Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mush, mi újság? Nekem megjött pénteken, úgy gondolom, nekünk majd szopi után fog sikerülni. Hiába állt be 26 napra a ciklusom. Hát, ez van.

Mindenkinek megy a drukk!!!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Jó hogy velem vagytok, legalább lelkileg... annyi minden olvastam már a témáról, igazából amit csak tudni lehet, most ebben a helyzetben, tudok... csak már lenne febr. 18. !!!!!
Nagyon várom már, hogy végre elkezdődjön!!!! És izgulok is nagyon, hogy mit találnak majd, mi a mi megoldásunk a babához vezető úton!!!! És fura, a várakozás ily perceiben legszivesebben állandóan erről a témáról beszélnék, vagy valaki terelje el gyorsan a figyelmem!!!

Zsuzsi

Kép
 


Beze sajnálom mensit:(:(:( de majd legközelebb

nika70
Salgótarján
 
 

 
 

Nika, köszönöm. Hát, majd talán tavasszal. :wink:
Mit kap a nagyfiad a szülinapjára?

Zsuzsi, lehet, hogy nem is lesz rá szükséged, mert addigra úton lesz a kistesó, ki tudja. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Nem tudom:9 még nem találtuk ki :)

nika70
Salgótarján
 
 


Beze!
Most nézem! Laptetű! :wink:

 


Rodi, ha ezen múlna, már egy szekérnyi gyerekem lenne. :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Na, hát a szekérnyi gyereknem nem biztos, hogy örülnél! :wink:

Beze! Már nem tudom, hogy itt vagy a másikban kérdeztem tőled - ha válaszoltál bocsika :oops: , kicsit szétszórt vagyok -, hogyha márciusban vége a szopinak, akkor a következő hónapban indul a kistesó projekt teljes gőzzel?

 


Sziasztok!

Rodi, kitépném azt a kevés hajamat, ami van. :lol:
Másikban kérdezted, válaszoltam is. Röviden: igen. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Bocs, Beze, már nem tudtam hol kérdeztem!
NA, nagyon szurkolok!!! A másikban bővebben kifejtettem!

 


Rodi, semmi gond. :wink:

Többiek, hol bujkáltok?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Én vagyok mindig olvaslak benneteket de senki nem akar írni :):( hol vagytok csajok?

nika70
Salgótarján
 
 


Vagyok, csak nem sok a mondanivalóm. :)
Próbálkozunk. Még korai ezt mondani, de eddig semmi :)
Egyenlőre spontán, rendszer nélkül. De ha lesz mensi, akkor utána számolok, tesztelek és majd kiderül úgy mi lesz! :)

Zsuzsi én is szorítok neked és mindenkinek akinek szüksége van rá! :)

beze ne csüggedj, majd lesz ez még jobb is! :) Biztos összejön a második babo is!
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni. Nekünk van egy 3 éves kisfiúnk. Már másfél éve próbáljuk összehozni a kistesót. Egy éve volt egy vetélésem. Utána kiderült, hogy PCO-m van.
Most fogom kezdeni a Closty szedését. Remélem összejön a második Manócska.
 
 


Franci!
Üdv köztünk!
Remélem hamar jönni fog a kistesó!

Nálam megoldódni látszik a menzesz kimaradás oka. Tegnap voltam dokinál, aki továbbküldött uhura. Ahol kiderült, hogy van egy szép kis tűszőcském a másik petefészkembe. Mivel a menszesznél a következő ciklusom közepén lennék, így igaz, hogy a menzi kimaradt, de a következő ciklus megindult! Remélem azért a következő megjön idejében!

 


Sziasztok!

Franci, üdv köztünk. Én is pco-s vagyok, ennek ellenére Lexi nehezen, de megfogant és megszületett. Mi is tesóra gyúrunk. :wink: Drukk, hogy closty segítségével sikerrel járjatok!

Rodi, mindent bele!!! :wink:

Helgus, én abszolút pozitív vagyok, tudom, hogy lesz tesó, csak azt nem, hogy mikor. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


beze: Az a legjobb ha az ember pozitívan áll hozzá! Én egyenlőre egy kicsit pesszimista vagyok. :) Próbálok pozitív lenni.

1 hét múlva tesztelek, aztán majd kiderül, hogy mi lesz! :) Elvileg van még 1 hetem a mikulásig. Remélem elmarad. :) Beleadtunk apait anyait hogy sikerüljön.
 


Köszönöm a fogadtatást!

A Kisfiúnk is Clostyval jött össze, elsőre. Remélem, a Tesó is összejön.

Beze! Met-et szedtél a PCO-ra?
 
 


franci üdv köztünk :) ahogy nézem kisfiaink közt 3 hónap van és enyémet is Gergőnek hívják:)

nika70
Salgótarján
 
 


LÁnyok, ennyit a dokikról! Úgy tűnik, hogy ma estére megjön a mensi! Már kezdtem megnyugodni, és erre most! Már nem tudok mire gondolni. NA mindegy!

Franci!
Hidd el, hogy ugyanolyan hamar jönni fog a tesóka is!

 


Franci, igen, nem is tudom, hány hónapig. A 12. héten hagytam abba, most viszont nem szedek semmit.

Rodi, nem értem! :shock:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak a suliban a félév zárása miatt most sok a dolgom.
A vetélés óta a héten megjött az első mensim 29 napra, ami szerintem tök jó!
Ma vérvételen voltam, mert a dokim kért egy ún. Torch tesztet, amivel pár vírus jelenlétét (vagy nem-jelenlétét) akarja tisztázni. Eredmény talán a jövő hét végén lesz.

Azt írtátok, hogy pozitív gondolatok áradnak a soraimból, hát most tényleg úgy is érzem!!! M
r csak egy hónap és újra próbálkozhatunk a kistesóval!!!!!!!!

Üdv Kati
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is próbálkozunk, illetve inkább már csak várom, hogy mi lesz- Nincsenek olyan naív gondolataim, hogy első hónapban összejöhet ezúttal, de ha legalább már időben megjönne a mensim (vagyis az általam megállapított pé után 14-15 nappal), már az is klassz lenne.

Rodina, nekem is volt ilyen sajnos, se baba, se mensi és az uh is azt mutatta, amit neked :( Megjött végül?

Beze, sajnálom a mensit :( Hányszor szoptatsz még egy nap? Gondolod, hogy ez kavar be?

Franci, üdv. Szegény, ez a pcos elég szenya. Ciklusaid milyenek?

Karmima, ez a hónap gyorsan el fog telni!

Szerintetek okozhat gondot, ha emelgetem a 12 kilós fickómat? Pár hete szigorítottam és nem tartom annyit kézben, de még így is emelgetem néha. A másik, hogy járműre felszálni csak úgy tudok vele, ha megemelem az esernyőkocsival együtt. Ügye nem lesz ebből gond?! :shock:
 


Dóri!
Hát a 12 kiló emelgetése, nem biztos, hogy jó! Vigyázz magadra! A terhesség elején azért nem biztos, hogy emelgetned kéne! És ugye sose tudhatod, mikor leszel terhes!
Igen, ma reggelre egyértelműen megjött! Csütörtökre be is jelentkeztem hsg-re!

Karmina!
CSak így tovább! Sok-sok pozitív gondolatokra van most szükséged!

 


Rodina, akkor megy a drukk csütörtökre. Megnyugtató lesz majd túllenni ezen! :) Engem legalábbis nagyon megnyugtatott!
 


Sziasztok!
Nem tudtam jönni hét eleje óta, mert takarítás közben kajakra bevágtam a fejem a betonfalba, úgy hogy agyrázkódásom lett. Így kb 2 napot átaludtam teljesen, Szinte csak 6-8 órát voltam ébren. és azt is inkább ágyban töltve... Ma már lényegesebben jobb, de utcán még nem mertem egyedül kimenni, ma azt is megpróbálom , de csak a párommal....
A gondom csak az, hogy a neurológus kért röngent én meg elfelejtettem szólni, hogy próbálkozunk. igaz max 3 napos lehetett, mert akkor volt pé-m. Végül megcsináltattam a röngent, mert féltem ne legyen komolyabb baj a fejemmel... de jól letakartattam magam a köppennyel.... Szóval remélem ha most kivételesen spontán össze is jön, remélem nem lesz baj a babával.... Egyébként azért is gyanakszom kicsit a terhességre, mert furán külön életet él időnként a szivem (pulzusom, vérnyomásom) és egyébként nem szokott.... Meg bizonyos szagokat sem bírok.. bár az lehet az agyam baja is... 8)

Végezetül üdvözlet az újaknak és régieknek egyaránt... én is szurkolok mindenkinek és csak pozitívan.... rám is vár 2 bébi még valahol odafenn, csak le kellene imádkozni végre min. 1-et 8) :wink:

Zsuzsi

Kép
 


Jó hétvégét mindenkinek!

Dóri!
A PCO-m csak addig zavart míg nem találtam dokit, aki foglalkozik vele. A hozzá kapcsolódó inzulinrezisztancia rosszabb. Diétázni kell, a gyógyszer miatt nem is tudok jól enni. Azóta egy jót még nem ettem. Ciklusaim olyanok mint most a buszok, egyszer csak jön valami.
De ma végre megjött 30 nap, volt az 40 nap is. Holnaptól jöhet a Closty!!!!!!!!!!!!

Rodina! Olvastam a blogodat. Mensmentisbe kinél voltál? Diéta????
A Mensmentis fantasztikus hely, ott tényleg foglalkoznak az ember lányával. :D
 
 


Zsuzsi!
Jobbulást!
 
 


Franci!

Rencz doktornőnél voltam, és nagyon meg vagyok vele elégedve!
Diétázom is, bár kicsit nehezen megy. Egyrészt nagyon rossz, hogy tésztát nem ehetek, pedig imádom. ( VAgy amennyit lehet enni belőle, az a fél fogamra sem elég, és inkább lemondok róla.) Szokom még a napi 5x étkezést, mert korábban 2x ettem. A krumpli is nagyon hiányzik. Nehéz olxyan ételeket is kitalálni, ami ízlik is és laktató is. Lehet, hogy majd bejelentkezek egy dietetikushoz is!

Ezek szerint, te is voltál ott? Kinél? Te is szedsz metet? HA igen, mennyit?

 


Zsuzsi: Jobbulást és hidd el, biztosan van fent néhány Angyalka, aki Rátok vár!!!!!

Rodina: Olvastam a blogodat, nagyon nehéz évetek lehetett, de most már biztosan jó kezekben vagy! Sikerülni fog Nektek is!
A diétához pedig kitartás!!!! Én se bírnám egykönnyen, bár szerencsére rajtam max 1-2 kg felesleg van, úgyhogy nem vagyok az a nagy "diétázós" fajta. Az első terhességem alatt is csak 6 kg-ot híztam, amiből a kisfiam majdnem 4 kg volt!!!! :D
Egy dietetikus lehet, hogy tud segíteni, hogy finomabbakat ehess, bár egy kolléganőm, akinek terhességi cukorbetegsége alakult ki végig panaszkodott, hogy mennyire éhes a szénhidrátok hiányától. Nem tudta megszokni, pedig hónapokig így kellett táplálkoznia. De hát a babóért mindent!!!!!! :)

Délután elmegyünk egy különleges játszóházba Bencével, ahol Apa is csúszdázhat meg hülyéskedhet vele. Remélem jó lesz, majd beszámolok!

Hétfőn újra elkezdem szedni a terhesvitaminokat, hogy felkészítsem magam az új pocaklakóra. (Bár félek, hogy most túlságosan akarom a dolgot és talán ezért nem jön olyan gyorsan, ahogy azt szeretném. De hát nem tudom kevésbé akarni!!!!! Ti hogy csináljátok?????)

Üdv.
Karmima
Vendég
 


Sziasztok!

Dóri, még napi 2x, nem tartom kizártnak, hogy ezért nem jön a kistesó. Ciklusom beállt, hónapok óta nem védekezünk, pé-m is van.
Jó kérdést tettél fel, ezen már én is filóztam de időnként muszáj felemelni a gyereket.

Karmima, én még nem görcsölök rajta, de lehet, hogy később fogok.

Zsuzsi, jobbulást!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Rodina!
A Mensmentisbe járok Major doktornőhöz. Arnold doktorúrnál is voltam, Ő a nődokijuk, jövő héten is mennem kell hozzá. Merckformint szedek, 2*500-at. Sőt a doktornő találta meg a pajzsmirigy alulműködést is. Senki másnak nem tűnt fel.
Én is próbálok diétázni, de én „mindent” eszek, krumplit, tésztát, rizst is, csak kicsit kevesebbet. A Mensmentisben van dietetikus is.
 
 


Sziasztok!

Franci, én azt hiszem, amikor diétáztam, én is mindent megettem, kivéve a rizst és a fehér kenyeret, wasa-val helyettesítettem. Persze krumplit nem sütve.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Ilyen nehezen még sose kaptam orvoshoz időpontot mint ma. Mennem kell peteérést nézetni. Reggel nem adtak, délután meg 30 percig hívogattam őket.

Én nem számolom a szénhidrátokat. Próbálok figyelni rá, hogy kevesebb szénhidrátot egyek. A Met miatt kevesebb édességet eszem. És most már 4 kg-tól megszabadultam, pedig csak kettőtől kellett volna. De nekem még így is sok az 57 kg. Jó lenne újra vékony lenni.
 
 


Franci!
Mennyi idő alatt adtad le a 4 kg-t!

Nekem max 5 kg kellene leadnom. Nagyon figyelek a diétára, de eddig jó ha 1 kg ment le rólam. Igaz, holnap szedem 2 hete!

 


Franci, 57 kg egyáltalán nem sok. :wink:

Rodi, le fog menni, de nem rögtön. A bogyónak kell idő.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!
4 kg 2 hónap alatt ment le. Nagyon sok édességet ettem, esténként még tele is ettem magam. Nagyon sokat segített a Met, nem kívánom úgy az édességet. Legalábbis egy falat elég, nem az egész tábla csokit nyomom le egy szuszra. Délbe és este eszem a Metet, és utána nem kell a süti, ami eddig mindig volt.
A belgyógyász csak 2 kg mínuszt engedett.
A dietetikus azt mondta, hogy a BMI ne legyen 22 alatt, mert akkor megint nincs peteérés.
 
 


Sziasztok!

Franci, 22 alatt nincs peteérés? Most számoltam ki, 20.6-al estem teherbe, van egy gyönyörű kislányom, most 18.2, és lh tesztem pozitív volt a múlt hónapban, a mostaniban nem néztem, de tudom, hogy van. Szóval érdekes a dietetikus. :roll:
A met tényleg jó édességvágy ellen. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Már megint elhagyott az anyukája egy pici babát, most Szegeden. :cry: Nem értem az ilyet. De legalább nem a kórház lépcsőjénél. Minek vállalják a gyereket.

Rodina! Olvastam a blogodat. A könnyeimmel küszködtem. Néha mintha magamat láttam volna.

Beze! Én már azon is csodálkoztam, hogy súlymegtartó diétára küldte. Látom én magam a tükörbe és a mérleg is kiakad néha tőlem. Akik velem együtt voltak a diétás megbeszélésen, hozzám képest csontikák voltak.
50 kg-an nekem is jobb volt a ciklusom mint most. De azt már ők se értik.
Dokinál nem voltál még kistesó ügyben? Nekem az egyik orvos valami olyasmit mondott, hogy attól hogy van peteérésem (lh teszt pozitív), nem biztos hogy ki is tud szabadulni. Gondolom nem tud megrepedni. Nekem mindig pozitív volt az lh tesztem, de a progeszteron szintem a padlón van.
 
 


Merre vannak a többiek? Idejöttem és mindenki eltűnt!!!!
 
 


Sziasztok!
Hétfő óta jobban vagyok. Illetve már hétvégen is, csak akkor még gyenge voltam a sok fekvéstől..
Tegnap már egyedül is voltam bevásárolni.

Lányok, valaki megmondaná, hogy milyen intézmény az ahova a jártok??? És miért kell 57 kg-mal diétázni??? Bocsi de valahogy lemaradtam róla. Én kb 60-62 kg vagyok- ingadozva, évszakonként...

Édességet alig eszem, mostanában kb. 2-3 szor eszem egyáltalán naponta, de azt úgy hogy reggel valamit (vagy mikor felkelek-11-12 felé) és aztán kb 15-16 óra körül ebédelek.. tudom, nem ez az ideális... de sokszor észre sem veszem, hogy így eltelt az idő....

Én is elszomorodom, mikor az elhagyott babákról hallok a hírekben... :(

Zsuzsi

Kép
 


Zsu!
Sokunknak sajnos gondja van az inzulinjával. Inzulin túltermelődésünk van, ami vetélést okozhat! Erre szedünk metformin tartalmú gyógyszereket - ki, mit - és emellett diétázni is kell. A diéta a ch számolgatásából áll!

Egyébként én is így ettem ahogy te. A reggeli evés megy legnehezebben! Egyik reggel el is indultam reggeli nélkül munkába, hogy majd bent eszem, és akkor veszem be a metet. Hát a villamoson olyan rosszul lettem, azt hittem elájulok! Szóval nem vicc! Ma már rendesen reggeliztem!

Franci!
Hát egyikünknek sem könnyű! De harcolunk, míg élünk!

Ja, egyébként én eddig soha nem kívántam az édességet. Én a sós dolgokat szerettem, a sütik és egyéb cukorkák nem vonzottak! Mióta tudom, hogy nem ehetek, na én pont azóta kívánom! :? :roll:

 


csajok engem is elszomorít ha valaki lemond a babájáról.Valaki tudja mi lesz ezekkel a babákkal? örökbe adják őket vagy intézetbe kerülnek? mi lesz velük?

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok csajok,
igaz rég irtam, de azért olvaslak ám bennetek.. csak ugye mi még nem projektelünk igy kicsit nehéz még bekapcsolodnom :(

hogy derült ki hogy inzulin problémátok van? elég egy vércukormérés hozzá?
 
 


Sziasztok!
Nekem az egész úgy kezdődött, hogy egy éve megtudtam, a második gyerkőcünk mégse maradt velünk. Oka: ismeretlen. Akárcsak az, hogy a kisfiam miért koraszülött.
Augusztusban meguntam a várakozást és elmentem a kerületi rendelőbe és kifogtam egy jó dokit, sajna csak helyettesített. Csak abból hogy kikérdezett közölte PCO-m van. Ő csináltatta a vércukor és inzulin vizsgálatot. A terheléses inzulinom kétszerese a megengedetnek.
Csak a Mensmentisben foglalkozott vele a belgyógyász. Most oda járok nőgyógyászhoz is.
Lassan a fizetésemet egyből oda is utaltathatom.

Szerintem a babákat örökbe adják. Az Anyuka ezzel a tettével lemondott róla. Sokan várnak öribabára, főleg ilyen picurkára.
 
 


Sziasztok!

Franci, Gergő hány hétre született?

Nika, azonnal örökbe fogadhatóvá válik a baba, mivel az anya lemondott róla, vagy nevelőszülőkhöz kerül, vagy intézetbe, de szerintem hamar örökbe fogadják. Ez a kislány gyönyörű!

Jucus, vérvétel kell hozzá. A vércukormérés nem elég.

Rodi, ez murphy. :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze! Gergő 35 hétre született. Kicsilány várja a szülinapját? Szervezed a bulit?

Nika! Veletek mi van?

Jucus! Mikorra tervezitek a babát?

Rodina! HSG mikor lesz?

Zsuzsi! Örülök, hogy jobban vagy.
 
 


Sziasztok,

Beze: köszi, akkor keresnem kell sürgösen egy háziorvost (a régi sajnos pár hónapja meghalt :( )

Franci: jelen állás szerint augusztusban kezdjük el a projectet (amit eredetileg most év elején szerettünk volna, csak pár dolog közbejött), de addigra szeretnék mindent tudni, mindenre felkészülni, amilyen vizsgálatot lehet megcsináltatni, minden vitamint beszedni, mert ugy tervezzük, hogy elsőre sikerül :) :)

hétvégén a páromnak volt pár gyengébb pillanata, és csak azt hallgattam egész szombaton, h most rögtön kezdjünk el projektelni!!! nah, aztán vasárnap elvittük a hugom ikreit ketten (teszem hozzá nem először, csak most több feladat hárult rá-2évesek), és vasárnap estére ebből már csak annyi maradt, h: akkor el ne felejtsd ám felhivni a nődokit, h felirja a bogyot :lol:
szóval azt hiszem erre még nincs felkészülve :D
igy maradtunk az augusztusnál....
 
 


Tipikus Pasi! Ilyen könnyen lefárad 2 kis gyerektől. :) Gondolom akkor a párod egyesével tervezi a gyerekeket.
Aranyos lehet a két kis Törpe. Fiúk, lányok???

Augusztus hamar itt van. És még ha találnak valamit is a dokik, akkor azt helyre tudják rakni.
Nálam a dokik mindig találnak valamit, ha akarom, ha nem…..
:?
 
 


Franci: :( - előbb utóbb csak rendben lesz minden!!

Na igen, én kibírnám, ha egypiszokkal meglenne kettő :) édes kis szépség mindkettő, egyik kisfiú másik kislány. Imádom őket, és már rengeteget gyakoroltam rajtuk, asszem nem nagyon érhet már meglepi :)

Igen, augusztus mindjárt itt van, már csak 7 hónap :)
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: