Új privát üzeneted érkezett!

Lángos/pizzatészta. Én mindig ezt sütöm

4-5 szem főttkrumpli
1dl olaj
fokhagyma
1 élesztő
tej vagy tejföl az összegyúráshoz
1 evőkanál só
1 kg liszt

Én ebből 3 gáztepsi pizzát szoktam kihozni,elég vékony tésztával,de garantáltan nem lesz kemény másnap sem a tészta.

Kép
Kép
 
 


Kinga
köszi a receptet! Ha van még jó recepted, ne tartsd magadban!

Ha már itt vagyok, ma karalábékrémleves volt az ebéd, és még az extrafinnyás páromnak is ízlett, és anyósnak is :lol:

Karalábékrémleves:

egy kisebb fej karalábé
két s.répa
egy kisebb fej v.hagyma
tejföl
olaj
víz
fűszerek: só, vegeta, bors

Pici olajon megpirítom az összes zöldséget, majd felengedem egy kevés vízzel. Fedő alatt puhára főzöm, majd összeturmixolom. Bele egy kanál tejföl, és még annyi víz, hogy azért még jó krémes legyen, de ne legyen főzelék állagú. Összerottyantom, és kész :)
Vendég
 


Kitti
Ez jó ötlet!

Jön a nyár,íme egy kis fagyi recept:
Tojáslikörös fagyi:
6 tojássárga, 15 dkg cukor, 2-3 evőkanál tojáslikör, fél liter felvert tejszín. 3-4 órára mélyhűtőbe tesszük és kész is!

Kép
Kép
 
 

 
 

Sportszelet:
30 dkg méz, 1 Ráma, 1 rumaroma, 2 ek. kakaó, 1 dl tej. Összeforraljuk, belekeverünk fél kg darált kekszet. Kinyújtjuk és a tetejére tortabevonót teszünk. Gyorsan kész és sütni se kell. Nálunk nagy sztár!

Kép
Kép
 
 


Cukkini paradicsommal rakva

40 dkg cukkini
30 dkg patadicsom
2 cs. mozarella
olaj, só, oregano, vaj, zsemlemorzsa

a cukkinit és a parit egyenlő karikákra vágni, és a cukkini mindkét oldalát hirtelen elősütni.
Kivajazni-zsemlemorzsával megszórni egy tűzálló tálat és egy réteg cukkini, egy réteg paradicsom, egy réteg darabokra vágott mozarella és megszórni oreganóval és sóval, és újra rakni a rétegeket amig el nem fogy minden.
Olajjal meglocsolni és előmelegitett sütőbe rakni és 25 percig sütni, majd 5 ercig még száritani kicsit és kész.

Kép
 


Köszi! :D :D :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
 
 


Nos Mézes kecsapos csirke!

Lehet szárny, comb vagy akár szelet húsi is tök mindegy!

Húsikát jól meg kell mosni lecsöpögtetni majd sóval borssal majorannával befüszerezni! Állni hagyni egy ideig! Inyencket már egy nappal elötte befüszerezhetik én nem szoktam pedig inyencnek tartom magam! Csak mindig elfelejtem! 8)
Utána egy tálkában mézet " én virágmézet szoktam hozzá venni" Meg ha lehet akkor nem a legolcsobb kecsapot össze kell keverni jól belemártogatni tepsibe rakni pici olajjal meglocsolni lefoliázni majd megpárolni kb 25 perc a csszárnynál majd fólia nélkül ropogosra sütni kb 30 perc!

Azért nem jó az olcsobb kecsap, mert azok nagyon higak és akkor lecsurognak! Erre a jó sürü és finom édes kecsap az iigazi! Én a Lidl-s kecsapra esküszöm bár nem olyan sürü mint a méz, de az íze nagyon isteni! Nekünk legalábbis ez vált be!

Jó étvágyat kívánok hozzá! :wink:
 
 


Rizses káposzta

Én kb.-ra szoktam az arányokat.1 kg savanyúkápiból csinálom.
Tehát:
2 fej vöröshagyma megpirítani, bele pirospaprika(mint a pöri) és abba a savanyúkáposztát.Puhára főzni, sózni közben, ja és ahogy belerakod a kápit, felönteni vízzel, hogy félig ellepje.Ha már majdnem puha, beleszórsz rizst, kb. egy marékkal, vagy kicsit többet, és ha megpuhult minden, egy nagydobozos tejfölt belekeversz.
A végén feltétnek pirits szalonnát és szórd rá!

Kép
 


Hmmm Meli ez jól hangzik köszi a recit!!!!

Kép

Kép

Kép
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Pizza tészta

hozzávalók:
-1 tasak szárított élesztő (de teljesen jó a kocka élesztő is, én abból csinálom)
-2,5 dl meleg víz
-38 dkg liszt
-2 ek olaj
-1/2 kk só

Hozzávalókat összegyúrjuk, ha túl laza és ragadós akkor még teszek hozzá lisztet, ha túl kemény, akkor meg vizet.
Kb 1 órát kelesztem (míg a duplájára nem nő), kinyújtom, tepsibe teszem, és ízlés szerint feldíszítem :)
 
 


Kitty! Én szinte úgyanezt ismerem és nekem is naon bevált csak én 40dkg lisztet használok és csakis friss kocka élesztőt, de csak felet és kiolajozom a tepsit miután meg kelt a tészta a tepsiben olajos kézzel szét terítem sütök rajta 20 percet utána diszitem és vissza a sütöbe még 10 percre!
Ja és én csak tejet használok hozzá mert az élesztőt is azzal futtatom fel! Nekem ez vált be!

Kép

Kép

Kép
 
 


Nóci
én sütőpapírt rakok a tepsíbe, így nem kell olaj. Bár múltkor úgy csináltam, mert nem volt itthon. Úgy is jó :)
De én külön nem sütöm a tésztát, hanem egyből feldíszítve rakom a sütőbe.
 
 


Bizti úgy is jó, de nekem ez a bevált recept neked meg az! :D

Kép

Kép

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: