Új privát üzeneted érkezett!

@noverann:
Én biztos vagyok benne!!!! :)
 


@szappanka:
Nagyon jol esik a tamogatasotok!!:) ❤️
 


Sziasztok! Predictor Early-ről tapasztalatok? Negatívat mutatott hétfőn, de nem reggeli pisiből és csak pénteken lenne esedékes az első nap. Köszi
mecsy
Tata
 
 

 
 

@mecsy:


Szia! szerintem tesztelj pénteken, ha nem jön meg illetve pár nappal utána, mert a hcg termelődéséhez egyénenként változo idő kell...   
Drukkolok!
 


Köszi!
mecsy
Tata
 
 


Sziasztok én is pozitiv tesztre várok bár kicsit bizarok a körülmények.  Április 7 én volt a miki elsö napja.  2-3 kép tegnap csinált terheségit szedtem szét hogy jobban le tudjam fotozni. Egy éve szeretnénk babát. 37 a hőm réviden ennyi
babamama29
Tirol
 
 


babamama29
Tirol
 
 


@mecsy:


na??? vmi jó hír? :)


@babamama29:



én drukkolok, de inkább tesztelj még pár nap mulva, hogy ne legyen vcsalódás, aztán ha nem jön meg, akkor meg tudod, hogy sikerült :) 

Többiek: 
NA ma ovulálok, ugyh ma holnap és holnapután lesz akció,aztán kb két hét mulva meglátjuk.... :) drukkoljatok :))

pusziii
 


@noverann:


A héten már kiderül. 

Remélem a töbieknek már össze jött :)
babamama29
Tirol
 
 


@babamama29:


szia! neked már kiderült???? összejött??

én most vagyok a 12 DPO-n. ma negatívat teszteltem,de mintha láttam volna egy annyira halvány csíkot,h csuhajja... annyira halvány, h inkább negatív.... holnap probálkozom megint .... elvileg vasárnap - hétfőn kell megjönnie... izgulok :( 

ami tünetem van és érdekel, h másnak is van-e volt e ilyenje: sok sok hüvelynyák. fehér híg ...normális e 12 DPO-n vagy már száraznak kellene e lennem, ha megjön? 
vagy a szárazság csak mensi előtt lesz 2 nappal? 

mellbimbom kissé érzékeny....de ezen és a sok híg folyós nyákon kívül semmi... néha hasszurka lent... szerintetek??? illetve normális h most még semmi csík a teszten? 
 


sorry 11 DPO-n vagyok.
 


Sziasztok! Na vkinek siker?
 


@noverann:


Sajnos nem PCOS-em van. 
babamama29
Tirol
 
 


@babamama29:
Jajj :(( nagyon nagyon sajnalom:(( de emellett meg siman lehet babad!:) csak kicsit kereti magat :) en nagykn drukkolok:) es most hogyan tovabb ilyenkor?
 


@noverann:



Köszönöm szavaid jól esnek. 
Szénhidrát diéta, mozdás, homeopátiás kütyük mert nem akarom ,hogy megmötsenek. 
Ugy ,h méhpempö, meg palástfü cickafark tea, meg Inozitol " nögyogyász ajánlotta"
egyenlöre ez a helyzett. Meg fejbe össze kell szednem magam. :) De nem adom fel.
babamama29
Tirol
 
 


@babamama29:
Nem fogom azt mondani h nyugi, meg ne stresszelj mert tudom h baromsag es nalam sem jon be, m nyilvan idegesit h nem jon ossze a baba... De azert neha magam ele kepzelek egy pozitiv tesztet.... Hatha :)
 


@noverann: :D ez jó ezt én is kiprobálom. persze ,hogy legbelül bánt a dolog. De csak javitani kell a mostani helyzetten már remélem nem évekbe telli a gólya.
babamama29
Tirol
 
 


@babamama29:
Amugy ez ultrahanggal derul ki? Azert kerdem mertt nekem is most uj tunetem van... Megszunt minden pms tunetem... Nem erten... Maskor ilyenkor mar reg napok ota gorcsolok... Mar nem ertem egyaltalan hogy mit muvel a testem... A huvelynyakom teljesen masra utal minth negjonne viszont negativakat tesztelek.... Nem ertem mar... Ultrahang meg azt mutatta h minden tokeletes belul... Ezert kerdem h h derul ki a pcos....
 


@noverann:



Februárban kimaradt egy teljes ciklusim voltam a korházban ott mikor meg vizsgáltak mondták látnak valamit de nem tudják mi az pontosan vettek kenetett ,3 ampula vért, meg ultrahang, 
Majd késöbb meg jött a papair ,hogy egy 8mm ciszta kozza ami egy kinem szabadult tüszö. 
A vér eredményem meg alá támasztotta ,hogy az inzulinommal van a baj ami mindenre kihat. 
Hizás , éhség, magas hö 37, mint ha terhes lennék csak hát a teszt volt negativ. 

A kopaszodást leszámitva minden tünetem meg van.
http://pco-szindroma.hu/pcos/tunetek/

Sajnos mindenre kihat a PCOS.
babamama29
Tirol
 
 


@babamama29:
Jezusom!!! Meg jo h idoben kiderult!!!!! En meg egy nap kesesben vagyok de negativat teszteltem :((( ugyh biztos csak kesik... Barcsak ne jonne meg es par nap mulva pozitivat tesztelnek :(( mar aggodom...
 


@noverann:



Én egy havi késés ótán annak is örültem ,hogy megjött és nem kellet szenvednem a tünetek miatt. :S
neked ,h derült ki?
babamama29
Tirol
 
 


@babamama29:


nekem nincs pcos, csak gyanakodtam rá ezért mentem ultrahangra, de aszerint minden rendben van.... nekem csak simán nem jön össze.... most is teljesen kivagyok a pms miatt, mindenre ugrom és megőrjít.... most is olyat veszekedtem a párommal .... és nem fogja fel, h milyen nehéz most szívem... mondjuk nem is beszélek erről állandóan,h nehogy azt higyje g velem már nem lehet másról értekezni... de tudnia kéne h fáj... vagy én vagyok ahülye...?? már két napja késik és idegesít, mert tudom,h meg fog jönni,mivel negatívakat pisiltem tegnap is,,,,
 


@szappanka:


@mecsy:


Sziasztok! na mi történt veletek??

Velem most egy eddig egészen új dolog.... késik... vagy 4 napot, ha 2án ovuláltam, ahogy azt a méhnyaknyákból megítéltem (egyértelműen tojásfehérje feeling volt ), vagy ha a legutóbbi periódust nézem ami 30napos volt, akkor két napot késik..... de a lényeg, hogy KÉSIK, VISZONT Negatívakat tesztelek.... predictor early lett időntúli halványpozitív, amire a nődokim azt mondta, hogy menjek be holnap hozzá (akkor már 4 hetes és 5 napos leszek, ha babát várok) és akkor már látni fogja, hogy van e ott valami, vagy nincs.... Sajnos mivel még korán van az ultrahanghoz ezért csak azt tudja megnézni, h van e petezsák.... :( de van időpontom júni 3-ra.... azért ha addig nem jön meg, akkor már csak baba van a dologban nem? mert vérkép és ultrahang alapján is egészséges vagyok.... de ez a pár nap késés idegesít... ja és semmi jele, hogy megjönne... néha szurkál picit meg feszül a méhem... de még csak nem is barnázom, sőt maradt a közepesen sűrű fehér méhnyaknyák....
volt már hasonló valakinek?? köszi lányok!

 


@noverann:


ha késik én is hülye vagyik de olyankor békén hagy a férjem mert tudja ,hogy jobb ez igy mind a 2nek. nekem volt is egy 8mm cisztán petesejtem nem tudott ki löködnni ezért ciszta lett belöle de egy ciklusom ki is maradt egy honapig szenvettem és hiába mentem dokihoz semmit nem csinált, Csak álandoan vért vettek meg ultrahang meg stb...
babamama29
Tirol
 
 


@noverann:


Naaa, kíváncsi vagyok. Remélem a legjobb híreket kapod!!! Mindenképp írj, hogy mi mondott a doki.

Mi még mindig csak elméletben vagyunk, hogy mikor, hogyan. Most építkezni szeretnénk, meg doktori képzésre jelentkezek. Ezek nagyban befolyásolják, hogy mikor állunk majd neki a kistesónak.
 


 


@babamama29:
nekem elvileg nincs cisztám, mert amit nemrég csinált ultrahang a doki, (április 15) nem volt rajta semmi, sőt mondta, hogy csodaszép minden, és semmi elváltozás, vagy probléma nincsen....vérvétel leletem is megnézte akkor és mondta, hogy minden tökéletes.... rá 3 napra meg is jött... na ez volt eddig az utolsó mensim (2016. 04.18.) .... ezért vagyok tanácstalan.... meg azért amit irtam, h pici hasszurka van, tegnap bal oldalon a hátam is picit fájt, de inkább fájdogált..... mert nem volt vészes... 


@szappanka:


hát mindenképpen megírom... igazibol nem ittam semmi teát most meg ilyeneket (pl palástfű) csak betartottuk amit a nődoki mondott, mégpedig, ovuláció előtt 4 napig tilos a szex vagy ejakuláció a páromnak :D aztán pont el is utazott, szóval nem volt tényleg semmi. majd mikor hazajött május 1.én aznap láttam, hogy tojásfehérje nyák van! na mondom, akkor hajrá :D aztán még másnap is volt és aznap is volt szex.

Amit rólam tudni kell, h mindig pokoli mensi görcseim vannak /voltak.... amig tabit szedtem addig nem volt durva, de előtte és utána is pokol.... de komolyan lányok... ezért is mentem nődokihoz áprilisban, mert már mensim előtt 5 -6 nappal már olyan görcseim voltak, h csuhajja.......
Mostmeg semmi... mondom némi feszülés...de az is inkább ilyen alig érezhető, néha jobban néha semmi... puffadok (teszem hozzá ,h szelelek is :D ) tegnap kétszer majdnem hánytam, de már semmiben nem vagyok biztos a negatív tesztek miatt. illetve, hogy állítólag az időntúli pozítiv (persze h interneten olvastam....) az nem számít.... szóval gondolhatjátok....nagyon sok időnek tűnik ez a plusz 30 óra amig végre dokinál leszek innentől számolva... és persze folyamat csekkolom, hog ymegjött e, mert nyílván akkor tárgytalan a doki....
meg sajna ha nem is jön meg, akkor is max azt látja,h van e petezsák illetve, h méhen belüli vagy kívüli-e.... 

jajj lányok, tudom,h sokat írok, de olyan boldog vagoyk, h meg tudom beszélni ezeket valakivel... páromnak is mondtam, h fórumozom és monta, hogy örül neki, hogy ki tudom beszélni olyanokkal akik megértik, hogy min megyek keresztül... mert ő sajnos nem ő, meg racionális típus... amig nincs meg a 100%os bizonyíték addig nem mond semmit.... (amugy nagyon szeretne babát :) mindig erről álmodik, hogy gyerekünk van :) )




 


"mert ő sajnos nem Nő" az N betű lemaradt.... :D
 


@noverann:


Én nagyon nagyon szurkolok, és bármikor írhatsz nekünk. Ha tanácsot nem is tudunk épp adni, meghallgatunk nagyon szívesen, szerintem ezt mindenki nevében írhatom!! :)
 


@szappanka:


hát most nagoyn nagyon szomorú vagyok... most jött meg... :( reménykedem, h nem lesz "normális" vérzés... de nagyon nagyon szomorú vagyok :( nem találok szavakat...
 


@noverann:


Komolyaaan?? :( Hát nagyon sajnálom, de ne kenődj el nagyon, mert az is befolyásolja a fogantatást. Mármint a lelki állapot. Tudom, nem sok vigasz, de most össze kell szedd magad, hogy újult erővel álljatok majd neki megint!! Majd írj, hogy hogyan tovább!!
 


@szappanka:


igen... :) tudom :) meg amúgy hőmérsékletem is fura... :( reggel 36.6 volt, már két hete ennyi, most h megjött gondoltam leesik.. legutobb 36.4 volt mikor megjött most meg felment még 37.2-re.... de persze tudom, h van olyan, h magasan marad egy két napig még... holnap reggel kiderül... bár feljebb menne, bár elmulna egy kevés vérzéssel a mensim....
 


@noverann:


na miújság??
 


@szappanka:


hát mensizem..... normálisan sajnos... ez van... párom nagyon cuki volt, egybol kérdezte, hogy mikor lesz legközelebb ovulációm, meg, hogy akkor újra próbálkozunk :)
 


@noverann:


EZ a jó hozzáállás :) Jó lesz!!!
 


Sziasztok, ne haragudjatok, hogy kérdezek a csopitoktól (már olvastalak titeket korábban is, ha tehetem), INOFOLIC-ról véleményetek, tapasztalatotok van esetleg? 30 éves vagyok, a petefészkem elvileg idősebb sokkal, mint a valós korom :( és az endokrinológus ezt ajánlotta nekem.
 


@starscream:


Én sosem hallottam róla :/ mire való pontosan??
 


@starscream:


Szia inositol van benne amit én is szedek. egy hette. 
B-vitamin egyik fajtája a B9. 
PCOS-re ajálották nekem eyenlöre jobban érzem magam töl majd el vállik segitt-e vagy nem de nagyon jó teszteket ér el a vizsgálatokon.
babamama29
Tirol
 
 


@starscream: Ez lemaradt :) Az Inozitolt régebben a B-vitaminok csoportjába sorolták (B9), de klasszikus értelemben véve nem tartozik ebbe a kategóriába, mivel a szervezet myo-inozitol formájában képes szintetizálni. Változatos és kiegyensúlyozott étrenddel, főleg a húsfélék, tej, tejtermékek és a gabonafélék fogyasztásával juttathatjuk a szervezetünkbe. Akárcsak a kolin, az inozitol is lipotróp anyag, ami azt jelenti, hogy nagyban megakadályozza a zsír lerakódását a májban, ezáltal védi ezt a szervet, melynek igen sok betegsége az elzsírosodásra vezethető vissza. Az inozitol részt vesz a zsírok és a koleszterin anyagcseréjében, így szigorú diéta mellett segítheti a zsírégetést, valamint az ideális koleszterinszint elérését. Elengedhetetlen továbbá az agy, az idegek és az izmok megfelelő működéséhez, fontos részét képezi a sejthártyának, ezáltal szerepet játszik az ingerület átvitelben. Az emberi szervezetben kellően magas koncentrációban jelen lévő inozitol hozzájárulhat az inzulin célsejtek receptorainak ideális működéséhez. Szerepük rendkívül fontos, mert ezeknek a receptoroknak a működési zavara inzulin rezisztencia kialakulásához vezethet. Már maga az inzulin rezisztencia is számos egészségügyi probléma okozója (pl. PCOS, ciklus-zavar, elhízás, depresszió, bőrproblémák), ráadásul ha ezt nem ismerik fel időben, úgy évek alatt diabétesz is kialakulhat belőle. A Myo-inozitol napjainkban számos kutatás központi szereplője, így tudományos cikkek és különféle publikációk is beszámolnak az elért sikerekről. Bár az eredmények nagyon biztatóak, az orvostudomány által történő elismerés és ezáltal a myo-inozitol terápiás célú felhasználása még várat magára, hiszen nem áll rendelkezésre elegendő és meggyőző bizonyíték e-téren. A folát részt vesz a normál aminosav-szintézisben, és hozzájárul a megfelelő pszichológiai funkció fenntartásához.



http://pcos-varandossag.eu/inofolic-mio-inozit/
Nevetés


babamama29
Tirol
 
 


Sziasztok! 26 éves vagyok, a férjemmel régóta szeretnénk babát,de csak ebben a hónapban vágtunk bele a babaprojectbe..most várjuk a "nemvártat"vagyis hogy ne jöjjön meg. (május 31.-én kéne megjönnie) Ami fura hogy a peteérés óta furán fájdogál a hasam, meg sokszor ilyen kis szurkáló érzésem van. Olvasgattam, hogy ez is lehet egy tünet eddig nem volt ilyenem, csak a peteérés előtt, de azt máshogy éreztem. Most meg ez a fura érzés van és sokszor tökre fázok, vagy ráz a hideg. Valakinek akinek már van babája érzett ilyesmit? Vagy mit gondoltok erről?
nitussweet
Németország
 
 


@nitussweet:
Szerintem a 2015 ök közt probáld meg ott töbeknek is ban babjá vagy várandós. :)

viewtopic.php?f=405589&t=443983&start=8000

babamama29
Tirol
 
 


@babamama29: Nagyon szépen köszönöm a leírást. :) Az endokrinológus nálam enyhe inzulin rezisztenciát talált, de nem szeretne gyógyit felírni rá, mert az értékek lehetnek okésak is, de az íve nem szabályos, így szénhidrátmentes életmód, napi 20 kardióval és 2000 NE D3 vitamint irt fel es az inofolicot. Hasznalta esetleg már valaki közületek? Tapasztalatok? 52 kg vagyok es 168 cm

https://inofolic.hu/
 


@starscream:


Ugyan az amit én szedek csak az enyémnek inositol a neve a tiednek a hátulján ott a neve.

2vel feljebb megtalálod mi mindenre jó :)
babamama29
Tirol
 
 


na egy kis fordulat. :) 

lányok anno javasolta itt nekem valami a jónásnaptárat... múlt hónapban (Vagyis ebben) nem jött be :D de pont azt nézem, hogy találtam egy oldalt: http://www.babatakarok.hu/babatervezo/jonas-naptar 

Itt pont azt irja a hölgy alul, hogy a születésnapja előtt egy nappal jött össze a baba, na ez nekem is kis jel, hiszen 31-én lesz most a szülinapom, és a jónás naptár is ezekre a napokra írta a próbálkozást... remélem, hogy a sok sok pozitív dolog egy két csíkos kis tesztet hoz nekem szülinapomra (utánra) :))

szerintetek? vagy már a megbuggyanás határán állok? :D
 


@nitussweet:


Szia! Nekem 2015ös születésű a fiam, és nekem is megvolt ez a szúrkáló érzés abszolut. A fázás már nem annyira.
 


@babamama29:
Köszönöm! <3 Mit jelent az, hogy PCOS? Nagyon suta vagyok neharagudjatok! :(
 


@noverann:


Remélem szép ajádékot kapsz szülinapodra 2 csík formályában :)


@starscream:


De ,h haragszom. :)
http://pco-szindroma.hu/pcos/
petefészek betegség:



Nem tud kiszabadulni a petesejtem és ciszta lesz belöle. 



ALAPVETŐ TUDNIVALÓK A PCOS-RŐL


A PCOS a nők tizedét érinti és vezető meddőségi ok. Azonban ez nem nőgyógyászati probléma és nem a petefészek betegsége! Komplex anyagcsere-zavarról van szó, melynek kezelése élethosszra szól. Kivizsgálása belgyógyászati hatáskörbe tartozik. A kezelése négyes pilléren nyugszik, ebből három az életmód-váltáson alapul.


A PCOS HÁTTERE


A többféle örökletes sajátság közül az inzulin-hatás zavarát hangsúlyozzuk ki, amelynek az immár közismert elnevezése az inzulinrezisztencia (IR). Ekkor a szervezetben az optimálisnál több inzulin termelődik, ami sokrétű hormonális és anyagcsere zavart okoz.

babamama29
Tirol
 
 


Sziasztok! Csatlakoznék hozzátok ha nem baj  Röviden rólam: 29 éves vagyok. Januárban pár hónap próbálkozás után terhes lettem, de sajnos nem maradt velünk a baba, műszeresen kellett befejezni  Mivel semmi komplikáció nem lépett fel, időre megjött utána, így zöld utat kaptunk az orvostól, így ebben a hónapban már nagyon nem várom, hogy megjöjjön. Nekem az inofolicot ajánlotta, hogy szedjem, pedig nincs PCOS-em, de azt mondta, h ez bárkinek jó lehet. Ezen kívül szedek még D3 vitamint (2000 NE) és pluszban még folsavat és opcionálisan ha van kedvem C-vitamint is, hiszen az sosem árt. Lelkileg eléggé a padlón vagyok, de reménykedek, hogy nemsokára én is mami lehetek. 

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Most néztem utána az inofolic-nak... ez bárki szedheti? mert lehet én vennék, hátha segít a babásodásban :) :D
 


@noverann:


persze, "sima" vitamin, bárki szedheti!

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:


jajj de jo!! le is megyek a patikába munka után, és meg is veszem :) hátha elég a hatásnak akár két hét is :D :D nagyon várom már a babát... érdekes, hogy amikor az ember megtalál egy ilyen és ehhez hasonló forumot, akkor jön rá, hogy nincs egyedül és nem ő van elcseszve :D (igen már ezen gondolkoztam ) :D közben meg remélem, hogy nem lesznek évek a hónapokból mire babám lesz.....
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: