Új privát üzeneted érkezett!

Le van tiltva az adatlapod, azé nem talalak?Nem tudom meg nezzni a képeket csak akkor ha ismerősök leszünk?
Másnak a facere szoktam felmenni :D Ott meg nem tudlak bejelolni!


A képeket csak úgy tudod megnézni, ha ismerösök vagyunk:-)
sajna betaláltak engem is...sokan azt hiszik társkeresö oldal és ezért tiltottam le...De bejelölni bet tudsz ismerösnek :D
Vendég
 


sziasztok,

restellem, hogy csak most jelentkezem.
de mivel egy ideje nem írt nyáron senki, azt hittem, kihalt a topik.

Először is : Krisz! Hatalmas gratula!! nagyon édes a kislányod!
és a szüléstörténet is nagyon szép! :)

Csip: nagyon izgalmasra sikerült az esküvőtök! Gratulálok! Sok boldogságot! :)

Pinkiné: nagyon édesek a gyerekek! :)

rólunk.. mi egész nyáron ház nézegetésben voltunk. És végre elköltöztünk, most októberben. :) Nehéz volt gyerek mellett, de jó érzés itt lakni. :) így az elmúlt hónapok ezekkel teltek.
Levente egy tündér imádom, most volt egy éves! :)

mutizok pár képet, ha nem baj. :)

megpróbálok gyakrabban jönni. hátha megint fellendülne a topik. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
 
 

 
 

Kép
Kép

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok :D

Kár lenne ha kihalna a fórum, igaz mindenki elfoglalt, de azért néha-néha bekkukkant.
Iszonyat gyorsan telik az idö csajok!!!
Mi is ma vagyunk kéthónaposak! :roll: Jaj, nagyon imádom a kis drágámat, semmi gond vele, 8 órát is átalszik éjszaka, akkor sír ha éhes,meg nagyon fáradt. Imádom!Az elsö két hét persze k..va nehéz volt, mert azt hittük hasfájós, de aztán végülis nem az volt a gond, hanem, hogy nem volt kialakított napirendje. :P

Lenne például egy jó pár kérdésem:
Henne, Pinkiné ti meddig szoptattatok? Mikor kezdtétek el a hozzátáplálást.....stb.Milyen alvók a babák? Mikortól aludták át elöször az éjszakát? :D Ha már nem szoptattok, akkor hogyan szünt meg a tejtermelés...stb
Másik kérdés...a baba el tudja kapni az anyukájától a náthát? Én most benne vagyok, de lázam az nincs. Azt hallottam anyatejcis babák nem kapják el. Na most az én lányom kap tápszeres pótlást is...akkor sem kaphatja el?

Henne gondoltam rátok ám novemberben, elrepült ugye az idö!!Márciusban lesz Dóri baba is 1 éves, ugye jól tudom Pinkiné?

Mit lehet venni egy majdnem 3 hónapos babának karácsonyra ajándéknak? A játszószönyeggel kapcsolatban érdekelnének tapasztalatok,megéri? Mert Kyra ha letesszük egy takaróra aföldre, akkornem nagyon tetszik neki, de ha a hálószobába az ágyra teszem és közben a szekrényben a tükörben látja magát, hát azért megörül, olyan édi
:lol: :lol: :D

Teszek akkor én is képeket fel!
Csip nálatok mi a helyzó?
Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Krisz, csoda szépek vagytok! :) Facebookon is mindig nézem a kis csajszit :)
Na, lássuk a kérdéseidet:
1. Nálunk még van cici, nappal 2x és éjjel 1-2 alkalommal. Attól függ, hogy ébred.
2. Nekem csak a Fiam a viszonyítási alap, de hozzá képest Dóri kifejezetten jó alvó :) Vagy elaltatja önmagát vagy csak ölben van és elalszik. Nem kell ringatni, sétálgatni vele.
Volt már rá néhányszor példa, hogy átaludta az éjszakát, de nem ez a bevett dolog. :lol:
3. A tejtermelés nekem a Fiamnál még azután sem szűnt meg, hogy abbahagytam a szoptatást. Több, mint fél évig volt még tejcsi, ahogy megnyomtam a cicimet.
4. Krisz, ha többségében anyatejes, akkor védettebb, mint a tápszeres babák. De mivel a nátha cseppfolyós úton terjed, elkaphatja. Maximum kevésbé lesznek tünetei. De nekem a kórházból a Dóri náthásan jött haza pl.
5. Igen, Dóri már 8,5 hónapos, márciusban lesz 1. Olyan hihetetlen.

Leventének pedig Nagyon Boldog 1. Szülinapot, utólag is!

Mi egyébként jól vagyunk. Bár lehetne jobb is. De ezt nem boncolgatom. A lényeg, hogy a gyerekek jól vannak. :wink:



Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Sziasztok. Eltűnt bárányka is jelentkezik :lol:

Krisztikém: egyszerűen gyönyörű Kislányod született!!!!!!!
Nagyon szépek vagytok és te milyen jól nézzel ki a csuda mindenit!!!!!!2-3-5 kèp nagyon joooo na a többi is nem tudok dönteni :lol: hogy hogy nem szoptatsz már?Mikor jöttök haza?

Pinikné: jó, hogy jöttél jujjj mekkora Nóri baba is istenem zabálni való az a kèp amin apával meg a bátyussal van :lol:

Leventének sok boldog születésnapot!!!!volt party?????


Magamról egy kevesett :lol: jól vagyok a házas élet szuper!!!!Már nagyon megy a"Férjem, Felesége vagyok, Bende Kitti igaz, Bende-Marosffy Kitti vagyok, de mindig úgy használom :lol:, Férjem van igen, házas vagyok :lol: stb :lol: Nászút nem volt MÉG, Egyiptomba mentünk volna, de apa meggyőzött, és mondta mi lenne ha később mennénk és messzebb :lol: hát persze bele egyeztek simán egy Bahama szigetbe, Miami szerűség :oops: Közben telket is szeretnénk venni és építkezni! Most egy kicsit lakás felújítàsba is kezdünk! :D Szoli megy körmözés is megy rendesen van melo
:D :D :D
És mellette úgy telik az idő, hogy fel semm tűnik, hogy lassan év vége :lol:

Na puszillok mindenkit!


Kitty, Dórira gondolsz? :lol: :wink:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Jaj milyen hatalmas már Dóri baba :D :D
èn is szoptatok még, de már összesen napi 4szer és 3szor kap tápszert a drága. Kb két hete meg már 7-8 órát is átalszunk az éjszaka. Este 7töl hajnali 2-3ig alszik. Utánna sem sír, csak motyog az ágyban amire felébredek, hogy ébren van :P
Nem bánom, hogy mostmár így alakul a szoptatással,mert látom, hogy jóllakott, ugyanakkor nem cumizavaros,mert már 2 hetes kora óta kap tápszert. Igen igaz, hogy az anyatej a legjobb, de ha így alakult, hogy nem volt elég neki, akkor elfogadom. Amúgy én is tápszeren nöttem fel, nem vagyok allergiás, a párom meg az, pedig anyatejes volt :lol: Szóval lehet támadni, de maradok most a vegyes táplálásnál. Januárban ugyis visszamegyek dolgozni heti 1-2 alkalommal, apjuk meg vigyázz Kyrusra. :wink:
Totál odavan a párom, szerelmes a lányában nagyon!!
Most szombaton volt céges karácsonyi bulim egy középkori étteremben voltunk este 6tól hajnal 3ig. Apjuk fürdette a csajszit etette, majd a kis drágám, mintha megbeszélte volna velem elöre hajnal háromnegyed 4ig meg sem nyikkant, fel sem ébredt.Bevárta anyát, akinek addigra már rendesen bedurrantak a cicik :D :D :lol: :lol:

Pinkiné köszi az infókat! Még eszembe jutott valami...milyen súlyban van acsajszi most? Hányas méretü ruhákat hordtok?
Mi majdnem 6kg-sak vagyunk már 62-es ruhaméret ami most pont passzol (szombaton voltunk 2 hónaposak) Szóval gyarapszunk rendesen. :wink:

Csip jaj de jó, hogy te is jöttél!!! Akkor nagy tervek van kilátásban amint olvasom! De ez így van rendjén. Amúgy ugye, hogy másházaságban élni...pedig csak egy papír, de mégis, nem? 8)
Mi is szerettünk volna 2-3 év múlva elköltözni innen ahol most lakunk,mert kicsi lesz, de sajna a párom felmondást kapott novemberben, most pont ma kezdett egy új melóhelyen, csak aza baj, hogy várni kell jó pár évet mire átveszi rendesen a cég, és nem mint bérmunkás dolgozik. Amikor megkapta a felmondást egy világ omlott össze bennünk+a terveink a jövöre....kissé eltolódnak...na mindegy ez egy bonyolult ügy és helyzet :P

Várjátok már a karácsonyt? Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Bocsika kétszer ment el ugyanaz a kép :oops: :oops:
Vendég
 


Krisz, Dorkát 2 hete mérték akkor volt 72 cm és 8 kg. Idáig 74-es ruhákat hordtunk (tehát a 6-9 hó közöttieket), de van, amit már kinőtt. Pl. a 74-es pulóverek már kicsik rá, most vettem 80-as méretűeket.

Nekem Peti is vegyes táplálású volt, s nincs semmilyen allergiája. Én anyatejes voltam, s nekem sincs. Apa tápszeres volt, s neki sincs 8) Szóval, nem hiszem, hogy lenne összefüggés. :lol: De nincs is ezzel semmi baj.
Én azt gondolom, hogy egy anya nem rosszabb a többieknél azért, mert az Ő gyerek kap tápszert, s nem csak anyatejes. A cumisüveggel is lehet olyan bensőséges, összebújós hangulatban etetni a gyereket, mint cicivel. Úgyhogy, ettől nem vagyunk kevesebbek. 8)
Nekem Dórival lett volna elég tejem, csak nem volt elég tápláló. S mikor 4 nap alatt hízott a gyerek 2 dkg-t, azt mondta a védőnő, adjak neki pótlást. Petinél még borzasztóan ragaszkodtam ahhoz, hogy nekem márpedig anyatejes kell hogy legyen a gyerekem és kész! Aztán, mikor a fiam egy esti etetés után 3 órán át üvöltött az éhségtől, feladtam az elveimet. Az Ő igényeiknél sincs semmi fontosabb, úgy sem.

Párod felmondását sajnálom, hogy az nagyon jó, hogy máris talált új helyet.
Mi is úgy döntöttünk, hogy jövő szeptembertől Dorci megy bölcsibe. Akkor lesz 1,5 éves. Peti 2 évesen ment, s nagyon szerette. Remélem, Dorka sem fogja rosszul megélni a dolgot. Annyira más természet. :roll:

Na megyek, lerakom magam aludni. Holnap 1/2 9-re viszem Petit oviba, torna óra lesz. Aztán megyek vásárolni, jövök haza főzni, mosni. Délután meg vissza az oviba.

Drukkoljatok, mert holnap kapok választ, hogy átveszik-e Petit januártól a velünk szemben lévő oviba. Ugyanis képzeljétek, van a házunktól 5 méterre egy ovi!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Olyan jó lenne, az átvennék.
Most naponta 20 km-t autózom a gyerekekkel. :shock:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


sziasztok!

Jaj, nagyon szépek a képek! nagyon szép babák! :)

Csip:örülök, hogy ennyire élvezed a házas életet! :)

Chris: bár pinkiné már megválaszolt sok mindent, leírom én is. :)

alvás: mi nem vagyunk jó alvók. sajnos még most is ritka, hogy nem ébred fel éjszaka... 6 hónapos kortól változhat esetleg nálatok is..de reméljük, megmarad Kyra alvókája! :)

szoptatás: ugye nálunk is vegyes táplálású volt Levi. Nem volt elég tejem. 4 hónapos koráig szoptattam, de persze mellette ment a tápszer is. 4 hónap után már nem volt tejem..napi 10-20 ml-t már nem fejtem..
mi elkezdtük 4 hónaposan a hozzátáplálást, mert javasolták. (tápszeres is volt,meg jó súlyban is volt)

nátha: sajnos könnyen elkapják, nem függ attól, hogy tápszeres vagy anyatejes e. Nálunk mai napig, ha esetleg én elkapom Levi is..vagy fordítva, ha ő fázik meg, utána én is..

játszószőnyeg: nálunk szerette Levi..de elvolt anélkül is. :)


mi megvagyunk. nem unatkozom, Levi átállt a napközbeni 1 alvásra. így elég nehéz vele egy nap. :)
tervezzük lassan a második babát is..bár kicsit tartok tőle..

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok!!!

Henne de jó, hogy jöttél:):):)na mért tartasz a második babától???nem szabad!!!

Én jó, vagyok vagy is nem nagyon, mert szenvedek egy régi foggal nem tudom meséltem e még anno ezt a fogamat tömte az első fogorvos, aztán esküvő elött egy másik fogorvos váltottam fiatal csajt mert a régi már idős volt....na az új csak gyógytömést adott, hogy várjunk...na eddig vártam kb fél evet, mert nem tudtam eldönteni mi lenne, aztán jár a szoli egy ismét:) idő csak az bácsi:) fogorvos:) na ő nagyon rám pirított így elmenetem egy rötgenre amit neki meg mutatam(a fiatal fog orvos csaj csinált rötgent csak panorámát, nem csak egy fogamrol) közölte kuka ez a fog azonnal kinyitni és gyökér kezelni, na ezzel játszunk màr 1 hónapja....az egyik csatrám jó de a másik katasztrófa...ki gyökér kezelte, ne egyszerűen rá harapok és érzékeny, és a kopogtatásra is....ha gyökér kezelni nem érzem, hideg melegre sem fáj...nem értjük már 1 hete mondom húzzuk ki, de állandóan lebeszél...mondtam jó még adok időt, a hét elején betömte a rossz csatrámat, hogy vajon bírom e ahhhh nem tegnap ki is szedte megint gyökér kezelés azt hittem akkor beszarok( ha nyitva van a fogam akkor nem erzekeny, amit betömte es kiszedte a tömést ki fordultam a székből) tegnap este ma reggel is beszéltünk telefonon és közölte holnap akkor ki húzza vagy hétfőn....mondtam neki szerdáig biztos nem mert beszarok most ha rá harapok úgy faj, ennek most kicsit le kell csillapodnia.....
Szóval ezek vannak, nagyon félek a húzástól....nagyon...:(:(:(:(
Gondoljátok rám majd...
Puszillok mindenkit

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: