Új privát üzeneted érkezett!

@berny93:


Igen, ami a jó öreg Czeizel száját elhagyta, mi mindent bevetettünk. :) Kivéve a lúgosítást, mert eleve húst eszünk mindketten hússal, illetve én nagy KV-s vagyok (napi 3 csésze), ami szintén lúgosít, így azt pont nem. 
De volt ovulációs teszt, nekem orgazmus (az is lúgosít), apjuk megivott egy KV-t előtte olyan 30 perccel, és a dolgok végeztével gyertyában álltam. 
Vannak régi finn mondások is (itt élünk most), mi szerint ha valami éles szerszámot raksz az ágy alá, akkor fiad lesz, mint pl. kés vagy balta. Akkor is fiú, ha apjuk nem kímél vagy ha észak felé fordultok. De ezek csak ilyen mendemondák, érdekességek, egyértelműen nincsen semmilyen tudományos alapjuk. 
Az egyetlen dolog, ami tényleg működik, az ez, vagyis Czeizel teóriája (valójában nem is ő, hanem egy amerikai kollega jött rá), mi szerint az Y gyorsabb de kevesebb ideig él, és jobban szereti a lúgos környezetet. 

@remeny4:

Köszönöm szépen, nagyon jól esik. :)
 


@zsyzsy88:

Szia!

Tiszta szívből gratulálok a Kisfiúhoz! Örülök hogy minden rendben veletek!
További boldog problémamentes babavárást kívánok.
 
 


Zsyzsy88:
Gratulálok a kisfiúhoz!!!! :-D
 

 
 

Zsyzsy88 gratulálok a kisfiúhiz, boldog babavárást!
 


Nem küldi a rendszer ki amit írok! Ziza07 igyekszem válaszolni de az oldal nem akarja
 


Szóval ziza07, nekem a hormonok miatt rendszertelen a menszim. Nem könnyű... Meg szerintem nem fogunk trükközni jöjjön aminek jönnie kell!
 


@hugacsaka:


Köszönöm szépen. :)

Hogy megy a babavárásod? Nálunk elérkezett a nem tudok aludni időszak.
 


@zsyzsy88:

Nálam is van most ilyen, éjszaka 3 óra körül felébredek és kb. 5 óráig szenvedek a vissza alvással. :-) Bezzeg napközbeni tudnék aludni, zombimód van néha... :-D
Egyszer olvastam, hogy azért is nehezen alszanak éjszaka a kismamák, mert a szervezet szoktatja hozzá a későbbi éjszakázáshoz, amikor a picihez kell majd felkelni.
 


@hugacsaka:


Igen, én is ezt olvastam. :) Mondjuk ma csak egyszer keltem fel, de már azért jó lenne átaludni egy éjszakát. :)
 


Sziasztok! Rég volt már bejegyzés, ki hogy van? Hogy telt a húsvét? :-)
 


@zsuzsu84:


Jelentem, itt minden ok. 
 


Remélem a pocaklakókkal is minden ok. Én is már várom az augusztust, de trrhesség helyett kaptam egy frankó, elvileg méh gyulladást szóval most gyógyuló kúra van, aztán nyárin belecsapunk a babaprojektbe mi is :-D
 


Sziasztok!

Korábban írtam, hogy tesóm babát vár és az együttlétek, LH tesztek alapján én kisfiút sejtek nekik. (Már van egy 2 éves kisfiúk, most kislányára vágynak.)

A helyzet a következő:
A baba neme még nem derült ki, jövő héten mennek a 18 hetes UH-ra, viszont az együttlétek pontos idejét már nem tudják biztosra mondani. A baba neme szempontjából itt pedig fontos lett volna tudni. Nem is gondolták, hogy sikerül a baba abban a hónapban, így számolni sem számolgattak csak emlékeznek. Vagy már azt sem.
Amint kiderül a Pici neme jövök és megírom.
 


@napsugar22:
Remélem összejön a kislány! 4.nek én is ismét kislányt szeretnék. Na de kínai naptár ide oda, úgyis a sors dönt! Drukkolok! ;-)
 


Sziasztok már jó ideje nem voltam zyzsy88, hugacsaka eddig már jó nagy a pocitok hogy érzitek magatokat? Napsugár22 szurkolok hatha pont jókor volt a sors fordító és sikerült a kis csajszi izgatottan várjuk a híreket de fő az egészség .Aki meg nem babás kívánom hogy hamar teljesüljön a vágya.
 
 


@remeny4:


Szia! itt minden ok, ma léptem pont a 3. trimeszterbe. :) Olyan 4 hete elkezdett látszódni a hasam is, úgyhogy már nem csak simán dagadt vagyok :)
 


Sziasztok!

Köszi Lányok! Kislány lesz! Így már tanácsolni sem tudok senkinek semmit.

Zsuzsu84, remélem Nektek is teljesül a vágyatok a kislányt illetően.

Kismamák jól vagytok? Minden rendben?
Jó egészséget kívánok mindenkinek!
 


@remeny4:

Bizony már nagy a pocak :-) Most a 33+3 hétben vagyok, de már elég nehéz. Sehogy nem kényelmes, de az éjszakák a legrosszabbak. Aludni jóformán semmit nem tudok. Babával minden rendben, azt mondták uh-on, hogy nem lesz kicsi gyerek. :-D Első lánykám csak 2600g-mal született, második 3160g-mal,most a 3.kiscsajt így a 33.heti uh-on 2070-ra mondták, születési súlyát pedig 3500g-ra becsülik. Na majd kiderül...
 


@napsugar22:

Gratulálok tesódéknak a kislányhoz! :-)
 


Sziasztok!

@hugacsaka: köszönöm szépen a nevükben is!
Örülök hogy minden rendben Veletek! Hogy telik az idő, már a 33.hetet töltöttétek.
Ebben a nagy melegben meg még hosszabbnak tűnnek az éjszakák, ugye?

Minden jót kívánok Nektek! Vigyázzatok magatokra!
 


@napsugar22:

Igen, ezekben a nagy melegekben még rosszabbak az éjszakák. De a nappalok is :-D. Éjszaka örülök, ha sikerül 4 órácskát aludnom. Még 5 hetet kell kibírnom. A vége már elég szenvedős. Mennyivel könnyebb volt a téli születésű gyerkőcömnél... :-)
 


@hugacsaka:


MI a helyzet? :) Neked már nagyon közel van az időpont, igaz? 
 


@zsyzsy88:

Nekem most összejött sajnos minden. Most tartok a 38+3. hétnél. Visszasírom, amikor csak a nagy meleg és álmatlanság volt a bajom. Ugyanis a 37.héttől be van csípődve egy ideg, a jobb oldalamon iszonyatos csípőfájdalom van. De olyan szinten, hogy sántikálva, araszolva tudok csak menni, egy lépés az fél talphossznyi. És még így is minden lépésnél benyilall.

Aztán a másik dolog. Voltunk a 37.héten uh-on. Azt írtam is nektek korábban, hogy azt mondják nagy baba lesz. De eddig ez úgymond nem zavarta őket. Épp ezért is sokként ért, hogy a szülészdoki azt mondta, hogy császárt javasol. Ugyanis a másik kislányom születésénél is gond volt, súlyos vállelakadás, vákum és majdnem császár. És ő 40.hétre született 3160g-mal. Ez a baba pedig még nagyobb, már a 37.hétben 3060g és születési súlya kB.3500g lenne. És nagy a kockázat, hogy neki is elakadna a válla (az is széles neki) és lehet eltörne, ahogy próbpálnák kiszabadítani. Kaptunk 1 hét gondolkodási időt és addig a doki is konzultált egy másik dokival, hogy mit javasol. Hát odavoltam nagyon, mert a császárral is volt tapasztalatom az első gyereknél (de ott más volt a helyzet, sürgősségi császár volt, a köldökzsinór rá volt a nyakára tekeredve és lelassult a szívhang.) És a császár utáni felépülés nagyon fájdalmas és hosszadalmas volt. Szóval szerdán mentünk vissza a kórházba és már azzal fogadott a doki, hogy konzultáltak és megpróbálhatom rendesen megszülni,de így se akarják tovább húzni, betöltött 39.héttel megindítják balkonnal és oxitocynnal. És ha nagyon elhúzódna a vajúdás, akkor császár. És ha elakadna a válla, nem próbálják meg beforgatni meg húzni, sem vákumozni, hanem akkor is azonnal császár. Úgyhogy jövő hét csütörtökön megyek indításra a kórházba. Ez a szülés lesz a legnehezebb. Azt olvastam, hogy ha úgy indítják meg oxyval, akkor az nagyon durván felerősíti a fájásokat és legtöbben ilyenkor kérik az EDA-t. De az nálam nem játszik, mert attól elhúzódik a vajúdás, ami az én esetemben császárt eredményezne.

Szóval ez helyzet most velünk. Jó hosszú kisregény lett. :-D

Veletek mi a helyzet, minden rendben?
 


Az indítás ballonnal és oxitocynnal, nem "balkonnal" :-D, a telóm átszerkesztette.
 


Huh, hát ezek nem hangzanak jól 
Nekem a is olyan másfél hónapja kijött a gerincsérvem, és 3 hete az utcán sétálva részlegesen lebénult a jobb lábam. Fájdalmamban csak üvölteni tudtam, de hívtak mentőt, bevittek, két napig kórházban is voltam. Most elmúlt minden fájdalom, de sántítok mert érzéskimaradás van a lábamban. Amúgy minden ok, DE! ezek hagynak hüvelyi úton szülni, amitől félek,mert ha kiszakad a sérv, akkor nem megyek sehová utána. Max székben. 


A baba amúgy jól elvan, mocorog meg minden. Kicsit nagyobb, mnt a fajtársai ebben a szakaszban, de nem olyan lényegesen. Viszont már őszintén kicsit elkezdtem majrézni a szülés miatt, és remélem, azért majd hamarosan eljön a pillanat. Nem szeretném nagyon túlhordani, de van egy olyan érzésem, hogy meg tudom vele beszélni, hogy kint mindig jobb, mint bent 

Neked kitartást! Majd mindenképpen írd meg a fejleményeket!

 


Illetve kérdés: egy kicsit butusnak hangzik, de eddig nagyon egyenes választ nem kaptam rá. 
Az jóslófájás, mikor rendszertelen időközönként a karjaimból elindul egy kellemetlen érzés lefelé, a hasamnál megállapodik (olyan, mintha előző nap 100 felülést csináltam volna, és izomlázam lenne), majd a derekamba és combjaimba lemegy és onnan távozik? Nem fáj, csak olyan kellemetlen, ilyenkor a pulzusom is felmegy. Mondom, semmi nagy fájdalom, csak nah. :) Akkor veszem észre, mikor elmúlik, hogy jobb nélküle :D
 


@napsugar22:
Köszönöm, bár eddig semmi, ma 3.napja késik a mensim, hát nem tudom...
 


Sziasztok csajok! Tegnap kiderült egy óriási pozitív teszttel, hogy én is erősítem a pocakosok táborát! 4hét 3nap.Már csak abban reménykedem hogy egészséges lesz és persze hogy kislány :-) Ha kisfiú sem baj, neki is iszonyatosan fogok örülni!
hugacsaka: Hogy vagy? Olvastam ezt a becsípődést! Nagyon sajnállak! Nekemalapból baj van a derekammal így tudom mit érzel! Kitartást!
;-)
 


Sziasztok!

@zsuzsu84: szívből gratulálok!!! Ez csodálatos hír! Remélem minden rendben Veletek, majd ha voltál UH-on jelentkezz.

Zsyzsy, nekem olyan volt a jósló mint egy menzis szerű görcs. Jött, majd elmúlt.
Találtam Neked erről egy kis cikket. Lehet azóta már kívülről fújod.

https://www.babaszoba.hu/articles/terhe ... 0504060734

Hugacsaka, hogy vagytok? Nagyon sajnálom a becsípődést, remélem már jobban vagy.
Az oxi-s szülés miatt meg ne aggódj, én úgy voltam vele, inkább oxi mint császár. Oxival indították nekem is és tényleg brutál felerősítette a fájdalmat és felgyorsította az egész folyamatot de nekem annyira jól sikerült, hogy mindössze 4 óra hossza alatt megszületett a kislányom, és ebben benne volt a vajúdás is! Semmilyen EDA-t nem kaptam, azt sem tudom mi az. A 2.babámat már oxi nélkül szültem 1 óra hossza alatt.
Ezt csak azért írtam le, hogy lásd van pozitív példa is az oxira.
Nem kellemes akkor ott az az idő, de inkább így, minthogy 10 órát vajúdjak.
Kitartást kívánok, minden rendben lesz! Nagyon ügyesek lesztek a Babáddal, hidd el!
Várjuk majd a híreket!
 
 


@zsyzsy88:
Hogy vagy? Biztos nagyon fájdalmas lehetett. Jobbulást kívánok!
Ilyen esetben amúgy nem lehet császárt kérni? Mert nálad a gerincsérv miatt indokolt lehetne, nem? Az orvosoddal beszéltél erről, mit mond?
Csak nem hagynak neki menni egy természetes szülésnek ha nem vagy jól....
Minden jót kívánok, vigyázzatok magatokra!
Írj hogy hogy vagytok!
 
 


Sziasztok!
Annyira jo hogy ratalaltam a topikra! Az elejetol a vegeig elolvastam es valami fantasztikusak vagytok! 24 eves vagyok, friss diplomas szuleszno, nagyon nagyon vagytunk a parommal egy kisfiura :)
Terveztuk a babat, ugy voltunk vele hogy a diploma utan elhelyezkedtem es belevagtunk! Nos, kiderult hogy a praktikakkal amiket itt is olvastam KETTO CSODALATOS KISFIUT VARUNK!!!!!
Ma tudtuk meg! Még nagyon picik 10 hetesek, egy magán vervizsgalatos tesztet kertunk abetegsegekre vonatkozoan ott kiderulthogy kisfiu es volt UH is, ott meg kiderult hogy ikrek :D Még magam sem hitszem el. Pedig igen ketten vannak :)
nagyon koszonom nektek ezt a topikot az informaciokat es miegymast! Hasznosak vagytok es igen, mindnet bevetettunk amitol itt szo esett es OSSZEJOTT, raadasul duplan :) mondjuk nagyon nagyon akartuk is! Volt dieta honapokig oblogetes kave peteeres teszt póz egyszoval tenyleg minden!
Kivanok mindnekinek nagyon jokat, boldog pillanatokat, es sok sok babazast :)
 


@maja33:


Hát igen, én kértem a császárt, annak ellenére, hogy magam sem szeretném, de úgy vagyok vele, hogy ha biztonsgosabb, akkor inkább. De nem hallgatnak. Az a baj, hogy az egészségügyi rendszer itt Finnországban a legrosszabb a világon. Mind szakértelem, mind maga a rendszer tekintetében. :( 

Most a jóslók mellé bejött a derékfájás (nem a sérves, hanem a "sima", mint ami menzesz előtt volt mindig), kb úgy járok, mint akit megraktak :D Hivatalosan is megkezdtem a szenvedés. :D
 


@epersziget:


Örülök, hogy segíthettünk, ha más nem, az írások. :) Gratulálok és vigyázz a srácokra! :) 
 


Sziasztok lányok már jó rég nem voltam zyzsy88 hogy vagytok? Nekem a joslo fájdalom csak röpke pillanatig tartott aztán semmi mintha megakarna jönni úgy éreztem. De 2 - 3nap volt szülés előtt a nagy napon viszont semmi csak előtte 30 perccel kezdett fájni a hátam és már jött is a tolófajdalom szerencsés vagyok a vajúdás és a szülés együttessen nálam 30 perc
 
 


Hugacsaka ti hogy vagytok? Zsuzsu84 gratulálok remélem össze jött a kis csajszi. Epersziget gratulálok! Örvendek hogy teljesült a kívánságotok duplán is :)
 
 


Maja33 gondolom nálatok zajlik az élet remélem minden rendben veletek
 
 


@maja33:
Köszi és igeen, ma voltunk uh-n, 7mm hatalmasak vagyunk és ma vagyunk 6+5hetesek. Még picurkák. De elrepül hamar az idő.
Olvasom az oxis dolgot, hát én legutóbb a pici fiammal nem akartam tágulni kértem EDAt mert majd megpusztultam, az leállította szinte a fájásokat a gép szerint bár én éreztem rendesen, majd oxi és rá 4 órára meglett. Mindent együttvéve 11 órát vajúdtam, nagyon remélem most legalább fele ennyire lecsökken! :-D Ha lehetne kérni az oxit én kérném de erre felénk sajna nem nagyon szeretik osztogatni! :-)
 


@epersziget:
Szia üdv köztünk! Valóban szuper kis csapat van itt! ;-) Először is óriási gratula a két picikéhez! Ez hatalmas dolog! Neked is nagyon jó babavárást és boldogságot egészséget! ;-)
 


@zsyzsy88:
Huhh te szegény, hát ismerős a szitu, itt Németben is könyöröghet az ember... Nagyon sok erőt és csak ügyesen, szorítok! ;-)
 


@remeny4:
Köszi szépen, valaki összejött de az még kérdés ki? :-D Igazából én fiút érzek de mindegy is csak egészséges legyen! ;-)
 


Sziasztok!

Örömmel és büszkeséggel jelentem, augusztus 8-án megszületett fiúnk, Róbert. :)
Hát a szülés elég érdekes volt, ha valakit érdekel, akkor majd leírom. :)

Veletek, mi újság?
 


Sziasztok!
Van itt valaki aki mostanàban tervez babàzni?
Nekem van egy 3 éves kisfiam és lassan tervben lenne egy kislàny is. Végig olvastam a koràbbi hozzászólásokat, nagyjàból képben vagyok a praktikàkkal is de azért jó lenne valaki vagy valakik akikkel együtt lehet izgulni. :)
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég nem voltam, de már holnap lesz a 4. hete, hogy babázok :-), az első 2 hét brutál volt, mert sajnos császármetszés lett a vége. De megérte, a kis tündérkém, Mia Julianna július 19-én született 3055g-mal és 47,5cm-vel. Ennyit arról, hogy nagy baba lesz, nagyobb, mint a tesója. Emiatt aggódtak, aztán kisebb lett.

Zsuzsu84 gratulálok a pocaklakóhoz!! :-)

Zsyzsy88 gratulálok a kisfiadhoz!! :-) Engem érdekel, hogy alakult az "érdekes" szülésed, írd le nyugodtan. :-)
 


@hugacsaka:


Gratulálok! :)

Nos, végül nekem is császár lett. 25 óra vajúdás után eljött a kitolás, a tólófájásokkal. Sajnos a méhszájam annyira kemény volt, hogy 5 cm után nem tágult, így beszorult a fejecskéje. :(

A 34. héttől ittam málnalevélteát. Előtte már puhult. Utána sajnos bekeményedett  a teától és a homeós szerektől. :( Úgyhogy senkinek sem ajánlom. De a lényeg, hogy megvagyunk, kint van a baba, és minden ok. :)
 


@zsyzsy88:
Ó jesszus már itt tartunk? Atyavilág de rohan az idő! Szívből gratulálok nagyon jó egészséget és babázást. Irigykedem! :-D Mesélj, engem nagyin érdekel! ;-)
 


@suzyque:
Szia. Gyere a 2019től próbálkozók csoportba ott rengetegen vagyunk, friss terhesek és próbálkozók is! Napibszinten megy a csevej! ;-)
 


@hugacsaka:
Aztaaaa te is? Mi van itt kérem babazápor? Neked is szívből gratulálok és nagyon jó egészséget és babózást!
Mi is köszönjük a gratulációt. Nekünk még márciusig van hátra :-D
 


@zsyzsy88:
Ohh most olvasom. Jujj. Igen a lényeg hogy jól vagytok. Milyen volt a császár után? Még ilyenem nem volt, remélem nem lesz de jó felkészülni! Tényleg van fejgörcs? Szopizás megy? Mikor tudtál mozogni? Bocsi a sok kérdésért, de lehet 2 baba van, mert 2 valami volt az uh-n de még semmi nem biztos. Bár egy is tökéj lenne. Azért informálódom hátha valami ilyenre sor kerülne. 25 óra??? Jesszus ég! Én 11 be majd belepusztultam :-D
 


@zsyzsy88:
Ja még annyit, hogy az ilyen szereket én sem támogatom, egy pohár víz többet ér! Én sem ajánlom senkinek sem, ez pszichés ráhatás plusz pénzkidobás. 3szülés után sem támogatom. Én kádaznék a köv szülésnél, azt kipróbálnám, a meleg vízben jobban bízom, meg a masszázsban
 


@zsuzsu84:
Köszönöm, benézek oda is. :)
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: