Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,

Várnám azoknak az anyukáknak a jelentkezését akik 4 vagy 5 gyermeket szeretnének, de tele vannak kérdésekkel, aggodalmakkal. :?: :?: :?:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Szia Judy!
Jól emlékszem, hogy valahol már "összefutottunk"?
Én is kb. úgy tervezem, ahogy az alsó vonalzódon van. :D Jó lenne egy kislány. :)
Majd írok, ha lesz kicsit több időm.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Szia Boeske,

Igen, jól tudod, összefutottunk már, azt hiszem a 3. gyermeket tervezzükben. Olvastam azt is, hogy elméleti síkon terezitek a 4. babát és hogy szeretnétek egy kislányt. Hát remélem összejön nektek, mert annyira jó érzés fiuk után kislányt nevelgetni. :lol: :lol:

Mi ott tartunk, hogy apa nem akar többet, én viszont nagyon szeretném. De apát a 3 baba előtt is kb fél évig győzködtem. Sokat beszélgettünk róla, ő felhozta az ész érveket én meg csak a szívemre hallgattam. Persze sok mindenben igaza van, de én úgy gondolom, hogy amíg van étel az asztalon, ruha amit felvegyünk és karikor nem csak 1 ajándék kerül a fa alá, addig nincs gond. Persze nem élünk luxusban, eddig sem tettük, és nem járunk külföldre nyaralni, de én úgy gondolom hogy nem ezektől a dolgoktól lesznek a gyerekeim jó emberek. Sokkal fontosabb hogy szeressék egymást és milyen jó lesz majd felnőtt korban amikor egy szép nagy család gyűlik össze ünnepekkor. :lol: :lol:

Na persze már most megkaptam a magamét, pedig még csak elméleti a dolog, hogy hülye vagyok, hogy ebbe a szar világba akarok még szülni, meg hogy innen akarok nyugdíjba menni stb.. :evil: :evil:
Nem az a fajta vagyok aki a gyerekekből akar megélni, jól fizető állásom volt, ahova megyek is vissza 2010-ben, és ha lesz 4. baba akkor is dolgozni szeretnék, még akkor is ha nehéz lesz tudom. De ez már így sem lesz könnyű, hogy 3 van.
Sokan nem értik meg miért, de nem tehetek róla, nekem ők okozzák a legnagyobb boldogságot, még akkor is ha a fiaim írtóra elevenek és sokszor kell velük mérgelődni. Na meg önző módon amíg van picur addig fiatal az ember. :wink: :wink:

A neme nálam már nem játszik, mert megvan a hőn szeretett kislány. :lol: :lol:
De ha még egy puncis lenne akkor azt hiszem én lennék a legboldogabb ember a földön. Nem mintha most nem lennék az. :lol: :lol:
(én már a neveket is megálmodtam)

Húúúú kicsit sok lettem bocsi, ha tudsz gyere és írj, hogy ti hogy gondoljátok ezeket a dolgokat. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 

 
 

No, akkor én szerencsésebb helyzetben vagyok. Férjem már a hétüléses autókat nézegeti, és a nagyszülők is sejtik, hogy lesz még unoka. :D
Nekem nem hiányzik a munka, de szeretnék néhány éjszakát gyerek nélkül átaludni a saját ágyamban, ezért most "nagyobb" korkülönbséget tervezek.
Meg jó lenne, ha Andris is ovis lenne, mire jön a 4., hogy délelőttönként legyen esélyem egy kis pihenésre.
Lehet, hogy ez luxus egy háromgyerekes anyának, de sajnos mindegyik várandósságom alatt voltak gondok, szóval félek, hogy csak ilyen "kímélősen" fog menni. (És akkor még ott van Márk fejlődési rendellenessége miatti kockázat. :? )

Ajaj, legkisebbem ébredezik..... De miért???

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


szia,

Irigyellek a párod miatt, hogy ő már ennyire tervezget.
Szerintem az én párom a nyugalmát félti. Baromira kényelmes, szereti a nyugit a csöndet, ellenben én szeretem ha nyüzsi van itthon. :lol: :lol:

Én úgy gondolom, hogy nálunk a legnagyobb gond, hogy kicsi a lakás. 2 szoba hallos panelben lakunk. Én szeretném 3 év múlva eladni és venni egy 4 szobást vagy egy kis házat vidéken. Na meg autót is kell cserélnünk amúgy is, és é is rágom apa fülét egy 7 személyesért, hogy ha mégis jön a 4. baba, ne kelljen újra cserélni.
Megkérdezhetem, hogy ti mekkora lakásban laktok és hogy apácskád milyen autóban gondolkodik???

Márk fiadnak milyen fejlődési rendellenessége van??(remélem nem vagyok túl pofátlan, hogy rákérdezek) :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Na, azt azért tudni kell, hogy nálunk Apa állandóan nézegeti a használt autókat, ha kell, ha nem. :D Venni persze nem vesz.
Ami szóba jöhet VW Transporter, vagy jó árban van Dacia Logan (ha jól emlékszem).

Mi most vagyunk túl nagyjából az építkezésen, kibővítettük édesapám házát, tetőteret alakítottunk ki, így 4 szoba+ nappalink van, ami bőven elég 4 gyerekkel is.
Hááát, nem lehet könnyű panelben. Sokat fizettek a fűtésért?

Márk ajak- és szájpadhasadékkal született, az ismétlődés valószínűsége a családban kb. 5-6%. Szóval nagyon vigyáznom kell az első harmadban, mert akkor alakulhat ki a rendellenesség.

Szép napot! Mi megyünk sétálni.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


A Dacia Logan-t már én is nézegettem, csak egy kicsit furi formája van, de relative olcsó. :lol: :lol:

Jó nektek a házzal kapcsolatban. Mi 8 évig laktunk anyuékkal, nekik van egy nagy házuk. Mi a tetőteret alakítgattuk magunknak és azt terveztük, hogy lezáratjuk teljesen és csinálunk egy külön bejáratot kívűlről, de sajna anyukám utálja a páromat és ahol tudott belénk bökött, így úgy döntöttünk nyakunkba vesszük a nagy adósságot és elköltözünk. Pedig a tetőtérben volt 4 szoba+konyha+wc és fürdő. Szóval egy teljes kis lakás. Most ott áll üresen, kihasználatlanul és csak romlik az állapota, mert anyumék egyre nehezebben tartják fenn, eladni meg nem akarják.

Húúúú.. ezt nem tudtam Márk-ról. És ez nagy problémát okoz nála? Úgy értem kihat a beszédre vagy az étkezésre? És ezt észre lehet venni uh-on?Hogy tudsz ellene védekezni?Mármint hogy ne alakuljon ki, mert azt írtad nagyon kell vigyázni az első harmadban.

Rezsi.
Mi 58 000ft-ot fizetünk 54 nm-re. :shock: :shock: Ezt télen-nyáron egyformán.
Ebben benne van a víz, villany, upc tv és net + 23 000ft átalány a lakóközösségi számlára ami fedezi a fűtést, főzőgázt, közös ktg,szemétdíj, házzal kapcsolatos ktg etc.
Ehhez jön még a lakáshitel+személyi kölcsön+életbiztosítás+casco etc, kb 160 000 ft-ot kireptetek az ablakon. Ezt az összeget nem is látom. Aztán még nem beszéltem az ebédpénzről a fiúknak+különórák etc. Néha az az érzésem hogy nincs mégeg ilen család aki ennyit költ. :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Hát szervusztok lányok!
Nekünk az első négy lett lány, az ötödik fiú, 6. lány, 7-8 ismét fiú. És nagyon szeretem mindegyiket, még ha néha az agyamra mennek is.
Én nem emlékszem, mikor aludtam át az éjszakát (a hetedik után bele is betegedtem az állandó fáradtságba), de hála Istennek rendbe jöttem. Mostanra már megszokta a szervezetem az ébredéseket, bár amikor a legkisebb negyedszer ébred fel éjszaka, megkérem a férjem, hogy hozza oda hozzám az ágyba.
Mi falun élünk egy meglehetősen kicsi szolgálati lakásban. Azt hiszem, falun még mindig olcsóbb az élet.
Csak azért írtam, mert jó az ha valakinek sok gyereke van. Mi szoktunk külföldön nyaralni (bár legföljebb csak az útiköltséget szoktuk fizetni :wink: ), de így a tanévben, főleg, ha az autóval is gondok vannak, akkor előfordul, hogy hónap végére kenyérre sem marad... (nem túl nagy gond: akkor sütök).
De akkor is megérte és nyitott szívvel várom a következőket (még kb. 4 fér az időmbe)
Szép napot!

Anna (9 gyermek anyja)


Sziasztok!

Csak 3. gyerekre vagyó anyaként köszönöm az írásaitokat mindannyiótoknak, mivel segít kétségeket eloszletni..

Mmanya


Kép


Kép
 
 


szia Anna,
8 gyermek????Hát minden elismerésem a tied. :lol: :lol: Én azért annyival nem bírnék el, néha így sem tudom mit csináljak amikor nem fogadnak szót, meg visszabeszélnek. :lol: :lol:
Az az igazság hogy velem szemben mindent megengednek maguknak, az apjuktól azért tartanak.
Szóval el sem tudom képzelni hogy vagy képes kordában tartani ennyi gyerkőcöt. :roll: :roll: De annak örülök, hogy azt írtad, hogy nem bánod azt sem ha hónap végén kenyérre sincs, a lényeg hogy vannak. :lol: Én is mindig ezt mondom a páromnak, hogy nagyon szerencsések vagyunk, hogy ennyi gyereket adott nekünk a Jóisten, főleg hogy látom itt a neten mennyien vannak akik oly sokáig küzdenek a babáért. A többi dolgot meg lehet oldani.
Sejtem, hogy falun olcsóbb az élet, ezért szeretnénk egy kis házat valahol vidéken, persze közel a városhoz, mivel a srácok ide járnak suliba.Mesélj még hogy sikerült enni babót összehozni? Hány évesek?Hogy fértek el a kis szolgálati lakásban? Párod mivel foglalkozik? Azt már látom hogy a te munkád a gyerkőcök, ami úgy látom folyamatos műszakot jelent. :lol: :lol:
Azért irigyellek, bár 8-at nem szeretnék. :lol:
Üdv Mmanya.
Mesélj magadról valamit??Mikor szeretnétek 3. babát? Vagy esetleg már dolgoztok rajta?

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ó, látom már itt sorstársakra lelek!
Nálunk 3 fiú után jött a kicsi lány, épp 2 hónapja! Addig 4 gyerkőcöt terveztünk, a házunkat is agy építettük, hogy, ha majd igénylik, lehessen külön szobájuk. Szóval most, hogy megszületett a kislány, rájöttem, hogy szeretnék még szülni! Nagyon! De én sem most, hanem bő 4 év múlva, amikor már Kamilla is egyedül tud öltözni és fürdeni, ágyazni és megtalálja a poharát, tud bele tölteni, ha szobatiszta lesz, egyszóval, ha már mind a 4-en alapszinten önállóak lesznek! Eddig 2-2 év volt a gyerekek között és én minden terhességnél egyre rosszabbul viseltem az elejét.Konkrétan, most a 4. babánál a 4. héttől a 17. hétig folyamatosan hánytam, legyengültem,egyszerűen semmire nem voltam képes és anyósom segítségére voltam utalva,ami pedig nem volt jó,én nehezen viselem, ha tehetetlen vagyok! Szóval várunk még, de szerintem lesz 5. is! :lol: A férjem nekem is szkeptikus még,de látom,hogy azért nem lesz ellenére a dolog! Mi is nézegetjük a9 személyes kisbuszokat,nekünk már nagyon kéne... :lol:

Márti


szia Márti,
Látom azért nem vagyok ezzel egedül, hogy ennyi gyerkőcöt szeretnék. :lol: :lol: Gratulálok a fiukhoz és a kislányodhoz.
Én először úgy voltam, hogy 3. baba legyen lány reményében. Aztán mikor Barbika megszületett, már éreztem, hogy még nem teljes a család. Valahogy ez a páratlan babaszám nem tetszik. :lol: :lol: :lol: :lol:
Én is egy pár év múlva tervezném a következőt, mert mindenképpen kell egy nagyobb kuckó és persze egy nagyobb autó is.
Na meg tényleg az sem elhanyagolható, hogy legyen egy kicsit önálló a legkisebb is. :lol: :lol:
A 3. terhességem nekem is nehezebb volt. Fájt mindenem a 28. héttől és rettenetesen vizesedtem, és a végén császár is lett belőle 2 sima szülés után.
Vonalzód nincs??

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Márti,
Bejelöltelek iwiw-en.
Gyönyörűek a gyerekeid. Gratulálok hozzájuk. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

Hát Te sem panaszkodhatsz,nagyon szépek a lurkók nálatok is! Látom, a fiúk a Ti családotokban is körülrajongják a kislányt! Nálunk is ez van! a legagyobb kisfiam,aki 6 éves, egyenesen közölte, hogy Kamilla az övé és szülnöm kellene még 2 kislányt, hogy Lehelnek meg Bercinek is legyen! :lol:

Márti


Márti,

Köszi szépen a dicsiket a gyerkőcökre. :lol: :lol: Igen nagyon imádják Barbikát, kivéve ha elkezd sírni, azt nem igen tudják elviselni, pedig mondtam nekik, hogy még mindig elviselhetőbb a sírás, mint amikor ők elkezdenek hisztizni valamiért. :lol: :lol:
Amúgy Danika is mondta már, hogy mikor szülök még egyet.
Ma meg olyat játszott, hogy betette a labdát a pólójába és ő volt a terhes kismami. Annyit röhögtem rajta. :lol: :lol:

Kari ajándékokkal hogy álltok?? Gyerkőcöknek már megvettem, amíg még van játék, szüleimnek meg majd készítünk valamit. Anyósékkal meg nem ajándékozzuk egymást, csak a lurkók kapnak. Így tudunk spórolni, mert ők sem állnak valami jól anyagilag.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


sziasztok, nagyon jó, h rátok találtam!!!! sajnos most nem tudok hosszasan lenni, így elöljáróban csak annyit, h nagyon jó, h vagytok!!!!!
nekem Boeskevel hasonló vonalzóim lennének, mind nemekben, mind évjáratban.
párommal mi is tervezzük a 4. babát, ha a legkisebb már önálló lesz (hasonlóan, ahogyan ti is írtátok). nálunk inkább a nagyszülök lázadnak, és szerintük már a 3. babát sem kellett volna, pusztán anyagi megfontolásból, bár most őt is ugyanúgy imádják! nekem sajna semmi segítségem nincs, mindent magam csinálok, így akinek van nagyija, nem is tudja, mennyire szerencsés.
most mennem kell, de ígérem, még benézek hozzátok.


szia babérlevél,


Örülök hogy csatlakoztál hozzánk. Ha lesz egy kis időd majd tegyél fel vonalzót is. Szóval 3 kiskrapek anyukája vagy. Nem lehet könnyű ennyi pasi mellett. :lol: :lol: Ahogy olvastad az én anyukám is ki volt akadva. Hónapokig duzzogott és nem beszéltünk. De aztán egyszer felhívott és érdeklődött hogy vagyunk. Most meg imádja Barbikát főleg hogy kislány lett. :lol: :lol: Nagyon kényezteti.

Amúgy nekem sincs segítségem. Szüleim még dolgoznak, párom meg csak hétvégén van itthon. Szóval mindent nekem kell csinálni, mindent egyedül intézek, mindenhova egyedül megyek. Nem könnyű, de 9 hónap alatt szépen kialakult minden. Most már van napirendünk is. Mindent meg lehet oldani. Bár néha szeretném ha valaki elvinné őket pár napra, de szombaton elmentem osztálytalira, de már 2 óra múlva hívtam apát hogy mi a helyzet és állandóan itthon járt az agyam. :lol: :lol: Ennyit a kikapcsolódásról. El sem tudnám képzelni az életemet nélkülük. Nem is tudom mit fogunk csinálni, ha egyszer kirepülnek a fészekből. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

Már kinéztem,összeírtam mindent,csak meg kell rendelnem a netről,ami a gyerekek ajándékait illeti. Nálunk nagy a család, mindenki Szigetszentmiklóson lakik,van több névnapos is karácsonykor (már az én kicsi lányom is :lol: ),így eszméltlen,mennyi pénzbe kerül az ajándékozás. Épp most akarjuk a tágabb családdal megbeszélni,hogy a felnőttek csak jelképesen kapjanak valamit és inkább a gyerekekre költsük a pénzt.

Nekem van segítségem,néha túlontúl is sok,el vagyok kényeztetve! Anyukám hozza-viszi a Csabit oviba,tornára,mióta megszületett a pici,hogy ne kelljen mindet öltöztetni,hurcolni magammal gyalog az oviba (jogsim még nincs,most akarok megtanulni vezetni,mert ennyi gyerek mellett luxus,hogy itt a kocsi,én meg nem tudok menni vele). Anyósom pedig,ha jön gyerkőcre vigyázni,ha valamit intézek vagy vásárolok,hát csinál mindent,ami eszébe jut (mondjuk volt is,hogy emiatt 1 nap 2x lett felmosva :lol: ),hiába mondom,hogy inkább a gyerekekkel játsszon!
De nálunk se néznék jó szemmel a szülők,ha tudnák,mi jár az agyamban! :lol: Nem is kötöm az orrukra! Ha úgy alakul és még egyszer babát várok majd,akkor bejelentjük és kész! Lesz majd 1-2 mondat, hogy "Jól meggondoltátok? Azt a gyereket fel is kell nevelni!",de utána örülni fognak,tudom! Szerencsére még elég fiatalok vagyunk a férjemmel és ha nem lesznek komoly kenyérgondjaink,akkor biztosan bevállaljuk! Persze felelőtlenül nem akarjuk mindenáron!

Márti


Márti,
Még jó hogy a mi családunk kicsi, és amúgy is csak a nagyszülőkkel tartjuk az ajándékozási szokásokat. Nem is bírnánk anyagilag ha mindenkit megajándékoznánk. :lol: :lol:

Nekem is néha elkelne a segítség, de mivel nincs kénytelen vagyok mindet elintézni egyedül.
Anyum tudja hogy mi jár a fejemben, és ki is akadt, állandóan kérdezi, ha azt mondom, hogy fáj a hasam vagy szédülök, hogy "ugye nem vagy terhes??" :lol: :lol: Szerintem kiakad ha lesz még egy. :lol: :lol: :lol:
Persze nekünk is nagyon meg kell gondolnunk, felelőtlenül én sem akarom. Barbikánál nem érdekelt semmi és senki, mert annyira vágytam egy kislányra, de mivel megvan, így azért jobban meg fogjuk gondolni.
A következő project úgyis az hogy visszaegyenek dolgozni és sikerüljön egy nagyobb lakás vagy ház. Ha összejön jöhet a baba. :lol: :lol:

Többiek hol vagytok??? :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!
Annyi mindent szeretnék írni, de most nem megy. Igaz csak a két kicsi van itthon, de akkor sem megy. Délután Barna is hazajön az óvodából, szóval talán este be tudok nézni....

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a szíves fogadtatást!!!!
Nálunk legkisebb fogzik, így nincsenek jó napjaink, ezért sem tudok sokáig itt ülni.
Vonalzó: ha nem gond, nem készítek,mert sztem édesanyám, aki szeret szörfözni a neten, hamar rájönne, ki is lennék én...
Pocak: nálunk is minidg csekkolva van, és a jól ismert szavak.."ugye, nem...??!!"
anyagiak: nálunk sincs sok, részben ezért is várunk még a projekttel, ill akkor tuti lakás és autócsere, ami nem egyszerű.
ajándékok: nálunk is régóta a gyerekek kapnak többet, nagyobbat, de mértékkel, mi szülök csak kicsit, jelképesen, nagyszülöknek meg próbálok mindig valamit kitalálni, ami jó, ötletes, és pénztárcakímélő...
többedik baba: amikor pocakos lettem a 3. sráccal, csak kislányt képzeltem el magamnak- sokáig nem is volt fiú nevünk...-, és határozott elképzelésem volt, h nem szülök többet. De 2 dolog motoszkál bennem...az egyik, h ha bemegyek egy boltba és meglátok egy gyönyörű kislány ruhát - mert az mindig szembejön velem, a fiúknak meg úgy kell vadásznom a ruhákat, fazonban, méretben - akkor belém nyílal/mar valami...
aztán ez a hármas dolog, valóban kicsit páratlan....egy barátőm mesélte, akinek a férjének egy huga és egy bátyja van, h ő úgy kimaradt ebből a hármasból, a 2 tesvére - akikkel nagyon szeretik egymást - azért jobban összetartanak, mint irányában, ő a barátokkal próbált kompenzálni, de nem olyan..
most várják 2 fiú után a 3. babájukat, nem tudják a baba nemét - tudjátok a remény hal meg utoljára..-de már a 4. babán gonoldkodik a férje, a saját tapasztalata miatt..
én még nem érzékelem,. most jól elvannak, főleg a középső fiamnak jó, mert ha akar nagyfiú, ha akar "baba".
Márti nagyon klassz, h ilyen jó család vagytok, és így segítenek Neked! Én már elfogadtam a helyzetet, erre rendezkedtem be. (Hozzáteszem nekem a férjem maximálisan apa, de valószínű 2nél több gyereket csak úgy lehet bevállalni, ha az apuka is besegít.)
na mennem kell, hívnak, meg ebédfélét kéne kreálnom.
jövök, ahogy a fönökök engedik.

üdv, babér


Babérlevél!

Annyira,de annyira ismerem ezt a "boltban állok,szép ruha kéne a fiúknak,de nincsen"érzést! Egyébként ajánlom Neked az Asti üzletet,ott mindig van és a többihez képest nam drága bolt (nyilván,mert ők maguk gyártják a ruhákat,így nincs még+3 árrés az áron).
Szóval,nálunk 3 fiú után, amikor mentem a Magzati Diagnosztikai Központba a 19. heti genetikai uh.-ra a dokimhoz,előtte már napokig nem tudtam aludni,annyira tudni akartam már,hogy igazam van-e (az 1. perctől éreztem,hogy kislány,ilyen még nem volt azelőtt)? A dokim,ahogy szokta,jó alaposan megnézte-mérte a babát,majd megkérdezte,tudjuk-e már a nemét,mondtam,nem! (Minden babámat nála szültem) Kérdi,hogy na akkor nem is tudja,3 fiú után mit kívánjon? :lol: Aztán megleste és gyakorlatilag felpattant a székből,hogy "Látja,amit én látok? Nagyon úgy néz ki,hogy ez itt egy kislány!!!"Közben az aszisztens jelezte,hogy még hiányzik a Femur adat,doki erre:"Hát engem most sokkal jobban érdekel, hogy mi van a lába között!" :lol: Komolyan,beleszédültem! És jó volt látni a dokim arcán is az örörmöt,mondta is,hogy "Akkor most nagy izgalommal várjuk ezt a kislányt!" Szinte nem is voltam magamnál! Átvágtattam az Árkádba,ott is a Babaházba,néztek rám (kicsit sem voltam felpörögve),kérdezték,mit adhatnak,mondtam,hogy mindegy,csak rózsaszín legyen! Így vettem meg a kicsi lány 1.,anyagában szívecskés,fehér alapon rózsaszín,nagypöttyös,nyakán,ujján aprócsipkés body-ját! :lol:

Márti


Sziasztok!
NEm volt nálunk internet pár napig.
Nálunk az a vicces, hogy 6-an vagyunk testvérek, de az én szüleim nagyon meglepődtek, hogy lett egy harmadik gyerekünk, és azóta mindegyiknél, sőt szegény kicsit meg se keresztelte apa, mert megígérte az apósomnak azt gondolva a hetedik után, hogy úgyse lesz több gyerekünk!
A férjem református lelkipásztor, én is az vagyok (tavaly ősz óta nincs állásom, addig én is teljes munkaidőben dolgoztam). Annyi gyerekünk lesz, amennyit Isten ad (38 éves vagyok). Nem tudom, hogy ha nem lehetne, akkor is el tudnám-e fogadni az Ő akaratát.
Én néha megengedem magamnak, hogy kiakadjak, olyankor hisztizek. Nem túl szép. De olyankor elmondom azt is, hogy mi bajom van, és van, aki meghallja. A gyerekek sokat segítenek. Amúgy is jobb, ha hozzászoknak ahhoz, hogy vannak feladatok, amit nekik kell elvégezni.
Mióta a hetedik is óvódás, nagyon jó dolgom van: délelőtt a kicsi alszik, tudok dolgozni. Sajnos tavaly óta (akkor költöztünk ide) még nincs kész a rend, de igyekszem.
Ja, a lányok általában jobban megkínozzák az anyjukat, mint a fiúk (terhesség).
És minden évben elmegyünk kettesben vagy a legkisebbel 3-10 napra...

Anna (9 gyermek anyja)


Anna!

Valahogy éreztem...én is református vagyok,jó,hogy itt találkoztunk! :lol: Nálunk annyiban hasonló a helyzet,hogy a férjem édesapjáék(ref.lelkészgyerekek),bár 5-en voltak fiútestvérek és még volt egy örökbefogadott lánytestvérük is, szóval apósomék úgy gondolják,felelőtlenség még több babát bevállalnuk! De én is úgy gondolom,ez nem az Ő dolguk! Én remélem,hogy lesz még babánk...
Azt én is tapasztaltam,hogy a terhesség lánnyal nehezebb.Egyébként is hányós vagyok a várandósság elején,de Kamillával még a menstruációmnak sem kellett volna megjönnie,szóval kb.10napos terhesen már erős hányingerem volt, 1 héttel később pedig már eldurvult a hányás is,pedig a fiúkkal csak a 7. hét körül kezdtem émelyegni!
Neked mennyi idős a legnagyobb? Milyenek a korkülönbségek? És hogy hívják Őket?

Márti


Babérlevél,
Nálam is hasonló érzések voltak amikor bementem egy üzlete, mint nálad. Az első mindig a rucik voltak és persze a rózsaszínű kis babaruhák.Mindig álmodoztam, hogy ha lesz egy kislányom milyen jó lesz majd csini rucikat vásárolni neki. Amikor megtudtam hogy kislány, nekem is az volt az első hogy vettem egy rózsaszínű bodyt, de csak egyet babonából. Aztán később jött a többi csajos ruci. :lol: :lol:
A vonalzót megértem, szerintem anyu látná az enyémet tuti infarktust kapna. :lol: :lol:
Márti,
Aranyos a történeted, el tudlak képzelni ahogy felpattansz az ágyról és szaladsz az első üzletbe rózsaszínű ruciért. :lol: :lol:
Én is amikor 4D-n megtudtam hogy lány 3x is megkérdeztem, hogy "biztos"persze közbe pityeregtem, doki meg mondta, hogy "ennél biztosabb már nem is lehet" Sokáig szkeptikus voltam, még a műtőben is megkérdeztem amikor kibújt, hogy "tuti kislány?" :lol: :lol:
Anna,
Sejtettem, hogy lelkipásztorok vagytok. :lol: :lol: Már a felhasználóneved is erre utal.
Én nem vagyok vallásos, de meg vagyok keresztelve, elvileg katolikus lennék. Remélem nem baj??Bár amikor gáz van nálam is előjön az "Istenem segíts!"De ezzel szerintem mindannyian így vagyunk. :lol: :lol:
Hisztizni én is szoktam, sőt kiabálni is amikor már ne bírom. Bár a gyerekek eléggé immunisak már rá. :lol: :lol:
Gyerkőceidet hol lehet megtekinteni?Iwiw-en fent vagy?
Babérlevél, a te srácaidra is kiváncsi lennék. :lol: :lol:

Párom reggel jön haza, itthon lesz hétvégén, majd hétfő délután megy vissza. :lol: :lol: Az a baj, hogy nagyon gyorsan elszalad a hétvége.
:lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Olyan jó, h vagytok!!! Annyira klassz, h nem kell titkolni az érzéseimet, gondolataimat, hanem tök őszíntén megoszthatom veletek!!!
Nem is gratuláltam a gyerköcökhöz pedig vannak is szép számmal! Akkor mindenkinek hatalmas gratula a nagycsaládos léthez!!!
Márti, köszönöm szépen, meg fogom nézni, amit ajánlottál!!! Jaj, olyan jó volt olvasni a soraidat, h veled együtt örült a nődokid!!!!! Valszín 3 gyerek terhesgondozása+születése után már kicsit közvetlenebb a kapcsolatotok, nagyon jófej doki lehet!!!
Eddig én is ugyannál szültem, és ő is meglepődne, ha nem kukit látna az uh felvételemen...na majd megosztom veletek, ha úgy alakul, h milyen volt/lesz a fogadtatás.
Anna, Márti veletek ellentétben nálunk párom egyke, ezért is szeretne több gyerköcöt, nekem egy tesóm van.
Milyen klassz lehet nálatok, amikor összegyűlik a család apraja nagyja!!! (egyik barátunk 5en testvérek, és aki házasságban él, már ott is 3-3-4 baba van.)
korábban írtátok a munkát - különben ez is az indokok között van - h akkor minek tanultál, és ahogy ti is írtátok , h innen akarok nyugdíjba menni... - nem, nem szeretnék! Imádom a gyermekeimet, és tervezek majd részmunkaidőben dolgozni , ami jelen feltételek mellett lehetetlen Mo.-n, így részben, ha van 1-2 szabad percem, akkor azon gondolkodok, h mit kéne majd tenni, amikor a legkisebb is egésznapos oviban/iskolában lesz...
Anna, amiket Márti kérdezett, én is kíváncsi lennék, a korkülönbségek, hogyan oldod meg a napjukat. Sztem jól vélekedsz, h vannak dolgok, amiket meg kell tanulni, el kell végezni, mi is hasonlóan gondolkodunk. És bízunk abban a párommal, h amiért megdolgoztak, sokkal jobban fogják becsülni, értékelni. Látom felnőtt fejjel, h azok, akik gyerekkorukban mindent megkaptak, annyira másképp vélekednek dolgokról, más értékrenddel bírnak.
Mártinak szerettem volna még, h én az első pocakot meg sem éreztem, aztán a 2. már nehézkesebb volt, főleg a szagokra voltam nagyon allergiás, a 3nál meg már szinte az első, második héttől hánytam, főzni sem bírtam. Mivel még szoptattam, nem volt rendszeres ciklusom, de hamar rájöttem én is, h többen leszünk...
Bababruha, hát el tudom képzelni, h a fellegekben jártál, és egyből vettél valami csajos rucit!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (nekem még a mályva, lila a kedvenc lány színeim) A fiúkra is szoktam adni sárgát, narancss., zöldet, bordót, h ne csak a megszokott kék, barna legyen..
Amióta vagytok Ti, alig várom az időt, h elkezdhessünk próbálkozni..
jóéjt

üdv, babér

Lilypie First Birthday tickers


Judy, egyszerre írtunk!!!
A vonalzót megértem, szerintem anyu látná az enyémet tuti infarktust kapna.
ez tetszett!! sztem nálunk is!!! Képet küldök majd mindenkinek priviben, csak keresni kéne egyet....
Én nem vagyok vallásos, de meg vagyok keresztelve, elvileg katolikus lennék. Remélem nem baj??Bár amikor gáz van nálam is előjön az "Istenem segíts!"
ezt akár én is írhattam volna. Bár mi kb 2-3 hónapja járunk templomba, mert szükségét érezte a lelkem.

ha úgy alakul, mint nálatok, az az a következő baba kislány lesz, akkor én is addig nem hiszem, h el fogom hinni, amíg ki nem bújt, h más valami van a lába között!!

hiszti itt is van, főleg, h piri is, akkor tiszta sárkány tudok lenni, v egy időzített bomba..sztem akármennyire imádod a gyerekeidet, te is kibukhatsz néha, hiszen te is ember vagy, neked sem jöhet össze minden nap egyformán..de ami pozitív, h bevalljuk, nem mondjuk, h " ááá nálunk nincs olyan, én mindent kibírok", hát nem, néha nálam is szakad a cérna..

mennem kell, hiányolnak...

üdv, babér

Lilypie First Birthday tickers


Babérlevél!

Tényleg nagyon jóban vagyunk a dokival! A 2. kisfiamat úgy hívják mint Őt,na persze nem azért,mert nagyon be akartam volna vágódni nála,egyszerűen,mi nagyon szeretjük a régi magyar neveket és a férjem ragaszkodott hozzá,hogy Lehel legyen. De tény,hogy a bogarat a doki ültette a fülünkbe,amikor Csabi megszületett,megkérdezte,honnan a Csaba név? Én meg mondtam,hogy a régi házidokimról,aki gyerekkoromben mint egy pótapuka,úgy bánt velem (sajnos apukámat 10 évesen elveszítewttem)! Na,erre mondta a nődokim,hogy akkor a köv.fiú Lehel lesz! Na és amikor tényleg úgy lett,kezet csókolt. :lol: 7 éve járok hozzá és nem szívesen mennék máshoz. Nagyon empatikus és olyan jó ember,nem tudom másképp megfogalmazni.
Gyanítom én is, hogy az egyre súlyosbodó rosszulléteknek a többedszeri terhesség is oka,meg az,hogy mindegyiknél még szoptattam is a terhesség közepéig,mert tényleg egyre rosszabb volt az eleje,de a háztartást,a gyerekeket mindig el tudtam látni,most meg sokszor egyszerűen leszédültem a lábamról és rázott a hideg, a belgyógyász dr.nő már mondogatta is,hogy az infúziót ambullánsan is meg lehet oldani,nehogy kiszáradjak! Reménykedem is erősen,hogy,ha most kimarad pár év az utolsó és a köv.terhességem között, akkor jobban fogom bírni. Igazán nem akarnék az anyukám vagy anyósom terhére lenni,bármilyen szívesen is segítenek egyébként.

Márti


Sziasztok!

Megpróbálom behozni a lemaradást:

Judy!
Kérdéseidre: A szájpadhasadék észrevehető UH-n. Nekem nem vették észre. Márk nem tudott szopni, de 2 műtéten már túlvan, az evéssel már nincs gond. Van egy kis beszédhibája, de az korrigálható. Most a fogszabályzóhoz szoktatom (2 éves korában kapta), már másfél-két órát hordja naponta.
Hogy lehet kivédeni? Semmi stressz, semmi megerőltetés, és vitamin, folsav.

Anna!
De jó, hogy itt vagy. Milyen korkülönbséggel születtek a gyerekek? másfél-két év?
Mi katolikusok vagyunk.

Márti!
De örülök, hogy nem maradtál fiús anyuka. :) Remélem én sem maradok.

Babér!
Hogy bírsz a fiúkkal? Jónak tartom a kis korkülönbséget, de mostanában, hogy 3-an 3-felé szaladnak, nem könnyű velük.

Hát én nem nagyon merek panaszkodni, mert akkor biztos megkapnám, hogy "minek kellett ennyi gyerek?"

Na, majd jövök még konkrét kérdésekkel, de most előbb ebéd.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


sziasztok! Kb. 20-26 hónap van 2-2 gyerek között. A legnagyobb 14 éves, 12, 10, 8, 7, 5, 3,1.
Elszállt, amit az előbb írtam... MAjd hétfőn jövök. Szép vasárnapot!

Anna (9 gyermek anyja)


sziasztok csajok,

ne hari, hogy nem jövök, de össze-vissza rohangálok még kari ajándékokért, díszítőelemekért, szaloncukorért etc.....
Néha már azt sem tudom mit vette meg és mit nem. Bazsi benyögte, hogy ő egy pókerkészletnek örülne a legjobban.Ma azért szaladgáltam, hála a jó égnek
az Auchan-ba kaptam 4 000 ft-ért, de már csak ez az egy db volt.
Hétvégén meg apáztunk, sajna csak vasárnap reggel jött haza és hétfőn már ment is vissza.
Szóval az sem tudom hol a fejem,még a menüt sem írtam össze hogy tudjam milyen husit kell vennem, kari előtt én már nem akarok nagy üzletbe menni.A fagyóm is tele van ezer éves cuccokkal, azt is szanálni kellene, hogy beleférjen a kari husi.


Puszi mindenkinek, igyekszem majd jönni.

Anna,
Hát hallod egyik kicsi másik pici. Viszont Szentestén tök jó lehet nálatok, amikor a gyerekek bontogatják ki az ajándékokat. :lol: :lol:
Boeske,
Hát én azért ráborítottam volna az asztalt arra a dokira aki nem vette észre ezt a problémát. :evil: :evil:
Azért örülök, hogy műtéttel szépen korrigálták.

Dobok egy pár képet a kisasszonyról.


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

Hát nagyon nőcisre sikerült ez a kislány,grarulálok hozzá! Huncut is? Mert a szeméből mintha kobold kacsintgatna!

Márti


Márti,

Örülök, hogy azt mondod nőcisre sikeredett,mert sokáig kisfiúnak nézték.Minél előbb akartam a fülcsit neki, hogy égre ne kisfiúzzák le. :lol: :lol:
Igen, nagyon kis huncut és kirafinált kis csaj, és állandóan vigyorog meg jár a szája. Én is szoktam mondani nekik, hogy kis kobold csapat, mert mindegyiknek olyan nagy füle van. Ez családi vonás, apa fülét örökölte az összes gyerkőc. :lol: :lol:

Délelőtt voltunk mikulás bevásárló körúton, vettem egy halom édességet, fiuknak transformers-t, Barbika meg kapott 2 kemény lapos könyvet meg építőkockát. Már tele is tömtem a ruha csizmákat, csak valahova el kell dugnom szombatig, mert hajlamosak a kutakodásra. :lol: :lol:

Lányok, egy kérdés, Danika már 8 éves de még mindig hisz a Jézuskában, Mikulásban és a Nyusziban. Szerintetek meddig lehet hagyni őt álomvilágban? Bazsi már tudja, néha mondja is Daninak, de ő rendületlenül hiszi, hogy nem anya és apa veszi az ajándékot. :lol: :lol:

Voltunk tanácsadáson is Barbika 9777 gr, mondta is a védőnő, hogy 1 éves adatai vannak. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!
Vannak, akik rózsaszín ruhás gyerekeket is fiúnak néznek. Ne is törődj vele, szerintem is lányos arca van Barbinak.
Ezek szerint transformers ügyben jártas vagy: létezik olyan változat, amiben nincs harci robot? Olyanra gondolok, ami pl. autóból repülővé alakítható, vagy hasonló. Barna is rágja a fülemet, de harci robotost elvből nem veszek neki.

Dani ügyében passz.

Más kérdés: mennyit engeditek a gyerkőcöket TV-t nézni? (Anna, jól sejtem, hogy nektek nincs is TV-tek? :) ) Félek, hogy az enyémek kicsit sokat nézik. Persze csak rajzfilmeket, meséket: Kisvakondot, Sam a tűzoltót, Vizipókot, meg ilyesmit.
Sajos akkor csúszott ki a kezemből az irányítás, amikor hónapokig feküdnöm kellett. Akkor szoktak rá.

Mennem kell tanulni, kedden vizsgázom.

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske,
Sajnos amiket eddig láttam az mindegyik alapból robot amit aztán autóvá vagy repcsivé lehet alakítani. Szerintem ezek alapól ilyenek. :lol: :lol:

Sajna az enyémek elég sokat tévéznek. Mivel én is nagy tévés vagyok így a gyerekek is. Nálunk a fiuk a Nickelodeon-t nézik és ott is inkább a filmeket mint a meséket.De hála istennek mostanáan rákaptak az olvasásra is. Ennek nagyon örülök.
Barbika a Jim-Jam-et szokta, de inkább csak a reklám érdekli. :lol: :lol:
Én nem hiszem hogy ettől rossz emberek lesznek majd felnőtt korban.

Húúú.. neked még tanulni is van erőd??? Nem semmi. És mi leszel ha nagy leszel??? :lol: :lol: :lol:
Drukk a vizsgához!!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy, azt hiszem Danika elhatározta, hogy továbbra is hisz ezekben a dolgokban. Egy nyolcéves gyerek már tudja, amit tud, de hinni akar. Szerintem nem kell "felvilágosítani" vagy kiábrándítani. Amikor számára eljön a "hitbeli továbblépés" ideje, ő maga fog továbblépni. Mi annak idején azt mondtuk, hogy aki hiszi, annak a Mikulás és az angyalok hozzák az ajándékot, aki nem hiszi, annak nem. Az én gyerekeim iszonyú sokáig ragaszkodtak ezekhez a dolgokhoz ( a legnagyobb 14 éves, tavaly tudtam először rávenni, hogy díszítsék fel a karácsonyfát, segítsünk az angyalnak). Tudják, de nem akarják tudni, vagy a kisebbek miatt nem beszélnek arról, hogy ki teszi oda az ajándékokat. Legyen nekik a hitük szerint.
A mai eszemmel már bánom, hogy annak idején gondolkodás nélkül belementünk a mesébe. Szerencsére az angyalokról szóló tanítás segít feloldani valamennyire az ellentmondásokat (3féle angyal van:1. mindig Isten előtt van, 2. néha eljön egy különleges küldetésre pl. Gábriel, 3. angelosz=küldött (görög szó) - mi is angyalok vagyunk, ha Isten követségében járunk, szeretjük, megajándékozzuk egymást stb)

Anna (9 gyermek anyja)


Sziasztok!

Bocsi,h nem jöttem, de vendégünk van, és úgy nem tudok/illik...stb
Csak pár reag:
Anna, ahogy látom nálatok is ez a 20-26 hónap - ahogy legtöbbünknél - vált be. Nekem néha mondják, huh milyen nehéz lehet, de nem panaszkodom, a 2 nagy sokat eljátszik együtt, simán megfőzök, kimosok, vasalok stb..mellettük. Na jó, ha fáradtak, akkor mindenkinek nehezebb.
Boeske, ismerem, ezt az érzést, h "én inkább nem panaszkodom..neked kellett..."
Miki nálunk is beizzítva, győzöm dugdosni a megelpiket.
Judy, sztem is lányos Barbi, nagyon is huncut, rosszcsont, eleven kiscsaj!!!! De amit Boeske írt tök igaz, sőt, legkisebb fiam kékben volt, és sztem meglehetősen fiús öltözékben, mire megkérdezték kislány??!!! mondom, nem, de annak készült....
Gratulálunk Barbi adataihoz!!!! Nálunk is még "mesevilág" van..sajna nem tudok segíteni, de Anna biztosan!

Boeske, tanulni??!!! hallod, nem vagy semmi!!!!

Tv-zés, nálunk megoszott, van,h eljátszanak, és nem is igénylik, ha rossz passzban vannak, fáradtak, nyügölnek, akkor tv-znek, de hála égenk, hamar elunják. Én arra figyelek, ha már mese, akkor ne legyen benne agresszió. Jó kis magyar mesefilmek, mazsola és tádé, mekk mester, pityke, vizipók, futrinka utca stb...

na megyek...

még jövök ám!!!
Jaj Márti, Judy úgy irigykedek rátok, h van egy gyönyörű kislányotok már!!! (és Judy, te meg egy kis plusszt adsz nekem, mert korábban nagyon vágytam egy kislányra, és akkor lehet,h nem lenne 4. baba, de ezek szerint - ahogy Márti is írta - h a kiscsaj után megjön a kedv, h még még....majd meglátjuk..különben valahol nekem is 5 gyereket mondtak/jósoltak)
Márti, gyere te is mesélni, olyan kiváncsi vagyok, h milyen lehet a napjaitok.
na csak itt ragadtam, léptem...

üdv, babér

Lilypie First Birthday tickers


Anna, tök jót írtál!

már itt sem vagyok :oops: 8)

üdv, babér

Lilypie First Birthday tickers


Judy!
Megnyugtattál. Főleg, hogy a fiaid rákaptak az olvasásra. Több helyről is hallottam, hogy azért nem jó a sok TV nézés, mert megszokják a pörgős képsorokat, és nem lesz türelmük az olvasáshoz.

A tanulás nekem olyan kikapcsolódásféle. Kell az agyamnak valami a meséken, mondókákon kívül is. Most matematikát tanulok. Anno fizikusként végeztem :D , de az nem alkalmas foglalkozás egy háromgyerekes anyukának, úgyhogy átképeztem-átképzem magam tanárnak. Hiába, jól jön az a nyári szünet. :D

Babér!
A nagyok óvodások már?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske!

A férjem is fizikus! :lol: Én meg óvónő vagyok és fejlesztőpedagógus is! Ez utóbbit én is a gyerekek mellett végeztem el és nagyon élveztem!

Babérlevél!

Jövök majd és mesélek,de addig is kérdezz,mire vagy kiváncsi!
Hoztam képeket én is! Kép Csabi,Lehel,Berci


Kép Kamilla


Anna,
Örülök, hogy ezt írtad, sejtettem, hogy te otthon vagy ebben a témában.
Egyébként lehet igazad van, hogy tisztában van a gyerek a dolgokkal, csak hinni akar benne. De ez nagyon jó úgy érzem. Én nem fogom lerombolni az ő kis világát. Azért jó lenne már ha együtt díszíthetnénk a fát Szenteste, de majd ennek is eljön az ideje. :lol: :lol: :lol:
Babérlevél,
Hát igen, ez az amikor az ember kitűz maga elé egy célt, nálam ugye a kislány, aztán amikor eléri, jön a következő dolog amit el szeretne érni. :lol: :lol: Csak azért imádkozok, hogy tudjunk egy kis házat venni, vagy egy nagyobb lakást, mert ha ez nem jön össze akkor nem fogunk tudni még egy babót vállalni.
Boeske,
Matematika???? :shock: :shock: :shock: :shock: Abból voltam a leggyengébb. :lol: :lol: Még fizikus is, nem semmi. Én meg csak egy irodakukac vagyok. :lol: :lol:
Én is gondolkodtam, hogy valamit kellene kezdenem magammal, hogy ne kelljen visszamennem egy irodába, ahol állandó túlóra van, de fogalmam sincs mit kellene csinálni. :roll: :roll: :roll: :roll:
Márti,
Édesek a fiaid ahogy ott állnak mint egy sorfal. :lol: :lol: :lol:
Lányod meg csodaszép, és a neve is nagyon gyönyörű. :lol: :lol:

Éjszaka jön Miki, csak nehogy előbb elaludjak mint a gyerekek, mert akkor lesz reggel csodálkozás,hogy nem kaptak semmit. :lol: :lol: :lol:
Egyik éven volt az, hogy elaludtam és hajnali 4 körül ijedtem fel, hogy a csomikat nem tettem ki. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

Látom,ma jubilálsz! :lol: Már "csak" 1000 nap van hátra! Nekem kicsit több,én igazából 2013 tavaszát tűztem ki szülésre,de persze ez nem feltétlenül rajtunk múik!
Köszi a dícséretet,én is nagyon szeretem a kisasszony nevét! :lol: Igazából még össze sem házasodtunk,amikor kitaláltuk,hogy Kamilla Eszter legyen a neve... legalább 8 éve már,hogy megvan a név! Lánynevem az akadna még bőven,de fiúnévvel már most is bajban voltunk! :oops: Nekem annyira tetszik a Huba,a férjemnek meg nem igazán...és én leragadtam ennél a névnél,nagyon nehezen tudtunk kiegyezni a Hunor Dávid-ban,de amikor a dokim a szülőszobán kérte a lány- és fiúnevet (ez a protokoll),ahogy kimondtam,rájöttem,hogy ez nem az igazi...Úgyhogy,ha lesz még kisfiam,hát nem tudom,mi lesz a neve! Nehezíti a döntést,hogy minden gyerkőcnek 2 keresztneve van nálunk,így nem 3,hanem 6 nekünk nagyon tetsző nevet elhasználtunk már! De még ráérek ezen agyalni! :lol:

Márti


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, nagyon jó, hogy van ilyen téma is. Én is tele vagyok kérdésekkel, kétségekkel és nincs senki akivel meg tudnám beszélni.
Magamról annyit, hogy 3 gyerekes 37 éves anyuka vagyok. A legidősebb gyermekem fiú, ő 15 éves. A középső lány 12 éves, a legkisebb kislányom 8 hónapos.
A picur a második férjemtől született, pont mikor már nem számítottam több babára az életemben. Azóta egyre csak az jár a fejemben, hogy nagyon szeretnék még egy babát. Az eszemmel tudom, hogy 4 gyerek sok, hiszen nem csak arról van szó, hogy eteni és ruházni kell őket, hanem el kell őket indítíni az életben.
Hogy tudok majd megfelelő kezdetet biztosítani 4 gyerek számára? (Bár 3-sem fog menni).
És ráadásul milyen világban élünk! Csupa erőszak, környezet rombolás, kegyetlenség.

De valahol legbelül ösztönösen azt érzem, hogy kell még egy, amíg ki nem futok az időből.
Még akkor is, ha tudom, hogy a barátok, rokonok, mind megszólnak majd.

Néztem a képeket nagyon tündér minden gyerek, gratulálok mindenkinek.
Judy, barbi baba nagyon édes, hasonlít az én kis Ginámhoz!

Sziasztok, Judit

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!!

Yusz, Judit üdv közöttünk!! Jó, h jöttél! Szinte azokat az érzéseket, gondolatokat foglamaztad meg, amik bennem is kavarognak. (ilyenkor azzal vigasztalom magam, h bár a párom egyes gyerek mégsem kapott semmit...azt hiszem Anna írta, ha az anyagi feltételeket nem is tudjuk úgy megtermeteni, próbáljunk nekik érzelmileg, tanításilag annyi többletet adni, amit majd később tudnak kamatoztatni.)
Mikorra tervezed a 4. babát?
mi jövő ősztöl már lehet,h próbálgatunk...akár lehetünk együtt is pocakosok.

Boeske, nekem a legnagyobb jár csak oviba. Hogyan oldod meg, ill mikor tudsz tanulni? amikor alszanak?!!

Márti, pl arra lennék kíváncsi, h milyen egy napotok, hogyan boldogulsz 4 gyerköccel? A 2 nagy ovis már? Igaz, az majd később lesz, de hogy a 3 fiú hogyan fogadja be Kamillát, amikor játszanak? Gyermekeid gyönyörűek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(képeket keresek, és küldök, csak most télapót intéztünk, meg minden volt..)

na megyek, vár a mosás, vasalás...

üdv, babér

Lilypie First Birthday tickers


még annyit,h tetszett Márti, ahogy leírtad a dokik-fiúk neve dolgot!!! Aranyos volt!!!!
nekünk már a 3. fiú neve is kész gyötrelem volt, vagy nekem tetszett v páromnak, együtt kevés név volt..így maradt a kompromisszum..szóval ha a 4. is fiú lesz, akkor már tényleg komoly bajban leszünk!!!!

na megyek, már vasalódeszka felállítva.

üdv, babér

Lilypie First Birthday tickers


Szia Babér!
Nekem is csak a legidősebb óvodás, és ő is csak délelőtt. Alvásidő alatt nem nagyon tudok tanulni, ugyanis már csak Andris alszik délután.
Azt mondod, a vizsgához tanulni is kéne??? :D :lol: :roll: Majd a vonaton tanulok. 3 óra sok idő.

Yusz!
Üdv!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Amikor gyerek voltam, ellátogattuk a faluba, ahol apa kisgyerek volt. azt mondta egy asszony, akinek ikrei születtek, amikor már egyáltalán nem akartak volna gyereket, hogy
"HA AZ ISTEN BÁRÁNYKÁT AD, LEGELŐT IS AD HOZZÁ" :wink:

Anna (9 gyermek anyja)


Babér!

Nálunk az a szerencse,hogy a 4 manóból 3 alszik délután és ráadásul egyszerre! Így minden nap van 2-3 nyugis órám. Csak Csabi jár oviba nálunk is és csak délelőtt,ami nagy segítség,hogy mióta Kamilla megszületett,anyukám hozza-viszi Csabit az oviból. Délután engedem kicsit a nagyfiút számítógéppel játszani,így olyankor tudok pl.vasalni. De főzni,söpörni,felmosni,mosni,teregetni simán lehet mellettük délelőtt is,nagyon jól eljátszanak egyedül és egymással is,persze,ha van időm, építek nekik vasúti pályát fasínből,rajzolunk,festünk és főleg mesélünk! TV-nézés is van,de nem egész nap és kifejezetten csak jó meséket,mint kisvskond,Thomas,a gőzmozdony,magyar népmesék,Pom-pom és társai vannak a repertoárban! A titok nyitja,hogy mindennel kész legyek,az,hogy korán kelünk mindannyian-persze,ha a gyerekek tovább aludnának,több időm lenne a házimunkára is,de így 6h körül már mindenki ébren van,kis rigók a gyerekek! :lol: Mire mindenki felöltözve-megreggelizve-beágyazva stb. elkészül és rendbe teszem a konyhát,már 9.30. körül van. Közben szopizik is a kislány,kiszellőztetek és 10h körül jó esetben már az 1. adag mosás megy és neki tudok látni főzni. Szerencsére Kamilla délelőtt is alszik és ébren is egyre jobban elvan,így általában délben már ebédelünk,12.30 körül kirakom a kislányt aludni a babakocsiban a teraszra, és egymás után felviszem Bercit és Lehelt aludni,előtte még egy-két mese is belefér! Du. 16.30-ig általában nyugi van ezután,majd,ha mindenki felébred,hallgatunk zenét,rajzolunk-színezünk-mesélünk,meg persze futok a dolgaim után. A férjem csak 18-19h körül ér haza Pestről,Ő fürdeti a nagyokat,én a picit,ezt vacsora után általában 19.00-19.30 körül kezdjük és 20.00-20.30 között mindenki ágyban van,esti mese után. Ilyenkor még rendet rakok a konyhában és vasalok (abból mindig rengeteg van),de vannak napok,amikor csak netezek és pihenek,olvassok vagy megnézek egy-egy jó filmet esténként!
Ami még az életemet nagyban megkönnyíti,az a mosogatógép,amit anyósoméktól kaptunk 2 éve,illetve,hogy a bevásárlásokat szinte 100%-ban a férjem intézi!

Judit!

Nem mondom,hogy nincsenek kétségeim, de,ha csupán egy gyerekekm lenne,annak sem tudnék lakást,kocsit stb.biztosítani! Őszintén én jobban tartok attól,hogy mennyire romlott már ez a világ,de bízom Istenben,hogy megsegít bennünket és megőrzi a gyerekeinket. Remélem,sikerül majd elég szigorú erkölcsi normákat képviselő iskolába járatni őket és nagyon bízom benne,hogy egy megfelelő erkölcsi alapot itthonról visznek majd magukkal!

Márti


Köszönöm a kedves fogadtatást, nagyon jól esik!

Jó érzés, hogy többünknek is mindene a gyermeke(i). Igen, igaz, hogy nem tudunk megadni még egynek sem anyagilag mindent, de arra törekszünk, hogy minél boldogabb jövő elé állítsuk őket.

Én is erkölcsileg próbálom megóvni őket a világunk szörnyűségeitől. Belül pedig rettegek, nehogy történjen velük valami rossz.

Babérlevél! Mi kb. jövő július-augusztus körül "kezdenénk" és így 2010 tavaszi baba lenne.

Az én férjecském is ellenezte eleinte a dolgot, hiszen a három gyerek is elég feladatot ad. De sikerült meggyőznöm és már ő is a nagy autókat nézegeti. Neki az Opel Zafira tetszik, jelenleg egy Vectránk van.

Szóval "zöldutat" kaptam a testvérkére, csak egy kis korkülönbséget kell kivárnunk. Így lesz két nagy és két pici.

Üdv, Judit

Jelenleg egy 60 m2 panelban lakunk, de van egy telkünk Gyálon. Tavaszra tervezzük az építkezést, persze 4 gyerekszobával.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: