Új privát üzeneted érkezett!

Csillagfény!
Ha egész nap éhes vagy, akkor tuti, hogy nem jól eszel!!!
Szerintem Zandi diétát nem kell ennyire a húst-hússal-ra kiélezni.
Én sem tudok húst hússal enni, sosem voltam nagyon oda érte, viszont az alapokat tarom. A gyors-lassú ch idejét, és a mennyiséget is. És nem vagyok éhes!Pedig ezt korábban nem hittem volna. De az az 5x pici tényleg elég. Pedig én szeretek ám enni!

A tejtermékekkel az a baj, amit feljebb írtam, hogy bár kevés bennük a ch, mégis megdobják az inzulinszintet. Van aki kevésbé is bírja met mellett(hasmas)rám ez sajnos nem jellemző, sőt néha muszáj tejet innom, hogy vécére tudjak menni. :oops: Bocsi!

Én rájöttem, ki a tesztoszteronlédi, és amióta csak ismerem, allergiás vagyok rá!Tenyérbemászó vigyora van :lol:

Kép
Kép
 
 


Csillag, nekem ezt írta a doki és nem vagyok éhes:

napi 150 g-ot eszem:

reggeli: 30 g lassú,
tízórai: 10 g gyors + 10 g lassú,
ebéd:50g
uzsi:20 g gyors,
vacsi: 30g gyors,
ha nagyon éhes vagyok akkor 22:00-kor 10 g lassú.
Vendég
 


Én is így eszem.Nekem a vacsi 40g. "Éjszaka"már nem eszem. :D

Kép
Kép
 
 

 
 

köszi!

tudsz példát irni? illetve én irok valamit, kérlek bíráld felül.

reggeli: 30 g lassú,

pl 1 szelet barna kenyér? mondjuk 1 szelet sajt mehet rá?
vagy 2 deci zabkorpás joghurt (illtve akkor a joghurt se jó, nem?)
ezelet eszem amióta metet szedek reggel is. előtte csak kv volt tejjel

tízórai: 10 g gyors + 10 g lassú,
kv 2 deci tejjel (ez gyors, nem?)

ebéd:50g

az kb mennyi?????
én asszem sokkal többet eszem.

uzsi:20 g gyors,
a gyerek gyümölcséből a maradékot szokktam enni. banán, narancs, alma.

vacsi: 30g gyors,
általában túrót eszem tejfölle, vagy egy szelet barna kenyeret felvágottal, vagy ilyesmit.

ha nagyon éhes vagyok akkor 22:00-kor 10 g lassú.


tejtermék: akkor az most gyors felszivódó, ezért rossz? vagy mi az, hogy megdobja az inzulint?

ti honnan tudjátok mennyi 30g ch? én nem tudom elképzelni 1szerűen, hogy minden evés előtt táblicát bújjak és mérlegeljek. nekem már az is haladás, hogy figyelek az 5 evésre, és reggelizem is. meg figyelek a teljes kiőrlésre, meg a barna rizsre is.

Kép

Kép


Csillagfény!
Én sem nézem ennyire pontosan!Eleinte méregettem, megnéztem a táblázatban, mennyi az, amiket én eszem, hamar ráérez az ember, mennyit lehet.

Én konkrétan a tejet írtam, nekünk ezt hozták példának, hogy bár GI értéke 30, de az inzulinértéke 90. Ebből látod, mennyire emeli meg az inzulinszintet. :shock: De mondom, én az előbb említett okok miatt :lol: néha igenis tejet iszom reggel. Birom. De van , aki nem.
Sajt, sonka, sok sok zöldség feltét(ubi, paradicsom, paprikastb) mehet reggel is meg este is.
Én tízóraira diétás joghurtot, és vagy 3 korpovit keksz, vagy pászka, Wasa, ilyesmi.
Ebédre ezért jó húst enni(csirke, pulyka), mert egyébként könnyen összejön az 50g ch.
Uzsim mindig alma. Imádom. Banánról volt szó korábban. Sajna mellőzni kell. Én nem tudok felet enni belőle, akkor inkább nem eszem.
Vacsi ált. ugyanaz, mint a reggeli, vagy ebéd maradék.

Kép
Kép
 
 


zazzy, villámgyors vagy!

ha lesz babád, tudsz még negyed banánt is enni majd! egyszerűen nem jut több... :D :D :D

tudod a feltétekkel van egy olyan gond, hogy:
a felvágottak bazi egészségetelenek. a pácoltak tömény nitrátosak, a többi (májkrém, kolbászok, szalámi) pedig nagyon zsiros. tiszta E, minden. én is eszem néha, de próbálom heti 2-3 étkezésre redukálni, mert nagyon rákkeltőek.

idényzöldség most a hagymán kivül nem sok van. max csalamádé, vagy savanyú. a többi mind üvegházi, agyon műtrágyázott, stb...

én még a sajtot-tejfölt prefelálom a legjobban, esetleg a füstölt tarját, ha nagyon édességhiányom van, a mézet. :roll: (azt tutkó nem lehet)
meg a tojást, de hát azt se lehet folyton enni.

és ti mit esztek, ha valami fimnomságra vágytok? én imádom a tejberizst, a tejbegrizt, a pudingot, a szilvás gombócot, minden ilyen tilos dolgot!
és ha fáj a fogam valamire (elég gyakarn van), akkor nem nagyon lehet kiszúrni a szemem egy almával. 8)

Kép

Kép


csillag met mellett folyton éhesnek lenni, az a hipo. nekem is volt. kell egy kis idő, míg a szervezeted újra megszokja a metet.

Kép

Kép
 
 


Lányok!
Én azt szeretném kérdezni, hogy a nyersanyag-mennyiséget "egyben" kell mérni vagy tisztított formában. Gondolok itt pl. a narancsra. Héjával vagy anélkül mérjem?
Vendég
 


Csillag!Ezekben igazad van, amit leírtál, én is max valamilyen sonkát eszem(selyemsonka).
Nálam mostanában a finomság a diétás lekváros kenyér!Nyami!(persze barnával nem olyan izgi, de finom)De ezekre is nagyon oda kell figyelni, mert két diabetikus lekvár közül is az egyikben majdnem kétszerannyi a ch, mint a másikban!!! :shock:
Amúgy meg úgy vagyok, mint Lafi, ha megkívánom(nagyon és már nincs mit tenni)akkor megeszem.Számolva a ch-ját.Nem jó, mert fogyni kéne, de néha egyszerűen muszáj. Magam sem tudom, mitől van ez, átvészeltem a karácsonyt gyakorlatilag nulla édességgel, most meg egy hete meg vagyok veszve, és mindig csoki kéne! :oops: Talán mostmár múlik... :lol:

Tegnap elfelejtettem, hogy a krumplipüré a legrosszabb, amit krumpliból enni lehet.
Tudjátok, minél jobban "szétroncsolunk" valamit, annál rosszabb. Márpedig a krumplipüré igencsak szét van roncsolva!

Kép
Kép
 
 


zazzy, én ezt megint nem értem.

1. mi változik attól, hogy szét van roncsolva?
2. krumpli = gyors ch, sok ch, nem?
tej, vaj / margarin - lassú, kevés ch, tehát lassítja a lebomlást, nem???????

(3. nagyon finom. :oops: )

Kép

Kép


Csillagfény!

1., Minél jobban feldolgozol egy élelmiszert annál könnyebben szívódik fel, emésztődik meg! A szervezetnek nem kell vele kínlódni!
2., krumpli gyors CHnak minősül, de csak a cukorbetegeknél. PCOSoknál a dietetikus eldönti, hogy ehetsz e vagy sem (pl testsúly, IR mértéke) és megmondja, hogy milyen formában eheted. Pl. sültkrumpli olajban, lassabban szívódik fel, ehető lenne, de akinek túlsúlya van, annak nem túl jó, mert az olaj is hízlal
A tej nem lassítja a felszívódást. Vaj esetleg, vagy a margarin, de annyira keveset teszel bele, hogy érdemben ez nem módosít a felszívódáson. Vagyis nem lassít!

3., igazad van. Nagyon finom! dehát én krumplit kruplival tudnék enni.

Ha kiszámolod, hogy ebédre mennyi gyors/lassu CHt ehetsz, akkor símán belefér a krumpli!


Pl.
krumpli leves, kruplifőzelés, krumplis Fasírozottal! :lol: :lol: :lol:

Cherry!
A megpucolt gyümölcs és zöldség!! !

Ha főzöd. PL. rizs, baba, lencse. stb. Ott a száraz még nem beáztatott mennyiség súlya a döntő!!!
Vendég
 


Sziasztok lánykák,

köszönöm a dícsérő szavakat a külalakomat illetően ! :lol: :lol: :lol: Jól esik, megmondom őszintén, és büszke is vagyok rá, hogy már ennyit sikerült elérnem !

Túró: edzőm, Gergő is azt mondta, hogy a zsírszegény túró jó fehérjének, ha nem megy a hús, akkor egyek túrót, egyek joghurtot. Most direkt kerestem olyan túrót, ami zsírszegény - fogyni vágyók, ez fontos, a ch érték a félzsíros és zsírszegény között szinte azonos, de a zsírtalrtalom 20-25% illetve 10 % alatti !! és fogyásnál ez is szempont ! - és keverek hozzá natúr joghurtot, édesítő löttyöt, és reszelek bele citrom héjat, nyami !! nagyon finom ! gergő szerint ha almát reszelek bele és fahéjat keverek hozzá, az is nagyon finom .
Megmondom őszintén, hogy elgondolkodtam azon, hogy ismét megkeresem zandit, nekem bejött amit első alkalommal mondott. Most valamiért nem igazán indul meg a fogyás, és lehet, hogy megkérem, állítson össze nekem egy konkrét étrendet, napról napra. Tudom az alapelveket, számolok, és mégsem fogyok tovább. Már vagy 3 hónapja áll minden.

Olvastam a babás topicunkat is, pocakos mamikák, akik a finisben vagytok, rajtatok a világ szeme, az enyém mindenképpen !! Nagyon drukkolok mindenkinek, hogy szép szülése legyen !! :lol:
 
 


Zsizsik, boldog névnapot!
Vendég
 


zsizsik, Isten éltessen sokáig!


csajok, én nagyon xarul vagyok a mettől. nem is tudom jó-e nekem. egész nap hányingerem van, igazából nem is kivánok semmit, kimondott megerőltetés 5x enni. viszont ha elkezdek enni, nagyon éhes leszek.
és nem is nagyon tudok rendes kaját enni, csak levest, kenyeret, meg a gyerek száraz vackait (kölesgyoló, bugáta, ilyesmi), vagy gyümölcsöt.
ma nem is reggeliztem, csak tejeskávét ittam, de nem lettem rosszabbul, mint egyébként.
és még csak 2x850-et szedek, de nagyon azon vagyok, hogy itt meg is állok, hátha elég lesz ez is.
ami a legrosszabb, hogy amióta metet szedek, és "diétázom", azóta nem fogyok semmit, mondjuk tartom a súlyom.
előtte kb 2 hónap alatt fogytam 7 kilót. (ebből egyszeri mettel egyet)
viszont a petefészkem néha szurkál. :D szóval legalább érzem, hogy van, úgyhogy valamire csak jó.
sztetek mit csináljak? megszokom?

Kép

Kép


CSillag, megszokod, nyugi. mennyit szedtél előtte????mert ha akkor 3*850-et, akkor most is megszokod...
Vendég
 


nekem amikro elkezdtem megint a met-et először hipoztam tőle, de nem is kívántam (végre) az édességet. viszont ettem rendesen, tetemes mennyiséget mellette. most,hogy elkedztem fogyizni-diétázni nem kavar be semmit sem. kopp-kopp. felemeltem én is 3szor500mg-ra. holnap megyek inzulinmérésre. ha gebasz van megyek tűű-höz. ha nincs akkor is:) akkor szedjem-ne szedjem a met-et??? (de tuti van :? )

én is próbálom ezt betartani. de sajna sokszor a tízórai és az uzsi kimarad. ma a reggeli is. de nem voltam éhes :shock: délben jutott eszembe.....
de már fogytam. végre...

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
 
 


sziasztok!


látom egy kicsit haldoklik a topic.

minden tiszteletem lafinak, meg az összes terhesen diétázónak! én ezt más most sem tudom.
tegnap megettem 4 banánt.... :cry:

a gáz az, hogy van hogy egész nap alig kívánok valamit, mert rá se birok nézni a kajára, máskor meg folyton csak ennék. még szedem a metet is.
annyi a mentségemre szóljon, hogy próbálom ezúttal az egészséges variációkat. pl a napi 1 tábla csoki helyett inkább a banánt, meg a cukortalan kakaót választom.
de asszem a ch sokkal több, mint lehetne.
ezzel ártok a gyereknek? miben???????????????

lehet, hogy el kéne mennem diabetológushoz. a házidoki vajon adhat az sztkshoz beutalót?

Kép

Kép


Csillagfény, én éppen így voltam/vagyok!
Kívánom azt a fránya banánt, meg 5-6 narancsot, meg kivit, meg a friss, ropogós, fehér kenyeret!
De amit kellene, azt nem!Így inkább nem is eszem, úgyis folyton a torkomban van a gyomrom,és már fogytam is...most 46 kiló vagyok.
Sajtot sokat eszem.Az legalább nem árt.

Majdcsak elmúlik ez a nehéz állapot...
Vendég
 


Csillagfény, én még nem is gratuláltam Neked!
Óriási gratula!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Hellósztok itt is!

Luca, teccik ez a sok zöld a katicabogárral.

Na, azt mondta Rambóka, h írjam ide a puliszka receptjét.

Mna.
Személyenként kb. egy csésze vizet kell mérni (ez felnőtt adag. Km 2oo-25o ml). S akkor abba a vízbe sót kell tenni s felfőzni. AMikor jól lobog, akkor bele kell szórni a puliszkalisztet. (Puliszkaliszt, azt hiszem, h MO-on máléliszt néven ismeretes, vagy mittudomén. A lényeg, h a törökbúzát (kukorica, tengeri, mind ugyanaz) megőrölik és arról a lisztről van szó.
Nem tudom mennyit, mert soha nem mérem ki, csak csorogtatom a zacskóból. De óvatosan, h ne legyen csomós, folytonos kavarás mellett kell apránként töltögetni a lisztet. Hogy mégis mennyit? Szerintem egy kávéscsészényit személyenként? nemtom. Aztán olyan kell legyen az állaga, mint a tejbekásának.

Aztán lehet enni juhtúróval. Mi nagyon szeretjük pörköltek mellé is.
Disznóvágáskor is ez a vacsora, kolbásszal és fini savanyúuborkával.
De a legjobb:
kitöltöd egy guszta kicsitányérra a puliszkát, teszel rá tehéntúrót és tejfölet. Hmmm...

Nemtom mennyire diétás, fogalmam sincsen, h mennyi a CH-ja.

(Közben azt röhögöm, h a magyarországi és az erdélyi nyelv a kaják megnevezésében különbözik leginkább. Mi eszünk itt ilyeneket, hogy:
murok, pityóka, vineta, gríz, laska, árdé...
s még kitudja, hogy mi nem jut az eszembe :))

Legyetek jók!
Kir

Kép
 
 


Kir!

Köszi!
Ezek szerint vízben kell főzni.
Én a neten már olvastam tejjel főzve is ill. kukoricadarából is. Ezért voltam kíváncsi az autentikus változatra.

Szerintem juhtúróval nem hízlalhat annyira. De még sosem ettem juhtúrót. :?

A dednek tejben főztem kukoricadarát, snidlinghagymával, sósan. Egész jó lett!

puliszkalisz=kukoricaliszt

A többinél tippelek:
murok=répa? fehérrépa?
pityóka=krumpli/burgonya
vineta=gőzöm sincs, de vmi szőlővel kapcsolatos lehet
laska=nálunk gomba, de van aki a kockatésztát hívja így
árdé=na ez megint teljesen ismeretlen :oops:

Magyarországon belül is vannak szavak, amiket nem mindenhol értenek! Amíg Veszprém megyéből le nem költöztünk Baranyába, pl. sosem hallottam a "pirgálni" szót! (Megfejtéseket zárt borítékban jelszóval lehet beadni a Pf. 114-re :lol: )
De zalai barátném is tudott meglepetésekkel szolgálni! :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


vineta az a padlizsán, nem??
Vendég
 


Hahó! Egész jók vagytok ketten! hehe

murok=sárgarépa, a fehér zz petrezselyem
pityóka=krumpli/burgonya
vineta=padlizsán, hajrá, Norka!
laska=tészta. mindenféle tészta az laska. Nálunk a tészta az süteményt jelent. Mindenféle sütemény neve: tészta. A "süti" szót én csak a fórumokon használom, meg a tésztát a laskára. hehe. Igen, létezik laskagomba is.
árdé=még szép, hogy ismeretlen. Paprikát jelent. Tk. romn szó, de egészen átvettük (sajnos)


Na de a puliszka tejben főzve írtó szar lehet, meg sem kóstolnám, az tutti, pedig nem vagyok én válogatós fajta, megeszem én a tejbekását, tejberizset, tejbelaskát is. (Ez utóbbit kevesen szeretik.)

Nem mondtátok, h akkor a puliszkának nagy-e a CH tartalma vagy GI-je vagy mije?

Tájszólás, tájszavak. Itt is vannak olyan szavak, amiket a "messziek' nem értenek. Lásd Szatmár, Nagyvárad környéke totál máshogy beszél, mint a székelyek. A kolozsváriak meg írtó ronda román hangsúllyal, de az már nem tájszólás, hanem valami aberáció. A suliban nem győzöm javítani a kölykeket sokszor...
Más: alig tudok románul. Szörnyű, de amióta itthon vagyok a kölyökkel, rohamos tempóban felejtek. Ha valahol hirtelen románul kell beszélni, akkor alig jutnak eszembe a szavak s dadogok összevissza. Meg vagyok lepődve magamon :))

Kép
 
 


Éjjeli bagoly üzemmód....

Nem nem! 9 óta alszom. Kép Túlságosan pihent a szervezetem! :D Az orrom rohamos tempóban javul! Kép

Kir!
A puliszka isteni dolog! Én főleg tejföllel szeretem. 20%sal. :roll: Eheted mert "diétás"!
Anyósék mindig azt készítenek, amikor náluk vagyunk. Reggelire! Miattam! :lol: :lol:
Én még életemben nem főztem.
A túróspuliszka se kutya. :lol: :lol:

Basszus, most annyira megkívántam.... :roll:
A múltkor sem találtam kukoricalisztet a Tescoba. Azzal akartam készíteni a túrógombócot. (pont úgy kell mint a búzadarásat, csak kukoricaliszttel. Nagyon finom!! Nők lapjában olvastam régebb!)
Vendég
 


Luca, azért terhesen ne trkedjünk fogyásra.
A banánban mennyi a ch?

volt egy kolléganőm, terhességi diabéteszes volt, és minden nap 10-kor evett egy banánt. diabetológushoz járt.
nem tudom, egy csomó jó anyag van benne. én nem tudok terhesen éhezni.
nem terhesen se. azt felfogom, hoyg napi 1 tábla csoki nem jó a babának, de napi 1 banán tuti nem árt semmit. ????????

Kép

Kép


Csillagfény, nem tudatos az éhezés, egyszerűen nem kívánok enni semmi normálisat, csak olyant, amit nem szabadna.De olyant meg nem merek!
A banánnal csak az a baj, hogy gyorsan szívódik fel, gyorsan emeli a vércukrot, aztán hirtelen termelődik a sok inzulin,amitől aztán leesik az ember cukra.Onnét meg már megette a fene.És EZ az, ami nem jó a babának. :cry:
Vendég
 


érdekes, én bizonyos kajáknál valóban érzem, hogy éhesebb vagyok utána, mint előtte (pl tészta, a durum is!), zsemle, akármi, de a banánnál pont nem. A tejnél se kimondottan.

miért nem jó, ha egy kicsit lejjebb van a cukrod a babának? most a sok nem jó, vagy a kevés? vagy egyik se?

Kép

Kép


Ha alacsony a vércurszint, romlik a sejtek oxigénellátása.Pld az agyba is kevés oxigén jut, azért vagyunk rosszul.
És ilyenkor a lepény oxigénellátása is romlik.Ezért kellene elkerülni az ilyen helyzeteket azzal, hogy betartjuk a diétát, és a vércukrunkat viszonylag állandó szinten tartjuk, minimális ingadozásokkal.


Én legalábbis valahogy így gondolom.Lehet, hogy mások pontosabban le tudják írni. :oops:

Ha magas a vércukorszint, az megint más problémát okoz, az sem jó!!!!!Mert akkor meg a magzat hasnyálmirigye dolgozik nagyon sokat, amiből megint csak gond lehet.

:cry:
Vendég
 


Csillag, még rosszabb a babának a hypozás, mint a magas cukor. Pont azért, amit Luca leírt.

Én Bogival rengeteget hipoztam. Aztán megelégeltem a dolgot és rájöttem, hogy kicsit tudatosabban kell ennem, mert baj lesz. Kb.18.hét után elkezdtem afféle GI diétát követni, és sokkal jobb volt így. Kb 28-30.hétig odafigyeltem, nem is híztam sokat. Aztán sajna a végére már megint sokat lazultam. Lett is sok magzatvizem, mindig mondták is az UH-n... Bogi behipozott szülés után, annyira sok inzulint termelt, mert hozzá volt szokva a magas CH ellátottsághoz, gondolom. A mostani terhességnél fegyelmezettebbnek kéne lennem, lehetőleg végig.
Vendég
 


Sziasztok,

Szeretnék hozzátok csatlakozni.

Régi lombikozó vagyok, 3 stimun vagyok túl, azoospermia miatt Tese-icsi lombikozunk, küzdünk a saját gyerekért. Rám ezidáig azt mondták, hogy egészséges vagyok leszámitva majdnem 40 kg-am túlsúlyt és a múlt héten közölt hirt amit a petefészkemre mondtak, hogy pcos. Hormonjaim tökéletesek, spontán peteérésem is volt, stimuk alkalmával is 7 db petesejtet szoktam produkálni, igaz kb. 20 tüszöből. Régebben is felvetödött a pcos lehetősége nálam, de mivel mindig jók voltak a hormon eredményeim, mindig elvetették a pcos lehetőségét. Hosszú ideig szedtem (kb. 3 év) a Diane 35-öt, fogytam is majdnem 40 kg-ot annó, de ahogy abbahagytam a fogigátló szedését 2 hónap alatt 20 kg-am repült rám, ami 1 év elteltével 20 kg-mal gyarapodott úgy, hogy az étkezésem mennyiségén nem változtattam.
Jelenlegi célom, hogy következő ET-ig szeretném leadni a súlyom 10%-át, el is kezdtem a 90 napos diétát, de miután 2 hét alatt gyakorlatilag nem változott a súlyom, ez gondolom összefüggésben van az esetleges pcosommal is, ezért szeretném az IR diétát csinálni, ehhez szeretnék tanácsokat tapasztalatokat gyüjteni. A történetemhez még az is hozzátartozik, hogy a jelentős túlsúlyom miatt már több mint 1 éve felirták és azota szedem a 2x1000 meforált. Még ma be fogok jelentkezni az Mensmentisbe.
Tudnátok segíteni nekem, hogy kezdjek a fogyokúrához, diétához?

Kép

csibe
 
 


Rambóka!

pirgálni= cukorborsót fejteni
Ugye? :lol:

Lona
 
 


szóval ha leesik a vércukrom elmehet a baba??????????

és mi van ha olyan hányingerem van, hogy alig tudok bármit is megenni?
reggel meg este szoktam enni, azért mert szednem kell a metet. napközben inkább csipegetek, hogy ne éhezzen a baba, de alig van kaja, amire rá tudok nézni. norka, te hogy vagy?

Kép

Kép


csajok, ez ugye elmúlik a 12. hét után?

a férjem nagyon rendes, tényleg mindent megcsinál. de mégy igy is sokszor csak döglöm marci mellett, vagy beteszem a járókába. nincs erőm semmihez.
remélem elmúlik. ezt nem bírjuk ki 40 hétig.

Kép

Kép


Csillag!

Ne pánikolj!
Dehogy fog elmenni a baba!
Én sem tudtam a ropin kívül semmit sem enni az elején, fogytam is két kilót, de aztán bepótoltuk! :twisted:
Egyél amit tudsz, és inkább sokszor keveset.

Lona!

Tiéd a két hangszóró! :lol:
Nekem mindig az jut eszembe róla, h. kapirgálni, mert annó láttam ahogy anyósom a körmével egyenként kapirgálja ki a szemeket a borsóhéjból (vasárnapi ebéd reggel 6-tól délután 3-ig készült ilyen hihetetlen sebesség mellett :twisted: ). Nálunk úgy fejtjük a borsót, h. megroppantom és egy mozdulattal kitolom az összes szemet. Azért így vmivel haladósabb! :lol:

Csibe!

Mielőbb kéne egy alapos kivizsgálás, mert sajnos a lombikcentrumok eléggé nagyvonalúan ki szokták jelenteni, h. a hormonok rendben, holott esetleg nem egészen így van!
Fura, h. egy éve szeded a metet és mégsem tudtál lefogyni,. bár, ha közben folyton hormonoztak akkor lehet, h. ez is közrejátszik!
Ha van pajzsmirigyproblémás a családban, akkor fennáll a veszélye, h. esetleg nálad is az a baj,mert a pajzsmirigy alulműködés is okozhat nagyfokú túlsúlyt!
De éppúgy lehet az IR-től is.
Valószínű, h. sokat javítana a teherbeesési esélyeiden, ha megszabadulnál attól a 40 kilótól, de legalább a felétől. Lehet, h. nem ártana dietetikus segítségét kérni, személyreszabott étrenddel talán könnyebben menne a dolog!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Csillagfény, én sem tudok enni.Azt próbálom betartani, hogy nagyon ne bűnözzek...tehát csoki, cukor, ilyenek nincsenek.De gyümit többet eszem, mint szabadna.
És én is rágcsálok néha ropit, meg mogyorót is.

Én is abban reménykedem, hogy a 12. hét után jobb lesz. :wink:
Vendég
 


mi az, hogy gyümit többet eszel, mint szabadna? gondolom nem szőlőn meg banánon élsz. azért az ikreknek is kell valami. sztem a gyümölcstől csak nem lesz bajunk. nekem is a gyümi az egyetlen amitől nem undorodom alapban.
csak néha.
már fogytam 1,5 kilót. viszont én ettől egy kicsit félek, sztem nem jó a babának. azért a gravidádt megkapja minden nap. eddig csak egyszer jött ki belőlem, de akkor pótoltam. :oops:

Kép

Kép


lógabábé, papatyi? :)

én kefírt döntöttem magamba. az is jó.

rami, nem ettél még juhtúrót?? nemáááán!! és a juhtúrós sztrapacska????

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
 
 


nafene

méghogy pirgálni... :D én azt hittem, h ugyanaz, mint pirkálni

tudjátok amikor valaki irka-pirkál... főleg a gyermekek szoktak, fognak egy írószert s azt mondjék, h írnak... hehe

lányok: sztem nem kell ennyi gondot csinálni a kajálásból. Cukrosat ne, fehérliszteset keveset. AKi ezt betartja, az már túl van a nehezén...
ha gyümölcs, akkor ne szőlő legyen, vagy ha az, akkor tényleg kevés belőle.
De nem méreg az sem... relax! - ez a legeslegfontosabb!!!

Na puszik, nem papolok tovább, mert valaki megver még a végén :))

Kép
 
 


Az irkaFIRKA, nemde??? :lol:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Kezdő diétázó csatlakozna a személyemben hozzátok... Az elmúlt hónapban - miután Vili 13 hónaposan abbahagyta a szopit - kivizsgáltattam magam egy belgyógyásszal, voltam cukorterhelésen inzulinszintekkel és hormonsoros, pajzsmirigyes vérvételen. És bár az inzulinszintem határeset, a hormonsor egyértelműen alátámasztotta a PCO-t... Örülök, hogy végre jó kezekben vagyok, hozzáértő orvos kezel, és el is szomorodtam, hogy most már ez van "életfogytiglan" - mivel hogy gyógyszert kell szednem (meforal - péntek óra) diétáznom kell és no meg sportolni (a heti egy helyett 3x). Habár azt mondta a doktornő, ha nagyon jól csinálom a diétát és a sportot, lehet, hogy nem kell a gyógyszer.

Sok mindent elmondott a doktornő, de van a leletemen egy sor dolog, amit nem értek. És első nap egészen kétségbe estem, amikor kiszámoltam, hogy a megadott kalóriaszint mellett a kalóriamennyiség 3 db 20 grammos müzliszeletnek felel meg, holott fogyókúráznom nem is kell - mi lenne, ha még azt is kellene???...

Most csak itt-ott olvastam bele és - Csillag - nekem a tejet letiltotta a doktornő, de a többi (sovány) tejtermék mehet.

Majd visszaolvasom a topikot, abból biztos sok kérdésemre választ kapok.

Vöcsök

Kép
 


előzetesen csak egy kérés: mit jelent az, hogy hipózni???

Kép
 


Vöcsök, szia!Hipózni:akkor lesz ha kevés ch-t ettél...ekkor olyan érzésed van, mintha elájulnál, gyenge vagy, verejtékezel...egy kis csoki rengeteget segít ekkor. Hipózáskor lemegy a vc értéked...
Vendég
 


Egyébként sikerült 2 nap alatt túljutnom az önsajnálaton :):):) (Mert így az én kezemben van a sorsom, és megakadályozhatom, hogy cukorbeteg legyek.)

Hálás vagyok a férjemnek, aki mindenfélét kikeresett az interneten, és önként "csatlakozott" a diétához. :)

Leafed: Köszi. Én néha szédülök és majdnem remeg a kezem, ez ugyanaz? (A doktornő erre úgy rémlik - pont az ellenkezőjét mondta: túl sok a cukor a vérben...)

Kép
 


Vöcsök, én ezt érzem pont amikor hipózok... :shock:

szegény férjed, de le a kalappal! az enyém ebbe nem ment volna bele... :cry:
Vendég
 


Az enyém sem... :cry:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok !

Nem szoktam számolni mennyi ch-t fogyasztok.. ha valaki úgy ránézésre meg tudná mondani, hogy kb. mennyi lehet... megköszönném :)

reggeli
1 db zsömle Flora margarinnal megkenve (vagy 1,5 kifli)
2 vastag szelet pulykamell sonka vagy szalámi
1 szelet sajt + uborka

uzsonna 1 nagy kivi + 1 (5 dkg-os) diós fornetti
vagy alma + 1 csokis keksz

ebéd : 1 tányér húsleves tésztával, zöldséggel
1 fél adag juhtúrós, csirkemelles lasagne
1 körte

uzsonna : 1/3 zacsi Bio köles vagy 1 banán vagy 2 csokis keksz

vacsora : 1 tányér húsleves, tésztával, zöldséggel
1 zsömle sajttal, szendvicssütőben sütve
1 kis adag tejbegríz

vagy a leves mellé, 1 kis adag petrezselymes krumpli
1 szelet rántott hússal

Csokit nagyon ritkán eszek, max. 3-4 kis kockát, gyümölcslevet és tejet max. délután 1 pohárral és inkább hétvégén, amikor otthon vagyok.

Mostanában gyakran érzem úgy, hogy tele a hasam, de mégis gyötör az éhség.. Lehet valamit nem jól csinálok ? Számolni lusta vagyok.
Én meghalok leves nélkül, délben is este is ennem kell :) pedig próbáltam már úgy, ha nem eszek levest, hátha több tömény csúszik le, de ez nem vált be..

Puszi
Niki
 
 


Mniki én is meghalok leves nélkül. :-)

jaj lányok, én le se merem irni, miket eszem. bár nem nagyon híztam a terhesség alatt.
mondjuk tej nélkül nem birom. de tésztát is eszem, krumplipürét is.
igazából nem is tudom mit lehetne enni, én nem ismerem ezeket a modern reformkajákat, meg nincs is sok időm babrálni vele, igy általában maradok valami hagyományosnál. :cry:
na nem is beszélve arról, hogy mióta terhes vagyok, nincs energiám folyon vásárolni se, igy az van, ami éppen van itthon. és van, hogy elég üres a hűtő.... :oops:

csokit nem, meg sütit se, de valszinű a húsvéti vendégséget nem birom ki.
még szedem a metet, tornázni még nem kezdtem el, majd a 13. héttől, viszont Marcival nagyokat sétálunk, ha jó idő van.

közben viszont állandó lelkiismeretfurdalásom van :roll:
miért árt a babának a vércukor ingadozás? mi baja lesz tőle??????

én nem tudok diétázni, se időm, se energiám, se kitartásom. :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép


Csillag! Babát vársz???? Gratulálok!!!! (Mindig csak 1 topikot tudok figyelni, és miről maradtam le....)

Vöcsök

Kép
 


Szia Vöcsök!

itt nem nagyon van forgalom, néha azért benézhetnél a babaás topikba, hiányzol! :lol:

Kép

Kép
 
 


Csajok!

Mivel senki nem rak fel diétás dolgokat, gondoltam talán ez elfér ide:
http://www.elelmezes.hu/szamok/07/03/17.htm

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron