Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


25 éves vagyok, a párommal nagyjából 1 éve döntöttük el, hogy hamarosan jöhet a baba... Azóta próbálkozunk kitartóan, de egyelőre semmi.


1,5 éve hagytam abba a fogamzásgátló (Yadine) szedését, utána 1 évig csak segítséggel (Norcolut) jött meg, nagyjából fél éve jön... jövöget meg 30-36 naponta. Volt vérvételem és UH-om is, cisztám szerencsére nincs, de kicsi és hátrahajló a méhem, illetve igen alacsony a hormonszintem is olyannyira, hogy peteérésem sincs. Az orvos azt tanácsolta, hogy innentől kezdve meddőségi centrumot kellene felkeresnem, ő az ÁEK-t javasolta.


A véleményetekre és tapasztalataitokra lennék kiváncsi:


- Budai Meddőségi centrum VAGY ÁEK Meddőségi részleg (Honvéd kórház)


- hogyan zajlik a folyamat? 1. A telefonos egyeztetés... utána??


 


Minden véleményt, tippet előre is köszönök szépen!


Addig is boldog babaprojektet, babavárást és babázást kívánok,


Laura (25)


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


Szia!
úgy tűnik egy cipőben járunk, mármint hogy meddőségire kell menned. 30 éves vagyok, mi 4 éve próbálkozunk sikertelenül, most csinálták a 2. inszeminációt a Forgács Intézetben.

Sajnos nem tudok semmit sem a BMC sem az ÁEK meddőségi részéről, én eleve a Forgácsba kezdtem járni.

A folyamat nem túl bonyolult, de annál hosszabb, mivel a vizsgálatok egy része a ciklus bizonyos napjaihoz van kötve. Az első, tuti egy konzultáció, ahol átbeszélitek az eddigi dolgokat, ide vigyetek magatokkal minden korábbi leletet (rákszűrést is). Mindenképpen kell egy vizsgálat a párodnál is, anélkül nem állnak neki meddőségi kezelésnek. Nálad pedig hormonvozsgálat, peteérés vizsgálat, petevezető átjárhatósági. Ha valamivel probléma merülne fel, akkor gyógyszerekkel/műtéttel kezelik. Ezek után jöhet inszemináció, majd ha azok sem járnak sikerrel, akkor lombik. Lombikhoz már több vizsgálat kell, ha jól tudom.

Egyébként amikor fog.gátlót szedtem eleinte én is Yadine-t kaptam, utána Yasminelle-t. Összesen 7 évig éltem ezeken.. Nálunk elvileg minden szép és jó, nincs semmi elváltozás, teljesen jól működik a szervezetem, normális 28 napos ciklusaim vannak, a férjemnek pedig gratuláltak a dokik, közölték, hogy ilyen eredménnyel nyugodtan lehetne donor:) hát ettől függetlenül minden hónapban azzal szembesülök, hogy most sem sikerült..

Ha valami kérdésed lenne, nyugodtan kérdezz, remélem, tudok rá válaszolni:)
 
 


Sziasztok!Laura ugyan ebben a cipőben járok mint te!Èn 35 èves vagyok a párom 38, van kèt szèp egèszsèges gyermekünk (11,13 èvesek)
ès szeretnènk kistesót!Èn másfèl ève kezdtem el kivizsgálásra járni körzeti doki álltal mert nagyon hullott a hajam,kiderült hogy epeköveim vannak,megműtöttek,azt azèrt
hozzá teszem soha semmi tünete nem volt!


Nem szünt meg a hajhullásom,elmentem bőrgyógyászhoz ő elküldött laborba ès az álltalános laborhoz +mèg kèrt hormonokat is!Ott kiderült hogy talált minimális eltèrèst a TSH,t3,t4 hormonoknál így elküldött
endokrinológushoz!Nőgyógyász levette a
spirálomat november elejèn mert akár attól is hullhatott a hajam+babát már akkor eldöntöttük hogy szeretnènk!Endokrinológus is kèrt persze minden fèle hormon vizsgálatot ès a pajzsmirigyemmel szerencsère semmi,spirál levètel óta hajhullás megszünt,vissza nőtt a hajam!De az LH,FSH +progi alacsony!Hètfőn voltam a nőgyógyásznál ciklus 13.- dik napján uhn nem látott cisztát m
 

 
 

Bocsi itt folytatom!Nem látott cisztát ,miómát elvileg nőgyógyászatilag rendben vagyok!Páromat elküldte andrológushoz,sperma vizsgálatra júni 26.-án megy!aÈn jövőhèt kedden megyek a ciklus 21. napi hormon vizsgálatra ès csütörtökön az eredmènyeimmel endokrinológushoz!Ott remèlem most már ajánlanak valami stimulálót mert ha nem azt nondta a nőgyógyász hogy akkor elküld minket meddősègi centrumba!Úgyhogy ilyen szèpen állunk mi is!Bocsi hogy ilyen hosszút írtam!Mèg nekünk sincs tapasztalatunk a meddősègi centrumokkal szerencsère,a dokim nekünk a János kórházba ajánlott!De arról sincs semmi infóm!Szrencsère eddig mèg nem kellett!Sok sikert nektek!
 


Kerkika és Moncsi79!


Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!


A párom sajnos május végétől heti rendszerességgel repül Berlinbe, így most vele nehézkes minden vizsgálat... Ezek szerint akkor csúszik a meddőségi vizsgálat projekt nálam is... Mert én első körben azt szerettem volna mindenképpen megtudni, hogy komoly problémák vannak -e velem, vagy gyorsan kezelhető problémák... De ezek szerint a párommal párhuzamosan kell majd elkezdeni! Már ez is nagyon hasznos infó, köszönöm :)


 


Nekem a TSH-m is rendben van... régebben voltak gondok, enyhe alulműködést mutatott a lelet, de amióta abbahagytam a yadinet, beállt a referencia tartomány kellős közepére..:)


Köszönöm szépen még egyszer a hasznos információkat! Szívből kívánok sikeres babaprojektet nektek :))


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


Elvileg el tudják kezdeni a vizsgálatokat, de pl nálam a doki a "fájdalmasabb" részt csak a férjem után volt hajlandó megcsinálni. Ilyen volt a petevezető átjárhatósági.
Én is sikeres babásodást kívánok mindkettőtöknek!:-)
 
 


köszönöm a tanácsokat és tapasztalatokat!


 


közben kiderült. hogy a TSH-m 3,99 , úgyhogy most L-thyroxint szedek rá, hogy 1,2-2 közé szorítsuk.


PLUSZ a párom csak 2 hónap múlva kezdi végül az utazgatást, szóval amennyiben nála tényleg csak egy mintavétel lesz (100%-ig biztos vagyok, hogy nála minden rendben), akkor már a héten belevágunk... Remélem tényleg nem szükséges az előjegyzés és egy nekünk megfelelő napon csak besétálunk :)


 


remélem minden rendben lesz majd, illetve igazán profi is emberséges orvosok dolgoznak az ÁEK Meddőségi Centrumban :)


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: