Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma megszületett a döntés. Ha minden a terv szerint alakul, 2016-ban indulna a babaproject. Lehet még nagyon korai ez a topic, de hátha addig is tudunk beszélgetni. :-) 

Várom hozzám hasonló lányok, hölgyek jelentkezését. :-)

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


Szia!
Mi tavaly május óta vagyunk a projektben, sajnos eddig eredménytelenül. 
Ha sikerül a pici az idén nem tudom megszületik e 2015ben vagy átcsúszunk 2016ra 
Első babára készülünk, én 33 a párom 32 éves.

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


Szia!

De jó, hogy írtál, már azt hittem senki nem akar 2016-2017-ben babát. 

Mi most vettünk saját lakást, ezért idén még nagyon nem aktuális a baba, talán jövőre. Van még mit újítani a lakáson, és azt szeretnénk, ha a baba már egy felújított, szép lakásba érkezne. Mi is az elsőre készülünk, egyelőre csak elméleti síkon. A párom 37, én 29. 

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"

 
 

Jó az idézeted 
nekem jó a 16os szám 
Mindkezzen a 16 alatt laktunk, ill. akkor voltam náluk először mikor a kis sógornőm a 16. szülinapját ünnepelte 

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


Sziasztok!


Mi is 2016-ra tervezzük.Szintén anyagi okok miatt,bár a lakás megvan,
de kicsit összeszedjük magunkat elötte.
Én 24 éves vagyok,a férjem 27.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Mi albérletben vagyunk, de igyekszünk spórolni mire jön a picur.

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


A szeretet és a gondokodás a lényeg,az meg már mindegy hogy albérlet vagy saját:)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Krystin!

Üdv köztünk, örülök, hogy csatlakoztál! :-)
Akkor már 3-an vagyunk. :-)

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


Örülök hogy csatlakozhattam,végre találtam olyanokat akik osztoznak az érzésemben:)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


:-)

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


CSajok holnap megyek nőgyógyhoz. Remélem minden rendben lesz.

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


Nagyon drukkolunk egész nap!

Ne aggódj, minden rendben lesz!

Magán, vagy TB-s? 



"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


Egyenlőre tb-s.

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


Akkor még jobban drukkolunk! :-)

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


Én is drukkolok!Sok-sok szerencsét:)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Mit vizsgál majd amugy?

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sznèk kèrni tovàbbi vizsgàlatot ha minden ok. Nem tudom mit szoktak uh? Vagy vèrvètel?
Csak mondjon valamit.

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


Labor, 2 féle Uh, sima vizsgálat és citó. De majd mesélj, hogy mit tapasztaltál. Lehet totál félre vagyok informálva. 

Nagyon drukkolunk holnap!

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


Icebear jól mondja nekem is ezt csinálta a doki,mikor elmentem első kivizsgalasra.Meg még kemetet tenyésztésre.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Majd mesélj mi volt!

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok.
Semmi jó hír. Gyulladàs. Kaptam gyógyszert, kèt hètig semmi hàzasèlet, egy hónap múlva kontroll.
Mèg nem küldenek tovàbbi vizsgàlatra, azt mondta a doki vàrjunk mèg tavaszig.

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


ahh.. Nem baj kaptál gyógyszert,és meggyógyulszDe jó hogy legalább tudod és kezelik!

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!  

Ne keseredj el Nyuszifül! A gyulladás akadályozhatja a teherbeesést, úgyhogy jobb így, hogy kiderült, kezelik, és jobb esélyekkel indultok a babaprojectnél. 

Én a jövő héten megyek orvoshoz. Vagy szerdán, vagy pénteken. A szerdának jobban örülnék (az magán, bár lehet ahhoz már hétfőn későn telefonálok ) de végülis a péntek sem vészes. Nekem most még gyógyszer kell, úgyhogy valószínűleg vizsgálat sem lesz. Aztán májusban majd normálisan elmegyek. Akkor jár le az 1 éves citóm. 

Képzeljétek tegnap mi történt velem, illetve pontosabban mi nem.  A párom jár a Plazma Szolgálathoz plazmát adni. Most elcsábított engem is. Azt mondta, hogy nem nagy ügy, egy kisebb vérvétel, testsúlymérés, vérnyomás, és egy orvosi vizsgálat az egész, aztán legközelebb már én is plazmadonor lehetek. Úgyhogy tegnap el is kísértem a Plazmásokhoz. Mondtuk, hogy én is donor szeretnék lenni, és vizsáljanak meg. Erre kiderült, hogy már így vizsgálat nélkül is 1 ponton megbuktam. Képzeljétek!!!! 53kg a minimum súly, amivel donor lehet az ember. Szerintem ez hátrányos megkülönböztetés, és igazságtalan is.  Úgyhogy szépen elcammogtam a Plazmásoktól, kivizsgálás nélkül. Olyan rossz kedvem lett ettől, hogy nem is kapcsoltam be a gépet.

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


Véradásnál is minimum az 50 kiló,gondolom itt még rátetem 3-atMondjuk ez engem nem veszélyeztet,hogy nem ütöm meg a mércét
Rossz,hogy nem vizsgáltak ki,én is úgy vagyok vele,ha valami bajom van jobb ha tudom.
Én pénteken voltam dokinál.Tapintásra mindent rendben talált,kérdezgettem.
Én Nuvaringet használok aztmondta elég ha Decembertöl nem használom,addig lehet.Mivel kevesebb hormon,pont épp ahhoz elég hogy meggátolja a dolgokat,nem raktározódik el.
Azt mondta szerinte nem szükséges külön vizsgálat,ha fél év próbálkozás után nem jön össze akkor menjek majd vissza.
Viszont majd hátast dobtam,mert láttam kiírva,hogy megemelkedett a rákszűrés díja!Mármint magánban valamilyen új terhelés miatt.Nekem is tavasszal kell mennem,de megpróbálom a cégnél elintézni ott is van nőgyógyász az elvileg ingyenes.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Krystin!

Igen, a véradáskori minimumról tudtam, de reméltem, hogy a Plazmásoknál nincs ilyen korlát. A honlapjukon néztem, ott nincs erről semmi, és a párom sem mondta. (Bár Ő megüti a mércét, így valószínű nem szembesült a dologgal.) 

Én Yasminelle nevezetű gyógyszert szedek. Eredetileg Mercilont kaptam, de attól szó szerint terhességi tüneteim lettek. Émelyegtem, és kevés hiányzott a hányáshoz, úgyhogy szóltam az orvosomnak, hogy valamit találjunk ki, mert ez így nagyon nem tetszik nekem. Kitalált. Yasminelle-t kaptam.

A citó az én orvosomnál is drága, nem tudom emelt-e azóta, de ha a Tiéd emelt, biztosan az enyém is. Az enyém rendel a kórházi ambulancián is, ha ügyel, de én jobban szeretek a magánrendelőbe menni, valahogy nyugodtabb a környezet, és nem érzem úgy, hogy rohannom kell, hiszen kint is várnak.  

Persze lehet én vagyok hypersensitive ebből a szempontból, de ez van. 

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


Szia!
Az enyémnek is van kórházi a rókusba ,de ott még sose voltam.Szeretem en is a magánrendelőt,kulturált,nyugodt,modern,ennyi a minimum ha már fizet az ember.Én egyből a gyűrűt kaptam,mert túltermel a májam ,megterhelné a rendes tabletta+mondtam a dokinak hogy 3 műszak mellett ,mindig pontosan bevenni lehetetlen,így meg nincs rá semmi gondom.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Bő egy hete belekezdtem egy életmódváltásbam,remélem sikerrel jár és le tudok adni jó pár kilót,barátnöm így fogyott 40kgot!
Bár tudom Icebear,hogy neked nincs ilyen problémád(szerencsés)
Próbálom rendbetenni magam,most kezdtem májvédő,tisztitó teát is inni,főleg a melóhelyem miatt,ártani nem árthat.
Ti hogy vagytok ezzel?Valami életmódváltozás?


Lilypie First Birthday tickers
 
 


Szia!

Milyen technikába kezdtél bele? Kalória kontroll, 90 napos, vagy valami más? 

Nem vagyok annyira szerencsés, látod, mindenhonnan ki vagyok zárva, mert nem vagyok 50 kg. 

Én egyelőre nem csinálok semmi különöset. Gondolkodtam, hogy ha az orvosom javasolja (a jövő héten megyek hozzá!) akkor elkezdek valami terhesvitamint. Azt hallottam, hogy azt a project előtt már el kell kezdeni, hogy ha esetleg rögtön sikerül, 100%-osan felkészült legyen a szervezetem. Mindenesetre erre rá fogok kérdezni. 

Addig meg igyekszem egészségesen táplálkozni. Sok zöldség, gyümölcs, stb. 



"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


Kompromisszumos paleo.
Szerencsére a sok gyümölcs és zöldség nekem is megy.Bár gyümölcsböl se szabad túl sokat ennem.
Igy diétásan étkezem,kevés kalória meg finomitott liszt.

Én is szedek multivitamint, a sciteh nutrition-töl a multi pro plus-t.Olvastam a shopbuilden,írtak hozzá terhes nök kérdést,de írták,hogy minden megvan benne,maximum még c vitamin meg magnézium kell hozzá,de az is elhagyható.

Mostmár leszoktam a kávéról is,inni is csak egy-két pohárral.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Én egy időben a kalóriakontrollt csináltam, de nem azért, mert fogyókúráztam, hanem mert folyton elfelejtettem enni, és mivel ott írni kell a kalóriákat, és szembesültem vele, hogy kevés, szóval nincs meg még a súlyom tartásához szükséges mennyiség sem, így kényszerítve éreztem magam, hogy figyeljek magamra, és a kajálásra. Valamennyire bejött.

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


Nekem az ivással vannak/voltak gondok.Napi fél max egy liter volt.Mostmár igyekszem odafigyelni,hogy meglegyen kb két liter akkor is ha 20x kell kimennem pisilni

Utána (akartam)nézni a Rókus kórház szülészetének,de a legkorábbi topic is 2010-es.A honlapjukon smemi hasznos információ nincs...
Kicsit zavaró,ha ne tudok elökotorni róla semmi újat,akkor mikor legközeelebb megyek a nögyógyászhoz rákérdezek már,milyen ott a helyzet,bár jó lenne "laikusok" véleményét is hallani/olvasni.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


A Rókusban van szülészet? Én úgy tudtam 2007-ben az összes aktív osztály megszűnt. Szakrendelésről tudok ott, de szülészetről nem. Persze lehet tévedek. Azért kérdezz rá. Remélem nincs igazam. 

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


Igen,most találtam rá én is
Hát akkor még az uzsokiban is rendel,az meg gyönyörű ugyhogy nekem megfelel


Lilypie First Birthday tickers
 
 


Uzsoki.... Elvileg én oda tartoznék nőgyógyászati és szülészeti szinten, de nem ott fogok szülni, mert az orvosom nem ott dolgozik. Amúgy csak elméletben tudom, hogy az Uzsokihoz tartozom, gyakorlatilag még soha életemben nem jártam ott. 

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


Hát nagyon szépen fel van újíytva nézd meg az oldalát.Én még az Egyesített Szent István és Szent Lászlót néztem(régebben istván).Sógornőm ott szült.Bababarát,rooming in-es.Nekem az is tetszik nagyon.De pl a Jahn Ferenc szülészetet is jó állitolag barátnöm ott szült,pedig egy lepra az egész,csak a szülészete jó.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Én az Istvánban fogok szülni. Kívülről elég gázul néz ki, meg az ambulancia is hagy maga után kivetnivalót (bár most újítják) de ahogy a Jahn Ferencről is írod, az Istvánban is így van. A szülészetet felújították, és az gyönyörű, minden igényt kielégítő. Nekem nagyon fontos a baba-mamabarát intézmény, az meg főleg, hogy rooming in-es legyen. Azt gondolom jobb, ha az ember a kórházban, felügyelet alatt tanul, és esetleg "bénázik" hiszen szembekerül nehézségekkel, feladatokkal a babagondozás és ápolás terén. A kórházban segítséget kap, és valamelyest felkészülten lép ki az ajtón a babával. Egy sima kórházban, ahol 3 óránként megkapod 30 percre, és csak meg kell etetned, semmit nem tanulsz. Állítólag 30 perc nagyon kevés. Sok esetben a kisbaba, (főleg ha épp arra ébredt fel, hogy rátették a kiskocsira), 30 perc alatt még nem is lakott jól. Ápolási-gondozási feladatokat pl. egyáltalán nem végzel. Így tulajdonképpen hazakerülve a mély vízben érzed magad, hiszen eddig a szoptatáson kívül semmit nem kellett csinálnod a picivel, most meg sír, pisis, kakis, hasfájós, nem büfizett, vagy éppen visszabüfizte a megevett tejcsi felét, és akkor most mi lesz? Hogyan kell pelenkázni, fürdetni,stb. Nem árt az, ha az Anyuka ezt nem otthon egyedül küzdi végig. A kórházban vannak ötletek, praktikák, amikre felhívják az Anyukák figyelmét. Szerencsém van, hogy az orvosom és a baba-mama elhelyezés egy ugyanazon helyen van. Nehezen váltam volna meg az orvosomtól a bababarát kórház miatt. Nehéz döntés lett volna válsztani a 2 dolog közül. 

Egyik ismerősöm járt úgy, hogy fogalma sem volt hogyan kell a kisbabát fürdetni, pelenkázni, stb. Mikor várták a kisfiukat, vettek egy játékbabát, ami súlyban és méretben olyan volt, mint egy újszülött. Elkezdtek könyv alapján pelenkázni, fürdetni, öltöztetni, stb. Nagyon büszkék voltak, hogy ők milyen ügyik, és menni fog az élesben is, mint a karikacsapás. Aztán megszületett a kisbaba, és az Apuka első pelenkézáskori első mondata, (amikor a kisfia beletette a sarkát a kakiba, és lepisilte az apja hasát): "Ez nem ér! Ez mozog!"

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


Krystin!
Mi a barátnőmmel márciustól kezdünk el kondizni, ill eddig én tornáztam itthon. 
ettem mindent mértékkel, de este hat után már nincs kaja. 
Nekem ez mozgás mellett beválik. én olyan 10 kilótól szeretnék megszabadulni, többtől nem mert elég magas vagyok. 

Icebear!
 jó story 
Hát én még gondolkozom, sajnos Egerben nem túl jó a helyzet, egyre többen mennek Gyöngyösre v Debrecenbe szülni...

De én nem szeretnék olyan messze menni 
Szerintem nem olyan vészes, itt is vannak (még) jó orvosok, és pár napot ki lehet bírni

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


Nekem annyi előnyöm van h van két unokahugom akiken már gyakoroltam 

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


Igen,sajnos a mozgás része pluszba elmaradt,annyi hogy márciusban megyek a Coca cola testébresztöre,de rengeteget dolgozom,ugyhogy ott rohangálhatok..Igyekszem tényleg odafigyelni,minimum én is egy tizest le szeretnék dobni.És ha sikerül utána is megpróbálok odafigyelni az étkezésre.Most az intim(kriston,kegel ki hogy hivja) tornát kezdtem el,most csak magamtól gyakorlom,(összehúz,tart,elenged),de néztem már egy csomó tanfolyamot.Csak elég drága.Még a kismam jógát is néztem.

Nekem sose volt gyerek a közelembe,egyke vagyok,a család 5 emberböl áll nálunk,mikor megismertem a férjem,a(mostmár) unokahugom is 3 és fél éves volt.
Én is azért szeretnék rooming inbe menni,meg azért hogy ottlegyen mellettem szinte mindig.
A növérek,orvosok meg tapasztalt anyukák tudjanak segíteni az elején.
Bár itthon ittvan a sógornőm meg anyósom akik tudnak segiteni esetleg,bár örülnék,ha megtudnám oldani én is a felmerülő problémákat.
Remélem tudok majd szoptatni mert szeretnék,de sose lehet tudni mi lesz belőle.
Most valamiért ráparáztam arra,hogy mi lesz ha nem sikerül,már nézegettem a teákat meg infolicot.
Mire elkezdjük nehéz lesz nem ráparázni
Félek attól is ha abbahagyom a fogigátlót,akkor káosz lesz a menstruációmban ,remélem nem.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Nyuszifül!

És Budapest nem játszik? Eger innen 1 óra. Vagy 1 óra az már sok?

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


Az biztos h jól bele lehet bonyolódni a dologba... 
Először én csak kiszámomltam h kb mikor van PÉ. 
És ajánlott szedni a kismama vitamint... 
Aztán ovuteszt... a biztonság kedvéért gyógyteák... meg sós ülőfürdő előtte...

Utána a két hét mikor a terhesség jeleit keresed magadon  am mensiig... 
Aztán legem lett az egészből, jelem pillanatban nem csinálok semmit.

Ja és még ne legyél stresszes, egyél egézségesen, és szex közben se a babán járjon az agyad 

Nem könnyű

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


Próbálok majd nem rágörcsölni,de szinte lehetetlen...
Azért majd tuti ellövök pár ovutesztet én is.Csak még fogalmam sincs hogy mennyire fog minden összekuszálni a fogamzásgátló letétele.
Végülis egy kis segítség sose árt.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


igen. De részemről még jobban csalódtam mikor volt ovu, együtt is voltunk rendesen, aztán mégsem lett semmi...

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


Sajnos a 20% elég kevés...Ha minden klappol..Ha nem még ennyi sem...

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Budapest? hát... még nem gondolkoztam rajta

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


Azért mertem felvetni, mert ha azt veszem, nekem is 1 óra háztól házig BKK-val az István. Igaz, hogy kocsival 20 perc, de nyilván abból indulok ki, hogy a párom nagyon sokat dolgozik, így nagy %-ban úgyis egyedül megyek. Az meg, hogy a szülés megindulásakor az Apukák épp dolgoznak, Murphy. 

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


Az a baj,hogy túl sok a kiszámíthatatlanság.Pl akkor mindig fel kene jarnia vizsgálatra,hacsak nem talál egy olyan orvost aki ott is rendel de pesten van szülészeten.Meg azt se lehet rudni hogy milyen szülese lesz,mert ha tulhordás miatt inditjak az sima ügy.De ha magától indul meg 1 órát kocsikázni vajúdás közben...És akkor még az se biztos h a férje otthon lesz ha nem arra is varnia kell.Arról ne is beszéljünk mi van ha ne adj isten valami gond lenne.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Hàt igen. Egyikünknek sincs jogsija,elvileg vagy egy ismerős àll kèszenlètben, vagy ha hirtelen indul meg a szülès a mentő úgyis a legközelebbi kórhàzba visz szerintem. Vagy marad az hogy befektetnek.

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


Sziasztok! Végülis így belegondolva igazatok van. El is dugulok.  Hú, hát jogsi híján tényleg nagyon nehéz, mert mindenképpen segítséget kell kérnetek valakitől.

Én úgy tudom, hogy a terhességi kiskönyvbe a magánorvos belepecsételi a saját pecsétjét, és az ellátó kórház bélyegzőjét. Ezáltal ha SOS a mentő vísz, akkor oda kell vinnie, ahova a bélyegző alapján el kell jutnod, függetlenül attól, alapból hova tartoznál. 

Ezt pár éve egy kismama ismerősöm mondta, de rá fogok kérdezni az orvosomnál annak idején, mert magam is érintett vagyok, hiszen az Uzsokiba tartoznék, és az Istvánban fogok szülni.

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"


Hú ez nekem is fontos lenne,mert én meg a Jahn Ferencbe tartozom...Remélem így van,ha akkor jön rám a szülés mikor a férjem dolgozik ráadásul budán...és oda ő is bkvval jár,még az sincs hogy gyorsan hazajön kicsval..Nekünk mindkettőnknek van jogsi,de én akkor ugy sem vezethetek,ő meg ki tudja hol lesz éppen.

Múltkor volt a hírekben ,hogy a nő taxit hívott miután elment a magzatviz és a pasi nem volt hajlandó elvinni mikor odament és kiderült hogy a nő szülni fog...Ezek után azthiszem marad a mentő.

Lilypie First Birthday tickers
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron