Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!!!

Ma megyünk Uh-ra végre ez a nap is eljött... Dokival én is majd csak 2 hét múlva találkozom. Ha kapunk a picurról képet, feltöltöm ide. a Múltkori kicsit elmosódott volt, mert annyira mozgott... :) most remélem jobbat sikerül majd csinálni.

A pocakomon szerintem Ti még nem látnátok a változást... mivel én alapból "hurkás" vagyok, így számotokra nem lenne érdekes, majd ha már kismamis lesz, akkor lefotózom mindenképp :)

Védőnőhöz nekem a doki írt beutalót, és a 8. hét környékén mentem el. A legközelebbi időpontot jövő hétre kaptam, mondta is, hogy miután a genetika megvolt. Amúgy szerintem oda nem érdemes túl korán menni. Az első alkalom amúgyis csak adminisztráció, méregetés, ilyesmi volt. A kövi alkalommal lesz elvileg szívhang hallgatás is... De az már a 14. héten lesz :)

Drukkolok én is Bozza kolleginának :) na meg mindenkinek mielőbbi babásodást!!! :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Wigyorka, nagy drukk mára!!! :) De úgyis minden rendben lesz :)))) Kíváncsi leszek, a nemét illetően mondanak-e majd valamit :)))

Többieknek is hajrá!!! :))) Babus, szerencsés vagy, hogy téged 2 hetente vizsgálnak, másnál, hiába magán, ez ennyire nem természetes.. :/ (ez sem...)

mimoka77
Külföld
 
 


Koszi Mimóka a drukkot... :)

Szerintem nem feltétlenül kell az elején 2 hetente nézegetni a bébit. Bár engem is visszahívott a doki 2 hetente, mert a babó mellett van egy cisztám is, aminek a méretét figyelik. Szerencsére 3 hete voltam UH-n, akkor már kisebb volt. Ha nincs különösebb komlikáció, akkor szerintem jobb hagyni a babát :) úgysem ezen múlik a fejlődése, hogy 2 hetente kukkoljuk, vagy sem :)

Ja és hozzáteszem, SZTK-ba járok!!! és mégcsak fel sem kértem a dokit, hogy nála szeretnék szülni. :) Tehát nem biztos, hogy mindig a magánrendelés a legtutibb. :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 

 
 

Én ezen a környéken nem hallottam jókat az sztk-s rendelésekről. Meg erre elég sok szutykos kissebségi jár és én inkább ebből nem kérek! Remélem nem bántottam meg ezzel itt senkit! De néhány szor volt alkalmam ott ülni a váróban és hallgatni ezeknek a "hölgyeknek" a beszélgetését, hogy kinek milyen fertőzései, bajai és hogyan szülte meg a 8. gyerekét...stb. hát akkor elment a kedvem mindentől.
Lehet egy idő után megterhelő lesz 2 hetente dokihoz járni, nem hiszem, hogy miden alkalommal uh is lesz, gondolom csak megbeszéljük az épp aktuális kérdéseket, vesz kenetet nehogy legyen valami fertőzés...stb. Fogalmam sincs, de majd kiderül.
Nekem nem adott beutalót a védőnőhöz, azt mondta azzal az ambuláns lappal menjek hozzá amit odaadot, azon szerepel a megállapított terhesség.
Jah és képzeljétek az is rajta van a lapon, hogy "terhességét megtartaná" ! Naná, hogy meg! :)
 
 


Ja és nem utolsó sorban Wigyorka, majd mesélj mi volt az uh-n! :))
 
 


Sziasztok

Csak egy gyors bekukk. Megvolt a genetika, minden rendben, mindene megvan. Mi egyéb tesztet most nem csináltattunk. Mérete korának megfelelő 69 mm :):):)

Jó pihit mindenkinek a hétvégre!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Wigyorka, de jó, örülök a jó eredményeiteknek! :) Akkor most már nektek is jó pihit! :)
 
 


Sziasztok! :)

Wigyorka, nagyon örülök, hogy minden rendben volt :)))

Persze, attól fejlődik, hogy nem nézik 2 hetente, de az embernek nyugalmat ad. Engem legalábbis megnyugtatott, hogy nem kellett egy hónapot agyalni azon, hogy él-e még :D

SZTK: ott sem feltétlenül rosszak az orvosok és magánban sem feltétlenül jók... én sok orvosnak fizettem, sokat, mégsem vett senki kutyába sem, a hormonjaimat senki nem nézte meg... pl :( Meg hát a fiamra is azt mondta mindenki, hogy hogyha el akar menni, hagy menjen, minek megtartani? Nem tudom, másnak, is megszokták... és én nem SZTKba jártam...

Babus, megértelek, én ezt diabétesz gondozáson hallgattam, ott csinálták, ahol a terhesgondozás is van... :/ No comment...

Megyek, hulla vagyok. Szép hétvégét mindenkinek!!! :)

mimoka77
Külföld
 
 


Sziasztok Lanyok

Orulok a sok jo hirnek,vegre vissza tertek a kismamik is:-)

Zsuzska hova tuntel?
Bozza megy a drukk a babas tesztert.
Nekem sajnos megjott:'( 30-35-23-om napra es eszmeletlen gorcseim vannak.
Hetfon kellett volna mennem dokihoz,de igy lemondom,meg nincs kedvem ehhez a dokinohoz:-$ penzen kivul szerintem mas nem erdekli ,csak a parom ragaszkodik hozza0:) Volt a laktokocus bacim es akkor kerdeztem,hogy a paromnak kronikus hasmenese van ,es nem tud semilyen antibigyot szedni erre o annyit mondot nem baj. Felhivtam mert azt hittem,h babas vagyok es ismet kitertem a bacira ,erre mondja,h parjanak kell gyogyszert szednie mert vissza fertozesem,erre mondom nemki,h mit mondott akkor es erre mondja,h vedekezzunk ,en meg mondom neki,h babat szeretnenk ,hat akkor mire varunk?
Vagy en vagyok hulye vagy nem ertek mar semmit:-S Parom tudtanelkul keresek egy masik dokit, en mar lelkileg nem birom tul sok ez az egesz egyedul es meg a dokiban sem bizhatok.

Kepeket kivancsian varom en is
Szep Hetveget mindenkinek@-}--

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Sehol senki? Hétvége van és élvezitek a szabadságot? :)

Mi betöltöttük már a 7. hetet és így beléptünk a 8. hétbe! Egész jól vagyok, émelygés, hányinger csak délelőtt van, ha nem figyelek oda hogy 2-3 óránként egyek valamit, a cickók még mindig érzékenyek, aludni is tudok délutánonként, viszont éjjel csak forgolódom és baromságokat álmodok. Új tünet az orrdugulás és a fogmosásnál egy kis vér.
Párom olyan édes, mindig kérdi jól vagyok-e, jól aludtunk, vigyázzunk magunkra, nagyon szeret mindkettőnket...stb. szóval már többesszámban beszél hozzám. Látszik, hogy mennyire örül! :)
Legközelebb 29-én megyek vissza dokihoz, nagyon remélem addigra is minden rendben lesz és szépen fejlődik a picikénk!
 
 


Sziasztok!

Babus, örülök, hogy jól vagytok :)))

Delfinke, sajnálom a hülye dokit is, meg a mensit is... :( Nálunk a gyerekorvos volt ilyen, egyszer azt mondta, szívjam a gyerek orrát, aztán amikor mondtam 3 nap múlva, hogy szívtam szorgalmasan, akkor lecseszett, hogy nem lett volna szabad... én meg: :shock: mint hal a vízben...

Nálunk minden ok, kirándultunk meg strandoltunk a hétvégén :)

Többiek?

mimoka77
Külföld
 
 


Hová tűnt a cserfes társaság? :)

Velünk minden rendben! Rosszullét jön-megy! Elég nehezen tudok reggelente felkelni, na nem mintha nem babásan könnyebben ment volna, hajnali 5 nagyon korán van nekem! Olyan furi mostanság olyan éhes vagyok, szabályosan hangosan korog a gyomrom, pedig a hányinger miatt mindig eszem pár szem kekszet, vagy gyümit bizonyos időközönként. Szóval éhes vagyok, esetleg eszek többet mint 1 banán és utána olyan rosszul vagyok mintha végig ettem volna egy 5 fogásos ebédet.
Többiek hogy vagytok? Ryenn, jól vagy? Wigyorka pocakosodsz már?
Bozza ügyeskedtetek?
Delfinke sajnálom a mensit! :( Mimoka, akkor nektek tök jól telt a hétvége! :)
 
 


Csőváz! :)

Delfinke, :( :S :(
Sajnálom....

Mimoka! Jól hangzott ez a hétvége! :)

Vendégek elmentek, nagyon jó volt ez a pár nap. :)

Tőlem is távozott a "vendég"....már nem bánnám, ha nem jönne most hosszú hónapokig. :S
És 4 nap alatt letudtam. :)
5. napon már abszolút semmi. Lehet, lecsekkoltatom este.... :roll: :oops: :oops: :lol:
Nyaki uh negatív volt! :)
Szerintem el sem megyek a vérvételre.
Majd egy-két hónap, aztán utána.

Na, eszem, aztán nekifogok egy nyelvtanulásnak, ezen a héten ki akarok végezni két könyvet, ami tele van témakörök szerint pakolva szavakkal. Szótanulás ezerrel, vannak ismertek és idegenek is köztük....nem tudom, hány darab, de 150 oldalasak, nagy alakúak és min. 10 témakör van....szóval ezres nagyságrend lesz ez szószámilag. :roll:
Ebből mi lesz.... :roll:

Ismerkedem a villámolvasással....csak még nem találtam olyan vékony könyvet ma reggel, amin kísérleteznék. Hajnali 1-ig erről olvasgattam a neten....
Érdekesnek tűnik, de egyelőre furán nézek, hogy ez lehetséges-e egyáltalán....
 


Közben majdnem odaégett a reggeli! :O

Babus, jól hangoznak ezek a tünetek! :)
Viszont, hogy rosszul is vagy, az nem annyira. :S

Bozza?????
Mi újság?

Kismamik? Pocakfotó? :)
 


Sziasztok!

Általában bekukkantok, de hétköznap munkahelyen nem nagyon jutok oda, hogy írjak is, bocsika... :oops:

Babus, sajnos nagyon ismerős, amit átélsz. Nekem eddig csak a reggeli felkelés és a napközbeni fáradtság okozott nagyobb problémát, azonban az hétvége óta a gyomrommal is küzdök. :(

Folyton éhes vagyok és fáj a gyomrom. Olyan vagyok, mint egy gyerek: 2-3 óránként minimum ennem kell. Az sem mindegy mit eszek, csak a sós dolgok esnek jól.
Másrészt nagy a gyanum, hogy ez a sok tabletta (vitamin, magnézium, hormon, utro) sem tesz jót a gyomromnak. Ha arra gondolok, hogy egy újabb bogyót kell lenyeljek, szabályosan hányingerem van. :?

Próbálom kitapasztalni hogy a jobb.

Bozza nagyon eltűnt, pedig híreket várunk tőle!!! :D

ryenn85
Szekszárd
 
 


Hát sziasztok Lányok!

Remélem mindenkinek jól telt a hétvége. Nálunk is sok sok pihenéssel, sétával, főzéssel, tehét csupa jó dologgal :)

A farkaséhség nálam is ismerős... Azt tanácsolom, hogy azt egyétek, ami jólesik. Nálam most esténként dinnye a vacsora, húst nem nagyon kívánom, inkább sok sok zöldséget meg gyümit eszek. A másik favorit nálam a lecsó (persze kolbász és kenyér nélkül) Lehet ma is főzök egy adagot... Másik nem megszokott nálam, hogy jobban kedvelem a csípős kajákat, mint eddig...

Csütörtökön védőnő, augusztus 30-án újabb doki vizit. Ja és bejelentkeztem a főnökömhöz, hogy elmondjam neki a hírt...

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Na kismamik ismerősek a szituk! Nekem is ennem kell 2-3 óránként mert hányingerem lesz. Éhes is vagyok, de ha kicsivel többet eszek akkor már megint rossz. Az álmosság is gond, alig várom hogy fekhessek, de éjjel meg olyan rosszul alszom, sokat forgolódok és hülyeségeket álmodok.

Ryenn, lehet a sok bogyó, de azért a vitaminok csak nem terhelik meg ennyire a gyomrot. Én is szed hormont is, én duphastont, elvileg az kevésbe lórúgás, de nekem szerencsére nem volt vetélésem ami extra indok a hormonra. Megelőzésképp kaptam, de jobb is kicsit jobban megnyugtat, mivel a dokim szabin van két hetet és majd csak 29én kell hozzá mennem.

Wigyorka, most már neked is sűrűsödnek a "programok". Kíváncsi vagyok a főnök mit szól a babásodásodhoz. Szerinted ki fog akadni, vagy örülni fog?
Én szerencsés vagyok, én tudom hogy mindkét főnök örülni fog neki és nem problémázik a helyettesítésemen sem. De persze hivatalosan még nem jelentettem be, nemhivatalosan egy egyikkel már volt róla szó, de ezt már meséltem.

Zsuzska, te nagyon ügyi vagy ha ilyen könnyen tudsz szavakat tanulni és ilyen tömény verzióban! :)
 
 


Hát nem tudom, hogy a főnökből milyen reakciót vált ki... ugyanis még nem találkoztam eddig vele személyesen.

A volt főnökömet, akivel 7 évig dolgoztunk együtt, kirúgták, és az újjal május óta!!! még nem sikerült találkoznunk. Persze hozzá küldöm az aláírandó leveleket, szabiskartont, feladatokat oszt nekem papíron stb. de még személyes bemutatkozásra soha nem adott lehetőséget. No komment...

úgyhogy most bárhogyan reagál... nem fogok lelkiismeret furdallást érezni. Kicsit másképp képzeltem az első találkozót... dehát ez van. Ha eddig nem tisztelt meg azzal, hogy személyesen is bemutatkozzunk... akkor én meg sz*rok a reakcióira!!!! :) Már bocsánat...

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Hú ez igen, május óta azt se tudod hogy néz ki?! Nem semmi! Jó nagy létesítményben dolgozhatsz! :)
Igazad van egyébként, nem kell foglalkozni mit gondol, bejelented és kész, oldja meg ő az ezzel adódó problémákat! :)
 
 


Sziasztok!

Már azt hittem, kihaltunk :)))

zsuzska, már akartam face-en írni, hogy el vagy tűnve, hiányoznak a hozzászólásaid!!! De megkerültél, ennek örülök :)))

Csajok, rosszullétnek örülni, az csak jót jelent :)

Wigyorka, hajrá főnök :D Én emlékszem, anno az enyém majdnem röhögőgörcsöt kapott, amikor beszéltünk :D Visszajött egy kolléganő GYESről, és úgy volt, hogy ő lesz helyettem. Ugye engem 6 hetesen kiírt a doki, muszáj voltam a főnökkel beszélni, hogy nem tudok jönni. Látom, benn ül a főnököm a kolleginával, kijön a csaj, mondom a főnöknek, hogy beszélhetnénk? Persze, menjünk be a tárgyalóba, mondjam. Előállok a farbával, erre elkezd röhögni, hogy a kolléganő pont ezért akart vele beszélni, ő is terhes... na mondom :? de aztán persze én szívtam meg, aki 4 évig toltam ott az ipart és nem GYESről jöttem vissza 6 hónapra... otthon, édes otthon :DDDD

mimoka77
Külföld
 
 


Wigyorka, azt ugye tudod, hogy az új munka törvénykönyv szerint írásban kell bejelenteni a terhességet!!!! Mégha személyesen is mondod el a főnöknek, le kell írnod és a lap aljára "Dátum + Átvettem + Aláírás", ugyanis csak ezzel él a felmondási védelem stb...

Szorítok Neked, hogy jól süljön el a dolog!

Babus, egyre inkább azt veszem észre, hogy nagyon egy hullámhosszon rezgünk! :D Az én dokim is elment 2 hétre nyaralni, úgyhogy énis csak aug.27-én mehetek hozzá legközelebb vizitre. Már nagyon várom, ugyanis én 5hét+5 napon voltam nála, akkor még csak egy pötty volt szívhang nélkül...

ryenn85
Szekszárd
 
 


Hehe, Babus....
A németről annyit, hogy délelőtt összehúztam a házat, aztán férjjel festettünk picit....és mivel hát ez olyan hajladozós.... :roll: :oops: :oops: 8) khhhm...
Tehááááááááát....a németet még nem nagyon vettem elő. :)

De mindjárt eszem, mert ma még csak 2-szer ettem. :)
A végén visszafogyok! :O
Már nincs az a habzsolós étvágyam. Éhes vagyok, de úgy izé....unok enni, vagy nem tudom. Nem tudom, mit ennék.
Pedig olyan szépen elkerültem már az 52-t is.
Tegnap meg minusz egy kg már. :(

Mimoka!
Nagyon jól haladsz a napokkal és ez a szomjúság....:)
Izgalom van! :)

Na, nyammogok valamit és fogom a szavakat, hadd szóóóljon! :)
 


Ryenn!
Jó ezt tudni, nehogy aztán ráfogja az ember lányára a főnök, hogy kitette a szűrét, de ő nem tudta, hogy babát vár....azért vannak ilyen arcok, az tuti!
Ahogy itt olvasom nem semmi főnökök vannak a színen. :evil:

Én is szoktam így lenni régebben, hogy ig. volt és hetekig nem láttam! :D
Nekem ugyan nem hiányzott, de nem nagy épület....:)
Vicces. :)

Wigyorka!
Pontosan ez a helyes hozzáállás! Azért azt minden főnök gondolhatja, hogy egyszer eljön az idő, mikor az ivarérett női beosztott békapja a legyet. :)
Én is gondolkoztam rajt minap, lehet, hogy azt kéne, mert a hagyományos módszer nem vált be!
:D
 


Zsuzska, hát nyugtával a napot :) Majd látjuk, mi lesz :)

Ryenn, már csak 3 nap :))) de jó nektek :)))

mimoka77
Külföld
 
 


Hm ezt az írásban bejelentős dolgot nem is tudtam, pedig nálunk is esélyes lesz a "kirúgás", de csak azért mert nagyon rebesgetik, hogy ugyebár megszűnik a melóhely és összevonnak mással, vagy nem, vagy ki tudja már! Szóval ha megszűnik társulással akkor kénytelenek lesznek átvenni, azaz nem rúghatnak ki gyed alatt.

Ryenn, igen, meglehet, hogy nagyon egy húron pendülünk! :) Gondolom azért is mert kb. egyidősek vagyunk, ill. a pocakunk lakói! :)
 
 


Na utánajártam. Rám nem vonatkozik az Munka törvénykönyve, mivel minisztériumban dolgozom. szerencsére a ránk vonatkozó Kktv-ben meg még mindig él a várandósság alatti védelem. Minket így nem köt az, hogy írásban kellene bármit bejelenteni...

Babus, Te nem közalmalmazott vagy?? mintha említetted volna, hogy Hivatalban dolgozol. Szerintem akkor Rád sem vonatkozik az írásos bejelentés...

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Igen köztisztviselö vagyok, igaz azóta más nevünk lett, de mindegy. Nem néztem utána rám mi vonatkozik. Na és mikor járulsz a fönök elé?[/img]
 
 


Sziasztok, megvolt a bejelentésem a főnöknél. Meglepően jól reagált... sőt még gratulált is. :) Egyébként szimpatikus volt.

Mondtam, hogy a sok sok szabimat szeretném kivenni. Konkrétan nem állapodtunk meg időpontban, de kb október közepéig dolgozom majd. A szabim meg kitart februárig... Szóval nem fogok rosszul járni, anyagilag sem, ami nem utolsó szempont.

Ki hogy van??

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Na de jó, hogy így fogadta, mondjuk mit tehetett volna más?! :) Hú de jó, hogy ilyen sok szabid van, hát te idén csak dolgoztál, semmi pihi? Jól bírtad! :)
Én elvagyok! Rájöttem, hogy húsos ételeket nem bírom. Se sütve, se főve, se párolva. Tegnap sült csirke combot csináltam párolt zöldséggel és olyan rosszul lettem tőle, nem tudtam megenni, egyfolytában azt éreztem mintha nyers lenne a hús. Pedig természetesen nem volt az. Így aztán nagyon érdekes étrendem lesz... Egyébként ha a húst kihagyom és csak valami hideg ételt eszem semmi bajom, mármint a gyomromnak. Olyan fáradt és álmos vagyok, legszívesebben leborulnék az íróasztalomra és aludnék! :)
 
 


Babus szerintem nem baj, ha nem eszel húst, csak pótold a fehérjét más formában. Nekem a vérvétel is kimutatta, hogy a karbamid szintem alacsony. (Karbamid: fehérje lebontásáért felel.) A házidoki rögtön rákérdezett, hogy vegetáriánus vagyok-e.
Egyél sok-sok jughurtot, sajtot, tejet stb. Én szeretem pl a párolt zöldséget reszelét sajttal :)

A szabim sajnos összegyűlt az évek alatt. Mivel kivenni nem tudtam és kiadni sem adták ki, így papíron hurcolom. Most egyébként jó, hogy ennyi van, de volt pl olyan nyaram, hogy összesen 3 napot tudtam kivenni. Akkor nem volt kellemes egyáltalán, de az idő megszépíti az emlékeket :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Wigyorka, ez remek :)

Babus, én sem tudtam soha húst enni. Egyél sajtot, túrót, az is nagyon jó! Tej nem annyira.

mimoka77
Külföld
 
 


Babus!

Nővérem vegetáriánus 17 éve, mindkét gyerek makk egészséges.
Nem is hinné az ember, hogy hús nélkül is micsoda kajákat lehet készíteni.
Mindent zöldséggel helyettesít.
Karfiolfasírozottat is ő fedezte fel szerintem. :) Vagy ő is. Olyan kajákat talál ki, hogy mondta neki anyu, írjon egy szakácskönyvet. :)
Gyerekek 3 éves koruk után kapnak húsételt, otthon nem, de itt, másik nagyszülőnél, oviban, suliban igen.
Szóval no para. Nem csak a ragadozó fajtánk lehet egészséges. :)

Bozza!
Most már kéne jönni! :)

Lehet, hogy a barátcserje-megvonás újabb tünete, a melleim fájogatnak még és a méhem tegnap órákig. :(
Valamint valami görcsféle is húzott ott.
Azt hiszem, jöhet némi cickakúra.
Meg ne próbáljatok barátcserjét inni ezek után!
 


Áh annyira nem vagyok megijedve attól, hogy nem bírom a hús, csak sajnálom mert szeretem. Én is szoktam sok vega kaját csinálni, brokkolis-karfiolos fasírtot én is csináltam már, vittem szüleimnek is, apa aki nagy húsfogyasztó észre se vette, hogy az másfajta fasírt, csak azt gondolta valami más fűszerezést használok! :)
Érzi a szervezetem, hogy kell a fehérje, mert majdnem minden este innom kell egy bögre meleg kakaót, annyira kívánom. Egyébként nem vagyok nagy tejfogyasztó. Joghurtot is eszem hetente többször. Túróból meg valamelyik nap olyan isteni gombócot csináltam... nyjami! :) Majdcsak rájövök mit hogyan és mivel helyettesítsek. Egyébként tojást lehet enni? A tojásrántottát is szoktam kívánni, csináltam is alaposan átsütve nehogy nyers legyen valahol.

Wigyorka, ti hogyhogy átvihetitek a szabikat egyik évről a másikra? Nálunk nem engedik, ki kell venni, vagy legalább ki kell írni papíron és kivesszük ténylegesen amikor el tudunk, vagy akarunk menni. De mindenesetre Te így nagyon jól jártál! :)

Zsuzska, sajnálom a görcsölést! :(
 
 


Babus, ha ténylegesen nem adják ki, akkor el nem vehetik, mert az jogszabályba ütközne... Én olyat nem csinálnék, hogy papíron kiadják, és majd akkor veszed ki, amikor gondolod. Onnan már semmit nem tudsz bizonyítani. Ha pl munkahelyet váltasz, akkor a fel nem használt szabikat ki kell, hogy fizessék, Te elesel ettől a lehetőségtől, mert úgymond papíron minden ki van nullázva...

Amit tilos enni: nyers tojás, nyers húsok és penésszel érlelt élelmiszerek (sajtok stb.). Én általában ezt tartom szem előtt. A tojást teljesen meg kell főzni/sütni, és akkor nem lesz gond.

Zsuzska jobbulást!!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Itt azért nem szenyóznak, mindenki ki tudja venni a szabiját. El is küldik a dolgozót szabira, mert szabit nem akar fizetni a cég.

A tojással én is így bánok, rendesen sütve, főzve. Köszi az alapelveket,nyers húsokat amúgy sem szoktam enni.

Gondolkozom már most, hogy mi legyen a vacsi, ami nekem is lecsúszik. Lehet csak egy kis kőrözött lesz! :)
 
 


zsuzska, jobbulást!!!

Penészes sajt: barátnőm 369. hétig ette, makk egészséges lett a fia :D Persze nem azt mondtam, hogy követendő példa, csak elmeséltem, az ő gyereke sem lett agykárosodott :D Azén fiam sem lett laktózérzékeny, pedig azt mondta a helyettes védőnő, hogy aki terhesen tejet iszik, annak laktózérzékeny lesz a gyereke. Nekem a diabétesz miatt muszáj volt tejet innom... hmm :roll:

mimoka77
Külföld
 
 


Hű, lányok!
Akkorákat röhögök az elírásokon! :D
Tudom, elütés és előfordul, de ez most jól esett:
-szenyózás
ez tuti, szenyázás akart lenni, de elképzeltem, ahogy szendviccsel dobál, vagy valami....galádul, előre megfontolt szándékkal
- 369. hétig ette...
assesemmi! :D

Bocs, nem titeket nevetlek ki, hanem ez így leírva tök vicces. :)
 


Jóóól van na, legyél tekintettel a hormon-túltengés miatti agy és egyéb károsodásomra! :)))) De akár szenyókkal is dobálhatnának! :)

Amúgy meg szerintem hülyeség, miért ne lehetne tejet inni, egyébként gondolom senki nem issza literszámra terhesen (sem) a tejet. Na meg a másik a mogyoró, dió, mert arra is érzékeny lehet a gyerek! Na akkor most dobjam ki a macskáimat a lakásból nehogy szőrallergiája legyen? Ez nem ezen múlik szerintem. Az állatoknál figyelek fokozottan a higiéniára és nem kapok el tőlük bacit, remélem legalábbis! :)
A penészes sajtokat eddig sem kedveltem.
 
 


Igen, igen, pont erről beszéltem, hogy ez teljes hülyeség. A tejérzékenység idekinn dől el, és még csak nem is a HA tápszertől függ, vagy a szoptatástól. Van rá hajlam, nincs rá hajlam, ennyi. :)

Többiek vajon merre lehetnek?

mimoka77
Külföld
 
 


Sziasztok, mizu felétek! Egy kis helyzetjelentés rólunk:
Betöltött 8. hétnél járunk már! :)
Nos igen, 2 hónaposak lettünk, remélem ugyan így, probléma mentesen éljük majd meg a maradék 7 hónapot is.
Jól vagyok, a hányinger szinte teljesen eltűnt (eddig), időnként olyan általános rosszullét jön rám a szagoktól, vagy amikor nagyon éhes vagyok, vagy amikor nagyon "tele" eszem magam. Különösebben nem kívánok semmi ételt, mindig bajban vagyok hogy mit főzzek. A hússal még mindig hadilábon állok, igaz azóta nem is kísérleteztem vele, hogy meg tudnám-e enni, de inkább hanyagolom. A felvágottak, szalámik lecsúsznak, de azok is csak módjával...

Lehet még korai, de tegnap beszélgettünk párommal a névválasztásról. Eddig nem nagyon volt téma, úgy voltunk vele majd ha eljön az ideje! :) Na abban megállapodtunk, hogy egyikőnk nevét sem fogjuk adni a picinek, nekem ettől herótom van. Szerencsére a szüleim kreatívak voltak, annak idején nem sok olyan nevű kislány született mint ami nevünk hugival. Ellenben párom szülei cseppet sem, apukája nevét kapta a drágám, wooow! :)
Szóval mondtam páromnak, hogy nekem nagyon tetszik a Hanna és a Zalán név, DE! mostanában nagyon gyakori név lett, így lemondtam róla, nem szeretném ha minden második gyereket úgy hívnának az oviban ahogy az én picikémet. Olyan édes volt a drágám, mondta hogy ő olyan nevet szeretne választani amiről lány esetében egy okos, szép, bombázó csaj jutna az eszébe, fiú esetében pedig egy jó kiállású, humoros adonisz aki után döglenek a nők! Na tessék fel van adva a lecke! :))) Az biztos, hogy különleges nevet szeretnénk, de mégsem annyira különlegeset, hogy rosszallóan nézzenek ránk az emberek, habár nekünk kell hogy tetszen a név! Nagyszüleink is furán néztek anyuékra amikor megmondták a nevünket, papám ki se tudta mondani a nevemet, ő hívott mindig Babusnak, innen a fórumos nevem is! :)
A tervem mára pihenés! Papamaci este 7re ér haza, főzni nem kell mert van kajánk. Tegnap csináltam szilva levest (kicsit öncélúan, hogy elősegítsem a wczésemet) és még maradt krumplis tészta. Azt hiszem majd délután sütök egy fincsi gyümölcstortát, azzal nincs sok macera.
 
 


Babus, szerintem időben kezdtetek beszélni róla :) Nekünk anno fiúnevünk volt, lány nem. Mi is ilyenkor kezdtünk el nevet keresni :) Aztán 16. héten kiderült, hogy feleslegesen :DDD

Ha minden igaz, április végétől négyen leszünk :) Remélem, hogy velünk most már a baba :)

Szóval már csak 3 pozi teszt kell erre a hónapra, a négyből egy már megvan :)

Gratulációt, ha bárki gondolt volna véletlenül ilyenre, babonából most még hagyjuk, majd ha az első UH-n is minden rendben lesz, ok? :)

mimoka77
Külföld
 
 


Mimoka, akkor most nem gratulálok, hanem inkább kívánom hogy még szerezz be 3 csodálatos két csíkos tesztet aztán az uh-n láss egy aprócska lüktetést a pötty közepében! :)) Deee jó lenne! :))
Tünetek mik jelentkeztek eddig?

Mi azért már most szeretnénk pár nevet versenyeztetni és ha majd döntésre kell jutnunk lesz miből választanunk! :)
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom szépen lassan mindenki visszatér :)
Örülök a kismamiknak és ,hogy minden babás állapot velejárója szépen rendben mutatkozik.(bár a hányinger és a gyomorfájásokat elhagyhatnátok)
Ez azt jelenti,hogy mindenkinél szépen alakulnak a kis életkék:),nagyon helyes!


Mimoka szólj az alkalmas időben egy jó nagy gratulációhoz,addig meg mesélj,hogy hogyan is alakulgattok:)

Zsuzska nagyon lecsendesedtél,mi lett veled? Csak nem a tanulás rontotta el a "viccelődet" :?: :roll:


Bozza nagyon eltünt kár, olyan jó kis hozzászólásai vannak pedig. Remélem ő is babásodik és azért tünt el:)

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Babus, még holnap csinálunk egy digitálisat, csak a hecc kedvéért, aztán nem tesztelek többet :) Bízom benne, a CB lesz az utolsó teszt, amit áprilisig ellövök :)

Hányinger, de teljesen kiszámíthatatlanul, szédülés, álomkór, orrdugulás, szagérzékenység, szomjúság, mellfájdalom, szitaagy. A minap bekapcsolva felejtettem az indukciós tűzhelyet, egész éjjel hevítette az üres lábast :S

Igen, Bozza sajnos nagyon eltűnt :(((

Delfinke, ha minden jól megy, hétfőn megyek dokihoz időpontért, aztán majd elmesélem, hogy mire jutottunk :)

mimoka77
Külföld
 
 


Tegnap este nem birtuk tovább, összebújtunk. Már úgy hiányzott és nagyon jó volt, nem fájt semmi. DE hajnalban kimentem pisilni és kisé vérfoltos volt a papír, bevettem a reggeli magneb6 és duphaston adagomat és visszafaküdtem. 8kor megint wcre kellett menni, de akkor már csak épp hogy kicsit volt színes a papír. Igy remélem csak a hüvelyem vagy a méhszáj dörzsölödött meg kicsit. Nincs semmi görcsölés sem. Vérzik az orrom ha kifujom, vérzik az ínyem fogmosáskor, bizti a túlzott vérellátás az ok. De az biztos hogy ma sokat pihenek és ha rosszra fordulnak a dolgok irány az ügyelet.
 
 


Tegnap este nem birtuk tovább, összebújtunk. Már úgy hiányzott és nagyon jó volt, nem fájt semmi. DE hajnalban kimentem pisilni és kisé vérfoltos volt a papír, bevettem a reggeli magneb6 és duphaston adagomat és visszafaküdtem. 8kor megint wcre kellett menni, de akkor már csak épp hogy kicsit volt színes a papír. Igy remélem csak a hüvelyem vagy a méhszáj dörzsölödött meg kicsit. Nincs semmi görcsölés sem. Vérzik az orrom ha kifujom, vérzik az ínyem fogmosáskor, bizti a túlzott vérellátás az ok. De az biztos hogy ma sokat pihenek és ha rosszra fordulnak a dolgok irány az ügyelet.
 
 


Mimoka!

Halkan szorít, de nagyon örül! :D

Juj, izgiizgi! :)

Én vagyok, valóban van abban valami, hogy a suli rányomja a bélyeget az utolsó napokra. :S

Aztán 20-a táján van egy rahedli program, amire lehet járni, így kihasználom még a nyár utolsó rugdalózásait. :)

Ma is megyek, és most ébredtem nemrég, úgyhogy kell valamit keresztbe tennem itthon, nem csak a lábaimat....báááár...előszeretettel nem teszem úgy.... :roll: :oops:
hihi :D

Babus, nyugi!
Elhiszem, hogy már kellett....fő a nyugalom, és ha megnyugtat téged, doki. De minden rendben lesz!
 


Babus, biztosan nincs semmi baj!!! Sőt, minden rendben van! Szex utáni vérezgetés előfordulhat. Ha elmúlik, akkor csak feldörzsölődtél :) De úgyis el fog múlni :)

Zsuzska, sulit ne is emlegesd... :(((

mimoka77
Külföld
 
 


Sziasztok, csak gondoltam gyorsan bekoszonok, ha mar igy hianyoltok (koszike!). Mimoka, de jo hir, orulok nektek, csak igy tovabb!

Nalam sajna ez a honap is uresjarat volt, uhogy nem tul rozsas a kedvem. Nem is annyira kaktuszos, inkabb olyan arvacskas...

De talan jobb igy, minthogy nyaralas alatt kelljen orvosrol aggodnom, vagy barmi. Ertitek, milyen ugyesen probalom magyarazni a bizonyitvanyom!

Kismamiknak kitartast, Babus ne aggodj, szerintem gorcsolnel is, ha barmi gond lenne.

Jok legyetek!
 
 


Bozza, sajnálom :((( De igazad van, csak pozitívan!!!! :)

Babus, na??? Hogy vagy? Jobban, ugye?

Többiek?

Mi ma megyünk időpontért harcolni :( Én tegnap jól voltam, ma... :S Hát... fene tudja. Megint mintha szédülnék, vagy nem is tudom... majd meglátjuk :D

mimoka77
Külföld
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: