Új privát üzeneted érkezett!

brita: össze vagy már cuccolva?

betti: hihetetlen, hogy egy hét és már család vagytok!!!

Kép

Kép
 
 


Köszönöm a kedves szavakat!

Anyámmal azóta nem is beszéltem, a vicc, hogy még a férjem vigasztalgatta 1 órán keresztül őt telefonban. Frankó....hogy azért ő ápolni szeretné vele a kapcsolatot, mert az anyám.....engem meg nem érdekel és kész. Valahol az ő szintjén megértem, de nem érdekel:evil: Nem is akarok róla beszélni többet. Még anyóséktól féltem, aztán ők meg örülnek neki -az igaz, még nem 100%-ig vannak beavatva....

Ma voltunk Harkányban pancsolni, a kicsi nagyon élvezte. A nagyot nem vittük, mert apjánál van -jár neki a szünet fele. Jó meleg volt a víz, de azért nem áztattam magam sokat. Képzlejétek rámtapadt egy horvát pasas, fúj, úgy féltem. na majd elmesélem ha lefeküdt a fiam, de itt vinnyog, nagyon fáradt, mennem kell

chamomilla
Pécs
 
 


Bettike! szép súlya van! nem sokára a kezedben tarthatod de jóóó!!!!

pedi! szép neveket választottatok!

csillag! örülök h minden rendben volt a szűrésen,és remélem h elmúlik magától a sérv.

kati! annyira édi!!!! nem fogtam fel h fiús anyuka leszek,még mindig nem hiszem el.....lehet még lány?
:D

mona! nagyon nő már a ti babátok is....mindjárt 12 hetes uhu de jóó!:)

KépKép
 
 

 
 

Dike, a Ri Babátokból már nem lesz lány,z tuti! Láttam az uh-s képeidet, rajtuk a fütykössel. Nekem is van pár ilyen fotóm, és a kuki az bizony összetéveszthetetlen! :P

Bettike, szép dátum lesz (ha :P csak el nem indul előbb :wink: ). Húúúúúú, nem is tudom mi a jobb, tudni, hogy mikor jön a baba és azért izgulni, vagy várni és várni a Csodát amíg magától el nem indul ebbe a világba... :roll: :roll: :roll:

Kati, nem biztos az 4 kiló körüli baba, ne izgulj emiatt. Én 2 nappal voltam később uh-n, mint most Te, ahol Gergő 2033 g becsült súllyal rendelkezett, mégis "csak" 3620 g lett a vége.

Pedi, nagyon várlak a hírekkel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mona, így érthető, hogy nem ment be Veled a Férjed a dokihoz. Így én sem engedném az enyémnek. Őis csak a 12. héten látta Bencét, Gergőt meg csak a 16. héten, amikor 4D-re mentünk.

Kép

Kép


Sziasztok!

Megjöttünk! Minden a legnagyobb rendben! A becsült súly 1574g. Most először korának megfelelőnek mérte a buksit, és a pocakot nagyobbnak. Arra gondoltam, talán azért, mert most már megindult a gömbölyödés útján is a babóca. Éssssssssssssssssssss, be van fordulva! Mondjátok, hogy már nem is fog visszafordulni!!!! Innentől kezdve két hetente megyünk, majd hetente. Január 12-én kórházi 32 hetes uh, egy hónap múlva megint magánrendelés, az uccsó! :shock: Majd, amit nem is tudtam, itt 36 hetesen is csinálnak egy kórházi uh-t, és azt mondta a dokim, hogy aznapra kérhetem is az első nst időpontot. Szóval, sűrűsödnek a dolgok!

Bettike! Jaj, de jó, hogy minden ok! Akkor már csak pár nap és anyuka leszel! Kívánom, hogy minden nagyon szép legyen a császár ellenére is. Hidd el, a lényeg, hogy a kisfiatok egészséges! :wink:

Kati! Igaz, hogy az én pocimban is egy ilyen babóca lakozik, de az utóbbi időben nagyon elérzékenyülős lettem. Karácsonykor is itt bőgtem a fa alatt a boldogságtól! :oops:

Brita! Tegnap éjszaka én is nagyon rosszul aludtam. Vagy százszor is megfordultam egyik oldalamról a másikra, és megint nagyon sokszor ébredtem hanyatt! :( Rákérdeztem most a dokinál erre. Azt mondta, nyugodjak meg, nem árthatok vele a babócának, mert úgyis felébrednék arra, hogy rosszul vagyok=a gyerek is rosszul van. De ugye ez nem szokott előfordulni. Ebből a szempontból megnyugodtam ugyan, de attól még rossz arra ébredni, hogy hanyatt fekszem, én, aki soha életemben nem tudtam így aludni, miért pont most?! :roll:

Később még jövök! Most "megjött" a tesókám(skype)!

pedi
Kalocsa
 
 


Pedi, szívből gratulálok!!!!!!!!!! Nagyon örülök, hogy minden rendben Veletek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha most be van fordulva a Kis Drágátok, akkor valószínűleg már így is marad! De jóóóóóóóó, gondolom örülsz neki.
Tőled még nem kérdeztem a homeós bogyókat... Ha tervezed, hogy szedsz ilyeneket a szülés előtt, akkor nagyon szívesen elküldöm Neked a megmaradt bogyóimat, természetesen ingyen. (Van köztük bontatlan is.) (Nem sértődöm meg, ha nem kellenek. :wink: )

Kép

Kép


pedi: juhéééééééé!!!! gratulálok nektek! sztem nem fog már nagyon forogni. ez olyan furi, mert nekem legközelebb csak 35 hetesen kell mennem az nst-re és akkor lesz uhu is, meg vizsgálat is, meg találka a szülésznővel addig csönd van.
ja! én 23-án este bőgtem itthon. és a férjem nem tudta, hogy miért. nem hitte el, hogy egyszerűen csak boldog vagyok és kész!! vicces lehetett...

Kép

Kép
 
 


Na, itt is vagyok!

Igen, Csillag! Nagyon boldog vagyok, mert nagyon nagyon szeretnék simán szülni. És ez az egyetlen félelmem volt, hogy esetleg az én drágám sem fog befordulni, mint ahogy Marci és Bettike kisfia. Szóval, most madarat lehetne fogatni velem. Meg aztán ez a kis picur, aki a pocimban van, már tényleg egy kis emberke, és napról napra egyre inkább tudatosul bennem, hogy hamarosan itt fog szuszogni mellettünk! :D Nagyon szívesen elfogadom a homeos bogyókat, mert terveztem szedni! Előre is megköszönöm, és majd priviben küldök Neked elérhetőséget!

Kati! Detto ez a szitu volt nálunk is. 25-én a családi ebédről hazavitte Zoli a nagymamáit, és én csak az egyikhez mentem vele. Mire hazaért, itt ültem a kanapén és sírtam. Szegény kétségbeesve kérdezgette, hogy mi a baj, de én annyira sírtam, hogy szinte meg sem tudtam szólalni.

Dike! Te lányt szerettél volna? Az az igazság, hogy akárkitől hallottam, hogy ezt vagy azt szeretett volna, és nem az született, mindenki azt mondja, hogy sosem cserélné le száz másikra sem. Szóval, mi ezért is döntöttünk úgy, hogy meglepi legyen, mert a neme mellékes. És annyira érdekes, hogy ma is ott voltunk, hiába néztem az uh-t, én ugyan nem láttam, hogy mije van. De nem is érdekelt, mert a lényeg, hogy azt hallottam, minden rendben van vele!

pedi
Kalocsa
 
 


Pedi nagyon örülök Nektek! Szuper hogy befordult!

Bettike nektek is nagyon örülök, olyan hihetetlen, hogy már Te is itt tartasz, hogy mindjárt megszületik a Babátok!

Nektek a doki adta a beutalót a vérvételre, vagy a védőnő??? Mert ezt el is felejtettem a dokitól megkérdezni, lehet, hogy majd az uh. után adja ő!?!?!?!?!?!?

Ma voltunk Anyummal, Húgommal 4 bababoltban, és találtam hordozót...annyira megtetszett, nem is bírtam ott hagyni :)
Szerintem fiúnak, lánynak is tök jó lesz!??

https://secure743.hostgator.com/~djskft ... o-zold.jpg

Kép
Kép

Moncsi
 
 


Kati neked majdnem elfelejtettem írni, hogy mennyire édes a Kis Bogi Baba, olyan cuki pofikája van! :)
Én majd a 23-24. hét körül szeretnék 4D-re menni.

Kép
Kép

Moncsi
 
 


mona: szuper a hordozó. nekem kicsit fiús, de lehet unisex is. :wink:
ééés! nálunk ez a típus volt sokáig a befutó, csak a bordó-fekete kombináció! szuper könnyű darab. gratulálok hozzá!

pedi: nekm az tette be a kaput karácsony előtt, amit csillag neked írt. onnantól, ha meghallottam egy karácsonyi zenét és elkezdtem énekelni boginak(mert én sokat szoktam-és szereti), azonnal hatalmas könnyek csurogtak lefelé. majd 23-án este válogattuk itthon a zenéket a férjecskémmel és megkérdezte, hogy mi a baj. erre én mondtam, hogy semmi, de ez nem lehetett túl hiteles, mert azonnal bőgni és szipogni kezdtem. és tényleg csak a boldogságtól!!!! mert imádom őket!!!! és szeretem az életemet!!!

Kép

Kép
 
 


mona: te aztán nem bízod a véletlenre a vásárlást! már majdnem több motyótok van, mint pedinek!!! :lol: :lol: :lol: :lol: ( remélem senki nem sértődik meg!!!)

Kép

Kép
 
 


ja! nekem a genetikais beutalót a dokim adta az uhu után és nem kellett időpontot kérni, csak menni a kórházba levetetni a vért. a többit azt a védőnő szokta adni.

Kép

Kép
 
 


Pedi, várom a címed és postázom is a csomit! Örülök, hogy elfogadod és megpróbálom a bogyókkal együtt elküldeni Neked a gyors természetes szülés stafétabotját is! :D

Mona, szuper a hordozó! Nekem nagyon tetszik a színe is (én amúgy is zöld párti vagyok :) )
Én sokkal besz@ribb voltam Bencénél a vásárolgatással... :oops: csak a 33-34. hét körül vettem meg az első cuccokat... :oops:

Kati, Pedi, ez annyira természetes, hogy pityeregtek a boldogságtól!!! Amit írtam Karácsony előtt Pedinek arról, hogy most már Ő is Édesanya, természetesen nemcsak neki szólt, hanem minden kismaminak! (át akartam szerkeszteni akkor az irományomat úgy, hogy mindenkinek szóljon, csak Gergő épp szólított, így inkább elküldtem a hozzászólásomat... ezt oda is írtam a végére...)

Kép

Kép


Sziasztok!!!!!!!

Virág igárem tenni fogok fel képeket!!!!!!!!!!!:):)
szuper a karitáncotok!!!!!!!!:):)Gergő a legügyesebb:):)

Dike komolyan SZ@RD le őket.szerintem meg szép neve lesz a picinek!!!!!!!!!!!!!!!!:):)

Cham anyukád ......inkább nem is mondok semmit.............rám számíthatsz ám:):)

Kati gratula a csízmához!!!!!!!!!!nekem is van sötétkék majdnem fekete és virágok vannak rajta:):)
GYÖNYÖRŰ BOGI!!!!!!!!:):)

Pedi nagyon helyesek vagytok a pároddal és a kis"kukissal" a pocakodba!!!!!!!!!:):)
a ruha is nagyon jól áll:)
szép súlya van a bébinek:):)
most már tuti így marad a baba:)szerintem fogadd el a homeós bogyókat....segít a szülésben és a tágulásban!!!!!!!:)

Brita nagyon helyesek vagytok Regivel:):)
csini kismama vagy!!!!!!!!!

Betti drukk akkor 4-re:):)

Mona szupi hogy minden rendben van:):)
nagyon szép a hordozó.....szép unisex szine van:):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mona, ja, beutaló... nálunk mindenre a védőnőtől kaptam a beutalót. Szerintem kérdezd meg tőle és majd megmondja Neked, hogy kitől kapod. Ez mindenhol máshogy megy (Mint ahogy a vizsgálatok is...) Mész kombinált vagy integrált tesztre?

Kép

Kép


Kati
A nagy bőröndben már majdnem minden megvan, bár még a szoptatós melltartókat elkevertem valahova, úgyhogy azt még meg kell keresnem. A kicsi kézitáskába, még semmi, papírok, papucs, egy hálóing, törcsi, kb ennyi. Az a szülésre kell. Még a házassági anyakönyvi kivonatot is le kell másolnom. De időben vagyok még, igaz nagyon erős görcseim vannak néhány napja, de azért még 3-4 hetem tuti van.

Mona
Nekem a védőnő írta az összes vérvételre a beutalót. Illetve az AFP-hez a doki írta rá a dátumot, és a pontos terhességi kort. De a többit mind a védőnő töltötte ki.
Vendég
 


Köszi a dicséreteket!

Kati, dehogy sértődünk meg!
Én úgy vagyok vele egyébként, hogy ha van egy kis "plussz" pénzem, akkor veszek valamit a Babának, és akkor nem kell egyszerre sok pénzt kiadni. Most is kaptam karácsonyra pénzt és abból vettem :) Inkább Rá költöm, mint magamra :)

Virág a kombinált teszt, az ami kötelező a 12. héten??? Az uh. + vérvétel???? Vagy rosszul tudom? Én még nem igazán tudom, hogy melyik vizsgálatnak mi a neve!

Kép
Kép

Moncsi
 
 


Rita, ha itt házasodtatok össze Győrben, akkor nem kell a házassági anyakönyvi kivonat másolata. nekem is csak be kellett diktálnom a házasságkötés dátumát. (Azt mondták, hogy a győri házasságkötésekről a dokumentumokat itt helyben le tudják kérni számítógépen keresztül, így nem kell igazolni másolattal.)

Mona, a kombinált teszt nem kötelező, ez szűri a Down-kórt meg az Edwards kórt. Itt nálunk fizetős volt (9000 Ft), de van ahol ingyen is megcsinálják. Ez áll egy uh-ból + egy vérvételből.
Neked ez lesz az első vérvételed??? Vagy volt már?

Kép

Kép


Jó reggelt!

Mostanság mindig én nyitom a napot! :lol:

Na, Kati! A sírásra a válaszom éppen ugyanez volt a férjemnek! Szóval, ebben is kezet foghatunk! :wink:

Csillag! Én sem sértődtem meg, tudjuk, hogy csak poénkodtál! Én amúgy nyugodt szívvel vásároltam volna már az elején is, de Zoli nem akarta, és én ezt elfogadtam. A leges legelső dolgot-egy kis zoknit- a 13.héten vettem, hogy végre legyen már valamije ennek a kis drágának. Aztán amikor félidősen kinéztem a babakocsit és meg akartam venni, szinte az egész család kikerekedett szemekkel nézett rám, hogy mit gondolok én. Na, az akkor rosszul esett. Főleg, az állítólagos vallásos anyámtól. A fejéhez is vágtam, hogy a vallásos emberek nem babonásak. Na, mindegy, túl vagyunk rajta.

De! Mona! Én teljesen azon a véleményen vagyok, ha baj lenne, akkor az megtörténik ha van vmije a gyerkőcnek, ha nincs. Ez aztán tényleg nem ezen múlik. Viszont egy kismami nem gondolhat arra, hogy baj van! :wink: Nekem is tetszik a hordozó, és a színe is. Nyugi az én babakocsim meg kék-szürke! Na és? Inkább eltologatom a lányomat egy kék babakocsiban, mint a fiamat egy rózsaszínben. Szóval a zöld hordozóról ugyanez a véleményem! :wink: A beutalót nekem is mindig a védőnő adta. Egyedül az AFP-nél volt másképp, de az csakis azért, mert én egy másik városba járok dokihoz és ott is fogok szülni, és akkor a dokim ragaszkodott hozzá, hogy azt ott vegyék le. És én is úgy tudom, hogy fizetni kell a kombináltért, de nálunk nem kellett, csak akkor kellett volna, ha meg kellett volna ismételni!

Nita! Már hiányoltalak! Köszi a tippet a homeosról, elfogadom, és nagyon jól esik, hogy Csillag felajánlotta! Bízom benne nagyon, csak jussak át Szekszárdra, ha beindul a dolog... :oops: :lol: Zoli tegnap meg is kérdezte, hogy mikortól kötelező neki kocsival járnia dolgozni? Annyira aranyos volt. Mosolyogtam egyet, és mondtam neki, hogy mire én összecihelődöm, már itt lesz biciklivel is! :lol:

Brita! Nálad Regit 30hetesen mennyinek mérte a gép? Mert én nem szeretnék nagyobb babát mint 3-3,30kg, majd idekint szépen megnő! Persze, tudom, hogy ez nem kívánságműsor, de elég lesz elsőre egy akkora babát is megszülni. :roll:
Most milyen éjszakád volt? És a görcseid mensi jellegűek? Vagy ezeket hívják jóslónak? Az én dokim is kérdezte tegnap, hogy vannak-e görcseim, mondtam, hogy nincsenek. Még a keményedések is lecsökkentek napi 2-3db-ra, amióta a Magnerotot szedem.

pedi
Kalocsa
 
 


EdesViragSzalaim!

Jajjj, de jo volt olvasni ezt a sok mindent igy ehhhhgyomorra! Jo sokat es sokfelet irtatok! Bogi orul ennek! :D :D

Virag, szupi a tanc, Gergo annyira jooo!! Ugy nevettem amikor meglattam. Meg amikor Te hirtelen bevillansz a kepbe! hehe! Figyu mar! Otthon hanyadik heten csinaljak ezt a vervetel+uhu dolgot Down es Edwards-ra? Otthon is a 12. heten van? Itt igen. Csak kerdem. Ha mar tema akkor felvilagosodjak! :D
ES hogyan telnek a napjaid unnepek utan? A korhazi "latogatasokat" nem irigylem Toletek.:( DE ezen kivul, jol vagy, vagytok? Szilveszter, 4esben? Szupersag volna ha az az ize tenyleg tavozott volna Gergoci picike testebol! Drukkolok!

Kati, cuki a kis Bogesz!:) Olyan edes! Nekem anyja is! Bar a ferjed Te ismered jobban en csak Teged lattalak itt fotokon de en latlak az arcaban!
Koszonom kerdesed, megyek majd hozzad, megyek am!:) Megyek Katizni es Bogizni!:):):):) Egyelore passz, hogy mikor. Januarra terveztuk de mivel minden nap dolgozom ezert ez felejtve. A februart meg nem tudni de inkabb marciusban mennenk mert februarban mar 2 eve nagy ho volt es beragadtak a gepek, toroltek sok jaratot es nem szeretnek nem visszajonni, nehogy az allasom banja. Mar most januarban kezdik az Olimpikonok a felkeszulest az Olimpiara ezert nagy hajtas lesz.:(:( Marciusban remelem kapok szabadsagot. Es akkor Bogi is nagyobb lesz mar!:) Jobban meg merem fogni Ot!:):) Veled mi ujsag Katocam, jol vagy? Pocak?

Rita, nagyon szep es csinos kismami vagy. NEKEM annyira egyformak vagytok Pedivel...nemtom miert de meg alakra is olyan, olyan hasonloak vagytok. Remelem ez nem baj, hogy leirtam de na, oly` helyesek vagytok mindketten Nekem.

Mona, sztem nagyon szuper a hordozo! Es tudod mi a legfontosabb? Hogy Monas! Olyan Mona hordozo! Nagyon illik hozzad, teljesen a Te stilusod! Annyira jot valasztottal, jobbat nem is talaltal volna. Teljesen illik Hozzad es a Ferjedhez is tok jol el tudom kepzelni. En is fogok vasarolni ez tuti. Nem ezem mulik semmi. Es a Ti babatok kivetelesen kulonleges korulmenyek kozott fogant, nem lesz semmi gond, nagyon jonni akart!

Pedi, halali csaj vagy abban a ruciban! Es szep a poci! Te is! A ferjed edes pofa! Zolcsika!:):) Te mit csinalsz a napokban? Szilveszter? Tesod jol van? Gratula a fejveghez! Mar tuti igy marad! En mar szuletem, nekem elhiheted! :lol: :lol: No, de viccen kivul, drukkolok, hogy igy is maradjon, nade nem hiaba vette be del fele az iranyt!:)

Bettike, izgi nagyon, hogy hamarosan edesanya leszel! Ugy varjuk mar itt a nagy hirt! Es ha elobb elindul, akkor is csaszi lesz?

Csajok! Az egyik ismerosom most 6. honapos terhes, otthon, es 35. elmult. Es azt mondta neki a nogyogyija, hogy csaszarozni fogja mert 35. felett elso babat veszelyes siman szulni. Ezt meg soha nem hallottam! Es nemtom de en ebben nem hiszek. Es olyan...hulyesegnek tunik. Tudtok errol valamit??

Bocsi, hosszu lettem.
Vendég
 


Sziasztok!

Kati:nagyon cuki Bogi baba :D

Betti:húha,jövőhéten lesz a nagy nap? :shock: de jóóó :) nemsokára kezedben tarthatod a kisfiatokat :D

Mona:szupi a hordozó :wink:

Ma töltöttem be a 29.hetet,ennek örömére reggel felkelés után hánytam,mint a régi szép időkben :lol: már hiányzott,komolyan :lol: :lol: :lol: :lol:

Ki hol tölti a szilvesztert?

Pusszantás :lol:
Vendég
 


Bogi:szijjjja :D 1percel előztél meg az írással :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


köszönöm lányok a drukkokat,nagyon jól esik :)

pedi

szépen hizik a te picid is :)

csillag

talán igy jobb,legalább tudom biztosra h mikor fog kikerülni ebbe a hideg világba.szülés megindulása meg bizonytalan,mert kitudja meddig huznám.


nem tudom mennyire lesz energiám utánna irni smst,de a blogomba ir majd egy csaj és ha más nem akkor ott olvashatjátok a hireket.azért igyekszem Katinak is irni.

KépKép
 


Cso Mia!:)

Hogy vagy? Rokat leszamitva!? Tomcsika?
Vendég
 


Cham, meg Neked annyit, hogy az en anyam is ilyen pedig meg gyerekem sincs. Multkor teszteltem az oreglanyt, mondom neki, hogy "lehet terhes vagyok" erre O: "jajj,dehogy vagy terhes" na, szoval tanulsag, nagyivben lekakalni azt, ki, mit gondol, akar es mi a velemenye! Az a fontos Te mit szeretnel, nem az, hogy anyaink mit akarnanak! Ha nem segit, nem segit, lelke rajta. Ha pedig az a velemenye, ami, azzal sajna nem lehet mit tenni, mint tul lepni ezen az egeszen mert maga sem tudja mit beszel csak mondja gondolkodas nelkul. Lehet mar megbanta. O csak azt szurte le hirtelen, hogy neki tobb "munkaja" lesz ha vigyazni kell a gyerekekre mert suliban vagy. Le fog higgadni es atertekeli a helyzetet. Ha meg megsem akkor sem all meg a vilag. Nem szep dolog amit mondott tudom jol de Te mar 3xos anyuka vagy es a mi anyaink az elo pelda szamunkra, hogy milyenekke ne valjunk soha! Egyebkent sem lennenk olyanok, mint Ok, se Te, se en de ezen huzasuk altal csak meg jobb emberre es anyava valunk! Ez igy van!!! Es ez lebegjen a tudatodban!
Ha pedig megsem szall magaba (anyambol indulok ki mert O aztan nem szokott), akkor egyik fuleden be, a masikon meg ki amit mond! Nem szabad lelkizni rajta mert felemeszt es erre meg aztan vegkepp semmi szukseg. Had` mondja. En mar ott tartok, hogy amikor a hulyeseget fujja, mint legutobb is, hogy minek nekem diploma mert annak erdemes csak tanulni akinek magasabb kategoriaba esik a fizuja, mint pl. unokatesom akkor en mar csak annyit mondok, igen anyu, igazad van, tok felesleges volt tanulni, semmi ertelme. Tanuljon csak az aki E kategorias lesz, en meg ja, maradjak hulye! ahhh, nem komplett az en anyam sem am, de mar....pffff...engem aztan fol nem huz, nem engdem Neki mert ebbol taplalkozik allitom! Olyan energiavampir vagy mi a szosz!
Vendég
 


Bogi: köszi kérdésed vagyogatok, vannak napok mikor észre sem veszem hogy kismama vagyok,de vannak olyan napok is mikor szenvedek,semmi se jó,hisztis vagyok és aludni sem tudok,mert hol itt szúr hol ott kényelmetlen az alvás!És mikor elbírnák aludni,akkor meg a kislányom nem hagy :lol: Álltalában éjjel aktív,na meg észrevettem hogy a melegfrontra nagyon betud indulni,húúú olyan kis hiperaktív akkor egész nap,nem is pihen,egész nap pörög,még éjjel is!Hidegfrontnál meg kis nyugis :D
Hát ezek vannak :D Te jólvagy?
Vendég
 


Ja Tomcsi :!: Jólvan,elvan,élvezi a téliszünetet :D 3napja sikerült levágni a haját,de végigsírta a hajnyírást :D hú de nemszereti,aztmondta ő nemakarja levágatni a haját,ő kislány akar lenni,de a kukiát ne vágjuk le :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nem semmi egy pasi,dobok 1képet róla :wink:

Kép
Vendég
 


Hoztam nektek egy 29 hetes pocifotót :D van ám egész alakos kép is,csak tesómnál,majd küldi valamikor és akkor megmutatom! Kép
Vendég
 


Mia, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tomika aranykopesei! :lol: :lol: Csucs ez a gyerek! :lol: Es milyen helyes! Aranyos kisfiu nagyon!

Hizni Te sem hiztal semmit csak a hasad nott meg jokorara. Csinos vagy nagyon. Az egesz alakos fotot az varom nagyon, ezer eve nem lattalak!:):) Utoljara akkor mutattad meg magad amikor frizkod lett uj!:)
A nem tudni alvasnak nem orulok de Te is mar az finishben vagy. Finish utan sem fogsz aludni, ne agggodj :lol: csak akkor mar nem azert mert hol szur, hanem mert valaki oaaaaa!:):)

Szilveszterkor otthon lesztek?

Velem? Koszi, elvagyok.:):) Megvagyok! A szo szoros ertelmeben. Kezet is fogok Nikaval!:) 2 napja jott meg de nem baj, lesz ez meg igy sem!:):):) Ezt leszamitva kiralysag van! :D
Vendég
 


Pedig híztam ám 6kg-ot :shock: :D
Nemalvás,hát igen én már készülök arra,ha megszületik Lili,akkor majd éjjel fentleszünk sokat,mivel ugye éjjel aktívabb és aztmondják születés után is akkor lesz aktív,nemtudom...
Valakinek van erről tapasztalata?vagy hülyeség?

Szilveszterkor itthon leszünk csak mi 4-en :D nem kívánkozok sehova sem,hozzánk viszont jönni akarnak,de áááááááááááááá :shock: semmi kedvünk hozzájuk,apa volt munkatársáék 2rossz,de nagyon rossz gyerekkel,áhh köszi nemkérünk belőlük most :!: olyan erőszakosak ám, mindenáron jönni akarnak,meg hogy mi lesz a kaja ezzel jönnek :twisted: hát semmi,mert nem leszünk itthon nekik,menjenek oda ahova akarnak :!: Valahányszor eljönnek csak a kárt csinálják a gyerekek,tönkreteszik Tomi játékait,meg szétszórják az egész lakásban a kaját,üvöltenek,szétpakolnak áááááááááááááá!
Nem szólnak ám rájuk,mindent rájukhagynak nem nagyon törődnek velük :!: olyan furák nekem :!:
Szóval nekem ne jöjjenek ide szilveszterezni!

Sajnálom pirit,de így van lesz ez még így sem,majd az új év meghozza a babát!Sokat szoktam rád gondolni,mindig szorítok hogy mielőbb babás legyél te is! Az is leszel hamarosan,én tudom!!!

Ti szilveszterkor hol lesztek?
Vendég
 


Csillagvirág
A védőnő szerint kell a másolat. Nyúlon házasodtunk, (semmiképpen sem tartottuk volna Győrben az esküvőt, itt ismerünk mindenkit, papot, anyakönyvezetőt, éttermet, stb).

Pedi
Reginél nem volt súlybecslés, és 32. hetesen voltam, akkor azt mondták átlagos. De most Zalánnál volt becslés, ő menzesz szerinti 31+2 napnál 2160 g volt (az nem kicsi), ilyenkor még csak úgy 1500-1700 körül vannak. És az uh-os nő, meg a doki is megjegyezte hogy elég nagy. Sőt az uh-on azt is mondták, hogy hosszú baba.
De nyugi, első baba általában kisebb, az orvosom szerint a másodiknál kicsit többre számítsak súlyban.
Meg én is majdnem 4 kilóval születtem, és 58 centivel, szóval talán csak az én génjeimet örökölte. És akkor remélem dús fekete haja lesz, mind nekem. :D

Bogárka
Nem baj, hogy leírtad, van hasonlóság a tünetekben, és alkatban is. Mindketten vékonyak vagyunk, csak Pedinek kb fele akkora hasa van mind nekem. Nagyon kifelé nő a hasam, máshova nem is híztam, de nagyobb a pocim, mint Reginél.

Mia
Háát az utóbbi időben engem is gyakran kerülget a rókakoma. Mint az első hetekben. Pedig alig eszem valamit, meg édességet is negyedannyit, mint amúgy az ünnepek alatt szoktam. A gyomrom is annyira nyomja, aludni csak fájdalmak közepette, ez így megy már 3 napja. Most nagyon nyügös vagyok, jobb lenne ha január közepénél tovább nem kellenne szenvednem, tudom gonosz kijelentés, de ma reggel olyan gyomor-hasgörcsöm volt, hogy alig bírtam menni.
Szilveszterkor mi sem megyünk sehova, ne is jöjjenek! Abszolút megértelek. Már akkora vagyok mint egy bálna, semmiben nem érzem jól magam.
Csak az itthoni bő gatyáimban, és polóimban, más minden szorít. Illetve még a kismama cicanadrágom kényelmes, azt hordom mindenhova.
Vendég
 


Mijja, megyunk mi Hozzatok! Se gyerek, se kaja kerdes, csak iszunk!:) Marmint Te csak teat!:)
Elhiszem, hogy idegesito ez a csalad! Jol teszitek ha nem invitaljatok meg Oket. Senkinek nem hianyzik a feszelyezettseg es az, hogy ugy toltse az estet, hogy hata kozepere kivanja az egeszet. Es tudod hogyan mondjak, amilyen az eved utolso napja, olyan lesz az egesz jovo eved! Szoval keruljetek el Oket messzire!:):)
Vendég
 


Brita: hú szegény,biztos rossz lehet :roll: Na a nyűgösségről én is tudnák beszélni :roll:

Bogárka:oké gyertek :lol: :D :D :D :D Titeket szívesen látlak mindig :D
Én majd jól beteázok,ti meg jól bepiáltok :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Persze főzök is, lesz kaja meg minden :D

Nemis arról van szó,hogy nem főzök csak érted,ha az embertől 100-szor megkérdezik mi lesz a kaja,(ráadásul most olyan időszakomat élem,hogy mindenre ugrok),és erőszakos stílussal,mert ők úgy gondolták,hogy csinálok vagy 10fajta menüt,hát a ló....kakit! :twisted: Olyan idegesítő egy banda,és olyan buták is,jajj az ember haja égnek áll tőlük :twisted:
Egyszer találkoznod kellene velük,már anyósom is lehülyézte őket,őt is felhúzták idegileg mikor 1szer találkoztak...

Nekünk azt mondták,Tomi azért "gyámoltalan" mert nem adunk kést a kezébe :shock: Hát basszus nem is adok neki kést :!:
Meg azt mondták az oviban úgyis késsel esznek majd,na persze ezek hülyék!Még az oviban azt is megkérdezték villával szokott e enni,mert azzal fognak majd enni,nem hogy késsel érted...
Mert ők a 3éves gyereknek odaadják a kést,és mi meg nemadjuk oda Tominak!
De nemcsak evésnél adják oda,hanem a gyerek el is viszi az asztaltól,mi csak néztünk mikor náluk voltunk! :shock:
Meg a kiskölök mindig veri a hugát,multkor vérzett a kislány orra úgy megverte,de szerintük csak "játszottak". :shock:
A kisgyerek 4éves lesz és nem beszél,már szóltak az oviban is nekik,hogy elküldik valahova kivizsgálásra,de szerintük az ovónők a hülyék,és ők nem viszik sehova a gyereket!meg még cumizik a gyerek,szóval elég furák... :roll:
Ez csak pár dolog amit írtam,ne haragudj hogy leírtam,de jól esett kiírni magamból!
Vendég
 


Ja és direkt nem szoktatják le a cumiról, mert "majd elhadja" :shock:
Meg télen a gyereket 1szál pulcsiba hozták be a kocsiból,csak néztem,mikor kint minuszok voltak :!:
Nemtudom,lehet az én gondolkodásommal van baj,de nekem teljesen más a felfogásom.Nekem ez sok(k) :!:
Vendég
 


Tominak olyan kést szoktunk adni ami recés,nem az a nagyon éles! Mostanában és nem mindig,és csak akkor ha mi is ottvagyunk!

Még hogy gyámoltalan Tomi, hát elég durva beszólás volt! :shock:

Ne haragudjatok,de muszály voltam leírni :!:
Vendég
 


Betty: úgy izgulok értetek:) annyira jó hogy pár nap és babázol :):):):)

Pedi: a nevek jók lesznek nekem is tettszenek :) szupereek a méretek :) már neked sincs sok hátra :) de jóóóó és szerintem sem fog már elforogni :):):)

Mona: amikor én terhes voltam akkor még az elején a védőnéni adta a beutalót de közben változott és szerintem azóta nem.szóval a dokitól kell kérni a vérvételre mindenre a beutalót legalábbis itt nálunk
szupi a hordozó :)


Bogi: valamennyi igazság van benne.engem mondjuk nem a korom miatt császároztak mert simán megszülhettem volna simán ha ki akart volna jönni az uraság.De hallottam már én is hogy az idősebb anyukákat császározzák.
fogom a kezedet :) virtuálisan és majd együtt babásodunk :):):)


Mia hányás huss el :):):) neked sincs már sok hátra:)
Tomika nagyon édes és a dumája na azért majdnem dobtam egy hátast :):):):)nagyon szépen gömbölyödik a pocid :)

nekem Gergővel már a gép 36 hetesen 4300 g-ot mért aztán született majd öt hét múlva 4150-el

szilveszter itthon lesz apával :) gyerek alvás mi meg csak elmúlatjuk az időt valahogyan :):):) pezsit már vettünk :)

nika70
Salgótarján
 
 


mia: jól tetted hogy elmondtad kicsit talán meg is könnyebültél:)
4 évesen nem beszélni az már gond
inkább orvoshoz kéne vinni azt a gyereket. a te fiad meg nem is gyámoltalan.nem attól lesz vagány egy gyerek hogy kést adunk a kezébe.az én fiam sem használ kést itthon mégsem gyámoltalan sőt még pisztoly vagy ilyesmi játéka sincs

nika70
Salgótarján
 
 


Nika:igen megkönnyebültem :D Jól esett kiírni magamból :!:

Elmulatjátok az időt mi???hehehe :lol: :lol: :lol: :lol: fantáziám beindult :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Mia, az jo, hogy kiirtad magadbol! Ezek az emberek nem a Ti tarsasagotokba valoak! Sajnos azt nem veszik eszre, hogy nem az emberek hulyek, hanem ok allnak furcsan a dolgokhoz. Mindenesetre jol megtalaltak egymast, a ferj es a feleseg. A gyerekeiket nem sajnalom, sokkal inkabb azokat akikkel kapcsolatban kerulnek majd. Osztalytarsak, kollegak, baratnok..
Tudom, hogy fozol..foznel..TE!:):) Azert irtam, hogy se fozes, mert en aztan el nem varom, hogy etellel varjal! Nem ez a lenyeg!
Na, fel a fejjel csaje! Az ilyen embereket szelektalni. Nehezen leepithetoek de elobb-utobb veszik a lapot. Szerintem egyebkent sincsenek barataik.
Vendég
 


Tomika pedig igenis klassz kissrac! Nehogy mar felhuzd magad ket ilyen oktondi ember bugyuta velemenyen!:) :wink:
Vendég
 


A legnagyobbat nem is írtam!

Adtam nekik babaruhákat kölcsönbe,mert anno megsajnáltam őket,nemvolt pénzük ruhára,mondom válogatok pár ruhát össze!és 2hete visszaadták.

Nem hittem a szememnek :shock: koszosan, elszíneződve, tök gyűrötten mintha a kutya szájából szedték volna ki,a fehér bady besárgulva,hát mondom ilyen nincsen :shock: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Nagyon mérges voltam,mert én nem így adtam oda! Az én hibám,nem kellett volna odaadni,nagyon naív voltam!
Nem tehetek róla hogy jószívű vagyok! Aztán nem adtam ruhákat már,ők megint sírtak nincs pénz ruhára,de megálltam hogy ne adjak!
Hát mit csináltak???na mit????
Eljöttek úgy,hogy nem hoztak másik ruhát a gyerekeknek,persze a gyerek leitta,leette magát!mit csináljanak?én adtam ruhát hogy átöltözzön!Így hordák el Tomi ruháit...annyira pofátlanok! De rájöttünk erre hogy direkt csinálják,és utána már nem adtam ruhát!
Aztán jöttek legközelebb és Tomi ruhái voltak a gyereken,és a csaj azt mondta most vette őket!Jó mi?
Vendég
 


Nika, itt vagy meg?
Na, mindegy. En total ugy emlekeztem, hogy Te nem csaszaros vagy. Szoval az idosebb:):) noket csaszarozzak. Vegulis mindegy. Tulelem!:)
Vendég
 


Bogárka: barátaik nincsenek,jól írtad!
Rokonságukkal mindenkivel haragban vannak,szülőkkel évek óta nem beszélnek!
Velünk akarnak "barátkozni" úgy,hogy közben lenyúlnak ott,ahol tudnak!
Hányszor adtunk pénzt nekik,hányszor...
Amíg a csaj korházban volt(szülés előtt 1hónappal befektették)
addig minden nap,én vigyáztam a másik gyerekre,minden nap! És még egy rohadt köszönömöt sem mondtak,még annyit sem! Most jöttünk erre rá,hogy milyenek,bánom azt a napot mikor megismertük őket!
Vendég
 


huuuuuuuuuuuu, Mia, ezek az emberek mar nagyon messzire mentek! En azt mondom ha teheted ne allj szoba veluk. Magadnak teszel a legtobbet es a legjobbat ha kerulitek oket. Tudom ezt Te is tudod csak hatha irom is ezzel megerositem benned azt, hogy a legjobb lepes, ha iktatod Oket! :wink:
Vendég
 


Bogárka:igazad van,rajta vagyok az ügyön :!:
Vendég
 


Sziasztok!

Bogárka! Szerintem nem törvényszerű, hogy 35év felett császároznak, ha elsőt szülöd, én ilyet még nem hallottam. Szóval, van esélyed a sima szülésre nyugi! :wink: Köszi a kérdést, tesómék jól vannak. Most náluk, kari után hatalmas akciók vannak, így aztán most mást se csinál, csak vásárol. (Na, ezért nem kell neki gyerek, mert akkor nem marad magára. :oops: ) Mondjuk én ezzel csak jól járok, mert Ő megvesz mindent az enyémnek. Azt mondta a múltkor a sógorom, hogy nyugi az övéknek úgyse kell visszaadni, mert nem lesz. Ők meg azon lesznek, hogy az enyémnek meglegyen mindene. Ám legyen, én nem ellenkezem! :lol:

Képzeljétek! Ma nagyon jól indult a napom, a postakocsi házhoz hozta a pizsiket, amiket tesóm küldött, és már teljesen azt hittük, hogy nem fog ideérni. Ugyanis ezeket légipostával küldte, a babholmikat meg hajóval, és azok már több mint egy hete itt vannak. Na, a lényeg, hogy ideértek, és szuperek. Majd dobok róla képet. A felső része pamut, az alja pedig flanel. Tervezem, hogy a szürkét a kórházba is beviszem.
Egyébként, én ma egész délelőtt a várost jártam. Husit akartam venni, de nem volt, el kellett volna intéznem a boltnak a nyitva tartás változást, de a polg.hiv.ban alig dolgozik vki. Viszont a bababoltban sikerrel jártam. Felvettem a Felicitas csomagot, jaj, annyira örülök neki. Kaptam cumikat, Aventes poharat, fogkrém mintát, meg egy csomó prosit. Hát, csajok, hogy az a cumi milyen pici. Istenem, el sem tudom képzelni, mennyire mini lesz ez a kis manóm!
Szegény Zoli ma szinte egész nap a beépített szekrényt csinálja, utána még az ágyat is össze kellene raknia, de szerintem az csak holnapra marad, mert ma még kocsonyát fog főzni.

Mi is itthon tervezzük a Szilvesztert, és amióta együtt lakunk, ez lesz az első 2-ben. Azért készülök egy csomó kajával. Sütni akarunk csülköt(amit végül du-án mégis sikerült beszerezni), nyújtok egy pár fajta rétest(édes-sós túrós, káposztás, almás-diós és grízes-cseresznyés, mert a meggyet nem szeretem). Meg megfőzöm a lencselevest is még pénteken, hogy szombaton ne kelljen mindjárt főzéssel indítanom.
Most mindjárt kezdek takarítani, holnap pedig sütni szeretnék egy-két édes és sós apró sütit.

Mia! Az én gyerekem is két napja lustika. Az ünnepek alatt annyira mozgékony volt, most meg alig alig bök egyet egyet. De a hullámzások most valahogy elmaradnak. Biztos nála is az időjárástól függ. Ami az éjszakai ébredést illeti. Nyugi! Egyáltalán nem igaz, hogy amelyik gyerek éjszaka aktív, az születése után is az lesz. Van egy ismerősöm, mindkét gyermeke rendkívül aktív volt a pocakban és mindkettő szuper jó alvó. 6hetesen végig aludták az éjszakát. Meg itt a babaneten felül van az a várandós naptár, és az is írja(éppen a 31.hétnél), hogy ez nem így van. Ja, és Tomi annyira helyes ezen a képen! Neked pedig még mindig hatalmas a pocid! Te viszont tényleg vékony vagy, a 6kg az nudli!

Nika! Örülök, hogy Neked is tetszenek a nevek! :wink: Gergő mivel tölti a téli szünidőt?

Brita! Köszi, akkor még bízom benne, hogy nem lesz nagy baba. Téged viszont nem irigyellek. Azért, ha Zalán is akkora lesz, mint Te, akkor nem biztos, hogy meg fogod tudni szülni simán, nem?! Vagy a dokiddal erről még nem volt szó? Vagy Te gyorsan tágultál Regivel? Bár az is igaz, hogy többektől hallottam már, hogy hiába nagyobb egy baba, ha gyorsabban jön, akkor a kisebb is legalább annyira tud fájni, ha nem jobban! Azért szurkolok Neked, és kitartást! Én is nagyon lobbanékony vagyok az utóbbi időben. A családom meg is jegyezte, hogy hisztis vagyok, de az én drága szerelmem olyan aranyosan kipártolt. Mondta nekik, hogy csak a hormonok dolgoznak bennem, és ezt most viseljék el tőlem! Én meg annyit fűztem hozzá nekik, hogy most kihasználom, hogy mindenki körülöttem ugrál, 10hét múlva már a kutyát nem fogja érdekelni, hogy velem mi van, majd csak a gyerekre lesznek kíváncsiak. Erre anyósom egyből visszakérdezett, hogy hogy mondhatok ilyet és hogy Ő kikéri magának! Igenis én is fontos lesznek, na, majd meglátjuk!

pedi
Kalocsa
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!

Mona akkor megveszed azt a szép hozdozót:)?
ahogy Pedi is írja a baj így is úgy is bekövetkezik ha akarjuk ha nem!!!!!!....

Barninál a 16.héten megvettem a babakocsit.......:):)

Pedi annyira jól esik hogy hiányoltál!!!!!!:):):):)
a homeót tudod hogy a 36.héttől kell szedned?!:)

Mia nagyon helyes kis pasi Tomika:):)
nagyon szép a pocakod......csinos vagy ám:):)
nem semmi az a család.....tényleg nagyoon erőszakosak .....meg ez a késes dolog..........majd történik ne adj isten valami baj azt akkor majd fogják a fejüket.........idióták!!!!!!!!!!!!!!

Pedi amit kaptál cumit azt főzd majd ki és vidd a kórházba...én bevittem Barninak.....akkora volt a szájába.......de most meg már olyan picike...de eltettem emlékbe!!!!!!!!!!:):)
KÉRLEK KÜLDJ NEKEM TÚRÓS RÉTEST!!!!!!!!!!!mazsola nélkül:):):)
köszi!!!!!!!!!!!:):):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita! Nyugi, én is utálom a mazsolát, úgyhogy azt eleve nem teszek bele! Hát holnap után ilyentájt, ha kinyitod az ablakod, már szerintem ott lesz a rétes! :wink:

Bogárka! Még annyit akartam írni Neked a Britával való hasonlóságra, hogy lehet, hogy hasonló a testalkatunk, de ahogy Brita írta neki a pocija nagyobb, szerintem nekem meg a melleim! :evil:

Amúgy Brita, én is nagyon szeretném, ha lenne hajacskája a picuromnak, hát ebben eddig Bogi baba a tuti befutó, irigyirigyirigy! :oops: :oops: :lol:

pedi
Kalocsa
 
 


jaj Pedi köszi....már most is nyitva az ablak ám:):)
lehet hogy a te babád is hatalmas hajjal jön világra..........
Máténál uh-kon sose látták a haját.....és végül hatalamas fekete hajjal jött ki:):)

Kép
ilyen volt Máté.......:):)

Kép

Barnika meg kevés hajjal született:)):

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: