Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Várok mindenkit, aki velem együtt pozitív tesztre vár. 
Áprilisban kezdtünk el próbálkozni, első babánk lenne.

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
 
 


Szia!

Én is szívesen látnék újra egy pozitív tesztet. :)

És már türelmetlen vagyok. Gondolom Te is!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Nagyon. A környezetemben már mindenki állapotos lett, még az is, aki nem tervezett mostanában babát. Néha nagyon rossz látni őket, másrészt meg örülök, mert van kin gyakorolni. De jobban örülnék, ha már nekünk is lehetne babánk.
Mikor kezdtetek el próbálkozni?

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
 
 

 
 

Igazából most kezdünk újra próbálkozni, az előző sajnos nem maradt meg. 
Nekem általában nagyon könnyen összejön a baba, de sajnos kb. 50%-ban maradnak csak meg. Szóval nálam az igazi izgalmak a pozitív teszt után jönnek. 

Az jó, ha az ismerőseidnek is lesz kisbabájuk, lehet együtt babakocsit tologatni. :)
Ez az egy hiányzott nekem anno, elég hamar születtek a fiúk, a barátnőim csak évekkel később szültek.

Figyeled valahogy a ciklusaid? Hőmérőzés, LH teszt? 
Csak azért kérdem, mert már néhány hónapja próbálkoztok.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Mi miatt nem maradnak meg, lehet tudni?

3 hónapja hőmérőzök és lh tesztet is csinálok. Így tudtam meg, hogy nem a 14, hanem a 17 napon ovulációm. Az elmúlt 3 hónapban a 10-20 napok között mindennap akcióztunk, még sem jött össze. Most már nagyon rágörcsöltem, ezért megbeszéltük, hogyha nem sikerül, jövőre elmegyek dokihoz. Addig még adunk magunknak egy kis időt.

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
 
 


No igen, sok dologtól függhet, hogy mennyi idő kell ahhoz, hogy összejöjjön a baba. 
Az ovulációdtól a köv. ciklusig megvan a 14 nap? 

Most próbálok utánajárni, nálunk mi lehet a probléma. Eddig nem vizsgálódtunk, mert a vetélések közt azért születtek gyerekeim. De most 2 vetélésem is volt egymás után, és fiatalabb sem leszek, így kivizsgáltatom magam. Egyelőre nem találtak semmi rendellenest, bár még a 21. napi vérvételen kiderülhet valami.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


A 14.-dik napon szokott megjönni, vagy később.
Én még valahogy félek belevágni. Még nem érzem magam elég erősnek a vizsgálatokhoz. Dokinál voltam, azt mondta, minden ok. Kenetet vett, az eredményeim jók lettek. 
Méhszájsebem volt korábban, azt kellett lefagyasztani, akkor megnézett uh-n, pont peteéréskor mentem, mert mondta is, hogy milyen szép petém van 

Viszont az lh tesztjeim több napon keresztül voltak pozitivak, fogalmam sincs miért, és a hőgörbén sem tudok kiigazodni. Csak azért mérem, hátha később segítség lesz a dokinak.

Eddig csak vérvételen voltál?

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
 
 


Fél év próbálkozás orvosi szempontból még nem olyan sok. Persze annak, aki babára vár rengeteg, de valószínűleg akkor Nálad sincs különösebb probléma.
A hőgörbe pedig csak akkor mutat értelmes dolgokat, ha betartod a szabályokat (eleget alszol, nem iszol alkoholt, nem kelsz fel éjjel stb.)

Igen, csak vérvételen voltam, néztek valami genetikai mutációt, meg azt, hogy nem volt-e valami vírusfertőzésem. Az orvosom szerint más nem is kell, bár én még saját szakállamra (költségemre) csináltattam 3. napi hormonvizsgálatot, és 21. napit is fogok. A 3. napi tökéletes lett, a 21. napira jövő héten megyek. Ha az is jó, akkor igaza volt az orvosomnak, én meg kidobtam egy halom pénzt. 

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!
Szeretnék a csoporthoz csatlakozni, kváncsi vagyok a véleményetekre.
A helyzet a következő: Az utóbbi kb. fél évben 30-31 naposak a ciklusaim. Amióta csak menstruálok nem  rendszeres a menzeszem. Kivéve azt a kb. fél évet, amikor fogamzásgátlót szedtem(7 éve). Az ugyebár csak elfedhette azt, ami miatt rendszertelen.Félek, hogy  esetleg valami betegség az, ami miatt a görcseim vannak ciklus során(ciszta, polip...). Januárban voltam citológián, akkor P2 volt az eredmény. Elvileg az kizárja ezeket a problémákat, nem? A másik, hogy édesanyámnak komoly autoimmun betegsége van. Rengeteg gyógyszert szed, volt pajzsmirigy műtéte...Nekem is vizsgálták gyerekkorom óta a pajzsmirigyem, de enyhe túlműködésen kívül nem volt gond. Most is volt vérvizsgálatom, az alapján minden rendben. Ettől én még kétségekkel küzdök, hogy minden rendben van-e a hormonjaimmal.
Lehet hogy nálam ez a rendszertelenség normális. Minden alkalommal, amikor nődokinál voltam, mindig csak annyit mondott, h megoldás a fog.gátl.(legalább 4 orvosnál voltam, bár mind sztk-s) Köszönöm, inkább nem kérek rendszeres mesit akkor...Már annak örülök, h az utóbbi hónapokban 30-31 napos volt, de a szeptemberim ehhez képest két hetet késett. Gondolkodtam, h esetleg baba lehet, de a teszt negatív volt kétszer is, majd meg is jött. Stresszesek is voltak akkor a napok(esküvő, munkahely...), antibiotikumot is szedtem a torkom miatt. Ez esetleg lehet az oka, gondolom. Akkor nem is terveztünk babát, hanem megszakítással védekeztünk, mint ahogy kapcsolatunk eleje óta(3 éve). Nem lett volna gond a baba... Most viszont nagyon szeretnénk. Október 9-től számítható a mostani ciklusom. 13-án már próbálkoztunk, és olyan két naponta azóta mindig. Általában megérzem a PÉ-met szerintem, mert olyan 12-14. napon görcsöl a hasam, majdnem mint a mensi előtt. Ez a görcs és derékfájás most 21.-től volt. A teljes testfelületemen nagyon érzékeny volt a bőröm. A mellbimbóm körül tegnap fehéressé váltak a Montgomery-mirigyek. Mára ez majdnem teljesen elmúlt. A jobb mellem kicsit érzékeny lett.  Tegnap enyhe vizes folyásom volt. Ma kicsit opálosabb, enyhén sárgás, szagtalan. A bugyit egyik se foltozta össze, inkább csak WC-zéskor jött. A nagyajkaim is sötétebbek, de lehet, hogy ezt már csak bemagyarzom magamnak. Most is van enyhe hasfájás, főleg ülés közben. Szerintetek lehet baba, vagy csak annyira szeretnék, hogy hallucinálok össze-vissza? Már viszonylag régóta szeretnék(5 éve), de meg kellett találnom a nagy szerelmem, aki mára már a FÉRJEM:). Arra gondoltam, h 8.-án tesztelek, de az még olyan messze van!:( Hosszúra sikerült, de gyűlik egy ideje..., bocsi.
Szép napot mindenkinek!


Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia!

Hááát, nehéz bármit is mondani.
Lehet, hogy készülődik valami/valaki, de még legalább 1 hét, mire az érzékeny tesztek kimutathatják.
Én egyébként simán tudok pszichésen is terhességi tüneteket produkálni, fogok is kb. 1 hét múlva. :) 

Szóval türelem, még bármi lehet. Mindenesetre drukkolok!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Köszönöm a bíztatást! Én is drukkolok nektek? Mennyi van még a tesztig nektek?

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok! Csatlakozhatok? Pozitív tesztre várok, 2-4 napot késik a menszeszem. Ma reggel negatívat teszteltem, a számomra korábban tutinak tartott Clearblue terhességi teszttel. Eléggé meglepődtem a negatív teszten, mert az elmúlt napokban voltak olyan tüneteim, amelyek utalhatnak terhességre (fáradékonyság, gyakori pisilés, szurkálás a méhem körül és a menstruáció késése).
Már van egy kisfiam, épp egy éve született. Csodás dolog lett volna, ha ma, a szülinapján tudom meg, hogy kistestvére érkezik. De sajna ez még várat magára.
Mindig megérzem a peteérést, ez most is így volt, október 10-én este szurkált a petefészkem, szombaton voltam a dokimnál az egy éves kontrollon, és UH-gal megerősítette, hogy valóban peteérés volt. Két éve volt egy missed ab-om, ez után fogant a kisfiam. Terhességem előtt magas prolaktin szinttel is kezeltek (Bromocriptint szedtem évekig), most voltam okt. elején kontrollon, aminek az eredménye még mindig nem érkezett meg. Szerdán rendel újra a doki, ahova járok, valószínűleg felhívom.
Röviden ez az én történetem.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Boldog születésnapot Erik tündérkirálynak!:) Nagyon édes baba. Ha egyszer fiam lesz, neki is az Erik nevet adjuk, férjemmel már megbeszéltük
Szurkolok neked is. Azért amíg nem jön meg a mensi, nem érdemes lemondani a dologról. Lehet csak alacsony a hcg szint.
Szép napot!

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Makkmarci!
A helyedben megpróbálnám másik fajta teszttel. Hátha.

Nagykrisz!
Én is kb. úgy lehetek, mint Te. Múlt kedden volt peteérésem, és én is kezdek érezni apróbb tüneteket, de én simán beképzelem magamnak, úgyhogy majd ha a teszt is kimutatja, akkor hiszem el.
Nálad van változás?  Erősödnek a tünetek?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske! Azt kell mondjam,hogy nem tudom:D...Fehér krémes folyásom van,de nem olyan nagy mértékű.A jobb mellem fáj,érzékeny. Most kb. ennyit tapasztalok.Nem nagyon fájdogál a derekam,vagy a hasam. Lehetséges,hogy kicsit lenyugodtam,és nem pörgök annyira a témán.Próbálom terelni a gondolataim,mert nem lenne jó koppanni....Neked pontosan mik a tünetek?

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nos, nálam: néha derékfájás, délutáni fáradtság (persze a 3 srác amúgy is lefáraszt rendesen), reggelente szokatlan éhségérzetre ébredek, és néha egy kis émelygésszerűség. Szóval ez kb. semmi. Vagy felerősödik, vagy próbálkozhatunk a köv. hónapban is. 
Ma inkább arra tippelnék, hogy ez a hónap még nem sikerült, de majd meglátjuk.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske azért még nem érdemes feladni! Majd kiderül idővel. Ahogy látom 9 nap a tesztig? Az már mindjárt itt van Az előző terhességeidnél milyen tüneteket produkáltál hasonló időben? Tudom, h minden terhesség más, de kíváncsi vagyok.
Amit eddig még nem írtam, mint tünet, de nem is tudom, hogy van-e jelentősége, az a keserű izérzet számban pár napja. Illetve még szagokat is hallucinálok néha, volt hányingerem is emiatt. Ez lehet egyébként, hogy félálomban volt, és azért történt. Fáradt is vagyok, de félő, hogy ez az óraátállításnak köszönhető, mert hamar elalszom, de utána éjjel már kukorékolok Egyébként visszatért, de enyhébb formában a has-, és derékfájás. Már nagyon kíváncsi vagyok...Szerintem nem is bírom ki 8.-ig, és hétfőn már tesztelek. Legrosszabb esetben még megismétlem pár nap múlva...
Megy a drukk mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia!

Eddig 10 napon belül mindig felismertem, ha baba volt. Még mielőtt a teszt kimutathatta volna. Inkább az a baj, hogy olyankor is érzek/érezhetek tüneteket, amikor semmi nincs. Ezért van az, hogy csak a tesztnek hiszek.

A Te tüneteid elég bíztatók. Érzékeny teszttel hétfőn már érdemes próbálkoznod.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sajna nekem tegnap reggel megjött, úgyhogy erről a buszról most lemaradtam. Igazából nem is az előző, hanem a mosani ciklusban akarunk elkezdeni igazából próbálkozni, de nem bántam volna, ha hamarabb összejön. A derekam majd' leszakadt az elmúlt pár napban, még tegnap is, ma már nem fáj.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


A legérzékenyebb tesztet tervezem használni. Én is attól félek, hogy csak képzelem a tüneteket,bár sok minden van, amit elég nehéz lenne képzelni. Esetleg annyira ügyesen képzelgek, hogy a testemet is átvertem Már nagyon izgulok. Remélem mindenkinek hamar összejön a dolog


Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Makkmarci!
Akkor hajrá következő hónap!

Nagykrisz!
Pár nap és kiderül. Én is a hétfőt célzom meg a teszttel, akkora már mutatnia kell valamit.
Tegnap elég émelygősen voltam, össze is néztünk a férjemmel, hogy lehet, hogy baba lesz? 

Szerencse, hogy jön a hétvége, holnap temetőjárás, így nem nagyon lesz időm gondolkodni. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


De jó! Akkor egy napon tesztelünk. Remélem mindkettőnknek pozitív lesz:)
A hétvégén valamivel le kell majd kötnöm magam, mert mi nem szeretnénk a nagy tömegben temetőzni, majd inkább jövő héten.

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagykrisz: én Erikkel a Clearblue-t használtam, 25-ös érzékenységű, és a fogantatás óta eltelt időt is mutatja. Igaz, kicsit húzós az ára, 2000 Ft fölött van.

Boeske: Nekem 7 hetesen kezdődött az émelygés, hányás. Szerintem ilyen korán még nem émelyeg az ember. Mondjuk a múlt hét végén én is produkáltam ilyet, holott tudtam, hogy ez még korai. De ne legyen igazam!!!!

Hogy ebben a hónapban szerencséval járunk-e, nem tudom. Képzeljétek, lassan engem is elér a nátha, torokfájás, egy hete a férjem kezdte. Leginkább most az izgat, hogy a manónk el ne kapja. Mostanában olyan kis bújós, bújik belénk. Ellenállni nemigen lehet neki.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Makkmarci2 mikor teszteltél Erikkel? Én rendeltem a neten 10-es tesztet,de csak hétfőn fog legkorábban megérkezni.Nem baj,mert férjem úgyis dolgozik aznap,így nem tudnám vele együtt csinálni.Marad a kedd...Elvileg az a 26. napom lesz.
Férjem is beteg volt most,de kigyógyítottam. :) Sok sok vitamint kell szedni,és pihenni. Én még zöldség-gyümölcs turmixxal,propoliszos mézzel is tömtem Drágámat :!:

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagykrisz: 28 napos ciklusom volt akkor, pénteken kellett volna megjönnie, és vasárnap már jelezte.
http://baba-szoba.blogspot.hu/2012/03/4-het-2-nap.html Az előzmények is fent vannak, vérvétel és UH is volt előtte, ha érdekel.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!

Nagykrisz!
Igazad van, ez még nem olyan vészes émelygés, de anno az első fiammal már az 5. héten hánytam, szóval bármi megtörténhet. A többivel nem volt olyan rossz a helyzet.
Remélem most sem indul olyan korán (már ha egyáltalán....), mert még vár rám egy fogtömés. Kár, hogy nem mentem hamarabb fogorvoshoz. :(

Én is a neten vettem 10-es érzékenységű tesztet, kemény 80 Ft-ért. (Vagyis 800 Ft-ért 10 db-ot.) Hétfőn én is tesztelek, most úgy érzem, lesz értelme. :)

Napsugaras hétvégét!


Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske nagyon szurkolok!Én majd kedden,ha addig nem jön meg.Ma nagyon erős mindjárt megjön érzésem van,derékfájással.A folyás sűrűbb,krémesebb,nem vészes mennyiségű.A keserű szájíz a mai napig volt.Ma elszopogattam egy strepsils-t,és minthaelmúlt volna.Persze lehet átmenetileg,de ha elmúlik,akkor lehet,h a garatomban van valami baktérium,v ilyesmi. Remélem a legjobbakat,de most kicsit ráparáztam.Próbálom magam nyugtatni,h ha most nem,akkor legközelebb...

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Akkor eredményhirdetés:
most nem sikerült, teljesen negatív a teszt. 
Próbálkozunk tovább.

Sejtettem, hogy 3 gyerek és 4 vetélés után nem megy majd olyan könnyen , mint régen. Na és nem vagyok már 20 éves sem. :)
Viszont megjött a 21. napi progeszteron eredményem: 46 nmol/l, ami egy jó középérték. 

Nagykrisz!
Drukk!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske: sajnálom! Nekem van egy ismerősöm, aki 3 gyerek és 4 vetélés (4. missed ab) után egy egészséges babát hordott ki, aki már 11 hónapos! A vetélések spontán voltak, pár hetesen, vagy missed ab-bal fejezték be?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Szia Makkmarci!

Igen, tudom, hogy még jó esélyem van, nem is vagyok elkeseredve. 
Egyedül a bizonytalanságot nem bírom, ezt láthattátok az elmúlt héten. Na és megint jól megtréfált a szervezetem, pedig már tudhattam volna. :)

Mindenféle vetélésem volt már, 2-nél műtéttel fejezték be, 2 spontán ment el. Az utóbbi a 9. héten. A többi valamivel korábban. Ezért is gondoltam alacsony progeszteronszintre, de ez sem jött be. Vagy extrán peches vagyok, vagy a férjemnél van valami probléma.

Milyen volt Erik születésnapja? Miket kapott? Adj valami jó tippet, mit vegyek a keresztfiam 1. születésnapjára. Az én fiaim már nagyok, nem emlékszem már, 1 évesen mivel játszottak. 

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Makkmarci2!
Olvasgattam az irományodat. A végéig ugyan nem jutottam el, de nem lehetett könnyű ennyi félelemmel, aggodalommal végigvinni a terhességet. Persze én aggódtam volna a helyedben. Szerencsére itt van neked Erik:). Biztos hamarosan jön majd az újabb baba is.
Boeske!
A Lilypie-od jót mutat? Mert ha igen, akkor nem lenne érdemes még tesztelned mondjuk egy pár nap múlva? Nem értek hozzá, de sokaknak csak nemvárt után, vagy még akkor se mutat pozit. Legalábbis az alapján, amit eddig összeolvasgattam....
Engem is a bizonytalanság őrjít meg.
Szerintem érdemes végignézni keresztfiad játékgyűjteményét, és a hiányzó elemet megvenni. Nekem a mániám az, hogy a gyerekek fejlesztőjátékokat kapjanak. Főleg ilyen picinek:)
Most kicsit csábít a gondolat, hogy munka után is megcsinálhatnám a tesztet, de valószínűleg nem lenne sok értelme...Még lehet, hogy holnap se mutat semmit(28. nap)...

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagykriszt és Boeske: Egyébként én is vetéléssel indítottam Erik előtt. Összejött mindkét terhesség, gyakorlatilag elsőre, ha lehet ezt így mondani. Tudniillik, pontosan akkor jött össze, amikor a peteérés környékén (+ -  2 nap) vettük "komolyra". Amikor több, mint 2 nap volt (voltak ilyen hónapok is, akkor még nem laktunk együtt, és ahogy sikerül alapon próbálkoztunk), akkor nem jött össze. Majd egyszer azt is leírom a blogba. Csak azért nem írtam még arról részletesen, mert az 2011. nov-decemberben volt, utána meg egy Norculut "kúrának" köszönhetően lett egy újabb ciklusom, és abban fogant Erik.

Boeske: Erik nagy dömpert kapott építőjátékokkal (Tescoban vettük), egy markolót (igazából ez 2 éves kortól ajánlott), és autós, vonatos LEGO Duplot (1,5 éves kortól). Imádja az autókat, a markolótól teljesen extázisba tud esni. A szülinapot családi körben ültük meg, előtte pár nappal, amikor mindenki ráért.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!

Nagykrisz!
Igazából 26-27 napos ciklusaim vannak mostanában, szóval a vonalzóm nem teljesen pontos. De saját tapasztalataim alapján, ha a 12. napon legalább halványan nem 2 csíkos a teszt, akkor nincs remény. Hangsúlyoznám: NÁLAM. Másnál előfordulhat, hogy csak később jelenik meg a 2. csík.

Makkmarci!
Igen, a nagy dömper remek volt. Emlékszem, az 1 évest beleültettük, és a 3 éves fiammal lökdöstük egymásnak. Mindenki jól szórakozott. 
De a keresztfiamnak inkább a LEGO duplo autó lesz a nyerő. Még nem jár, vagyis ülve játszható játék kell, és mindenképpen valami fiús dolog, mert 2 nővére van. :) Nem csoda, hogy a kisebbik fiam szeretett odamenni látogatóba, főként a babaház miatt. 


Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Hát lányok.Úgy néz ki,hogy ez most nekünk se jött összeAzért amíg nem jön meg,reménykedem.Elég szomorú vagyok. Most vívódom,hogy van-e értelme sztk-ba kérni kivizsgálást.Nehogy csak úgy elrepüljenek a hónapok,évek. Gyanús nekem,hogy ilyen hosszú a ciklusom,és hogy a múltkor 45 naprra jött meg.Megnyugodnék,ha az orvos kijelentené,hogy minden ok.Csak az sztk nem a kivizsgálásokról híres,a magán pedig iszonyat drága...

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Jaj, ne! 
Azért valamelyikünknek sikerülhetett volna!

Nagykrisz, milyen kivizsgálásra gondolsz? Hormonszinteket nézetnél?
Azt én is magánba csináltattam, mert az orvosom szerint felesleges volt. (Utólag kiderült, igaza van, de legalább megnyugodtam, hogy ezzel nincs baj.) 

Na, akkor megint várhatunk.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Hormonra is, és persze ultrahangra. Nekem még sose nézték meg a dolgot ultrahanggal. Pedig olvastam, hogy van olyan orvos, akinek a citológia vizsgálathoz ez is hozzátartozik. Minden évben járok citológiára, több orvosnál voltam már. Annak idején, amikor tényleg nagyon kaotikus volt a menzeszem, akkor az orvos annyit mondott,hogy szedjek fogamzásgátlót. Persze kivizsgálás nélkül képes volt felírni találomra az egyiket. No comment...Akkor olyan 20 éves voltam. Most, amikor volt vérvizsgálatom, akkor a a TSH-t, T3, T4-et, ATPO-t néztek. Na de az ugye direkt a pajzsmirigyre ment. Persze ott se csináltak UH-t. Biztos nagyon sokba került. Pedig az üzemorvos szerint megnagyobbodott a jobb lebeny, de ez persze már korábban is így volt(tini korom óta), bár gyógyszer elvileg nem kellett rá.
Majd a kövi hónapban mindannyiunknak sikerül:)!!!!

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagykriszt: pár nap múlva nem ismétled meg a tesztelést? Én mindig vártam a teszteléssel, míg késett a menzeszem. Azért elég elszomorító, hogy SZTK-ban nálatok ennyire lazára veszik a dolgokat. Én TB alapon járok endokrinológushoz is 4 éve. Röviden a történet: T3, T4 és TSH eredményeim egy vérvétel alkalmával már mutattak eltérést, de akkor a házidokim nem foglalkozott vele érdemben. Aztán pár éve SZTK alapon nőgyógyásznál jártam más miatt, és említettem neki, hogy barnázgatok pár napot, mielőtt megjön. Újabb vérvétel, hasi, nyaki UH. Vizsgáltak pjzsmirigy irányában, mert anyumnak alulműködik, és gyógyszert szed évek óta rá. De a probléma oka mégsem ez volt. A nőgyógyász továbbküldött endokrinológushoz, aki újra kivizsgált (vérvétel, UH, MR), így derült ki, hogy a prolaktin szintem magas, ez okozza a barnázást. Bromocriptint írt fel, azt kellett szednem. A barnázás nem múlt el, de a prolaktin szintem lentebb ment a normál tartományba. Teherbe mégis úgy estem, hogy előtte a vetélés miatt volt egy küret, majd a küret utáni ciklus Norculut gyógyszeres kezeléssel kezdődött. (beszedtem a gyógyszert, majd megjött) Idén tavasszal, amikor még szoptattam volt egy vérvételem, amelyben ismét eltérést mutatott az egyik pajzsmirigy értékem. Endokrinológiára és UH-ra SZTK alapon 4-5 hónapot kellett várnom. Szeptemberben nézték a pajzsmirigyemet, ahol továbbra sincs eltérés, endo dokinál egy hónapja voltam, de még nem küldött eredményt (mostmár rácsörgök a héten). Azért meséltem el, hogy lásd, lassú ugyan az SZTK rendszer, de itt nálunk azért kivizsgálják az embert, ha talál egy jó dokit. (Megjegyzem azért, hogy csak a nőgyógyászom magán, az SZTK-ban senkinek sem adtam hálapénzt!) Mindenképpen járd körbe a témát, keress egy olyan orvost, aki lelkiismeretesen kivizsgál!

Boeske: azért ha nem jön meg, szerintem tesztelj még.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Két kerületben is jártam nőgyógyászatra. Több orvosnál. Volt olyan is, hogy barnáztam. Mondtam az orvosnak, az meg csak legyintett, hogy ne törődjek vele. Arra már nem is emlékszem, hogy a ciklusom hányadik napján volt. Ennél még viccesebb sztorit is tudok. Ugyanis olyan 2,5 éve volt bartholini cisztám. Elmentem az orvoshoz. Mopndta, h műtét, menjek vérvételre, annak eredményéval kórház. Közben az orvos szabira ment. Ezért elmentem egy másik orvoshoz, aki előszőr leüvöltött, h nem is hozzá tartozom, mit képzelek. Majd megvizsgált, mondta, h szerinte nem kell műtét. Majd elmentem a kórházba. Ott a harmadik orvos megvizsgált. Adott gyógyszert, krémet, még talán kúpot is. Kb. 3 nap alatt elmúlt a dolog. Azóta ha megpróbál kijönni, mert megpróbált már vagy háromszor, azonnal bekenem teafaolajjal. Pár nap alatt megszűnik a dudor és a fájdalom. Szóval ezek a nőgyógyászok se egyformák.
Endokrinológushoz tini koromban sokat jártam, pont én is édesanyám miatt. Most is ezzel érveltem, amikor kértem, h vizsgáljon ki. Nem nagyon hitt nekem, ezért hagyta el az UH-t.
Szerintem az lesz, h megvárom a nemvártat, ha nem jön, tesztelek. 11.-re kaptam időpontot (egy hónapja foglaltam). Ha addig se jön meg, elmegyek a dokihoz, és meggyőzőm, hogy vizsgáljon meg! Ha megjön, akkor nem tudok elmenni, foglalok a kövi hónapra.

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Esetleg ha nem bízol a dokikban nézz utána neten, kihez érdemes elmenni felétek, ki az, akiről jókat mondanak.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Már korábban megpróbáltam, de akiről írnak, arról is ellentétesek a vélemények. Amúgy elég háklisok az orvosok, ha hirtelen váltasz. Legalábbis nálunk.
Szerintem nem igazán az orvosokkal, hanem az egészségüggyel van nagy baj.
Mindegy, még várok, aztán meglátjuk. Nincs minden veszve. Illetve még semmi nincs veszve:)Megpróbálok pozitívan állni a dologhoz, jó lenne ha a következő teszt is így gondolná!

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagykrisz!
Csak egy ötlet: tudom, sok pénz, de néha az idő még drágább....
Látom a XIII. kerületben élsz, ott van a Róbert Károly Magánklinika. Mivel az orvosom régi Nyírős volt, és ottmaradt, én is megfordultam már ott. 
10000 Ft-ért profi UH-t csinálnak, és elég néhány nappal előtte bejelentkezni. Türelmesek, figyelmesek, rendesek. 

Egyébként mi van Veled? Újabb teszt?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske!
Holnap kell elvileg jönnie a nemvártnak.  Ha nem jön, akkor még várok 10., v 11.-ig. Nem akarok nagyot koppanni. A tüneteim nagy része még megvan, bár vannak újabbak is. A mensi előtti érzések pl. most tegnap óta nincsenek, van helyette más. Azóta a derekam se fáj.
Veled mi újság?
Mythil?
Makmmarci2?

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Jajj, és köszi a tippet, lehet, hogy élek majd vele

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Lecseréltem a vonalzómat.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske!Újabb izgulással teli hónap vár ránk... :?
Nekem ma,legkésőbb holnap nem kell megjönnie,ha minden igaz.Szurkoljatok :DLegalábbis remélem,hogy a ciklusom nem döntött úgy,hogy még hosszabb lesz.

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok! Én új vagyok itt, szeretnék csatlakozni a babavárók klubjához :) Nekem is volt egy vetélésem már, tavaly, akkor első hónapban összejött a baba. Azóta nem mertünk még próbálkozni. Ez a második hónap, 26 naposak a ciklusaim általában, áprlis óta nem volt ennél hosszabb, akkor 28. Elvileg tegnap kellett volna megjönnie, ha 28-al számolok holnap. Ma reggel csináltam egy tesztet, de negatív, úgyhogy már nem nagyon merek remélni... Kedden nagyon barnáztam, azt hittem már megjön, aztán teljesen elmúlt. Tegnap megint egy nagyon picit. Jellemző hogy épp akkor zavarodik össze a ciklusom amikor elkezdünk próbálkozni ....

Ti isztok kávét reggelente? Nekem azt mondta a dokim, semmin ne változtassak amíg nem lesz pozitív a tesztem, felesleges ráparáztatni magam, de sok helyen olvasom, hogy a kávét nem ajánlják. Mi a véleményetek erről?
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Üdv. köztünk luckyone!
Én a kávé témával úgy vagyok, hogy egy bögre reggeli még biztos nem árthat. Amúgy sokaknak a terhesség alatt meg is gyűlik vele a baja... Erre várok:D. Majd ha bizonyítottan lesz baba a pocakban , akkor megpróbálom mással kiváltani. Szerintem a dokidnak igaza van. Viszont az alkoholtól úgy gondolom érdemes már most jó távol tartani magát az embernek... Érdemes folsavat, E vitamint szedni jó előre.

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


A Femibiont már szedem 2 hónapja, állítólag 3 hónappal a megtermékenyülés előtt ideális, de én azért nem bánnám, ha hamarabb összejönne. Az E vitamint a minap olvastam, úgyhogy ha most nem jött össze azt még veszek mindenképp. 
Tegnap nagy óvatosban elmentem futni utána jött megint a barnázás, lehet hogy ilyenkor már azt sem lehetne, de nekem erre is azt mondta a doki, hogy azt pedig végig lehet! Futni úszni amit akarok... :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok! Kicsit eltűntem, mert történések voltak.

Tegnap elmentem a dokimhoz, más miatt, és megtudtam néhány számomra fontos dolgot. Elmeséltem neki ezt a vérzésemet, hogy késett, de a teszt negatív volt. Azt mondta, ezek a teszek eléggé érzékenyek, azomban az 5 napos késésre nem mondta, hogy nem baba akart lenni. Valszeg azért is volt elhúzódó (10 napos) vérzésem. Jó, a vége barnázás volt, de akkor is tovább tartott, és erősebb, darabosabb volt, mint eddig. Megnézte UH-gal a petefészkemet, abban már érik a tüsző, a nyálkahártyát azonban vékonyabbnak találta a kelleténél. Erre megkérdeztem, hogy akkor ebben a hónapban nem is számítsak rá, hogy összejön? Mire ő: hát erre azért nem venne mérget, igenis tessék próbálkozni! Sajna megint kell pár (3) kúpot elhasználnom, de mire ez megvan, akkorra újra peteérés közelben leszek. Én keddre lőttem be, de ő azt mondta, már vasárnap-hétfőn esélyes. (Sajna a kúpot tegnap este már nem sikerült kiváltanom, mert a délutáni rendelésen voltam, így egy napot csúszik az egész. ) Ugyanakkor még mindig tiszta takony vagyok, ráadásul már köhögök is, hiába szedem napok óta a köptetőt, szinte semmit nem csinál. Most tök bizonytalan vagyok, lehet, hogy jövő héten be kell mennem a házidokimhoz (amúgy is van egy csomó leletem, amit még nem látott) Viszont most mondta egy homeos ismerősöm, hogy a stodalt szedhetem nyugodtan 3 napig. Ugyanakkor ott a másik dolog is, hogy ha most leszek terhes, a szülés időpontja pont a dokim szabijával esik egybe. Nah, nem tudom, mi legyen!
Ja, és szednem kell a PreMens tablettát, meg november 19-20 körül mennem kell hozzá egy progeszteron szint ellenőrzésre (vérvétel).

Nagykriszt: remélem, még mindig sehol semmi. Tünetek?

Luckyone: üdv itt! Mikor volt a vetélésed? Úgy értem, hány hetesen? A dokid javaslatára vártatok ennyit a következő próbálkozással? Egyébként én azt tapasztaltam, hogy itt nálunk is eléggé eltérő választ adnak a dokik arra a kérdésre, hogy mikor lehet újra próbálkozni: volt, aki 6, volt, aki egy hónapot mondott. Az én dokim is annak a híve, hogy nincs mire várni, igenis próbálkozni kell, ha a nyálkahártya és a tüsző ideális. Ezt ugye csak UH-gal lehet megállapítani.
A barnázás lehetett beágyazódási vérzés is. Nekem az elsőnél,ami 8 hetesen ment el, volt ilyen. Amikor Erikkel estem teherbe, akkor elég rapszódikusan véreztem a ciklus első felében, bár utána is volt kis pecsét. Amikor 7 hetesen volt, akkor már Duphastont írt fel, hogy megmaradjon a baba, de ahogy utánaolvastam, valószínűleg akkor ásta magát még mélyebbre. A vérzés egészen picike volt, és csak egy napig tartott, spontán szűnt meg. (Csak én ijedtem meg, mert a vetélés is így kezdődött.)
Kávé: védőnő van a közeli rokonságban, jobb szekember, mint a körzeti védőnőnk. Én is kávézom reggelente az alacsony vérnyomásom miatt, orvosi javaslatra, de egészen biztos, hogy napi egy kávé nem árt a babának. Nyilván 3-4-et nem tanácsos inni, egyébként sem. ÉN a terhesség alatt elővigyázatosságból nem espressot, hanem 3 az egyben kávét ittam, de néha lecsúszott egy erősebb is. A folsav neked, az E-vitamin a párodnak fontos, jobb minőségűek lesznek tőle a spermiumok.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Luckyone!
Fontos tudnod, hogy 1 vetélés után 90%-os esélyed van, hogy egészséges babád születik. Nagyon ritka, hogy egy vetélődés megismétlődik. Szóval ne félj!
Alapban nem árt 1 kávé, de én át szoktam térni koffeinmentesre, mivel nekem elég sok zűröm van az első harmadban.

Nagykrisz!
Drukkolok!

Makkmarci!
A peteérés után még egy hét, mire kapcsolat alakul ki a baba és mama között, addig nem ártanak a gyógyszerek. Persze, tudom, jobb az óvatosság, de lehet, hogy egy lázas betegség rosszabb, mint néhány szem gyógyszer. 
Neked is drukkolok!


Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron