Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nem találtam ilyen topikot, remélem nem csak félrenéztem! :)
Párommal 2010 február végén kezdünk bele a babaprojektbe, mert előtte még államvizsgáznom kellene! :)
Várok mindenféle tanácsot, tapasztalatot a sikeres fogamzással kapcsolatban! :)
És remélem akadnak olyanok, akik szintén 2010 elején tervezik a babájukat! Én már nagyon várom és mivel nincs sok hátra szívesen társalognék a témában.
 


Szia fhelgus!

Úgynéz ki mi is majd csak jövőre állunk neki a babaprojectnek.Igazából már augusztustól kezdtük el de most egy időre leálltunk vele mert voltak gondjaink.Lelki főleg ami nálam még tart.
Rólam annyit hogy idén májusban megkellett szakítani a terhességem a 20. héten mert beteg volt a babánk.Mi elhatároztuk amint lehet újra próbálkozunk de kissé csúszik a pánikbetegségem miatt sajnos.Testileg márteljesen oké vagyok.
1 hónapja kezdtem el inni a cickafarkfű-palást fű kombinációt,a ciklusom 28 naposra beállt szépen tőle.Tudom ajánlani ha gondolod próbáld ki te is!
Remélem még beszélgetünk!

Kép
 
 


Sziasztok,

Mi is jövöre szeretnénk kisbabát, kb fél év múlva kezdjük el a projectet, és már nagyon várjuk mindketten :)

Jelenleg még fogamzásgátlót szedek (igy mindig ponosan 28 napos a ciklusom), eredeti terv szerint ezt pár hónappal project kezdés előtt abbahagytam volna, hogy kiürüljön a szervezetemből(már kb 10éve szedem), de a hugom, aki nagyon képben van a témában azt tanácsolta, hogy ezt közetlenül előtte kell abbahagyni -ezek már nagyon korszerű bogyok, nem okoznak semmi problémát - szóval azért, mert a fogamzásgátló abbahagyását követő 1 hónapban van a legnagyobb esély a teherbeesésre... Hát nem tudom..

Röviden ennyit, majd még jövök, nagyon örülök ennek az új topiknak :)
 
 

 
 

Jucus szia!

Milyen fogigátlót szedsz?Jól mondja tesód az igét!Nekünk egyből becsúszott a baba abban a hónapban amikor elhagytam a bogyót!
Most viszont nem akar sikerülni de bogyót se szedek :(
Csak iszom a teákat és reménykedünk :roll:

Gyertek ám még csajok!

Kép
 
 


Szia Anyci,

Jelenleg Belarat szedek, kb 3 hónapja váltottam erre mert amit addig szedtem (Trinardiol) kivonták a forgalomból.

Nálunk is egyre több szó esik otthon a babáról, nem tudom, hogy kibirjuk-e a fél évet... :) mondjuk jó lenne, mert nem ártana még egy kis pénzt gyűjtögetni... Elég sok az adósságunk, és ha kiesik az én fizetésem, azt rendesen megérezzük majd... :(

Előbb azért sem szeretnénk nekiállni, mert van egy olyan furcsa érzésem, hogy nekünk elsőre összejön :) (Persze nagyon remélem, hogy ez igy is lesz, nagyon sok olyan párról lehet olvasni itt, akik évek óta próbálkoznak :( )

És ezek szerint most ti is ebben a cipőben jártok :(
Annyira még nem vagyok jártas ebben a témában - trükkökben, praktikákban - csak annyit tudok, amennyit a húgomtól hallottam :)
Ők is 3 évig próbálkoztak, aztán az inszemináció mellett döntöttek és nekik elsőre össze is jött! Annyira jól sikerült, hogy most van 2 gyönyörűszép (iker)gyerekük!!!! :)

Szóval csak pozítivan!!!!
 
 


Sziasztok!!
szívesen csatlakoznék hozzátok,,ha lehet :D
Igaz mi már több mint 2 éve probálkozunk a kistesóval,de februárban megyünk a BMC-be és vagy inszem vagy lombik lesz..., sajnos a párom eredményei rosszak

anyci! mi már taliztunk másik topikba :D remélem nektek is mihamarabb sikerül a babó :wink:

Jucus, Helgus!! nektek is mielőbbi babásodást :wink:

EDI
 
 


Sziasztok lányok!

Én is szertnék hozzátok csatlakozni :wink:
Mi januárban szertetnék hozzá kezdeni a kistesó projetkhez.
Ugyhogy dec végétöl clostylbegytet szedek.

Mindenkinek mielöbbi babásodást

Kép
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék, mi is jövőre kezdünk bele a kistesóprojektbe.
Marianna, az én kislányomat is Alexának hívják. :D De mi csak Lexinek nevezzük.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!

De örülök, hogy már ennyien vagyunk :)

Úgy tűnik, itt már szinte mindenkinek van tapasztalata baba fronton, hisz ti már kistesóra gyúrtok :) - legalább tudlak benneteket faggatni :)

Nekünk még ugyan van hátra pár hónap a projectkezdésig, de esetleg tudnátok tanácsot adni, hogy milyen vizsgálatokat érdemes elvégeztetni addig, hogy ne érjen akkor meglepetés (esetleg akkor derül ki, h valamelyikünkkel baj lehet... ), vagy milyen vitaminokat, bogyokat kellene elkezdenem már előre szedni?

Annyi kérdésem lenne ám de nem akarom egyben rátok zúdítani :roll:
 
 


Jucus31!

semmi vizsgálatot nem érdemes el végeztetni elöre
Vitamint pedig ha szeretnél bármelyik magzatvédöt szedheted(fogamzás elött 2-3 hónappal)

Kép
 


Jucus, vizsgálatokat előtte valóban nem igazán végeznek, csak akkor, ha már huzamosabb ideig nem jön a baba. Rákszűrést csináltass, és említsd meg a dokidnak, hogy babát szeretnétek, hátha akkor csinál egy uhu-t.
Magzatvédő vitaminon kívül szedhetsz még folsavat.
Nyugodtan kérdezz, ha tudok, szívesen segítek.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok, csak beköszönni jöttem :lol:
Látom van egy csomó ismi itt is :lol:
Mielőbbi babásodást mindenkinek :!:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Sziasztok!

Betty, de aranyos vagy, köszönjük! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék. Vannak itt páran, akikkel már összefutottunk máshol is. :wink:

 


:) Sziasztok!
Örülök hogy így gyűlűnk! :) Mi tegnap előrébb hoztuk a babaprojektet :) Államvizsgám utána rögtön neki is állunk! :) Eddig úgy volt, hogy február végén március elején, de a változás hatására 7-e utána már beindulunk. :) :) Már nagyon várom :)
Én nem szedek fogamzásgátlót, mi másként védekezünk. Pont a baba miatt nem akartam szedni. Hál Istennek párom megértő volt és nem volt gondunk vele.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára f_helgus 2009.12.15 18:04-kor.
 


Szia anyci!

Részvétem a babó miatt! A 20 hét már nem az eleje és az ember ilyenkor már nagyon rosszul érinti ha gond van. A teát kipróbálom! Hátha nekem is beválik. Gondolkozom még terhes vitaminon, de egyenlőre még a sima multivitaminokat és pluszba a hideg miatt C vitamint szedek.
Ha meg szabad kérdezni milyen pánikbetegségben szenvedsz?
Én is remélem hogy még beszélgetünk.

A Gyenx cseppről van valakinek valami véleménye? A nőgyógyászom ezt ajánlotta. Valami tapasztalat?
 


Sziasztok!

Helgus, akkor megy a drukk! A cseppet nem ismerem.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


hello lányok!

Tegnap én is el kezdtem szedni a vitaminokat:FEMBION,E-VITAMIN,CETEBE

oltatja valaki magát közületek h1n1? Vagy simma infulenza ellen???
Mert én eddig ugy vagyok vele hogy nem igazán szeretném,viszont janba lessz ivig kezelésem az meg kicsit tacsra vágja az immun redszer ugyhogy nem tudom még mit csinálja+most még meg is vagyok fázva :roll:
F hegus!
Mindent bele akkor kapd el apát :wink:

Kép
 


upsz le maradt egy pár betü vacakol a gépem?? :oops:

Kép
 


marianna80: El is kapom! :) Nemsokára :) Egyenlőre csak gyakorlunk! :)

Én nem tervezem hogy beoltatom magam. Egészségesnek tartom martom magam, és nem betegszek meg könnyen. (Azért a vitaminok szedése alap.)

Kicsit előre szaladok, de Ti meddig szándékoztok dolgozni terhesség alatt és után?
Az én munkám nem fizikai, számítógép előtt végzem, és mivel egyébként is laptop előtt ülök oly mindegy hogy dolgozom vagy sem. Viszont hogy ha megvan a baba, az már kérdéses. :)
 


Sziasztok!

Marianna, én 1-én beoltattam magam h1n1 ellen. Senkit nem akarok rábeszélni, én örülök, hogy így döntöttem. Lexi a szopin keresztül megkapja az antitesteket, így valamennyire őt is tudom védeni.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hogy bírjátok a hideget? :) Kicsit idegesítő volt közlekedés szempontjából a hó, de azért szép volt.

Nagyon lapos lett a topik. :S

Senkinek sincs semmi extra ötlete hogy hogyan készülhetnénk a babavárásra? :)
 


Sziasztok!

Helgus, én nehezen. De ez a melegfront se normális... :roll:

Milyen ötletekre gondolsz konkrétan? Szerintem a legfontosabb, hogy próbálj nem rágörcsölni. Tudom, nem könnyű...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Helgus,köszönöm,kedves vagy!
Igazából pánikbeteg vagyok és gyogyót kell rá szednem.Ettől még nyugodtan lehet babánk csak jobban odafigyelnek rám,hogy biztosan nem okoz valami bajt a babánál majd.Amúgy is jobban megnéznek majd az előzmények miatt.
A tea nekem beállította normálisra a ciklusom,ezért mertem ajánlani.A Gynex-ről csak olvastam és állítólag nagyon jó,de ez is olyan hogy valakinek bevált valakinek nem :roll:
Amúgy meg csak annyit tanácsolhatok hogy ne görcsöljetek mert akkor nem sikerül,tapasztalatból beszélek hidd el!

Mariann mi már 1 hónapja beoltattuk magunkat.
Mire ezt olvasod valószínű már meggyógyultál.

Beze szijja itt is :D :D

Kép
 
 


Beze igazad van. A melegfront gáz. Egész nap fájt a fejem és nem szeretem. Agyaltam valamelyik nap, hogy ha minden rendben lesz és jön a baba mi lesz. Elég fejfájós vagyok és tudtommal nem nagyon ajánlott fájdalomcsillapítót szedni. :S
Hát nem is igazán tudom, hogy mire gondolok előkészület néven, csak érdekel ki hogy indult neki. Spórolás, egészségügyi dolgok. Meg érdekel, hogy mire lehet számítani ha mondjuk összejön. Én optimistán állok hozzá, szóval inkább az a rész érdekel, hogy majd a későbbiekben mit hogy fog működni az orvosnál, vagy a kezdetekben. :) Szeretem tudni hogy mire számítsak!

Anyci:
Pánikbetegségből is van több. :S Ismerős téma, de én nem megyek orvoshoz vele :) Megoldom magam ahogy tudom. Nem nagyon szeretek kimozdulni otthonról, mert mindig minden rosszkor jön rám, ha érted mire gondolok. :S De érdekes ez is. Helyzet adja hogy az ember mikor pánikol be. :S
Egyenlőre azt hiszem maradok a Gynex-nél, de ha nem válik be akkor kipróbálom amit Te írtál. Nem keverném a kettőt. :)

Elvileg a baba dolog miatt nem görcsölök :) csak ez a fránya államvizsga. :S
Nem nagyon van időm tanulni. 8-tól 4-ig munka. Utána hazajövök, főzök, elmosogatok és fél 6-, 6 van mire a szobába bejutok. Addigra már semmi humorom és erőm tanulni. :S Nem tudom mi lesz, de majd alakul vagyok. :)
 


Helgus,nekem is fájt a fejem az elején de valahogy kibírtam,vannak homeos cuccok is amiket ilyenkor lehet használni.Nekem a citromfű jó volt :wink:
A pánikbetegségem nekem komoly sajnos :? A legutóbb még kórházban kötöttem ki,pedig bogyót szedek,a szívemre ment rá :? A picink elvesztése hozta ki.
Ha beválik akkor persze szedd csak azt,nem jó keverni a dolgokat :!:
Hát ez az orvos dolog mindenhol másként működik.Amikor megtudtam hogy babás vagyok elmentem az sztk-ba és ott vizsgáltak meg,szerencsémre pont az a doki akit felakartam kérni magánba.Aztán nővédelmi és a védőnőt kellett megkeresnem ott meg ő mindent szépen okosan elmondott mikor milyen vizsgálatra kell mennem.A nődokim is elmondta mikor hova kell mennem,ja még az uh-t is ő csinálta nekem.
Persze ez minden városban és kórházban másként van :roll:
Miből államvizsgázol?

Kép
 
 


Sziasztok!

Boldog karácsonyt kívánunk mindenkinek!

http://www.loonapix.com/images/34665107

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


A távoli hegytetőn csillag táncol a havon.
A szobában gyertya sejlik sötét alkonyon,
a kályhában parázs, mintha álom lenne,
karácsonyfát körülállják békességben, csendben.

BOLDOG KARÁCSONYT LÁNYOK!

Kép
 


Mindenkinek Nagyon Boldog és Szeretetben Gazdag Karácsonyt kívánok! :)

Kép
 


Sziasztok,

ugy orulok, hogy vegre talaltam egy olyan topikot, ahol nem a mar megszuletett gyerekekrol beszelnek, hanem meg csak a "gyartas" stadiumaban vannak :)
A ferjem es en mar 4 honapja probalkozunk, de igazabol mindig valami kozbejott. Egyik honapban epp elutazott a peteeresemkor, a masikban meg bepanikolt, hogy vajon tenyleg itt van -e az ideje (ismeritek a ferfiakat :) aztan az elso ketto honapban meg nem nagyon tudtam, hogy mikorra es hogyan kell idoziteni az aktust.
Most decemberre mar nagyon kikupaltam magam :) es mindent tudok az ovulaciorol :) most karacsonykor volt a peteeresem :) micsoda gyonyoru ajandek, nem?! Es most nagyon remenykedem, hogy szulinapomra, ami januarban lesz, talan kapok ket kis csikocskat a terhessegi tesztre :) na majd meglatjuk.
Csak jo lenne megosztani ezeket az erzeseket valakivel, es egyutt drukkolni egymasert hogy sikeruljon mindenkinek a babadolog.

Orulok, hogy ratok talaltam.
Vendég
 


Sziasztok!

Enikő, üdv itt is. Pár dolgot a teszteknél írtam neked.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ha meg engeditek en is csatlakoznek hozzatok. Tulajdonkeppen mi is elkezdtuk a babaprojectet Karacsonykor es en remenykedem egy ket csikosban januar kozepen.:)

Nekunk mar van egy kislanyunk, Sophie Kincso. dec 21.-en volt egy eves. mi nem vedekezunk miota Kincso megszuletett, de eddig meg nem jott ossze a kisteso. A menstruciom csak novemberben kezdodott ujra, igy eddig nem foglalkoztunk vele komolyabban. Aztan decemberben is megjott pont 28 napra (magatol), ezen felbuzdulva belehuztunk. :oops: :D
Kincso meg szopizik, es nagyon remelem, hogy ez nem lesz akadalyozo tenyezo a kisteso projectben.

Remelem nem hal el ez a topik!

KépKép
KépKép
 
 


Szia Mush :)

Gratulalok a kislanyodhoz es sok sikert a kovetkezo babahoz. Biztosan nem lesz gond a masodik babaval meg akkor sem ha szopizik meg az elso... csak abbol tudom, hogy az ocsem egy defektes ovszeren atkuzdve magat, en akkor voltam 3 honapos es javaban szopiztam amikor o megfogant :))) szoval nem lesz semmi gond. ez a topik kicsit kihalt, gyere at inkabb az LH ovulacios topikba, nem tudom pontosan a cimet, meregetos, LHs ilyensmi.. ott van nagy elet :)
Vendég
 


Szia Mush!

Üdv itt, mi egy kicsit hasonlítunk. :D Kislányom hamarosan lesz 1 éves, és mi is szeretnénk kistesót, karácsonykor volt peteérésem, és Lexi is szopizik még napi 3x. Bár jó ideje nem védekezünk, nem jön a 2. baba. Igaz, komolyabban nem is gyúrtunk rá eddig. :oops: :oops: Szóval drukk!!!

Enikő, igazad van, de nekünk kell tennünk arról, hogy ne legyen ez a topic üres. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok lányok, ha nem bánjátok csatlakozom hozzátok!
Beze, üdv itt is!

Mi egy éve járunk már meddőségi klinikára, de baba még nem jött össze.
Valaki kérdezte, hogy milyen a gynex cseppek. Én használtam 1 hónapig, akkor nagyon jó volt, de aztán hormonvizsgálatok miatt leálltam vele, így hosszabb távon nem próbáltam.
Február elején próbálkozunk legközelebb!
Mindenkinek mihamarabbi babásodást kívánok!

 


csak megnyilt ez a topik is :)
én is csatlakoznék bár mi már lassan két éve próbálkozunk tesó ügyben :)
Magamról röviden 39 éves vagyok van egy 3 éves roppant eleven kisfiam,de imádom.Én nagyon szeretnék tesót neki ,de dokihoz nem akarok menni egyenlőre (nincs rá keretem.

Látom vannak ismerősök :):)

Helgus algopirint nyugodtan szedhetsz babásan is

nika70
Salgótarján
 
 


Beze, igazad van, hajra!! Ugy latom kezd beindulni ez a topik is. Nekem tetszik nagyon ez a topik, meg a cime is, csak az elejen azt hittem, hogy teljesen kihalt!!! De orulok, hogy vannak ujak is.. udv mindenkinek.

Nika neked nagyon sok sikert a kistesohoz, remelem mihamarabb osszejon. Az elso baba problemamentesen sikerult?

Rodina, udv neked is. Hogyhogy csak februarban probalkoztok ujra? Nem lehet elobb?

Lenne egy kerdesem: tudom, hogy hulyesegnek hangzik, meg meg az elso heten vagy a masodikon biztosan nincsenek tunetek, meg az is lehet h csak mar annyira bekepzeltem magamnak ezt a terhesseget, hogy a testem magatol produkalja a tundeteket.. nem tudom... de a melleim ugy erzem, hogy feszesebbek, es nagyon erzekenyek minden erintesre. Pedig ha jol szamolom, az ovulacio utan egy hetre vagyok meg csak... letetzik ilyensmi, vagy ezek csak fantomfajdalmak? :)
:D

mindenkinek sok sikert a babasodashoz, ujaknak es regieknek is egyarant!!
Vendég
 


Enikő!

Hát mindenki másképp reagál a terhességre. Nekem az utrótól lettek nagyobbak és feszesebbek a melleim, de mindenki más. Könnyen lehet, hogy ezek már a tünetek! Egy hét múlva kiderül, és remélem, hogy hozod a + tesztet!

Még vár rám egy hsg vizsgálat január elején, így csak február elején tudunk kezdeni!



Mindenkinek nagyon boldog, békés, szeretetben és kisbabákban gazdag új évet kívánok!


Kép

 


Enikő: igen :) semmi problémám nem volt.Hacsaknem az hogy másfél év nem védekezés eredménye ,de semmi doki stb nem volt.
Simán lehetnek ilyen érzéseid:)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Enikő, én ezt nem tudom, a 23 hónap sikertelenség alatt volt 3 vetélésem, nagyon korai szakban, a 2-nál, 3-nál, illetve Lexinél a menstruáció elmaradása után kezdtem érezni a tüneteket.

Rodi, de jó, hogy ide is jöttél!!! :D

Nika, üdv! Mi is kistesóra gyúrunk. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


A BUÉK mindenkinek lemaradt! :oops:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze akkor neked is hajrá :):):

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


mindenkinek BOLDOG uj evet kivanok es sok sok kisbabat!!!!!
Vendég
 


Nagyon Boldog Új Esztendőt kívánok nektek, és melőbbi babásodást!
 


eniko. en valami csendesebb, de nem kihalt topikot kerestem.:) remelem ez olyan lesz.

Mindenkinek nagyon boldog Ujevet es mielobbi babasodast.

mi tegnap elmentunk Lincolnba, meglatogattuk egy volt kolleganomet. Ma keso delutan ertunk haza. rohannom kell teregetni meg elpakolni a jatekokat.

beze. nalatok is rengeteg jatek van?

eniko. nekem ket mestruacio kozott fajt a cicim nagyon mult honapban. majd osszetojtam magam minden szopinal. bnom szerint a hormonok szorakoztak velem. de remelem nalad ez mar egy jel.

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok,

Én is csatlakoznék hozzátok,ha nem bánjátok.

Bár már két éve tervezzük a babát, volt egy inszemünk is decemberben, ami nem sikerült.

Boldog Új Évet és Sikeres babásodást kívánok mindenkinek!!!
 
 


Sziasztok!

Milyen volt az éjszakátok? És a piciké? Hát lehet, hogy nagyon antiszociális vagyok, de engem marhára zavart a rengeteg tüzijáték, hangra ez sokkal rosszabb, mint a petárda. 1-2 az is volt, azokat alig lehetett hallani. Azt hiszem, életemben nem örültem annyira a zuhogó esőnek, mint ma éjfél után, akkor végre abbahagyták. Némelyiknél még az ablak is beleremegett. Ahhoz képest, hogy állítólag szegények az emberek, minimum 3x annyian durrogtattak, mint tavaly. :evil:
Szerencsére Lexi így is végigaludta az éjszakát. :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Nika, köszönjük. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Mush, Sophie-d mennyit szopizik még egy nap? Lexi még 3x, de tavasz környékén szeretném abbahagyni a szoptatást.
Igen, jó sok játékunk van, de mindig az kell neki, ami nem játék, de gondolom, ez nálatok is így van. Most a pakolás a csúcs, meg persze a konyhai eszközök ledobálása a földre. :roll:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: