünk 2 dobozzal, az interneten elég jókat olvastam róla, és nekem leginkább azért javasolta a doki, mert látott ugyan az uh n domináns petét, de a méh nyálkahártyám nem vastagosott meg. Ovulációs teszteket csinálok 3 naponta, és még él bennem a remény, hogy így talán összehozunk most valamit, és nem kell elmennem a vizsgálatra. Én is mindenhol azt olvastam, hogy nagyon fáj, valaki azt írta, hogy a legerősebb szüléai fájdalmánál is rosszabb volt, bár bízom benne, hogy ez költői túlzás. Lehet rá fogok kérdezni az altatásra, ha már magándokihoz járok, jó pénzeket otthagyok mindig, legalább ennyi jusson nekem is :-)
gpetra
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Velemenyre lennek kivancsi!
Amikor meg kellett volna jonnie csak egy kis rozsaszin volt... Aztan elmentek egy hetre ra orvoshoz azt mondta hogy szerinte terhes vagyok de nem lat semmit teszteltem folyamat de negativ viszont faj a mellem meg folyton aludnek ... Nem tervezett baba lenne de orulnenk neki szerintetek?
 


@pannap95:


Tesztelgess reggeli vizeletből 10-es érzékenységű teszttel, ha baba van már ki kell mutatnia. Ha továbbra sem jön meg, menj vissza dokihoz.
https://piszenpisze.hu/tablazatok/hcg-s ... seg-alatt/
ez alapján 6 heteset már mindenféle tesztnek ki kell mutatni.
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


Sziasztok! Híreim vannak. Pár hete fájdogálnak a melleim, de mivel ugye 2 hete voltam dokinál, aki az uhn semmit nem látott, eszembe sem jutott, hogy terhes lehetek. At utóbbi egy hétben már annyira fájt, hogy eldöntöttem, elmegyek dokihoz. A páromba viszont belebújt a kisördög, és csak meggyőzött múlthét szombaton, hogy csináljak egy tesztet. Szombat reggeli első vizeletből csináltam, negatív lett. Kb fél óra elteltével ki akartam dobni, amikor észrevettem, hogy egy alig látható, csak nagyítóval és kiguvvasztott szemekkel,de ott van még egy csík. Mivel időn túl volt, és ennyire halvány, nem mertem reménykedni, ezért ma reggel vettem egy Clearblue digitális tesztet, ami bizoby kimutatta, hogy terhes vagyok, kb 2-3 hetes. Úgyhogy megvan az öröm, holnap pedig irány a doki :-D
gpetra
Nyíregyháza
 
 


@pannap95:
Koszonom a valaszt azt mondta 2het ...addig megy a koromragas...
 


Olvastam ma egy csomo olyat hogy mar 10 hetes volt mire kimutatta a teszt.... Szerintetek letezik ilyen?
 


@pannap95:
Vannak mindenben szélsőséges esetek, itt is vannak olyanok, akiknek csak sokkal később mutatta ki a teszt. Függhet attól is, hogy milyen gyógyszereket szedtél, de általánosságban is eltérőek a hormon szintek. Olvastam olyat is, hogy a nagyon korai terhességet ovulációs teszt kimutatja, amikor a terhessévi teszt még nem. Esetleg kipróbálhatod, de azért sz nyilván nem egy hitelesített módszer, tutit majd a doki tud mondani. Pontosan tudom, milyen idegörlő a várakozás, de aok esetben nincs más út, csak kivárni. Kitartás!
gpetra
Nyíregyháza
 
 


@gpetra:
Egy probat meger koszi a tippet !:)
 


@pannap95:
Nincs mit, én nem tudtam kipróbálni, így személyes tapasztakatom nincs vele. A neten bővebben utána tudsz olvasni, hogyan működik a módszer :-D
gpetra
Nyíregyháza
 
 


@gpetra:


Gratulálok!! De jó itt ilyet olvasni, remélem többen leszünk így.
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


@szomani:
Köszönöm, aranyos vagy! Remélem, megindítottam a sort, és hamarosan mindenkinek hasonló élményei lesznek :oops:
gpetra
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Először írok ide és nagyon remélem , hogy tudtok nekem segíteni!
Április 36-án fejeztem be a fogamzás gátló szedését utána rendesen megjött áprilisba és májusba is ahogy kellett...de aztán júniusba
 


Bocsi véletlen előbb nyomtam a küldés gombra... :-) Szóval júniusba is megjött de lényegesen kevesebb és aztán most már 1 hete és 3 napja késik...párommal nem igazán figyeltünk az igazat megvallva... :-) és bár nem terveztük de most nem tudom, hogy mi van. Tesztet csináltam már többet is de mind negatív lett eddig. A hasam folyton szurkál és émelygek is fáj a fejem és gyengébbnek is értem magam
 


*érzem magam. Melleim is fájnak közbe közbe. A dokim szabin van 10-én jön vissza. Szerintetek mit tegyek? Vagy mi lehet? Köszi előre is :-)
 


Jaj és április 26-ot akartam írni...csak sikerült végül elküdenem :-D
 


Sziasztok :) A héten tudtuk meg a párommal hogy nem hárman leszünk hanem négyen :) Ikreim lesznek <3


@kicsilany97:


Gratulálok!!! Nekem is ikreim vannak és hidd el bármilyen "ijesztő" is első hallásra nagyon jó, hogy ketten vannak. Annyira jó olvasni, hogy jó párótoknak már összejött mindenféle "baj" ellenére. Visszaolvastam a bejegyzéseidet és ha jól nézem csak 2 hét késés után mutatta ki a teszt??? Vigyázz magatokra!!
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


Sziasztok! Új vagyok még a fórumon, de nagyon jó olvasni a sikersztorikat :)
@kicsilany97 : Nagyon gratulálok ez fantasztikus hír!!! :) Neked mennyi késés után is derült ki? Nem is volt pozitív teszted?

Csak azért kérdezem mert röviden az én sztorim annyi, hogy másfél éve szeretnénk már babát és elvileg egy autoimmun értéken kívül (amire kaptam gyógyszert pár hónapja) minden a legnagyobb rendben. De most először nagyon reménykedem, hogy talán sikerült. 17-e körül kellett volna megjönnie (28-30 napos ciklusaim voltak eddig). Akkor nem jött, lelkesen teszteltem és több típusú tesztet is próbáltam. Az volt a fura, hogy mindegyiken akkor volt 1 halvány csík de azt nem tudtam eldönteni, hogy rózsaszín-e vagy csak szürke (xepil, gabriel, early predictor). A fura az, hogy mindegyiken ott volt...azelőtt nekem pl. xepil sosem volt még szürke sem...aztán 21-én 3 napig nagyon gyengén barnáztam, majd azóta néha napján egy-egy cseppnek sem mondható barna foltom volt. A tesztek mindegyikén látok halvány vmit, de nem erősödöt...viszont minden nap fáj a derekam és folyamatos kis szúrásokat érzek hol a petefészkem táján, hol a hasam alján. Ha megerőltettem magam kifejezetten szúr..tegnap óta pedig tökre émelygek. tapasztalt valaki hasonlót? Lehetséges még, hogy esetleg végre baba legyen?

Előre is köszi mindenkinek és kitartást!!
 


@baba2016:


Ha van csík, akkor az HCG jelenlétet jelez vagyis valami van, szerintem menj el dokihoz, ő majd megerősíti.
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


@szomani:


Köszönöm a választ! Igen már be vagyok jelentkezve, keddre van időpontom.
 


@baba2016:
Furcsák néha ezek a tesztek. Nekem már e hete késik, de csak 2 napja mutatta ki teszt a pozitívat. Múlthét szombaton csinátam egy egyszerű, olcsó változatot, ami negatív lett, de amikor egy fél óra múlva ránéztem, egy nagyon nagyon halvány második vonalat láttam. Időn tú ugye elvileg nem értékelhető, úgyhogy hétfőn csináltam mégegyet ugyanabbó a fajtából, ugyanaz lett az eredmény, majdnem 1 óra múlva jelent csak meg a második vonal, bár az már erteljesebb volt, mint az előző. Aztán nem bírtam ki, elszaladtam a patikába, és vettem egy fogamzásjelzős ClearBlue tesztet, ami pozitív lett, és 2-3 hetes terhességet mutatott. Ezzel szemben vannak olyanok, akinek már az esedékesség napján kimutatja. Szerintem émelygés még ilyenkor nagyon korai, engem a mellem öl meg, szörnyen fáj, duzzad szinte a fogantatás napjától :-) A barna miatt én mindenképp megvárnám, a doki mit mond.
gpetra
Nyíregyháza
 
 


@gpetra:
3 hete akart lenni :-D
gpetra
Nyíregyháza
 
 


@gpetra:


De jó, gratulálok nagyon!! :) Igen szerintem is nagyon furák..ráadásul nekem is az jár a fejemben, hogy azért ilyenkor már illene rendesen látszódnia ha van valaki ott..szóval nem élem bele magam, már én is túl vagyok pár csalódáson. De nincs más hátra, mint előre ;)
 


@baba2016:
Én is abban voltam a sokadik negatív teszt után, hogy ha baba lenne, azt már mindenhogy mutatnia kellene. Aztán 3 hét késés után csak pozitív lett. :lol: Drukkolok, hogy neked is jó híreket mondjon a doki, és kitartás, mi is kb másfél éve járunk dokihoz, hogy legyen végre baba!
gpetra
Nyíregyháza
 
 


@gpetra:


Köszönöm, jó tudni, hogy nem vagyok egyedül :). Nálad volt valami ami ennyi ideig akadályozta a dolgot?
 


@patricia94:


Szia! Bár nem tudom mennyi ideig szedted előtte, de nekem a saját tapasztalatom az volt, hogy egy év kellett a ciklus rendeződéséhez mert a gyógyszer addig leszabályozott mindent...szóval még bármi lehet, de ha most kicsit összevissza fog megjönni az sem lesz meglepő szerintem.
 


@baba2016:
Az a baj, hogy én végig egy olyan magándokihoz jártam, aki minden alkalommal csinált egy ultrahangot, majd felírt gyógyszereket, de semmi egyéb vizsgálatra nem küldött, így gyakorlatilag nem tudtam meg, mi lehet a baj. Pár hete felkerestem egy másik magán dokit, aki azonnal kiírt 3 féle vizsgálatot, illetve javasolta Inofolic por szedését, amit el is kezdtem. Így a vizsgálatokra szerencsére nem lesz szükség, úgyhogy egy darabig nem fogom megtudni, mi volt a baj. Amúgy a fogamzásgátlóval kapcsolatban én is kérdeztem a dokit, mivel én is szedtem korábban, de azt mondta, hogy ezek az új fajta gyógyszerek már annyira minimális hormon tartalommal bírnak, hogy egyáltalán nem befolyásolja később a teherbeesést, általános tévhit, hogy ki kell ürülnie a szervezetből.
gpetra
Nyíregyháza
 
 


@szomani: "@kicsilany97:Gratulálok!!! Nekem is ikreim vannak és hidd el bármilyen "ijesztő" is első hallásra nagyon jó, hogy ketten vannak. Annyira jó olvasni, hogy jó párótoknak már összejött mindenféle "baj" ellenére. Visszaolvastam a bejegyzéseidet és ha jól nézem csak 2 hét késés után mutatta ki a teszt??? Vigyázz magatokra!!"


Köszönöm! igen két hét után mutatta ki, de halványan de viszont most kitaláltam hogy csinálok egyet hogy most mennyire mutatja ki holnap írni fogok reggel miután megcsináltam :) Nagyon izgulunk párommal hogy ketten lesznek, de nagyon várjuk öket <3


@baba2016: Köszönöm szépen! két hét késés után lett egy nagyon halvány, de holnap csinálok egyet hogy most erőssebb e a csík, de bármennnyire is más én már tudom hogy babák vannak <3 



@kicsilany97:


Szia! Na hogy alakultak a csíkok? :)
A doki egyébként mondott valamit arra, hogy miért nem mutatta ki vajon a gyerkőcöket a teszt? Ráadásul úgy olvastam korábban, hogy ikrek esetében több a HCG is..
Hány hetesnek saccolt a doki?
Szép napot!

Üdv,
D.
 


@baba2016:


Ezt meg tudom cáfolni. Ikreim annak és 2 negatív teszt uán kb a ciklusom 42. napján mutatta csak ki a teszt, az 2 hét késés.
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


@baba2016: "@kicsilany97:Szia! Na hogy alakultak a csíkok? A doki egyébként mondott valamit arra, hogy miért nem mutatta ki vajon a gyerkőcöket a teszt? Ráadásul úgy olvastam korábban, hogy ikrek esetében több a HCG is..Hány hetesnek saccolt a doki?Szép napot!Üdv,D."


Szia! megcsináltam a tesztet és mostmár tényleg rősen látszik :) igazából annyit mondott hogy valszónílűleg rossz fajta tesztett vettem :/ érdekes mert most is ugyan azt vettem és msot meg jo ?:D m1 :) az a lényeg hogy a pocakomban vannak a kis szerelmeim <3 


Én is úgy tudtam hogy akkor több, de hát mindenki más:) én nagyon örülök ennek ellenére is minden jo :)


A doki 8 hetesnek saccolt :) 


Szép napot! 



Sziasztok!
Az ovulációs napokban voltam együtt a barátommal 4 egymást követő napon.
Ez volt egy hónapja.
Azóta már megjott és 2x lett negatív.
Most jöttek elő a tünetek, alhasi fájdalom, feszüles, hányinger, fáradékonyság,vizelet inger stb. Nem mertem azóta orvoshoz menni se tesztet venni, meg várok vele.
Szerintetek lehet hogy terhes vagyok?
 
 


@connyadababa:


A tünetekből ítélve lehet, de az hogy megjött és volt 2 negatív teszt, az arra utal, hoogy mégse. Ha 1 hónapja volt ovulációd, akkor nem lehet, hogy most is az van épp? Van olyan, aki végig menstruálja a terhességet, ez nem jelent semmit. Ha nem akarsz még orvoshoz menni vegyél 10-es érzékenységű tesztet és reggeli vizeletből tesztelj újra. Ha baba van előbb-utóbb kimutatja.
szomani
Vonyarcvashegy
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron