Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én már régóta nem fórumozok,csak olvasgatok,de igazából egyik fórumba sem szeretnék írni.miért?azért mert ott már egy megszokott társaság van mindenki ismer mindenkit.Szeretnék egy új lapot indítani ahol új csajokkal is beszélgethetünk.
Magamról pár sort:
Gabi vagyok 25 éves 4 éve szeretnék gyereket a férjemmel,de sajnos még nem jött össze nekünk a mi kis csodánk.
ha te is egy cipőben jársz velem gyere beszélgessünk!segítsünk,szurkoljunk egymásnak! :wink:
Vendég
 



Szia! Idén én is szeretnék anya lenni. A párommal régóta terveztük, de csak januártól kezdtünk el próbálkozni.
Mindenhol azt olvasom, hogy az első tünetek a következő menstruáció jelentkezése környékén észlelhetőek. Lehet, hogy érdekesen hangzik, de az együttlétünk után rögtön másnap olyan "mindjárt megjön" érzésem volt, ami a mai napig tart, eddig nem éreztem hasonlót. De a menzeszig kb. másfél hét van hátra, ez még sok idő... Tapasztalt már valaki tüneteket ilyen gyorsan? Tesztelni még felesleges, hiszen nem mutatna ki még semmit szerintem...
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Szia Kriszti!
már van egy kis tapasztalatom,ezt már át éltem én is,ez még nem lehet terhes tünet.ha még másfél hét van a menszeszig akkor most lehetett péd,bár azok meg nem ilyen tünetek.azért sok sikert kívánok neked is,remélem hamar babások leszünk :D
Vendég
 

 
 

amúgy rendszeres a ciklusod?mikor volt meg utoljára?
Vendég
 


Szia! A ciklusom álomszerű, mindig napra pontosan jön meg. Én is meglepődnék, ha ilyen korán a terhesség jelei lennének, de nem találtam rá hirtelen más magyarázatot.... jövő hétvégén talán kiderül :)
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


szia!akkor szurkolok,hogy mégis egy babó kopogtasson.tök jó,hogy rendszeres a ciklusod,én ezt már nem mondhatom el,de úgy néz ki,hogy 32-34 napra már beáll.én 10.-ére nem várom.akkor szorítsunk egymásért :D :roll:
Vendég
 


Ok, szurkolok! :)
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Kedves Mindenki!
Judit vagyok dietetikus és szülésznő hallgató. A kutatásom miatt fordulok hozzátok, melyben a táplálkozás és életmód szemszögéből közelítem meg a meddőség problémáját. Minden érintett tapasztalata nagy segítségemre lenne, amivel bizonyítani vagy cáfolni lehetne feltevésem, hogy van kapcsolat a táplálkozás és meddőség jelensége között. Kérlek szépen töltsétek ki ezt az általam készített kérdőívet, melynek kitöltése maximum 15 percet vesz igénybe. Természetesen, ha valakit érdekel a kutatásom eredménye nagyon szívesen elküldöm emailben majd.
Előre is nagyon köszönöm.

http://online-kerdoiv.com/index/view/ha ... f59a896e33
juditbozo
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Én is hasonló cipőben járok, mi is januártól próbálkozunk a babával.
Mi a helyzet veletek? Gabóó: remélem nem jött még meg :D
Kriszti: nálad mi újság?
Nekem 15.-én nem kellene megjönnie... :roll: Elég nehezen viselem ezt a várakozást!!!
kata0908
Balatonboglár
 
 


Sziasztok!nekem sajnos megjött,de legalább időben.
Kriszti nálad mi a helyzet?
Szia Kata!örülök,hogy te is jöttél,majd megpróbálok én is többet jönni.
mesélj egy kicsit magadról,jó?
kitartás,és remélem neked nem kell annyit várnod,mint nekem,és hamar összejön a babátok :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
Gabóó, sajnálom, hogy most sem jött össze :( Na de most új hónap indul...:) Tudom, hogy ezt mindig csak egyre nehezebben mondja az ember - legalábbis én így vagyok vele. Persze pozitívan állok hozzá, de nehéz!

Rólam annyit, hogy van már pár viszontagságos év mögöttem, egész pontosan 2008 nyarától kezdődött az őrület, akkor derült ki, hogy mioma van a méhemben. Akkor még nem terveztünk babát a férjemmel, viszont szerettem volna megszabadulni a göbömtől. Kb 15 dokinál jártam, mindenki mást mondott, volt aki azzal "nyugtatott", hogy úgysem lehet sosem gyerekem, mert olyan rossz helyen van a daganatom, hogy nem lehet rendesen kiszedni, és amíg ez a helyzet, addig nem eshetek teherbe, ha meg kiveszik, akkor nagy mértékben kell csonkolni a méhemet és azért nem lesz baba, ha meg mégis valami csoda folytán beágyazódna a picúr, akkor úgyis vetélés lesz a vége, vagy fogyatékkal születik.... Na, gondolhatod milyen jól teltek azok a hónapok, amíg ilyen dokik közt vergődtem! Viszont közben folyamatosan próbálkoztunk a babával, hátha mégsem lesz igazuk.....
Aztán 1 éve találtam egy dokit, aki bíztatott és megműtöttek. Nem sikerült valami fényesen, úgyhogy másik dokit kerestem és szerencsére ráakadtam a legjobbra :D Így novemberben újra műtétem volt, ahol kiderült, hogy nem csak miomáim voltak, hanem polipom, és oltári sok endometriózisom is :(
Most már elvileg jól vagyok, "kitakarított" odabent mindent és ezerrel gyúrunk a babócára. Sajnos benne van a pakliban, hogy kiújulnak bennem ezek a vackok, úgyhogy igyekszünk :D

Na, ez szép kis regény lett, bocsi :) Most az a helyzet, hogy vasárnap óta érzem, hogy "mindjárt megjön", de eddig még semmi! Kb. tegnap kellett volna egyébként, úgyhogy még nem kéne annyira izgulnom, de nem nagyon tudom kordában tartani az érzéseimet :)
És nálatok mi a probléma, ami miatt régóta vártok?
Kriszti, mi újság veled?
kata0908
Balatonboglár
 
 


Szia!
hát neked nem volt egyszerű idáig eljutni,de remélem mostmár minden rendben lesz és hamar jön is a babó.
nálam a sztori a következő:
2008-ban kezdtünk mi is próbálkozni.bennem mindig is volt egy félsz gyerek korom ótam,mert keresztanyámnál( aki apukám huga) nem jött össze a baba.5 évig próbálkoztak mindenféle beültetéssel,de sajna így sem sikerült neki,végül örökbe fogadtak egy kislányt
:roll: de sajna rá is 4 évet vártak.
amikor nem jött össze nekünk az első hónapban akkor már nagyon féltem így elmentem egy dokihoz,magánba gondolva majd jobban foglalkozik velem.kb 3* voltam nálla,de úgy éreztem,hogy azért nem foglalkozik velem,mert fiatalnak tart.ekkor voltam 20 éves.jó fiatal voltam,de nem ekkor kellene a legelőbb teherbe esnem???
aztán meguntam és direkt női nőgyógyászt kerestem,persze sokan le akartak róla beszélni,de nem bántam meg.egyből elküldött vérvételre,ott derült ki,hogy magas a prolaktin szintem és a tsh-m.
elég sok felesleg is van rajtam,ami ez miatt nem megy le,kaptam bromokriptint,amit nem bírtam szedni,mert nagyon rosszul voltam.az endrokrinológus azt mondta,hogy ne szedjem mert nem bírja a szervezetem.akkor feladtam egy pár hónapra,hogy lefogyok aztán majd folytatjuk.csak utána nagyon messze költözött tőlem a dokim és sajnos olyan munkahelyem van most ami mellett nincs semmire idő.így most nem járok dokihoz,csak simán próbálkozunk.sajnos a férjem nem hajlandó elmenni sperma vizsgálatra,én meg megmakacsoltam magam,hogy amíg ő nem lép addig én sem megyek tovább.csak sajnos nálunk elég fontos lenne,ha már jönne a baba,mert 2007-ben felvettük a megelőlegező szocpolt 2 gyerekre,és ezt 8 éven bellül kellene teljesíteni,így eléggé szorít az idő.arra gondoltam,hogy elmegyek ide az sztk.ba csak nem tudom hogy működik a rendszer,mert még sose voltam itt. :?
te merre felé laksz?én a 17.kerben.
bocsi,hogy ilyen sokat írtam.most hogy így végig olvastam amit írtam úgy seggbe rúgnám magam!!el kellene már mennem dokihoz!

tegnap kellett volna megjönnie?fogsz tesztelni?írj majd miújság!
Kriszti nagyon eltűntél!veled mizu?
Vendég
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok.
Sajnos olt egy vetélésem 2010 végén a 16. héten, amit lelkileg azóta sem hevertem ki.
2 hete voltam hormonvizsgálaton, az eredményem nem igazán jó. Magas a tesztoszteron, alacsony a progeszteron. Hétfőn megyek a 3. napi vérvételre.
Közben függőben van egy citológiakontrollom, mert októberben vmi nem volt rendben. Az eredmény ugyan P2 lett,de volt vmi olyan elváltozás, ami miatt 3 hónap múlva kontrollra kellett mennem. Félek. Nem vagyok egyszerű...
(Az előző babánk egyébként elsőre sikerült.)
Eddig még nem próbálkoztunk, de most már nagyon szeretnénk. Lelkileg még nem vagyok a topon, de nagyon igyekszem.
Hajrá mindenkinek.
Írjatok. :)

Masni
masnimasni
Budapest XI. kerület
 
 


Szia Masni!
sajnálom a vetélésed! :cry:
elhiszem,hogy nem tudod lelkileg feldolgozni.
nem teljesen vagyok tisztában azzal,hogy mi a p2.leírnád?
remélem a mostani vérvétel eredményed jó lesz!nőgyógyász mit mond?szabad a pálya?
majd gyere mesél,hogy mi volt a vérvételen!
többiek hol vagytok?
Vendég
 


Sziasztok!

Egy kis ideig elvesztem, ne haragudjatok, hogy nem jelentkeztem be.
Az a helyzet, hogy akkor a tüneteim tévesnek bizonyultak, megjött 1-2 nap késéssel.... viszont az utolsó vérzésem febr.12-én volt, azóta semmi! Múlt vasárnap pedig pozitív volt a tesztem!!! :) Előtte semmilyen jel nem mutatta a teherbeesést, esetleg annyi, hogy a melleim majd' szét akartak szakadni, ami még most is tart...
Rögtön időpontot kértem a dokimtól, de azt javasolta, hogy csak jövő héten menjek vizsgálatra, addigra már az ultrahang is mutatni fogja a kis lurkót!!! :):):)
Nagyon boldog vagyok, legszívesebben világgá kürtölném, de amíg nem látott az orvos, addig a családnak sem mondjuk el.
És még egy fantasztikus hír: sógornőm szintén babát vár, így hatalmas lesz az öröm a családban, hogy egyszerre két unoka lesz, ráadásul ha minden igaz, nagyjából egy időben!

Őszinte leszek: nem gondoltam volna, hogy két hónap alatt teherbe esem. Féltem attól, hogy a stresszes munka és az, hogy korábban nagyon sokszor felfázással küszködtem, gátolni fogja, hogy természetes úton foganjon meg a gyermekem, de nem így lett!

Nagyon örülünk a párommal és kívánom Nektek is, hogy mihamarabb babásodjatok! :)
pkriszti83
Kiskőrös
 
 



Szia! Idén én is szeretnék anya lenni. A párommal régóta terveztük, de csak januártól kezdtünk el próbálkozni.
Mindenhol azt olvasom, hogy az első tünetek a következő menstruáció jelentkezése környékén észlelhetőek. Lehet, hogy érdekesen hangzik, de az együttlétünk után rögtön másnap olyan "mindjárt megjön" érzésem volt, ami a mai napig tart, eddig nem éreztem hasonlót. De a menzeszig kb. másfél hét van hátra, ez még sok idő... Tapasztalt már valaki tüneteket ilyen gyorsan? Tesztelni még felesleges, hiszen nem mutatna ki még semmit szerintem...

Kedves Kriszti!

Ahogy olvastam soraidat, egyből magamra ismertem. Mi idén februárban próbálkoztunk először babócával Párommal. Lehet butaságnak tűnik, de már az első aktus után éreztem, hogy a pocakomban mozgolódik valami, szurkáló fájdalmat éreztem (nem volt kellemetlen!). Biztos vagyok benne, hogy "valami" történt!

Aztán 4 napos késéssel megjött a mensim (mennyiségben és állagban ilyen azelőtt még sosem volt).
A márciust kihagytuk (nem szerettünk volna karácsonyi babát :oops: ), de bízom benne, hogy a Te esetedhez hasonlóan a második próbálkozásra én is terhes leszek! :wink:
ryenn85
Szekszárd
 
 


Szia Ryenn85!

Én teljesen ugyanígy jártam, mint Te! Az első együttlét után rögtön éreztem, mintha meg akarna jönni. (kicsit megszédültem, bizsergett belül mindenem, szinte éreztem, ahogy megfogan a baba) Biztos voltam benne, hogy terhes lettem rögtön. Egészen addig éreztem, amíg meg nem jött... őszintén, akkor örültem is neki, mert egy kicsit bepánikoltam, hogy egyből összejött... de a második hónapban már abban reménykedtem ,hogy terhes leszek, bár, nem gondoltam volna, mivel semmilyen tünetem nem volt. Egyszerűen késett, ami nem volt jellemző azelőtt. Általában 29-30 naposak a ciklusaim, egy keddi napon kellett volna megjönnie, csütörtökön már magamban biztos voltam abban, hogy babám lesz. Pénteken csináltam egy tesztet, de elrontottam, így nem mutatott semmit. Vasárnap viszont egyértelműen pozitív lett az eredmény! :)
Most csütörtökön voltam ismételt UH-n, ahol már egyértelműen látszott a 9,5 mm-es baba, fantasztikus érzés volt, főleg, hogy látszódott már a szívverése is! :)

Hihetetlen, hogy ilyen gyorsan összejött a baba, őszintén, attól féltem, hogy akár évekig kell próbálkoznunk, ugyanis régebben nagyon sokat szenvedtem felfázástól illetve igen stresszes a munkám. A főnököm tudja már, ugyanis az első négyszemközti beszélgetésen rákérdezett, mikor akarok szülni és kérni akarta, hogy még ezt az évet dolgozzam végig. Nagyon örülök annak, hogy már babásan vetette fel a dolgot, mert amennyire tartok a munkahelyem elvesztésétől, biztos belementem volna. De így már nincs mit tennie, kénytelen beletörődni :)

Egyébként a tüneteim kb akkor jelentkeztek, amikor meg kellett jönnie. Néhány nappal korábban elkezdtek feszülni a melleim, ami azóta is tart, kicsit kellemetlen, de tökjó feszesek! :) Emellett nagyon émelygek, de szerencsére még nem hánytam...

Szerintem tesztet felesleges még csinálnod, ráérsz akkor, amikor meg kellene jönnie. Addig szorítok! :)
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Szia Kriszti!

Az az igazság, hogy ezt a hónapot szándékosan hagytuk ki (mert nem szerettünk volna karácsonyi babát - én is akkor születtem és nem örülök neki :? ).

Pont ma reggel jött meg (szinte napra pontosan 28 napos ciklusaim vannak), ami azt jelenti, hogy 1 hét múlva újra próbálkozhatunk! :D

Őszintén szólva az első próbálkozásnál eléggé "bepánikoltam": Úristen, lehet baba van már a pocakba, mi lesz/hogy lesz... Azzal viszont, hogy életem első terhességi tesztje negatív lett, nagyon letörtem. Minden megváltozott. Mostanra biztos vagyok benne, hogy anyuka szeretnék lenni és minden kétségem/kételyem, bizonytalanságom elszállt.

A munkahelyet ne is említsd... Egy nagy multinál dolgozok, jórészt külföldi kollégákkal. Közvetlen főnököm az ügyvezető igazgató, aki 2 éve került a céghez. Már megismerkedésünk óta nagyon számít rám, akkor kérte, hogy minimum 2 évig ne hagyjam el. Na a 2 év eltelt, de most tavasszal a 2évet már kitolta 5 évre. :)

Lojális ember vagyok -így a 2 évet tartottam-, de ha sikerül áprilisban teherbe esnem, akkor max. október-novemberig maradnék. Menedzserként nehéz kiszállni a cég életéből, de úgy érzem az én életem más szakaszához ért.

Köszönöm, hogy írtál, remélem nálam is sikeres lesz a második próbálkozás! :wink:

ryenn85
Szekszárd
 
 


Szia!

A főnököm kimutatta végre a foga fehérjét... most én vagyok a hálátlan dög, hogy terhes merek lenni. Tény, hogy egy éve neveztek ki vezetőnek, de mire elmegyek szülni, másfél év el fog telni, szerintem ez már nem olyan kevés idő.
Nem szabad idegeskednem, de kiakasztott rendesen... bár, mást nem is várhattam tőle...
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Kriszti, próbálj meg tényleg ne idegeskedni!
Az ember ilyen szituációban még a "Gratulálok"-ra sem is számíthat...

Elhatároztad, hogy anyuka szeretnél lenni és innentől kezdve ez legyen az első! Megváltozik az ember élete, és ez a munkahellyel kezdődik.

Ugyan én még nem vagyok kismama, de pont a minap gondoltam végig, mi vár(na) rám az elkövetkezendő 1 évben: ha a 12.heti vizsgálaton minden rendben, közölném a tényt a főnökömmel, hogy 6 hónapon belül anyuka leszek. (Nem mindegy az sem, hogyan közli az ember!). Az utód kiválasztásában, betanításában maximális együttműködés (nehogy az legyen, hogy csak úgy lelépek) és úgy itthagyni a munkámat, hogy minden rendben legyen. Hogy ezek után nyugodtan koncentrálhassak a pihenésre és a kismamaságra. (Abban sem vagyok biztos, hogy 1-2 év múlva ide szeretnék visszajönni, úgyhogy egyelőre a végső elválásra készülök, ami kicsit fájdalmas is, mert szeretem a kollégáimat. De ez még a jövő zenéje...)

Meghatározó képet ad az emberről, hogy hogyan jön egy céghez és hogyan távozik. Legyen ez tisztességgel és méltóságteljesen! Tartsd ezt szem előtt, mielőtt bármit is teszel!

Érezni fogják, hogy fontos vagy számukra és bánni fogják, hogy elmész (az előző munkahelyemen -ahol felmondtam egy jobb lehetőség miatt- úgy vált el Tőlem a főnököm: "Borzasztóan bánom, hogy hagylak elmenni. Az új munkahelyeden nagy szerencséjük lesz veled!" - ennél nagyobb megbecsülés nekem nem is kellett...)

ryenn85
Szekszárd
 
 


Nagyon eltűnt mindenki ebből a topic-ból.... :cry:

Kriszti, hogy vagytok?

ryenn85
Szekszárd
 
 


Szia Ryenn85, Gabó, Kriszti és a többiek!!! :)

Jöttem hozzátok, remélem szívesen láttok. Szeretnék én is babát!!!

Röviden rólam:
30 éves vagyok, a férjemmel tavaly házasodtunk össze, és októberben döntöttük el, hogy szeretnénk kisbabát. Már a második hónapban szerencsések voltunk... Elsõ terhesség volt... :D A 9 heti UH-n kiderült, hogy a baba nem fejlõdik rendesen, elhalt, és mûszeresen kell befejezni a terhességem. A mûtét február 7-én volt. Azóta eltelt majdnem 3 hónap. A rosszat magam mögött hagyva megpróbálok csak pozitívan gondolkodni, és a kis leendõ jövevényre koncentrálni... Szóval a rossz emlékekrõl ennyit.

Úgy döntöttünk, hogy a szükségesnek ítélt idõt kivártuk, és belevágunk újra. A hét eleján volt ovum (számításaim szerint), május 7-én kellene megjönnie... Remélem sikerült. Addig is drukkolok mindenkinek!

Egy jó tanács:
- Ne azon gondolkozzatok, hogy mi lett volna ha... (higyjétek el, én tudom mirõl beszélek) hanem a mának örülni, és élvezni a napsütést, st., úgyis jön a baba az általa alkalmasnak ítélt pillanatban :)
- Akinek több mint egy éve nem jön össze a gyerek, ott indokolt orvost keresni, mert sokszor egy apróság a gátja a fogantatásnak...

A teszttel érdemes kivárni a számított mensi elsõ napját, onnantól kezdve várhatóan kimutatja a teszt. Egyébként a HCG (amit a terhességi teszt is ki tud mutatni) a beágyazódás után éri el azt a szintet, amikor már a vizeletbõl is kimutatható. A beágyazódás pedig a megtermékenyülés utáni 7-10. napon történik. Addig semmilyen tünet nem jelentkezik, hiszen a tüneteket a megemelkedett hormonszint produkálja. Persze nem mondom, hogy nincsenek kivételek!!!

Csak pozitívan!! minden téren :D

Egyébként örülök az újonnan szervezõdõ közösségnek :)
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Szia wigyorka!

Sajnálom, ami Veletek történt. Minden -jó- okkal történik, mégha azt az adott pillanatban nem is látjuk, képtelenek vagyunk elfogadni.

Örülök a pozitív hozzáállásodnak, dicséretes! :D

Ahogy számolgattad az ovulációt, nagyjából egy időre esik mindkettőnk várható örömhíre! :) Remélem, hogy május 6-án már tesztelhetek és lesz 2 csíkom!
Bár megfogadtam, hogy ezalkalommal is kivárok minimum 3-4 nap késést (egyébként mindig pontos szokott lenni a mensim), így hátha az apuka-jelölt május 12-én tartandó 32. születésnapjára babahírt adhatok! De jó is lenne.... :oops:

ryenn85
Szekszárd
 
 


Hát Ryenn85,

Fõ az optimizmus :) A miérteket nem keresem már, belenyugodtam, elengedtem, és bizakodva nézek a jövõ felé. S ebben nagy segítség volt a férjem... :) Még jobban összekovácsolódtunk ezidõ alatt :)

Szerintem én még május 6-án nem tesztelek, max csak 7-én... Bár ahogy ismerem magam, lehet már jövõ héten veszek és elpazarlok tesztet...

Hogy lehet ilyen vonalzót gyártani??

A babahír tuti lenne :) Nálad elsõ gyerek és elsõ terhesség lesz?
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


A vonalzó:

www.lilypie.com

Itt regisztrálnod kell (hamar megvan): Babavárósat, évfordulósat, bármilyet csinálhatsz!
Utána a profil szerkesztésénél az aláírásodhoz egyszerűen csak bemásolod a lilypie oldalon megadott elérési útvonalat (kódot).Ha elakadsz, szívesen segítek!

Igen, ehavi próbálkozás a második próbálkozós hónap és első terhesség/első gyermek lenne. Pozitívan állunk hozzá, és igyekszünk nem görcsölni. :)

ryenn85
Szekszárd
 
 


Drukkolok, hogy minden hogy sikerüljön, ahogy tervezitek.

Nem kell rágörcsölni, és akkor biztosan összejön... :) A legjobb taktika egyébként, ha a pasi nem tudja mikor van ovu, és mikor kell úgymond "jól" teljesíteni... Nálam ez bevált. Legalább ő nem görcsölt rá...

Érdekes egyébként, hogy most is olyan tüneteket érzek már magamon, mint annó... reggelete vannak nagyon nagyon enyhe émelygések, nem tartós, pár másodperc. olyankor megiszok egy pohár vizet pl. Tudom, hogy nem lehetnek még ilyen tüneteim... :lol: Mindenesetre fura.

Többiek?? Hírek??

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy eltűntem, de egyszerűen képtelen voltam esténként a géphez ülni, egész nap az irodában vagyok...
Szóval a főnököm lenyugodott, megértette, hogy miért pont most döntöttünk a baba mellett. Most keressük az utódomat, remélem, megtaláltuk már a megfelelő megoldást, így én is nyugodtabban megyek. Semmiképpen nem szerettem volna lelépni, ameddig nem teher, dolgozni szeretnék, és ezt értékeli a főnököm is.

Nagyon várom már a 12. heti UH-t, május 14-én megyek. Remélem minden rendben van a babával. Ahogy telnek a napok, egyre inkább a föld felett járok, nagyon élvezem, hogy már látszik egy kis pocak :) Nagyon büszke vagyok rá! :) Fantasztikus érzés a babavárás :) :) Nagyon bízom benne, hogy mindenkinek hamarosan két csíkja lesz a teszten!
Sajnos van egy barátnőm, aki nem esik teherbe hosszú idő óta, nagyon odavan lelkileg, alig mertem elmondani neki, hogy nálunk úton van. :(
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Szia Kriszti!

Örülök, hogy rendeződtek a dolgok a főnököddel! Hiába, egy kismama életében már ebben a 9 hónapban is a babóca és az anyaság az első. És ezt egy sztahanovista főnök nehezen viseli el... :)

Mivel elég hasonló cipőben járunk, már korábban is szerettem volna kérdezni: a második próbálkozásotoknál -amiből baba is lett :) - éreztél valami testi változást?
Nekem az első sikertelen hónapban, szinte végig fájt a hasam és nagyon érzékenyek voltak a melleim, de 4napos késett mensin kívül semmi nem lett a dologból. :( Most semmit nem érzek (csak kicsit érzékenyek a melleim), ami tulajdonképpen akár jó jel is lehet! :)

Nő a pocak? Juppi!!! :D Nem vezetsz véletlenül blogot?
A legtöbb kismama már alig várja és nagyon élvezi a pocaknövekedést. Nem tervezel "Így változott a pocakom" fotósorozatot készíteni? :)

ryenn85
Szekszárd
 
 


Szia Ryenn!

Őszintén: semmit nem éreztem, a mensi előtti időszakban én is éreztem, hogy érzékenyek a melleim, de semmi más. Késett 1-2 napot, akkor már biztos voltam, hogy babám lesz, mert mindig pontosan megjön. Akkor kezdődtek a tünetek, amikor meg kellett volna jönnie, akkor fáradtabb voltam az átlagosnál, émelyegtem, szédültem is egy kicsit. Az émelygés már teljesen elmúlt, jelenleg semmi tünetem nincs, mondjuk, a fáradtság megmaradt...

Tehát elmondható, hogy nekem is csak a mellfeszülés (ami napról napra fokozódott, kb a 8. hét végéig tartott, már sokkal elviselhetőbb) és a késés mutatta meg, hogy babát várok, pedig előtte hónapban annyira biztos voltam benne, hogy összejött.

Blogot nem vezetek, az az igazság, hogy itthon kevesebbet netezek, főleg, mert elég fáradt vagyok estére. A fotósorozatot mindenképp meg szeretném csinálni :)

Neked mikor nem kell megjönnie? Szurkolok ám!
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Kriszti, egyre inkább szeretnék a "nyomdokaidba" lépni (ha már ennyire hasonlít a helyzetünk, talán én is a Te "sorsodra juthatok)! :)

Csak annyira furcsa, hogy az előző próbálkozáshoz képest most semmit, de tényleg semmit nem érzek... De ez lehet jó is!

Jövő héten vasárnap (pontosan 7 nap múlva) kellene megjönnie. De bízom benne, hogy nem így lesz, helyette lesz egy kétcsíkos tesztünk és rá pár hétre szívdobogós minibabánk. :wink:

Már nagyon kíváncsi és picit türelmetlen vagyok(unk)...

Ha lesz pocakfotód, mutasd ám meg nekünk is! :wink:

ryenn85
Szekszárd
 
 


Sziasztok Lányok!

ki hogy van? hogy telt a hosszú hétvége??

Nálunk aktívan, bicikliztünk, kirándultunk. Persze közben minden gondolatom a mensi körül járt... hogy mennyire nem várom. és közben meg figyelem a testem jelzéseit. Ugyan messze van még... De semmit nem érzek :) Mindenesetre nem görcsölök :)

Pocakfotót én is szívesen nézegetek :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Ok, készítek majd fényképet a pocakomról :)

A lényeg, hogy ne görcsöljetek rá nagyon! Én igyekeztem úgy hozzáállni, hogy felkészítettem magam arra az esetre, ha nem jön össze egyből a baba, tehát inkább meglepődtem azon, hogy ilyen gyorsan összejött.

Van egy ismerősöm, aki nagyon rá van már görcsölve a babatémára, szinte óra pontosan vannak együtt a párjával, és nagyon odavan, ha mégis megjön a mensije. Persze, ha egy éve próbálkoznánk, biztos, hogy én sem tudnék nyugodt lenni.

Van egy másik ismerősöm, akik már a lombik programon is túl voltak, évek óta próbálkoztak sikertelenül, aztán egyszer elutaztak egy hosszú hétvégére a férjével és spontán összejött a bébi.

Eddig úgy tűnik, minden rendben, voltam általános vérvizsgálaton, EKG-n, szemésznél (kell friss papír, hogy hány dioptriás a szem), minden eredményem jó lett. Remélem a 12. heti vizsgálatokon is minden rendben lesz, ez lesz az első komolyabb UH és vérvizsgálat a rendellenességek kiszűrésére.
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Hát sziasztok!

Nálam úgy tűnik eddig semmi :( Szerintem kiment nullára a hónap. Ma meg kellett volna jönnie, teszteltem, de negatív...

Csak nem értem miért émelygek folyamatosan?? (melleim nem fájnak), és pétneken illetve szombaton majd le akart szakadni a derekam, meg a petefészkem is iszonyúan fájt. (élesen és szúrósan...)

Kezdek attól parázni, hogy a műtét óta nem állt vissza rendesen a ciklusom. 9 hét után jöt meg először, és most is ki tudja mikor fog... Én ehhez eddig nem voltam szokva. mindenesetre kérek dokitól időpontot.

Ryenn??

Elkeseredve nem vagyok. Majd a következő hónapban remélem összejön :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék Én is!
Andi vagyok 29 éves,mi 2,5 éve próbálkozunk a párommal. Szerencsémre Ő hajlandó volt elmenni spermavizsgálatra. Nála minden rendben. Nálam már annyira nem. Vérvételen a tesztoszteron szint kivételével minden rendben volt. Peteérésem is van igaz a 27 napos ciklusomhoz képest a 18.dik napon a bal oldalamon. Átjárhatóságin kiderült, hogy pont a bal oldalam van elzáródva. :( De nem keseredek!!! Legalább már tudom, hogy mi a helyzet. Próbálkoztam a peteérést segíteni, hogy legalább hamarabb legyen a cickafark és palástfű tea ivásával, amit az allergiámmal és asztmámmal sajna nem bírtam, így kénytelen voltam abbahagyni. 26.án voltam az átjárhatóságin most próbálkozunk ezerrel mert ugye azt mondják hogy utána sok nőnek összejön, illetve, hogy vannak csodák.
17.-én remélem nem jöjjön meg. Csinálom a lpg tesztet is ami azt mutatta hogy 14.-dik és 15. nap környékén volt peteérésem. Együtt is voltunk a párommal, és épp azt mondtam neki, hogy most úgy érzem, hogy Panni jövő február környékén érkezik. Szegénykém csak mosolyogni tudott. Remélem nem esek pofára. :)

Na a kevés írás nekem sem megy! :)
takiandi
Székesfehérvár
 
 


Szia Andi!

Hát gyerek közénk, remélem jól érzed majd magad.
2,5 éve próbálkoztok? Én lehet ennél sokkal türelmetlenebb lennék... Csodálom a kitartásotokat!

Mi a missed ab és pihenőidő kivárása után most kezdtünk újra belelendülni. Szerintem ebben a hónapban nem voltunk eléggé "intenzíven" együtt, és lehet, hogy a testem sem volt még kész a terhességre. Mindenesetre még mensi sehol, de valahol a kísérő tünetek nem jelentkeznek, és a tesztem is negatív volt.. szóval nem írtam le teljesen, de valahogy nem "érzem" hogy terhes lennék...

Írni bártan, bármikor, és sokat is lehet!!! :lol:

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Köszi Wigyorka!

Sok dolog agyban dől el! Párom kb másfél éve van úgy hogy akkor most már jöhet a baba. Kb 1 év volt amíg csak én szerettem volna. Most meg már Ő hajt, hogy menjek intézzem a vizsgálatokat. Szerencsére mellettem van mindig, az átjárhatóságinál Ő ideges volt én nem. :)
Remek megérzéseim vannak, teljesen ösztönösen és jól cselekszem gyerek korom óta. Hétvégén pont azt mondtam a páromnak, hogy most úgy érzem sikerült Pannit összehozni. De ha tényleg így van akkor elmegyek boszorkánynak. :D Bízom benne, hogy most nem rossz a megérzésem!
takiandi
Székesfehérvár
 
 


Szia Andi!!

Drukkolon nagyon, hogy bejöjjön az megérzésed :)

Lányok, eldöntöttem, hogy én is elkezdem inni azt a bizonyos teát. Barátcserjét Ti hol kaptatok? (drogériában nem volt...) Egyébként kapszulában szeditek? (mert lehet úgy is.) Azt hol vegyek? (gyógyszertárban még nem voltam...)
Most nem tudom, hogy még mindig az előző ciklusom tart vagy már egy másik kezdődött... Mikor kezdjem el inni? És melyikkel kezdjem??
(lehet megvárom a pénteki dokit...)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok, szia wigyorka, belekontárkodhatok ide is? Bár ebbe a fórumba épp csak benézni szoktam, tudod, még nem aktuális... De talán a jövõ hónaptól.! :D

Én barátcserjét csak a herbáriában találtam, de azt hiszem, gyógyszertárban nem jártam, nekik is lehet. Viszont tea nem volt, csak kapszula, ezért én ezt szedtem :) állítólag így jobban is hasznosul a hatóanyag.

A kapszulát a ciklus elsõ felében kell szedni (vagy cickafark teát inni) pé-ig. Pé után pedig jöhet a palástfû tea a ciklus végéig. Ryennek van egy tuti keverék receptje (kamillatea, körömvirág és talán citromfû van benne + a cickafark vagy a palástfû tea), én is mixeltem, most ezt iszogatom. Én is úgy vagyok vele, hogy ártani nem árt, legalább valamit teszek a pihenõidõ alatt is.

Remélem a doki meg fog nyugtatni, hogy minden rendben, csak kicsit felborult a rendszered. Azóta teszteltél még? Nem lehet, hogy mégis??
 
 


Szószátyár bozza még egyszer beköszön (boci, tényleg lõjetek el): amikor próbálkoztunk a babával, de nem sikerült az adott hónap, az összes terhes tünetet produkáltam! Amikor sikerült, na akkor semmi, de semmi érzetem nem volt, ez lett végül is gyanús... :D
 
 


Most akkor végképp nem értek semmit :)

Bozza, igenis járj ide is, mágha csak kevésbé aktuális a téma :):)

A barátcserjét nem végig kell szedni? csak a ciklus első felében??

Persze, hogy teszteltem, de semmi... Ma vagyok Ovu utáni 15. napon... Már kimutatná a teszt szerintem. vagy nem? fogalmam sincs... Egy biztos, hogy pénteken doki. Aztán meglátjuk.

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Wigyorka!

Cickafarkfű teát idd peteérésig, herbáriákban, gyógynövényboltokban lehet kapni. Mensi első napjától peteérésig, ' kiskanál mennyiséget leforrázol, hagyod állni 10 perig majd leszűröd, és kortyonként iszod. Napjában 2-3 csészét szoktak javasolni. Peteéréstől a mensiig a palástfű teát idd. Elkészítése,fogyasztása mint a cickafarké. Amennyire tudod kerüld a fémes eszközöket. Azt mondják hogy a gyógynövények akkor használnak a legjobban ha minél kevesebb fémmel találkoznak. Én barátcserjét nem szedtem,de azt is herbáriában és gyógynövényboltban lehet kapni, tabis változatot hallottam még eddig. Ami tabit tudsz inkább teaként idd, sokkal hatásosabb!!!
Remélem tudtam segíteni!
takiandi
Székesfehérvár
 
 


Igen köszönöm! így már egyértelmű :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Ja a legfontosabb! Ízesíteni nem nagyon szabad, ha mégis nem bírnád meginni akkor csak mézzel lehet. A palásfű nekem majdnem ízre bejött, a cickafark tea kicsit fura volt! De meg lehet inni!!! Főleg a jó cél érdekében. :)
takiandi
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Üdvözlök minden új fórumozót! :)

A cickafark tea tényleg pocsék, de meg lehet inni, én annak idején a fölfázásaimra ittam, nagyon hatásos volt. De simán se jó, ízesítve se... de a cél érdekében bármit elvisel az ember...
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Sziasztok! Csatlakoznék én is hozzátok, csak nem tudom, melyik fórum él jobban, ez vagy a Babaprojekt 2012, úgy látom mindkét helyen vagytok. Csak így nehéz összeszedni az infókat rólatok! :)

Szóval rólunk: Párommal 6 és fél éve vagyunk együtt, babával december óta próbálkozunk eddig sikertelenül. Én már kislány korom óta az anyaságra készültem, de párom még nem látta elérkezni az időt hogy apa legyen. Jó pár kört futottam mire idáig eljutottunk, igaz az is közbejátszott, hogy az összes haverjánál lett baba, így ő is kedvet kapott! :))
Tehát december óta nem jön össze a mi kis szerelem gyümölcsünk, félek nehogy gond legyen velünk és még nagyon sokat kelljen várni. Eddig nem csináltam semmit, ebben a hónapban vettem ovu tesztet és mérem a hőmet. Na az ovu teszt egyszer sem volt egyértelmű pozitív, a hőm alapján is a 23. napon volt ovum, ha jól értelmezem.
Eddig mindig törvényszerűen 30-31 naposak voltak a ciklusaim, mióta próbálkozunk össze vissza. Az elmúlt három hónapban volt hogy kétszer is 40 napra tolódott. Biztos a pszihém. Járatosak vagytok a hőgörbében? Megnéznétek akkor most nekem nem volt ovum???
http://www.ciklus.hu/images/diagramok/2 ... 35200_.png
 
 


Sziasztok!

Látom tényleg gyarapszunk (bár egyelőre csak a fórumon :) kivéve Krisztit, tényleg hol az ígért pocakfotó?!?!?)!
A társaság valóban ugyanaz, mint a "Babaproject 2012"-es fórumban. Ne csináljunk a kettőből egyet? :o

Ha valakinek lesz egy kis ideje összegyűjti kik is írunk ide? Így babus (és az új tagok) is könnyebben felzárkóznának...

Látom a teákról dumcsiztok.
A pontos elkészítés receptje: http://fogamzas.mindenkilapja.hu/

Itt keressétek a "Fogamzás teakeveréket". Barátnőm már elég sok tea-baba ismerősről számolt be. Szorgalmasan iszogatom én is és bízok áldásos hatásában! :) (Az íze nem vészes, legalábbis nekem, de én alapból elég sok gyógyteát szoktam inni)

Én eseménytelen 30. napon tartok (hová tűntek a 28 napos álomciklusaim?!?!). Remélem nem lesz változás max. péntek-szombatra egy pozitív teszt.

Wigyorka, Nálad még mindig nyugi? Attól, még hogy nem érzel semmit, még lehetsz terhes! Pkriszti is ilyesmiről számolt be!

ryenn85
Szekszárd
 
 


Jó lenne, ha összehoznátok a két fórumot! Mondjuk ott mindenkinek szólni, hogy ide írjanak és csak egy helyen menne a csevegés, mert kettőt figyelemmel kísérni macerás.

Én is azt mondom, hogy hol vannak már azok a régi 30 napos ciklusaim! :) Ma vagyok már a 31en. Igaz mintha enyhén érezném a hasamat, gondolom meg akar jönni és ismét egy sikertelen hónap. Ez pedig már az 5.! Azt hittem ilyentájt már babás leszek.... :(
 
 


Sziasztok kedves leendõ kismamik! Akkor kézfeltartással megszavaztuk, hogy ez lesz a közös fórum? Itt talán többen vagyunk. :)

Én igazság szerint nagyon hálás vagyok, hogy van kivel eszmét cserélni a fogamzás rejtelmeirõl, mert sajnos nem maradt olyan közeli barátnõm, akinél ez még téma lenne, õk már nagyban a harmadik trimesztert nyomják vagy épp babáznak. :)

Röviden rólam: szeptember óta próbálkozunk a babával, januárban sikerült is eljutni a fogamzásig, de a baba a 8. héten úgy gondolta, hogy valaki mást választ anyukájának. Így egy márciusi missed ab után jelenleg három hónaposra tervezett pihenõidõnket töltjük (még egy ciklus, aztán hajrá). Juhhuuu! :D

Barátcserje: én úgy olvastam, hogy az éles próbálkozás elõtt érdemes hosszabb kúrát tartani, ami azt jelenti, hogy egész hónapban alkalmazni. Nekem épp elfogyott (és sajnos nem is olcsó), így én rátérek a cickafark teára (ezt pedig a ciklus elsõ felében kell). A cickafarkot még nem kóstoltam, talán pár nap múlva - bár én sem tudom mostanában, hol merre tartok, pedig korábban nagyon értettem a ciklusomat... Viszont a palástfû fúj, nagyon kell koncentrálnom, amikor iszom. :lol:

Babus: én elég régóta mérem a hõt, nekem van egy viszonylag jól érzékelhetõ hõmérsékleti eltolódás. Ez azt jelenti, hogy a péig összevissza vannak az értékek, mint ahogy nálad is (farkasfogszerû görbe), pé után viszont hirtelen felcsúszik (0,2-0,4°C) és kisimul (mint egy fennsík). Ha õszinte akarok lenni, nálad ez nem igazán látszik, talán jó lenne, ha megmutatnád az orvosodnak, vagy kérd, hogy UH-val nézze meg a peteérést. Jó jel a tojásfehérje, de rossz jel a negatív ovu teszt. Ovu nélkül is lehetnek szabályos ciklusok, vagy lehet egy-egy üresjáratos hónap, nagy átverés! :? Viszont a jó hír: ha nincs ovu, Clostybegillel pikkpakk rá lehet segíteni (lásd a barátnõm, nekik a másfeledik Closty hónapban bejött és júniusban szül :D)

Arra van valakinek magyarázata, hogy a ciklusok miért bolondulnak meg, amint elkezd az ember próbálkozni? Én is pont így jártam (múlt õsszel), volt hogy 10 napot késett a pé (a mensi nem, a pé és a vérzés közötti idõ általában stabil hosszúságú, nálam rendre 13 nap)! :shock:

Szép napot mára mindenkinek!
 
 


Na tessék idejövök és máris reformációt hajunk végre, kettőből egy fórumot! :)

Igen sejtettem, hogy nem normális a görbém, ill hogy nega az ovuteszt, de olvastam olyanokat van akinek nem is mutat kis semmit. De hát akkor is nagyon kevés lehet az lh ha ki se mutatja. Ha most nem lesz baba lehet végigcsinálok még egy ilyen hőmérős hónapot és ha ugyan ilyen lesz akkor megyek dokihoz. De lehet nem is foglalkozna velem, hisz még "csak" 5-6 hónapja próbálkozunk. Sokan azt mondják hogy 1 év után csinálnak valamit. Jó nagy kitolás. Mi legkésőbb jövő év nagyon elején már babázni szeretnénk. Pl azért is mert megszűnik év végén a melóhelyem így jó lenne gyedre menni a munkanélküli helyett.
 
 


Nagyon egyszerû: én a harmadik sikertelen hónap után (amikor tényleg mértem, számoltam, idõzítettünk stb.) azt mondtam, hogy fél éve próbálkozunk és nincs eredménye. El is kezdett velem foglalkozni az orvos (pl. hormontükör, UH-val petefészek nézés).

Tehát ha elmész orvoshoz, mondd nyugodtan, hogy 1 éve elkezdtétek a projektet, de nincs eredménye. Ne legyél szívbajos, ha meg közben mégis összjön, akkor meg ígyisúgyis juhhéjj.
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: