Új privát üzeneted érkezett!

Szia,

Igen már nagyon nagy legény, úgyhogy épp ideje lenne egy újabb csöpségnek... :)

Én Miskolcon szültem -akkor még ott éltünk-, de ha most terhes leszek Budapesten fogok.
Sajnos a korábbi szülésemmel kapcsolatban nincsenek túl jó élményeim és tapasztalataim, remélem most máshogy lesz (ezért meg is teszek mindent). Azt hiszem mostanra itt pesten sikerült megtalálnom a megfelelő orvost és ha úgy alakul a Telkiben szeretnék szülni mert ott dolgozik.
 
 


Pepper: Hú de ismerős :) Az én lányom is ezt csinálta még tavaly! Csakis babakocsiban tologatva aludt el. De mióta egyszer alszik, azóta jó a kiságy is. Mondjuk beletelt egy kis időbe, amíg megszokta.

Drika: üdv köztünk :)

Én még nem tudom, hogy ez a hónap sikeres volt-e, majd 20-a körül kiderül. Hú, de messze van az még :roll:
 


Sziasztok! lehet még csatlakozni???
Mi is 2011 végére tervezzük a kis tesót leginkább a lányom szeretne nagyon, bár nekem sem lenne ellenemre :).
Nem tudjátok most a gyed, gyes rendszer hogy működik? Végül megváltozott vagy maradt a 3 év gyes?
Vendég
 

 
 

Hű, mennyien lettünk! Sziasztok!
Egy kicsit be voltunk havazva, és délelőttönként futottunk ide-oda, így alig tudott aludni, aminek az lett az eredménye, hogy ilyenkor egy kis sétával a karomon elalszik és mehet az ágyba - ez így szupi lenne :D Meg tudnám szokni :lol:

Én úgy tudom, hogy még nem döntöttek, arról hogy a Gyest visszaállítják 3 évre, de szó volt róla. Azért jó lenne, mire megszületnek a babák, már minden a régi lenne.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Bacsbern: üdv köztünk :)

Én sajnos tuti nem kapok gyed-et a második után :(
 


Én úgy hallottam hogy már ORBÁN visszaállította :lol: majd utánnanézek én is :wink: tavaly Nellus is sokszor babakocsiban aludt el a jó levegőn én is hagytam kinnt ott olyan jókat szunyókált :lol:
Bacsbern: szupi hogy te is csatlakoztál közénk :D hány éves a lányod?


Erzsébet
A lányom 3 éves múlt.
Köszi a gyeses reagálásokat.
Köszönöm a szíves fogadtatást, megyek mert felébredt a lányom és vissza kéne altatnom mert beteg most itthon vagyunk beteg állományban .
Vendég
 


Bacsbern üdv itt!
Szerintem sem változott még meg semmi, de ígérték, hogy fog. Mondjuk nem tudom mit csinánék, ha 1 év után csak gyes lenne, remélem mire oda jutunk addigra visszaáll a régi rend.
 
 


Bacsbern: hát igen sokan mondják hogy úgy menjek én is vissza dolgozni hogy amikor megy oviba akkor vegyem ki a maradék szabikat, mert a barátnőm iker gyerekei is két napig jártak oviba és máris betegek :oops:


Szép hétfő reggelt!
Annyira jó idő volt hétvégén, hogy mindkét nap kirándultunk, szuper jó volt, a kisfiam pedig a jó levegőtől úgy kidőlt, hogy éjszaka egyszer sem kelt. Remélem nektek is jó volt a hétvége.
Erzsébet: nálunk is úgy kell csinálnia mindenkinek, hogy papíron már dolgozik, de az elmaradt szabadágokat ki kell venni, ami nálunk 3 hónap kb. ami összegyűlik 2 év alatt, mert oktatási szabadságunk is van évi 15 nap a normál 20 nap mellé. Tényleg jó ez, elnézve, hogy mindenkinek lebetegszik a gyereke az ovi elején.
 
 


Sziasztok!
Hát gyönyörű idő lett! A hétvégén kertészkedhettünk, már ha a kerítés festés bele tartozik. Panka is annyira élvezte a jó időt, hogy már pár napja majdhogynem 8-kor kell fel.
Ma meg lementünk de a piacra, kihasználva a szép időt, persze visszafelé nem jött egy alacsonypadlós nyavaja sem, így gyalogolhattam fel - élveztem, még jó hogy minden órában van kiírva legalább 1 alacsonypadlós busz.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu hát igen babajárgánnyal csak az alacsonypadlós jöhet szóba, én ha egyedül elindultam a kisasszonnyal babakocsival mindig volt egy két segítőkész emberke aki segített feltenni :lol: én már csak jobbára gyalog buszozok vele és irtóra élvezi apukám buszsofőr és ha a vezető ülésbe ülhet, hát ne tudjátok meg mit művel teljesen felpörög :lol:
idő: igen gyönyörű lett mi is bicigliztünk egy jót aztán meg füvet vágtam :wink: most meg megyek tanulni ezerrel mert a hétvégén vizsgázom jogból :oops: te jó ég :roll:
Pepper: nekem majdnem 3 évre való szabim van mert ahogy kiderült hogy a kisasszony a pocimban van nem dolgoztam és arról az évről is van még szabim jócskán :D


Buszozást én is kétszer meggondolom, bár ő nagyon élvezi, de néha nekünk is marad a hegynek fölfelé gyaloglás. Télen brutál volt a hóban, tiszta edzés.
Mi is tervezünk délutánra nagy sétát, játszóterezést.
 
 


mi lent voltunk mazsoretten de most nagyon nyűgös volt a drága alig tudtam tartani az órát :wink: na és kiért is kell szorítani ebben a hónapban??? :lol:


Nekünk már hétvégén jöhetnek a drukkok :P. Kinek kell még?
Mi most éppen vmi takonykórt kaptunk el családilag 1 hete változó intenzitással tüsszög valaki a családból.
 
 


Pepper dettó :twisted: kezdte apa aztán én két hétig köhögtem tegnap meg a kisasszonynak kezdett el follyni az orra meg ő is köhög :oops: ráadásul most bújik ki neki a szemfoga és irtó nyűgös el is aludt már délben még a gyümölcsleves sem kellett neki ami a kedvence :oops:
Hétvégére mennek a drukkok Pepper :D


Nálunk is fognyűg van, eddig nem jött ki egy foga sem, most viszont egyszerre 4!!!! készül áttörni, mindegyik teteje már látszik. Szegénykém.
Erzsébet: jobbulást nektek is! A drukkokat meg köszi előre is!
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok.
Mi hivatalosan a múlt hónaptól kezdtük a kistesó projektet.
4 hónap után jött össze Ricsike, meglepetésszerűen. A 3 hónapnál már késett, de nem volt baba, csak egy lúdtojásnyi ciszta, úgyhogy ezzel sürgősségi laporoszkópiám volt. Utána egyből megfogant a kicsi fiunk.
Ricsi Makón született. Császáros lett, mert vajúdás közben leesett a szívhangja. Egyébként 10 napig túl hordtam.
22 hónaposan kezdte a bölcsit, én azóta dolgozom.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Szia Rekus reméljük nálatok is hamar bekopog a gólya :D és hogy viseltem a böcsit nem volt gond? hamar megszokta? nekem is visszakéne menni januártól részmunkaidőbe ha nem jön össze a ddig a kistesó de nálunk nincs böcsi a közelben :oops: nagyon gáz az ovodáról meg nem is beszélek :twisted:
Most látom hogy szilveszteri baba volt??? hány órakkor született?


Erzsebet: A bölcsivel nem volt semmi gond. Szeret járni nagyon. Nállunk felesleges volt a beszoktatási idő. Már az első perctől ment játszani a többi gyerekkel és követte a dajkák utasítását.
Ti merre laktok? (Már ha nem gond ilyet kérdezni?)
Mi a gond az ovival?
Igen szilveszteri baba volt. De 11-kor született.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Rekus Pest megyében Gödöllő mellett :) az tök jó hogy ilyen könnyen ment, ma tesóm vigyázott a Nellusra amíg én fogászaton voltam :x tesómnak ikerlányai vannak akik Nellitől csak egy hónappal idősebbek azt mondja tesóm úgy el voltak egyszer sem mondta hogy anya :D ráadásul amikor mentem érte alig akart hazajönni, ennyit erről meg a beszoktatásról hehe :lol:


Sziasztok! Valaki fogat említett a héten :? Na tessék! Nekünk is jön a 4. Így megoldódott az éjjeli kelések körüli mizéria. Ma már kint lesz, mert nagyon nyűgös és remélhetőleg holnaptol már minden okés :lol:
Közben át kellett rendeznünk a pici lány szobáját, mert fázott és éjjel és nappal is felsírt alvás közben. A kedves építészek kisebb radiátort tettek a szobába, mint amekkora kellett volna, ráadásul a szobája nagy és északi fekvésű, most azon tanakodunk, hogy meg kellene próbálni kicserélni a radiátorát - de hát.. pénz kéne rá.

Szép hétvégét mindenkinek, mi bulizunk, mert hugom a hétvégén lesz 19 éves :lol:

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu: fogak nálunk jönnek, egyszerre 4, alul fölül 1-1 már kint van mellette meg dudorodik. Rémesek az éjszakák, 4-5x fölsír. Mi meg pont most kéne, hogy kistesót gyártsunk :twisted: szóval, ha most összejön az maga lesz a csoda, főleg a mi előtörténetünkkel.
A radiátor elméretezés nálunk is van, szerencsére a dolgozó szobában, de nagyon dühítő, 1,5 millió Ft volt a cirkó szerelés, szóval bosszantó, főleg, hogy mivel az nálunk északi oldal, egy baromi nagy szabad fallal az most még penészesedik is. :twisted:
Jó bulizást neketek, mindenkinek szép hétvégét!
 
 


lányok ne is mondjátok nálunk meg a mi hálószobánkban mindig hidegebb van vagy 2 fokkal mint elől olyan bosszantó jól kiszámolta a gázszerelő :twisted: és nálunk is penészedik az északi fal fujj :evil: Nellus is olyan nyugtalanul alszik éjjel és ha felkelek mellőle azonnal felkel ő is reggel felkeltem 7-kor nem léptem kettőt már hallom hogy - anya!!! :lol: egyeszerűen megérzi vagy nem tom :roll: felétek is hideg van? majd le fagyok ha apa hazaér mondom neki hogy gyújtson már be :D


ÁÁÁÁ de gusztustalan ez az idő!!!!!!!!!!! Fűtünk ezerrel.
Erzsébet: nálunk a tuti ébresztő ha kinyitom a kávésdobozt. Bemegyek hozzá, hét méter mélyen alszik, kimegyek a konyhába (ami nincs közel a gyererekszobához), na akkor nyugiban megiszom egy kávét, és abban a pillanatban hallom is ajjjaja-lala-baba...
 
 


Na befűtöttem már megint! Ráadásul hajnalban az eső előtt nem bírt visszaaludni - kivagyok mint a liba.
Pepper: kistesó project, hogy ment? Nekem, most még távolibbnak tűnik mint eddig, nem értem én ezeket a pasikat (túl hülye vagyok hozzáju, úgy látszik - ráadásul holnap megyek dokimhoz a cisztám miatt, s remélem megoldódik ez a problémám.

A szoba átrendezése bejött, most egész jót alszik, főleg hogy kijött a 4. foga is időközben.
Na megyek én is bepótolom az esti alvásom.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Ne is mondjátok lányok reggel fél 5-kor apja felébresztette és ő háromnegye 7-kor aludt csak vissza addig dajkáltam járkáltam vele még a kakaóját is kérte :wink: mostanában ő is elég rosszul alszik :roll:


Beu: milyen cisztád van? Nekem is volt, meg is műtötték. Azaz engem műtöttek a cisztát benthagyták mint kiderült 2 évvel később. Aztán a most már nincsen meg, a terhesség jót tett neki, az orvosom szerint.
Kistesóprokjekt: Benedek 4-5 x kelt éjjel (fogzik éd köhög), apa ügyeletes volt a hétvégén, én meg taknyos vagyok és köhögök. Gondolhatod. Már inkább a következő hónapra gyúrok. :twisted:
Hajnali kelés: nem tudom elképzelni, hogy lesz majd olyan hogy reggel 9-kor kelünk úgy családilag. Én is próbáltam szunyálni du, de az orrdugulás miatt nem nagyon ment.
 
 


Hát lekopogom a szeptemberi megfázás óta nincs ilyen, ezerrel eszem a c-vitamint, meg nekem bejött már a terhesség előtt a homeos engistol és ilyenkor azt szedem. Remélem megint sikerül átvészelni a telet.

Cisztát - vagy mit - mert konkrétan eddig senki nem nevezte nevén, már több mint 10 éve észrevette az akkori dokim, azt mondta, hogy a hüvely falon van egy váladékkal teli zsák, amit akkor ki is szúrt és ennyi volt az egész. Nos azóta vissza telt, hol kisebb, hol nagyobb, hol teltebb, hol nem és éppen e miatt, no meg a nyomás hatására pont a szülés alatt a babszemből golflabda lett.
Most a dokim, ő már az új, akinél szültem, leszívja - és nagyon bízom abban, hogy ennyi az egész, mert jelen pillanatban mást nem tudna csinálni, mivel még szoptatok és hát ha ettől nem szűnik meg, akkor megint csak császárra készülhetek... Amúgy van egy elméletem, hogy esetleg a gyógyszerek miatt lett, de mivel már jó ideje nem szedek bogyókat - minek, ha kistesót akarok :lol: talán nem jön vissza, de majd holnap kifaggatom a dokim.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Hát igen szülésnél durva dolgok tudnak történni. Remélem minden oké lesz ma az orvosnál. Én régebben azt mondtam, hogy mindegy hogy császár vagy sima szülés csak legyen baba, természetesen most is az elsődleges, hogy foganjpon meg mihamarabb és aztán szülessen meg úgy ahogy a legbiztonságosabb. De azért én is minden megtennék hogy elkerüljem a császárt. De a lényeg, hogy Te is és a baba is egészségesek legyetek.
 
 


Pepper szerintem is hát mi csak tavasszal kezdjük a próbálkozást apa pajzsmirigye miatt na még ez is :twisted:


Na a dokinál minden oké volt, ez a valami eltűntetve, januárban kontrol, hogy nem -e telítődött megint. De nagyon elégedett volt :lol:

A szülést illetően ma már nekem is mindegy, hiszen úgymond tényleg nem az a lényeg. Amúgy meg sosem tudhatja az ember, hogy mi lett volna, ha... éppen ezért is fontos az orvosban való feltétlen bizalom, hogy el tudjuk fogadni a döntését - nekem rengeteget segített ez az érzés, még a mai napig is.

Na egyenlőre minden akadály elgörgetve, várom a párom :lol:

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Erzsébet: hát akkor neked tavaszig még türelem, mi februárig kaptunk haladékot, hogy spontán legyen baba.
Beu: tök jó, hogy minden simán ment. Apával meíg hajrá!!! :lol:
 
 


Beu kapd el apát aztán hajrá :D Én is úgy voltam vele nem bántam hogy csaszi lett tervezett, mert a baba és az én biztonságom volt szemelőtt tartva, és egyáltalán nem érzem azt hogy én valamiben hiányt szenvedtem volna mert nem épp ott jött ki ahol egyébként :D
Épp most rendeltem neki egy hótaposót meg egy kétrészes overált a Vaterán basszus hideg lett ám mindjárt fog kelleni :roll:


Hát tegnap azt hittem este, hogy megfagyunk! Már elővettem a téli kabátját, de még csizmát kellene neki szereznem, de fogalmam sincsen mekkorát.
Mivel elnyűte a benti mamuszát, most egy 18-as szandit hord bent, amiből kilóg néha a lábujja, de van olyan 19-es cipő, amit kint hordunk - na ez jó, de egy másik meg nagy.
Ti hogyan vesztek cipőt, csizmát????

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Én nem vagyok rutinos cipővásárló még, valaki azt mondta, hogy a lába előtt egy kisujjnyi hely kell legyen kb. Benedek 19-eset hord most, de vettem egy 20-as hótaposót, háát a 19-es szandálhoz képest valahogy óriásinak tűnik.
Rá kell próbálni szerintem csak az a biztos.
 
 


Sziasztok!

Nállunk cipő vásárlás terén csak a próba vált be.
Minden cipő más, így sosem lehet tudni, hogy melyik méret lesz jó és melyik nem!
Én a ruhákban is ezt tapasztalom. Főleg mióta járuni kezdtünk. Azóta a pocakunk kisebb lett és úgy néz ki, hogy jó magasak is leszünk. Így nadrágból mindig egy két mérettel nagyobb kell, mint a korának megfelelő.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Nálunk Nelluslnak 23-as hótaposót vettem de most vettem neki egy 24-eset is mert nem húznánk ki vele a telet. Nől a lába mint a gomba :lol:


Igen durván nagyot tudnak nőni hirtelen, én sem vagyok biztos benne, hogy egész télen jó lesz a 20-as cipő és a 80-as overál. Mi pl. a 62-es ruhákat 1 hétig hordtuk, olyan nagyot nőtt hirtelen.
Ma volt a védőnő nálunk 1 éves vizsgálatot csinált (jövő pénteken lesz a szülinapja :D ) annyi hülyeséget mondott hogy áááá. Miért nem eszik egyedül kanállal, hogy-hogy nem egyedül iszik? Stb... Mintha szellemileg lemaradottak lennénk én is, meg a gyerekem is. Ma vettem észre, hogy jönnek fönt a fogai a szemfoga mögött, szóval egyszerre 6 foga nő, most már értem miért zokogott annyira éjjel.
 
 


pepper: A védőnő miatt ne idegesítsd magad.
Nállunk Ricsi csak 1,5 évesen próbálkozott először a kanállal. Inni meg a bölcsiben tanult meg pohárból.
Egyszerre 6 fog. Nem semmi! :shock:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Hát igen ezekkel a fogakkal most nem könnyű nekünk. A védőnő azért is bosszantott, mert soha nem tudott segíteni semmiben, most is mondat, hogy mennyi fejkörfogata, mellkasa, hossza stb... Hát nem tudom, 2 hónpja mérte a gyerekorvos, jó akkor ad egy centit mérjem le, no comment. Le tudom én mérni persze, de azért ez mégis az ő dolga, vagy legalább segítsen. :evil:
Na mindegy, jó hétvégét mindenkinek.
 
 


Pepper védőnő dettó amikor bevolt gyulladva a mellem csak annyit mondott hú ez tényleg ronda :twisted: kössz gondoltam egyébként meg tényleg anyyi baromságot mondanak hogy nem igaz :roll:
Nellinek is olyan 12-13 hónaposan egyszerre bújtak a rágók hát voltak álmatlan éjszakáink :lol:


Ne is említsétek az álmmatlan éjszakákat! :x Én nem tudom mi van itthon - jön a köv foga, vagy csak anyabajos - de egy hete nem alussza át az éjszakát és többször is felsír és kizárólag cicin nyugszik meg. Tegnap éjjel, még éjfél előtt felsírt és nem is volt hajlandó visszaaludni, így beköltöztettem hozzánk, de hát reggel mondtam is, hogy inkább 5x felkelek hozzá, mintsem velünk aludjon, bár átaludta z éjszakát, velem ellentétben.
És persze idióta szomszédunknak is ma kellett püfölni a lakást, és éppen alvás időben, még jó hogy kértem, hogy akkor ne, így hulla fáradtan mehettem sétálni vele - persze az első kanyarban már aludt, de apára is berágtam így másfél órát duzzogtam kint, még jó hogy szép idő volt.

A védőnénink nálunk hol ilyen-hol olyan, ráadásul én nem is a körzetihez járok orvoshoz, így mindig más-más infokat kapok és ha nem egyezik az övével, akkor lekap a 10 körmömről, így mostanság kerülöm, ha akar látni minket, akor úgyis rámcsörög.

:P

Remélem nektek jobban telik a hétvége!

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu én meg pont ellenkezőleg vagyok inkább beviszem magam mellé aludni ott egyből megnyugszik, amikor már egy hónapja nem aludtam ki magam mert fél vagy egyóránként járkáltam hozzá akkor úgy döntöttem mondjon bárki bármit nekem nem éri meg hogy mosostt rongy legyek akkor velem alszik :wink:
Aztán majd szépen fokozatosan visszaszoktatom a szobácskájába.
Képzeljétek ma szólt hogy anya-kaka :lol: és sikerült a bilibe produkálni :lol: hát úgy megtapsoltuk apával tiszta bodogok voltunk :lol:


Nálunk kb. 8 hónaposan kezdődött ez 4-5x kelés, én meg mint a kicsavart felmosórongy... Én bevittem egy matracot mellé a szobába és a 2. kelés után átköltöztem hozzá. Így ő is hamarabb visszaaludt, én is pihentebb voltam, apával is kevesebbett veszekedtem. Aztán reggel mindig kiosontam, hogy egyedül ébredjen. Most nálunk kicsit jobb a helyzet 1-2x ébred, de van hogy mire átmennék hozzá már vissza is aludt.
Beu szerintem nem gond, ha néha veled alszik, fontos, hogy te is kipihenjed magad.
Védőnő: legközelebb ha jön beveszem a leszarom tablettát asszem.
 
 


Pepper :D felénk nem jár mert a mi utcánkat nem szereti sok a kutya meg földút :lol:
Na és ki kapta el apát a hétvégén??? :lol:


Hát én elkaptam :oops: de csak úgy vaktában. Nekem pénteken derül ki, hogy sikerült-e, bár szerintem nem, most nagyon úgy érzem, semmi tünetem nincsen. Mindegy majd jövő hónapban. Pénteken úgyi nagy nap lesz, Benedek 1 éves lesz, lesz kis zsúr :D
 
 


A velünk alvással nincs gond, mint olyan, csak azzal hogy olyankor én nem alszok rendesen, mert kiszorítanak.
A dokinéni szerint nem kaja probléma, sőt nem is a nagy mozgás miatt van, hanem inkább a fogai, mert alul-felül rendesen meg van duzzadva az ínye.
de az éjszaka még hagyján, mert szerencsére hamar visszaalszom, csak napközben, mivel nem alussza ki magát este kicsit nyűgösebb. Na majdcsak túl leszünk ezen is.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu kitartást, én is ébredtem már arra, hogy félig lelógok az ágyról :D , ha kijönnek a fogai jobb lesz. Én adtam homeso gólyót (Camomilla vulgaris), valamit javított rajta. Délutáni alvás előtt bekentem az ínyét Dentinoxal az sokat segített.
 
 


Beu kitartást, én is ébredtem már arra, hogy félig lelógok az ágyról :D , ha kijönnek a fogai jobb lesz. Én adtam homeso gólyót (Camomilla vulgaris), valamit javított rajta. Délutáni alvás előtt bekentem az ínyét Dentinoxal az sokat segített.
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: