Új privát üzeneted érkezett!

Eleinte csak viccelődtünk, h. egykor majd lesz egy ilyen topikunk is. Mára időszerűvé vált, azt hiszem.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Ha én ezt a klubban elmesélem :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

gumi, gumi, gumi, aszpirin (ez a tuti :twisted: )...

más tippem nincs még sajna...
Vendég
 


Mint tudjuk, a legjobb fogamzásgátló a szülőkkel egy ágyban alvó, fürdetéstől éjfélig egyfolytában üvöltő, majd ezt követően 1,5 óránként felébredő és csak hosszas kézbenhurcolással visszaaltatható gyermek. :twisted:
De ha valakinek nem jutott ilyen és már volt alkalma és lehetősége komolyan fontolóra venni, h. feleleveníti emlékeit arról a dologról, amit valaha a gyerek fogantatása érdekében űztek, ugyanakkor még túl korainak tartja, h. ismét részesülhessen a csecsemővel való foglalatosságok gyönyöreiben, vagy kormányunk áldásos tevékenységének köszönhetően muszáj visszamennie dolgozni :evil: , ezért elgondolkodott az immáron "nem annyira kívánt" terhesség megelőzéséről és esetleg még orvosával is megvitatta a dolgot...nos itt az alkalom, h. megbeszélhessük a felmerülő lehetőségeket.


Kedves Babáért Küzdő PCOS-s Sorstársaink!

Kérlek ne kövezzetek meg minket és ne forduljatok el borzadva, h. mi itt ilyesmikről tárgyalunk, mert bizony eljön a nap, amikor majd ti kopogtattok ezen fórum küszöbén információért. Annó mi sem gondoltuk volna, h. ide jutunk. :wink:
De hála Norkáék áldásos tevékenységének a metforminos kezelés legalizálásáért és az egyre szélesebb körű ismeretterjesztésnek az itteni és társtopikokon, bizony előbb-utóbb mindenki teherbe esik, aztán meg mégegyszer teherbeesik ( Néha úgy h. maga sem hisz a szemének! Ugyi, kedves " összeszedtem vmi vírust, napok óta vacak a gyomrom" kolleginák? :twisted: ), aztán esetleg még párszor, ha ideje és lehetőségei engedik, de eljön egyszer az a nap, amikor már nem akar v. nem tud bevállalni több babát.
És bizony ez a dolog sem olyan egyszerű! :(

Valószínűleg sokan vagyunk, akiknek problémáik voltak a fogamzásgátló tablettákkal, akár hízás, akár libidócsökkenés, akár migrén miatt. Sokaknak okoz gondot véralvadási zavar.
A PCOS miatt valószínűleg az sem mindegy, h. milyen fogamzásgátlót kezdenénk el szedni.
Szóval azt hiszem, lesz miről beszélgetnünk.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 

 
 

Sziasztok!

Bár nekünk még nem aktauális (ha így haladok lehet nem is lesz) de egy ismimmel beszélgettem és Ő egy Mirena neveű T alakú méhenbelüli fogamzásgátlást választott, az ő dokija 20éve használja és semmi negatív visszajelzés nem volt még vele.
Itt egy-két link http://www.egeszsegkalauz.hu/gyogyszer/ ... n_rendszer
http://www.webbeteg.hu/index.php?page=o ... ject_id=25
Vendég
 


Ez a Mirena nagyon jól hangzik!!!

Egy bibi van csak:

"A gyógyszer mivel több ponton hat, ezért sokkal biztonságosabb a fogamzásgátló, hatása majdnem 100%-os. "

A MAJDNEM szócska... nekem ez kevés...

Én mindenesetre el fogok rajta gondolkozni mert nekünk is kéne valami normális megoldás...

(most voltunk egy esküvőn és mindenki arról faggatott, hogy lesz-e harmadik... valszeg elég határozottan mondhattam, hogy nem, mert utána békén is hagytak :)))))
Vendég
 


(azért az egészségkalauzos link kicsit ijesztőbbnek tűnik mint az orvos leírása)
Vendég
 


Nekem is ez a Mirena lett volna az ötletem, de a dokim felvilágosított, h. az aortaműtétem miatt semmiféle idegentestnek minősülő dolgot nem lehet alkalmazni. A spirál viszont - akár fém, akár hormonos - egy állandó kismértékű gyulladást tart fenn, ami átlag szituban semmi problémát nem okoz, de nálam nem engedhető meg.
Szóval ez kilőve.

A másik gond az, hogy annakidején éppen a menstruációs migrén miatt hagytam abba a fogamzásgátló szedését.
Ha felrakat az ember egy ilyen spirált, akkor általában több évre tervezi a dolgot, ha viszont kiderül, h. előjön miatta a migrén, akkor muszáj levenni, ahhoz viszont úgyis drága, ha bizonyos esetekben (és remélhetőleg ez beletartozna ebbe a körbe) visszaadják az ár 50%-át, mert akkor is bebuktam 20000 Ft-ot.
A migrén miatt ugrik a Depo Provera is, mert azt még el sem lehet távolítani, ha nem válik be.

Marad a Nuvaring, de azt meg nem lehet szopi alatt alkalmazni.

Szopi alatt csak a Cerazette mehetne, de az nem tartozik a biztonságos dolgok közé, két császár után viszont most nem ajánlatos pár évig teherbeesnem.

Szóval marad a gumi+ Pharmatex.

De ha van vkinek egyéb ötlete, várom!


Csakegy!

A 100% az az elköttetés. Esetleg a pasinál.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Rambóka: na de mi van akkor, ha mondjuk 5 év múlva ránk szakad a nemzeti bank és még egy gyereket akarunk? Akkor már nem is tűnik olyan jó ötletnek az elköttetés :( (lombik nem kéne)

Én is utánaolvastam ennek a Mirenának de nekem is soknak tűnik a 40e egy próbáért (ld. mi van ha lenullázza a libidót stb. 1-10% a valószínűsége ami túl sok)

A pharmatexet és a gumit együtt használjátok vagy amikor necces időszak van akkor gumi, egyébként meg pharmatex? (nekem is ez a kombó volt a tippem)
Vendég
 


Sziasztok itt is!

Elolvastam. Mostanában úgy érzem, hogy én soha életemben nem fogok védekezni, annyi gyermekem lesz, ahányat ad a fennvaló... Aztán lehet egyszer másképpen gondolom majd a dolgot... De ha így folytatom visszaesek a depimbe. Mrt már olyan régóta seholsemisesemmi :((

Tibikém 2 havi metforminozás után lett, 3 x 500 -as adagban szedtem akkor. Most meg már annyit szedek, h egy elefánt sem bírna többet és már majdnem másfél éve... :((
Mi a titka a második terhességnek, lányok? (Azon kívül, h lazulni kell? Mert ettől a kijelentéstől szoktam falra mászni...)

Asszem, h veszettül útlom ezt a qrva pcos-t. :(

Kép
 
 


Kir hali

én is így érzem,soha nem kell költenem fogigátlásra..tán tamponra se... :?
Vendég
 


Kincs: tudom, hogy nem nyugtat meg, de Luca is úgy jött össze, hogy összesen egy azaz egy alkalommal jött meg (peteérés mellett) Lilla születése óta... néztek is amikor arra a kérdésre, hogy hány napos a ciklusom csak röhögéssel tudtam válaszolni :) Én akkor kezdtem el metezni amikor Lilla 8 hónapos lett és egy évesen hagyta abba a szopit. Na akkor lettem terhes.

k.ir: tudom, hogy gázul hangzik, de tényleg nem jó ha rágörcsöl az ember. Mi egy évet adtunk a projektnek aztán egyszerűen mázlink volt mert elsőre összejött. Szóval kell hozzá egy nagy kalap szerencse is és időt kell adni a projektnek.

Én meg most arra görcsölök rá, nehogy becsússzon egy harmadik baba - pont azért mert ilyen könnyen összejött az első kettő. Ez is ijesztő tud ám lenni... (mert elvetetni ugye soha nem vetetnék el babát...)
Vendég
 


Csakegy köszi!:)

Met elkezdése után nem csökkent a tejcsid?
Féltem a szopit,úúúgy szeretem mikor látom az elégedett pofiját.
Viszont egyre jobban idegesít,hogy 4kilótól nem tudok megszabadulni kezdek ragyásodni és egy árva ciklusom sem volt.
Vendég
 


Kincs: nem tudom, valszeg csökkent, az is lehet, hogy Lilla azért kezdett leszokni a szopiról... Mondjuk én eleve 1 évig terveztem csak a szoptatást pont a kistesó projekt miatt, ezért is mertem elkezdeni a Metet.

Most is kéne, rajtam is van még 5 kiló extra és ragyásodok, de ilyen tápárak mellett most addig húzom amíg csak lehet, mert 3 éves koráig egyik gyerek se fog sima tejet kapni max. sajt, túró és hasonlók formájában. (Még nekem se jött meg eddig, igaz, Luca még csak fél éves lesz és Lillánál is csak akkor lett PÉ-m amikor már majdnem teljesen leálltunk a szopival - a kockázat az viszont ugye mindig fennáll)
Vendég
 


hú micsoda topik :shock: de érthető persze

én tekintettel arra hogy még nem akarunk gyereket még 4 -5 évig, figyelem a testem, és mivel 14 vgy 15.napon van pé, így sejtem, mi újság...amúgy meg gumi, bár az elmúlt 2-3 hónapban meg semmi sem kellett, elég volt az autónk és a pereink miatti stressz :cry: jó fogamzásgátló a stressz is....
Vendég
 


Dejódejó! :D Köszi Rambóka! :D
Enyém leányzóm még csak 5 hetes, de aktuális a "probléma"mert nagyon jó baba, hagyja anyáját és apáját "aludni" :lol: éjszaka.
És mi terhesség alatt végig nagyon aktívak voltunk :oops: (talán aktívabbak, mint előtte)Hiába no, felhőtlen hónapok voltak, nem volt min aggódni, stresszelni.És már nagyon hiányoznak ezek az idők :(
Terhesség alatt azt mondtam, hogy máris jöhet a következő, de momentán nem így gondolom :( Iszonyat volt a + 9 nap a kórházban a tüdőgyuszi miatt, azt hittem belepusztulok és sosem jövünk már haza, aztán ezen okból(meg egyébként is)most úgy imádom, hogy egyelőre nem tudom elképzelni, hogy még egyet szerethetnék így-tudom ez hülyeség, persze, hogy imádnám a következőt is, de most nekem annyira ő minden, annyira féltem, hogy egyelőre nem szeretnék másikat, pedig nem így terveztem...
Szóval egyelőre marad a védekezés.És nem nagyon volt még időm utánanézni a lehetőségeknek, pedig valamennyire felvilágosultan szeretnék menni jövőhéten a 6 hetes kontrollra.Szóval, ha tudtok, segítsetek!
-Spiráltól nagyon idegenkedem, nem hiszem, hogy bevállalnám.
-Óvszert se nagyon szeretnék(hosszútávon olyan izé, nem?)
-Szoptatok ezerrel :D :P
-Annó ugye dianét szedtem, amitől röpke 30 kilót híztam(nemcsak attól, hanem a kezeletlen pco-tól is, de akkor is :evil: )Meg egy ideig Mercilont, de tiszta ragya lettem, és visszaállítottak dianéra
Nem volt bajom tőle(a hízást leszámítva :evil: )szabályosan megjött, meg se éreztem szinte soha, fejfájás, görcsölés, ilyesmi sosem volt.

Szép álom, hogy létezik olyan gyógyszer, ami szopi alatt is mehet és a pcos-t se "durvítja" el nagyon?
Vagy valami ötlete valakinek?Tényleg nem volt még időm ezzel foglalkozni, pedig sürgető a dolog, már alig tudjuk tűrtőztetni magunkat, de 6 hetet azért illik kivárni, nem? :lol:

Kép
Kép
 
 


Szió!

Zazzy nincs tippem :(
jó,hogy aktívak maradtatok..én terhesen nem "mertem" férjem sem erősködött aztán szülés után is tartottam kicsit..talán 2-3hónap is eltelt mire hagytam magam elcsábítani.
Vendég
 


Zazzy!

Szopi alatt a csak progesztagént tartalmazó bogyók ( pl. Cerazette) mehetnek csak, ösztogén tartalmú ( pl. Mercilon, Yadine)v. egyéb hatóanyagot tartalmazó ( pl. Diane) nem.
A Mirena hormonos spirál is csak progesztagént tartalmaz úgyhogy ideális szopi alatt.
Csak nekem nem javasolta a dokim más okból.

Csakegy!

Én is emiatt nem kezdtem el a metet, merthogy itt sokan panaszkodtak, h. elment tőle a tejük, nálunk meg a Csöppöm szopissztrájkjai miatt amúgyis borotvaélen táncolt a szopi.

Hát nekem az a tapasztalatom, h. ugyanúgy, mint a fiamnál, a mensi viszi el a tejet, nem a met. Úgyhogy amikor most másodszor is megjött és azt hallgattam, h. szegénykém csak szürcsöl a mellemen, próbál kifacsarni belőle még pár cseppet, akkor úgy döntöttem, h. indul a met, mert ennél rosszabb már úgysem lehet. :cry:
Most 500 mg XR-nél tartok és a mensi elmúltával hálistennek újra csobog a tej a gyerek szájába (megdöbbentő ám, ahogy egyik nap szinte nulla, másnap meg mintha megnyitnák a csapot! :shock: ). Egyenlőre nem tapasztalom, h. kevesebb lenne, mint korábban, de alapjában véve mindegy is lenne, mert úgyis el kellett kezdenem a hozzátápit a mensi alatt.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Köszi Rambóka ez jó hír!
Jövő hónapban elmegyek dokinőhöz és megnézzük a cukrom inzulinom aztán lehet indítani a metet,bár ha les mensi a tejcsi biztosan itt is más lesz :roll:
nemtom
Vendég
 


Sziasztok!

Jó ez a téma, lehet majd egyszer engem is érint majd, de egyenlőre az ellenkezője.....

Rambóka, ezzel kapcsolatban a gyereknevelésiben kérdeztem Tőled, majd légyszi írj....--ha lesz egy kis időd rá
Köszike
 


Az alant következők Kun Imre Zoltán 1998-as Klinikai Endokrinológia című könyvéből valók:

"Az oralis anticoncipiensek csökkentik az insulin-receptorok számát, s így insulin-resistentiát okozhatnak (élettanilag ugyanez lép fel a lutealis fázisban, de kisebb mértékű és rövidebb ideig tart). Az insulin-resistentia a fogamzásgátlót szedő nők többségénél hyperinsulinismust vált ki, s így nem okoz hyperglycaemiát. 20-30%-uknál azonban csökken a glucose-tolerancia. "

"Progestagének:Hatékonyságuk valamivel gyengébb mint a kombinált anticoncipienseké, hibaszázalékuk 1-4% körül mozog. Feltehetőleg úgy hozzák létre a fogamzásgátlást, hogy besűrűsítik a cervicalis nyákot, s így rontják a bejutó spermiumok élet- és mozgásfeltételeit. Ugyanakkor megváltoztatják a petesejt transportját is, ami valószínűleg magyarázza a gyakoribb méhenkívüli terhességeket. Az implantatiót szintén gátolják.
Mellékhatások: Viszonylag gyakran okoznak vérzési rendellenességeket (áttöréses vérzést, főleg az adagolás első hónapjaiban) és ectopiás terhességeket. Egyéb mellékhatások: fejfájás, hányinger, hányás, mellfeszülés, testsúlynövekedés, chloasma, oedemák, fokozott szőrzetnövekedés, máj-dysfunctio.
Ellenjavallatok:
Absolut ellenjavallatok: Terhesség (gyanú esetén is), ismeretlen eredetű hüvelyi vérzések, extrauterin terhesség az anamnesisben, thromboemboliás megbetegedések (anamnesticailag is), előrehaladott érelmeszesedés és dyslipidaemia, májdaganat (adenoma), mellrák és más hormondependens rákok.
Relatív ellenjavallatok: Diabetes mellitus, magasvérnyomás, szívbetegségek, petefészek-cysták, súlyos migrén (az adagolásuk után fellépő is), aktív májbetegségek (beleértve a cholestaticus icterust vagy a terhesség alatt fellépett sárgaságot), malabsorbtiós syndromák. A programált sebészeti beavatkozások előtt 6 héttel az adagolást abba kell hagyni.
a) Gestagen minitabletta:
Kisdózisú progestageneket tartalmaz (pl. 0,35 mg norethisteront), amely gátolhatja az ovulatiót, de elsősorban a méhnyaknyák megváltoztatása útján hat, megnehezítve a spermiumok behatolását, elvékonyítva a méhnyálkahártyát, s megakadályozva a beágyazódást.
A ciklus első napjától kezdve, megszakítás nélkül, naponta kell 1 tablettát adni ugyanabban az órában, lehetőleg este. Az adagolás első két hetében más contraceptiv módszert is alkalmazni kell. Ha egy adag bevétele három óránál többet késik, folytatni kell a szedést, de a következő két nap során más preventio is szükséges.
Hatékonyságukat csökkentheti hányás, hasmenés fellépte, valamint enzyminductor-hatású gyógyszerek társítása (pl. barbiturátok, fenilbutazon, phenytoin, rifampicin, ampicillin, tetraciklin, griseofulvin).

Javallatok: Általában jól tűrt készítmények (noha testsúlynövekedés, enyhe fejfájás előfordulhat), az alacsony dosis és az oestrogen hiánya biztonságossá teszi használatukat szoptatás alatt; fokozzák a tejelválasztást is.
Gyakran választják olyanok, akik minimális dózisú hormont akarnak szedni, vagy 35 éven felüliek. Javallt azoknál is, akik myomában vagy sarlósejtes anaemiában szenvednek.
Ellenjavallatokat lásd előbb, valamint a kombinált készítményeknél felsorolt absolut és relatív ellenjavallatokat. Ki kell azonban emelnünk, hogy az oestrogen hiánya csökkenti a thromboemboliás szövődmények, a magasvérnyomás és az anyagcserezavarok kockázatát.
b) Injectabilis és implantálható retard progestagenek:
Sok országban elterjedt az elhúzódó hatású, nagydózisú progestagen-készítmények alkalmazása contraceptiv célra. Ezek megszüntetik a ciklust és gátolják a fogamzást, hatékonyságuk a kombinált készítményekéhez hasonló. Olyan esetekben is alkalmazhatók, amikor az oestrogenek adása ellenjavallt. E módszerrel a tablettaszedés hibái is kiküszöbölhetők és a májműködés megterhelése is lényegesen kisebb fokú.Hatásmechanizmusuk: gátolják az ovulatiót (blokkolva az LH ovulatiós secretióját), a beágyazódást, csökkentik a spermiumok behatolását a méhnyaknyák megvastagítása révén.
Javallatok: rövid tartamú (pl. védőoltások után), ill. tartós fogamzásgátlás (pl. kombinált fogamzásgátlók ellenjavallatai, vagy elmebetegségek fennállása esetén, vagy olyan gyógyszerek alkalmazásakor, amelyek terhesség idején nem adhatók).
Mellékhatások: gyakori vérzési rendellenességek, akár amenorrhoea is, endometrium atrophia. A kezelés megszakítása után rendszerint átmeneti cikluszavarok és infertilitás jöhet létre olyanoknál, akiknél közvetlenül a szülés után kezdték el alkalmazásukat súlyos méhvérzéseket is észleltek. Feltételezik, de nem bizonyították, az emlőrák gyakoribb előfordulását is. Az Egyesült Államokban nem engedték alkalmazásukat, mert állatkísérleti adatok szerint az emlőrákot és a genitalis tractus malignomáinak kialakulását elősegítették.
Az absolut és relatív ellenjavallataik megegyeznek a minipillekéivel (lásd előbb).
b. 1) Injectabilis (im.) retard gestagenek:
Az intramuscularisan adható, elhúzódó hatású gestagen contraceptivumokat az 1960-as évek közepétől használják. Az olajos injectióknál vigyázni kell arra, hogy a hatóanyag az izomba kerüljön, különben a felszívódás elégtelen.
A hatóanyag-tartalomtól függően 1 depo-injectio hatása 1-3 hónapot tart.
Havonkénti injectio: A vérzészavarok elkerülésére és a jobb ciklusszabályozás elérésére havonként adják a depo-medroxyprogesteron acetatot (12,5 vagy 25 mg-ot). Társítható hozzá oestradiol-cipionát is. Az egyéves összesített terhességi arány 0-0,2% között van. Az amenorrhoea lényegesen ritkábban fordul elő, mint egyéb intramuscularis készítménynél, míg vérzészavar 3,6.-5,2%-ban észlelhető. Norethisteron enantátot is alkalmaznak, egyedül vagy kombinálva oestradiol-valeráttal vagy -cipionáttal.
Kéthavonkénti injectio: Ilyen célra főleg a 200 mg-os norethisteron enantat terjedt el.
Háromhavonkénti injectio: 100-150 mg depo-medroxyprogesteron-acetáttal valósítják meg, előnybe részesítve a kisebbik adagot. Ezután ugyanis ritkább az amenorrhoea és feltehetően előnyösebb a későbbi fertilitás szempontjából is. A depo-medroxyprogesteron acetátot a ciklus első 5 napja valamelyikén fecskendezik be mélyen im., vagy pedig a szülés utáni 6-7. héten. Tartós fogamzásgátlás érdekében 150 mg-ot adnak 3 havonta. Ha alkalmazásának időtartamát meghosszabbítják, gyakrabban fordul elő amenorrhoea és vérzési rendellenesség
b. 2) Bőr alá helyezhető implantátumok:
Implantatiós készítmény a NorplantR. A sc. beültetett 6 rudacskából, melyek 36 mg levo-norgestrelt tartalmaznak, kismennyiségű hatóanyag (napi 30 g progestagen) szabadul fel, 3 éven keresztül. Fogamzásgátló hatása igen jó, a betegek kb. 25%-a azonban az implantátum eltávolítását kéri, a rendszertelen vérzések miatt. Nagy előnye, hogy gyakorlatilag nem befolyásolja a glucose-tolerantiát és a plasma lipoprotein-szintjeit, és nem emeli a vérnyomást. A világ több mint 40 országában, így az Egyesült Államokban is alkalmazzák.
A Norplant IIR már csak két rudacskából áll, s így a behelyezés és eltávolítás könnyebb. Újabb ilyen készítmények az ImplanonR és az UniplantR, melyek csupán egy rudacskából állnak, és l-norgestrel helyett desogestrelt, illetve nomegestrol-acetátot tartalmaznak.
A NorplantR és a Norplant IIR alkalmazása során a kumulatív terhességi arány 1% alatt volt. Az ImplanonR kivizsgálása során (1996) még nem észleltek terhességet.
Az implantátumokat a cyclus 1-5. napja között helyezik be, helyi fertőtlenítés és érzéstelenítés után, az alkar belső felén, vagy a felkar belső-alsó oldalán a subcutis alá, trocar segítségével. Eltávolításuk is helyi érzéstelenítéssel történik.
A bőr alá helyezhető implantátumok legfontosabb mellékhatásai az elhúzódó vérzés, s az amenorrhoea, mely az esetek 2-7%-ában fordul elő. A helyi gyulladás (fertőzés) gyakorisága 1% alatt van. Ritkán előfordulhat fejfájás, emlőfeszülés, galactorrhoea, acne és testsúlynövekedés.
Az implantátumok alkalmazásának ellenjavallatai: terhesség (gyanú esetén is), heveny májbetegség, sárgaság, tisztázatlan etiológiájú genitális vérzés, thromboemboliás megbetegedések, thromboflebitis, agyi vascularis történés, coronariamegbetegedés, emlőcarcinoma."

Hát nem az a szokásos gyógyszerismertetőkben tapasztalható cukormáz. :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Kicsit olvasgattam tegnap, és én is ezt találtam, hogy ezeket a minipill-nek nevezett bogyókat nem javasolják petefészek-cisztára való hajlam esetén :( és cukorbetegségben sem :( Vagyis egy pcosnak valószínűleg nem ez lesz a tuti.Lövésem sincs, mi legyen.

Rambóka!
Most jól rámhoztad a frászt ezzel a mensi-tej dologgal.Bár remélem, ha eddig ilyen pocsék ciklusaim voltak, nem most akarok helyrejönni, és még egy jó darabig elkerül.Viszont mivel tejem egyelőre dögivel van, van valami ötletetek mibe lehetne fagyasztani?Van 12 aventes poharam, nem nagyon akarok többet venni, baromi drága, a gyógyszertárban kapható zacskó dettó.Csak lestem, mikor mondták, hogy 20 db háromezer valamennyi :shock: Valamelyik topikon olvastam, hogy joghurtos doboz.Szerintetek?és hogy zárjam le?Egyáltalán mennyit kéne eltenni egy mensi idejére?Most teli poharakat raktam el-160-180ml-lehet, hogy pazarlás volt :roll: nem tudom, mennyit eszik, a kórházban tüdőgyuszival is benyomott már néha 110-120-akat, de ált olyan 90-et, de ott csak 3 óránként lehetett ugye enni.Itthon eddig mindig elég volt 1 mell.

na asszem ez elég off volt.bocsi!

Kép
Kép
 
 


Most olvastam el a Kincs által feltett linket a Mirena-ról, tényleg barátságosabban hangzik, mint a spirál, de azért nekem még barátkoznom kell vele, de eddig talán tényleg ez tűnik a legjobbnak.Azt viszont nem értem, hogyha én ujjal elvileg ki tudom tapintani a "madzagjait", akkor hogy a férjem hogyhogy nem fogja érezni? :oops: :? :roll:

Kép
Kép
 
 


Zazzy sztem jó mennyiség amit lefagyasztottál, később többet esznek. Én rendes üveget sterilizáltam (kicsi befőttes vagy kínai szószos, kérhetsz ismitől bébiételeset is!!! én adnék szívesen!) igaz nem töltöttem tele őket...a kiskutyusok ették meg a tejcsit pár hete :)
Vendég
 


Kincsem, eltűntél ám nagyon :cry:
Vendég
 


Akkor fogamzásgátoljunk... :)

Részünkről óvszer minden mennyiségben. Ákos előtt is és azóta is.
Semmilyen más alternatíva nem érdekel. Ami nem jut be, attól nem lehet teherbe esni. Pont. :)
Enyém Férj szerencsére egyáltalán nem idegenkedik a dolgotól, sőőőőt annak idején is ő erőltette, szóval én meg vagyok mentve. :)

Kincs! Hunci igazat szólt... :(

OFF:
Anyatanya behalt. Remélem nem valami buzeráns hacker alkotott, csak úgy heccből, pedig nagyon úgy tűnik. :evil:
Továbbá szeretném kifejezni, hogy tök gáz így, hogy két felé vagyunk és igazán egyik topikon sincs pörgés, mert vannak akik ide járnak és oda nem és fordítva. Nem lehetne valamiben megegyezni?

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Csajok remélem nem bántok meg senkit, egy igazi kis csapathoz szívesen tartoznék, viszont az eltünésem oka kis csalódás volt a tanyán....
Vendég
 


Monee!
Ez tökjó!Nálunk szerintem én jobban idegenkedem az óvszertől, mint a férjem.Nem töri meg a meghittségét, romantikáját a dolognak?Vagy meg lehet szokni???Nekem nem nagyon volt alkalmi kapcsolatom, amúgy meg ugye dianét szedtem, életemben kb.3szor volt óvszerhez szerencsém, és nem is nagyon bánom.

kétlakiság:
én a tanyán érzem/érezném magam igazán jól, de engem is ért/ér csalódás ott.Olyan nagy itt a nyilvánosság, és mikor az ember férjének szó szerint elmebeteg exneje van, meggondolandó sokminden :( A márciusiakhoz szülés óta egyszer írtam, nem is igazán birok 2 topikkal, meg itt nekem nem olyan jó.Nektek szívesen mutatok képeket, szeretem a társaságot, de ide nem tennék képet.
Nekem fura, hogy a márciusiaknál is van olyan, aki arccal, névvel vállal mindent, ráadásul tanár, közben meg tök intim dolgokról ír.Na én ilyet nem tudnék.Képzelem, amint a diákok arról csámcsognak, hogy a tanárnéni hogysmint :shock: így is elég élénk a fantáziájuk, és baromi gátlástalanok, simán megkérdeznek bármit.
Szóval én itt a babaneten egyre kevésbé érzem jól magam, nem jó, hogy nem írhatok le bármit, pedig pont ezért vagyunk egymásnak, hogy ügyes-bajos dolgainkat megbeszéljük.
Én(és más is)sokat elmélkedtem a tanya "lélektanán", hogy mi lehet a bibi, miért nem működik jól, mikor a társaság elvileg tökjó.Egymásra nem figyelés, klikkesedés, túlérzékenység(ezen nekem is felül kell emelkednem néha, van, hogy rossz indulatot érzek, de igyekszem magam megnyugtatni, hogy írásban azért nagyon máshogy jönnek át a dolgok, és mindenkinek más a stílusa.)nem tudom, ezek csak tippek.
én lehet, hogy naiv vagyok(tudom is, és mondták is már itteniek is)de én akkor is azt gondolom, hogy ez egy tökjó kis csapat, de nem értem, mi a bibi :cry: :cry: :cry:
Kincs!én is nagyon sajnáltam az eltűnésedet!mi sokszor vettük a lelkünkre közösen a tanya sorsát :(

Kép
Kép
 
 


Na, most akkor a fogamzásgátló topicban megbeszéljük az anyatanyát, bár megbeszélhetnénk ott is. hm...

És részemről nagyon remélem, h nem sértettem meg senkit. Bár sokszor önzőzök is, amiért roppant szégyelem magam. Azt nem tudom soha eldönteni, h jobb ha csak önzőzök vagy ha egyáltalán nem írok? Van, h napokig nem olvasok bele, utána meg már nicnsen időm visszaolvasni.
De ha baj az önzőzés, akkor inkább nem írok semmit, mert néha reagálok pár dologra, de mindenre nicnsen sem időm, sem energiám.
Én is szeretném, ha összeállna egy helyre egy csapat...

Most jó szomorú vagyok. :((

S hogy az eredeti témáról s legyen pár szó:
Csakegynek: 2008 januárban kezdtem szedni a metet, Tibike 8-9 hós volt kb. Egész évben azt sem tudtam, h hányadik cn-on vagyok. Aztán december óta kezdtem besokkalni. Szóval egy egész évig qrvára laza voltam... És nem jött össze egyáltalán, nemhogy egyből.

Ezt egyébként szó szerint kell érteni, mert egyszer a hugommal valami szbajött s annyira nem tudtam, h hányadik cn, hogy még azt is alig bírtam kiszámítani, h a ciklus elején v végén vagyok...

Na mindgey, most szomorkodok egy kicsit... Mind a 2 dologért... :(

Kép
 
 


k.ir: azért ne add fel. A babák akkor jönnek amikor jönniük kell (és ezt egyre inkább így gondolom). Lehet, hogy a kistesó egy nagyobb Tibike mellé szeretne megérkezni. Nem tudom :( A lényeg, hogy ne add fel. Egyszer már összejött!!!!!!!

Más: Anyatanya. Nem titok, hogy én azért jöttem el onnan (még a topikból is töröltem magam, hogy még esélyem se legyen visszanézni), mert olyan emberek is oda kerültek (na jó, egy) akivel nem szívesen beszélgettem, nem szívesen osztottam meg a dolgaimat (mert ugye az AT-n több mindent leírt az ember).

Egyébként én is sokkal jobban örültem a zárt topiknak, annak viszont nem, hogy akárki bekerülhetett válogatás nélkül. (Nincs kedvem finomkodni, napok óta alig aludtam, egyszerűen nincs hozzá erőm/kedvem)
Vendég
 


Sziasztok ! Rami, jó ötlet volt !

Na, hát eljött ennek is az ideje, hogy fogamzásgátoljunk.... :D Nem egyszerű a téma.
Nekem Eszter születése után volt spirálom, vagy 4 évig, ez idő alatt volt 2 petefészek gyulladásom is, 10 napos ciklusok voltak állandóan, rengeteg vérzéssel, fájdalmas első napokkal. Soha többet spirál ! Utána további 4 évig nem védekeztünk, ismert okokból, 8) , majd most eljött az újabb szakasza életünknek, a védekezés. A dokim most, amíg szoptatok, olyan fogamzásgátlót írt fel, ami szopi mellett is szedhető, Azalia a neve. Minden nap kell szedni, nincs egy hét kihagyás, függetlenül a ciklustól. Mellékhatásokat egyelőre nem érzek, nem híztam, (most kezdtem el a második 28 darabost )igaz, nem is fogytam, pco továbbra is megvan, :evil: , és ami a legfontosabb: a tej mennyisége és minősége sem változott, Jadviga továbbra is lelkesen szopizik. Viszont olyan minimális mennyiségű hormon van benne, hogy egy enyhébb hasmenés után máris elveszti az ember lánya a védettséget, és egy hét kell, hogy újra kialalkuljon....szóval én megmondom őszintén, hogy kicsit félek, nehogy véletlenül terhes maradjak bár a lelkem mélyén megőrülök egy harmadik babáért, éveket adnék az életemből ezért....csak sajnos az objektív lehetőségek nálunk is max 2 gyermeket tesznek lehetővé... :cry: :cry:
Kiváncsian várom, ki milyen tippekkel tud még kirukkolni....milyen olyan gyógyszerek vannak még, amik jók lehetnek nekünk, nyomi hormonzavaros libáknak.... :lol: :wink:

Jadvi most lesz 3 hónapos, de én már nagyon szedném megint a metet....tuti hogy csökkenti a tej mennyiségét ??? :?
 
 


Ja, és még egy furcsának tűnő info: 3 hónappal a szülsé után már 3 mensin vagyok túl, de nem ám havonta egy....az elmúlt másfél hónapban 2 hetente mensizek.... :evil: :shock: Talán a fogigátló mellékhatása lenne....??
 
 


Sziasztok!

Néha ide is be-be nézek :) hátha nekem is szükségem lesz rá később :)

Meglepve olvastam csakegy hozzászólását a tanyáról. Nekem épp ellenkező véleményem van erről, nem válogatás nélkül lehetett bekerülni, erre én vagyok az egyik példa. Rólam is pl. gondolkodtak a tagok, hogy bekerülhessek, mert néha keményebb véleményt irtam le. Kb 1 hónapig be sem tudtam lépni. Szóval én sem finomkodom, csak mondom hogy azért ilyen véleményem lenni csak mert 1 emberrel volt bajod szerintem nem jogos.

Üdv.
Aisha
 
 


aisha: a gond itt az amikor az a kérdéses ember uralja a topikot az abszolut OFF hozzászólásaival és beszól amikor én ON vagyok.

Egyébként meg én az újak közül alig ismerek embereket, volt a régi "mag", velük beszélgettem anno sokat, pont ezért idegen már nekem az ereteti "szülő" topik is és pont ezért kezdtem magam kényelmetlenül érezni az AT-n is. Mert oda mi anno úgy vonultunk át, hogy a gyereknevelős topik egy az egyben... csak úgy tűnik, tök más lett az egészből.

Ha már a nyílt beszédnél tartunk :)

Egyébként meg ha az ottani topik nem az amire számít az ember egyszerűen törli magát és viszlát, max.egy olyan topik se marad neki amiért érdemes rendszeresen fórumozni. (nézd meg hová tűnt a régi csapat...)

én mondjuk egy tök másik fórumra kezdtem írogatni elég aktívan, az nagyon bejön.
Vendég
 


Csakegy!

az meg a te választásod ha valami nem tetszik akkor nem írsz és másik fórumra mész!
Abban igazad van hogy sokan eltűntek és más lett minden topik. de megint csak azt mondom te döntöd el mi tetszik neked és mi nem.
nekem csak úgy tűnt egy személyes konfliktus miatt tűntél el. amit most írtál kicsit magyarázat már nekem :)
Őszintén nekem sincs sok időm, csak bele bele olvasgatok ide-oda. Nem vagyok aktív tag sehol sem.

Üdv.
Aisha
 
 


aisha: persze. csak ugye "kissé" zavarja az embert ha olyan társaság hullik ezerfelé amelyik előtte éveken át együtt izgult a másikért ... ami persze sokaknak tök mindegy, mert ők már egy másik hullámmal jöttek, csak azoknak gáz akik még az előző "generáció" és adott esetben mondjuk nincsenek ugyanilyen kapcsolatban a következőkkel (arra meg nincs se idejük se energiájuk, hogy ugyanazt a kapcsolatot kiépítsék - arról nem is beszélve, hogy mondjuk 1-2 gyerek után legtöbbször már más dolgok foglalkoztatják az embert - mint pl. ez a fogamzásgátlós téma).

Na mindegy, ez már nagyon OFF...
Vendég
 


Tényleg jól elkanyarodtunk a fogamzásgátlástól...

Csakegy!
Én is egy "új hullámmal" jöttem a ti "generációtokba", de itt babaneten sosem éreztem magam úgy, mint a tanyán.Persze itt is éreztem, hogy a régiek között más a viszony, de ez természetesnek tűnt.Itt sosem éreztem magam kirekesztve.Nagyon szerettem ennek a társaságnak tagja lenni.Én ezért nem értem, hogy mi történt a tanyán, mikor oda is szinte ugyanazok jöttek, mégis ha ott kérdezek valamit nagy az esély rá, hogy senki nem válaszol, nem segít, vagy netán nekem bántó stílusban reagál.És nem értem, miért.Itt nem vettem észre, hogy bárkinek baja lett volna velem, (persze ettől lehet hogy volt :lol: )a tanyán viszont nem egyszer éreztem ezt :(
Az egyébként, hogy valaki nem szimpi, nem feltétlen gond szerintem, nyilván nem vele fog az ember mélyreható beszélgetést folytatni, esetleg figyelmen kívül hagyja, ennyi.Ettől a többi jófej ember társaságát kár elveszteni szerintem.
A kettőtök konfliktusa nekem máig nem tiszta különben(azt értem, hogy neked off-ok voltak a hsz-ei, -bár szerintem arról írt, ami éppen történt vele, és sokszor igen kemény helyzetben volt, szerintem leírni is jól esett-)és emlékszem, hogy többen is értetlenül fogadtuk az egészet, nem vettük észre, hogy ilyen komoly konfliktus van közöttetek.
Menjünk másik topikba?Bár én "újhullámos" vagyok, de nekem fáj elszakadni ettől a társaságtól, én szerettem közétek tartozni, és nagyon sajnálom, ami történt/történik.Lehet, hogy, ha itt maradunk a babaneten, akkor a mai napig tök aktív a topik, és marad mindenki? Nem tudom... Én mindenesetre sajnálom :cry:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Nekem jelenleg egy személy a fogamzás gátlóm....de ha kibújik,akkor tuti kell valami,mert 47-el tuti nem szülök!!!(mert ugye 10évente....)!
pusza Nektek!-ez hétfői kép....már azóta nőtt egy kicsit!
Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi: széééép pocak :)))) Naggyon szééép :)))) (nekem még mindig nincs tippem... )
Vendég
 


zazzy: küldtem egy PÜ-t, ne OFFoljuk szét az egész topikot.
Vendég
 



Anyatanyás témában:

Én annó szóltam, h. tök felesleges átmenekülni, mert nem hiszem, h. a többségnek bármiféle problémája lehetne a hétköznapi életben attól, h. itt leírja a bajait.
Gondjuk azoknak volt inkább, akik szélesebb ismertségre tettek szert, mint pl. Norka és komolyabb konfliktusba kerültek olyanokkal akiknek nem volt érdekük, h. ez az egész felvilágosító mozgalom elterjedjen.
A másik problémakör az lehet, ha vkinek az ismeretségi körében akad vmi jóindulatú egyed, aki pletykafészekként terjeszti az itteni infókat.
De a többség nem hiszem, h. itt leírt volna olyan dolgokat, amiből bárhol gondja lehetne. Ráadásul immáron utólag is szerkeszthetőek a hsz-ek, tehát ha vki meggondolatlanul elszólja magát intim dolgokról és másnap rájön, h. nem szeretné, ha esetleg anyós fülébe jutna, akkor még mindig átírhatja.

Ugyanakkor azt hiszem, h. az itt leírt dolgok felettébb tanulságosak lehetnek a később jövők számára. Amikor én bekapcsolódtam az itteni életbe, először végigolvastam a többieket és rengeteget tanultam az őáltaluk leírtakból. Sőt van, h. manapság is visszaolvasok megkeresni egy-egy elhangzott, de akkor el nem mentett infót és olyankor többnyire ott is ragadok, beleolvasok kivel mi történt akkoriban, kinek drukkoltunk, lett-e belőle baba, és olyan jó olvasni, mennyire összetartó kis csapat volt ez itt.

Szerintem egyetlen módon lehet újraéleszteni, ha mi, akik újra szeretnénk éleszteni, írunk. És akkor talán megjön majd a többiek kedve is ismét.
Nem tudom mi történt az anyatanyán. Akkoriban éppen összecsaptak a fejem fölött a hullámok és nem tudtam követni.
De szeretném, ha mindazok, akikkel itt egykoron jól éreztük magunkat, visszajönnének, és itt (mármint a babás topikban) írnák le, h. éppen hogy fejlődnek a gyerekeik, milyen kacagtató v. kevésbé kacagtató dolgok történtek velük. Egyrészt azért, mert jó leírni, másrészt azért, mert a mi tudásunk jól jöhet még másoknak is.
Mert ha vki nem tudja, h. mivel hordozzon, ha már leszakad a háta, hogy mit lehet adni a gyereknek, ha fosik, ha nem tudja, h. mit csináljon, ha lázas a gyerek, ha letört a foga, ha beütötte a fejét....itt mindig volt vki, akinek volt ötlete. Itt lehetett informálódni babás programokról is.
Szóval én azt mondom, topikra fel (illetve le)!

Uff! (ill. OFF vége)


Kandi!

Csinos a fogamzásgátlód! :D ,
De sajnos most egy darabig nem esedékes.....

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


RAMBÓKA szívemből szólsz!

Mi tartottuk volna a frontot,csak pont a régiek, akik miatt elköltöztönk váltak köddé a tanyán is :roll: :cry:
én nagyon beleuntam, hogy írogatok de hiába akikre kíváncsi vagyok vagy nem ír vagy nem válaszol...mindenki úgy osztja be az időt ahogy akarja nem is fontos napi szinten jönni,önzőzni is lehet! (KIR) :) sőt néha kell is..de hónapokra vagy végleg eltűnni szomorú

én ide is szívesen írok kép és egyéb bizalmi infók nélkül csak végre legyünk a régi csapat
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.05.11 20:58-kor.
Vendég
 



Nekem igazából az volt még a gondom az anyatanyával (ezért szoktam le a másik topikról is), mert nem jegyezte meg az opera a belépési adatokat. A babanet megjegyzi vagy ha nem is lépek be, olvasni tudok (nálam kb. 300 ablak van egyszerre nyitva az operában, azt olvasom ahová nem kell külön belépni). Az anyatanyára viszont ahányszor újraindítottam az operát be kellett lépnem és legalább 2 kattintás kellett a topik olvasásához. Nekem ez már túl sok :)
Vendég
 


Kandi egyre nagyobb a védelem :))))))
Vendég
 


Lányok!
Bocsi, hogy megint bepofátlankodok,csak annyit szeretnék hozzáfűzni a témához, hogy személy szerint nagyon örülök annak, hogy írtok, és írtatok régen is,mert nagyon sok dolgot hallottunk így Tőletek, és a pozitív példátok vezet minket a helyes úton!
Úgyhogy csak így tovább!

Kandi,
nagyon tetszik a fogamzásgátlód!Énis akarok! :P

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Kandika gyönyörűűűűű poci!!!!! :D

Zsizsik sziaaaaaaaaaaaaa! :D
Képet kapunk Jadvigáról?
Vendég
 



Sziasztok!

Jelenleg engem is ez a fogamzásgátlás téma foglalkoztat. Nálunk szóba sem jöhet az óvszer, én nem nagyon szedhetek hormonokat a Leiden miatt, Patentex kúp meg nem jött be (néha igen lelombozó hangok tudnak miatta jönni akció közben) :(

Kandi: Pocakod szépséges! Irigykedem ám rendesen ;) Jó értelemben persze :)

Kép

Kép
 
 


Ja, Csakegy: AT-re nekem automatikusan bejelentkezik a FF ;)
Bár mostanában csinál furcsa dolgokat: 2 topikba írok ott és ha az egyiknél beírok a gyorsba vmit, akkor néha a másikba dobja be az üzit... Nem jöttem még rá, hogy miért :roll:

Kép

Kép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron