Új privát üzeneted érkezett!

Na telom megbolondult :-D
 
 


Lányok szerintem is igazatok van hülyeség ez az egész naptár dolog!Nem is értem hogy mért vettem figyelembe na de lényeg az optimizmus
 
 


Itamas!
gratulálok nektek köszönöm hogy megosztod velünk remenykedokkel a pozitív tapasztalatokat olyan jó olvasni.
 
 

 
 

Zsyzsy88 az komoly, hogy meg se mondhatják a 20.hétig.
Lehet, hogy azért, nehogy elvetessék, ha nem a kívánt nemű a baba. Mert vannak országok, ahol nem a 12.hétig, hanem jó pár héttel későbbig megtehetik. Nem tudom Finnországban meddig.
 


@hugacsaka: Inkább a pontatlanság miatt. Itt csak a 6. hétig szabad, utána már csak akkor, ha genetikai betegsége van a magzatnak.
 


Sziasztok!

Itamas, gratulálok Nektek! Jó egészséget kívánok és sok boldogságot!

Lányok, nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen neműek a kis Picurkáitok.
(Persze ez csak másodlagos, mert a legfontosabb, hogy egészséges legyen!)
A nem tesztek egyike sem megbízható szerintem. Majd írjatok ha voltatok UH-on.

Ki hogy van amúgy? Tünetek vannak?

Képzeljétek, egy ismerősömnek végig kislányt mondtak, már posztolták is Lili baba 4D UH fotóját, bevásároltak (még jó hogy inkább semleges színben inkább) stb., majd megszületett Zsombor.
El sem hittem, hogy ilyen van a mai világban. Állítólag végig nem úgy feküdt és nem mutatta magát rendesen.
 
 


Zsyzsy88: Értem. Bár pontatlanság miatt... azért megmondhatnák. Úgyis hozzáteszik, hogy nem 100%. Van hogy nem jól látják. Pont amit most írt maja33 is, hogy végig kislányt mondták, aztán csak fiú lett a végén. :-D
Amúgy érdekes, hogy mekkora különbségek vannak országonként, hogy meddig lehet elvetetni. A 6.hét jó korai, akkor még épp hogy kiderült csak a várandósság. Itt Hollandiában viszont nagyon durva, ezen ki vagyok akadva. Képzeld, itt simán el lehet a 24.hétig. Utána pedig ha pl.valami élettel összeegyeztethetetlen betegsége lenne. Na de hagyom is ezt a témát, hál istennek sosem kellett ilyesmin még csak gondolkodnom sem.

Maja33: Nálam már nincsenek tünetek, a 13.hétig volt nagyon durva hányingerem, egész nap és éjszaka is. Alig vártam, hogy vége legyen. A pocak már egy picit kezd látszani. És többször vagyok éhes, mint eddig. :-D

Lányok, ki hányadik hétnél tart most? Valaki érzi már a pici mozgását? Én még nem, pedig most már itt lesz lassan az ideje...
 


Hello!

Én most vagyok 14+6, azaz holnap kezdődik a 16. hét. 
Nekem azzal kezdődött, hogy chilit kívántam savanyú uborkával. Utána jött a 8-9-10-11-12 hét, amikor volt kis hányinger, általában csak este. Akkor citrom és narancs. Valamint hamburger és kóla. 

Mostmár nincs semmi tünetem, és minden okés, visszatértem az édességhez  Két hete volt 4-5 napig egy nagyon komoly fejfájás, általában este. Nekem tehát minden rossz mindig csak este jött. 
 


El is felejtettem. Volt olyan időszak, hogy csak aludtam volna, annyira fáradt voltam mindig. Az borzalmas volt. 
Amúgy van egy édes parfümöm, amit a férjem Jézuskája hozott, de annyira édes, hogy nem tudom használni  Mert kicsit büdösnek érzem.
 


Sziasztok!

Tegnap voltam a 20. hetes ultrahangon.
Az eredmény: ismét kislány. Úgyhogy 3 gráciánk lesz. Nem jött be a Czeizel módszer, sem a praktikák.
Most még barátkozó a
 


Most még barátkozom a gondolattal. Persze örülünk neki is, és tényleg az a legfontosabb, hogy egészséges. Csak annyira vágytunk egy kisfiúra is. És több lehetőség már nem lesz. Már előre beleéltük magunkat, az volt a megérzésünk, hogy fiú. Főleg, hogy mindent bevetettünk ennek érdekében... :-)
 


@hugacsaka:


Szia!
Az mindenképpen nagyon szuper, hogy rendben van minden. 
Mennyire mondták biztosra? 4D-s volt az ultrahang?
 


@zsyzsy88:

Szia!

Csak sima uh volt, nem 4D-s, viszont 100%-ra mondták és láttam én is. Először nem akarta megmutatni magát, de aztán széttárta a lábait :-D és egyértelműen látszott.
Te mikor mész uh-ra?
 


Sziasztok!

Hugacsaka, nagyon örülök hogy minden rendben Veletek, tényleg ez a legfontosabb!
Elhiszem viszont hogy vágytál/vágytatok egy kisfiúra.
Lehetséges hogy később volt ovulációd és jóval előtte voltatok csak együtt???

Zsyzsy88, Ti hogy vagytok? Mikor kell menned UH-ra?


Képzeljétek, tesóm babát vár (2.babuci, van már egy 2 éves kisfiúk) és nagyon szeretnének kislányt...az lh tesztek és az együttlétek alapján viszont én kisfiút "sejtek". Majd megírom ha kiderül a pici neme.
 


@hugacsaka:

Szia!

Már írták előttem is de a lényeg tényleg az, hogy egészséges legyen a baba.
A Czeizel módszerről akkor ennyit....nem is értem.

Zsyzsy88, biztos hogy nehéz időszak lehetett én is voltam így mikor a kedvenc illatomat ki nem állhattam. Már elmúltak a tünetek? Jól vagytok?

Napsugar22, szia!
Majd írd meg ha megtudod a baba nemét, már kíváncsi vagyok. Milyen módszert követtek nem tudod? Gratulálok egyébként tesódéknak!
 
 


Szia Maja!
Úgy tudom hogy a Czeizel módszert alkalmazták ezért is 8rtam ide mert kíváncsi vagyok hogy bejön e nekik végül. Ebben a topicban sokat írnak a módszerről, hát meglátjuk tényleg sikerül e a hugica.
 


Igen, azért a jóöreg Czeizel módszere eddig túl sokszor jött be. Mondjuk, igazából nem ő jött rá, hanem vmi amerikai kutató, de ebben nem vagyok biztos  Vagy az is lehet, hogy az Y-nok túlságosan udavriasak voltak? Vagy máskor volt oviláció. Hm, nem lehet tudni.
 


Sziasztok! Hugacsaka ne busuld egy percit se hogy kislány lényeg hogy a tiétek van nektek légy büszke hiszen hánynak nem adatik meg hogy saját gyereke legyen. Ha valaki akkor én tudom milyen 3 kiscsaj
 
 


Egyszerűen tündérek miután megbaratkoztal a gondolattal hidd el könnyed lesz. Maja33 remélem nálad jól vannak a gyerekek. Zyzsy88 te mikor kell menj kov uh? Hugacsaka, Zyzy88 felhőtlen babavarast kívánok nektek.
 
 


Ó, nekem csak április elején. :)
 


Sziasztok!

Párommal mi fiút szeretnénk elsőnek. 25 éves vagyok és agusztusba terveztünk neki látni. Tudtok vmi tuti tippet adni higy fiú legyen?
 
 


Sziasztok!

Párommal mi fiút szeretnénk elsőnek. 25 éves vagyok és agusztusba terveztünk neki látni. Tudtok vmi tuti tippet adni hogy fiú legyen?
 
 


Hahó!
Igen, a jó öreg Czeizel féle praktika: az y-ok gyorsabbak, de kevesebb (sokkal kevesebb9 ideig élnek, így érdemes eltalálni az ovuláció pontos időpontját. 
Illetve ha a férjed kávét iszik előtte, az sem baj. :)
 


Zsyzsy köszönöm a tippet. Kávét jegyeztem is. Honnan tudom meg majd higy pontosan mikor van ovulációm?
 
 


Ovilációs teszt, patikában kapható. És az sem árt, ha megfigyeled a tested egy pár hónapon át. 
 


Akkor ha jól értem akár most is vehetek és probáljam ki, hogy hogy mint merre? Czeizel féle praktikának a linkjét esetleg betudnád linkelni? Nagyon köszönöm, olyan jó ez az oldal. Csak csajok és mindenki olyan kedves mindenkivel
 
 


Berny93 Üdv a csoportban! Tanácsot én nem igazán tudok adni hisz nekem 3 lányom van egyikük német sem befolyásoltuk. Én is kutakodom a témában viszont itt tényleg segítőkészek a lányok ahogy már írták neked nekem az ovu pontos ideje fontos
 
 


@hugacsaka veled mi a helyzet hogy vagy?
 
 


Sziasztok lányok!

Elmaradtam a válaszokkal, most bepótolom.

Napsugar22: pont ovulációkor voltunk együtt, az biztos, mert nálam mindig megvoltak a szokásos jelek, valamint biztosra is mentem, használtam ovu tesztet. Csak mi úgy látszik beleestünk a maradék 25%-ba,akiknek a Czeizel módszer alkalmazásával sem sikerült.

Remény4: köszönöm kérdésed, jól vagyok. Mostanra sikerült megbarátkoznom a gondolattal, hogy kislány. Igaz egy kis időbe telt, ezért sem néztem fel ide mostanában. Ráadásul barátaink is bejelentették, hogy babát várnak és nekik kisfiú. Örültem is nekik, de azért el is szomorodtam, hogy nekünk meg nem sikerült. De most már teljesen belenyugodtam és nagyon várjuk a kiscsajszit. Már csak találnunk kell lánynevet, mert még nem sikerült. A fiúnév már megvolt... Szóval ötleteket szívesen fogadok.
 


Napsugar22: tesódéknál kiderült már a pici neme?

Zsyzsy88: mikor mész uh-ra?
 


Berny93: én anno ezt találtam
"Ovu teszt:
Ha fiút szeretnél, akkor könnyebb a dolgod. Csinálod ügyesen minden nap a tesztet, egyre erősebbé válik majd a vonalad. Akkor számít +-nak a teszt, ha legalább olyan erős lesz a második csíkod is. Amikor +, onnantól számítva 24-36 óra múlva reped meg a tüsző. Tehát azon a napon van a tüszőrepedés, amikor a teszt újra negatív lesz. Ha tutira akarsz menni, akkor azon a napon csinálod amikor újra negatív, hiszen a fiúk néhány óra alatt felérnek, és megelőzik a csajokat. Ez a legtutibb. Ha akkor csinálod, amikor a teszt +-ot mutat, még akkor is a fiúknak van nagyobb esélyük, de addigra már a csajok is feljuthatnak.
Arra vigyázz nagyon, hogy a megelőző napokban ne legyen akció, mert a katonák napokig képesek várakozni a petevezetőben. És hiába a pé. napi akció, hogyha a 3-4 nappal azelőttiek még ott vannak.
Egyébként a megérett sejt csak 24 óráig van életben, úgyhogy az újra negatív nap a pé. napja, és a petesejt a következő nap elhal."

Valamint még a lúgosítást mondta Czeizel a fiúk érdekében:
szódabikarbónás-vizes öblítés:egy kanál étkezési szódabikarbónát kell egy liter vízbe tenni a lúgosság miatt, és azzal irrigálni. 

Praktika még amit Zsyzsy88 is írt, hogy apa előtte egy csésze fekete kávét megiszik.

Próbálkozni lehet, a Czeizel módszer, tehát az időzítés és lúgosítás sok mindenkinek bejött. Nekünk sajnos nem, de egy riportban Czeizel maga mondta, hogy az ő módszere is csak 75%-os.
 


Szia!
Hugacsaka köszönöm a tippeket jegyeztem is :) Veszek is egy ilyen tesztet és kipróbálom hogy hogyan is működik :)
Egyre jobban szeretem ezt az oldalt. Olyan jó hogy megosszuk és egyben segítünk egymásnak a saját tapasztalatainkkal
 
 


Jövő héten megyek majd - azonnal írok majd nektek! 
 


Sziasztok!

18 éves korom óta szedem a fogamzásgátlót. Mennxivel előbb hagyjam abba szerintetek? Utána olvastam higy mivel kevés hormon tartalmú ezért elég 3héttel előtte abba hagynom, de nekem ez elég kevés időnek tűnik.
 
 


Sziasztok! Berni, ismerősömnek mondta doki, hogy a fogamzásgátló kb. 4 ciklus alatt ürül ki a szervezetből. Ő 6 évig szedte. 8 hónap próbálkozás után jött össze neki a baba. Az orvos azt mondta (voltam vele), hogy ez átlagos próbálkozási időnek számít.
Mi is szeretnénk babát a férjemmel, második lenne, és mivel kisfiam van, most kislányt szeretnék. Visszaolvastam a topic elején néhány hozzászólást a befolyásolás módszereivel kapcsolatban (savasítás, lúgosítás). Ki is próbálnám ezeket, meg nem is. Tejesen biztos, hogy ezek nem ártalmasak? Úgy értem nem okozhatnak pl rendellenességet azáltal, hogy mondjuk "legyengítik" a "kiskatonákat"? Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
 
 


Sziasztok!

Hugacsaka, még nem tudják hogy kisfiú lesz e vagy kislány. Kb.12 hetes körüli kismama, nagyon kíváncsi vagyok. Egyébként nekik meg a lánynév volt meg már az első babájuknál is, aki ugye kisfiú. Luca lesz ha kislány lesz. Biztos találtok majd egy megfelelő, szép nevet a Picinek.

Zsyzsy88, majd jelentkezz.

Berny93, Hugacsaka mindent szépen leírt. Drukkolok nektek! A fogamzásgátló abbahagyása után 3 hónapot mondanak, bár van akik szerint még ennyire sincs szükség. Én mindenképpen várnék vele jó pár hónapot.

Ziza07, nem hiszem hogy ártalmas lehet a savasítás, lúgosítás mert akkor Czeizel doktor sem "ajánlotta volna." - gondolom én. Az arányokat be kell tartani.
A kislány érdekében legjobb az ovuláció előtti 3.-4. napot
 


megcélozni.
 


Sziasztok!

Jajj már nagyon várom, párommal megbeszéltem hogy májustól nem szedem a gyógyszert hogy kitisztuljon a szervezetem. Agusztusba pedig akkor be teljesül az álmunk :)
 
 


@berny93:
Szia, látom te is augusztus környékére tervezed a picurt, már egy másik topikban írtam hogy nálam is hasonló a helyzet
Nekem ez lenne a 4. babám, a 3.fiú lett, annyira vágytam rá és párom is azt szeretett volna, talán ez az erős akarat segít. Nekem esemény után egyől mondta párim, hogy most fogant meg a kisherceg... Igaza lett
Szorítok, hogy összejöjjön!
 


De aranyos vagy :) elsőnek babának mindketten fiút szeretnénk utána persze egy kia coffikát. Hát mindent megteszünk hogy kishercegünk célba érjen :) olvastam hogy augusztus meg hogy 25éves vagyol hogy valami naptár szerint a fiút mutatja. De itt a csajok ia nagyon sok praktikát mondtak nekem amit be is vetek majd :)
 
 


Én is fiút szerettem volna elsőnek, úgy is volt eleinte az uhn, aztán doki közölte, "behasadt" :-D Lányzó lett, a 2. Is, a 3.lett fiú és augusztusban vágnánk neki a 4.babónak, hát jó lenne még egy fiúcska!
Lehet jók ezek a praktikák én sohasem próbáltam
Figamzásgátlást érdemes 3hónappal előtte abba hagyni hogy kiürüljön a szervezet, bár én egyszer szedhettem mert pajzsmirigyes vagyok, elvileg gyerekem sem lehetett volna
Egyébként örülök hogy rátaláltam erre a kis közösségre, mindenki nagyon kedves és mivel új vagyk
 


Én is fiút szerettem volna elsőnek, úgy is volt eleinte az uhn, aztán doki közölte, "behasadt" :-D Lányzó lett, a 2. Is, a 3.lett fiú és augusztusban vágnánk neki a 4.babónak, hát jó lenne még egy fiúcska!
Lehet jók ezek a praktikák én sohasem próbáltam
Figamzásgátlást érdemes 3hónappal előtte abba hagyni hogy kiürüljön a szervezet, bár én egyszer szedhettem mert pajzsmirigyes vagyok, elvileg gyerekem sem lehetett volna
Egyébként örülök hogy rátaláltam erre a kis közösségre, mindenki nagyon kedves és mivel új vagyk
 


Ooo megbolondult az oldal, szóval mivel új vagyok itt, szeretnék minden már kismamának jó egészséget és örömteli babavárást kívánni!
 


Mi is augusztus, szeptember vágnánk neki a másodiknak és jó lenne kislány!
Zsuzsu84, ti a harmadiknál "praktikáztatok" a kisfiúra vagy csak sikerült?
 
 


Szia ziza07, nem taktikáztunk, sikerült, nagyon akartuk a fiút tényleg!
De jó, legalább lesz valaki akivel lehet tapasztalatokat cserélni. Ezt azért írom mert mind a 3 terhességemmel úgymond egyedül voltam, núgy értem senki nem vokt terhes velem egyidőben
 


Aranyos vagy, Zsuzsu! :-)
Remélem összejön. Mivel már volt három terhességed, gondolom különösebb gondod nincs, mármint ciklussal...Nálam nem olyan egyszerű a dolog: PCOS-em van, általában nem pontosan jön meg, úgyhogy az ovulációm időpontját sem tudom pontosan belőni.Ez azért is gond, mert manőverezni a kislányért is nehezebb. Ebből a szempontból nekem a fiú "összehozás" könnyebbnek tűnik.
Te most akarsz valami praktikát bevetni a fiúcska érdekében vagy a véletlenre bízod?
 
 


Sziasztok!
Megvolt ma az ultrahang! Minden rendben, egészséges és kisfiú! ;-)
Kicsit turcsi az orra ;-) És nem szereti, ha fotózzák ;-)
 


@ziza07:
A mai ovu-tesztek már elég jók. Illetve érdemes figyelni a méhnyaknyák állapotát is. ;-)
 


@zyzy88. Jujj de jó tiszta szívből gratulálok nektek! :-D Annyira jó olvasni hogy sikerült ugyik vagytok nőjön nagyra a baba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 


Zsyzsy gratulálok :) ti befolyásoltátok valamivel hogy kisfiú legyen?
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: