Új privát üzeneted érkezett!

jó reggelt!!!

Én szedem az elevitet, és iszom a cickafarkot (persze mikor el nem felejtem :oops: ) és mérem a hőm.

Íme a görbém: http://www.ciklus.hu/images/diagramok/d ... 40000_.png

kriszi: szerintem kéne egy kis rásegités most már. Azt mondják hogy ha 1 éven belül nem sikerül természetes úton semmiféle beavatkozás nélkűl, akkor ott valamit tenni kell. Mond meg a dokidnak hogy csináljon valamit, jöjjön valami ötlettel!!

A jónás naptárt hol nézted meg??? Én is találtam valami angol oldalt és követtem az utasitásait de nem jutottam semmire. :(
Vendég
 


juhhhéééééééééé
Laptető!!!!!

Lehet babás leszek??????????!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok, ha megengeditek.
Mi most 7 hónapja próbálkozunk a párocskámmal a babán, de eddig még semmi.
Jó olyan helyhez tartozni, ahol hasonló problémájú emberekkel lehet találkozni.

Mindenkinek mennek a drukkok!!!

Szilvi

Kép
 

 
 

szia szilvia!! Üdvözöllek a mi kis társaságunkban!!!

Reméljük hamar össze jön a kicsi!!! Már eleget vártatok rá!! Szedsz valamit?? hőmérözöl, iszol valami teát??

Ti hány évesek vagytok??? Látom mindjárt tesztelned kell!!!

nagyon drukkolok!! :D :D
Vendég
 


Szia!

Köszi a köszöntést!

Én 27, párom 30 éves. B meg C vitamint szedek, cilus első felében málnalevél második felében palástfű tea. Aztán ittam homeos cseppeket is. Most várom a hatást.
Igen, hamarosan ciklus vége, de biznytalan vagyok, mert nem tudom volt-e peteérésem...
Majd kiderül, nem igaz?

Ti mióta is próbálkoztok? neked rendes cilusaid vannak? Na de hamarosan neked is zebrás teszted lesz ám!!!

Pussz.

Kép
 


Üdv mindenkinek!

Pintyus! Remélem beválik a tea.

Kriszi: Nekem azt mondta a doki, ha egy éven keresztül legalább heti egy szeretkezés mellett nem jön össze a baba, akkor valószínű, hogy kell egy alapos kivizsgálás, meg ami esetleg még kell. De szerintem, és ismerőseim szerint is, a heti kettő a megfelelő. Van akinek így sikerült.
Irigylem azokat, akiknek nem kellett semmi plussz segytség, hanem minden segytség nélkül összejött. Remélem én is ilyen szerencsés lezsek.

Szilvia!
Én pont fordítva tudom a teákat. Vagyis a vérzés első napjától palástfűlevél-tea, a 14. naptól pedig málnalevél tea. Nem szedsz semmilyen vitamint?

Évi

Kép

Kép
 
 


Szia Évi!

Több helyen is úgy olvatam, hogy így kell inni. A málnalevél segíti a peteérsét, a palástfű pedig a méhnyálkát erősíti.
Ha megtalálom a leírást, bemásolom neked ide.
Vitamint csak C, meg B vitamint szedek. A B olyan komplex készítmény, hogy folsav van benne. Meg próbálok egészségesen enni. ja meg a 14. napig E vitamint is szedte, Bocs. ez most jutott eszembe.
Szedtem három hónapig az elején a Gravidát, de nem jöt össze a babó, így kicsit feladtam, és úgy döntöttem, ha majd lesz +++++++ tesztem, akkor rögtön elkezdem.
De szerintem azért ha sok gyümit meg zöldet eszünk, az már több mint a semmi.

Látom, te is hamarosan tesztelhetsz! Drukk! Ti mióta próbálkoztok? Első baba? Te milyen vitamint szedsz?

Pá.

Kép
 



Kép
 


Szilvia!

Eddig úgy volt, hogy tavasszal állunk neki a próbáknak, de már most elkezdjük, amint vége a vérzésemnek. Pedig lakásfelújítás, költözés, szóval jó sok minden vár ránk, de úgy döntöttünk, mi van, ha sokáig nem jön össze, ezért inkább elkezdjük hamarabb. Nekem a doki csak folsavat mondott, de szerintem kiegészítem Elevittel. Mi rengeteg zöldséget meg gyümölcsöt eszünk. Ezzel nem lesz gond.

Bár édesanyám (aki egyébként gyerekorvos mellett asszisztens) azt mondta, elég a gyümölcs meg a zöldség, annál természetesebb formában úgyse jut be a szervezetbe semmi.
 
 


Évi!

Sajna nem találom az a hozzászólást, ahol a teákról írtak. Majd még próbálkozom.
Hát szerintem is elsősorban a kajával kellene bevinni a vitamint. De honnét tudjuk, hogy az a zöldség v. gyümi tartalmazza-e tényleg azt amit kellene.
Szerintem az a baba jön amikro akar, úgyhogy ha esteleg ő nem látja jónak h akkor érkezzen amikor ti pl. felújítotok, akkor úgy sem fog érkezni. A másik pedig, hogy legalább el leszel foglalva, és nem mindig erre a tmára gyúrsz majd!!!

Úgyhogy mindent bele!!!

Szia

Kép
 


Sziasztok!! Újra itt!!
Nekünk ez az első hónap próbálkozás, de nagyon bízunk benne hogy összejön::: :D

Én is ugy hallottam hogy elöször a málnalevéltea aztán a palástfű.

Viszont a barátcserje is nagyon jo, sokaknak ezzel sikerult. És a legjobb ami hatott sokaknál az a Premens tabletta, aminek a fő hatóanyaga a barátcserje.

Én nem szedem se nem iszom ezeket, majd ha nem jön össze akkor meglátjuk. Egyelőre pár nap mulva fejezem be a masodik doboz elevitet.
Vendég
 


Üdv minden új topikosnak, hirtelen milyen sokan lettünk 8) A teákról sokat hallottam én is...jól megjegyzem!!!!! :roll:

Ma volt az első napom a munkahelyemen,úgy érzem jól el lesznek terelve a gondolataim a babatémáról egyenlőre,de nálunk így van jól most,örülök, hogy végre lett munkám!!!!!

Benneteket azért nyomon követlek és be-be nézek majd ide. :D Pintyus, szép munka,képek alapján mesterművek :wink: , én még nem díszítettem,a rendezvényre gyártottunk fenyőket, meg hóembereket .......és egy alapos takarítással is lógok a háznak :oops: Gyönyörű a mikulásvirágod az asztalon! Nekem nem élte túl a 3ik napot :cry:

pusszantás nektek, és zebrásodni csíkügyileg :wink:

Kép
 


Sziasztok!
Sajna a hétre nem tudtam a nő dokihoz be jelentkezni. :( Na mindegy.Én most cickafarkfűteát iszom és mellette ki néztem valami homeo bogyós barátcserjés csodát.Mind a kettő a be ágyazodásnál segít.Állítólag.
Egyépként mindenképp akarok most már szólni a dokinak,hogy segítsen rá a dologra.Viszont nem tudja valaki,hogy ilyenkor mit szoktak föl írni?Gyógyszert kell szedni vagy injekciók?Persze gondolom vérvétel,kenetvétel,stb eredménye után fog föl írni valamit.Nem?
A jónást én is csak sokadjára tudtam meg fejteni.És persze némi barátnői angol nyelv tudással. :D De a múlt hónapba nem jött össze,a jónás nap szerint.Hm.
Röviden ennyi.Még később vissza nézek.
Mindenkinek szép estét!
Vendég
 


Évi!
Igen azért mi is teszünk a max.egy héten kettő.Annyi min. kell.Igen én is irigylem azokat akiknek még az elején sikerül.Remélem neked is! :D A barátnőmnek is első alkalommal sikerült.Szerencséje volt.De nagyon cuki a babuja.
Vendég
 


Halihó!

Látom mindenkit foglalkoztat a tea téma. Ez jó. Én is úgy vagyok a zöldségekkel, hogy persze egészséges, de honnan tudjam biztosan, hogy mivel kezelték? NA mindegy. Azért egy kis vitamin nem árthat.

Kriszi!
Régóta próbálkoztok? Vagy csak egy kicsit türelmetlen vagy, hogy szólni akarsz a dokinak, hogy csináljon valamit? Mondjuk ki ne lenne az, amikor ilyen fontos dologról van szó.
Az egyik ismerősöm három éve próbálkozik, de még mindig semmi. Ő most ment el dokihoz, de még nem újságolt semmit, hogy mit mondtak neki. Pedig kiváncsi lennék.

Na, majd később még megleslek titeket!

Évi

Kép

Kép
 
 


Csajok!!!

A dokintol lehet kérni a Hsg tesztet. Az a petevezetékeket vizsgálja hogy átjárhatóak e. :wink:

És sok nőnek pont azután a teszt után sikerült teherbe esnie, mert kidugaszoltak a petevezetékét. Szoval meg lehet kerdezni a dokitol. :roll:

Ancsa koszonom szepen a dicsereteket. Páromnak is nagyon tetszik a dekoracio, 2 miku viragom is van, es mind a ketto jol birja, bar neha el el ejt egy levelet. olyankor magyon haragszom ra!!! :evil:

csajok!!!!!!!!

Ki mit vesz karacsonyra párjának, szülőknek, barátoknak?????? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Vendég
 


Sziasztok!
Ha nem bánjátok, én is csatlakoznék!
Magamról annyit, hogy Londonban élünk a párommal (ezek után csak Norbi, mert nem szeretem a "párom" kifejezést, a "pasim"-at meg itt inkább nem használnám ) :) , én 22 vagyok (áprilisban 23), ő 30. Most hagytam abba a gyógyszer szedését, egészen pontosan ma kellene bevennem a következő kör első drazséját, de ez már nem fog megtörténni. :) Az április közepi/végi mensim után indul ténylegesen a project, addig kitisztulok a bogyó után, és felkészítem a testem a baby-re.
Egy hete szedek én is vitamint, itt is 2 meghatározó készítmény van, mint otthon, és én a Pregnacare-t választottam. Nagyon fontos dolog - amiről meglepően ezen a fórumon nem olvasok (ezek szerint otthon még nincs híre ennek) de itt már új, és elfogadott dolgonak számít - hogy ha van rá lehetőségetek, akkor szedjetek omega 3 kapszulát. Ez halolaj, és a legújabb kutatások szerint nagy szerepet játszik a baby agyának kifejlődésében. Itt már lehet kapni kombinált Pregnacare-t is, amiben benne van 1-1 vitamin+omega3 kapszula. De az ára érthetetlenül sokkal több, mintha megveszem a símát, és mellé egy doboz omegat. Nem tudom mi a választék otthon, de olyat vegyetek, amiben fel van tűntetve az EPA és DPA tartalom. Ebből az utóbbi, a DPA fontos az agyfejlődés szempontjából és terhesség felkészítésére olyan kb 300mg kellene. De ha otthon még nincs ilyen, akkor sztem kevesebb is megteszi. Itt van külön terhesség előkészítő omega 3, csak ebben van 300mg, a többiben kevesebb. (Egyelőre még én is ilyet szedek, mert a speckóra csak későb bukkantam rá, miután ezt már megvettem, de 60 van benne, úh februártól áttérek)
A vitaminok után leírok minden infót, amit tudok, hogy segítsek mindenkinek itt a topic-ban, vagy annak, aki csak olvasó üzemmódban van. Az előbbihez kapcsolódóan még csak annyit, hogy a vitaminok nem segítenek teherbe esni, csak felkészítik a testet a terhességre, az erősebb szervezetben nagyobb eséllyel fogan meg a baba. Valamint a folsav megelőzi a gerincbetegségeket, mint nyitott gerinc, stb., az omega ugye agyfejlődést teszi kockázatmentessé, a többit nem tudom mit miért, de a lényeg, h felturbózza a szervezetünket, és nyugodtan várhatjuk a baby-t. :) Ja, és én emelett még szedek 200mg-os C vitamint is. Másik dolog a hőmérőzés, ezt én 2 napja csinálom, de tapasztalatból mondom, hogy ez sokat segít. Mondhatni lehet benne bízni 100%-osan, na jó 90. :P Ennek a lényege az, hogy a ciklus első napján kell elkezdeni méregetni a hőt, fontos, hogy reggel, kb ugyanabban az időben, ágyban fekve, lehetőleg még mindenfajta fizikai tevékenység előtt. (Tehát ha éppen konkrétan gyúrnátok a baby-re apával, biztos, ami tuti reggel-este, akkor a méregetést még előtte rendezzétek le :D) A rendszertelen mensinél kicsit nehezebb a dolog, de ha kb +/-3nap mozgás van, akkor simán használható. Peteéréskor a hő ugrásszerűen megemelkedik, általában 0.5-1 fokot, innen lehet tudni, hogy akció van. Az okosok viszont azt mondják, hogy a legjobb elkapni a peteérés előtti 12-48 órát, mert a spermiumok 24-48 óráig életképesek. (És aki kislányra gyúr, annak ez még ideálisabb is...ezt később kifejtem) Viszont peteérés után már csak 12-24 órával termékenyíthető meg a petesejt. Ezért jó, ha valaki már 2-3 ciklussal az éles próbálkozás előtt elkezd hőmérőzni, mert kb be tudja lőni ezt a max 72 órát, amíg célba lehet lőni. :) De ha ez nem történt meg, az sem baj. Kb ki lehet számolni úgy, hogy a várható mensi előtti 14 napon van peteérés, és előtte 2 és 1 nappal kell ágybabújni, és addig folytatni, míg fel nem szökik a hő, akcióba lépni, majd 12-24 óra múlva rádobni egy megerősítő hadjáratot. :) Persze mondják, hogy pihentetni kell a kiskatonákat 2 napot, de én ebben nem hiszem...könyörgöm, ha figyelgeted a peteérés előtti 48 órákat, a tényleges petetérést, és még legyen megerősítés is, de még pihenjenek is a harcosok...na hát így sosem lenne baba, ha minden egyezik. Nincs idő pihenésre kérem, apa készüljön! Mondjuk úgy, h a várható 72órás akció előtt 2-3-4 nappal nincs huncutkodás! Másik jel még erre vonatkozólag, hogy peteérés előtt pár nappal a hüvelyváladék nyúlósabb, áttetsző, tojásfehérje szerű állagú lesz. Innen is lehet sejteni valamit. Hát időzítésről kb ennyit. remélem nem felejtettem ki semmit, amit tudok. Ja, ha tutira akartok menni, márpedig ez a cél, akkor valahogy ne hagyjátok elmenekülni a kisfickókat. Értek ez alatt gyertyállást, popsi alá párnát, és olyan pózokat, amiknél kevesebb a menekülésveszély...ezt inkább most nem fejtem ki, remélem mindenkinek van fantáziája...bocs. :)
És visszatérve a kislány-kisfiú zárójeles dologhoz. Én a Jónás módszerben nem hiszek, főleg a fogantatás részében...csak nagyjából olvastam, hogy mi a lényege. De könyörgöm, minden féle holdálláshoz nem lehet ragaszkodni, a hold nem a tested...van akinél menses idején kukucskál úgy a hold, ahogy kéne, hát képzelem mennyi az esély a sikerre ez alapján. A fiú-lány táblázatra már egyszer rábukkantam, és max érdekességből megnézném, de ebben sem hiszek. Azért ha valakinek van ilyen táblázat linkje, nemek besaccolásához, dobjon már ide egy linket légyszi, megnézném. Olvastam viszont egy ésszerűbbnek tűnő módszerről, bár ez is még csak új tudományos kutatgatás eredménye. Szóval. Biológia óra. (anyum biosz tanár, de nem tőle tanultam :D) A katonák közül a fiúcskák y jelűek, a leánykák x és ehhez hozzá tartozik, hogy állítólag az Y-osak könnyebbek, és gyorsabbak, ezért hamarabb érnek célba, míg az x-esek nehezebbek, így szegények lassabban érnek oda a petesejthez. Valamint azt mondják, hogy a srácok kevésbé ellenállóak, max 12 óra alatt elpusztulnak, míg a csajok akár 24-48 óráig is bírják. Tehát ebből következik, hogy ha kiscsajra gyúrtok, akkor valahogy a peteérés előtti 24-48 órát kell belőni (itt megjegyzem, hogy a 48-ban én mára annyira nem hiszek), ha kistököst szeretnétek, akkor ahogy felszökött a hő, azonnal AKCIÓ! Ennek oka, hogy a kiscsajok simán nyugiban megvárják a petesejtet, ha hamarabb érnek oda, és mikor leesik a zsákmány, azonnal akcióba léphetnek. A kissrácok viszont addigra elpusztulnak, hiába értek oda hamarabb, ha még sehol a petesejt. Viszont ők hirtelen, frissen, gyorsabban tudnak támadni, ha már van mire. Ja, bocs, hogy össze vissza kuszálok, de a hőmérőzéshez annyi, hogy ha vknek van türelme, akkor maradjon a hagyományos higanyos verziónál, mert 100x megbízhatóbb, mint a digitális, és hüvelyben kell mérni a hőt, nem hónaljban, vagy nyelv alatt, úgy nem ad teljesen pontos értéket. Én most Boots-os (=otthoni DM) digitális hőmérős, hőgörbevezetgetős füzetes szettet használok, de sajnos nem vagyok benne biztos, hogy jó. Viszont tökmind1, mert itt égen földön nem lehet már higanyos verziót kapni. Van speckó BBT hőmérő is, ami pontosan erre való, hogy ciklus hőmérsékletet mérjen. De ebben sem vagyok biztos, hogy kell, mert elvégre ha már csinálnak egy hőmérőt, akkor gondolom kihozzák belőle a legtöbbet, miért lenne a BBT pontosabb, míg a másik nem annyira, mert az úgy sem olyan fontos?? Áhh, okos tudósok! :P Ezek után az enyém végülis nemtom milyen, de ez speckó ciklusmérő szett, annyi tuti.
Húha, asszem lassan elég lesz belőlem. Jól bemutatkoztam, írtam egy fél fórumoldalnyit. Na de csak segíteni szeretnék mindenkinek, szurkolni nektek, és megosztani, amit csak tudok, hogy mindenki a legtöbb infó birtokában legyen, és minél hamarabb bővüljön a család! :) És bocsi, nem akartam okostojás lenni, csak így egyben leírtam mindent, biztosan a nagyrészét ti is tudjátok, de remélem valaki felfedezett benne vm újat is.
Nem tudok most senkinek név szerint írni, mert még új vagyok, de azért az utolsó hsz-re reagálok.
Pintyus! Én Norbinak egy Xbox 360-at szeretnék venni 1-2 játékkal, de ez még nem 100%-os terv, lehet majd végül vm olcsóbb dolog mellett döntök. Szeretne egy új telefont is (asszem nokia e65), az kijön fele árból...na majd meglátjuk! :) Családnak valszín ruhákat fogok küldeni, itt meg tudom venni fillérekért a fizumhoz képest (pontosabban penny-kért :) ), otthon meg kiadni 5-6ezer forintot egy pulcsiért, vagy 8-10-et egy nadrágért. Hát szegények nem túl gyakran tehetik meg a nagy családi ruházkodást. Barátoknak meg nem nagyon ajándékozom karira.
Ötletnek esetleg dvd, cd, könyv, gyereknek kreatív fa vagy akármilyen játék, társasjáték (ez felnőtteknek is nyerő, rengeteg "felnőttes" is van már) Pasinak vm személyreszóló esetleg, na meg szentestére esetleg egy szép fehérnemű szett magadon. Aki most csűnyán néz, annak bocsi. Itt lehet kapni minden féle szexi mikulás(né) cuccokat...na ezen már én is elgondolkodom, hogy biztos kell ilyen nekem/nekünk? :P Komolyra fordítva, ékszer (szerűség) szeméylreszóló, szivecske felezős, vagy fonott/szőtt, ki milyen stílusú...felezős bögre. Sapka/sál/pulcsi olyan aminek a hasonló párjával magadat is megleped. Kétünnepközötti mozi/színház/kiállítás jegy, amire tudod, hogy szívesen elmenne,és neked is jó. Esetleg jövőévi akármilyen "nagykoncert" jegy. Meg majd még gondolkodom.
Na megintcsak bocs, hogy ilyen sok voltam! Mindenkinek mielőbbi baby-t kívánok a pocakjába, vagy jó készüéődést tavaszra, nyárra, "2 év múlvára". Én addigis hőmérőzgetek, számolgatok, kalkulálok, és jövök csevegni veletek, ha nem voltam túl sok!
Üdv. Réka
Vendég
 


Hűha...asszem egy dolgot kifelejtettem. Ez a vonalzó magyarázatra szorul!

:oops: Aidan....Neeeem, nincs gyerekem még!!!
Ő lesz majd az első, ha úgy dönt, hogy májusban befészkel a pocimba...vagy 1-2 hónappal később, azt sem bánom, de be van szigorítva a drága, max szeptemberre el kell foglalni a kis helyét! Na jó, tudom nem így megy a dolog, csak nem szeretnék nyári vagy évvégi/évvesztes baby-t, 2009 év eleje lenne a cél. Ezért időzítjük az első komoly akciót a május eleji peteéréshez...már ha a ciklusaim nem lesznek túl keszekuszák, (legutóbbi gyógyszermentes időszakban nem volt gond ezzel, szépen 26-30 között mozgott az elején, majd beállt 29-30-ra kb) Így a baby január végén jöhetne leghamarabb, egy kicsit sem hamarabb, mert a január elejére várt baby, ha esetleg hamarabb útra kelne, és karácsony, ill. szilveszter körül már talizni akarna velünk, akkor megőrülnék. Ez az amit nagyon nem szeretnék!
Újabb szájmenés után akkor Aidan... Ő egy tűndéri 7 hónapos kissrác, akire napi 10 órában vigyázom hétköznap. Igen, ez a munkám, nanny vagyok. Tulajdonképpen a pótanyukája vagyok, ugyanis 7-kor ébred, 8-kor én már átveszem, és este 6-kor lépek le, miután őt 7-kor már ágyba dugják. Van, amikor késnek is, így én is fürdetem, fektetem. Hát ilyen itt az élet Londonban, magyar anyai felfogásnak ez kicsit hihetetlen, de ez van...és rengeteg! Végülis a középosztály és annál magasabb szinten éldegélő családok 60-70%-ánál így működik ez. Anyu már van, hogy pár hét után visszamegy dolgozni, de általában 3 hónap után. Hozzátartozik, hogy itt nem sok a gyes. időszak. Asszem 6 hetet kifizetnek 90%-ban, majd 3 hónapig 60%, és utána csak 20% lenne 6 hónapig, ami annyit jelent, hogy uzsgyi vissza dolgozni! De nem is drámázzák túl, itt ez van, és kész. Nem is aggódnak annyit a babyk miatt, ezért könnyebb is sokkal velük. És ez nagyon jó sztem. Itt nincs első nyikkanásra rohanás, 3 órahosszáig altatás, stb. Általában 3-6 hótól átalusszák az éjszakát, ritka hogy nem. Aidan pl 1-2 hete már nem kel fel, de előtte is csak azért mert szomjas volt, nem tud még egyedül cumisüvegezni, ha csak úgy ott van valahol mellette. Napközben 3x kajál, + lenyomok neki fél liter tápit, és elvan így. Szopi para sincs itt, vk egyszerűen nem ia akar szoptatni, egyből tápi, van aki 4-6 hétig szoptat, majd visszamegy dolgozni, és tápi vagy lefejt tej...stb. Nincs dráma, ha nem megy vmiért.
Na mostmár tényleg eldugulok, bocs a story-zásért...de talán érdekes volt vknek. Elvégre nemsokára mindenki ebben utazik majd, és nekem érdekes volt felfedezni, hogy itt másképp mennek a dolgok, sokkal lazábban, és nekem ez tetszik. Én 3 vagy 6 hónap után tervezek visszatérni dolgozni, attól függően milyen lesz a baby. Akkor majd Aidan-nel együtt lesznek, tehát viszem magammal.
Üdv. Réka
Vendég
 


Szia Réka!!!!!!!!! :D :D :D :D

Huhh már egy fél orája olvaslak!! Nagyon örvendek hogy ide találtál!!!!

Hogy te milyen képzett vagy már baba téren!!! Szerintem nagyon jó neked hogy nanny vagy, sokat tanulsz ebből és sokkal könyebb lesz a sajátoddal. :lol:

Én a javát tudtam abból amit írtál, de azért jó volt végigolvasni, biztosan sokaknak segitesz majd ezzel a beszámolóval! :lol: :lol:

De jó, irigyellek hogy fillérekért tudsz cuccokat vásárolni!!! :shock: :shock: :?

Fárjem volt Londonban 3 éve, ő is azt mondta hogy nagyon olcsón lehet a rucikat megvenni, terveztük is hogy az idén ősszel ki megyünk őár napra, de sajnos nem jött össze szomorubb okok miatt. :(

Menyi időnként szoktatok haza jönni, és mikor mentetek ki?? esküvő??

Kösz a kari ötleteket. :D
Vendég
 


Pintyus!

Sajnos csak évente 2x megyünk haza kb. Pl most karira sem megyünk, és tavaly sem voltunk. De ehelyett febr.1-re már megvannak a jegyeink. Most a 14-15-i hétvégére is mentünk volna, ha nem mennénk épp Amsterdamba, mert Pesten akkor lesz 2 zenekarnak a lemezbemutató koncertje, 14 és 15-én, akik közeli barátaink. Tehát ilyen beugrások jellemzőek(lennének). És a július utolsó hete, +1 előtte vagy utána az mindig volt és lesz, mert akkor van a magyar reggae fesztivál, ahol Norbi játszik is mindig (Dj), valamint a fentebb említett barátaink szervezik az egészet. Ja, tavaly okt. 6-án jöttünk ki.

Igen, tökjó, hogy nanny vagyok, élvezem is. Csak az nyomaszt, hogy kicsit magasabbra kalibrálnám magam, mint gyerekekre vigyázni, mondjuk egy közgázt vagy jogot elvégeznék itt kint (otthon közgázt tanultam, de nem fejeztem be)...de hát ezt élvezem a legjobban, próbáltam már minden mást kitalálni, így egyenlőre nincs mit tenni, azt mondják azt kell csinálni, amit szeretsz. :) Egyébként szerencsés is vagyok, mert egy annyira jó baby-t fogtam ki, semmi gáz nincs vele, sosem sír, alszik mindig egyből, nem kell altatni és eszik is rendesen. 5 hónapos kora óta vagyok vele. Akkor még olyan kicsi volt! :) És ahogy telnek a napok, egyre aranyosabb, és én egyre jobban szeretnék ezért már sajátot.

A fillérek alatt azt értem, hogy van pl. a Primark, ami egy hatalmas áruház, és rengeteg olcsó ruhát árulnak, egyszerűek, de én szeretem...mármint jelenlegi divatot követi, de egyszínű, egyszerűbb formákban. Én nem öltözködöm aktuális divat szerint, csak bekombinálom, ami tetszik. Itt pl olyan 10ł (3600ft)-ért lehet nadrágot venni, 5-8-ért pulcsit, 3-6-ért pólókat. Drágább boltokban, mint pl. a Next vagy H&M 30-ért vettem farmert, 20-ért kötött pulcsit, 10-ért pólót. 360ft a font kb asszem. Így végülis ugyazok az árak, mint otthon, csak más a fizu. Én pl. óvónőhöz hasonlítom magam, mert máshoz nem nagyon lehet, és 6-7x többet keresek, mint otthon. Úgyhogy ennyivel el kell osztani amiket írtam, így már tényleg fillérek. A kaja kb dupla ár, ruhák, műszaki cikkek, bútorok ugyanaz, lakbér 4x annyi. Csak egy kis vázlat az itteni életről.

Egyébként babacuccokat is gyűjtök, h meglegyen minden, és ne legyen egyszerre sok költség. Már fél éves korig megvan minden ruha. Már csak egy újszülőtt overall kell,amiben haza lehet hozni a baby-t mert ugye terv szerint január-március körül fog érkezni, és zoknik. Folytatom tovább 6 hónapos kortól. :) Itt nagyon olcsók a babyruhák, sztem olcsóbbak, mint otthon.

Esküvőről nincs szó. :)

Üdv. Réka
Vendég
 


norbi dj kint is??? És bérbe laktok??? Hogy találtad ezt a családot??

Bocsi hogy ilyen indiszkrét vagyok, de esküvőröl miért nincs szó?? :oops:
Vendég
 


Sziasztok!
Üdv. Réka!Hát tényleg van némi tapasztalatod ilyen fiatalon.Ilyen sok könyvet bújsz? :D Amennyire várod a bébid lehet,hogy talán már előbb is be köszöntene?Messze van még 2009 eleje!
Éva
Már másfél éve próbálkozunk.Nekem ez már régóta.Meg hát körbe vagyok véve picikkel és kicsikkel.És hát néha meg szakad a szívem. :cry: De remélem már nem sokáig.És egyépként is türelmetlen vagyok.De hát ki nem.Szóval mindenképp szeretnék most már egy kis rá segítést.De egyelőre nem tudom mikor fog fogadni a doki.
És Te?Mióta próbálkoztok?Valamit szedsz vagy ilyesmi?
Krisz
Vendég
 


Tudja valaki,hogy ilyen rá segítésnél mit szoktak adni?
krisz
Vendég
 


Sziasztok, lehet majd én is elnézek felétek, remélhetőleg valamikor feburár környékén kezdünk neki a babaprojectnek, de már egy éve hőmérzök, és figyelem a ciklusomat.
30 éves vagyok, gyermektelen...
:)
Vendég
 


Sziasztok! :)

Pintyus!
Kint még csak egyszer játszott egy jamaicai barátjával, akivel alakítottak egy sound systemet. De rádióban már többször, mert a srácnak van műsora. Egyébként babát várnak májusra, szép kis csoki baby-t! :) Múlt héten pedig kapott egy elég komoly ajánlatot, játszhatna egy elég ismert sound systemben, majd meglátjuk, remélem sikerül neki!
Igen, albiban lakunk. Itt külföldiek nem is tehetnek nagyon másképp, mert az ingatlanoknak horror ára van. Egy 1 háló+nappali+konyha+fürdő-s lakás kb 250-300.000 font.
A családot a gumtree.com oldalon találtam, ez a legismertebb apróhirdetési oldal, ahol a nanny rész is elég fejlett, ezt ismeri az összes család, elég elterjedt. Ja, és ők találtak engem eddig mindig. 3 családnál dolgoztam eddig.
Esküvő....hát nem fontos a papír. Egyszer majd lesz, gondolom, ha majd meg akarjuk ünnepelni egymást, de nem a papír miatt, mi abban nem bízunk. Rasták vagyunk, mindent csak lazán! :)

Kriszi!
Üdv neked, és mihamarabbi baby-t kívánok! :) Nem bújok nagyon könyveket, hanem neten keresgéltem annó, mert érdekelt, csak úgy. Egyébként gyorsan rá lehet találni a dolgokra, ha rajta vagy. Valamint a babanetet is olvasom elég rég óta, más topikokat, innen is sokat szedtem fel.
Hát igazából erről nem tudok olyan sokat, hogy hogyan mennek sorban a vizsgálatok, gyógyszerek. De kaphatsz closty-t, ami a segít a petesejt termelésben. Több petesejted fog megérni egyszerre, így több az esély, esetleg ikrekre is. Aztán van a petevezeték átjárhatósági vizsgálat, megnézik, h el van-e záródva, ha igen, akkor kitisztítják, ha nem nagyon rossz a helyzet. Akkor van inszemináció, mikor egyfolytában nézik a peteérés, és mikor akció van, akkor mesterségesen lövi fel a doki a sereget, így könnyítve a folyamatot. Így nem kell nekik megtenni a hosszú utat. Asszem ez előtt is clostyval érlelik a petesejteket, hogy tuti legyen a dolog. Hát többet én sem tudok egyelőre, de ne is kelljen több, sőt már ilyenek sem! Van még a lombik, de ezt bizonyára tudod, és ennyire ne is szaladjunk előre! Menni fog az könnyebben is! :wink:

Pöttye!
Üdv neked is! Hajrá februárra! :) Sikerült valamit levonnod a hőmérőzésből? Be tudod mostmár lőni, hogy mikor kell akcióba lépni?

Lányok!
Felvetném egy táblázat ötlelét! Én nem tudom megcsinálni, mert nem tudom, hogy kell! De ha esetleg elmondja vk, akkor szívesen! Ebbe beírhatnánk a neveket (ha vállaljátok, akkor mellé eredeti keresztneveket is), lakhely, életkor, ki mióta próbálkozik vagy mikor kezdi a projectet, ciklusnapokat, hogy tudjunk egymásnak szurkolni tesztelés előtt (pl 4/28 28-as ciklusből 4. nap), esetleg ki szeretne kislányt/kisfiút. És végül majd osztódhatna 2 felé is a tábla (mondjuk más színekkel), pocakosok és próbálkozók. Hát ilyenek. Tetszik vagy hagyjuk rá? Mondjuk még nem vagyunk sokan, de azért csak gyűlünk...Talán 4-5-en lehetünk, bocs, ha több, most nem néztem vissza.

Szép napot!
Vendég
 


Pöttye!
Most néztem meg a görbédet, tökjó, simán be lehet lőni, hogy a 15. napon van peteérésed (asszem legalábbis az számít annak, ha már fent van a hő) tehát a 14. napon gyúrjatok kiscsajra, ha azt szeretnétek! :) És látom, hogy a 27. napon még mindig fent van a mostani, nincs esetleg baba a dologban?? :) Mert látom az előzőeknél ilyenkorra már leesett a hő.... Nos? :)
Vendég
 


Hála Istennek úgy néz ki hőügyileg minden rendben, mint a nagykönyvben...:)
szabályos 27 napos ciklusok, 28.-on megjön, szabályos 13-14. napi ovu, utána megy fel a hő... Mensinél szabályosan szépen lezuhan...

Egyébként köszönöm az érdeklődét Réka, de most biztos nincs semmi, nagyon odafigyelünk az akcióknál, és most a közelében sem jártunk a zöld napokon:)))

Holnapra legkésőbb péntekre itt a piri, nincs mese..

Majd februártól-márciustól... REMÉLEM!!!!!


Egyébként zeretnék egy nagyon szép kis oldalt ajánlani nézegetésre! Egy blogos ismerősöm a fotós, fantasztikus szeme van a kismamákhoz és a babákhoz:

http://egyetlenem.freeblog.hu/

Mindjárt visszaolvaslak réka, mert annyit írtál, hogy egybe nem sikerült... :shock: 8) :lol:
Vendég
 


Sziasztok!


:lol: Hát így meló után benneteket visszaolvasni kicsit hosszabb és nehéz megjegyezni a sok-sok gondolatot, de nagyon jó, hogy így beindultunk!!!!!! 8)

Ezt a hőmérséklet dolgot majd jobban elolvasom, mert most elsőre nem maradt meg :cry: .......a Babaruhagyűjtés nálam is beindult....de még mi is csupán másfél év múlva kezdünk neki a babagyártásnak, uh nem sietek, csak mint anno a barbierucikat most ezeket nézegetem és azonnal szeretném hazavinni mindet:)

A táblázatban benne vagyok!!!!!!Most már csak olyan kellene aki meg tudná csinálni:)))))

puszi mindenkinek

Ancsa

Kép
 


Helló!

Réka, a táblázat dolgot én is támogatnám!!
Szeretnék majd én is bekerülni, ha lehet!
De sajna a készítésében nem tudok segíteni! Azt tudom h a másik topicokban már csináltak ilyet.

Pá.
Szilvi

Kép
 


Szevasztok!

Hú! Jó sokat kell ám visszaolvasni, ha lemarad valaki pár napot. Én ugye a meló miatt nem mindennap tudok jelen lenni, de igyekszek.

Kriszi!
Mi most állunk neki a jövő héten, mert elvileg hétvégén meg kell jönnie a vérzésemnek. De jó lenne úgy kezdeni az új évet, hogy pozitív tesztet csinálok!!!! Szép álom!

Réka!
Itthon is lehet kapni Omega 3 kapszulát, meg nagyon sok termékben (gondolok itt kajára) benne van. Ha sok tengeri herkenytűt eszik az ember az is rengeteget segít, mert állítólag "természetes" formában van benne minden. Örülünk , hogy velünk vagy. A táblázatot én is támogatom, van iy egy ismerősöm, aki már csinált ilyet, majd megkérdem, hogy kell, és majd szólok. Jó így?

Most ennyi, majd még jelentkezek.

Jók legyetek, és mindent bele.

Évi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok! Remélem nem zavarok.Magamról annyit hogy mi már 3-éve próbálkozunk sikertelenül,minden létező vizsgálat meg volt (lapar is) most októberben. Én is úgy hallottam hogy lapar,vagy hsg után nagyobb az esély a terhességre ugyanis nemtaláltak sem nálam se a férjemnél semmit.Hát így én is 2008-ban bízok ha csak nemhozza most a jézuska.[/url]
 
 


Lenne egy olyan kérdésem,hogy kell felrakni a vonalzót úgy hogy ne kelljen mindíg beilleszteni vagy az elengedhetetlen?[/img]
 
 


Sziasztok!
Sajnos most nincs időm másra....
Keti!
Legfelül a segédletek legördíthető résznél gördítsd le, ott profil, és azon belül az aláírás beillesztésénél másold be a vonalzód bbc kódját. Majd mentsd el! Így be fogja mindig automatikusan rakni, ha írsz vmt!
Szép napot!
Vendég
 


Szia réka! köszönöm a segítséged neked is.[/url]

Kép
 
 


réka melyikaz a bbc-kód?Mert fogalmam sincsen.Valamit nem jól csináltam ugy látom.

Kép
 
 


Sziasztok!
Éva!Hát igen én is ebben reménykedem,hogy még idei babó lesz a pocimban.Jó lenne. :D
Hétfőn megyek dokihoz.Hát kíváncs leszek mit fog mondani.Visszek hő táblázatot meg mindent.Nagyon izgulok.Nem szertném ha bármi rosszat találna uh.Bár sose volt semmi problám eddig sem.Szerencsére.
Na megyek,mert törpék vannak nálam. :lol:
Szép estét mindenkinek!krisz
Vendég
 


Keti!
Mikor megcsinálod a vonalzódat, akkor meg kellene, hogy adják a kódokat....van html, bbc, meg még mittomén milyen, és ezek közül a bbc kód linkjét kell beilleszteni...olyasmi, mint ami nálad lenne a vonalzó, csak a bbc kell, nem a html, vagy más. Remélem értelmesen fogalmaztam! Ja, most látom, hogy van kari vonalzód is...hát ugyanúgy kell, mint azt! :)

Kriszi!
A dokihoz egy kalappal! Minden rendben lesz!

Üdv. Réka
Vendég
 


szia réka!hát most próbálgattam remélem most sikerül felrakni azért köszi mégegyszer a segítséget.És jó éjszakát mindenkinek!

Kép
 
 


sziasztok!!!

Üdv az újaknak is!!! Látom hétvégén nem nagyon aktivizáltatok!!!

Nekem hőm még mindig fent!!! Reélem szerdán sem megy le és azután sem!!!

feszül kicsit cicim!! eszem sokat, főleg gyümit meg csokit kivánok!!!

Ti hogy vagytok??? Mi újság????
Vendég
 


Sziasztok! Ma voltunk apával dokinál és jauárban indul az első inszemem írt fel pregnylt, meg utrogestant-kapszulát ezeket kell szednem ha megjött a mensim a 2.naptól.Hát annyira izgulok lessze-e belőle baba.Meg nem igazán ismerem ezeket a gyógyszereket.Ha van valakinek tapasztalata az megírná nekem hogy reagált rájuk?

Kép
 
 


szia pintyus!Hát reméljük akkor ott már van is valami a pociban ha még nem ment le a hőd.Drukk,hogy 9-hónapig ne is jöjjön a "miki".

Kép
 
 


Sziasztok!Tegnap voltam dokinál.Azt mondta minden rendben.Legalábbis úgy tűnik.Hétfőn megyek vérvételre.valami spécire mert nem a helyi sztk-ba kell mennem hanem hozzá.Nem igazán tudom mit fog nézni?Szóval azt mondta ne izguljak nincs különösebb probléma.Vittem hő táblázatot és azt mondta,hogy lehet az ovulációs dologgal van kisebb probléma.De azt gyógyszerel meg lehet oldani.Viszont én úgy halottam,hogy akkor gyakoribb az iker terheség.Ez tényleg így van?Hát röviden ennyi.
Krisz
Vendég
 


Keti!
Az a két gyógyszer amit szedned kell az miben segít?
Vendég
 


Szia kriszi!A Pregnyl az stmulálja a petefészkeket, vagyis segít a peteérésben az utrogestant meg eggy hüvelykapszula ami segít a terhesség megmaradásában persze ha sikerül az inszemináció. Olvastam amit írtál,igen gyakoribb lehet az ikerterhesség ha olyan gyógyszert kapsz ami segít a peteérésben mert így egyszerre több tüsződ is megrepedhet.Megkérdezhetem ti mióta próbálkoztok?

Kép
 
 


Szia kriszi!A Pregnyl az stmulálja a petefészkeket, vagyis segít a peteérésben az utrogestant meg eggy hüvelykapszula ami segít a terhesség megmaradásában persze ha sikerül az inszemináció. Olvastam amit írtál,igen gyakoribb lehet az ikerterhesség ha olyan gyógyszert kapsz ami segít a peteérésben mert így egyszerre több tüsződ is megrepedhet.Megkérdezhetem ti mióta próbálkoztok?

Kép
 
 


Drukkolok neked hogy sikerüljön az inszem!!!!!!

Nekem ilyen a görbém: http://www.ciklus.hu/images/diagramok/d ... 31200_.png
Vendég
 


Keti!
Mi már több mint másfél éve próbálkozunk.Sok mindent ki próbáltam már,de eddig nem sok sikerrel.Most nagyon kíváncsi leszek mit fog mondani a doki a lelet után.Remélem még idén találkozok vele.
És ti?Látom ti is elég régóta próbálkoztok.Hát nem egyszerű.Ráadásul a környezetemben sokan terhesek lettek és ezt nem volt egyszerű el fogadnom. :( De most már örülök mindenkinek. :D
Nem semmi,hogy milyen kitartó vagy!Én sajna ennyire nem.Persze mindent csak pozitívan!
Vendég
 


Pintyus!Remélem nem megy le a hőd!Egész jól alakul.Hajrá!Mindig pontosan jön meg?
Vendég
 


Sziasztok!

Pintyus!
Drukkolok ezerrel! Mikor tesztelsz???

Keti!
Akkor nektek is mindent bele, januárban szorítok majd! Hanyas ikreket szeretnél? :D Az ilyen fajta gyógyszerek mellett alapból van esélye a többszörös babaesőnek, de ha még inszem is, akkor kimondottan nagy az esély rá. Sok ikres anyukáról tudok, akiknek inszemből lettek a babyk. És ne hívd "az első inszem"-nek, mert ez lesz "AZ inszem", az egyetlen és sikeres! :)

Kriszi!
Nektek is szurkolok! Másfél év az nem semmi! :shock: Jó, tudom, van akik 3-4-6 évig is próbálkoznak, de erről ne is beszéljünk tovább, remélem itt senkivel nem történik majd ilyen. Nem is estél teherbe ennyi idő alatt vagy "csak" nem maradt veled a baby? Vércsoport szerinti rh összeférhetetlenség is lehet...én pl. ezért jöttem nehezen, és öcsém is. 2/4...hát ilyen átlagot nem szeretnék! :?

Itt még csak készülődés van, úh én nem sok mindenről tudok beszámolni. Bőszen szedem a vitaminjaimat, és mérem a hőmet. Még nem volt peteérésem, de valszín a hétvégén lesz, amikor is Amsterdamban leszünk, egy hosszú hétvégére. Jobbkor nem is tudtam volna időzíteni, így lehet bepakolni a védősisakokat, aminek most nem igazán örülök! :? Na meg így lehet a hőmérőzés is borulni fog kicsit, valszín ezért nem fogok reggel 7kor felkelni! :) Azért szeretném elcsípni, hogy mégis tudjam, hogy mikor is van.

Na további minden jót nektek! Mennek a drukkok azoknak, akiknek most szükségük van rá!
Vendég
 


sziaztok!!!

Hát nekem holnap nem kéne megjöjjön, ezért még nem döntöttem el hogy mikor tesztelek, nagyon félek a teszttől!!!

A terhességi tesztek kb. 3-4 nappal a beágyazódás után tudják kimutatni vizeletböl a HCG-t (9-15 nappal a tüszörepedés után).
- 3 nappal az esetleges menstruáció idöpontja elött: 51% pozitív
-2 nappal elötte: 62% pozitív
- 1 nappal elötte: 68% pozitív
- Az esetleges menstruáció napján: 74% pozitív
- 2-3 nappal utána: 88% pozitív
- 4 nappal utána: 98% pozitív
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron