Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi most készülünk következő hónapban az első inszeminációnkra.Várok ide minden olyan leendő kismamit,aki szintén az elsőre készül.
Bátorítsuk egymást!
De jöhetnek olyanok is,akik már túl estek ilyen beavatkozáson,van tapasztalatuk,ők sokat segíthetnek nekünk.
:wink:
Kicsimálna


Szia kicsimálna!
Tudod már pontosan mikor lesz az inszem? A mi babánk is inszemes csajszi!
Drukk nektek, csak pozitívan! :wink:

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mi is most szeptemberben készülünk az első inszemre. Nagyon izgulunk! :D Most hétvégén kell megjönnie, a harmadik napon kell mennem hormonvizsgálatra (a barnázgatást is bele kell számolnom) és még aznap az aznapi eredményemmel fel kell keresnem a dokimat. Akkor fogjuk megbeszélni, hogy milyen gyógyszert szedjek, mikor, meddig stb... Csak az anyagiakkal nem vagyok tisztában :? Rá fogok majd arra is kérdezni.

kicsimálna: nálatok miért kell inszem?

Mágnes: Gratulálok a kislányotokhoz! :D Nektek hanyadjára sikerült?

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Mágnes!Gratulálok neked! :))

Szilvi!Nekem még kb. egy jó hét míg megjön,akkor 2.nap elkezdem a Clostit és Puregont. 10. naptól folyamatos uh,aztán mikor szép nagy a tüsző,akkor kapok repesztőt.
Árak?Hát nálam így alakult:
Closti 1000 ft.
Puregon 25 000 ft
Choragon 7000 ft

És maga a beavatkozás még 40 000 ft.

Nagyon szeretném ha sikerülne,mert félek a lombiktól nagyon!

Mágnes!Nektek hányadik inszem sikerült?


Ja,nálam meg nem magyarázható meddőség miatt kell.Párom közel 100 milliós eredménnyel büszkélkedhet,nekem is átjárható mindkét petevezetőm,jók a hormonok,de már lassan két év védekezés nélküli idő van mögöttünk és baba sehol. :cry:

De majd most!!! :D :D :D


kicsimálna: biztos, hogy sikerülni fog, csak optimistán kell hozzáállni a dolgokhoz. A beavatkozás közel 70-80 ezer forint, akkor mit támogat a tb??? Mi is tavaly március óta próbálkozunk. Én hormonilag rendben vagyok, de a párom eredménye egy kicsit rossz lett (17-18 millió), ezért megyünk inszemre. Csak egy a gond. Még nem volt átjárhatóságim, szerettem volna ha megcsinálja a doki, de azt mondta, hogy egy-két inszemet megcsinál és ha nem sikerül, akkor csak utána küld el laparra. :? :? Szerintetek ez normális? Egyébként én nem a Kaáliba járok, hanem egy meddős magándokihoz. Ő fogja megcsinálni az inszemet.

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
 
 
 


Én is magán meddőségibe járok,és nekem itt mindent fizetnem kell,itt nincs egy ft tb-támogatás sem.De viszont feltétel volt a hsg elvégzése,mert havi 70-80 e ft-ot nem akar kidobatni velem,ha esetleg el vagyok záródva.
Meg szabad kérdezni,hogy hova jársz?


kicsimálna: privi ment :D

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
 
 
 


A válasz is! :)


Sziasztok!

Csatlakozhatnék hozzátok? Mi is most készülünk az első inszemre. TEgnap voltam a klinikán megbeszélni a dokimmal a részleteket. Hónap végén kezdődik a stimu aztán beavatkozás!

Jövök majd részletesebben csak most dolgom van!

Sziasztok!
 


hello lányok

Mi is az első inszemre készülünk a pesti Kaáliban.

ma vagyok 5 napon, egyenlőre ennyit tudok:

3. naptól 5*2 closti
7. és 9. nap Merional szúri
11. nap Uh hogy hogyan is állunk :)

nálunk leendő apuka tökéletes, nekem a HSG kétoldali elzáródást mutatott még, a lapro az egyik megnyilt ezért a három inszem a lombik előtt....

De jó hogy ti bíztok benne, megpróbálok erőt gyűjteni tőletek, kell pozítivan hozzáállnunk :)

nekem anyagilag még nem durva, mert a gyogyik eddig kb 4500 Ft ba voltak, a beavatkozás maga 40 000 itt is.
Vendég
 


hja mielőtt azt hiszitek én vagyok Rotschild báróné (sajnos nem :lol: ), a negyvenezer az durva anyagilag... 8) csak a gyógyszertárszámlától nem ájultam el egyenlőre 8)
Vendég
 


Örülök nektek,jó hogy jöttetek!

Már egyre több helyen olvasom,hogy a 7.9. napon Merional szurit kaptok.Én meg Puregon-t.Erről mit tudtok,ez miért lehet?Ez gyengébb szuri?Jaj,most picit elkedvtelenedtem... :cry:

legyekmami!Te nagyon jól jártál gyogyszerileg!És már az 5. napon vagy!Te leszel a topik első kismamija!! :lol: :lol:

csipcsab!
Várunk,gyere mesélj!


Kicsimálna!

Bocsi, hogy ismeretlenül belekotyogok. De nekem már 3 inszemem volt, és csak puregont szúrtam.

Gyönyörű tüszőim lettek tőle. Sztem orvos függő, hogy ki mit kap.


desviki!

Köszönöm neked,hogy írtál! Visszatért optimista hangulatom!!


Sziasztok!

Legyekmami! Nálunk ugyanez a szitu, januárban volt a HSG-m, a jobb oldali petevezetőt sikerült csak megnyitni, aztán két sikertelen inszem következett a BMC-ben. (Szt. János Kórház, Meddőségi Centrum) A párom rendben.

Októberben lesz a harmadik, drukkoljatok.

A BMC-ben maga az inszemináció ingyen van, a gyógyszerek árát kell csak fizetni. (én Puregon injekciót kaptam idáig, az 25 ezer és + költség az Ovitrelle tüszőrepesztő, ami kb. 7-8000 Ft. ) A BMC-ben ezen kívül az inszemesek is kapnak progeszteron hüvelybogyót, hogyha létrejött terhességet támogatja. Ez az utrogestan, ami olyan 3.000 Ft körül van.

Még egy infó. Én a BMC előtt 10 hónapig(!) szedtem Clostilbegytet úgy, hogy nem volt átjárhatóságim, viszont becisztásodtam tőle, merthogy ultrahangon nem nézték, hogy a gyógyszer mit produkál és hát plusz 6 kiló súlyfelesleget leszámítva nem nőtt a hasam tőle:(

Megy a drukk minden inszemesnek!
 
 


Kicsimálna :)

aranyos vagy igyekszem jó pédával elől járni :)

Hát igen Nelli

ez az én szívfájdalmam, hogy nem tuudok egy kis nyamvadt petevezetővel bíyzni a sikerben :(

de ígérem abbahagyom!!!

IGENIS BÍZOM BENNE! :)

éljen az inszem

előre lányok előre :)
Vendég
 


sziasztok lányok! Én csak egy kicsit bíztatni jöttem mindenkit. Nekünk az 1. inszem sikerült, most lesz a kisfiam 3 éves. mindenkinek nagyon drukkolok, és sok sikert kívánok!
 


Hát én kicsit meglepődtem, hogy fizetős az inszem... Vagy csak a gyógyszerekre értettétek? Mert nekem azon kívül nem kellett fizetni.

Hogy hanyadik sikerült? Nem tudom le merjem -e írni, nem akarok senkit sem kiábrándítani. A 9. inszemre lett Annánk... :oops: Na nem kell szörnyülködni, én extra egyedi eset vagyok a párommal, ti nem fogtok így járni!! :D

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Ági!
Szia itt is! :wink:

Csak a magán intézményekben fizetős az inszem, mármint a beavatkozás. Ezen felül még +ban kell fizetni a gyógyszerért és a szuriért.


Sziasztok!

csipcsab: naná, hogy csatlakozhatsz. Sőt... :lol:

legyekmami: mi az, hogy három inszem? Az elsőnek sikerülnie kell!!! :D Mennek a drukkok! +++++++++

desviki: most mi fog következni nálatok?

ancika: te leszel a példaképünk :D :D

mágnes: extra egyedi esetek voltatok? Ha nem titok, kifejtenéd bővebben? :D

Ahhoz lányok mit szóltok, hogy nem akar a dokim átjárhatóságit csinálni? Nálunk kiderült, hogy apabaj van, ezért nem akarja a szervezetemet ezzel háborgatni. :? :shock:

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
 
 
 


Jó reggelt lányok!

Most látom,rossz a topik címe!Nem csak hogy az első inszemre készülünk,hanem egyben az utolsóra is,mert itt mindenkinek sikerülni fog!!!

Nekem fizetős az inszem,mert én magán meddőségi centrumba járok.Nekem a gyógyszereken felül még 40 e ft-ot kell fizetnem a kórházban.De itt nem kell sem 6 sem 3 kötelező inszem,itt akár következő hónapban mehetünk lombikozni is.De nem megyünk,mert sikerül ez,és arra már nem lesz szükség!

Mindjárt gyártmányolok én is egy vonalzót,hogy lássuk hol tartok. :lol:


nem akartam a címet kritizálni, de ez nekem is feltűnt :lol: :lol: :lol:

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
 
 
 


Hát akkor mindent bele lányok! :D :D

Remélem látszik a vonalzóm is,én még picit arrébb vagyok a sorban,de ami késik,nem múlik! :wink:

Kép


teccik a vonalzód :D

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
 
 
 


Muszáj optimistának lenni!Bár a kórházban aláírattak egy papírt a kockázatokról és mellékhatásokról,és abban volt egy mondat,hogy az esély így is csak max. 25% a teherbeesésre.Na,ez kicsit kiakasztott,de aztán úgy voltam vele,hogy a 25 igenis jó,mert spontán az ember lányának alig 10% jut egy adott hónapban.És nekem a 25 a kedvenc számom!

Én jövő júniusban fogok szülni és punktum!Ez a fórum is okafogyott lesz,mert pár hét múlva újat nyitunk,mondjuk ezzel a címmel:Inszemes babák! Vagy 2008 nyarán szülünk,vagy mit tudom én,a lényeg az optimizmus!!

Csipcsab,merre vagy,várunk!

Kép


Sziasztok!

Ha nem bánjátok, néha benézek hozzátok :lol:

A sztorim röviden: 2 éve próbálkozunk, ismeretlen eredetű meddőség a diagnózis, júniusban volt inszemünk, és 1 hete laparom, diagnosztikus céllal, de nem találtak semmit. Így valószínűleg továbbra is inszemezünk.

Nekem nem meddőségi központban, hanem a helyi kórházban csinálták az inszemet, és meg kell mondjam, nagyon profin.
Nem volt stimu, mivel van spontán peteérésem. UH-s tüszőkövetés volt, majd tüszőrepesztőt kaptam, az inszem napján megint UH. Az inszemet két egymást követő nap is megcsinálták, állítólag így nagyobb az esély, és mivel 1 ciklusban csinálták a TB szerint 1 inszemnek számít. Az inszem után Utrot szedtem. Így tulajdonképpen csak a tüszőrepesztőért (Pregnyl - 4200 FT kb), meg az Utrogestanért kellett fizetnem. Azt hiszem ennél olcsóbban nem igen lehetett megúszni. Igaz, nem sikerült, de ennek ezer oka lehet. Én bízom a további inszemekben, és hogy még idén babás leszek! :lol:

Szilva: Te tudod, hogy én csodálkoztam anno, hogy nem lesz átjárhatóságid, hiszen a HSG egy végtelenül egyszerű beavatkozás. De szerintem ne agyalj ezen, csinálj mindent úgy, ahogy a dokid mond. Feltéve persze, ha nem akarsz dokit váltani :wink:

Kicsimálna: jó, hogy ilyen optimista vagy :lol: Tuti sikerülni fog!

És persze hajrá a többieknek is!!! :lol:

Üdv

SzezsoKép
KépKép
 
 


Hát azért mondtam az extra esetet, mert egyrészt nálam nem volt peteérés, pajzsmirigybeteg vagyok, a hormonjaim teljesen felborultak. Apának ehhez még lassúak és kevesek voltak a kisfickói. Mondta is dokibá, hogy jól egymásra találtunk..
Átjárhatósági:
Hát nem tudom, inszem előtt nekem alapból azzal kezdtünk. Mert ugye, ha el van záródva, akkor lehet, hogy inkább lombikra küldik az embert..

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


szezso!
Persze,hogy nézz be hozzánk,sőt kérlek,hogy gyere és beszélgessünk!

mágnes!
Én is alulműködöm pajzsmirigyileg,szedek rá Euthyrox-ot,de állítólag ez nem befolyásolja a dolgot.(mármint a teherbeesést)Nekem sincs stimu nélkül peteérésem... :cry: :cry: (sőt,már napi egy Clostitól sem mindig)

Inszem előtt sztem is nagyon-nagyon fontos a hsg,mert lehet,hogy felesleges az inszem,hisz elzáródás van.Akkor irány a lombik.

Kép


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok én is, ha nem baj :) "Másodikelső" inszem előtt állok :lol: , mert van már egy lőkötőm, szintén inszemmel fogant, ráadásul elsőre, és hamarosan megyünk a tesóbabáért :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Ja, és nekem is pajzsmirigy-alulműködésem van :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Szia Évi!

Üdvözöllek köztünk!
Na,a te példád is hatalmas erő nekünk,hogy elsőre sikerült és ahogy írod mentek a tesóért!Látod,nem azt írtad,hogy megpróbáljuk vagy ilyesmi,hanem a tesóért megyünk.Tök jó,ez igazán optimista hozzáállás!

A vonalzód meg csúcs!Jót nevettem,tetszik! :):):)

Kép


Én is teljesen ki vagyok ezen akadva, ha már az anyagiaknál tartunk, ha netalán elzáródás van, akkor feleslegesen dobok ki 70-140 ezer ft-ot? :shock: Pláne, hogy a dokimat nagyon nagy szakembernek tartják a klinikán.

mágnes: jó sok inszemen végigmentél, miért nem a lombikkal kezdték? De az a lényeg, hogy ott van már nektek a gyönyörű kislányotok. A tickereden elég kis huncutnak néz ki :D :D

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
 
 
 


Málna!

Örülök, hogy tetszik :) Annak meg pláne, ha biztatni tudlak titeket :)
Kicsit figyelmesebben is visszaolvastam, és látom, hogy nálatok is ismeretlen erdetű a meddőség. Nálunk is ez volt, szintén két évet vártunk a csodára, de semmi. Aztán az inszem elsőre sikerült. Legyen nálatok is így! :) Ti is a Kaáliba jártok?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Szilvi!

Ettől még biztos jó az orvosod,csak vmiért nem akarja,de ha te szeretnéd,kérjed,jogod van!Nekem is volt egy dokim,aki azt mondta,hogy drága vizsgálat,spórolnak vele.Na,de nekem uh-s volt,amiért fizettem 37 e ft-ot,szóval nekik már nem kellett spórolgatni rajtam.
De fura is nekem,mert megint utalnék a papírra,amit az inszemre kaptunk,és azon rajta van,hogy teljes hormonkép és hsg nélkül a beavatkozást nem végzik el!Vagy ez csak itt lenne így???

Kép


Évi!
Nem,én magánba a Nyírő Gyula kórházba egy tündéri kedves,aranyos imádnivaló dokihoz! :)

Kép


Szia Évi! De jó, elsőre sikerült, ez tényleg nagy lökés nekünk :lol:

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
 
 
 


Szilvi!

Mennyire nagy nálatok az apabaj? Ha nem akarsz, ne válaszolj :wink: Nagyon tetszik az avatarod :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


:D Akarok válaszolni. :D :D Nem annyira vészes a baj, a minimális mennyiség 20 millió lenne, nálunk viszont 18 millió volt elsőnek ml-enként. Ezért a doki clostibegytet szedetett a férjemmel egy hónapig, azután még rosszabb lett, 16 millió/ml. 70%-a mozgó volt, ebből 50% fürge katona, 20% lassabb.

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
 
 
 


Szilvi!

A mi dokink a 16 millióra is azt mondta, hogy az a normál érték alsó határa. Akkor tényleg nem rossz.

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Reméljük, hogy tényleg jó lesz az inszemnél is a minta.

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
 
 
 


Nálunk úgy van,hogy ha a 20 milliót nem éri el,akkor egyből lombik.Persze a 16 millióval is nagyon simán még lehet baba,sokan be is vállalják még kevesebbel is és igazuk van!
Szerencsére az én párom egy tenyészbika,a hiba abszolút nálam van. :(
Sajnos viszont nálunk a párom nagyon pesszimista,szte ez nem fog sikerülni és mindenáron lombikozni akar.

Kép


Úgy sem kell mind a 16 millió,mert centrifugázzák a drágákat,és csak az igazán jó katonák indulhatnak hadba kőzülük a petesejtért!És ugye egy is elég a sikerhez! :wink:

Kép


Azt mondják az okosok, hogy ami nem nulla, abból lehet baba :) Szerencsére apa eredményei nálunk is jók, az inszemet 40 millióval csinálták.

Málna!

Csak nagyon halkan merem bevallani, hogy én is nagyon kételkedtem a sikerben :oops: Azt gondoltam, hogy az inszem időpocsékolás, a lombikban jobban bíztam. Aztán ahogy beindult a gépezet lassan megjött a bizalom is. Egy héttel inszem után már éreztem, hogy sikerült :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi!

Ha hazaértem,megmutatom a páromnak,amit írtál!Nekem hatalmas erőt adott,remélem ő is bízik majd benne.Egy hét???Húh,és mit éreztél?Mellfeszülés,hányinger?Vagy mit figyeljek?Jaj,már úgy szeretnék ott tartani!!!!

Kép


Málna!

Szédelegtem, és ha feküdtem, olyan érzésem volt, mintha egy pici, de nagyon nehéz kavics lenne a hasamban. Ezért hívtam pici élete első 18 hetében a kislányomat Kavicsnak :) 3 nap után ez az érzés megszűnt, és én biztosra vettem, hogy mégsem sikerült. Hányingerem sose volt, még egy kósza émelygés se. Gyönyörű és abszolút problémamentes volt a 9 hónapom.
Mindannyiótoknak ilyen kívánok, és mielőbb!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi: igen, sok mindenkitől hallottam már a környezetemben, hogy ők még azelőtt megérezték, hogy babát várnak, mielőtt a mensijük elmaradt volna. Nem tudták elmagyarázni, hogy miért érezték ezt. Talán olyan anyai megérzés volt? :D :D

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
 
 
 


Kavics! Ez tetszik!! :lol:

Most nagy vagányan azt mondom,hogy tőlem akár hányós kismama is lehetek,csak már ott legyen a pociban!De ezt remélem néhány hét múlva számonkérhetitek tőlem!

Kép


Szilvi!

Nemsokára megtudod :wink:

Málna!

Abban biztos lehetsz :twisted: Tuti idézni foglak pár hét múlva :twisted: Vagy tudod mit, inkább ne legyél hányós :)

Mi 19-én megyünk az első konzultációra, de gondolom még egy pár vizsgálatot meg kell csinálni stimu előtt, de már úúúúúúúúúúgy kezdenék újra :) Kíváncsi vagyok, hogy milyen gyogyikat kapok, mennyi tüsző lesz, tudjátok, ezek a "jó" kis gondok :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok Hozzátok?

Mi is az első - és remélem utolsó - inszemre készülünk, igaz, előreláthatólag csak novemberben, előtte októberben még hsg.

Dorka lányunk teljesen spontán fogant, azóta viszont nem védekezünk és semmi...
Én PCO-s vagyok, párom katonái pedig áprilisban elég kevesen voltak (10milla/ml), tegnap nézette meg ismét, jövő héten lesz eredménye.

Kép

Kép
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: