Új privát üzeneted érkezett!

@noverann: Igen szedheti bárki, sőt hivatalos szak-konferenciákon is nagyon ajánlják az endokrinológusok. Napi kettő MAX!!! :) Amellé viszont szerintem ne szedj extra folsavat. Nekem azt javasolta a dokim, hogy csak ezt az inofolicot szedjem és a D vitamint 2000 NE-t. 3 hónap mulva meg laboros kontroll lesz. Érdemes 3. és 21. ciklusnapi labort kérni mielőtt össze-vissza szedni kezdi az ember a varázsszereket :) Ha tehetitek, akkor még javasolt AMH hormont és D vitamint is a laborhoz csapni. Elég sokat  meg lehet ezekből tudni és akkor már célirányosan lehet szedni a vitaminokat :)

 


Itt van egy tök jó kis cikk az INOFOLIC-ról :)
http://www.eletforma.hu/test-es-lelek/u ... is-fontos/
 


Na sziasztok Lanyok!
Kivel mi a helyzet?? Hol tartotok ciklusaitokban? En 12. Napomon es miota iszom inofolicot ( 8.nap) azota mar 10.naptol van kisebb mennyisegu tojasfeherje nyák!:) alakul :))
 

 
 

Sziasztok! Nekem pénteken megjött :( úgyhogy en rosszul állok, de lesz majd jobb is. Viszont ez lesz az első teljes hónap amikor mar az elejétől is inofolicozok, mert bőven peteeres után kezdtem el.

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Na akkor nagyon drukkolok!!!! Mar nemsokara ovulalsz akkor!!:) ugyhogy ket harom ket es mar lehet babas leszel !!!!:)
 


@noverann:


hát sajnos ebben a hónapban nem igazán reménykedek, mert számításaim szerint 13-14én lesz ovum, viszont akkor a férjem épp foci eb-zni fog Franciaországban...pont 13án indulnak, úgyhogy most még jobban utálom a focit :)

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:


megértelek, nálunk meg kérdéses mert már összevissza írja minden az ovulációm :D ha 16 napra lesz akkor 3-4, párom elutazaik.. és ha jo idő lesz balatonon csak akkor megyek vele :( jónás naptár mostanra írja a himi-humit :D és a ciklus.hu szerint meg már megtörtént 10 nappal mensim után :D szóval teljes káosz... és eddigi ovu tesztek is azt igazolják :D de azért serényen tesztelek tovább :D 
nekem már foggalmam sincs h mit művel a testem :D
 


Sziasztok, a focit én sem szeretem :) Sajnálom borso87 , hogy most ez a ciklus így alakul, de hidd el minden okkal történik :) Lehet a babátok, nem szeretne kora nyári baba lenni, inkább ajúliust vagy az augusztust lötte be magának :) noverann, Akkor mi kb együtt haladunk. :) Én a 10. inofolicos napomon vagyok. Nyák témában eddig nem volt nálam gebasz, de megmondom őszintén, hogy nem is csekkoltam most, hiszen most sem tudtunk a "termékeny időszakban" együtt lenni :( Amikor viszont néztem, akkor még nem inofolicoztam, csak gravitád szedtem és egy fél folsavat a ciklusban végig. Illetve ovuig, cickafark teát ittam, plusz 200 mg-os E- vitamint (tökéltes nyákot csinált, de vigyázni kell vele, mert ha túl vastag a nyálkahártya nem bír megtapadni, beágyazózni a baba, ha meg túl vékony, akkor meg azért nem tud megtapadni!!! Tehát én csak ovuig szedtem :). Ovu után pedig palástfű teát ittam és méhpampőt ettem a beágyazódásért. Sajnos a lépés nem jól jött ki nálunk, mert nem tudtunk jókor együtt is lenni, de élettanilag nekem ez a rutin jónak tűnik. :) MOst mi várjuk a mensit (06,03-26.cn), utána lesz egy orvosi konzultáció 7-e környékén és meglátjuk, hogyan tovább. Nektek sok sikert és kitartást kívánok!
 


* E- vitaminra korrigálnék: Minden második nap szedtem csak az ovuig :)
 


Én az inofolic szedése előtt az alábbi vitaminokat szedtem: B-komplex, C,D,E,folsav... amikor ezt a listát elmondtam a dokimnak, azt mondta, hogy na ezeket felejtsem el, mert hülyeség, ezzel azt érem el, hogy hízzak. Úgyhogy nekem most azt tanácsolta, hogy ha már mindenképpen szedni akarok valamit akkor az inofolicot szedjem, meg a D-vitamint, a többit ráérünk utána megbeszélni, amikor babás leszek.
Amúgy hozzátenném, hogy amikor januárban terhes lettem, semmit se szedtem, csak folsavat...


borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


na megtörtént ma hajnalban az ovulációm :) teljesen egyértelmű jelek voltak :D tegnap reggel a testhőm 36.3, ma reggelre 36.6, nyitott méhszáj, fent fent a magasban! :)) tegnap sajnos nem tudtunk babat gyartani :)) de remélem ma este még nem lesz későőőő :D (habár tegnap előtt volt.... de ki tudja.... :( )
 


@noverann:


drukkolok  amúgy nem tudtam sokat visszaolvasni, de ki mióta próbálkozik?

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:


én speciel a párommal február óta... ez az első inofolicos ciklusom és eddig nagyon jol bevált!!! sokkal jobban kijöttek az ovulációs tünetek!
 


Mi március óta, volt két cickafarkos/palástfű teás időszak, kivizsgálások és most az inofolic :) Reméljük a legjobbakat :) Gratula az ovudhoz :)
 


@starscream:


köszi! eskü ez az inofolic egy csodaszer!!! és mellékhatásként nem kívánom annyira a szénhidrátot sem! :D még párom is észrevette rajtam, h nem nasizom meg szendvicsezem :)  bááár egy olyan 10 nap mulva egy két csíkos teszttől egyenesen elájulnánk az örömtől :) de mostmár nem iszom előre........ha értitek :D
 


nekem is ez a 17. inofolicos napom, és remélem szép nagy petéket eredményez mondjuk 10 nap múlva :) személyesen ismertek valakit, aki ettől lett babás?

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


én multkor beléptem hoxán egy forumba: http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=140941

és itt jó páran írták, hogy ez segített!!!
 






Egy mai durvan pozitiv ovulacios teszt! Ilyen egyertelmuen pozitiv meg nem volt!!! Ez tuti az inofolic hatasa!!! Szex sajna ma nem lesz m elutazott parom :) de remelem a tegnapelotti es tegnapi eleg ;)) 10-14 nap mulva kiderul :)
 


Also vonal a teszt vonal es folso a control csik :))
 


@noverann: uh, nagy gratu a teszthez! Nekem 1-2 napja "késik", de az is lehet, h az inofolictol kicsit megnyúlt a ciklusom. Altalaban 26 napos ciklusaim voltak, marc/apr ban cickafark es palastfu tea komboztam, akkor 28 napos lett. Majus elejen viszont mikor mindent abbahagytam 23 napra jott meg, ami iszonyat fura volt de a doki mondta, h belefer, hisz a tea es vitamin kura ha abbamarad arra reagal a szerevezet is.
28. cn
 


@starscream:
Tesztelj!!!!! Es ird le h ki lett az eredmeny! :))
 


 


 


@starscream:
Jeeeeezusssoooooom!!!! Gratulalok!!!!!!!!!!:)
 


@starscream:


hát szerintem ez elég egyértelmű! :) nagyon nagyon gratulálok!

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Cukik vagytok csajok!!!! Köszönöm!! <3 Reméljük szépen erôsödni fog a csík és szép egészséges februári baba lesz! ;) Istenkém, kimondhatatlanul örülök! Azért töltöttem fel a "görbémet is, h segítsek nektek is a babavárásban. ;)

Ahogy látjátok ez a 12. Inofolicos napom. 18-19 körül volt uh-os átjárhatósági vizsgálatom ( olvastam, h utána érdemes együtt is lenni, mert nagyobb az eselye a babának, mert tiszták a petevezetékek) Bár mi nem idôzítettük a vizsgálatot, egyszerûen jól jött ki a lépés ;) Plusz csökkentett szénhidrátos diétán vagyok, napi két inofolicot ittam és 2000 NE D vityát ettem. Tünetem nem volt, 1-2 napos késés után a 29cn-on teszteltem. Igaz, ami igaz a cicim a 28. cn on mar picivel teltebb volt, mára meg láthatóbban teltebb, de nem fájnak, nincs hányingerem stb. :)

Ha tudok segíteni, vagy kérdésetek lenne írjatok!!! <3
 


@starscream:


Testhő görbéd van? ha igen fel tudnád tölteni azt is? :) illetve ha tudod milyen nyákod volt ovuláció után? meg mikor szexeltetek? úgy értem ovu előtt hány nappal és utána? 


Azért kérdezem, mert nekem görcsök alapján 4én volt ovulációm, de sajnos mi csak 31-én és 2án meg 5én tudtunk együtt lenni... bár hőgörbém alapján 1én volt az ovulációm, ami azért fura, mert az ovu tesztjeim 3-án és 4én voltak pozitivak, első negatív tesztem 5én volt... akk lekéstük? :((


 


@noverann:


szerintem ezt annyira nem lehet belőni... nekem januárban amikor terhes lettem semmi olyan érzésem nem volt h na most összejött... se nem görcsölt a hasam, sőt még azt se éreztem h ovum lett volna... erre februárban nem jött meg, de akkor meg már minden bajom volt, de csak azt hittem h beteg leszek.
Ha 4-én volt ovud, akkor a másodikai együttlét még ismán jó lehet.

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


e

@borso87:


hát remélem :) bár azt hiszem talán az első negatív nap is jó :) mármint lh negatív :D nem? jajj nem akarok rágörcsölni, csak párom is olyan aranyos, annyira szeretne babát.. nem olyan mint a korabeliek, meg akiket ismerek... annyira szeretne meg én is :) már gyűjti az infokat, hogy hány hónap a normális amig nem jön össze :D
 


@noverann:


mi tavaly júniusban kezdtünk próbálkozni és onnantól kb minden második hónapban próbálkoztunk. és január végére beszéltem meg a dokival h ha nincs semmi akkor megyünk vizsgálatokra... de hát nem kellett  amúgy egy év teljesen normális, ha addig sincs semmi, akkor kell gyanakodni. 
annyira várom amúgy, hogy megint babás lehessek, iszonyat jó érzés, annak ellenére hogy csak kis ideig tudtam megtapasztalni! 
amúgy én ezeket a kifejezéseket hogy lh meg cn meg görbe nem értem, fogalmam sincs hogy mit jelentenek, én csak sima mensi naptárat vezetek, abból okosodok :)

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:


Az lh -az az ovulációs teszt :) lh teszt, a cn = CiklusNap :)
 én is nagyon várom :)
Ha nem gáz a kérdés, mi történt az első babával? Amúgy nagoyn nagyon jó hozzáállásod van, h nem vagy elkeseredve :) 

nekem most fura de úgy érzem, hogy összejött, de rossz érzés ez a két hét várakozás.... :(
 


@noverann: sajnos nem volt szívhangja ezért meg is kellett műteni  de mondta a doki hogy nem szabad elkeseredni, sajnos ez nem ritka dolog, és utána ugyanúgy világra lehet hozni egészséges babát. márciusban volt a műtét, de lelkileg még mindig nem jöttem helyre, nagyon begubóztam, de érzem hogy azért már jobb a helyzet mint az elején. De igazi akkor lesz, ha újra lesz a pocakban valaki   ha úgy érzed, hogy összejött, akkor az biztos úgy is van  vigyázz magadra mindenesetre, ne emelgess, és semmi megterhelőt ne végezz

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:


nagyon sajnálom :(

de biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog neked hamarosan! :) tényleg :)

igen az edzés is annyi lessz, hogy gyaloglás :) aztán majd kiderül.... beleélni nem merem magam...
 


@noverann:
A necces az h nem csekkoltam semmit. Total elengedtuk agyban a baba kerdest, de nyilvan az applikacioba utolag bevezettem a huncutkodast es akkor lattam h a zold - tehat a matematikai termekeny idoszakban voltunk egyutt. :) Dobd el a homerot es lazuljatok ra! Szedd az inofolicot es a d vitamint idozitsetek egy uh-s atjarhatosagit a termekeny idoszakotok ele es tessek huncutkodni!!!
 


@borso87:
Most minden jol fog alakulni nalatok is! Kitartaaaast!!!
 


@starscream:


mi az hogy ultrahangos átjárhatósági?
 


@noverann:


megnézik, hogy a kiskatonák át tudnak-e menni a csövön :)


Hogyan zajlik az ultrahangos petevezeték átjárhatósági vizsgálat?


A HYCOSY (Hystero-contrast-sonography) névre keresztelt vizsgálat során a méhnyakon keresztül juttatunk be egy ultrahangot visszaverő folyékony kontrasztanyagot a méhüregbe. A kontrasztanyag bejuttatásához használt katéter bevezetése a hüvelyen keresztül történik, ahonnan az orvos fokozatosan éri el a petevezetékeket és méhüreget.


Az ultrahanggal láthatóvá tett kontrasztanyag segítségével egyértelműen megmondható, hogy el vannak-e záródva a petevezetékek, és ha igen, milyen mértékben. (A kontrasztanyag egy tejcukortartalmú steril folyadék, a kontraszthatásért pedig a tejcukorhoz kötődő úgynevezett mikrobuborékok ultrahang-visszaverő képessége a felelős.)


Maga a vizsgálat három-négy percet vesz csak igénybe. Komoly fájdalommal sosem jár, bár egy enyhe fájdalomérzet a hölgyek egy részénél jelentkezhet. Ha a petevezetékek nem átjárhatóak, azt onnan fogjuk megtudni, hogy nem tapasztalunk kontrasztanyag-kiáramlást a méhüreg felől a hasüreg irányába.


A módszer láthatóvá teszi a méhüreg esetleges elváltozásait is, például a különféle fejlődési rendellenességeket (például összenövések, sövény, kettőzött méh), valamint a polipok és a mióma, azaz a jóindulatú méhdaganat jelenlétét is. (Ez utóbbi ma már operáció nélkül is kezelhető, erről itt lehet bővebben olvasni: Műtét nélkül is kezelhető a méh jóindulatú daganata).


A vizsgálat elvégzését követően egy nagyjából húszperces pihenőt javaslunk, amelynek során megfigyelés alatt tartjuk, és egy ismételt hüvelyi ultrahang-vizsgálatot is elvégzünk annak érdekében, hogy megbizonyosodjunk a vizsgált területek sértetlenségéről.


borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@noverann:
Ne haragudj, csak most jutottam nethez. De igen, pontosan az, amit Borso87 leirt. Kicsit kellemetlen, de tulelheto siman :) Szoritok!
 


@starscream:
Az a gond, hogy az en nogyogyaszom annyira be van most tablazva, higy csak az augusztusi ovulaciom elott tudnek menni erre :( de majd lehet kerek elore idopontot:) juliusban meg pont nyaralunk szoval nem is tudnek menni:)
 


Most hallottam a rádióban hogy a nyaralások után 9 hónappal sok család létszáma bővül! Úgyhogy hajra! Hétvégén meg Jövőheten mi is megyünk Mini nyaralásra :)

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:
Na akkor meg a vegen egyszerre leszunk babasak!!:) igen mert pont nyaralason kell majd aktivizalni magunkat kb egesz heten :)))))
 


Na sziasztok lányok!
szerintetek? ma vagyok dpo 4-en (4 napja ovuláltam) délelőtt volt tojásfehérje nyák, de nagyon sok (valszeg visszamaradt progeszteron - de ilyen eddig még sosem volt) utána meg már csak nagyon sűrű krém szerű nyák...?? szerintetek?
 


@noverann:


én nagyon drukkolok neked, mást sajnos nem tudok, mert annyira nem értek ezekhez a nyák-megfigyelésekhez  Én arra emlékszem h amikor kiderült h babás vagyok, olyan tiszta még sose volt a bugyim! de az ugye már a pozi teszt után volt

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:


igen , amúgy bugyimon semmi nincs! csak mivel tegnap borotváltam az intim szférát ezért megnéztem, h maradt e valahol (este már hulla voltam ilyenkor hagyok ki területeket a borotválás közben :D :D ), erre mikor odanyúltam akkor éreztem.... nem is tudom volt e valaha ilyen sűrű, csak nem akarom, h vmi gomba legyen :D bár nincs szaga..
 


Lányok! Ha tojásfehérjézek az azt jelenti, hogy készen állok a bevetésre? 

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:


EGYÉRTELMŰŰŰŰŰEEEEN!!!! tessék azonnal egymásnak esni ma is és holnap is!!! :))) meg amig pozi az ovu teszt és jön a tojásfehérje!!! :)))

 


@noverann:


szupiii :) akkor jöhet a himnusz :D https://www.youtube.com/watch?v=sANwBlp3K_M

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Na már megint en :) az lehetséges hogy az inofolictol olyan durva peteeresem van hogy egy picit bár azok tőle? Reggeli pisinel egy picit rózsaszín lett a papír...

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:
Igen!! Tuszorepedesnel elofordulhat!

Amgy nekem is olyan eros bolt inofolictol a peteeres mint elotte soha...
 


Na sziasztok Lanyok!

Kivel mi ujsag?
Nekem felment a hőm:
http://www.ciklus.hu/images/diagramok/7 ... 89600_.png

Teszem hozza h szerintem megint meg fog jonni... Most is picit faj a pocakom lent... Szoval en mar teljesen remeny mentes lettem :))) a testhőmet nem ertem... Lehetseges hogy ilyen mensi elotti kiemelkedo... Aztan ha meg mensi napjara sem kezd csokkenni akkor latok majd remenyt :) szeerintetek?
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: