Új privát üzeneted érkezett!

Luca!
Én is voltam Zandi oktatáson.
Tudom, hogy egyénreszabja a diétát, de azért a gyümölcs nem tiltólistás!!! :shock:

Arany középút nagyon jó dolog! :)

Arra figyelj, hogy mindent mértékkel fogyassz!
Ha banánt kívánod akkor edd meg! Ennyi. Csak ne egy kilót, hanem egyet, nagyot és érettet! :D

Bár a terhesség alatt az ember étvágya nagyon ingadozó és a kívánósság is változik. Valahogy mindig más a célpont!

A mértékletességre figyelj!

Szerintem az édesítőszeres, vegyszeres cuccokat felejtsd el.
De pl. TK lisztből készült ropi, meg társai jó ötlet! :D

Vigyázz magatokra! Mégiscsak 3an vagytok egy testben! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Luca!

Az első trimeszterben van bőven paráznivaló. Úgyhogy ezen már ne idegeld magad!
Azt egyél, ami le tud menni. Ha banánt, akkor banánt. Úgysem fogsz egy kilót lenyomni belőle!
Én hetekig ropin éltem, mert az csillapította egyedül az émelygésemet.
7-kor enni? Örültem, ha 10 körül le tudtam gyűrni vmit!

Szóval ne zabálj cukrot cukorral, akkor nem lesz semmi gond. Sokszor egyél keveset, így az inzulinod sem tud megugrani, és talán a hányinger is elkerül. Ha meg tudod enni, akkor Korpovit v. vmi teljes kiőrlésű keksz, sós Hamlet (bár annak elég hülye szaga van!), olajos magvak ( a bennük található esszenciális zsírsavakra a babák idegrendszerének amúgy is szüksége van, a magnéziumra, káliumra pedig a te szervezetednek).

A Wellness Café GI kalkulátora szerint (http://www.wellnesscafe.hu/kalk_gika.php) :

50-70% GI-ű:zabpehely, kukorica, főtt rizs, fekete kenyér, étcsokoládé, banán, natúr (cukrozatlan) gyümölcslé

30-50% GI-ű: tej, joghurt, kefir, legtöbb hazai gyümölcs, spaghetti, makaróni (minden durumbúzából készült tészta), tejszínes fagylaltok (nagy zsírtartalom miatt lassan szívódik fel a cukor), tejcsokoládé

30% alatti:fruktóz, szorbit, lencse, bab, borsó, szójabab, dió, mogyoró, korpás müzli, színes főzelékek, saláták, cékla, retek, paprika, paradicsom

Szóval azért a banán sem méreg! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Na egyszerre írtunk Kaviccsal! :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 

 
 

szerintem az, hogy norbeupdate vagy sem, tök mindegy, amúgy tény, a norbiupdate-es cuccok hülyeség, mert egy márkanév oszt jó napot, de a lényeg, hogy ha az épp bejön valaknek, legyen az update vagy egy normál diéás mogyorókrém, az a jó!Amúgy sok norbis dolog megfontolandó, mert nagyjából én is úgy eszek, ahogy ő írja leszámítva hogy én elvből nem veszek olyant amire az van ráírva, hogy norbi update....

Luca, a 12. hétig azért vigyázz magaddal és a diétával, de ha megkívánod azt a banánt, csak jó étvágyat tudok kívánni hozzá!Persze a lényeg, a mértékletesség!!!!
Vendég
 


Egyszerre mindig csak egy banánt eszem! :lol:
Az a baj, magas a glikémiás indexe...
Na, mindegy, egész nap folyamatosan csipegetek ezt-azt, így csak nem lesz gond...Tényleg kevés olyan dolgot eszem amit nem szabad, de eszem, az tény.

Tudom, hogy ha hagyom leesni a cukrom, azzal romlik a lepény oxigénellátása is.Ezért próbálnám elkerülni.Volt egy 8 hetes vetélésem...

Ma töltött káposzta volt az ebéd barna rizsből, korpás zsemlyével. :lol: (És megérdemeltem mellé 1 db gumicukrot.)

Köszi a segítséget, csajok!!!!
Vendég
 


Rambóka!

Nem haragszom, de ha egy kicsit is ismernéd az étrendet akkor rájöhettél volna, hogy Norbi tulajdonképpen ellopta az Atkins diétát, ő jött rá, hogy Magyarországon nincsenek ilyen termékek. Ő többek között cukor nélküli mogyorókrémet és egyéb terméket forgalmaz és gyártat, így ehető!!!! A pudongja pedig nem hizlal, ezt orvos jelentette ki nekem személyesen.

Atkins hírdeti, hogy például tömény disznózsírt is ehetnék 14:00 óráig egy dekát sem hiznál, de ir-es létemre ezt nem ehetem. Ha más gyártaná ezeket a cuccokat akkor azt írtam volna, de nem mindenből norbis cuccot vásárolok viszont a lekvárja finomabb, mint a diabetikus. Sőt ha megnézed a diabetikus csokit sokkal magassabb a szénhidrát tartalma, mint a norbisnak, és nem csak a cukorral van gond hanem a szénhidráttal is. Szóval amire én eszküszöm az Atkins, a többire pedig a dietetkus nővérke tanított meg.
Ennyi.
Vendég
 


Ja, ami a pcos betegnek fontos az alacsony glikémiás indexű ételek!!!!!!!! A banán sajna nincs közte!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sannah!
Vannak olyan ételek, amiknek hiába lacsony a glikémiás indexe, az inzulint mégis iszonyatosan megnyomja, és azzal se érsz el sokkal többet, hogy az inzulinszint "hegyet-völgyet" bejár rövid időn belül.

Én sem vagyok még a legtájékozottabb pcosok között, de jópár dolgot tudok. Csak a glikémiás indexet figyelni pcosan könnyen zsákutca lehet.Mondok egy példát: A tej GI értéke 30, míg az inzulinértéke 90!!! :shock:

Kép
Kép
 
 


Zazzy!

Kivételek mindig vannak és lesznek is pl a hüvelyesek nagyon ajánlják , de mi a helyzet a babbal??? Nézeted már??? :lol:

És a mogyoró, láttad milyen alacsony az inzulinértéke is????? :lol:

A barna risznek is magas a glikémiás indexe és az inzulinértéke is, mégis azt ajánlják, miért is?????? :oops:

Sziasztok!
Vendég
 


Bocsika, risz=rizs.
Vendég
 


Mert ha már rizs, az legyen barna, többet "kínlódik "vele a szervezet, ergo lassabban emeli a vc-t. Ugyanaz, mint a fehér kenyér- tk kenyér.

Kép
Kép
 
 


Sannah!

Az Atkinsos hívők egy része idő előtt elhalálozott szívinfarktusban( ha jól tudom, maga a mester is! :twisted: ) mivel megemeli a koleszterin szintet, és fokozza az erek falán a plakkok kialakulását.
Konkrét hátrányairól itt olvashatsz:
http://www.macosz.hu/atkins-cukorbeteg.html
http://www.ujdieta.hu/index.php?content=303

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Zazzy, éppen ezért vannak kivételek.

Viszont a kenyérrel is vigyázni kell, mert sok a tk fehérlisztes kenyér. Az első összetevő a tk kenyérnek búzaliszt, ez pedig ugye nem jó, sajna becsapósak a gyártók. A Ceres nagyon finom kenyereket árul, pl. bakonyi barna tk kenyér. Norbi kenyeret sosem ennék, tele van e-vel. De ez megint más téma. :lol:
Vendég
 


sannah, ne haragudj, de ezen jót nevettem:

"A pudongja pedig nem hizlal, ezt orvos jelentette ki nekem személyesen. "

ezt komolyan gondolod? egyrészt minden hízlal, ha pluszba eszed. minden hízlalni tud, ha egy csepp kalória van benne, gondolom azért ebben a puddingban is van.

És egy orvos ilyet jelentett ki neked? személyesen? Hogy pont a norbi updatés pudding nem hízlal??

te ha tudnán nekem mennyi mindent jelentettek ki orvosok, személyesen...és Rambókára is figyelj oda nagyon, meg Kavicsra is, mert ők is orvosok...bár igaz nem személyes jelenlétükkel nyilatkoznak...

azért nézd meg mit tesz bele cukor helyett hogy édes legyen az a cucc...

azért ezt józan paraszti ésszel nem tudom elhinni, ha tömény disznózsírt eszek kettőig nem hízok...de nem fogom kipróbálni...

most már semmit nem értek, IR-es miért nem ehet tömény disznózsírt? abban nincs ch nem? úgy tudtam a ch-tól kell tartózkodnunk, most már a zsírtól is?

te komolyan gondolod, hogy soha többet nem eszel banánt egész életedben?

DE: a többi felvetésed nagyon érdekes, az ellentmondások, hogy van aminek alacsonya glikémioás indexe, de megdobja az inzulnit, meg hasonlók...ezek naggyon érdekesek.

ezért szar és ellentmondásos ez a diéta téma. komolyan mindenkinek magának kell kikísérletezni neki mi jó, ahogy lafi mondja, és sok olyan lesz benne, amit egyik dietetikus tilt, és halálos főbűn, a másik szerint az az üdvözítő...

Luca direkt nem akartam Zandit szidni meg leszólni megint...de sztem káros amit csinál.

nem szabad nekem idejönni, ha nem csak receptek kicseréléséről van szó, mert eldurran az agyam.pedig istenemre mondom, nem akarok senkit bántani. :oops: :shock:

túl van misztifikálva ez a diéta-szarság. néhányan többet ártanak vele maguknak mint használnak...néhányan meg másoknak is...

Kép

Kép
 
 


Rejo: én erről azt gondolom, hogy hiszek amiben hiszek, de az előttem lévő példákat nézve, a dokimnak hiszek és ir-ből írta anno a disszertációját, így azt gondolom valóban profi. nevethesz rajta, de ez nem engem minősít. Szulák Andinak bejött Norbi és babás is lett, hogy csoda ami vele történt igen az, de bejött neki.
Édes íznek nem használ aszpertamot, mert az ugye káros, hanem ugyanazt ami a süssinában van, pont azt.

Disznózsír: csoda dokim állítása szerint vagy Delma light vagy ami még jobb Flora pro aktív, disznózsír kilöve. És ha ő mondja az szent számomra.

Banán: de eszek majd, ha már nem kell nagyon szigorú diétát tartanom, azután eszek majd tortát is tortával, de az más az még a jövő.

Egyébként egész életemben zabáltam, zabáltam, rengeteget ettem édességből pedig jó formán nem bírtam annyit enni amennyi elég lett volna, ehhez voltam 174 cm és 56 kg, viszont rengeteget futottam, több maratont is és való igaz, a mozgás a lényege a fogyásnak. Hogy miért lettem ir-es sohasem fogom megtudni, de én inkább hiszek egy olyan dokinak aki valóban ért ehhez, mint........ Bocs,
Vendég
 


Huha lányok!

Ez az örök diéta téma! :lol: :lol:

Rejoka drága, ha nem ilyen lennél ki kéne téged találni! :lol: :lol: :lol:


Zandi védelmében (bár nem hiszem, hogy védeni kellene), csak annyit, hogy pl nekem megmondta, ha fogynék akkor azonnal emeljem a CH mennyiséget, csak az alapokat (mikor eszünk lassút és gyorsat és hogyan kombináljuk) tartsam be.
Persze ez csak akkor lehetséges, ha jó a VC értéked! És emelheted!

Lafi nem emelhette, pl. reggel egyáltalán. Nem is hízott!

Én igen, reggel is és egész nap. És gyarapszom kilóban. De a diéta alapjait tartom. Bár szerintem többet eszem CHból, mint amennyi jó lenne, de igyekszem nem zabálni!

Szóval mértékletesség!

És mégvalami a banánnal kapcsolatban....

Isteni gyümölcs. Annyira szeretem!

És az ember igenis fogyassza. (engem ettől sem tiltott el Zandi)

Mértékkel és a gyors CHra figyelve.

De ott ahol valaki ordító PCOS IRrel és fogyni kell, mozogni kell, vagy kismama és diabos. No, ott nincs mese.
Ott nagyon kell figyelni, hogy miből mennyit, vagy egyáltalán fogyaszthatod e. :shock:

De nem gondolom komolyan, hogy életem végéig pl ne egyek szőlőt! :lol: :lol: :lol:

Sőt idén nyáron gyerekre sem gyúrok, terhes sem lesz. Beszőlőzök! :lol: :lol: :lol: Na jó, itt sem egy kiló. Csak egy fél! :lol: :lol:

Főleg ha éppen nem fogyózok. :roll:

Kissé fog a hülyeség, :lol: de én híve vagyok a Zandi diétának továbbra is! Nem tartom károsnak, csak okosan és testreszabottan. És mértékletesen!!!!

Atkins diétának nem vagyok híve! Abban egyetértek, hogy a mai modern ember a szénhidrátok töménytelen fogyasztása miatt túlsúlyos, de a zsíros dolog nagymennyiségű fogyasztása legalább olyan ártalmas!
És nem értek azzal egyet, hogy minimálisra csökkentsük a CH bevitelt (bár megjegyzem csak nagyon felszínesen ismerem az Atkins diétát).

IRes nem ehet zsírt ill. nagyon zsíros ételeket, mert a zsír az anyagcserefolyamatokra kedvezőtlenül hat, hízlal, ezzel is fokozva az IRt. (röviden)

Ezért is van az, hogy pl. a cukorbetegeknél, vagy kezdődő cukorbetegeknél, ha nem is kövér az illető "eltanácsolják" a zsirfogyasztástól.

De mint mindennek a kulcsa a mértékletesség!

Pl. Lafi által átvariált diéta nekem sokkal szigorúbbnak tűnt, mint amit nekem Zandi "meghatározott".

Szóval Lafi után szabadon, mindenki maga érzi és tapasztalja ki, hogy mit bír és mit nem!

Cuppantás!
Vendég
 


Lafi!

Bocs, tudom, hogy nem szereted ha veled példálózunk! :oops: Én sem szeretem ha velem példálóznak! :oops:
De sajnos időnként ez előjön! :oops:

Esküszöm csajok!
Én nem értem. Miért van az, hogy a diéta téma felett mindig morgás van! :roll:
Már egyszer megfogadtam, hogy többet nem írok erről véleményt! :roll:

Sannah!
Neked akartam még írni!
A diéta téma sokaknak piros posztó! :lol: Én már kerülöm a témát. Nagyon ritkán írok róla véleményt! Bár én pro diétások kategóriájába tartozom.
De ez a topik direkt erre lett létrehozva, hogy mindenki mondja el a véleményét.

Egy a lényeg! Amit te követsz, az neked legyen jó! Legyen eredménye! És bátran érvelj mellette!!! :D Mert lehet, hogy egy másik sorstársnak pont az jön be mint neked!

Ha jól értem a te dokid sem az Atkinst ajálja! Ugye?

Ja, és Rejoka köztudottan diéta ellenes, bár nem rosszindulatból mond ellent! /bocs Rejo, de ezt muszáj volt megjegyeznem/ :roll: :wink:
Vendég
 


Kavics: nem, nem ajánlja csak említette, hogy amig nagyon szigorú diétán vagyok, akkor inkább azt, az az húst hússal, mint más diétát. Norbi azt vette át és alapjában véve mi mire jó azt is elmagyarázta. Szerinte kéne egy gyártócég akik gyártatának olyan cucokat, mint Norbi kis változtatásokkal. Nagyon szigorú diétát adott nekem,pl vacsira 2 db füstli ketchuppel, de mivel a ketchup cukros, így maradt a norbis, mert abban nincs cukor. Ennyi, ilyenekre próbál rávezetni. Ő inkább "mindenből szedi össze" a dolgokat.
Vendég
 


Ja, és a reggeli kávémba engedi a cukrot!
Vendég
 


Sannah!
Én megmondom őszintén, nagyon kíváncsi vagyok a diétádra!

Kb, hogy néz ki egy napod, mit ehetsz, hányszor, hány órakor eszel, mennyit, ebből mennyi a szénhidrát.

milyen gyümölcsök és mennyit?
Milyen zöldségek és mennyit?

Milyen tésztafélék és mennyit?

Tejtermék és mit mennyit?

Gondolom a húst hússal csak a sovány húsok jönnek számításba...

Napi mennyi CHt engedélyeznek neked?

Abból kb. mennyi a gyors és mennyi a lassú?

Ha nem akarod ideírni, jöhet privibe is. :wink: Nem kell most azonnal válaszolj!

Nagyon kíváncsi vagyok, mert ez teljesen más típusú diéta mint a Zandi PCOS IRes diétája... :roll:


Ha jól értem te nem vagy túlsúlyos. Sőt sportolsz is.

Mióta diétázol? És van már eredménye?

Nem akarok tolakodni, csak nagyon nagyon kíváncsivá tettél a diétáddal kapcsolatban!!!!
Vendég
 


Valaki!
Most kezdem a diétát! ÍELolvasgattam amit írtatok, de nincs vmi konkrét könyv v honlap ahol vannak receptek...
Elég nehéznek tűnik, h mit szabad és mit nem... meg lehet ezt egyáltalán tanúlni?
tejet akkor felejtsem el?

Napfény

Kép
[/url]
 


bocsi a helyesírási hibákért csak sietni akartam:(

Napfény

Kép
[/url]
 


Tyű, beindultatok....

Akkor az én véleményem, bár én ugye nem szeretek diétákról írni....Szóval én alapvetően egy AtkinsZandi diétát tartottam, tartok, vagyis kevés ch bevitel, bár gőzöm nincs melyik a gyors és lassú, nagyjából megszokás alapjűn, és legfőképpen húst hússal,de nem zsírosat, figyelek arra is, hogy ne szívinfarktus vigyen el, bár azt sem akarom megérni, hogy a fiam pelenkázzon, szóval valami félúton az öregkor és a tudat megmaradása között akarnék meghalni, szóval húst hússal, kevés chval, DE HA MEGKÍVÁNOM AZT A NYAVALYA CSOKIT, AMI OTT FIGYEL AZ ASZTALOMON, MERT MÉG MARADT KARIRÓL FINI MARCIPÁNOS SZALONCUKOR, SZÓVAL M E G E SZ E M!!!!

Hogy miért???Mert kívánom.... :oops: ja, hogy bűnözök, még széééép, élek és élni akarok, az étel az élet része és nem akarnék diétázni és nem élvezni az életet, de a lényeg:mértékletesség.

Hogy kinek milyen diéta jön be???Ezt az egyén tudja mert egy én van és nem lehet általánosítani.

Ha Sannahnak ez jött be, kívánom, hogy fogyjon és babásodjon, ha nekem amaz jött be, kívánom magamnak, hogy végre beinduljon a fogyásom (3*1000 metet szedek már) , ha Kavicsnak a gyors lassú jön be és jó a vc-ra, akkor tök jó!

Summa summarum:
Mindenki maga döntse el és tapasztalja ki, mire képes, mit tud enni és mit ehet.
Vendég
 


Sziasztok csajszikáim...! :wink:

Látom, komoly eszmecsere alakult ki a diétákról és kajákról, érdeklődve olvasom, hogy ki miben hisz.
Nekem Zentai Andi adta meg a kezdő lökést a diétához, ami alapvetően Lafi elveivel megegyezően folytattam. ÉS ! Nagyon fontos volt, legalábbis nekem: amikor elkezdtem, minden nap !! legalább két órát tornáztam, ez mondjuk nyáron volt, a szabadságom idején, tehát pont két hétig tartott, utána már csak heti 3-4 x 2 óra edzés. Aztán beindult a vadász szezon, és alig maradt időm, sajnos ezzel párhuzamosan a torna is lecsökkent, és a fogyás is megállt. Tehát a mozgás számomra legalábbis elengedhetetlen része a fogyásnak, mozgás nélkül nem fogyok ! mert a diétát ugyan tartom, de nem moccan a mérleg !
Most újra kezdtem, kb 1 hónapja megint heti 3 x edzek, és 1 hete fogadtam egy személyi edzőt is. Na ne gondoljátok hogy hollywoodi szupersztáros allürjeim vannak, az edző segítsége azért kell, mert én magamtól amit tudtam, azt már régóta csinálom. De nem fejlődöm tovább. Így ő most segít olyan edzéstervet összeállítani, ami alapján ha edzem, akkor tovább fogyok, és fejlődöm. Nos, egy hét alatt ismét sikerült beinditani a folyamatokat, tény, kogy eszméletlen kemény tempót diktál ! Majd bele halok...de ugyanakkor nagyon élvezem is !
A diétát pedig vissza kell keményitenem.
Egy bajom van, de az nagy: nem kivánom a húst...... :roll: pedig Zandi szerint húst kell hússal enni, esteleg zöldséggel, mert ez segíti a fogyást. De mit tegyek, ha ez nekem nem esik jól...? Zandi javasolt valamilyen fehérje port, amivel kiiktathatom a húst, na de azért ez kicsit furi... Rejoka most ki lehet magából kelve, nyilván nem lehet port enni hús helyett..... és igaza is van,na de ilyenkor mi van ?? mivel lehet a fehérjét bevinni, hogy megfelelő mennyiség legyen ??
 
 


Kép


Ez volt nyáron, a diéta és torna projekt előtti héten.... hát, elég siralmas....

Kép


Ez pedig Karácsonykor, amikor már kb 1 hónapja nem tudtam sem tornázni,sem komolyan diétázni... azért ez már talán jobb egy picit ! Itt - 13 kg-nál tartottam, és - 2 ruhaméretnél.
 
 


No, Rambóka örömére csak beindul a topik! :)

Zsizsik!
Fehérjét akarsz?

Nyerstojás! :lol: :lol: :lol:
Tudod ahogy a Rocky filmben volt. Reggel hat nyers tojást összeturmixolsz és megiszod! :? Kép Kép :lol: :lol:

Igen, úgy látom alapvetően mindenki egészségesen és a rohadék PCOSének megfelelően akar táplálkozni, miközben próbálja a maga számára a legjobbat kikísérletezni!

Így van rendjén csajok!!!

Hajrá! :)

Zsizsik!
Még egy gondolat!
Ez a személyi edző nekem nagyon szimpi! Én is gondolkodtam régen! Én nem a fogyás miatt, hanem hogy feszes izmokat gyártsak magamnak. :roll: Majd ha már nem fogok szoptatni (fő az optimizmus, hogy lesz tejem! :wink: :lol: :lol: ) és lesz időm, akkor én is be kell szerezzek egy rabszolgahajcsárt, aki szétrugja a seggem, ha nem úgy csinálom ahogy kell! :lol: :lol: :lol:

Lafika!
Én már többször mondtam, hogy nagyon büszke vagyok rád! És Zsizsikre is! Olyan ügyesen és kitartóan csináltok dolgokat! :)

Én nekem csak az jut eszembe, hogy 2006 év folyamán, Petrányi doki mennyit hajtotta a diéta fontosságát. És fütyűltünk rá! Senkit sem érdekelt.
Minek azt!

És azóta lassan eltelik 1,5-2 év és szinte mindenkiben kialakul (előbb-utóbb) egy egészséges igény, hogy változtasson a táplálkozási szokásain!

Rejokát is beleértve, mert már ő is figyel a kenéyrféléknél, hogy mit eszik. Vagyis a legutóbbi elmondása szerint.

Kinek lassabban kinek gyorsabban. :)

Van aki radikálisan változtat, mert nagyon muszáj és van, aki csak lassan alakul, mert nem olyan fontos hogy drasztikus változtatásokat kezdeményezzen.!


Ennek az Atkinsnak jobban utánna kell nézzek. :roll:
A húst hússal az jöhet! Persze! :) De csak szárnyas és hal! (nekem csak ez fekszik)

A zsírt, hát izé!

Szeretem én a házi füstölt szalonnát. De 3 év alatt sem eszünk meg egy fél táblával! :lol: :lol:

De legútóbb rákattantam a libazsírra. Vettem a madaras Tescoban. (150 gr-os kiszerelés), a párom kiakadt, hogy kb. két hétig minden reggel libazsíros kenyérrel kezdtem a napot! :shock: :lol: :lol:
Olyan jól esett! :lol:

Most a maradék ott ül a hűtőben, mert az uram nem szereti én meg ráuntam! :roll:

No, bocs a szájmenésért, csak nem tudok aludni, mert megint dugul az orrom.

És ma párocskák napja van! Mindenki jól dédelgesse meg a párját! :D
Vendég
 


Hát, csajok, bocs, hogy ilyen lavinát indítottam el, de bevallom, nekem nagyon hasznos volt ez a sok hozzászólás.

Norbihoz és Atkinshoz nem értek, azokkal nem is foglalkozom.

Fogyni nem akarok a 47 kilómmal, babásan.

Egy dolgot szeretnék:elkerülni, hogy az inzulinom hegyet-völgyet megjárjon, és a legfontosbb:minden jusson a babáknak.

Úgyhogy egy dolog lesz a szempont, a mértékletesség.Eddig is az volt.
Nem fogok enni tejet, cukrot, mézet, meg hasonlókat.
De olyant, amit megkívánok, és nem nagy bűn, egy picit fogok.
Pld. ebéd után, ha ettem lassan felszívódó dolgokat, egy icipici csoki is belefér.

Sok hús, sajt, gyümölcs mértékkel, és nem lehet baj.

Nekem nagyon tetszett az Andi-féle előadás, annyira logikus volt minden amit mondott, hogy mit miért úgy kell csinálni, hogy bennem fel sem merült, hogy káros lenne.Ő is kihangsúlyozta, hogy mindenkinek mások az igényei, és ami egyik embernek jó, nem biztos, hogy ugyanúgy jó a másiknak is.

Nagyon érdekes, amit a zsírokról írtok.
Nekem az itteni dokim azt mondta, hogy egyek szalonnát is, meg amire lehet, kenjek vajat, mert a zsírok lassítják a felszívódást, és lassabban emelik a cukrot.IR-ben kifejezetten ajánlotta. Mert 47 kiló vagyok, és nem kell fogynom,azért.

Az tény, hogy ahány szakemberrek beszélünk, annyi félét mondanak.És ebből mindenkinek magának kell kiválasztani a neki megfelelőt.

Jaj, csak ne lenne mindentől ilyen iszonyú hányingerem egész nap! :cry:
Tudjátok, mit ennék most?Görögdinnyét... :lol:
Vendég
 


Zsizsik!!!!!!!!!!!!!!!!Szép vagy, gratulálok!

Hát igen, a torna fontos....Én emeltem a met adagomat 3*1000-re és heti 3-4x 50 perc callanetics, mint tavaly ilyenkor, amikor emeltem 3*850-re és elkezdtem járni callaneticsre, ekkor fogytam le, mert a 3*500 sz@rt sem ért, és ugye ekkor lettem babás, na ebből az utóbbit most nem, de az előbbi, vagyis a fogyás jöhetne már!!!A centik látszódnak, anyu szerint is meg én szerintem is, de a nyamvadt kilók nem indultak be!
Vendég
 


ajaj, csajok, én már lassna azt se tudom, fiú vagyok-e vay lány.
inzulinértéket is kell figyelni? akkor most a tej se jó????

nem tudom, én se kívánom a húst hússal. viszont amióta a metet szedem, állandóan mézes kenyeret eszem.
meg levest. mást nem is birok enni. ez asszem nagyon rossz, nem?
nekem mediterrán diétát javasolt a doki, alapban szimpi nagyon.
de nem tudok napi 5x enni, örülök ha a 3 megvan, olyan xarul vagyok a mettől.
fogyás nincs, torna sincs, azért valszinű.

Kép

Kép


Sziasztok!
Hogy Norbi kajáiban nincs aszpartam??? :shock: Nézzétek csak meg jobban! :wink:

Hús-hússal nekem se megy :oops:

Napfény!Ha írsz priviben e-mail címet, szívesen küldök hasznos diétás dolgokat!
Hogy ki mit és hogy követ, úgyis eldönti.
De MOZGÁS KELL!!!

Kép
Kép
 
 


Kavics elküldtem priviben.
Vendég
 


Kavics ez nagyon nagy tévedés! Hülyeség-ellenes vagyok, és nem diéta-ellenes!


Sannah, ami a süssinában van, az szted nem káros? mert akkor nagyon nagy tévedésben vagy. minden édesítőszer káros. mesterséges anyagok.

a legdurvább a margarin.delma és flora. vagy bármelyik.komolyan sajnálom, aki ilyent eszik, nem nézi végig egy gyárban a gyártósoron a gyártási folyamatot...hogy mit eszik...komolyan, amit valahol a világon egy falusi gazdaságban manufakturális körülmények között nem tudnak előállítani, azt nem szabadna megenni...

sannah azért lettél IR-es, mert genetikailag ezt a hibás gént hordozod. ahogy mi is. meg azért, mert zabáltál, zabáltál, és főleg édességet! :lol: :lol:

ne vedd komolyan, nem bántani akarlak, tényleg. de azért el kell keserítselek a jövőre vonatkozóan, mint IR-es, azért nem igazán ajánlott a torta-tortával...akkor inkább banán... 8)

életmódváltás kell, és ebbe nem fér bele a torta-torta később sem, akkor most minek diétázol?

zsizsik ebben csakegy tudn asegíteni, de rengeteg fehérje-forrás van, ami nem hús...túró? meg csomó olyan extra kaja, amiknek csak ő tudja a nevét...főtt tojás...sajt...halat sem kívánod?

bomba csaj lettél!!

Sannah, te jól értem, régen vékony voltál, és most jelentős súlytöbbleted lett?

Kép

Kép
 
 


sannah akármiket hordok itt össze, nem bántani akarlak, és ígérem visszafogom magam, de engem is nagyon érdekel a diétád lényege, és megígérem nem szólok rá egy szót se! kibírom!

de tényleg érdekel, hogy lássunk más szisztémát is Zandién kívül!

Kép

Kép
 
 


Húha!

Ha tudom, h. ekkora vihart kavarok, befogom a számat! :shock:

Bár így legalább Lafi és Zsizsik is előbújtak a csigaházukból! :D

Zsizsik!

Gyönyörű vagy! Le a kalappal! :D
Husik: Ha nekem lenne vadász ismerősöm én tuti rendelnék egy kis fácánt, szalonkát levesnek, őzhusit, vaddisznót..... Bár lehet, h. te meg ezt unod? :roll:
Egyébként fehérje még a joghurt, túró, kefír, tojás is! A fehérjeporok nekem sem szimpik, párom próbált hízni velük pár éve, kóstoltam, de rettenetesen műízük van!

Lafi!

Szülés után a fogyás vhogy érdekesen történik! Nem tudom hogy megy, de én az elején hirtelen megindultam, aztán a kilók elkezdtek stagnálni, de a testem mégis alakult. Belefértem a régi gatyáimba! :D
Az utóbbi időben csiga lassúsággal megyegettek lefelé a kilók, azt hittem reménytelen a dolog, de végül tegnap elértem a terhesség előtti súlyomat. :D :D
( Ez nálam egy kicsit babona, mert annó azt mondtam, h. onnantól jöhet a baba, amikor visszafogytam a terhesség előtti súlyomra! Remélem így lesz!)
Persze van rajtam így is 7 kiló plusz, mert a mélységemnek :lol: az ideális az 50 körüli súly lenne, de már ennek is örülök!
Szóval csak azt akarom mondani, h. ne ijedj meg, a lényeg most a formálódás, aztán majd indul a fogyás is!

Akik Arweneznek!

Van belőle kazi is? Hol lehet kapni? Mennyiért? Érdemes?
Most Lófejű Tesztoszteronlédire tornázgatok, de hányok a mosolyától és ez engem zavar! Tudom, hülye vagyok, de akkor is! :twisted:

Sannah!

Van egy rossz hírem! Mire eljutsz addig, h. tortát ehetnél tortával, nem fog ízleni! :twisted:
Tapasztalatból beszélek, a minap próbáltam :oops: !
Ma meg étcsokival jártam így! Magam is meglepődtem. :shock:
Vhogy egyik sem esik jól!
Pedig én nem igazán diétázom, még csak tanulom a dolgokat.
Ezért is hoztam létre ezt a topikot.

Rejo!

Tudsz hidegen is kenhető vajat? Mert engem érdekelne. Most Rámázok, de az általad felvetett gondolatok engem is foglakoztatnak. Csak a teavaj felhasználhatatlan hidegen! :twisted:

Luca!

Zsírok tényleg lassítják a cukrok felszívódását. De én terhesen képtelen lettem volna zsíros kajákat enni, pláne szalonnát! :shock:
Bezzeg dinnyét!!! :lol: Énisénisénis!!!!!!

Kavics!

El kell h. keserítselek! Nagyon nem fogsz nyáron szőlőt enni, ha majd szoptatsz! Attól ugyanis garantáltan hascsikarást kapnak a dedek! :(
Majd jövőre! Kitartás! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Rejo, bocs, de most nincs sok időm, bővebben majd hétvégén:

Például:

reggeli: 10 dkg pulykasonka savanyú káposztával,vagy paradacsimmaol vagy paprikával,ű

tízórai: a kávém,

ebéd: mindig rendelem Laci bácsitól vagy a gastroyaltól,

uzsi: mandarin vagy narancs

vacsi: laza zöldbabfőzi vagy rakott brokkoli,

ezek csak példák.

Nem zavar mások véleménye, mint gondolom Téged sem, egyéniségek, emberek vagyunk, mindenki más és más. Felnőtt ember létünkre kell lennie saját véleményünknek. A kérdésedre a válasz, igen sovány voltam, majd miután abbahagytam a sportot felrántottam 30 kilót, de már lement 6 (jaj, de jó) viszont akármivel próbálkoztam sosem fogytam, viszont ismét futok, igaz itthon gépen, de hát ez van.

Az igazi az lenne ha ősember lennék, akik nem ismerték a gabonákat, csak húst, "zöldséget", bogyókat és ennyi.
Vendég
 


Ja azt elfelejtettem a savanyú káposztát iszonyatos mennyiségben fogyasztom ( mellékhatás nélkül) és superül eltelít.
Vendég
 


Sannah!

Aha, itt a bibi.

akkor te azért vagy IR-es, mert híztál ilyen sokat. ha visszafogysz, meg fog szűnni az inzulineltérésed.

képzeld, én is versenyszerűen sportoltam, MBII-ben kosraztam, Pécsen, nem is kaárhol, a PVSK-s lányokkal együtt, akik most nyerik a kupákat Rátgéberrel...csak én 16 évesen abbahagytam, felvételire készülés, meg dolgoztam. és én LEFOGYTAM 7 kilót mikor abbahagytam a sportot! :shock: :shock:

Tudjátok mi az elméletem? aki sportol, mint pl. te is sannah, ráadásul te pont ilyen sportot, hosszútávfutás...szóval a test inzulinháztartása meg cukorháztartása meg az egész rendszer erre az adott mozgás adagra és cukorfelhasználásra fog ráállni. és mikor abbamarad a sport, akkor jön az IR, mégha nem is hízik az illető, mert borult az egész rendszer.

mondjuk nekünk mondták, nem szabad telejsen abbahyagni a sportot, de jobban ki kellene hangsúlyozni, mennyire fontos ez.

én is 30 kilo körül híztam, csak én 10-12 diane miatt, 22 terhesség...úúú de lassan megy le....

Kép

Kép
 
 


RAmi, Tünde csinált magának videokazit a tornáról. Majd írok neki, hogy van-e még vagy ad-e még el....(úgyis rég beszéltem velük...)meg majd lassan megint indul az arwen torna, most callázok, ez is elég....
Vendég
 


Rambóka! Lófejű tesztoszteronlédi :lol: :lol: :lol:

Ne aggódj!Nemcsak te vagy ezzel így!Én update-first-ladynkre is csak úgy tudok tornázni, ha leveszem a hangot.Irritál a nyávogása...Brrrrrrrrrrrrrr

Kép
Kép
 
 


Sziasztok! :)

Lófejű tesztoszteronlédi alias Bíró Ica???

update-first-lady alias Rubint Réka???

Nem tudom csak valahogy így bírom összepárosítani a neveket! :lol: :lol: :lol: És itt vighogok!

Rami!
Én az örök optimista vagyok!

gyönyörű szülés élmény
tej
jól szopó csecsemő
hasfájás semmi!!!

Én ebből indulok ki!

Számomra csak egy dolog lesz csapás. Ha a csípőspaprikát nem fogja szeretni a gyerekem. Vagyis a csípőspaprikás anyatejet! :? :roll: No, akkor gondok lesznek! :roll:

Szőlő vagy sem. Anélkül van élet! :lol: Csípőspaprika nélkül nincs!

Egyébként voltam egy nagyon jó szoptatós tanfolyamon.
Ott volt ezekről szó!

Azt mondták, hogy együnk bátran bármit, aztán majd látjuk, hogy van e gond a babóval.

Mesélte a LLL tagja, hogy van olyan gyerek, hogy a paradicsomtól (anya által fogyasztott) fájt a pocak! :shock: Pedig az nem is K betüs! :lol: :lol: :lol:
Sőt a szőlő sem K betüs! :lol: :lol: :lol: Csak ha nem azt mondom, hogy K.rva finom! :lol: :lol:


Rejoka!
Ne má! Margarin és társai!
Ha ezt így ennyire komolyan vennénk, esküszöm semmit sem ehetnénk! De szó szerint semmit!
Semmit! Belegondolni is rossz!!!
Én azt szoktam mondogatni, hogy azért nem vagyok allergiás, mert falun nőttem fel és csak azt ettük, amit szó szerint megtermeltek a ynagszülők. Én nem is tudtam sokáig mi az a bolti felvágott! Csak házi dolgok!
gyümölcs csak házi, télen eltett befőtt. Ami nem bírta a gyűrődést azt kidobtuk. Stb stb.

De ez a világ véget ért! :roll:

Egyébként őszintén kíváncsi lennék, hogy számodra mi az a diéta amit nem tartasz hülyeségnek??? (azt már a múltkor tisztáztuk, hogy a diéta alatt nem a koplalást értjük :!: ) :D
De úgy is jó, ha majd szóban megbeszéljük! :wink: :lol:

Vaj!
Nem kell hűtőbe tenni! Ennyi! Én sem tartom ott. Vagy télen ha mégis betenném, akkor fogyasztás előtt 5-10 percre ráteszem a fűtőtestre.
De a titok !!! nem hűtő!!!

Zsizsik!
Már a múltkor is mondtam, hogy nagyon jó nő vagy!!!

cuppantás!

Most én is savanyúkáposztát eszem! Igazi házit! Isteni! :lol:
Vendég
 


Kavits!

Nem nyert! :lol: A lófejű tesztoszteronlédi a Nagy fogyás egyik trénere. Nem tudom, de engem ugyanúgy idegesít, mint Norbiné! :evil:

Ha a terhességed alatt tömted magad csípőspaprikával, akkor szerintem imádni fogja, de azért pocifájást okozhat!
Ez egyébként szerintem egy jó nagy kérdőjel, h. mitől fáj a pocijuk, tényleg a pocijuk fáj-e, és miért nem jó semmi nekik?
De remélem neked nem lesznek ilyen problémáid!

Vaj tényleg nem romlik meg szobahőn? :shock:

Házi versus E számok:
Anyósom befőttjében annyi a szalicil, h. köhögési rohamot kapunk tőle! :evil: Akkor már inkább a bolti! :twisted: Abban is van tartósítószer, de nem ilyen mértékben túladagolva!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


húha, csajok....
megint végig kell olvasnom mindent és jegyzetelni....van sok hszem :)
zsizsik!!szijja! :D

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
 
 


kavicska nem úgy értem, persze az a világ már véget ért, nem akarok én sem egy bio-farmra költözni, ezt úgy értettem, hogy a margarinban nincs is semmi természetes amit túl feldolgoznának, vagy teletömnének valami régen természetes alapanyagot vegyszerrel stb. az maga a tömény műanyag és mesterséges anyagok tömkelege. SEMMI természetes nincs benne. így értettem.

merthogy maragrint a legnagyobb jóidulattal sem tudnának sehol egy kisebb gazdaságban előállítani. ahhoz vegyipari alapanyagok kellenek csak. semmi más. még csak eperaromában megáztatott fakérget sem kevernek hozzá, mert a fakéreg végül is egy természetes anyag! :lol: az megdöbbentő pl. hogy a világ epertermelésének kb. 5X-sét dolgozzák fel a joghurtiparban. :lol: ki lehet találni hogy csinálják! hát nem a holdról vagy valamelyik másik bolygóról importálnak hozzá epret!

Bár lehet hogy titokban az Afganisztáni kábszerültetvények áttértek epertermesztésre, mert nagyobb biznisz, csak úgyanúgy titokban maradt, és nem tudunk róla! :wink:

ha találnék interneten de nem fogok olyan képsort, ami megmutatja hogy néz ki a margarin a stabilizátorok és keményítők hozzáadása előtt...hujjjj.

diétát majd leírom, csak ma megyünk anyóst köszönteni vidékre, majd holnap vagy este leszek csak.

Kép

Kép
 
 


Zsizsik!!!!
:shock: Olvastam, hogy fogysz, de fotót csak most dobtál fel!!! Hihetetlenül jól nézel ki, izgalmas nő lettél!!! Nagyon tetszel!!!

Rejóka! Egyszer azt mondtam, hogy egy farmon akarok élni, ahol hajnalban fogok kelni, és magam vezetem a traktort, és önellátó leszek, a kenyeret is magam sütöm, állatokat nevelek, paradicsomot kapálok, és a gyerekemet lóháton szülöm........ Ehhez képest csak margarin van idehaza................... :( Pedig a teavajnál finomabb a földön nem sok minden van!
Vendég
 


margarin: ajaj. mondjuk eddig BÁRKI ismerősöm dolgozott valamilyen kajagyárban, azt utána nem ette meg, amit ott csináltak.
ha van képsor, azért érdekelne. :D

nekem egyébként a hurkától is elment a kedvem egy házi disznóölés után, most ne kövezettek meg. 8)

sztem a legjobb ha egy kis olivaolajat teszel a kenyérre.
ha megkivánom, én inkább margarint eszem. a vaj is ki tudja miből van. ha csak nem a házit veszed a piacon.

ja. sőt a tejtermékekből is sokkal több van, mint amennyi tejtermelés. csupa műkaját eszünk. ez van sajna.

csajok, nem tudom ti hogy csináljátok. én egyszerűen képtelen vagyok gyerek mellett figyelni a kajálásra.
amióta igy igyekszem, úgy érzem még annyira se megy. :evil:
egyszerűren nincs időm, aztán eszünk ami van. próbálos egészséges dolgokat venni, de a napi 5x, meg a gire is fogyelni, ti hogy csináljátok?????

ma reggeli: sztem o.k. teljes kiőrlésű kenyér margarinnal :roll:
tizórai: kv, 1 szelet zsömle a gyerekéből
ebéd: gyümölcsleves, halrudacska (panirozott) ???, zöldség, krumplipüre. talán nem olyan rossz, hmmm????

vélemény?

Kép

Kép


rambóka írta:Vaj tényleg nem romlik meg szobahőn? :shock:



Nálunk nem! :lol: :lol: Én ritkán veszek. Havi 1-2szer. de csak amióta terhes vagyok és kb. addig is tart.... kelj fel, feküdj le vaj! :lol: :lol: Így nem romlik!
Már próbáltam, hogy hütő után mikroba tettem. :? Nem kell kipróbálni.

Szóval a lófej nem jött be! De tényleg, így hogy mondod már tudom kire kell gondolni!
De ő nekem nagyon szimpi! :D

Rejoka!
Így már értelek. Hát ez van.
Én azért a margarint nagyon szeretem. De csak a Ramat. :) :lol: :lol:

Csillagfény!
Nekem aterhesség végén kezd nagyon nehéz lenni a diéta. Túrós dolgokat kívánom, de veszettük enném állandóan. :lol: :lol:
pl. túrórudi :D
Vendég
 


Sziasztok!

Rejo: azt nem tudom pontosan, hogy valóban attól lettem-e ir-es, de ahogyan a dokimmal elemeztük a sorom, korábban is lehetett valami ibi velem, de mára ez már nem érdekel.

Kavics: ha van a közeletekben Plus, ott lehet kapni abszolut 0-ás túrót, ahhoz keverhetsz sima joghurtot és azzal nagyon finom... nyam-nyam. ( Én szoktam bele tenni egy kis édesítőt és akkor még finomabb. )
Vendég
 


a túró miért rossz?
sztem a ch-ilag kb 0, nem?
kalóriaértékben sem rossz.

apósom 16 kgot fogyott egy él év alatt, minden este túrót eszik.

én is eszem gyakran vacsira.

mondjuk a túrórudi inkbb. de ha te cinálsz otthon egy kis túrókrémet nagyon pici mézzel, fekete csokival sztem az elmegy. nem????

sztem inkább a túl sok fehérje nem jó, de terhesen kell is!!!!!!!!!!!

asszem csajok, én nem tudok diétázn i, nem is tudom hová menjek, valami jó diabetológus kéne. hogy őszinte egyek, az ittewni irások alapján az a bizonyos zandi nem nagyon jönne be. sztem nem egészséges húst hússal enni.
és vcot sem szoktam mérni, nincs is mérőm. :cry:

viszont a met óta egész nap éhes vagyok és hányingerem is van. :(

Kép

Kép


Csillagfény, a soványtúró 10 dkg-jának ch-ja 3,7, a zsírósé ennél jóval több.
Vendég
 


az nem sok, nem? mennyit cht lehet enni egy evésre? 10-20?

ti ezeket hogy tudjátok számolni? mérlegeztek, táblázatoztok?
nálunk ma rakott kelkáposzta volt, pulykahusival, és barna rizzsel. nyaminyam :D
az asszem diétás.

Kép

Kép

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: