Új privát üzeneted érkezett!

Ide várok mindenkit, aki két év múlva szeretne babát, kistesót :D
Vendég
 


Szioka!!!
Mi 2011ben szertenénk kistesót!
Fruzsi 2008ban született!
Remélem majd összejön!

Mégvalaki 2011-re????

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mi 2011-re tervezzük az első babót :)
Kitty! Mi már "találkoztunk" :lol: Hogy vagy? Suli hogy megy?
Szintus! Fruzsina nagyon édes :) Mesélj kicsit magatokról, ha lesz egy kis időd a Picur mellett.
 

 
 

Sziasztok!

De jó, hogy jöttetek! Nem is gondoltam volna :D

Szintus,
gratulálok Fruzsihoz! Gyönyörű kiscsaj! Tehetsz ám fel róla még képeket :wink:

Bringóó,
szia!!! De örülök, hogy megint "találkoztunk" :D Merre jártál?
Sulival remélem jövő hónapban sikerül végeznem, utána nyártól már dolgozni szeretnék - hogy mit, azt még én sem tudom. Majd ami lesz - szakmában úgyse tudok elhelyezkedni :roll:
Neked suli?
Vendég
 


Szia Kitty!

Tudom kicsit eltűntem, de azért a háttérből szemlélődtem :)
Akkor Te most fogsz diplomázni ugye?
Nekem majd most jönnek a zh-k, vizsgák. Meg még van egy évem... :?
 


Szia!
Diplomázni nem fogok, mert ez a szakma nem jó semmire, főleg a mi környékünkön. Így megcsinálok mindent, amit tudok, és megvárom, milyen munkahely lesz. Ha ott ajánlanak valamit, akkor természetesen azt fogom tanulni, ha nem, akkor lehet, ezt fejezem be. Muszáj ilyen döntést hozni, mert az állam csak egy szakmát fizet, nekem meg nincsenek félévente százezreim tandíjra :(

Az egy év hamar eltelik, nekem ez a három is nagyon gyorsnak tűnik :)
Vendég
 


Kitty! Én úgy tudom, hogy a féléveket támogatja az állam. Max. 10. Szerintem fejezd be! Tapasztalatból mondom. Én is mást kezdtem, szakot váltottam, de abból levonták a már államilag támogatott féléveket, és így ennek a végét fizetnem kellett. Ha már úgyis a végén jársz :-) Fősuli esetén csak a kiegre vonatkozik az ingyenesség, ha másik szak, akkor nem. (most msc, bsc...)
... Bocsi, hogy kommentáltam, de ide is bekukkantok, hátha nő a tábor, mert nekem ez a 2011 lesz a befutó :-)
 
 


Almi, köszi hogy leírtad. Én úgy tudom, hogy ha nem diplomázol, és marad még féléved (ami össz 12), akkor átmehetsz ingyenesen is másik szakra. A bsc meg 6 félév, így kettő kijön belőle. Az msc meg úgyis más tészta... Ismerőseim is így csinálják, ők jobban utána jártak, mint én.
Vendég
 


Olvaslak ám,titeket,de átmentem a 2010be,mert
kicsit elörébb hoztuk a babprojektek!!!!

Pusszancs mindenkinek!

Kép
Kép
 
 


Szintus
remélem, mihamarabb lesz kistesója Fruzsinak!
Drukkolok :D
Vendég
 


Sziasztok!

Mi 2011 május-júniusra szeretnénk az első babánkat. Már nagyon várom.
Nem tudjátok mennyit kell dolgozni hogy gyes-t kapjak? 1 évet?


Köszi
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Szia Bruck!

Egyéves munkaviszonynak meg kell lenni a gyeshez.
Vendég
 


Szia!

És ebbe az egyetem is beleszámít? Igazából annyira nincs semmi kedvem dolgozni...
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Eddig beleszámított, gondolom ezután is, ha több, mint egy nappali hallgatói viszonyod van. Azt nem tudom, hogy ez után mennyit fizetnek, de olyat is hallottam, hogy ennek ellenére anyuka csak a gyes-t kapta (ami u.olyan összegű marad, mint most, csak 3 helyett 2 évig adják).

Mit tanulsz amúgy? És miért nem akarsz egyáltalán dolgozni? Semmilyen szakma nem érdekel?
Vendég
 


Te szerintem a gyed-re gondoltál az előbb, ahhoz kell munkaviszony, a gyes egy segély, ami alanyi jogon jár.
Vendég
 


Helló!

Állatorvosira járok, de most ami érdekelne az túl körülményes, illetve amit szívesen csinálnék, az csak külföldön van.
Nincs kedvem a kényelmes egyetemista létből (legalábbis az utolsó évben elég kényelmesre vettem) átlépni a mindennap-dolgozom, sok felelősség létbe.
Gyereket csak 2011-re tervezünk, egyenlőre nagyon jó ketten, meg azért minden ellenére jó lenne egy kis gyakorlatot szerezni.
A munkám (néha már dolgozgatok) egész napos vezetéssel jár és elég sok a veszélyforrás is (lovacskák, amik néha idióták). Ezért szívesen dolgoznék egy klinikán megfelelő személyzettel, egy fix helyen, de ilyen itthon nincs, csak 1, de az nem olyan, ahol bárki is szívesen dolgozik.

Üdv
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Szia!

Végülis ez a szakma csak úgy jó (szerintem), ha saját magad háznál csinálod, vagy kis rendelőben.

Amúgy hány éves vagy? Párod mivel foglalkozik? Együtt éltek, vagy szülőkkel közösen?

Én 22 vagyok, párom 26, és már lassan egy éve kettecskén élünk :)
Vendég
 


Szia!

Ezt sajna nem lehet rendelőben csinálni, ez terepmeló, de amúgy szeretem, csak összetett.
Én 23 vagyok, a férjem 25 és phd hallgató. (tehát dől a pénz :-)) De legalább nagyon sokat van itthon.
Szerencsére mindig is külön laktunk, 2006-ban házasodtunk össze.
Nagyon jó így ketten, életem eddigi legjobb időszaka.

Üdv
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Szia!

Nekünk is jobb így külön, persze szülőkkel semmi probléma (egyik oldalon se), csak szeretünk a saját fejünk után menni :)

Férjed is állatorvosnak tanul?

Szülők mit szóltak, hogy ilyen fiatalon házasodtatok?
Vendég
 


Szia!

Férjem geofizikus, már végzett 2 éve és még 2 év a doktori iskola.
Szüleim nem voltak oda, hogy egyszem kicsi lányuk 20 évesen elhúz otthonról, de már belenyugodtak nagyjából. Amúgy nincs velük baj, néha van egy kis lelki terror (mikor jövünk, másik szülőkhöz gyakrabban megyünk stb , ami azért van, mert ott van még 4 tesó, akik a barátaink is egyben).
Nálatok mi a helyzet? Te mit csinálsz?

Üdv

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Szia!

Én geológusnak tanultam, még van hátra pár vizsga...

Nálunk szülők nem szóltak, helyeselték, mivel mi már 6 éve vagyunk együtt, és az egymáshoz járkálást már untuk. No meg a vitát, hogy melyik hétvégén hol legyünk...

Nálunk nincs vita, hogy hova megyünk, párom szülei két utcával arrébb laknak, anyuék meg 15 km-re. Meg mi egyedül is szoktunk menni, így tuti nincs vita :)

Helyileg hol laktok? Jöhet privibe is!
Vendég
 


Sziasztok :)

Csatlakoznék hozzátok, ha nem gond. :)
Szia Kitty, mi már ismerjük egymást :wink:
Úgy vagyunk a kistesóval,hogy jó lenne kb.2 év múlva, de ha addig összejönne, akkor sem lenne gond, de azért jobb lenne a 2011. :)

Bruck :)
Állatorvosira jársz?De jó!!!
Én is közel vagyok a szakmához, én állatkórházban dolgoztam majdnem 5 évig, mint asszisztens. Nagyon szerettem :wink: Én állateg.ügyi szakközepet végeztem.
Voltam az egyetemen is párszor továbbképzésen :)
Vendég
 


Sziasztok!
Csatlakozhatok hozzátok?

Mi is 2011-ben szeretnénk babát, kistesót Nórinak.

Én most fogok visszamenni dolgozni, aztán egy év meló után jöhet a tesó. :)

Ninike

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom én is hozzátok, ha nem baj. Mi 2011 elejére tervezzük a babót. (hogy akkor szülessen meg) Én júniusban diplomáztam és azóta nem találtam melót.. :cry: Nagyon rossz most a munkahelyzet. De én már nem bírom gyerek nélkül, úgy hogy április körül belevágunk, ha lesz munkám ha nem.
 
 


Ja és imádom az állatokat, van egy kutyum Panka. :D
 
 


Ninike, Gabi!

Sziasztok! :D

Gabi
én sem találok melót, csak olyat, ahova nem jelentenek be :evil:
Mi már rajta vagyunk a baba témán szept. óta, de még nem jött össze, így nagyon valószínű, hogy mégis csak 2011-es babánk lesz :roll:
Vendég
 


Én is azért nem akarok tovább várni, mert lehet, hogy nem fog össze jönni ripsz ropsz. Meg már nagyon szeretnék babót.
Nagyon rossz sajnos most a munka helyzet, de ha arra várok, hogy legyen 2 éves munkaviszonyom, akkor beleőrülök a várakozásba. Úgy hogy remélem 2011-ben már a karomban lesz a picim. :)
Nagyon szurkolok Kitty, hogy sikerüljön a babó.
 
 


Sziasztok!
Ùj vagyok, mindenkinek üdv! Mi is 2011-re szeretnénk (elsô) babàt. Persze kicsit bele vagyok betegedve, h annyit kell még vàrni, sajnos rajtam kîvülàllô tényezôk miatt, pedig dejôlenne AZONNAL :D
Valaki tanàcs? Hogyan lehet türelemmel ennyi idôt kivàrni és ha megadatik a pillanat ennyi vàrakozàs utàn NE görcsösen akarni?!
Remélem minden rednben alakul majd.
üdv
Vendég
 


Szia Ivanka!
Sajnos én nem tudok neked tanácsot adni, hogy ne görcsölj rá a témára, mert én is nagyon szeretnék babót és még én sem tudom, hogy ne görcsöljek. És az a baj, hogy én ilyen elkeseredős fajta vagyok. Na de csak lesz majd valahogy. Én is alig bírom már kivárni ezt a pár hónapot, hogy próbálkozhassunk. Ti mikor kezdtek bele?
 
 


Sziasztok!

Gabi
én is úgy vagyok, mint te. Keresek munkát, de azért próbálkozunk a babával is.

Ivanka
próbáld magad lefoglalni vmivel, úgy könnyebb várni. Nekem bejött, de mégsincs még baba. Mondjuk tragédia is történt a családban dec.-ben, lehet, az is közrejátszik.
Vendég
 


sziasztok!

Hát egy jó tanács nektek: nekem anno azt mondta egy nőgyógyász hogy egyáltalán nem lehet babám, aztán mégis lett, spontán módon. De én is nagyon akartam már. :)
szóval amikor eljön az ideje úgyis lesz babácska. De igyekezzetek nem görcsölni, tanuljatok valamit, vagy olvasgassatok, ilyesmi. :)

Ninike

Kép

Kép
 
 


Ninike gratulálok a kislányodhoz. :)
Behívtak állásinterjúra holnapra jó lenne ha sikerülne, bár csak 6 órás, de már az is valami. :)
Kitty nagyon sajnálom, hogy tragédia történt nálatok. :cry:
 
 


Sziasztok! De aranyosak vagytok! Ùgy örülök, h végre talàltam egy olyan portàlt, ahol nem csak A 9hônaprôl és a màr szülôknek van fôrum, hanem Nekünk is, akik egyelôre csak vàrnak-vàrnak....
Gabi85 - hKitty22... elkeseredôs-tîpus??? :D
Egymàsra talàltunk! Nem kicsit.....
27vagyok, 10éve éreztem elôször, h de jô lenne és akkori baràtommal terveztük is diploma utànra, de szakîtàs lett baba helyett...
Aztàn 2 év szabadsàg, pasi nélkül, munka majd megismertem mostani férjem, külföld, beilleszkedés, VÀLSÀG.. és most novemberben, mikor otthon voltunk elkapott a gépszîj és azôta nem tudom kiverni a fejembôl. Sajnos van, h sîrok is miatta. Csak ez foglalkoztat. Télig kellene kibirnom. Akkor kezdenénk neki... mert az a munka, amit most csinàlunk, nem mehet, ha baba van. Zenészek vagyunk, eredetileg tanàrok. ìgy most kell tanàri àllàs :S
Szôval csak annyi foglalkoztat (LäNYOK SEGÌTSETEK EBBEN!). Kivàrni majd 1 évet(!) és utàna se biztos, h ZONNAL összejön. Hogy lehet ezt épp ésszel kibîrni? Mikor màr a tegnapot is késônek érzed?! :(
Vendég
 


Ezt nagyon jól megfogalmaztat, hogy a tegnap is késő... Néha én is így érzem. :cry:
Arra kell gondolnunk, hogy ha eddig kibírtuk, akkor ez az 1 év már semmi. (csak nehéz így gondolkodni) És ugye szokták mondani, hogy mindennek meg van a maga ideje. Hát én ezzel nyugtatgatom magam. Látom nem csak én járok abba cipőbe, hogy anyagi biztonság kontra baba. Nehéz, de én áprilisig várok tovább nem. Kitartást csajok!!!!!
Ivanka külföldön laktok? Hol?
 
 


hkitty22! 2009.màrciusa ôta Ti is tervezitek...de sok idô...
Gabi85 szurkolok az interjûra...
De kàr, h most senki sincs itt, îly magànyosan nem vicces itt :roll:
Vendég
 


Most látom, hogy Svájcban. Ott milyen az egészségügyi ellátás?
 
 


Itt vagyok! :)
 
 


Juhujjj...nem vagyok egyedül :D
Svàjcban elvileg, ha minden rendben a terhességgel, minden fizetve van, tehàt ez nem jelent gondot.... (persze ûgy, h elég sokat kell fizetni havonta a legalapabb csomagban is, de ez kötelezô mindenkinek amûgy is.)
Vendég
 


Az tök jó! :) És mit fogsz tanítani?
 
 


DE könyörgöm, NEKED àprilisig kell vàrni ....Istenem DE irigyellek!!!!!!
Ez azt jelenti, h màr elkezdhetsz vitamint, folsavat szedni!!! Ò...de jô..... !! Bàrcsak Nekem isennyi lenne, azt hiszem pozitîvabban àllnék hozzà én is! A lényeg röviden, h 2 év alatt, ha felmutatsz 12 hônap munkàt, jàr 2évre jô pénz nevezzük "pôtlàsnak", mert a zenész munka elég ramaty... még 10hônapot kell összeszedni, de mivel spec. kategôria vagyunk ezért 1=2 hônap, 2=3 ..stb... k*va nehéz összeszedni és szeptembertôl férjem prôbàl tanîtani, de ...nem is sorolom, tudom kicsit àtlàthatatlan :(
Szôval IDô-türelem-kösd le magad!! Jajj nekem....
De jôoooooo neked.....
Vendég
 


Hát egy részről jó más részről meg nem. Mert sajnos munkám attól még nem lesz hogy terhes leszek. De csak lesz valahogy. Már én is nagyon várom az áprilist. Jó lenne ha sikerülne is a baba. :) De ezt majd az élet eldönti. Következő ciklustól kezdek szedni vitaminokat.
 
 


Hegedûtanàr vagyok :oops:
Férjem zongoratanàr.
Ès nem tudom Te hogy vagy Vele, de a terhességgel kapcsolatos összes informàciô tudatàban vagyok... annyit olvasok màr rôla. NEkem ez a lekötöm magam, amûgy most szàllodàkban-hajôn, mikor-mi dolgozunk, mint duo...még énekelni is megtanultam :D
DE mesélj TE!!!! :)
Vendég
 


De remélem addig felvesznek valahova... Kéne a pénz.
Egyébként már tavaly ilyenkor óta várom azt a pillanatot, amikor pozitívat tesztelek. Mert már nem szedek gyógyit és volt hogy késett és azt hittem baba lesz, de nem lett.. Olyan rossz negatívat tesztelni. Bár mi még védekezünk megszakítással. Úgy hogy végül is várható volt a negatív teszt.
 
 


Kérd és megadatik! Annyira depis lettem az elmûlt 2-3 hônapban, h màr a vonzàs törvénye oldalakat bûjom! (ez a véééég)
Nem lesz munka....igazad van, de anyum mindig azt mondja, VALAHOGY MINDIG VAN és LESZ IS... könnyû mondani...
Mindig vàrni a megfelelô idôpontot a gy.vàllalàsra...àllîtôlag nincs is olyan, h megfelelô....
Àprilis, màr most Tôled, h Nàlatok hamarosan fenàll, még ha csak az esély is, jobb kedvem lett....
Vendég
 


Én közgazdász vagyok. Lassan férjhez megyek. :D
Úgy hogy én a szervezéssel kötöm le magam. Legalább is igyekszem. Van olyan hónap, hogy nap mint nap a témával foglalkozom és van hogy nem. De már én is szinte mindent tudok a terhességről. Meg már megvan minden, hogy mit akarok megvenni majd a babónak.
 
 


CSodàlom azokat, akik annyit prôbàlkoznak és mégse jön ösze. Mindig azt gondolom, h én nem vàrok 1 évet az orvossal, ha nem jön össze, màr elôtte minden vizsg. h TUTIRA menjünk... fene vigye el ennyit vàrni, aztàn meg mééééég....csudàt!
Könnyen beszélek, nem ismerhetem a többieket...ha csak îgy menne, mi?
Làtszik, h "kezdôtervezô" vagyok, mi? :D
Vendég
 


Mikor lesz a NAGY NAP???? :)
Vendég
 


Azért szoktak egy évet várni, mert az utolsó 12 hónapban elvileg annak a valószínűsége, hogy összejön a babó 99%-ék. Persze azoknál akikkel minden stimmel. Első próbálkozós hónapban csak 23% körül van az esély. (Czeizel könyvében olvastam)
 
 


Igen, tudom, hisz én is olvastam... sôt én azt, h 85% egy évre... :s
Ez nem joooooooooo....
De ez olyan igazsàgtalan... :roll:
Vendég
 


Április 17. :D
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: