Új privát üzeneted érkezett!

Először is sziasztok!
Dumapartit szervezek 35 év feletti csajoknak, akik ezidőtájt tervezgetik első szülött csemetéjük világra hozatalát.
Traccspartit ezennel megnyitom.....
:D
Vendég
 


Első kérdésem az lenne:
Gravida? Elevit? Ladeevit?
Nektek melyik jött be?
Vendég
 


SZia Bbercsi
Biztos hogy csak olyanokat varsz, akiknel az elso baba jon?
Mert 37 leszek jovo honapban, es szeretnenk, sott rajta vagyunk egy harmadikon. A fenebe, nem is a jovo honapban, hanem ebben leszek 37 :cry:
 
 

 
 

Szia Málna!

Örülök neki, hogy bekukkantottál az általam indított fórumba.
Megsúgom Neked, hogy már egy ideje rendszeres olvasója vagyok egy-két "csevegő partynak" de olyan fiatalok a lányok, hogy nem merek egy beszélgetéshez sem csatlakozni. :D
... természetesen mindenkit várok, akinak csak kedve van egy kis dumcsira!
... és Kedves Málna... a 37év az egy NAGYON szép év. Nekem elhiheted :D pár hónapja taposom én is, de csak jó dolgok történtek velem eddig....remélem ez így is marad... vagy még száz évig! :D
Vendég
 


Szio
Na es irsz magadrol egy kicsit? Miota probalkoztok?
Remelem igazad lesz, es csupa jo fog velem/velunk tortenni, mert ez az ev eddig nem volt nyero...
Nagyon bizok benne, hogy minden sikerul, amit elterveztunk igy az ev vegere (koltozunk pl, meg a bebi is jo lenne, ha osszejonne, mert akkor meg nyari lenne).
 
 


Kerdezted a vitaminokat> a legjobb szerintem a Femibion. Nekem az Elevit es a Gravida nem jott be, a Hipp Natal-t nem birtam meginni, mert vasize volt. Az a baj, hogy draga a Femibion... En csak folsavat szedek, mert ezektol a vitaminoktol olyan etvagyam lett, hogy azonnal ramcsuszott 2-3 kilo, pedig meg nem is vartam babot.
 
 


Szia Málna!

Nagyon rendes Tőled, hogy válaszolsz, köszi.
Szal , úgy igazán ez az első hónapunk az éles próbálkozásban.
A "hülye vitaminokkal" már három hónapja tömöm magam. kezdtem Elevittel, majd kipróbáltam az új Ladeevit-et, de nagyon nem jött be. Így újra visszatértem a régi öreg Elevithez.
én is örülnék neki ha összejönne egy jövő nyári babicsek, addig pont végeznék a másoddiplomámmal, aztán jöhetne ezerrel a babázás... :)
egyébként pont mára nem várom... bár majd megveszek úgy görcsöl a hasam... :(
Nálad mi újság?
láttam egy másik fórumban, hogy Te is a "nem várod csoporthoz csatlakoztál...
Vendég
 


Mit tanulsz, hogy masoddiplomazol?
Hat meg csak bejelentkeztem oda, meglatjuk milyen topic lesz. Mivel itthonrol dolgozom es nem nagyon van kihez szolnom, most lesz egy kis idom irogatni.
Nekunk most lesz az elso honap, amikor probalkozhatunk. Kivancsi vagyok...
Akkor ugy erzed, most meg fog jonni?
Elotte szedtel gyogyszert?
En errol a Ledeevit-rol meg nem is hallottam. Nalunk amugy a parocskam is vitaminozik, nagyon edes, ahogy keszul - erdekes, a lanyoknal nem szedtunk, de a korunk ugye.... o kulonben 38 eves.
 
 


Sziasztok! Remélem felélénkülünk. 37 vagyok és a harmadik babánkat tervezzük. Ma olvastam, hogy a terhességek 8 %-a 35 feletti, úgyhogy biztos nem lesz itt tömeg... :D De nagyon örülök nektek.:D
korenka
Szár
 
 


Sziasztok!
Hát az biztos, hogy nagy tömegekkel nem kell számolnunk. :) De fő az optimizmus és különben is a legszebb korban vagyunk, nemde ?
Egyébként mi újság van Veletek? Jó napjaitok vannak?
Én úgy vagyok vele, ha süt a Nap, akkor mindig jókedvre derülök. :)
Mindenkinek szép napot!
Vendég
 


Szia! bbercsi irtad, hogy mostanára "nem várod" van valami újság? Nem veszel tesztet? Én a hétfőre várok, hogy mi újság nálunk. Félek, hogy még nem vagyok kismama... érzek érzek valamit... de ez lehet mensi is akár... Vitamint nem szedek. Előző gyerkőckéimnél is azt mondta a doki, hogy teljesen felesleges dolog... gyönyörű egészséges kölkeim vannak :D
korenka
Szár
 
 


Szia Korenka!
Hát "a mostanában nem vártat már le is "pörgettem. :) Ezerrel készülök erre az új hónapra. azonban nem akarok beleesni abba a hibába, hogy nagyon rákészülök a dolgokra. sztem az a babicsek aki jönni akar az úgyis jön. :Remélem. Nálam az optimizmus az egy nagyon lényeges és fő életviteli szempont. :)
Kicsit azért én is mosolygok magamon, magunkon. képzeljétek vettem egy olyan "mikroszkópikus kukkantót" gondoltam azért nem árt ha van. Aztán ma reggel gondoltam kipróbálom. Csak úgy csendben, nem szólván senkinek. aztán látom ám, hogy az én drága Kedvesem, teljesen tudományosan nézegeti a mintáimat. Annyira helyes volt, még a szemem is könnybe lábadt , ahogy ránéztem.
Tudnotok kell, hogy én 37 éves vagyok, és úgy hozta a sorsom, hogy most jött el a pillanat arra, hogy gyereket vállahassak. Én készen vagyok rá.... csak mindig azon gondolkodom... nemvagyok én egy kicsi töreg??????
Málna Nálad mizujság?
Vendég
 


Szia Korenka neked is!!!
Akkor mind a harman 37 evesek vagyunk?
Ti mar teszteltek, de jo. mi meg megvarjuk ezt a honapot. En csak hogorbet vezetek, nekem az bevallt, mikroszkopom nincs, es az ovutesztek sem jottek be - bar lehet, hogy en hasznaltam benan, nekem meg sosem volt pozitiv.
Bbercsi ne butaskodj mar ezzel az oregseggel, mindenki annyi, amennyinek erzi magat! az en nagyanyam meg 42 evesen is szult, akkkor meg sehol nem volt ultrahang es magzatviz-vizsgalat!
Nem is agyaltak ennyit a dolgon, mint mi. itt Angliaban, teljesen elfogadott, hogy akar negyvenig is elcsuszik a gyerekvallalas.
Viszont a vitaminokrol vitatkoznek veled Korenka. Hiaba eszel egeszsegesen, keptelen vagy a megfelelo folsav-mennyiseget biztositani, foleg ilyenkor, telen.
Erzel mar valamit? Valami biztatot?
 
 


Szia Málna, szia Korenka és a többiek , akik olvasnak minket! :)
Aha, akkor mindhárman 37 évesek vagyunk. Milyen jó kis találkozás:)
Ezekről a vitaminokról én úgy gondolom, hogyha nem csinál rosszat, akkor miért is ne? Tény, hogyha egészségesen, változatosan és főleg rendszeresen étkezünk, akkor megfelelő vitamin jut a szervezetünkbe. Mondjuk én kifejezetten figyelek arra, hogy nyomatoljak magamba mindennap valamiféle gyümit. lehet az alma, szőlő, banán, ananász. De sztem a folsav az tényleg egy olyan vitamin, ami kismamiknál akkora dózisban ami szükséges csak így művi formában, vitaminok útján tud bejutni a szervezetbe. Viszont egy védőnő szerint azoknak kellene igazán szedni, akik koszos, elhanyagolt környezetben élnek és nulla a vitaminbevételük. Szóval sztem mindenki döntse el maga, hogy kapkodja -e a vitaminokat vagy csak simán DE NAGYON odafigyel magára.

Lányok mit gondoltok? Ma este egy gyógyfürdőzés van kilátásba helyezve nálunk. lehet hogy most nem lenne annyira tanácsos?hmmm???
Vendég
 


Sziszatok 37 évesek! Ez tényleg nagyon tetszik nekem is! :D
Vitamin. Agylövéses bio vagyok, és nem vagyok hajlandó mű dolgokat enni a vitamin tabletta 80%-a adalék. Kolloidban oldott vitamint szoktam idönként inni. Egészségesen táplálkozom, persze igazadvan malna5, hogy ez sem garancia azért semmire, de én hiszek benne :D
Tegnap voltam olyan hülye, hogy vettem egy tesztet, és este megnéztem. Egy csík... :( Szurkálódik a hasam, de hányingerem is van. Az pedig nem szokott lenni mensikor... mindenesetre ez két napon belül ki fog derülni... milyen hosszú tud lenni két nap!!!

A gyógyfürdőzés elég nagy kihívás!!!!! Nekem sem jött be az mikrószkópos kütyü. Nekem is mindig negatívat mutatott! :D Én nem érzem öregnek magam, de képzeljétek amikor vettem a tesztet a dm-ben az eladó lehúzta a vonalkódot és erőssen megnézett magának.... nem tudom mire gondolhatott, de egy pillanatra rosszul esett... sebaj, én boldog vagyok a születendő kis magzatom miatt, és csak ez számít....
korenka
Szár
 
 


....sztem erra gondolhatott: " de jó ennek a hölgyeménynek, megint babázhat otthon, milyen szép idők is voltak azok, míg én is otthon lehettem a picikkel :) :) "
naná!
ha pedig összevont szemöldökkel nézett közben rád, az azt jelenti, hogy nem ismeri az alapvető kommunikációhoz csatolt arcmimikát :) :)

vitamin: én tiszteletben tartom, hogy erről a témáról te így gondolkodsz. de Málna véleményét is elfogadom.
összegezve: akkor egyik nap veszek be vitamint, másik nap meg nem :)
hajrá, hajrá , hajrá teszt eredményét tessék majd közölni velünk!!!
Málna , Drága, akkor nálatok a december lesz az első mindent bele hónap?
Vendég
 


bbercsi: megmosolyogtat a hozzáállásod. nagyon szimpatikus vagy! :D
A teszt tegnap negatív lett, de azért megcsinálom hétfőn is... hiába a remény hal meg utoljára :D:D
korenka
Szár
 
 


bbercsi: Hogyan tudsz ennyire őszintén és egészségesen optimista lenni? Megvallom, hogy én tudatosan gyakorolom tök kevés sikerrel. Születnem kellett volna ilyennek? Várom a tanítást! :D
korenka
Szár
 
 


Húúú, de jól estek a szavaid.:)
a lényege az, hogy legyél saját magaddal kibékülve!
tudom, hogy nagyon sok mindenben vannak hiányosságaim.
tudom, hogy vannak nálam szebb-csinosabb-okosabb hölygemények. De ezekett a tényeket mind -mind elfogadom. nem küzdök ellenük, nem akarok másnak mutatkozni, mint aki én saját magam vagyok.
.... és egy nagyon fontos. a lelkemben békesség van.
persze nekem is vannak problémáim az élet minden területéről. de a szeretteim szeretnek, elfogadnak olyannak amilyen vagyok. ....röviden összefoglalva ez az én optimista életszemléletem alapja.
Vendég
 


azért azt elárulom Nektek, hogy "az ebben a hónapban nem vártnál" eltörött nálam is a mécses....
a szomorkodás tartott egy napig. lezongoráztam magamban, hogy most akkor ez nem a mi hónapunk volt. ésszel kell erről gondolkodni.
a Másnap pedig már újra a reményé lehet.........

Napsütéses szép napot Mindenkinek!!!!
Vendég
 


Hát igen nekem itt hibázik a dolog: légy kibékülve önmagaddal... sokszor még azt sem tudom ki vagyok valójában, pedig sokat meditálok... Azt hiszem itt az ideje kicsit magamba szállnom újra... :D

Épp most olvastam bele itt a régi forumozós hozzászólásokat amikor a fiamat vártam 2006/2007. Olyan jóóóóóóóóóóóó.... akár egy napló... :D
korenka
Szár
 
 


ha jol emlékszem mindkettőtöknek két gyerkőce van, ugye?
bírjátok a strapát? milyen személyiségek a kicsik? nyugisabbak vagy örökmozgók?
Vendég
 


A lányom már 13 éves. Inkább már a pasizások miatt aggódom. :D A fiam 3 éves, lassan 4. Mindkettő remek gyerek. András fiammal még nincsen semmi gond. Lili lányomnál a tanulásra nagyon oda kell figyelnem. Okos, csak lusta. :D Nekem könnyű dolgom van. Úgy érzem szerencsés vagyok. :P
korenka
Szár
 
 


Sziasztok, csak igy este esek be, egesz nap melo.
Az en lanyomnal (11) is inkabb a discozas LENNE a tema, ha elengednem, a kicsi pedig masodik dackorszakat eli (8), de amugy jol elvagyunk.
Szoval az eladoi tekintet szerintem is irigyseg volt. "De jo neki"
Jaj Bbercsi sajnalom, ne szomorkodj, neha akkor jon ossze, amikor azt hiszed ezt a honapot elszurtatok, neha meg pont akkor nem, amikor az ember mindent megtesz. Megvallom en is izgulok egy kicsit, mikorra jon most ossze... sajnos nagyon turelmetlen vagyok, ha valamit elhatarozok, azt azonnal akarom..
Korenka azert ha nem jon meg csak tesztelgess tovabb, lehet, hogy kicsit koran teszteltel, vagy a teszt nem volt eleg erzekeny. Nekem volt olyan, hogy pozitiv lett az elso, utana csinaltam egy masikat es negativ. kiderult, hogy a masodik teszt nem volt olyan erzekeny, mint az elso. Sprintelhettem a patikaba ujra....
 
 


Kép
Jo hetveget!!!
 
 


sziasztok!
Málna , de helyes ez a kis figura:) szeretjük az egész világot, nemde?
képzeljétek, tegnap aztán úgy döntöttünk, hogy nem fürdőzünk. jaja, az a sok baci....
azon morfondíroztam, hogy Nálatok mennyire más a helyzet. ugye nálam első gyerkőc lesz, ti pedig már a lányok segítségére is számíthattok. biztosan imádni fogják a nagyobbak a piciket... tényleg a gyerekeitek tudják, hogy tesót terveztek nekik??
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek! Mára megjött a mensim. Úgyhogy tovább duhajkodunk :D Éreztem én, hogy kihagytuk az igazi lehetőséget, de mégis reménykedtem. Reggel felhívtam a férjemet, hogy megjött, és mondtam neki, hogy tüszőrepedéskor a kölkök 7-kor mennek aludni :D:D:D Nincs fáradság!
A lányom már anno 10 évesen is nagyon sokat segített az öccsénél, pedig én direkt nem kértem tőle, mert hát nem ő akarta... most azt találta ki, hogy ő már 16 évesen szülni akart... áll a hajam tőle.
bbercsi tudod picit irigyellek is az első terhesség miatt. Nekem az olyan rózsaszín köd volt. Nem féltam akkor sem a szüléstől, és amikor elfolyt éjszaka a magzatvíz harci gőzzel ugrottam fel, hogy na végre!!!! Történik valami!!! Az olyan gyönyörű ismeretlen. A második meg azért volt jó, mert már tudtam hogy milyen az egész, és már azért vártam, hogy átéljem újra. Most is nagyon várom. Világra hozni a gyermekedet az élet legeslegeslegesleges-legszebb ajándéka. Már ezért érdemes megszületni! :D
korenka
Szár
 
 


Sziasztok!
Korenka! A mondataidat visszaolvasva pont azon gondolkodtam, hogy tutter száz százalék megérzi egy nő azt, ha sikerült összehozni azt a gyerkőcöt. Igen egyébként jól megfogalmaztad tele vagyok várakozással és egy cseppnyi félelem sincsen bennem a várandósággal és a szüléssel kapcsolatosan. Bízom magamban, bízom az ezerféle vizsgálatban, az orvosokban.
Lányok jó hetet Nektek!
Vendég
 


Jo reggelt!
Nalunk a lanyok tudjak, hogy szeretnenk egy bebit, de most nem fogom oket magammal vinni az ultrahangokra, meg nagyon beavatni oket, mert korabbi esetem nagyon megviselte a kisebbik lanyomat. Ne kotodjenek hozza tulsagosan, csak a 30.hettol!
De biztos, hogy nagyon fognak segiteni. De tudjatok mit? Az se baj ha nem segitenek, csak egyszeruen szeretik.
Bbercsi en nem erzem meg mikor jon ossze, en a legutobbin nagyon meglepodtem, egy olyan honap volt, amikor a ferjem tobbet volt kulfoldon mint itthon! Erezni semmit nem ereztem a teszt megcsinalasa elott, a tuneteim csak az 5-6.hettol kezdodtek.
Jol teszed Bbercsi hogy tele vagy varakozassal, fantasztikus erzes, en imadok pocakos lenni, minden perce csodalatos, meg a hanyast se bantam. (Pedig volt rendesen|). es amikor megmozdul, az valami csaodalatos. Eloszor el sem hiszi az ember...
 
 


Korenka te hogy szultel? Termeszetesen?
Mert nekem a lanyok csaszarosak. En azt is szerettem, nem volt semmi problemam utana, ugy futkaroztam a folyoson, mint a nyul.
ugyhogy nekem ez a harmadik is tuti csaszar.
 
 


Málna!
persze, értem én azt, hogy az ember nem érzi meg a fogantatást. értem én. csak mivel nem tudom én még (sajnos) és nem élhettem át az érzést, azért vannak ilyen "világmegváltós gondolataim, hogy lehet tudni, meg megérezni a várandósságot" :)
egyébként bajban vagyok. és nem tudom , hogy mit lehetne annak érdekében tenni, hogy odaragasszam magam a "tanulós fotelembe" :) egy hét múlva gyermekvédelemből szigorlatozom. :( de egyszerűen nem bírom magam ráhangolni.ma is olyan szépen sütött a nap :)
Vendég
 


Bbercsi, mit tanulsz? Minek resze a gyermekvedelem?
GYozd meg magad, hogyha ugyes leszel, tulleszel rajta es elo sem kell tobbet venned!!! Ha pedig nem tanulsz, mehetsz ujra vizsgazni, ami sajnos tapasztalatom szerint eleg lehangolo.
Ugyhogy hajra Bbercsi! Es amikor pihensz, kukkants ide es irjal!!!
 
 


Sziasztok. Hát marha érdekes a mostani mensim. Alig barnázgat, mintha lenne is meg nem is. Úgy érzem magam mint egy 16 éves, aki azt sem tudja még, hogy mi az a mensi. :D Lehet, hogy valami akart lenni de nem maradt meg? Tényleg hülyén érzem magam. Ilyen még nem volt. Tapasztalat?

Én természetesen szültem, fájdalomcsillapítás nélkül. Mindkét gyerkőcnél úgy kezdődött a szülés, hogy éjszaka alvás közben elment a magzatvíz és rá 3 órára meg is születtek. :D Lehet, hogy a harmadik már kipottyan. :D:D:D
Bbercsi annyira együtt érzek veled. Vizsgák elött én minden csinálnék, csak nem tanulnék. Ablakpucolástól kezdve bármit csinálnék, úgyhogy nem tudok tanácsot adni neked... :D:D ... de mindig sikerül a végére valahogy és az ablak is tiszta :D
korenka
Szár
 
 


malna5: a császár mellé még: Én mindig nagyon sajnáltam a császárosokat, mert nekem meg sem kottyant a szülés, jöttem mentem mint a mérgezett egér... gondolom az adrelanintól... szegények meg csak feküdtek a hátukon és meg sem moccantak. Ezek szerint ez is egyén függő? Miért kellett császárral szülnöd?
korenka
Szár
 
 


na jól leírtam az adrenalint :D
korenka
Szár
 
 


Hello lányok! Hát én a közigazgatásban dolgozom , másodfokon, úgy szoktam mondani csak tréfásan, hogy a törvényesség őre vagyok. :) Most a szakmámhoz kapcsolódóan végzek a Corvinus Egyetemen egy másoddiplomás képzést, ami felöleli a gyermekvédelmet, a szociális igazgatást, az idősügyet, a hajléktalanság kérdéséig bezárólag.
Korenka, hmmmm... hát nem tudom. sajnos én tapasztalatlan vagyok a témában. Nem voltál mondjuk beteg vagy náthás az elmúlt időben? nekem akkor is más szokott lenni a mensim lefolyása.
Málna milyen idő van most Angliában? már beköszöntött a párásság, nyirkosság vagy még jó idő van Nálatok is?
Vendég
 


bbercsi: látom tanulsz! :D Semmi előzménye nincs ennek a barnázásnak. Azt okumláltam ki magamnak, hogy ez a kis babszem nem tapadt meg rendesen. Most itt tartok.. De szép szakmád van!!! Komolyan. Én Önkormányzatnál dolgozom, a költségvetésért vagyok felelős, de szívesen cserélnék a szocos kolléganőmmel... bár amikor el kell venni egy kisgyermeket a családjától, mert olyanok a körülmények, engem nagyon megvisel, pedig nem is nekem kell csinálni, de mégis.. olyankor úgy magamhoz venném Őket, de ez kizárt persze.
korenka
Szár
 
 


bbercsi: két tétel között: persze ha nem vagyok nagyon indiszkrét miért vártál eddig a bébivel? Mondjuk ha én újra csinálnám, mindenképpen 30 felett szülnék először. Egy babát szeretnél, vagy többet?
korenka
Szár
 
 


Korenka, persze megkérdezheted. Szóval a történetem: kicsit későn érő típus vagyok, így 33 éves koromban talált meg az akkor annak hitt nagy szerelem. a fiatalember sajnos nem játszott velem nyílt kártyákkal , mert már megismerkedésünk körül tudta, hogy egészségügyi problémái vannak. Aztán jól beleszerettem és amikor 2 éve együtt voltunk kiderült, hogy (gyomor)rákos beteg. végig csináltam vele mindent, kemo és annak vonzatai. lelki sérülés és minden. mindez a kapcsolatunk rovására ment , ő beleszeretett egy lányba, lelépett. Nem tartottam vissza, mert gerinctelennek tartottam. Így maradtam magammal, ápolgattam a sebeimet, a lelkemet.
Aztán új fejezetként érkezett az életembe idén tél elején a NAGY Ő. Természetesen , semmi kényszer alapján alakulnak nagyon szépen a dolgaink. Szerelemmel szeretjük egymást. Odafigyeléssel mindkét részről. és ott tartunk, hogy nagyon vágyunk egy közös babicsekre. :)
Vendég
 


... ja, igen.... :oops: ha lehet, akkor kettőt :oops: negyvenig még belefér :D
Vendég
 


naná, hogy belefér!!! :D:D
Akkor most pozitív gondolataimat küldöm felétek: 1 HÓNAPON BELÜL MEGFOGANNAK SZÉPEN A BABÁINK, ÉS EGYÜTT SZÜLÜNK!!!

A történeted is nagyon érdekes. Mindig amikor visszanézzük a dolgokat, úgy érezzük ennek így kellett lennie... de mikor benne vagyunk olyan kutyául érezzük magunkat nem? Te is biztosan a pokol minden bugyrát megjártad akkor, és most milyen más szemmel tudod látni, hiszen olyan szép az életed! :D és ez így van jól!

Te is veszel olyan teszteket, hogy mikor érdemes kisérletezni a baba nemzéssel?
korenka
Szár
 
 


Korenka, ahogy írod úgy legyen! !!!!!
legyen ez az előttünk álló hónap mindegyikünk számára sikeres!!!!!! De ha véletlenül mégsem jönne össze, akkor sem dől össze a világ. Nagyapám tanított arra, hogy: "naná, sosem adjuk fel!"

nehezen megy a tanulás. mindig elkalandoznak a gondolataim . hol erre- hol arra :oops: :)

igen most kukkerolok mikroszkóppal. csak azt nem tudom jól nézem-e? azt kell látnom amit látok?

nem tudom eldönteni, hogy vegyek-e ovulációs tesztet? szerintetek?
ugye ma vagyok a 11.napon mensi után, általában a ciklusom 28 napos. akkor holnaptól kellene kezdem nézegetni komolyabban?hmmmm???
Vendég
 


Sziasztok!
Korenka a barnazgatas az nem mensi, ugyhogy lehet, hogy egy tesztet meg meger..
Az elso bebim faros volt, ezert lett csaszar, sott, nem is faros, hanem harantfekveses.
A masodik csajszinal nem tagultam-erdekes modon-fajasgyengeseg miatt csaszaroztak, mert felo volt, hogy a sok hiabavalo fajas miatt kinyilik a csaszarheg.
De mondom, nekem semmi gondot nem okozott, azt is hozza kell tennem, hogy nem vagyok kenyeskedos fajta, es a babamhoz at kellett jarnom a koraszulott osztalyra. Valaszthattam: vagy nyafogok es nem megyek at, vagy erot veszek magamon es megyek szoptatni. En a masodik mellett voksoltam. Szopiztunk is 6 honapig, pedig eloszor azt mondtak, nem fogok tudni szoptatni. Megmutattam nekik, hogy csakazertis!
Bbercsi amit magadrol irtal, nagyon kemeny.... Az a fiu egyaltalan nem erdemelt meg teged, es lesz nektek 2 picitek a mostani paroddal ne felj, boven belefer. Gondolom nem lesz koztuk nagy korkulonbseg, de nem is kell!!!
A mikroszkopon, pafranyokat kell latni... miert nem mered a homersekleted? Olcsobb es sokkal jobb, mint az ovuteszt. En honaljban merem, digitalissal es leirom, aztan csinalok egy diagrammot. Tokeletesen latszik, mikor volt ovu (leesik a ho), es az is, hogy jol mukodik-e a sargatest (fent marad a ho, tobb, mint 14 napig). Igy nagyjabol belottem, hogy a 9-11 napokon van az ovu, es 25-28 naposok a ciklusok. Nincs mas dolgunk, mint jol kihasznalni ezeket a napokat.
Nem szoktad erzni az ovut? Oldalso hasfajas ilyesmi?
Persze azt hozzateszem, nekunk se sikerult elsore, de az elso ket esetben elsore, a masodiknal 5-re, most 4-re.
Mar megint regenyt irtam. Sorry...
Az angol idojaras reggel kodos, aztan napsutes, de huvos van....
Lassan megszokom az esti esoket is.
Tovabbi szep napot!!!
 
 


Szia Málna!
de szoktam érzeni az ovut, de nem minden hónapban. azt írják az okos dokik, hogy az sem egy rossz jel, ha félidőben van egy kis barnázgatás. na nálam az is előszokott fordulni, igaz az sem minden hónapban.
igen azt tudom, hogy páfrányokat kell látnom. máig ilyen kis apró "krumplikat" :) láttam a mikroszkópomon, de ma már ilyen kis ropi pálcika is megjelent.... sztem ez vezet majd a páfrányig, ugye?

Becsülöm Benned, hogy nem vagy nyafogós, én is a sétát választottam volna a helyedben. a gyerekéért mindent megtesz az ember, nemde? :)

Pillanatnyi képzavarban vagyok. Írod: "de az elso ket esetben elsore, a masodiknal 5-re, most 4-re." jól értem , hogy akkor sikerült összehoznotok a harmadik babut, ebben a hónapban?????

Korenka! valszeg ma már azért csak el kellett dőlnie, hogy marad-e a barnázgatás vagy kicsit komolyabbra vált? hmmm???
Vendég
 


Sajna meg nincs babu. 4 terhessegem volt eddig. Elso 2 elsore, harmadik 5., negyedik a 4.honapban jott ossze. Most jon az otodik!!! Csak december elejetol probalkozunk! Szep is lenne a fa ala egy kis pirinyoka cipocske!!!!
 
 


Málna, szorítok Neked, hogy az idei karácsonyi angyalka egy kis babut hozzon Neked ajándékba!
Korenka, Neked is ugyanezt a szép ajándékot kívánom!!
:)
Vendég
 


En is nektek! Milyen buli lenne, ha egyidore varnank!!!
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!
Lányok azt szeretném Tőletek megkérdezni, hogy mit gondoltok arról, ha kiderülne, hogy most ikreket várnátok? Kicsit megijednétek? vagy ha eddig sikerült a csemetéket felnevelni, akkor már az a kettő is felnevelkedik ? :)
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek. Na mára megjött úgy istenigazából ahogy kell, úgyhogy egyértelmű a dolog. Nagyon pozitív vagyok, tutira veszem, hogy következőre megfogan. Nagyon szeretném, ha nyári baba volna. Ennek különösebb indoka nincs.. csak szeretném :D
Két különböző kórházban szültem a gyerkőcöket, mind a két helyen a csecsemősök nagyon passzívak voltak a szoptatással kapcsolatban. Azonnal cukros vízzel kellett itatnom a babát. Elsőre be is jött nekik, mert a lányomat 1 hónapig szoptattam és feladtam, mert attól féltem, hogy éhenhal :D:D most már vicces, de akkor rengeteget sírtam miatta. A fiamnál már okos voltam. Ambulánsan szültem, hogy még véletlenül se szóljon bele senki a dolgomba. Megszültem, másnap hazamentem, és otthon szépen nyugiban egymásra találtunk :D Majd el olvadtam a szopiztatástól. Annyira boldog voltam!
Na én is írtam egy kisregényt, bocsánat

:oops:
korenka
Szár
 
 


bbercsi! Nem fogod elhinni, de ma reggel éppen ezen gondolkodtam. Meglepődnék, ha ikreim lennének, de nagyon örülnék nekik. Mit nekem kihívás... :D
Te mit szólnál? Örülnél ugye? Jól gondolom?
korenka
Szár
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: