Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Várom azokat a kedves "sorstársakat", akik a topic alapján tervezik babájukat. Folytassunk eszmecserét terveinkről, kérdéseinkről.

Üdv, Judit :)
 
 


Szia!

Igaz, mi a párommal nem áprilisra, hanem már márciusra babát tervezünk, de mivel nem biztos, h összejön, könnyen lehet, h beleesünk ebbe az időszakba, így szeretnék bepofátlankodni, ha nem gond :) Igazából mi nem konkrétan márciusra tervezzük, már 3 hónapja próbálkozunk, de az előbb megjött .. így egy februári bébire már igen kicsi az esély. Tehát a következő célpont március, amiből lehet h április, május, június vagy akár még július is lesz .. azért jöhetek? :roll: :oops:

Üdv, Szöszi

Kép
 


Szia Szöszi!

Köszi a jelentkezésedet, örülök, ha csatlakozol a topic indításhoz. :D Mi július végétől "indítanánk a projektet", mert szükséges még ennyi idő a tisztulásra, a szükséges orvosi vizsgálatok elvégzésére. Jó lenne jövő tavaszra anyukává válnunk! :)

Te milyen előkészületeket teszel(tettél) a baba érkezéséhez?

Március végén hagytam abba a gyógyszert, azóta igyekszem több gyümölcsöt, zöldséget fogyasztani, többet mozogni, a kenyérfélékről leállni, pár kilót fogyni. Terhesvitamint még nem szedek, talán néhány hét múlva.

Te szedsz vitamint?

Ha esetleg nem válaszolnék csak hétfőn, az azért van, mert otthon nincs még netem.

Üdv, Judit
 
 

 
 

Szia Szöszi!

Még egy kérdés: hogy kell feltölteni vonalzót? Már többször próbálkoztam a nőivonal oldalán, de nem sikerült sosem.

Köszi
 
 


Judi! Örülök, h írtál :) Valóban nagyon jó lenne, ha jövőre már babázhatnánk :)
A baba érkezése érdekében természetesen elsődleges dolog volt, h én is abbahagytam a fogigátló szedését, már decemberben. Én is igyekszem egészségesebben élni - több-kevesebb sikerrel .. nekem eléggé rohanás az életem, suliba járok szinte minden nap, ott nem szeretek kajálni, itthon pedig, ha nincs ebéd, mire hazajövök, akkor megvárom a vacsorát.
A mozgással nálam nincs gond, a suli miatt rengeteget jövök-megyek, meg amúgy is szeretek mozogni, otthon heti 2-szer jártam konditerembe, csak nemrég külföldre költöztünk, és itt eddig se hely, se vállalkozó szellemű ember nem volt, de a héten ez is megoldódott!
Fogyni nem szeretnék, sőt, reménykedem, h a terhesség alatt olyan 2 kiló felugrik rám, és ott is marad .. :roll:
Vitamin: az Elevit szedésén gondolkodom, de ezt nekem nagyon meg kell gondolnom, mert ugye ez magyar termék (ha jól tudom .. vagy nem? itt még nem láttam ..), és akkor otthonról kell hozatnom .. az itteni magzatvédő vitaminokat nem ismerem, így nem is nagyon bízom bennük :roll:

Vonalzó: megcsinálod a nőivonalon pl., és akkor ha készen vagy vele, kiad két kódot .. neked ezek közül az elsőt kell bemásolnod a profilodba az aláírásodhoz :)

Jó hétvégét!

Kép
 


Na, közben rájöttem, h összekevertem a Gravidával, mert az a magyar. Bár Elevitet akkor sem láttam még itt, de ha aktuális lesz, megkérdezem a patikában, remélem van, nekem mki azt ajánlotta eddig .. olvasgattam internetes véleményeket is, jók a tapasztalatok ezzel kapcsolatban.
Akartam kérdezni már az előbb is, csak aztán elfelejtettem, te mit akarnál szedni terhesvitaminnak?

Kép
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok én is?

Már tavaly abbahagytam a fogigátlót- 8 év után- ami egy kicsit megborította a hormonjaimat és a peteérésemet, de most már kezd rendeződni. Ez a 2. closty-s hónapom és egyben a 2. éles próbálkozós hónap is....

kb. 1 hónapja szedek vitaminokat-dokival konzultálva

Én 26 leszek, a párom 27.

Nikka

Kép
 
 


Sziasztok! Itt vagyok!

Örülök, hogy már 3-man vagyunk! :D
Az Eleviten gondolkodom, ismerőseim mondtak róla jókat, viszont volt, akinek nem vált be, vagy emésztési gondokat okozott. Muszáj lenne szedni, hogy lehetőleg ne legyen probléma a jövendő babával. Vérképvizsgálaton voltam, a vasamat kellene még erősíteni, illetve egy kicsit a koleszterint lejjebb vinni, mert még mindig határon fölül van egy kicsit. Szerintem a gyógyszertől történhetett, mert nem eszem zsíros ételeket. Én majdnem 4 évig szedtem a gyógyszert. Nekem eddig - hála Istennek - nem okozott különösebb gondot a gyógyszer abbahagyása, nem borított fel semmit, úgy tűnik, minden rendben van. :)
Nikka, Te milyen vitamint szedsz?

Üdv, Judit
 
 


A dokim azt mondta, hogy az Elevitet és a Gravidát szedjem felváltva, tehát egyik nap egyiket másik nap másikat-mivel a Gravidában van jód is és Magyarországon általában jódhiányosak az emberek. A Gravida viszont állítólag sokszor okoz emésztési gondokat és ezért ő ezt a módszert javasolja mindenkinek.

Eddig még semmiféle mellékhatását nem éreztem-amúgy a vérképem még a vitaminszedés előtt teljesen normális volt.

Kép
 
 


Sziasztok!

Ti egyébként hőmérőztök?
:roll:
 
 


sziasztok én is csatlakoznék!remélem nyárra már lesz kistesóly a Máténak! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szia Anita!

Hát persze, örülünk ha csatlakozol! :) :) :) :) :)
Jövő nyárra terveztek kistesót Máténak?
Hőmérőzöl, szedsz vitamint, fogyózol? Milyen lépéseket teszel ez ügyben?

Judit
 
 


SZia,örülök,hogy csatlakozhatok!
MOst nekünk pihenő van mert május 9-én ismét volt missed.ab.om.üres volt a petezsák!januárba is volt egy missed.ab mert akkor elhalt a baba a 12.hétbe!
most elhatároztuk a párommal,hogy csak összel aza az szeptember környékén kezdünk ujra bele a babaprojektbe!
Amugy nem hőmérőzök meg ilyesmi!fogyozni kéne mert elég sokat híztam! :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szia Anita!

Sajnálom, hogy nem sikerül egyszerűen a babátok! Picit pihentek, aztán remélem, hogy mielőbb sikerrel jártok!
Hát a fogyókúra tényleg nem könnyű dolog. Én is ilyesmi cipőben járok, 5-6 kilót kellene fogynom, most tartok ennek a felénél. Kenyeret nem eszem, édességet visszafogtam. Sok víz, gyümölcs, mozgás. :lol: De nagyon nehéz!

Üdv, Judit
 
 


Én is sajnálom,hogy nem sikerűltek a babók de a következő sikerűlni fog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Énn sajna nem tudom megálni hogy ne egyek kenyeret,a gyümölcsöt meg nem szeretem,talán almát meg a banánt eszem meg! :(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok, most csak gyors leszek ..
sajnos vizsgaidőszakom van, ezért rengeteget kell tanulnom a hétre, és a jövő hétre is, de igyekszem jönni azért :)
Látom, nőtt a létszám, Nikka és Nitácska, üdvözöllek titeket én is :)

Judi! Én mindig el akarom kezdeni a hőmérőzést, de aztán mindig elfelejtem reggelenként, vagy este odakészíteni a hőmérőt .. :roll: ez az egyik, a másik meg, h nekem reggel mindig annyira kell pisilnem, h még nyújtózkodni se szoktam .. :D

Elevit-Gravida téma: én már mindkettőről hallottam, h emésztési gondokat okoz .. de sztem ez úgymond "alkati" kérdés is - ha vkinek eddig is vtak problémái, annak tuti h nem lesz könnyebb a vitamin mellett sem, akinek meg nem, annak nem feltétlenül fogja megnehezíteni a klotyó-dolgot. Nekem speciel baj van az emésztésemmel, van, h napokig nem tudok wc-zni, hiába eszem minden reggel gyümölcsöt. Úgyhogy én ezért nem "félek" az Elevittől, csak remélem, h ha majd szedni fogom, nem lesz még rosszabb .. :? egyébként ti mit javasoltok, sztetek elkezdjem?

CSajok - Judi és Nita! Megkérdezhetem, h milyen módszerrel fogyóztok? Vagy nincs konkrét, csak megvontok magatoktól ezt-azt? :) Bocsi, ha nincs hozzá semmi közöm :oops:

Nah, már itt sem vagyok .. szép estét nektek!

Kép
 


Jajj, bocsi h ilyen hosszú lett :? :roll:

Nitácska! Én is sajnálom, h nem sikerültek a babák .. de az nagyon jó, h ilyen optimista vagy! És biztos, h a következő bébi össze fog jönni :)

Kép
 


szöszke a fogyozással kapcsolatban én nem vonok meg magamtol semmit,annnyit teszem hogy este 5 vagy 6 után semmit se eszem max csak iszom.elég nemhéz! próbálok optimista lenni,mert attol nem lsz jobb ha a multba tekintek! :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok! :) :) :)

Fogyózás téma: nekem 55 kiló lenne az ideális, ennyi utoljára 21 éves koromban voltam, most már 56-57 kilóval megelégednék. 62-ről indultam, most vagyok 59. A kennyérről tényleg leszoktam jó 2 hete, reggelizni amúgy sem szoktam, egy capuucinoval kezdem reggel, esetleg müzlis csoki vagy egy joghurt. Délben főtt étel, délután gyümölcs vagy sok zödségféle Abonett-kenyérrel (ez itt nem a reklám helye :lol: :lol: ). Több folyadék és mozgás kellene még. Ennyi a módszer, egyéb bogyókat nem szoktam szedni.
Hőmérőzök már 3. hónapja, legalább tisztában leszek magammal.. :shock: :roll:
Azt hiszem hamarosan elkezdem szedni az Elevitet, bár még kikérem a dokim véleményét róla. Szöszke! Szerintem Te is kezdjél el szedni vitamint.
Nitácska! Persze, hogy a következő bébi sikerülni fog!!! Nagyon drukkolok!!!
Nikka Te vitaminszedésen kívül elkezdtél még - a baba érdekében - esetleg több gyümölcsöt, zöldséget enni, többet mozogni, kávéadagot csökkenteni?

Legyetek jók!
Üdv, Judit :) :) :) :)
 
 


lányok egy jó tanács.ezt az a híres gebetikus mondta,hogy terhesség előtt legaláb 1 hónappal a terhesvitaminnal együtt érdemes szedni külön a folsavat is!így elég nagy száázalékban meg gátolja a fejlődési rendellenességeket! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitácska én is üdvözöllek! Sajnálom, ami a babákkal törént, de fel a fejjel, hamarosan egy egészséges kisbaba lesz a pocakodban :)

Én nem hőmérőzök, nekem nagyon macerásnak tűnik, ráadásul reggelente általában mindig rohanásban vagyok, mert elég nehezen kelek fel, szóval max. hétvégén tudnám kivitelezni a dolgot.

Szöszke ne is mond a vizsgaidőszakot, már nekem is nagyon elegem van belőle- szerencsére pénteken lesz az utolsó vizsgám.

A vitaminokon kívül megpróbálok minél több zöldséget enni-a gyümölcsökért sajnos nem igazán vagyok oda. Kávézni nem szoktam, max hébe-hóba egy capuccino, soha életemben nem cigiztem, viszont amiről le kéne szoknom az a kólázás, mert sajnos elég sokat iszok.

Nekem meg pont hogy híznom kellene egy kicsit, hogy növeljem a teherbeesési esélyeimet, mondjuk úgy 5 kilót, mert sajnos eléggé vékony vagyok. Bár azt mondta a dokim, h emiatt ne aggódjak és ha teherbeesek akkor meg úgyis jönek majd fel a kilók. Hát remélem.

Kép
 
 


Sziasztok, gyorsan írok nektek, aztán várnak az újabb jegyzetek :(

Judi! Tökjó, h máris fogytál, ügyes vagy! Azért kérdeztem tőletek ezt a fogyis dolgot, mert nem tudom, ismeritek-e a 90 napos diétát, de sztem az nagyon jó - ismerősömön tapasztaltam csak, de nekem azért tetszik, mert tényleg hatásos, és nem kell koplalnia az embernek. Ő a 3 hónap alatt lefogyott 20 kilót. De mondjuk ahogy elnézem, te is tökre jól csinálod! :)
Én is konzultálok majd a dokival az Elevitről, aztán meglátjuk .. ha kicsit több időm lesz, fel is hívom.

Nikka! Mi nagyon egy cipőben járunk!! Ezt értem arra is, h én sem cigiztem soha, tehát ilyen gondjaim nincsenek, viszont a kólát nagyon iszom, naponta fél liter tuti h van sajnos - a suliban mindig azt veszek .. :? mondjuk én napi egy kávét is szoktam .. muszáj sajnos. És értem arra is, h én is aggódom amiatt, h a vékonyságom miatt nehezebben fog összejönni a baba, 47 kiló vtam a múlt héten, ma már csak 45,5-öt mutatott a mérleg .. a vizsgaidőszaknak köszönhető. Örültem :?

Kép
 


Sziasztok!
Szoktalak olvasgatni titeket, és a káros szenvedélyek téma miatt írok nektek. Mi november óta próbálkozunk a babával, ezért a novemberi topicba szoktam írogatni. Sajnos eddig sikertelenül.
Nem cigarettázom, nem kávézom, nem iszom (esetleg alkalmanként egy keveset) Viszont a kóla... Imádom de csak egy bizonyos márka light változatát. Megittam napi 1 litert kb. 1,5-2 hónapja azonban egyik napról a másikra abbahagytam. Sokat olvasgattam róla a neten, hogy nagyon savas, és sok benne a koffein. A koffein 50%-kal csökkenti a teherbeesés esélyét. És ügyelni kell főleg peteéréskor a savas-lúgos táplálékok arányára. 75% lúgos, és 25% savas az optimális.
Szerintem ti is próbáljatok leszokni róla. Úgy érzem nálam ez már függőség volt. Miután abbahagytam, 2-3 napig olyan voltam, mint a mosott rongy. Fájt a fejem, nehezen koncentráltam a dolgokra, semmihez sem volt kedvem. De azóta... Most meg már nem is kívánom. Ez az időszak pont jó arra, hogy leszokjunk, mert ilyen hőségbe a víz sokkal jobb és egészségesebb.

Drukk mindenkinek, hogy mielőbb babás legyen és 2009-ben egészséges picurkát hozzon a világra!
 


Én is olvastam róla, hogy a koffein nagyon nem tesz jót a babának, de azt nem is tudtam, hogy 50 %-kal csökkenti a teherbesés esélyét!!! Én is általában light kólát szoktam inni- naponta úgy 1-2 pohárral, hogy legalább ne bombázzam felesleges cukorral a szervezetemet, bár ugye lehet, h az édesítők méginkább egészségtelenek....Szóval a lényeg, hogy le kell szoknom róla.


Lilla abban tudnál segíteni, hogy mik a savas és mik a lúgos ételek?

Kép
 
 


Lúgosító hatású élelmiszerek

Gyümölcsfélék:
ananász (friss), banán, õszi-, sárgabarack, cseresznye, datolya, dinnye, sárgadinnye, egres, füge, körte, mazsola, szõlõ, ribizli.

Zöldségfélék:
paradicsom, articsóka, zöldbab, borsó, bors, algák, olíva, brokkoli, fokhagyma, hagyma, kapor, káposzta, kelkáposzta, petrezselyem, sárgarépa, spenót, sóska, spárga, torma, friss uborka, zeller, saláták, retek, szójabab, szójalecitin, gabonafüvek (árpafû, búzafû stb.), lucernafû, száraz bor.

Erõsen lúgosak:(zeller, sárgarépa, cékla, retek)

Tejtermékek:
tej (csak a biotehéntej vagy -kecsketej), joghurt, kefir, savó.

Magvak:
köles, hajdina, árpa, barna rizs, gesztenye, mandula.

Gyógyteák és zöld tea.

Indirekt úton a savas pH-t csökkentik kalcium-magnézium készítmények, az A- és a D-vitamin, a zöld növények fogyasztása és a béltisztítás.

Savasító hatású élelmiszerek

Savasító hatásúak:
szinte minden más; az összes befõtt, cukorral eltett gyümölcs, minden tejtermék és húsféle, a tojásfehérje, a margarinok és vajak, a bab, a lencse, a gabonafélék, a tészták, a burgonya, a fehér rizs, minden olajos mag, a méz, az alkoholos italok, a kávé, kemény sajtok, hús, kolbász, tojás, hal, csokoládé, kakaó, finomlisztbõl készült termékek, sós földimogyoró, kávé, Cola, tömény szesz, cukor és minden cukor tartalmú termék.
 


Valahol olvastam hogy a kóla és az ecet a leginkább savasító, úgyhogy azt kerüld. Csak most nem találom meg azt a honlapot.
 


Köszi- ezt kimásolom és lementem magamnak :)

Kép
 
 


Én is lementettem, én sem tudtam, h 50%-al kevesebb az esély a babára a koffein mellett .. azért megdöbbentő! Köszi az infókat, Lilla :)
Egyébként én is csak light kólát iszom, és ez már nálam is függőség .. néha azt is észreveszem magamon, h csak azért iszom, mert már megszoktam, nem azért, mert kívánom :shock: durva ..

Kép
 


Szöszke
Én is úgy voltam, mint te. Csak megszokásból ittam.

Remélem tudtam nektek segíteni, és hamar babásodtok. Velem együtt. :D
 


Szöszke a 45,5 kg az tényleg elég kevés. Mondjuk én sem vagyok sokkal több- olyan 47-48 kg körül. Az ideális az kb. 53 kg lenne- baba nélkül :)
Amúgy a dokim azzal nyugtat, hogy nagyon sok nagyon vékony páciense is simán teherbe esett és a felesége is nagyon vékony volt a terhességei előtt és most már két gyerekük van és a második gyerek után rajta is maradtak a plusz kilók.

Azt mondta, hogy arra figyeljek, hogy soha ne hagyjak ki egyetlen főétkezést sem, közben nassolgassak, mait csak megkívánok és egyek nagyon sok tejterméket.

Kép
 
 


Nikka! Remélem, h ez nem fog gondot okozni akkor nekünk .. :) nekem sajnos van, h kimarad 1-1 főétkezés, nagyon rohanás az életem ... pláne most, a vizsgaidőszakban. Bár nyáron talán jobban oda tudok majd figyelni magamra - nem lesz suli, stb., csak akkor meg a meleg miatt nem kívánom a kaját.
Én anyu alkatát örököltem, és sajnos ő nem hízott a terhessége után, sőt, ő még fogyott ... 50 kilóról indult, 48 lett utánam. Most azért már nem annyi, de jó bőr :D persze remélem, én nem fogok még fogyni, ha abból indulok ki, ami jelenleg van, h az induló súly 45,5 és ha azt nézem, mínusz 2 kiló, az 43,5 ... az már horrorisztikus :?

Lilla! Remélem, én is le tudok állni .. nem csak a baba miatt kéne, egyébként sem tesz jót a kóla sajnos :?

Kép
 


Csajok!
Szerintem a koffein is fogyaszt. Amióta abbahagytam a kólázást 46,5-ről 48-ra híztam. Ezt most tartom. Bár hízásra hajlamos vagyok, nem akarok elhízni terhesen sem.
Tök jó, hogy itt vékony lányok vannak. :lol: Más topicokban általában fogyóznak. :shock:
 


Sziasztok!

Húúú, tegnap nem voltam netközelben, visszaolvastam a sok-sok írást... :shock: :shock: :shock:
Üdv, Lilla Neked is és köszi a hasznos infókat a lúgos- savas ételek arányáról. Ezt nem tudtam én sem. Viszont a kóla tényleg nem jó! Én gyerekkorom óta nem kólázom, akkor nagyon sok rosszat hallottam róla, azóta nem iszom. Inkább ásványvíz, tea, vagy limonádé esetleg néha gyümölcslé - bár a gyümölcsléről is megoszlanak a vélemények... :oops: Jó lenne a kávét is hanyagolni, de az az egyetlen káros szenvedélyem, és az is light-osan, csak cappucino formájában, kevés kávéval.

Az Elevit és a folsav recept nélkül kapható a gyógyszertárban? Azt hiszem, lassan el kellene kezdeni szedni.

Tegnap voltam dokinál, rendben talált mindent, bár még a "P-eredményre" várni kell 2 hetet, utána lehet megnyugodni.

Üdv, J
 
 


Sziasztok!

Ma voltam dokinál ciklusmonitorozás miatt, mert ugye ebben a hónapban is szedtem a Closty-t. Tök jó, most sokkal gyorsabban érik a petesejtem, mint az előző ciklusban, azt mondta a doki, h szerinte most már a 11-12. napon lesz pé. Ezért pénteken is megyek, hogy megnézze, h továbbra is ilyen szépen növekszik-e és, hogy a nyálkahártyám is elég vastag-e. Ma vagyok a 9. napon, úgyhogy akkor a hétvégén itt lesz a szerelmes összebújások ideje :lol:

Kép
 
 


Judi tök jó, hogy te nem kólázol! Én is inkább megpróbálok gyümölcsteát inni helyette.

Az Elevitet, Gravidát, folsavat recept nélkül lehet kapni. Én külön folsavat nem szedek, megnéztem és mindkét vitaminban 0,8 mg folsav van és a neten azt olvastam több helyen is, hogy annyira van szüksége egy várandós nőnek. De javítsatok ki, ha tévedek!

Lilla nem hiszem, hogy annyira hízásra hajlamos lennél, ha 48 kg vagy :)

Egyébként az tényleg fura, hogy itt pont vékony lányok gyűltünk össze, a legtöbb topicban és amúgy a környezetemben is mindenki inkább fogyózik és nem is érti, hogy nekem miért nehéz az, hogy felszedjek pár kilót....Remélem, hogy a terhesség alatt azért ez változni fog :wink:

Kép
 
 


Sziasztok!

Nikka! Nagyon szorítok Nektek, hogy most hétvégén sikerüljön!!! :D :D
Köszi az infót a vitaminokról, szerintem a jövő héten elkezdem szedni az Elevitet.

Tényleg lányok, eszeme jutott még egy fontos kérdés: Ti hogy álltok a strandolással? Most, hogy megérkezett a várva várt nyár, jó volna strandra menni, lazulni. De annyi sok rosszat hallani a strandvízben összeszedett problémákról... :x :x :x Tehát így, babákra vágyva, hogy szabad a vízbe menni, vagy hanyagolni kell átmenetileg az önfeledt strandolást? :?: :?: :?:
Mi a véleményetek erről?

Üdv, J
 
 


Sziasztok!

Nikka & Judi! Örülök, h csak pozitívat hallottatok a dokinál, ez megnyugtató :)

Judi! Mi nem megyünk strandra, vettünk itthonra medencét, és abban pancsikolunk. Nem kicsi, beleférünk mind a hatan (ennyien élünk együtt, anyukám és apukám; tesóm és a párja; párom és én), és még hely is marad .. mondjuk nekünk közrejátszik az is, h nemrég költöztünk, óvatosak vagyunk, új hely, új emberek .. de nem is rajongunk annyira a strandokért.

Csatlakozom, tényleg fura, h itt vékony csajok gyülekezete van, de ilyen is kell ;) mellesleg a kóla témához, hát ma is vettem .. :oops: :oops: ahhoz képest, h jól kiveséztük tegnap a témát, h mennyire nem szabad. De most a vizsgaidőszakot nem bírom nélküle. Utána viszont tényleg leállok!

Kép
 


Hát én amúgy sem vagyok egy nagy strandra járós, úgyhogy szerintem ha összejön a baba, akkor tutira nem megyek. Viszont a tengerparti nyaralásról nem nagyon szeretnék lemondani...a tengerben fürdésről mit hallottatok? Az is ugyanúgy veszélyes?

Szöszke irigyellek a saját medence miatt! Nálunk ez sajnos nem kivitelezhető, mert egy 60 lakásos társasházban lakunk, igaz, hogy földszinten, de az "udvarunk" össz-vissz. 30 nm na és persze a felső szinteken lakók simán belátnak :(

Kép
 
 


Nikka! Mo.-n nekünk is ilyen gondjaink voltak, mi panelben laktunk, 0 kert- vagy udvarrésszel, nagyon szar volt, pláne nyáron itt punnyadni .. légkondit nem lehetett beszereltetni, télen meg nagyon sokat fizettünk a fűtésért. Itt kint sokkal jobb ez az egész, kertesházunk van, amit ráadásul akkor hűtünk és fűtünk, amikor akarjuk.

Én a tengerpartról még nem nagyon hallottam, csak a Balatonról, de nem vagyok benne biztos, h a kettőnél ugyanaz lenne a helyzet .. :roll: viszont én sem akarok lemondani a tengerélményről a nyáron!

Kép
 


juditt igen kapható az elevit meg a folsav is vény nélkül is!igaz kicsit drága de megéri!!!!!

Colához hozzászolva nekem a dokim azt mondta azért se jó inni főleg kismamáknak mert vérbőséget okoz ami meg vetéléshez is vezethet! :? :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hát remélem, hogy nem ugyanaz a helyzet a tengerrel, mint a Balatonnal. A Balatonban amúgy sem szeretek fürdeni, engem zavar, hogy nem átlátszó a víz.

Kép
 
 


Na, hát egyre durvább, mikre nem képes a kóla :shock: :shock: komolyan leállok .. senkinek nem hiányoznak ilyesféle bajok :?

Kép
 


Engem is zavar, Nikka .. és sztem nem vonatkozik ugyanaz a tengerre .. persze én abban sem érezném magam 100%-ig biztosnak, ha már babás leszek, mire oda jutunk, de azért mégis egészen más, mint egy Balcsi vagy Velencei-tó.

Kép
 


Mi július utolsó hetében mennénk a tengerre...addig még sok minden történhet-remélem :lol:

Most találtam egy nagyon jó oldalt: www.folsav.hu

Kép
 
 


nikka jó az oldal amit találtál!

tegnap olyan szörnyű dolog történt,komolyan ver a sors engem!
A hugom megpróbált végetvetni az életének!Bevett egy csomo gyógyszert,de valamiért felhívott engem és így hála égnek nem lett nagy baj.Elméletileg ma ki is engedik a korházból! :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jézusom, Nita! A hideg is kirázott ... jó, hogy nem lett semmi komolyabb baj!!! Szegény Ti ... és persze Ő .. depressziós? Vagy hh? :oops: Ha nem tartozik rám-ránk, vagy a nyilvánosságra .. megértem, ha nem akarsz beszélni róla!

Jó az oldal, Nikka :)

Kép
 


Szerintem depressziós lett.ő magántanuló és most kelett volna vizsgáznia pár nap mulva és mondta hogy hiába tanul nem marad meg a fejébe,meg minden gondja összegyűlt és kiborult teljesen! :cry: de hála égnek már jobban van!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szegény .. nagyon-nagyon sajnálom! De a fő, h jobban van, és az egész nem végződött tragikusan .. remélem, nem lesz több ilyen!

Kép
 


jajj azt én is remélem!mondtam is anyuéknak ha kell jöjjön ide hozzánk,és akkor nem lsz egyedűl! :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Aranyos tőled, de hát nem csoda, a tesód .. én is imádom az enyémet :)
És végül mi lesz? Lehet, h odaköltözik?

Kép
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron