Új privát üzeneted érkezett!

Szasztok skacok!

Hát itten van egy topik amiben kérdezhetünk egymástól, megoszthatjuk a tapasztalatainkat, recepteket cserélgethetünk, meg úgy eleve...

Tarthatjuk egymásban a lelket :)

Hajrá :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Kezdjük a GI-vel:)

Not all carbohydrate foods are created equal, in fact they behave quite differently in our bodies. The glycemic index or GI describes this difference by ranking carbohydrates according to their effect on our blood glucose levels. Choosing low GI carbs - the ones that produce only small fluctuations in our blood glucose and insulin levels - is the secret to long-term health reducing your risk of heart disease and diabetes and is the key to sustainable weight loss.

Egy link a sok száz közül (GI-s adatbázissal)

http://www.glycemicindex.com/
Vendég
 


Csakegy!

A spenót milyen értékelésű?
Mert ma azt ettünk a gyerekkel, igaz fehér liszttel ment a rántás (mert a teljes kiőrlésűt elkezdte enni vmi gömbölyű állat, úgyhogy azt kidobtam, de majd szerzek újat!).

Engem itthon süthető kenyerek érdekelnének, de olyan, ami nem igényel kenyérsütőgépet, hanem tepsiben süthető. És lehetőleg variálható is különböző magokkal, egyebekkel.

Meg teljes kiőrlésű palacsinta, ha csinált már vki olyat.

És úgy alapban az is, h. mi a fene a különbség a teljes kiörlésű és a durum liszt között?

(Most egyenlőre ennyi, majd a többi kérdést később zúdítom rád! :lol: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 

 
 

Rohadt jó, elszállt az opera és vele a hozzászólásom... na akkro újra :)

Spenót: alacsony GI (15), minimális CH, terhesen nekem az abszolut szabadon ehető kategória... lett volna ha nem kóstoltam volna bele anyósom nekem készített spenótjába... na utána rosszul voltam a főzeléktől... a sima leveles spenót jöhetett (pl. sma mirelitt spenótra rádobtam a mirelitt halat és az egész ment a sütőbe... amire felolvadtak, lényegében el is készült :) Csak ezzel nem tudtam bevinni elég CH-t (majdnem 0 volt benne) ezért mindih hozzá kellett ennem valamit ami ugyancsak alacsony GI stb... szóval inkább leszoktam róla... ha nincs minimális CH előírva akkor jó :) (vagy főzelékként ahol a liszt adja a CH-t... bár mi otthon zabpehelyliszttel sűrítünk leginkább... bár annak is marha magas a CH tartalma, a GI-t meg nem tudom)

Kenyér:

............................................................................................
A férjem hiperszuper kenyérreceptje :)

270 ml víz
225g tönkölybúza liszt (TK) - mi frissen őröljük (van a robotgépünkhöz egy kiegészítő kütyü amivel itthon is tudunk gabonát őrölni - teljesen más az íze a frissen őröltből készült cuccoknak!)
225g rozsliszt - mi frissen őröljük
2-3 ek olaj
1 kk méz
1-1,5 kk só
1/4 kocka friss élesztő
3 EK sikér
köménymag + amit akartok bele

gépben sütve: folyadék az aljára, szilárd a tetejére aztán mindent bele

kézzel sütve: összegyúrni a tésztát, keleszted 1 órát, megint összegyúrni, megint keleszteni, megformázni, még keleszteni, be a sütőbe: 225 fokra felmelegítenia sütőt, berakni a sütőbe a kenyeret, azonnal letekerni 200-ra, kb. 40 perc sütés

(pizzatészta u.ez de abba mi csak tönkölyt pakolunk)
.................................................................................................

TK palacsinta: még nem csináltam, de tervezem (hajdinalisztből)

TK vs durumliszt: A TK az simán annyit takar, hogy az egész búzát cakli pakli ledarálja az ember... a durumliszt meg durum búzából készül.... (ehhez képest ott a graham liszt ami lényegében sima liszt amibe utólag keverik bele a korpát)

Ja... és simán lehet, hogy néha hülyeséget is írok (ha pl. csak emlékezetből írogatok), nem vagyok én dietetikus csak egy sima közgazdász:)
Vendég
 


ja... ami még marha jó recept, terhesen ez volt a megmentőm:)

Almásrétes:

Végy egy csomag TK réteslapot (Metro, spar, kaisers stb.)
Alma lereszel (nagylyukúval), réteslap összeolajoz, dió az egyik végére, rá a reszelt alma (ha nem számít a GI akkor mazsola is mehet rá), reszelt almára dió összetekercsel és kész. Ebbe nem kell se méz se cukor, ha jó sok alma van benne akkor tök jó édes. Ráadásul egyszerű:) (A ch meg simán kiszámolható - adott ugyebár a réteslapé a dobozról, ehhez jön az alma ch-ja és a dióé... ). Nem lehetett vészes a GI-je (mazsola nélkül) mert nekem nem igazán piszkál bele a cukromba.

Csináltam káposztás rétest is... az jó macerás volt viszont mindenkinek bejött... (káposzta GI-je is alacsony... a ch is!)
Vendég
 


ja... a káposztát persze nem karamelizáltam, úgy is pont jó volt (nem is értem miért ír cukrot az eredeti recept... az egyik nagyevő ismerősünk pl. észre se vette, hogy kihagytam belőle)
Vendég
 


na még egy tipp: drága de praktikus a vörös lencse. Én tészta helyett azt pakoltam a minimális CH-s zöldséglevesbe, így lett benne (értékes) CH is és sűrűbb is lett.. azért a vöröset mert az pillanatok alatt megfőtt... (de ott a sima lencse is, az olcsó és mindenhol elérhető csak tök sokáig kell főzni)

Ja... és azért írok múltidőben mert amióta Lilla megszületett lényegében soha nem főztem, egyszerűen nincs hozzá kedvem... pedig kéne... (na jó, de tök gáz úgy fözni, hogy 2 percenként ki kell rohanni... főleg ha valaki eleve nem szeret...)
Vendég
 


gyors: én már csináltam palcsit durum lisztből,meg tönkölyből is. jó lett.többit később. pá

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
 
 


Ezt a linket pedig már az indexre is felpakoltam, Kisa Judit receptjei (nekem ő az abszolut kedvenc dietetikusom, őt szoktam mindenkinek ajánlani, olcsó és jó... nagyon jó)

http://www.rakellen.hu/index.php?page=receptek
Vendég
 


Na még egyet... Link a rendetlen konyha versenyre :) (ez asszem ebbe a topikba tartozik:))))))

http://www.csaladinet.hu/index.php?module=palyazat&target=show&palyazat_id=1
Vendég
 


(az eddig feltöltött képek iszonyú kispályások... a férjem viszont aszonta, hogy azért nagyon ciki lenne ha megnyernénk ezért inkább ne induljunk :twisted: )
Vendég
 


Csakegy!

Szuper jó, ez a topik!
Az almás rétest meg is csinálom a héten :D nyami!

Lona
 
 


Sziasztok!
Én még nem kérdezek, csak örömködöm: végre-végre! :lol: Köszi, a topicot!
Vendég
 


ja, azt már megfigyeltem, hogy a pcos csajok mindig ráéreznek az aktuális problémmámra: tegnap döntöttem el, hogy magam fogok kenyeret sütni, szóval köszi a kenyér receptet is!;-)
Vendég
 


Na gyorsan begépelem ide a kedvenc almássüti receptem... (csak, hogy ha véletlenül elveszne a kézzel írt recept akkor meglegyen:)

10 deka liszt (TK!!!) - inkább tönköly mint rozs

10 deka vaj (na én ezt inkább 5 deka vaj, 5 deka joghurttal csinálom)

10 deka méz - na ebből is le szoktam csípni - nekem a felével is elég jó a süti de a férjem akkor reklamál... de ha jó sok almát teszek a sütire akkor át lehet verni:)

3 tojás

A vajat a mézzel és a tojássárgájval (és johurttal) összekutyulom, belekeverem a keményre vert fehérjét és utána finoman beleforgatom a lisztet (mintha piskóta lenne) azt valami sütiformába pakolom, rádobálom az almát vagy amit találok (nagyon sokat:) 175 fokos sütőbe pakolom aztán vagy fél óráig sütöm... állat :) (szilvával finomabb de az ugye nem túl nyerő a PCO-nál... de azért néha jól esik:)... meg hát igazából csak fantázia kérdése mit hoz ki ebből az ember... liszt helyett pl. dión is filóztam a tésztába (mármint, hogy a liszt egy részét dióval helyettesítem... az tele van flavonoiddal, káliummal, kálciummal)
Vendég
 


(ja... süti: ha hajdinaliszttel csináljátok akkor az lesz a nyerő.... annak sokkal de sokkal alacsonyabb a GI-je mint a sima búzának... csak nehéz beszerezni ... mondjuk én még nem próbáltam vele, de már terveztem, hogy átállok rá ha nincs aranyárban)
Vendég
 


ja.. és egy sütireceptes oldal amit szerintem már ajánlottam... (én gyűjtöm a hirlevélből a recepteket, de még soha nem kezdtem velük semmit... ha valaki kipróbálja akkor meséljen:)

http://dayzines.com/amazingcookies.htm

(ja... figyelem: a datolya GI-je ha jól emlékszem 110 körül van tehát hiperszuperbrutál magas, abszolut tiltólistás, hiába szerepel a receptek többségében)
Vendég
 


Ez még egy nagyon jó oldal

http://www.hoxa.hu/?p1=cikk_lista&kat=8

Mintarecept (bár én rühellem az édesítőszert ezért mézet használnék, hiába nem szabad... vagy Steviát!!!)... szóval ezt onnan kopiztam ki... (a diós hasonlít az én almásomhoz:) jó tipp benne, hogy pirítsuk meg a diót...)

"TÖLTÖTT KÁPOSZTA ATKINS MÓDRA

A különbség annyi,hogy rizs helyett nyers, apróra vágott karfiolt keverek a hús masszához. Én rántás nélkül csinálom, húslével engedem fel. A családéval együtt főzőm, a sajátjaimat húsvillával jelöltem meg. 4 nagy töltelékhez kb 1/4 fej karfiol kellett, ez kb. 5 CH. A hús és a karfiol szemre fele-fele.

DIÓS SÜTI

10 dkg darált dió, 4 dkg vaj, 5 egész tojás, édesítő.
Ebből 3 tojás fehérje felverve külön, a végén a masszához adva.
Én sütős mikróban készítettem, a diót előtte megpirítottam, így nagyon finom. Szórtam bele narancshéj darabkákat, és dió darabokat is. Az egész süti 13 CH, ez egy kis tepsinek felel meg, a tészta kb. 1/2-1 cm vastag. Mondjuk a 2/3-át egyszerre megettem, de jól is laktam tőle. Ez a tészta szerintem a tiramisúhoz is jó lenne, akkor tennék bele egy kis nescafét is, bár ezt még nem próbáltam."
Vendég
 


drága lánykák! olyan édesek és okosak és és és ...eddig is itt ültem minden este, most még egy topikot kell olvassak...és szimultán most már három helyen társaloghatok veletek, szupi! :lol:

nekem reggelire apró trükk: korpás zsemlét nem kétfelé hanem 4 felé vágok. aztán kenem, pakolom, eszem. úgy tűnik oooolyan sok a reggeli!

Kép

Kép
 
 


Csakegy drága!

Nagyon örülök, hogy Rambóka nyomására létrehoztad ezt a topikot! :)

Kellenek az ötletek!
Ez csak az evésről szól! Kép
Imádom! :)
Vendég
 


rejo: én még jobb trükköt szoktam alkalmazni: kiflit, zsömlét vékony karikákra... így legalább 10 szeletet reggelizhetek zsömlénként ;oDDDDDD

(most bűnöztem be egy mézes zsömlét (2 felé vágva), egy bolonyaiszószos-sajtos melegszendvicset - ami egy 3 felé vágott zsömle volt és egy legalább 10 felé felkarikázott zsömlét humusszal (na jó, csicseriborsós krémmel):))))) Bazi nagy dőzs, nem szokott itthon lenni ennyi zsömle, csak a férjem nem tudom miért de bevásárolt... remélem nem azért, mert ezt tartgatta a hazaérkezésére :shock: :shock: :shock: :shock: :twisted: )
Vendég
 


TK zsömle természetesen, vega bolonyai szósszal :)))))) (a csicserikrém meg valami döbbenetesen finom... régen én csináltam, de az max. ehető volt... aztán a férjem átvette a gyártását és azóta már finom is:))))))
Vendég
 


Receptet kérünk!
Hátha egyszer humuszra fanyalodom! :wink:
A csicseriborsó az az, ami úgy néz ki, mint a mogyoró?
Mennyi idő alatt fő puhára?

Ma barna rizst vacsiztam hallal.
1 perces rizs. Elvileg minden károsanyagtól és génmanipulációtól mentes, kizárólag a csomagolás vegyi anyagai ivódnak bele a melegítés során.
Nem tudom, h. ilyennek kéne-e lennie a barna rizsnek? Kicsit rugalmasabb, olyan, mintha lenne egy külső burka (Valszeg tényleg az van, ha jól tudom, h. a barna rizs, az lényegében hántolatlan fehér rizs. Vagy rosszul tudom? :oops: ).
Egyébként ehető, megtartom! (A fenének van kedve 50 percig főzni a rizst!)
A hal viszont külön anyázás volt!
Az normális, h. a mirelit hekktörzsön rajta vannak a pikkelyek (nem a bőre, az összes pikkelye!!!!)? És itt-ott benne a bele? :evil: :shock:
A forgalmazó összes felmenője forgott a sírjában, mint a ventillátor, mire megnyúztam mind az öt halat! :evil: :evil: :evil:
A csomagolás szerint "gyorsan varázsolhat finom ebédet!"!!! Már amennyiben még előző nap nekiáll! :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Rambóka!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Nem, nem normális, ha pikkely van rajta és a bele is benne van! :lol: :lol:

Jó étvágyat!

Ez nem volt ráírva???
Vendég
 


Nem! Olyanok voltak rajta, h. 10 perc alatt kész! :evil:

Annó egyszer már jártam hasonlóan az ún. Tengeri sütőhallal. Abban is benne volt a bele, de abban teljesen és kék neylondarabok is voltak benne. De ez csak evés során derült ki, mert én még félfagyottan bepaníroztam, mert úgy könnyebb. Hánytam, mint a lakodalmas kutya!

Ezentúl csak északról származó halat veszek!!!!
(Ez argentin volt! :evil: Még jó, h. kábszer nem volt benne!)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Rambóka: fúj :) Mi a baj a halrudacskákkal? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Mi a Metróban szoktunk halat venni amikor akciózzák... olyankor sok kilót a sima afrikai harcsafiléből (azzal már nem sok mindent kell csinálni max. darabolni és fagyasztani)...

rizs: aszongyák, hogy az előfőzött rizs GI-je jobb mint a simáé:) (a sparban lehet kapni saját márkás bio előfőzöttet... és a DM-ben is van olyan... ) Ja, a basmati rizs GI-je is jó ha minden igaz... (emlékeim szerint.. de simán tévedhetek, agyam mint a szita:) (parboiled vagymi az előfőzött?)

Humusz: elkérem a férjem szupertitkos verzióját :) (az enyémtől is hánynál valszeg:))))) (csicseriborsó -ja, mint a mogyoró- bazi sokáig áztatva, bazi sokáig főzve, aztán összemix. hagymával, fokhagymával, sok-sok jó minőségű olajjal, só ... asszem ennyi... de rákérdezek - a legfontosabb az áztatás különben napokig főzheted)
Vendég
 


rambóka írta:
(Ez argentin volt! :evil: Még jó, h. kábszer nem volt benne!)


Most tele lennétek lovettával, miközben fél argentína és mexikó a nyomotokban lenne... :lol: :lol:
Vendég
 


Adrian Mole óra az argentin szóról nekem mindig a marha ugrik be :)))))))))))
Vendég
 


óta
Vendég
 


Na húzás mindenkinek csucsukálni!!!!!! :lol:
Ennyi félreütést, és félreírást! Kavics! Nézd meg mit írtál Lilianyunak a másikon! "Jókívánság"? :shock:
Mehetsz mentegetőzni! :twisted:
Tessen mindenki kialudni magát, én is kidőlök!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok! :)

Rambóka!

Az nem Jókívánság!
Kérdezte, hogy az LH mit tud még okozni és felsorolt néhányat!

Én ilyeneket nem kívánok senkinek! :shock: Csak nem feltételezed rólam! :)

És nem elgépelés volt!
Vendég
 


Rambóka!

Javítottam! :)
Mostmár remélhetőleg érthetőbb lett, mert tényleg idétlenre sikeredett! :shock: :?

Lányok!

20 hetes lettem! :D


Félidő csajok!

El sem hiszem! :)
Vendég
 


Kavics!

Grat a delelőhöz!!!! :D
Pedig még csak a minap volt, h. ott ültünk Zsizsik konyhájában és én győzködtelek benneteket, h. mindenkinek lesz babája! :D



( Jóvanna, csak annyira hülyén nézett ki! :roll: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Ja és ha jól emlékszem éppen Kincs volt a másik, aki nem hitte el, h. valaha is szerencsével járhat!!!!! Aztán nézd meg, hát nem babásak vagytok!!!!!!!! :D :D :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Csakegy!

Itt én fogok tamáskodni, mint Rejo a másikon velem szemben szokott. :twisted:

Szóval ma törtem az agyam és nem értem:
Összetett szénhidrát alatt kémiában leggyakrabban a keményítőt és a cellulózt értjük.
(Itt kicsit bővebben:
http://www.hazipatika.com/topics/diabet ... 1129101314 )
Mindkettő összetett, csak éppen a keményítő emészthető (krumpli, rizs), a növényi rostokat alkotó cellulóz viszont nem. Ez utóbbi viszont a cukrok felszívódását is lassítja.
Tehát alapvetően hibás az összetett szénhidrátok megfogalmazás a GI diéta kapcsán, mert a kiátkozott rizs és krumpli ugyanúgy összetett szénhidrát, csak éppen a cellulózban gazdagabb hüvelyesekhez képest gyorsabban szívódik fel.
Ilyen szempontból a gyors és lassú szénhidrát megfogalmazás számomra logikusabb volt!

Szóval akkor krumpli és rizs kitiltva! :cry:
Mi marad?
Zöldbab
Brokkoli
Karfiol
Lencse
Tökfélék
Káposzták

És mi van a szárazbabbal? Ha puhára főzöm, akkor az is csupa keményítő, nem?
És a felesborsó?
Zöldborsó?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


nem tudom, csak azt, hogy ha babot vagy lencsét ettem (jól szétfőzve) akkro mindig döbbenetesen jó cukrokat produkáltam... az gondolom valahogy másképp működik (érdemes esetleg 1-2 héten át cukrot nézegetni, az segít eldönteni a dilemmákat:))))
Vendég
 


csakegy, klassz vagy! :D

csajk, engem már a diéta hallatára is kiver a hideg. nekem folyton szénhidrátot kelle ennem. pedig muszáj lenne, nem valami jó a cukorkám.
én egyszeeűen már éhen halok akkor is, ha egy nap nincs nasi.
erre nincs valami receptetek? :roll:

Kép

Kép


Csillag!

Szedsz már metet?
Én mindig onnan veszem észre, ha elfelejtettem bevenni, h. eszembe jut a csoki! :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


rambóka: én met MELLETT kezdtem el zülleni... előtte nem kívántam az édességet, a Met mellett (és terhesen is) döbbenetes szénhidrátéhségem volt...

csillagfény: párolt alma... szerintem közepes GI és fruktóz van benne (ld. sima meghámozott negyedelt alma bele a teflonba aztán hagy párolódjon meg a saját levében, minden víz, cukor vagy hasonlók hozzáadása nélkül... palacsintába is tökéletes töltelék)
Vendég
 


(épp azt nyomom... igaz, Lillának csináltam de majd csinálok neki holnap frisset:)))))) (ő is imádja:) ma kóstolta először de nagyon bejött neki:))))
Vendég
 


édesség: én is folyamatosan azt ennék. elkezdtem ugye a metet megint. és azóta mintha kevesebbet ennék. nem egész nap, csak délután-este kívánom a kaját, de akkor szédülésig. mármint van,hogy szédülök :?
de ha nem fogok szoptatni, elkezdek visszatérni a régi jó kis "mediterrán diétámhoz".

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
 
 


Hát az a helyzet, h. én met nélkül hipóztam ezerrel. Volt, h. örültem, h. a babakocsi tolókarjába meg tudok kapaszkodni, mert annyira rosszul lettem az utcán. Meg időnként kétesélyes volt, h. én viszem fel a dedet v. engem kell vkinek felvinni a 4.-re!
A met után viszont sokat javult a cukoréhségem. De a ragyáim nem akartak rendbejönni.
Úgyhogy kénytelen voltam a 2X850-ről emelni 2X1000-re.
Azóta jó a bőröm, de azért a csokiéhség időnként rámtör, ha elfelejtem bevenni!
Meg a bőrömön is meglátszik, h. ha pl. egy napi adagot teljesen kifelejtek, rögtön nő egy-egy patti. De a met előtti élethez képest ég és föld!
(Időnként már bánom, h. annakidején nem fényképeztük le, h. hogy nézek ki, mert ma már néha én sem tudom elhinni. :? De akkor 10 ökrös szekérrel sem lehetett volna fényképezőgép elé ültetni!)
Az szerintem természetes, ha vki szoptatás alatt kívánja a szénhidrátot. Csak utána nehéz leállni róla!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


nem szedem a metet, mert még senkit nem találtam aki szopi mellett felírta volna, és hajlandó lenne kontrollálni, ellenőrizni az adagot, hogy jó-e.
magándoki csak végső esetben. költözünk, lakást vettünk, úgy le vagyunk gatyásodva, hogy csak lesek.

Kép

Kép


de csillag!! a dokicsaj nem írta fel????????????????? :shock:

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
 
 


dimet, irtam püt. asszem nekem nincs szerencsém.

Kép

Kép


Rambóka: én feladtam a mesés dolgot az indexen. Vannak emberek akik azt várják, hogy az ölükbe pottyanjon a csoda, nem járnak utána semminek viszont nem gonolkoznak és szeretik sajnáltatni magukat. Azt nem tudom ez mire jó de ez van. A szerencsétlen lányát sajnálom csak aki mostantól csak egy "beteg gyerek" - de legalább cserébe kiemelt családi pótlékot kap majd. A hideg is kiráz ... Szerintem azt írsz amit akarsz, mindig lesz egy csomó "de" és egy csomó kifogás, hogy nincs pénz, nem vagyok pesti, nem tudok olvasni, nem tudok főzni stb. Diéta... Fura fogalmai vannak a diéta szóról. Ha így megy tovább, a "beteg gyerek" tényleg beteg lesz.

Komolyan filóztam tegnap, hogy jól beszóljak de szerintem szépen visszafogtam magam. (magamat ismerve ez nem fog sokáig tartani:)

Én is sumák vagyok mert nem tartom a diétát, de én legalább tudom, hogy hogy kéne és legalább megpróbálok visszatérni a helyes útra... de keményen vágtatni a rossz úton, szemellenzővel a fejen nehogy észrevegyem az elterelő táblákat... mialatt a helyieket arról kérdezem, hogy az út végén bónusz pival várnak-e... aztán amikor mondják, hogy lehet, de ez az út nem oda visz ahová el akarok jutni.... de én féltem a cipőm ezért nem AKAROK lekanyarodni a földútra.....hááááát....
Vendég
 


Hát az a baj, h. Mese nem mai fiatal, ő csak azt tudja diéta címén, amit a doki mondott, meg amit a médiából hall. Ezért a Norbifüggőség.
Ő nem gondolja végig a miérteket, csak azt látja, h. beteg a lánya és ez neki többe fog kerülni. Ezért kérdezett rá a családi pótlékra, ne ítéld el ezért!
Biztos, h. szar helyzetben van 5 gyerekkel. Azt nem kérdeztük, h. a két nagy esetleg dolgozik, vagy ők is tanulnak még. De szerintem nem is a mi dolgunk. Ha vkinek hó végére 300 Ft-ja marad, az szarban van.
Meg kell próbálni segíteni neki. Aztán hogy ő mit valósít meg belőle, az már az ő dolga.
Van egy ősi indián mondás (nem Orbán féle, hanem igazi): Odavezetheted a lovat a folyóhoz, de nem itathatod meg! (mármint, h. ha ő nem akar inni, akkor te fejen pöröghetsz, akkor se fog!)

A munkám során sajnos nap, mint nap kerültem szembe ezzel a problémával. (Ha valaha lesz saját rendelőm, ez lesz felírva a szemközti falra, hogy ne üssön meg idő előtt a guta! :twisted: )
Nehéz megszokni! Eleinte én is így reagáltam, mint te!
Nagyon dühítő, amikor egy arctáji gennyes tályog, ami akár a beteg halálához is vezethet, nem javul, pedig az ember már a 2. antibiotikumot írja.
Aztán jön a rutinos vén róka osztályvezető és lazán rákérdez, h. mennyi van még a kis fehét tablettákból ( a Dalacin lila és kapszula!!!) a beteg pedig mondja, h. még kb. 1 levél. Na itt derül ki, h. ki sem váltotta, mert nincs pénze, de nem merte bevallani! Ilyenkor az ember elgondolkodik, h. leüvöltse-e a beteg fejét, vagy fogja a gyógyszerkönyvet és keresse ki a legolcsóbb antibiotikumot, ami csak létezik? De azt sem biztos, h. ki fogja váltani, mert ugye akkor nem marad cigire! Ez van! :?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


rambóka: de ha valaki még abba se hajlandó belegondolni, hogy lehet, hogy valami háromszor drágább de harmadannyit eszik (ehet!!!!!! - pusztán a diéta miatt ) belőle az ember akkor ugyanott van... Vagy ha diéta és nincs pénzem, akkor megveszem a legolcsóbb szárazbabot és abból főzök levest ...

Nem hiszem el, hogy vidéken a piacon ne kapna a néniknél olcsó cuccokat.

OK, hogy nem a mi generációnk, csak fura. Mert arra vette a fáradtságot, hogy megtalálja a topikot, bele is írogat... miért nem néz utána akkor a dolgoknak? Vagy a glikémiás indexnek... azt is elengedte a füle (szeme) mellett...

Mondjuk nálam az verte ki a biztosítékot amikor azt láttam, hogy a PCO-s lányából beteg embert csinál... (iszonyú könnyű valakibe belenevelni a betegségtudatot)...

Azért neked se lehet könnyű...

(küldök egy topikcímet priviben az indexről... na az is érdekes... oda a másik nickemmel írogatok, pont azért nyitottuk, hogy ne az ilyen gondolkodású emberek kikerüljenek minket... nem PCO)
Vendég
 


No de Rambóka!

Tamáskodok én becsülettel mindenkinek a másik topikon, nemcsak neked!! :lol: :lol:

én met előtt nem hipóztam. met előtt eszembe sem jutott a csoki. (kivéve mikor Dianét ettem 10 évig. :lol: ) de terhesség és szopi alatt soha.

met mellett több ch-t kell ennem, mint nélküle. terhesség alatt nagyon sok ch-t ettem, szopi alatt nagyon keveset (sztem betartalékoltam a 20 kiloval a ch-t a szopira! :lol: )

én onnan tudom, hogy nem vettem be a metet, hogy nem eszem ebédidőben, csak 2-3 óra felé jut eszembe, még nem is ebédeltem.

beszarás, hogy mennyire máshogy reagál mindenki tehességre és szopira és met-re! :shock:

Kép

Kép
 
 


Tk. lisztből csinálom a palacsintát!!! Kizárólagosan tk. lisztből!


DE!!!! Nem mérek, csak belehányok mindent, és saccperkábéra összeállítom a tésztát, kisütöm, osztjóvan. És szoktam élesztős palacsintát is csinálni, azt is tk. lisztből.

Most hétvégén csináltam pont, ha előbb olvasom a topikot, lemértem volna Neked mindent Rambóka! :oops:

De ami késik, az nem múlik, a család nagyon palaicsntás, tehát hamarosan újra sor kerül majd rá, nem felejtelek le okés?
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron