Új privát üzeneted érkezett!

Szisztok csajok.

Várunk ide mindenkit nagyon sok szeretettel, aki úgy gondolja, hogy szerete recepteket cserélni vagy megosztani velünk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
 


Na kkor kezdem én a sort.

Aszalt szilvával-sajttal rakott husi baconba csomagolva

Szóval kell 2-3 csomag szeletelt bacon, 75 dkg bármilyen husi, aszalt szilva (és ketté szoktam vágni a szemeket és úgy teszem le), 25 dkg sajt (bármilyen, lehet vegyesen is, kihogy szereti).

Mielőtt lerakod a husit, ki kell kloffolni, nem túl vékonyra, egy ici picit besózni, szilvákat ketté vágni, sajtot lereszelni.

Kibéleled a formát baconnal, amiben sütöd, lehet jénai vagy kenyérforma is. LEteszel egy réteg husit, amit fel lehet végni vagy kockákra, vagy csíkokra, kinek mi a szimpatikus, rá egy réteg szilva, reszelt sajt, megint husi, szilva, reszelt sajt. Nekem négy ilyen réteg szokott kijönni. A tetejét is beborítod baconnal.

20 percig előmelegített sütőben fólia alatt megpárolod, aztán kb. 20 perc alatt szépen megpirul a bacon is. Aztán ki lehet venni és enni bármivel.

Zsuzska

Kép
Kép
 


Zsu folytatom a sort. Legyen a következő a desszert:

Kekszes-tejfölös finomság

hv: -háztartási keksz
-2 nagy doboz tejföl
-2 cs. vaniliás cukor
-cukor ízlés szerint
-gyümölcsbefött:barack, ananász, én ezzel ettem, de akármilyen lehet )
-zselatin

Egy közepes méretű magas falú tepsibe beleteszünk sorba egy réteg kekszet. A tejfölt elkeverjük a vanilíás cukorral, és ízlés szerint cukorral (édesre keverjük). A tejföllel megkenjük, és 3 réteget így elkészítünk. Az utolsó 3. réteg keksz tetejére már kevesebb tejföl maradjon. rásoroljuk a beföttet. Tesóm úgy szokta, hogy egy szelet barack, és fél karika ananászt felváltva.
A végén felfözzük a zselatint, és ráöntjük. Hűtőben tárolva kb 5-6 óra alatt megpuhul.
Jó étvágyat kívánok!
Vendég
 

 
 

Sziasztok lányok! Leszek én a harmadik, ha nem bánjátok! :wink:
Mivel volt már Fő étel és desszert is, ezért én ugy gondoltam írok egy jó kis könnyű előételt!:

Hozzávalók: 30dkg csirkemellfilé,
2dl tejszin,
2 tyúkleveskocka,
1 evőkanál liszt,
2 dkg vaj,
só és bors.
Elkészitése: A csirkemellet megmossuk, lebörözzük, kissebb csíkokra vágjuk, majd vízzel felöntjük, beletesszük a leveskockát. Közben felhevitjük a vajat, a listtel világos rántást készítünk, majd kevés húslével elkeverjük. Amikor a hús puhára főtt, a rántást beleöntjük a levesbe. A tejszint félig felverjük, és azt is a leveshez adjuk. Az elkészült levest piritott zsemlekockával tálaljuk!

Mindenkinek jó étvágyat hozzá! Nagyon egyszerű és finom!! :wink:

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Én nem szoktam veletek beszélgetni, csak Zsuzskával, de van egy jó receptem, megosztanám veletek. Próbáljátok ki, remélem nektek is ízleni fog.

Májas rétes gombaszósszal

1 csomag réteslap ( 4 lap )
40 dkg csirkemáj
2 fej vöröshagyma
5 dkg szalonna
1 kávéskanál fűszerpaprika
2 dkg liszt
3 evőkanál olaj
1 db tojás
majoranna, só, bors

A gombaszószhoz: 10 dkg gomba, 5 dkg póréhagyma (de vöröshagyma is jó), 1 teáskanál petrezselyem, 2 dl tejszín, 3 dkg vaj, só, fehérbors

A májat kisebb darabokra vágjuk. Kevés olajon megpirítjuk az apróra vágott húsos szalonnát, rátesszük az apróra vágott hagymát. Kicsit együtt pirítjuk. Rátesszük a májat, fehéredésig pirítjuk, sózzuk, borsozzuk, paprikázzuk, majorannával elkeverjük. A máj belsejének kicsit nyersnek kell lennie. Rászórjuk a lisztet, majd 1-1,5 dl vízzel felöntjük. Ha kihűlt belekeverjük a tojást.

Kiterítjük a réteslapot, megkenjük olajjal, rátesszük a tölteléket és feltekerjük. Olajozott tepsiben 160 fokra előmelegített sütőben 15-20 percig sütjük, a teteje szép piros legyen.

Gombaszósz: A gombát és a pórét felszeleteljük. Vajon megfonnyasztjuk a pórét, rátesszük a gombát és 3-4 perc alatt összepirítjuk. Sózzuk, borsozzuk és megszórjuk a petrezselyemmel.
Ha a gomba puha ráöntjük a tejszínt, összeforraljuk és a szeletelt rétessel tálaljuk.

Kép

Kép
 
 


Szia Kiriki!

A receptet nagyon köszönjük! :lol: :lol: Ez nem a mi oldalunk, ez mindenkié.
Biztosan sokaknak felmerül a kérdés, hogy mit is főzzek ma? Innét ötletet lehet meríteni. :lol: :lol:
Ha van neked másik finom recepted, vagy bárki másnak, tedd fel/tegyétek fel bátran!

Köszi még egyszer. :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Drága Kiri!

Köszi a receptet :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Zsuzska

Kép
Kép
 


BArackos csirkemell:

Csirkemellett jó vékony szeletekre kell vágni, egy kis grill füszerrel enyhén megízesíteni. Sárgabarack befőtt, v konzervet kis vékony hosszú darabokra kell vágni, és a csirkemell szeletekbe belegöngyölni, és pálcikával megtűzni. Jánaiba egy kis olajat, vagy vajat teszünk, és a tekercseket beletesszük, majd be a sütőbe, kb. 20 perc alatt mesül szépen, lekenjünk tejföllel, majd zöldlevelet szőrunk rá (szárított a lejgobb), majd még 5 percig rápiritjuk a végén ezt, és kész is! :wink:
Jóétvágyat! :wink:

Kép


Bocsi a hibákért :oops: :lol:: jénai, megsül, szórunk, legjobb :lol:


Sziasztok!

Micsoda finom receptek gyűlnek össze. :lol: :lol:

Van egy "Boci mobil" nevű süti receptem. Nálunk most ez a sláger. Még a férjem is nagyon szereti, pedig ő kicsit óvatosan áll hozzá az újdonságokhoz süti téren.

Hozzávalók:

Barna rész: 1 tojás, 11 evőkanál étolaj, 11 evőkanál kristálycukor, 15 evőkanál liszt, 1 kávéskanál szódabikarbóna, 2 evőkanál keserű kakaó, 15 evőkanál tej

Fehér rész: 25 dkg túró, 1 tojás, 1 evőkanál búzadara, 1 vaniliáscukor, 5 evőkanl kristálycukor.

Külön-külön összekeverjük a barna részt és a fehér részt. Kivajazott, lisztezett vagy sütőpapíros tepsibe öntjük először a barna masszát. Ezután a túrós masszából kiskanállal kicsi halmokat rakunk a barna tésztába. (Az nem baj, ha a fehér massza belesüllyed a barnába, sőt ettől lesz igazán guszta)Közepes hőmérsékleten sütjük. Vigyázzni kell, hogy nagyon ne szárítsuk ki. Amikor megsül, olyan foltos lesz, mint a boci.

Jó étvágyat!

Kép

Kép
 
 


Koszi csajok a recepteket
Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Kókusztekercs

Hozzávalók a tésztához:

30 dkg darált keksz

2 kanál kakaó

1-2 kanál rum

10 dkg porcukor

kb. 2 dl tej (először száraznak tűnik, de ne önts hozzá több tejet)



A krémhez:

10 dkg puha vaj

15 dkg porcukor

5 dkg kókuszreszelék

+ 5 dkg kókuszreszelék a nyújtáshoz


Elkészítés: A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, majd két részre osztjuk - 2 tekercs lesz. Zsírpapíron vagy szilikonlapon a maradék kókuszreszelékkel kinyújtjuk - alul felül szórjuk - 3-5 mm vastagra. Megkenjük a fele krémmel, és a papír segítségével feltekerjük. Kókuszban meghempergetjük, hűtőben pihentetjük, majd tálaláskor 8-10 mm vastag szeletekre vágjuk :wink:

Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridg!
Kösziiiiiiiiiiiiiii :!: :!: :!: :!: :!:
Már olyan régen meg akarom csinálni :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
 


Sziasztok csajok! Jobbnál jobb receptek! Már most csorog a nyálam!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Babácska! Ez a barackos csirkemell nagyon fainul hangzik!!!!! Ez neke nagyon tetszik! Azthiszem, hogy a 7végére nagyon jó ötletet adtál! Köszike!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :D :D

Kép

Kép

Kép
 
 


Nóci

majd meglátod, nagyon fini lesz! Tipp: Kép

ebből a füszerből tegyél egy kicsit a csirkemellre, mert ebben nincs benne az a fura íz, amit mostanában a grillfüszerekbe szoktak tenni :wink:


ja és burgonyapürével a legfinibb :wink:


Van még egy nagyon fini receptem,v agyis van sok, de most ez írom le :lol: :lol:

Ennek még nincs neve :lol: :lol: De ha majd kiadom a recepteimet, akkor majd muszáj adnom neki :lol: :lol:

Szóval sertéskarajból kell csinálni (vagy sertés comb is lehet), vékonyabb szeleteket vágunk , és egy kicsit kikloffoljuk, de nem kell nagyon, jénaiba vagy tepsibe egy kis olajat rakunk, beletesszük a husi szeleteket, amit előtte megfűszereztünk (én egy kis sertésfüszerrel , valamint egy kis grillfüszerrel szoktam), erre a rétegre teszünk egy réteg savanyú káposztát, majd egy réteg hagymakarikát, és egy réteg bacont a tetejére, fóliával lefedjük és be a sütőbe. Nagyon fini. :wink:


Babácska
Nagyon fini receptjeid vannak! Ez a "nevenincs" husi is nagyon jól hangzik. Már most csorog a nyálam... :lol: :lol: :lol:
Küldj, ha van még! Várjuk! :lol: :lol: :lol: Legalább nem kell az agyamat görcsöltetni, hogy mit főzzek holnap. :lol: :lol: :lol:

Bridget
az a kókusztekercs nagyon jó! Imádtam gyerekkoromban. Ki is fogom próbálni, hagy nosztalgiázzak egy kicsit. :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


egy kis spagetti az olasz konyha szerelmeseinek:
Hivatalos nevén romana spagettinek hívják, nagyon egyszerű gyors, és finom. Nálunk az egyik sláger étel.:lol: :lol:

1 cs. spagetti tészta
kevés vaj v. margarin
30 dkg sonkafelvágott
2 nagy dobozos tejföl
sajt
só, bors, vegeta
esetleg gomba aki szereti (lehet konzerv is)

A tésztát kifőzzük. Közben egy edényben vajat olvasztunk (lehet bőven,kb 2 evőkanálnyi), és azon megpirítjuk a sonkafelvágottat. Ha gombásan készítjük, a gombát is. Miután megpirult, beleöntjük a tejfölt, és ízlés szerint sózzuk, vegetázzuk, borsozzuk. Fűszerezzük bátran, mert a terjföl elbírja. Megvárjuk míg felforr, és kész.
Tálaláskor sajttal ízesítjük.
Vendég
 


Micsoda fini receptek! Ez ám a bőség zavara! Hirtelen nem is tudom, melyiket válasszam.

Bridg! Én is nagyon szeretem ezt a tekercset, de mi a krémbe kókusz helyett pudingport szoktunk rakni, s variálható is, hiszen sokféle pudingpor (eper, puncs, banán, karamell stb.) kapható. Ráadásul így egy kicsit meg is színezi a krémet. De ezt a fajtát is nagggggggon szeretem.

Kép

Kép
 
 


kiriki írta:Micsoda fini receptek! Ez ám a bőség zavara! Hirtelen nem is tudom, melyiket válasszam.

Bridg! Én is nagyon szeretem ezt a tekercset, de mi a krémbe kókusz helyett pudingport szoktunk rakni, s variálható is, hiszen sokféle pudingpor (eper, puncs, banán, karamell stb.) kapható. Ráadásul így egy kicsit meg is színezi a krémet. De ezt a fajtát is nagggggggon szeretem.


Gondolom :lol: csak en mar ilyen ragaszkodo vgyok 8) retros :lol: de most felkeltettek az erdeklodesem az (eper,puncs,banan,karamell) pudingokkal :shock:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridg! Próbáld ki, nagyon fini!

Kép

Kép
 
 


Baleys recept.

2,5 dl whyski vagy konyak.
3 tubus sűrített tej
3 db folyékony tejszín
2 db vaniliás cukor
2,5 dl fekete kávé
200 g mogyorókrém.

A hozzávalókat hidegen összekeverni, üvegbe tölteni. 1 napig állni hagyni.
Vendég
 


Igaz,hogy loptam a receptet denaon jol hangzott :roll: :oops: 8)

Ja,itt az almás-fahéjas muffin recept!

-22 dkg finomliszt
-1 kávéskanál sütőpor
-1 kávéskanál szódabikarbóna
-1 kávéskanál őrölt fahéj
-1 citrom
-8 dkg cukor
-1 db tojás
-15 dkg natur joghurt
-1 dl olaj
15 dkg alma

A lisztet,sütőport,szódabikarbónát,fahéjat egy tálba összekeverem.Belerakom a citrom lereszelt héját.
Egy másik tálba a cukrot,tojást,joghurtot,olajat rakom és kézi habverővel jól összedolgozom.
Almát héjastól lereszelem,kevés citromlével megcsöpögtetem.
A két tál tartalmát és a reszelt almát összekeverem és kibélelem a muffinformákat vele.
Kb 12 db lesz belőle.200 fokon 20 percig sütöm.

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Ez lesz a mai ebéd :wink:

Gombás szelet

Hozzávalók:
• 6-8 szelet szelet hús
• 10 dkg liszt
• 1 mokkáskanál bors
• 1 mokkáskanál só
• A sütéshez:
• 2-3 dl olaj
• A gombamártáshoz:
• 2 evőkanál olaj
• 1 fej vöröshagyma
• 20 dkg gomba
• 1 evőkanál liszt
• 2 dl tejföl
• 5 dkg sajt
• só
• bors
Elkészítés: A sütéshez az olajat felforrósítjuk. A húst megsózva enyhén kiklopfoljuk, majd beleforgatjuk a liszt, bors, só keverékébe. Ezután a forró olajon hirtelen kisütjük. Nem kell sokáig sütni, de azért átsüljön. (Ha sokáig sül, megkeményedik.) Az így elkészült natúr szeletet tálba rakjuk, lefedjük, hogy a párában még puhuljon.

A mártáshoz az apróra vágott vöröshagymát a 2 evőkanál olajon üvegesre pároljuk, beletesszük a vékony, apró szeletekre vágott gombát (ha üveges gombát használunk, akkor a levét lecsurgatjuk!), megsózzuk, borsozzuk, és pár perc alatt, sűrű kevergetés mellett zsírjára sütjük. 1 evőkanál liszttel tovább pirítjuk, majd az apránként hozzáadott tejföllel folytonos kevergetés mellett felengedjük. Ha túl sűrű, tejjel még lehet higítani. Amikor a tejföllel felforrt, belereszeljük a sajtot, és levesszük a tűzről.

Tálaláskor a hússzeletekre halmozzuk a sűrű gombaszószt. Tésztát kivéve bármilyen köret jól illik hozzá.

Megjegyzés:
A mártáshoz ízlés szerint más fűszert is lehet adni, ez a legegyszerűbb fűszerezés.
Vendég
 


Még egy gombás hús ;)

Gombás-sajtos natúr hús
Hozzávalók:
• vaj
• hagyma
• gomba
• sajt
• hús (én pulykával szeretem leginkább)
• fűszerek
• petrezselyem
Elkészítés: Kevés vajon megpirítom kicsit a felaprított hagymát. A kockára vágott gombát (lehet konzerv is) beledobom. Tovább pirítom, a végén apróra vágott petrezselymet teszek bele. Vajon hirtelen megpirítom mindkét felét a kiklopfolt hússzeleteknek. Tepsibe rakom, ráhalmozom a gombát, szeletelt trappista sajtot teszek a tetejére, és sütőben ráolvasztom pár perc alatt.
Vendég
 


Mai ebéd :wink:

Póréhagymaleves

Hozzávalók 4 személyre:

4 nagy szál póréhagyma

2 nagy burgonya

1 kis fej vöröshagyma

1 csomag snidling

2 evőkanál vaj

2 db erőleveskocka



Előkészítés: A hagymát megtisztítjuk, a zöld részéből csak 1-2 cm-nyit hagyunk rajta, megmossuk, vékony fél karikákra vágjuk. A burgonyát megtisztítjuk, karikákra vágjuk. A hagymát megtisztítjuk, finomra vágjuk. A snidlinget leöblítjük, lerázzuk ról a vizet, konyhai ollóval felaprítjuk.

Elkészítés: Nagyobb edényben felovasztjuk a vajat, és a vöröshagymát üvegesre pároljuk benne. Hozzáadjuk a póréhagymát, tovább kevergetve 2-3 percig pároljuk. Felöntjük úgy 1,5 liter vízzel, belemorzsoljuk a leveskockát, felforraljuk, majd hozzáadjuk a burgonyát, sózzuk, borsozzuk, és lefedve, kis lángon kb. 25 percig főzzük. Megszórjuk a snidlinggel és forrón tálaljuk.

Munka: kb. 25 perc
Fogyasztható: kb. 50 perc múlva
nehézségi fok: könnyű
1 adag: 230 kcal
Vendég
 


Csirkeszárnyakat vagy combokat sozunk és állni hagyjuk. Én comból szeretem.
Lisztet, törött borsot, pirospaprikát, majorannát, kevés sót kikeverek egy tálban. Ebbe a húst jól beleforgatjuk. Tepsit kiolajozunk vagy zsirozzunk ki hogy szereti. bele a húsit. Minden húsra teszek egy jó nagy katika hagymát. Tehát jól eltakarja a húsit. Arra teszek reszelt sajtot. Egy nagy tejfőlt a kikevert liszttel kicsit megbolonditom szépen elkeverem , hoyg szine is legyen. És ráöntöm a húsra. A reszelt sajt a tejföl réteg alatt van ugye mert a hagymával a reszelt sajt nagyon fini lesz viszont a tejfől össze is tartja.
Fólia alatt párolom később piritom a húst.
Vendég
 


Hozzávalók

* 5-6 szelet csirkemell
* 2 dl főzőtejszín
* 10 dkg trappista sjat
* 2-3 db tojás
* só
* bors



Elkészítés

A csirkemell szeleteket vékonyra klopfolom, sózom, borsozom. Majd mintha paníroznám - csak kihagyom a lisztet - tojásban majd ezután reszelt sajtban megforgatom a husikat. A tepsi aljára terítem őket. Végül nyakon öntöm a tejszínnel, úgy hogy jól befedje a husikat. Jó meleg sütőben addig sütöm őket, míg a tejszín egy kicsit meg nem barnul.
Ugyanez elkészíthető pulykamellel is.


Én ezt szétválogatós diéta alatt a fehérje napon ettem köret nélkül. nagyon finom.
Vendég
 


Sajt egyszerűen
Hozzávalók:
5 liter tej (a házi tej a legjobb)
4 csapott kanál só
1,5 dl 10 %-os ecet
Fűszerek: petrezselyem, kapor, paprika, stb.

Elkészítés: A tejet felforraljuk, levéve a tűzről pár perc várakozás után belekavarjuk a sót, majd újból felforraljuk. Mikor forr, beletesszük az ecetet, kavargatjuk, és utána lecsöpögtetjük, vagy szűrőre szedjük. Mikor kihűl, hűtőben tároljuk. Mindennek jó: reszelni, rántani stb.
Vendég
 


Borsos tokány

Sertéshúst vékony csíkokra vágom, hozzáaprítok egy fej vöröshagymát. Kevés vízzel felöntöm (mert a husi úgyis ereszt némi levet), és felteszem főni.
Ezután fűszerezem sóval, borssal, kevés ételízesítővel, és addig főzöm, amíg kész nem lesz a husi.
Ehhez nem kell olyan sok levet hagyni, mint a pörkölthöz (bár ki hogy szereti).

Én rizzsel szeretem, de lehet burgonyával, tésztával is tálalni.
Vendég
 


Kitty
Ereztem a szamban az izet ahogy meglattam a kepen 8)

Pendi
En felek sajtot csinalni...felek nem sikerul :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Kitty
Hmmm milyen jól hangzik. :)

Bridget
Nem kell tőle félni. A lényege inkább a tej. Lehetőleg házi legyen, mert annak még van zsírja.
Én már 2x megcsináltam, és nagyon finom.
Vendég
 


Pendi, pont a sajtot akartam már én is kérdezni, hogy milyen lett. De ezek szerint finom. Én is kicsit tartok tőle :roll:
Vendég
 


Chilis bab

Megpirítom kevés olajon az apróra vágott v.hagymát, majd rádobom a darálthusit, azt is kicsit megpirítom.
Ezután felöntöm vízzel, majd belekeverem a chilis bab port. Utána bele a bab, kukorica, összefőzni, és kész :wink:
Vendég
 


Chilis bab

Hozzávalók 4 személyre:
50 dkg darálthús (sertés+marha)
25 dkg apró szemű bab
3 fej hagyma
1 leveskocka
1,5 dl étolaj
pirospaprika, bors
chili fűszerpaprika
oregano
vegeta
2 kis sűrített paradicsomkonzerv
1 doboz kukoricakonzerv
elkészítése:
előző este beáztatjuk a babot. Főzés előtt egy órával összekeverjük a darálthúst a paprikával, a vegetával és a borssal.
A hagymát az olajon megdinszteljük, majd hozzáadjuk az előzőleg bekevert darálthúst, oreganoval és chilivel ízesítjük. Ha kicsit átfőtt, felöntjük a leveskockából készített alappal, kissé összefőzzük, majd hozzáadjuk a babot. Az elfőtt lét a sűrített paradicsom és víz keverékével pótoljuk.
Amikor a bab megfőtt, hozzáadjuk a kukoricát és sűrűn kevergetve lefőzzük a levét.
Kenyérrel fogyasztjuk, kitűnő borkorcsolya (száraz fehér bor illik hozzá).

Kép

Kép

Kép
 
 


Köszi, de pont egyszerre írtuk le! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
 
 


Szívesen :wink:

Nem baj, hogy megvan kétszer is, mert én mennyiségeket úgysem írtam (nem is tudom egy receptnél se :oops: ).
Vendég
 


Bögrés süti

Hozzávalók:
1 bögre liszt
1 bögre cukor
1 bögre tej
1 bögre dió v. mák
1 csomag sütőpor
1 db tojás

Mindent összekeverni alaposan, be a tepsibe, kb fél óra alatt megsül :wink:
Vendég
 


Ez a bogres suti is jol hangzik 8)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


És marha egyszerű :lol: Nagyon gyorsan megvan.
Vendég
 


*Semmi extra* almás süti

Hozzávalók:

3 tojás
30 dkg cukor
30-50 dkg reszelt alma
1 csomag vaníliás cukor
fahéj
30 dkg liszt
1 csomag sütőpor

Elkészítés: A 3 tojást kikeverjük a cukorral, majd hozzáadjuk a reszelt almát, amit előtte fahéjjal, vaníliás cukorral ízesítettünk. Végül hozzákeverjük a sütőporral elkevert lisztet. Sütőpapírral bélelt, vagy vajjal kikert, morzsával megszórt tepsibe öntjük, 170 fokon, kb. 25 percig sütjük.
Vendég
 


Pásztortarhonya:
Hozzávalok: darálthusi félkg,
2 fej vröröshagyma attól függ mekkora,
kb 3 szem közepes krumpli,
egy fél szál lecsokolbász,
tarhonya kb 40dk,
olaj és füszerek izlás szerint állalában só bors fokhagyma, de só helyett használhatsz vegetát is!

Elkészítése! megcsinálod pörkölt alapon a darálhusit közben belefözöd a kis kockára vágott krumplit és lecsokolbit! Mikor megfött akkor a készre fözött tarhonyával összekevered és sűtöben még max negyed órát átsűtöd! És kész! Finom savanyával tálalod! Egyszerű, gyors és finom!!!! Jó étvágyat!!!

Kép

Kép

Kép
 
 


Hoztam nektek egy kis édességet. Mindkettő egyszerű, én az elsőt szoktam csinálni. Nagyon finom. Ja, és nincs tortaformám, és tepsialakú lett. De így is nagyon szép lett.



Feketeerdő torta I.

Hozzávalók:
# 1 db kerek kakaós tortalap (készíthetjük magunk is)
# 1/2 l tejszín
# 1 üveg meggybefőtt
# 1 csomag vaníliás pudingpor
# porcukor
# csokireszelék
# fahéj

Elkészítés: A meggyet lecsöpögtetjük, kimagozzuk, és megszórjuk egy kis fahéjjal és porcukorral. A vaníliás pudingot a meggy lecsöpögtetett levében megfőzzük. A tejszínhabot egy kis porcukorral jó keményre felverjük. A tortalapot három részre vágjuk, majd az alsó lapra a puding és a tejszínhab egy részét kis halmokba rakjuk és simítjuk, majd a meggyet rápakoljuk. Óvatosan rátesszük a következő lapot, rátesszük a maradék pudingot és a tejszínhab egy részét, majd a tortalap tetejét. Az egész tortát bevonjuk tejszínhabbal, csokireszelékkel és meggyel díszítjük. A hűtőben kb. 1-1,5 órát szilárdulni hagyjuk. Nagyon finom :)
Kép

------------------------------------------------------------------------- o o o -------------------------------------------------------------------------


Fekete-erdő torta II.

Hozzávalók:
# A tésztához:
# 7 tojás
# 6 evőkanál víz
# 13 evőkanál kristálycukor
# 9 evőkanál liszt
# 4 evőkanál kakaó
# 1 mokkáskanál szódabikarbóna
# A töltelékhez:
# meggylekvár
# 5 dl tejszín
# 15 dkg porcukor
# 1,5 evőkanál zselatinpor
# 1 dl tej

Elkészítés: A 7 tojás fehérjét 6 evőkanál hideg vízzel és 13 evőkanál kristálycukorral habbá verjük. A tojássárgákat folytonos keverés közben egyenként belecsurgatjuk. 9 evőkanál lisztet, 4 evőkanál kakaót, 1 mokkáskanál szódabikarbónát összekeverünk, és a felvert habhoz adjuk. 180 fokra előmelegített sütőben készre sütjük.

A krémhez az 5 dl tejszínt habbá verjük, majd 15 dkg porcukrot hozzáadagolunk. 1,5 evőkanál zselatinport 1 dl tejjel kikeverünk, forrásig hevítjük, majd langyosra hűtjük, és a habhoz adjuk, habverővel alaposan összedolgozzuk.

A kisölt tésztát kettévágjuk, megkenjük meggydzsemmel (de jó az eper, málna is). Erre kenjük az elkészített krém felét, a másik felével a a tetejét és az oldalát bevonjuk.
Vendég
 


Fordított almás

Hozzávalók:
-alma (amennyit ha vékony szeletekre vágunk, befedi a tepsi alját)
-cukor a tepsi aljára
-piskótához:
- 6 tojás
- 6 ek liszt
- 6 ek cukor
- fél csomag sütőpor

Elkészítés:
A tepsi aljára sütőpapírt helyezek. Vékonyan szórok rá cukrot, erre teszem a megpucolt, vékonyra szelt almát.
Ezután elkészítem a piskóta tésztát, majd ráöntöm az almaszeletekre. Sütőben kb fél órát sütöm.
Miután megsült, hagyom 5 percig hűlni, majd fejjel lefelé kiborítom a tepsiből.
Vendég
 


zöldbabgulyás hozzávalói:
- lapocka kockára vágva
- hagyma
- kevés pirospaprika
- 1 gyökér
- karikára vágott sárgarépa
- kb maréknyi zöldbab
- krumpli kockázva
- leveskocka
- oregano, bazsalikom, kakukkfű
- galuska

A hagymát megfonnyasztom, kevés paprikát szórok rá, utána megpirítom rajta a húst. Felöntöm bőségesen vízzel, belerakom a kockát, aztán a gyökeret, répát. Amikor félig puha a hús, jöhet a krumpli. A zöldbab a galuskával együtt kerül a levesbe, amibe már beleszórtam az olasz fűszereket.
A galuskát mindig 2 db nagy tojásból csinálom, kiskanállal szaggatom, szép nagyokra megnőnek. :)

Tejföllel tálalom, a galuskamasszába is raktam olasz fűszereket.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Kitty, semmi extra almás sütit a hétvégén megsütöm. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Tejszines kukoricás csirkemell!

2 csirkemell kockára vagy csíkra cágva
morzsolt kukorica
főző tejszin
vaj
só és fehér bors

A vajon megpároljuk a csirkemellet felöntjük pici vízzel lefözzük róla közben belerakjuk a kukoricát meg füszerezzük sóval és fehér borssal. Ezután ráöntjük a tejszint össze fözzük és párolt rizzsel tálaljuk!

Kép

Kép

Kép
 
 


Burgonyakrémleves

Hozzávalók:
-burgonya (én két személyre három jó nagy darab b.-t használok)
-vöröshagyma
-só, bors, babérlevél
-víz
-pici olaj

A v. hagymát apróra kockázzuk, megpirítjuk kevés olajon, majd beletesszük a felkarikázott burgonyát, felöntjük annyi vízzel, hogy ellepje, beleteszünk három-négy babérlevet, és puhára főzzük a burgonyát. Ezután turmixgéppel pépesítjük, ha túl sűrű, akkor még pici víz mehet bele. Nagyon fini krémes! :wink:
Vendég
 


Pizza

Hozzávalók:
-1 csomag élesztő
-2,5 dl meleg víz
-38 dkg sima liszt
-2 evőkanál olaj
-pici só

A hozzávalókat összekeverjük, addig gyúrjuk, míg össze nem áll, és puha lágy tésztát nem kapunk. Ezután hagyjuk 1 órát pihenni, letakarva, amíg a duplájára nem nő. Majd kinyújtjuk, sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, ízlés szerint pakoljuk rá a feltétet.
Én legtöbbször gombásat csinálok: hagymát megpirítom, rádobom a felkockázott gombát, együtt pirítom, míg a gombának elfő a leve. A tésztát pizzakrémmel megkenem, rá a hagymás gomba, tetejére sajt, és be az előmelegített sütőbe.
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: