Új privát üzeneted érkezett!

Timejka,
nekem ez így elsőre elég lehúzásnak tűnik. A Sote I. egy állami kórház, semmiért nem kérhetnének pénzt. Esetleg ha megemlítené a betegjogi képviselőt, lehet, hogy ingyen is megcsinálnák...

KépKép
KépKép
KépKép
 


Köszi Linácska! És ha megemlíti a betegjogi képviselőt nem fognak bunkón bánni? Jaj most nézem, hogy már 27 hetes vagy. Eszméletlenül megy az idő. Jól vagytok?

 
 


Timejka,
köszi, jól vagyunk, holnap megyek UH-ra. Botika jó nagy, azt mondták nem lesz kisebb, mint Levi. Még húsvétig dolgozom.
Amúgy én nem ismerem a Sotét, de tuti, hogy állami kórházban nem kérhetnének pénzt a műtétért.

KépKép
KépKép
KépKép
 

 
 

Timejka,

én a soteII-re jártam, beutalót mindig a magándokim adott, aki amúgy a sote II-n dolgozik. És nem kellett semmiért fizetni.

Linácska,

tényleg, hogy telnek a hetek... Levi mennyivel született? (csak hogy Botit meg tudjam becsülni)

Én most kezdem érezni, hogy egyre könnyebb a két gyerekkel, kezdem visszakapni az életem. :lol:
Dávidka a járássegítővel nagyon szépen megy, egyedül áll, úgyhogy szerintem csak néhány hét és elindul. Nagyon várom, mert akkor még könnyebb lesz a dolgom, legalábbis Dancival úgy volt.
Danci nagyon okos, mindent mond magyarul, aztán angolul is, ha épp olyan kedve van.
Aranyos mind a kettő, imádom őket :lol: És pár napja már Dávidka is alszik kb 5 órát egyhuzamban, 9 hónap kellett hozzá, de talán megérem, hogy aludjon majd éjjel.

Mindenkit puszilok

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


Monic,
Levi 4500g volt születésekor.
Most gyorsan telik az idő, mert dolgozom, így hétvégére, estére jut minden egyéb. Ráadásul ugye Pesten dolgozunk tehát általában fél 7-7, mire hazakeveredünk. Most meg pihennénk, de szombat lévén egy másik utcában lévő család üvölteti a zenét. Komolyan, még egy ilyen hétvége, és bejelentem a rendőrségen. Ok, hogy délután van, de nem igaz, hogy olyan hangerővel csinálják, hogy képtelenség még itt a másik utcában is megmaradni tőlük. A környezetüket nem zavarja?????????????? :shock:

KépKép
KépKép
KépKép
 


Köszi Monic!

 
 


Sziasztok,

Linácska,

akkor Boti is 4 kg felett lesz, ha a dokid azt mondta.
Bár nekem Dávidkát már a 36. héten 4 kg felettinek tippelték, aztán 3550 g-mal született...
Uh-kra továbbra is a Bérczi Ildikóhoz jársz? Én nagyon bírtam azt a nőt, profi a javából.
Nekünk az utcában van egy lakodalmas ház, tavasztól késő őszig minden szombat zenével telik, általában éjjel a gyertyafény keringő dallamainál szoktam bealudni.

8)

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


Monic,
a Bérczi Ildihez járok, de megmondva őszintén a múlt heti 4d-jén egy értékelhető képkocka sincs, mégis kifizettette. Ok, hogy elől van a méhlepény, minden a gyerek arca előtt volt, ami csak lehetett, de akkor sem láttunk semmit. Viszont csak ő ad hivatalos leletet. És 11 percért fizettem 12000-et. Nyílt egy másik 4d is, na ott a 30-40 perc kerül 9900-ba. És 16 hetetsen ezerszer jobb képek készültek, mint most 27 hetesen. Majd pénteken elmegyünk Pesten a 4d genesisbe, na ott igazán szép képeket csinálnak. Az a baj, hogy az Ildi gépe legalább 6-7 éves, nem újítottak, és most már sokkal jobbak vannak, ennek ellenére még mindig ő a legdrágább, és a legrövidebb ideig tartó felvételt adó. Amúgy a szaktudásával én is meg vagyok elégedve, meg csípem, csak az ár-érték arány kezd kicsit eltolódni.

Ezzel a zenével úgy vagyok, hogy ha halljuk, hogy ez egy esküvő, akkor valahogy máshogy állok hozzá. Tudom, hogy egyszeri alkalom, valakinek ez a nagy napja, zavarni zavar, de valahogy nem húzom fel magam rajta. De ez, hogy mikor végre szombat délután pihenhetnénk, akkor egy kedves család nekiáll zenét bömböltetni, de úgy, hogy ez a másik utcában van, és nekünk csukott ablak mellett is zavaró a lakásban, szóval ez már sok. Két hét múlva cseréltetünk ablakokat, nem tudom mennyit fog rajta segíteni.

KépKép
KépKép
KépKép
 


évi: Mi újság a vezetéssel? Tudsz gyakorolni azóta? Én már alig várom a kocsit, több mint 1 hónapja nem vezettem.



 
 


Sziasztok!

Viki!

Köszi, minden nap vezetek, én hordom a Dórit oviba, és megyek is érte. Az első napokban konkrétan hányingerem volt az idegtől, mire hazaértem. :roll: Te is ennyire félsz? Normális ez? Modjuk mostanra már jobb, de egy sms-t pl. nem tudnék megírni hazaérkezés után közvetlenül, mert remeg még a kezem :roll: De nem hagyom magam, már nem vagyok olyan béna, mint a világvége, de azért vannak még bakik :oops: Minap kiütöttem az egyik ködlámpát, mert nem vettem észre a padka mellett az alattomos vaskorlátot :twisted: , és nekimentem :oops: És persze jóóóóóóóóóóó sokan látták is :twisted:
Ma meg játszótérre mentünk kocsival, és egész jól ment, parkolni is sikerült :)

Ti is vesztek autót? Milyen lesz?

Többiek, ti merre vagytok?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


évi: Én nagyon keveset tudok csak sajna vezetni, de mondjuk legutóbb csak attól voltam ideges, hogy nem bírtam kijönni abból a rohadt parkolóból. Inkább kézifékeztem volna, de neeem, nekem szórakozni kellett a fékkel. Mindegy, végül is sikerült. Mondjuk én még nem vezettem egyedül, kétszer mentünk kocsival, abból egyszer csak a kocsi tapasztalt tulaja volt velem, legutóbb meg mindenki, de ő ült mellettem. Egyszer lefulladtam egy kanyarban, de ott sem volt gond. Most nem tudom, hogy milyen autónk lesz, mert az amit vezettem csak később lesz eladó. Talán megveszem a sógornőmék kia picantóját, de zavar hogy nincs benne klíma. Csak hát inkább a megbízhatóságra mennék, mert túl sok pénzünk nem lesz rá. Ezt is az anyós adja egyelőre. :)



 
 


Vicky: De jó lenne, ha sikerülne valami klassz járgányt venni. Klíma tényleg jó, ha van, mi is már úgy megszoktuk :)

Denika, a te jogsi-projected hogy áll?

Csajok, nem írnátok ti is pár szót magatokról? Kinek hogy telik a nyár, mennek-e a gyerekek ősszel bölcsibe, jön-e új tesó, minden érdekel :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Barbus megy ősszel bölcsibe, de most azért kezdek irigykedni azokra az anyukákra, akiknél jön a tesó. Nálunk majd egy kicsit később. Dolgozok vagy 1,5 évet, hogy újra kaphassam a normális tgyást és utána belekezdünk újra. Azt beszéltük, hogy most megpróbálnánk meddőségi központ nélkül, hátha sikerülne..



 
 


Sziasztok!

Lányok!
Tudom, hogy sokan, sokáig szorítottatok nekünk, ezért szeretném veletek megosztani a boldogságunkat. Pici Bikfy spontán baba, ma vagyok 6 hetes és 2 napos terhes. Mindenkit ölelek és kellemes húsvéti ünnepeket kívánok! :wink:

KépKépKép
 
 


bikfy: Nahát!!! Nagyon jó egészséget a karácsonyi ajándékotoknak. Ez fantasztikus hír. Vannak még csodák.



 
 


Sziasztok,

Bikfy,

Kép

Most nagyon boldoggá tettél, annyira régóta vártunk már erre a jó hírre :lol:
Nem tudom, hogy van, de épp ma hajnalban golndoltam rád, hogy mi lehet veled, nagyon rég jelentkeztél. Lehet, hogy megéreztem, hogy jelentkezni fogsz? Érdekes dolgok ezek.
Annyira örülök, könnyű terhességet és szülést kívánok, és nagyon jó egészséget neked és pici Bikfynek :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


Évi,

nálunk Danci járt egy darabig családi napközibe, de miután ő maradt az egyetlen gyerek kivettem, mert volt, hogy annyira kiabálta, hogy Apa, Anya zokogva, hogy még otthon is hallottam. :cry:
Ősztől viszont oviba megy, mini csoportba, ami végülis bölcsi, de 2 év a minimum korhatár.
Dávidka szerintem még marad itthon, de most hallottam egy másik csanáról, ahol nagyon kedvesek a gondozók, lehet, teszünk majd egy próbát ott.
A főállásomba még nem megyek vissza, de az itthoni könyvelést már komolyabban kellene csinálnom, mert bődületes hibákat követtem el amikor a gyerekek kicsik voltak...

De mindkét gyerek max délig marad majd, altatni itthon fogom őket.

Nagyon ügyes vagy a vezetéssel, kisebb hibák mindenkivel előfordulnak, én anno sárvédőt szakítottam le, egyszer a párom kocsiján is, ő meg külföldön volt és én sírva hívtam fel, hogy mit tettem az imádott kocsijával... De ezen is túlvagyunk...

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


Sziasztok!

Bikfy,
Ezt a csodálatos hírt!!! MILLIÓ GRATULA!!! Úgy örülök, ezek szerint vannak azért csodák! Nagyon vigyázz magatokra! Csodás várandósságot, és könnyű szülést kívánok!

Évi,
Pont miattad néztem ma fel. Gratula a vezetéshez, biztos jobb lesz majd, ha több gyakorlatod lesz. Nálam biztos sokkal bátrabb vagy, mert én még nem is mertem elkezdeni tanulni sem...
Azt szeretném tőled kérdezni, hogy hogyan volt neked a pocak műtéted? A főnökasszonyomnak is ikrei vannak, és szeretné megcsináltatni, de mondta, hogy nagyon drága. Jól emlékszem, hogy neked TB-alapon csinálták? Hol, hogyan működött? És hogy van amúgy a pocid? Meg vagy vele elégedve?

Mi jól vagyunk, bár Réka most éppen beteg, de most 8 hétig járt egyhuzamban bölcsibe betegség nélkül. Szereti a bölcsit, és már néha sikerül 1,5 órát is aludnia bent, de sajnos még mindig inkább a 30 perc a jellemzőbb. Nagyon sokat beszél, és már mondatokat is mond. Naponta meglepődök, hogy miket tud már dumcsizni!
:wink: Továbbra is nagyon-nagyon huncut, és sokszor túltesz pár fiún is.
Én már 3. hónapja dolgozom, de még mindig nem tudom megszokni. Pedig mindenki nagyon aranyos, kedves, a munka sem ismeretlen, és nem nehéz, de két év után nagyon nehezen rázódok vissza.
Úgy néz ki, hogy találtunk egy házikót, most arra várunk, hogy eladjuk a lakásunkat, de sajnos nincs nagy érdeklődés. Remélem, sikerül majd, mert nagyon jó lenne kertesbe költözni a kis örökmozgónkkal! :D

Mindenkinek nagyon Kellemes Húsvéti Ünnepeket!!!

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


sziasztok

MONIC
No én mindig azt hajtogatom hogy biztos nem lesz második baba mert Miló 6-al is felér. Erre hallom a több gyerekes anyukáktól hogy sokkal könnyebb több gyerekkel mint az egykékkel. Én is látom ha itt van Áronka vagy a másik barátnőm gyereke nagy ritkán hogy sokkal jobb a dolgom olyankor. Elvannak egymással és nem engem nyúz 24 órából 24-et. Mindezek ellenére akkor sem lesz kistesó csak gondoltam ezt leírom. Amúgy már gondoltam hogy vállalok gyerekfelügyeletet kis pénz is áll a házhoz meg a Milónak is lesz állandó játszópajtása. :)

LINA
Jól eltelt az idő lassan megszületik a kis-kistesó :)
Majd ha lesz egy értékelhető kép tegyél fel hogy láthassuk mennyire hasonlít az első két gyerkőcre.

BIKFY
Ez egy csodálatos hír!!!
Én mindig is mondtam hogy mindenkinek eljön egyszer az ideje, kinek korábban, kinek később...

Nagyon sok boldogságot kívánok és vigyázz magadra.
Ha időd engedi kukkants néha be mert a másik topicban sajnos már nem tudom követni az eseményeket! (sokszor még itt sem, de ezt majd hamarosan te is megtapasztalhatod :wink: )

ÉVI
Nagyon ügyes vagy, elhiszem hogy még gombóc van a torkodban, sztem ez tök normális míg bele nem rázódsz és nem szerzel rutint.
Pesti utakon meg egyáltalán nem csodálom hogy ideges vagy ott még a párom az, is aki több mint 20 éve hivatásos sofőr.

Magunkról nagyon sok mindent tudnék mesélni, az oldal tele lenne.
Már nagyon régóta a blogomat sem tudom vezetni mert ha néha-néha gép elé kerülök akkor vagy a teszveszre megyek vagy a lakásokat böngészem vagy épp a saját házam hirdetéseit teszegetem fel.

Már többen jelezték hogy írhatnék már legalább a blogba úgyhogy most a 3 napban megpróbálom rápasszolni apára vagy a Ricsire a Milót legalább egy fél órára akkor talán össze tudom szedni nagyvonalakban a lényeget.

Addig is "kárpótlásként" tudok nektek szolgálni egy mai fényképpel az én vagány menőmanómról:

Kép

 
 


NÉMÓ
A miénk eladó!!! :wink:

Nem lesz könnyű az eladás :(
A helyzet az hogy én is már több millióval lementem és így is húzzák a szájukat ha mondom az árat. Pedig voltál nálunk nem egy rozzant kulipintyóban lakunk!

Szuper hogy Réka alszik a böliben. A fél óra is több a semminél.
A munka dolgot meg tudom érteni.

 
 


dita: Most mennyiért adod a vityillót? Nem akarok venni, csak kíváncsi vagyok hogy milyen paraméterekkel mennyiért nem lehet eladni a házatokat? Jöhet priviben is, ha van időd. Én is szívesen mennék kertesbe.



 
 


Sziasztok!

Bikfy,
nagyon-nagyon örülök Neked!!! És tényleg nem tudom hogy van, de én talán két napja gondoltam rád, hogy tudom, hogy írtad, hogy egy ideig nem jössz, de most már jó lenne, ha jelentkeznél. Komolyan nagyon örülök. Az utóbbi időben több ismerősöm is babás lett, akik évekig próbálkoztak, ez annyira jó!!!

Dita, pont tegnap lettek értékelhető képeink. Boti nagyon édi, olyan, mint Levi, csak nem olyan hurkás.

Kép
Kép
Kép

Nálunk Levi jár családi napközibe, én tegnapig dolgoztam. Májusban még hagyom. Beirattam bölcsibe is, nem tudom felveszik-e, mert csak 24 hely lesz összesen, és ugye tudják, hogy én itthon leszek. Nagyon szereti, neki semmi gondja vele, eszik-alszik szépen.

Vicky,
nem kell ám annyit dolgozni ahhoz, hogy normális TGYÁS-t kapjál. Én is ezért dolgoztam most, de összesen 6 hetet. 180 bérezett napot kell összeszedni, tehát ha ki is derül, hogy terhes vagy, még a terhesség idejébe belefér. Beleszámít a szabadság, betegszabadság, és a tényleges munkavégzés. Én kivettem a felgyülemlett szabim, 2010-es betegszabit, 2011-es betegszabit, 2011-es szabit, és így maradt 24 napom, amit dolgoznom kellett.

KépKép
KépKép
KépKép
 


sziasztok

LINÁCSKA
Tényleg olyan mint Levi.
Ügyes vagy hogy ezt így kiszámolgattad.
Gondolom ennyi bőven elég is volt a munkából egyenlőre :wink:

VICKY
16,5 Mft-ról 14,5-re mentem. Ennyiért már ingyen van!!!

van egy blog is de itt több kép van:

https://picasaweb.google.com/dita75/ELA ... 6hwr6YggE#

 
 


linacska: Boti nagyon édes. A tgyáshoz én úgy tudom, hogy 365 ledolgozott nap kell. Nem mehet bele a szabi és a betegszabi sem. De nem tudom, hogy nem hozták-e vissza a régit ebből is. És azt sem tudom, hogy most akkor maximalizált, mint a gyed vagy sem. De most nálunk ez nem aktuális, csak irigykedem azokra, akik még maradnak babázni. Félek tőle, hogyha egyszer vissza megyek, akkor nem jövök el újra. Várom már a melót.

dita: Tényleg nem adjátok drágán. Milyen jó is lenne egy kertes házban. Hol is van? Hátha érdekel itt valakit, ismerek olyat, aki keres házikót. Megnézem a képeket.



 
 


VICKY
Várpalotán. Székesfehérvár és Veszprém között.
Kapsz 1 %-ot ha eladod! :) KOMOLYAN!!!

Itt nem sok munkalehetőség van de amúgy szép város. Veszprém és Fehérvár 10 perc kocsival és ott jobban lehet melót találni.
Akinek van kocsija az nem lehet elveszett ember, márpedig ritka hogy egy családnak ne legyen min egy autója. Ami még egy szempont hogy a Balaton 15 percre van tőlünk. Egyszóval aki nem ragaszkodik a fővároshoz féláron juthat kertes házhoz egy aranyos kisvárosban közel a Balcsihoz. Én is csak a családom miatt akarok költözni, különben maradnék. Míg dolgoztam fel sem tűnt annyira hogy messze vannak a rokonok csak mióta itthon vagyok nehezebben mennek a napok és nincs kihez szólni sokszor.... de ez még nem is annyira gáz inkább a Miló miatt lenne jó hogy ha nem csak havi egy alkalommal tudna anyu jönni. Tesómék meg csak 3 havonta érnek ide. :(

 
 


Csajok néhány mondatot írtam odaát bemásolom mert nincs időm átfogalmazni.

Milóról annyit hogy nagyon társasági lény.
A babaklubba is úgy besöpört első alkalommal hogy még hátra se nézett, esze ágában sem volt vissza jönni hogy megvárja én is levetkőzzem.
Az utcán nem hajlandó megfogni a kezemet hiába mondok bármit önálló akar lenni. Egy ideje már kézzel kell enni mert még nem tudja használni az evőeszközt de tőlem nem fogadja el így nagy fejtörést okoz hogy 3 főnek hogy és mit főzzek. Apának külön az egészségtelen ételeket, én fogyózom nem eszem akármit, neki meg akkor olyat kell ami kézzel fogható. Néha már nagyon tele van úgy unblock mindennel a hócsukám. Anno ki voltam akadva hogy már csak egy év a gyed/gyes és milyen szemetek. Nővérem mondta hogy a két év elég is otthon a gyerekkel. Terhesen még nem is értettem hogy miért mond ilyet hisz én alig várom hogy végre ne kelljen dolgozni és hogy itthon legyek a várva várt bébimmel. Most én is sokszor úgy vagyok vele hogy inkább vinném legalább csak délelőttre a bölcsibe míg végzek itthon a melóval.
Semmit nem hagy csinálni mert játszani nem játszik a játékokkal folyton a veszélyes dolgokat keresi. Ha muszáj alvásidőn kívül vmit csinálnom az Elmot szerencsére megnézi sokszor elejétől-végéig együltében.
Nagyon makacs, akaratos, de ennek ellenére folyton jókedvű, mindennek tud örülni. Imád társaságban lenni, felnőttekkel is de főleg gyerekekkel.
Ha fellökik, megütik az is lepereg róla de azért majd megtanítom neki ha kap egyet akkor adja is vissza. Bár gondolom előbb-utóbb rájön magától is :wink:
Azért éjszaka ha nincs baja alszik kb. 8-tól reggel 6-ig. Hiába állították át az órát akkor volt hogy fél 8-ig is aludt, de pár nap alatt visszakerültük a régi kerékvágásba így mindennaposak a hajnali kelések. :(
Így sokszor már ebéd előtt totál álmos. Már sokszor 10-kor is bevágná a szunyát ha hagynám. Azért legkésőbb délben ágyba kerül sokszor ebéd nélkül mert ha nyűgös akkor végképp nem hajlandó enni. Amilyen zabagép volt anno mostanában úgy kell belerimánkodni a kedvelt kajákat is. Kb. egy éves kora óta mióta megtanult járni. De jó kondiban van, ruhában mértem valamelyik nap 12 kg. Magasságát majd jövő hónapban a védőnőnél.
Ha engedi. Az orvosnál, fodrásznál általában ordít mint akit ölnek, fenemód utálja ha idegenek buzerálják. Mondjuk ezt megértem.

Még tudnék mit írni de lépnem kell mert még millió a dolog. Holnap-holnapután nem leszünk itthon mert nagyszülőkhöz megyünk.

Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek!!!

---------------------------------

Végül két kép a legújabb hóbortról:

mostanában dobozokba ül/fekszik (persze előtte azért le kellett szednie a dvd-k felét a tartóból.... majd mint aki semmi rosszat nem csinált vígan olvasgatott.

Kép

Kép

 
 


Vicky,
365 nap biztosítotti idő kell, de az neked megvan, hisz most is otthon vagy, babával előtte meg dolgoztál. Ez magához a TGYÁS-ra való jogosultsághoz kell. Azt, hogy a minimálbér kétszeresében lesz-e maximálva, vagy a fizetésedből számítják, ez meg attól függ, hogy a megelőző 1 v 2 évben, ezt most nem tudom pontosan van-e 180 bérezett napod. A bérezett napba pedig beleszámít gyakorlatilag a táppénzen kívül minden. Szabi, betegszabi, ünnepnap, munkanap.

KépKép
KépKép
KépKép
 


Linácska: Ez nagyon jó, ha tényleg így van. Akkor talán jövőre mondjuk nyáron neki is állhatnánk a babagyártásnak.

Dita: Megkérdezem a csajszit, de szerintem ők szeretnének közelebb lenni a fővároshoz. Pedig nagyon szép ez a ház. Barbus is olyan egyébként, mint Miló. Nagyon akaratos és önnálló. Ő még hagyja, hogy etessem, de már próbál kanállal enni.



 
 


Sziasztok


Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!!!!
Lányoknak sok locsolót a fiúnak sok sok piros tojást.

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Kép



 
 


Sziasztok!

Bikfykém, földim!

Micsoda hírek! Hatalmas gratula a babához! Boldog, gondtalan babavárást, és emlékezetes, szép szülést kívánok!

Monic!

Drukk őszre az ovihoz, addigra már nagyfiú lesz Danci, biztos jobban fog tetszeni neki! Én se bánnám, ha lenne mini csoport az oviban, de nem lesz. Viszont ha egy évet járnak a kicsik bölcsibe, és utána mennek oviba, akkor a Dóri mostani óvónénijeit kapnák, és az nagy királyság lenne :)

Némóci!

Plasztikával kapcsolatban írok privit, oké?
Házvásárláshoz/lakáseladáshot drukk, remélem mielőbb sikerül nyélbe ütni! Merre költöznétek?
Ha jól emlékszem te írtad, hogy az egyik bölcsis gondozónénitek eléggé ellenszenves. Beigazolódott a dolog? Vagy őt is megszerette Réka?

Dita!

Milyen nagy már Milóka, a kis szívtipró :)
Tényleg hihetetlen, hogy ennyiért sem kel el a ház, pedig a képeket is nézve egy igazi klassz otthon. :( Hátha hamarosan már eljön a te vevőd is, aki épp erre a házra vágyik!

Linácska!

Nagyon kis cuki Boti, és tényleg, mitha Levi lenne!

Vicky!

Tündérszép a kislányod! Édes kis kópé :)

Enyémek is nőnek, olyan nagyok már. Dóri okos ovis nagylány, rengeteg verset, éneket tanulnak, és ragad rá, mint a bogáncs :)
Kicsikéim is szépen beszélnek, okosak, imádnivalóak. Olyan jó ézni, ahogy szeretik egymást :) Közös játékokat találnak ki, segítenek egymásnak. Ha huligánkodásról van szó, úgy össze tudnak dolgozni... Igyekszem majd képet is hozni róluk, mert még meg se ismeritek őket a végén :)

Évi

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok

Hoztam pár képet ha nem baj.
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Vius,
nagyon édi a picilányod.

Képzeljétek, ma kaptuk a határozatot, Levit felvették bölcsibe. Vadi új bölcsi, most építették, még csak jövő héten adják át. Eddig nem volt a városban. Olyan vegyes érzéseim vannak. Végül is ugye itthon leszek, de egy pici babával egyetemben. Lehet, hogy nem jól gondolom, de így Levi inkább megkapja azt a foglalkozást, társaságot, amit már két év felett igényel, mintha itthon két szoptatás és pelenkázás között gyorsan rajzolunk valamit.

KépKép
KépKép
KépKép
 


Kép

KépKép
KépKép
KépKép
 


Linacska: Nagyon édes, nekünk is ilyen takarónk van.

Vius: Gyönyörű ez a kis csaj. Nagyon szép haja van.



 
 


sziasztok

LINACSKA
Nem ismerem Levit de ha Milóra gondolok hát ő már néha annyira unja a búrámat hogy legszívesebben én is elvinném őt egy fél napra bölibe. Ma is kimentünk a kertbe és meglátta hogy a szomszédéknál sütés-főzés van, a négytagú család kint egerészik a kertbe és jól elvannak.... hát majd kiszakította a kerítést hogy át akar menni. Hiába kértem csúszdázzunk, labdázzunk nem akart már velem semmit sem csinálni ... inkább rosszalkodott hogy nem mehetett át. Most mond meg mit csináljak ha egyszer itt vagyunk tök egyedül és ezt a francos házat nem tudom eladni. :(
Egyszóval rátok visszatérve ne legyen lelkifurkád emiatt. Levi már nagyfiú és gyanakszom hogy ő sem annyira igényli már hogy 24 órából 24-et veled legyen.

Annyira édesek amikor ilyen békésen alszanak. Este mikor leteszem mindig mondom magamban hogy ez a nap fénypontja. :wink:

VIUS
Nagyon jók a képeitek. Darinkát aztán jó sok inger éri a képekből ítélve és mindig jó sokan veszik körül. Emiatt mindig irigykedem. Azt látom játékokból nálatok sincs hiány.

Mi is eldugdostuk a muskátlik közé a nyuszikat, tojásokat de a virág jobban érdekelte. Végül anyu szedegette össze Miló helyett a csokikat. :roll:

 
 


Bikfy Hatalmas Gratula, nagyon örülök a jó hirnek!! Nagyon megérdemlitek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
 
 


Sziasztok


Zsuzska boldog születésnapot!!!!

Levi milyen édesen alszik:)

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Vius, nagyon köszönöm :-)

Kép
 
 


Sziasztok

Monic Boldog névnapot!!!!!

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Sziasztok!

Hoztam én is néhány képet a 2 éves kis tündérkémről. :)

Kép
Kép
Kép

1 éve még éppenhogy járni tudott, egy értelmes szót nem mondott, 6 foga volt, most meg magabiztosan megy át a kötélhídon, felmászik a teljesen függőleges kötélhálóra, létrára, mondatokban beszél, mondókákat mond, 18 foga van, önállóan eszik. Óriási fejlődés. :)

Évi: Jogsi-project úgy tűnik a végefelé halad. Tegnap mondta az oktatóm, hogy "lassan meg fog szakadni a kapcsolatunk". Szerintem még 2-3 alkalom, és mehetek vizsgázni.
Amúgy tegnap nagyon furcsán éreztem magam vezetés közben. Anyunál tavaszoltunk Nikivel múlt héten, ezért kihagytam két hetet. Ennyi idő alatt máskor nagyon sokat felejtettem. Most meg beültem az autóba, elindultam, nem gondolkodtam, hogy mit hogy kell csinálni, szólt a rádió, az oktatóval dumáltunk mindenféléről, és csak mentem. Közben úgy éreztem, hogy nem koncentrálok annyira a vezetésre, hanem valami mélyen bennem lévő érzés irányítja a kezemet, lábamat, tekintetemet.

De már előre félek, hogy fogok majd egyedül vezetni. Az oktató mellett tök lazán, magabiztosan vezetek, noh, de majd egyedül... Szerintem hozzád hasonlóan én is remegni fogok percekig, miután beparkoltam a ház elé.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 


denika: Boldog szülinapot a kis asszonynak. Nagyon szép lett a torta és persze Niki is nagyon sokat nőtt. Annyi különbség van Barbus és közte. Ő már annyira nagy lány. Jó régen futottunk össze, mi is nagyiztunk majdnem egy hétig húsvét után. Örülök, hogy haladsz a vezetéssel, nagyon ügyes vagy. Én is alig várom már, hogy megint mehessek vezetni, mert szinte érzem, hogy felejtek. De talán sikerül végre autót venni. Majd én is itt fogok parkolni a ház előtt, remélem nem pont a tiéteket töröm össze. :lol: Egyébként egyedül még én sem vezettem, a gyerekem keresztapja mindig velem volt. Voltam bent a bölcsiben és azt mondta a vezető nő, hogy még nincs listája, de szerinte mindenkit fel fog tudni venni. Majd kiértesítenek minket levélben, hogy mikor lesz a szülői értekezlet. Jó lenne, ha egy csoportba kerülnének, bár nem tudom hogy osztják el a kor miatt a gyerekeket. Július 11-től aug. 21-ig vannak szüneten, előtte lesz a szülői.



 
 


Vicky: Köszönjük a köszöntést! :)
Remélem, sikerül hamar autót vennetek, hogy még nyáron kiélvezhessétek az autó adta szabadságot. Ha összetöröd a kocsinkat, légyszi az elejét (annak nem ártana egy fényezés). :wink:
Bölcsi: Bíztató, hogy valószínű minden jelentkezőnek lesz hely. Már olyan régen jelentkeztünk, hogy most azon izgulok, hogy rajta leszünk-e azon a listán, nem keverték-e el a papírunkat. :roll:
Én sem tudom, kor szerint hogy osztják csoportokba a gyerekeket. Remélem, jó gondozónőt kapunk majd.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok

MONIC
Boldogságos névnapot Neked!

PSUSKA és NIKI
Nagyon sok boldog születésnapot!

DENIKA
Niki nagyon megnőtt, kész hölgy!

 
 


Sziasztok

Denika Nikinek nagyon boldog 2.születésnapot!!!!

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Boni,
láttam a picifiadat a tudatos szülők lapjában :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
 


Sziasztok! 100 éve nem jártam itt, nem tudom követni az eseményeket. Bikfynek hatalmas gratula, de szuper, sportán csodababa!!!:))))
Ditus: Milóka nagyon helyes lett, szép kis pasi lett belőle.
A kislánykák is gyönyörűek!!!:)

Vius: Darinka is jól megnőtt és hatalmas hajkoronája lett:) Te is magad szoktad vágni neki, vagy fodrászhoz jártok? Dorkának is nagy haja van már, de egyelőre én lekapom a frufru-t aztán annyi. Néha engedi a copfokat, aztán 10 perc múlva kihúzza a gumikat belőle és újra lóg a haja.
Különben nagyon vagány kislány lett, a játszótéren is mondták az anyukák, hogy húúúú, mióta jár ez a baba? Mert nagyon bátran rohangál:) Hát igen, még az sem zavarja, ha elesik a kismotorral, mi az neki...
Kép
Vendég
 


Dorka gyönyörű. Azok a szemek!



 
 


Köszi Vicky:)

Linácska, nemsokára a finisben vagy már, háromgyerekes anyuka vagy/leszel!:)) De jó neked.)
Vendég
 


Sziasztok,

úgy örülök, hogy annyira írtok magatokról :lol: Olvasni próbálok, de írni nem megy.
Hihetetlen mennyire lekötnek a gyerekek, a háztartás és a könyvelés...
Ma pl egész nap nem aludtak, csak rosszalkodtak, de nagyon durván, Dávidka a 10 hónapjával már nagy partner tud lenni a csínytevésekben 8)
Én meg néha azt érzem, hogy menten megőszülök vagy megbolondulok :oops:
Imádom őket, de nekem nincs segítségem, a férjem sem tud segíteni a vállalkozás miatt és a tudat nehéz, hogy csak én vagyok nekik aki megoldja minden gondjukat-bajukat.
Dancinak nem jött össze a szeptemberi ovi mert mégsem indul minicsoport, helyette sikerült mindkét gyereket beíratnom magánbölcsibe, csak délelőttre mennek, de kénytelen vagyok mindkettőt beadni, mivel itthon a vállalkozással rengeteg a munka, néha abba is beleszakadok, de felvenni nem akar a férjem senkit, mert mégiscsak egy családi vállalkozás és idegenekre nem akar bízni semmit.

A gyerekek igazi rosszcsontok, Dávidka 9,26 kg, vasárnap ment egyedül 1 métert, állni is szépen áll egyedül ha úgy tartja kedve, de szívesebben keresi a kapaszkodót. A beszéde is nagyon jól halad, sokszor egy-egy szót tisztán elismétel amit tőlem hall, nézek is nagyokat, mert Danci 10,5 hónaposan egy kukkot sem szólt. Apa, anya már régóta megy nála, jó hallani.
Nagyon zsivány, mindig mosolyog. Viszont nagy fájdalmam, hogy a mai napig nem alszik éjjel, 30 percenként vagy óránként felsír, ha nem szoptatom meg akkor átvált keserves zokogásba amivel felébreszti Danikát aki szintén zokogásba kezd és zeng az egész ház...
Egyszerűen nem tudom mit tegyek, hogy aludjon éjjel Dávidka. :roll:
Danci pedig 22-23-24 órakor hajlandó csak elaludni, akkor sem alszik el hamarabb ha tök sötét és csend van a házban, tegnap is 23 30-ig beszélgetett velem a sötétben.
Úgyhogy meggyűlik a bajom a neveléssen rendesen...

Amúgy aranyosak, okosak, Dancinak nagyon megy az angol, mielőtt hányás-hasmenős beteg lett (mert családilag mi azok is voltunk) mondta nekem, hogy fáj a hasa, én néztem bambán ezért elmondta angolul is 8) Sokszor a tv-ben látottakat is angolul mondja. Udvarias, igazi kis nőcsábász, szinte szerelmes az összes ismerős kisgyerek anyukájába 8) Úgy látom egyenlőre az idősebb korosztályt kedveli :lol:

Be is kell fejeznem, mert szükség van rám, sírás van...

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron