Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Várok mindenkit szeretettel, aki a 2017-től belecsap a nagy betűs életbe, és kisbabát szeretne. :) Remélem sokan leszünk. :)
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni, ha belefér, hogy nem jövő évtől próbálkozunk, hanem idén június óta!  Naptár szerint vagy tegnap volt, vagy ma van peteérésem. Előző hónapban sajnos nem jött össze. Szurkoljatok....

Lilypie Maternity tickers
 
 


Szia!

Persze, nyugodtan. Mi is eredetileg augusztust terveztünk, csak közbejöttek dolgok és így lett eltolva januárra. :)
Első baba? Milyen neműt szeretnétek? Szurkolunk nagyon!!!
 

 
 

Szia!

Első baba lesz, úgyhogy nagyon izgulok. Kislányt szeretnénk, de az a lényeg, hogy egészséges legyen.
Neked is elő?

UI.: Volt tegnap este egy kis szurkálás a pocakomban...... de lehet, hogy mindenre ráfogom, hogy baba....

Lilypie Maternity tickers
 
 


@emanu:


Nekem most lett egy éves a kisfiam. Nagyon kislányt szerettem volna, volt egy kis törés bennem, amikor mondták UH-n, hogy fiú, de hát imádom, megzabálom!! :)
Ettől függetlenül én is reménykedek egy kislányban. :) 
A szurkálás szerintem korai lenne, de ne legyen igazam. :D
 


Boldog szülinapot neki!
Ha nagyon szeretnéd biztos összejön egy kislány is majd!
Mennyi időbe telt mig összejött a kisfiad?
Tegnap reggel is volt szurkálás... nem tudom mitől lehetett. (peteérés tud ilyet produkálni?)

Lilypie Maternity tickers
 
 


@emanu:


Köszönjük :)
Nekünk rögtön az első hónapban. Mázlink volt nagyon.
Én beágyazódásnál mindig azt éreztem, hogy na most fog megjönni, úgy ahogy írod, ilyen szurkálásszerűt, szóval bármi lehet. :)
 


Sziasztok, ha megengeditek csatlakoznék (habár mi se 2017-től, hanem e hónaptól próbálkozunk, de ez a topic a legfrissebb). Nyelvöltés
A menstruációm mindig is rendszertelen volt, fájdalmas, hosszú stb... Több orvosnál is voltam, , semmit nem találtak. Szedtem fogamzásgátlót is 3 évig, de szintén nem rendszerezte. 1 éve abbahagytam a tablettát. Utolsó menstruáció első napja júl. 2. volt, júl 12.-én voltam nőgyógyásznál, azt mondta a napokban lesz peteérés, onnantól kezdve naponta/kétnaponta próbálkoztunk 17.-ig. Kb átlagosan 30 napos ciklusaim vannak, tehát 3 nap múlva lenne a nemvárt.
Rossz voltam, de nem bírok magammal, mert már évek óta szeretnénk babát, de a helyzetünk nem engedte... Rosszall Így tegnap, és ma is csináltam tesztet. Tudom nem szabad előre... A tegnapi teljesen negatív lett. A ma reggeli érdekes, nem tudom hova tenni, mert szemből semmi nem látszik, ha picit eldöntöm akkor iszonyatosan halványan látszik csík. Nem tudom ezt nevezhetik-e a száradási csíknak?


@waldorforchidea:
Van képed róla?? Megnézem :)
 


@waldorforchidea:
Ja, és üdv köztünk ;) bocsi :)
 


Köszönöm az üdvözlést! :)


Ha messziről nézem csak akkor látszik. Így képen is látom rettentő halványan, de meg nem tudom mondani, hogy milyen színű. A tegnapi a felső teszt, azon egyértelműen semmi nem volt. Pont hibás lehet a teszt?



@waldorforchidea:


Őszintén megmondom, mintha én is látnék valamicskét, de nem merek semmit sem szólni :D Csináltál azóta újat?
 


@waldorforchidea:

Üdv köztünk! :)

Én is Látok valamit! Szurkolok!


szappanka:

A peteérés után mennyi idővel kezdődött a meg fog jönni érzés? Nekem most már nem szurkálás van, hanem nagyon enyhe, alig érezhető menstruációs görcs szerűség... És pénteken és szombaton is délután többször szédültem, peddig nem szokat ilyet produkálni.  Csináltam egy tesztet is, persze negatív lett (tudom még túl korai volt, de nem bírtam ki... )

Lilypie Maternity tickers
 
 


@emanu:


Én akörül éreztem, amikor meg kellett volna amúgy is jönnie, ezért voltam elkeseredve, hogy nem sikerült összehozni a babát.... Nagyon összekeverhető a két érzés sztem. Aztán egy egészségügyis bnőm mondta, hogy ez akár lehet beágyazódás is, persze azonnal csináltam tesztet, és az nekem már nagyon erős lett.

 


szappanka:


Akkor nem tudom mi ez a fájdalom   Beágyazódáshoz is korai lenne. Még 9 nap van hátra a következő menstruációig....

Lilypie Maternity tickers
 
 


Sziasztok!


Nekem ma sajnos megjött... Várhatok a következő hónapra... De olyan soká van még  Nagyon bebeszélhettem magamnak, mert olyan érdekesen voltam pedig 


@emanu: szurkolok neked nagyon!!!



waldorforchidea:

Sajnálom  
De ez még csak az első hónap volt, türelem. (nekem is ezt mondják mindig, kicsit fusztráló tudom, de igaz...  )

Lilypie Maternity tickers
 
 


Mégha munkába lennék, elmenne az idő, máson agyalnék. De szabadságon vagyunk, és pörög rajta az agyam egyfolytában, holott, ahogy mondod még hivatalosan az első hónap volt... De én már 5 éve annyira vágyok babára, hogy már az is beleszámítódik a türelmetlenségembe :(


@waldorforchidea:


Én is sajnálom, de tényleg nincs ok az elkeseredésre, mert nagyon nagyon keveseknek jön össze rögtön. Blablának hangzik, de nagyon fontos, hogy úgymond békében legyél önmagaddal, a helyzeteddel, életeddel. Tehát no stress. De úgy ahogy Emanu is írja, bosszantó mindig ezt hallgatni, de valóban igaz. 
Az 5 év gondolom más okkal volt, most jön a másik türelmi idő :/ DE jönni fog!!!!
 


Köszi a biztatásotokat, jól esnek a soraitok! Akkor hajrá a következő hónap 


Hajrá-hajrá!

Lilypie Maternity tickers
 
 


Amúgy be tudjátok pontosan mérni a peteéréseteket?
 


Én még nem próbáltam, csak a naptárt néztem. (egyébként is kétnaponta letámadom a párom..... :D  )
Te milyen módszert próbáltál annó?

Helyzetjelentés: kb. 5-6 napja reggelente enyhén fáj a hasim, a nagy MEG FOG JÖNNI érzés. de még mindig 6 nap van hátra a menstruációig.. Remélem nem fog megjönni! :shock:

Lilypie Maternity tickers
 
 


@emanu:



Szurkolok nagyon. Kíváncsi leszek. :) Olyan izgi ilyenkor, hogy mi lesz ebből :D

Nekem a középidő is fáj, szúr, szóval én teljesen be tudtam lőni, hogy mikor van peteérés. :) Most fogok majd naptárazni, meg néhány dolgot bevetni, mert kislányt szeretnénk. :))
 


Én ugye nőgyógyásznál voltam előtte, és akkor mondta, hogy napokban lesz a peteérés. Egyébként hőmérőzni terveztem. De össze-vissza műszakokban dolgozok, nem jön össze az, ahogy írják, hogy mindig ugyanakkor, REGGEL, felkelés UTÁN mérjem... Szóval maradt a telefonomban levő program, ami jelez a termékeny napokon.


Húú de hosszú lesz neked az a 6 nap!  De nagyon szurkolunk



Olyan jó esik, hogy öntitek belém a lelket!
Ha megint nem jön össze, akkor elmegyek nőgyógyászhoz, hogy küldjön el pár vizsgálatra.

szappanka:

Milyen kislánylányos trükköket tudsz?


waldorforchidea:

Ovu teszetet nem akarod kipróbálni? Ott elég nagy az idő intervallum.


Ne is mond, még a másodperceket is számolom....

Lilypie Maternity tickers
 
 


@emanu:



De sikerülni fog! Így kell hozzáállni :)

olyanokat olvastam, hogy fontos az időzítés, peteérés előtt 2-3 nappal kell együtt lenni, 1 liter vízhez 1 kanál ecetet tenni és azzal öblögetni, magnézium-kálcium.
 


szappanka:

Majd kipróbálom őket! :)




Ezen most egy kicsit kiborultam:

http://wellnesscafe.hu/dieta/2007-10/mi ... sag_alatt/

Szinte semmit se lehet enni :(

Lilypie Maternity tickers
 
 


@emanu:


kiborulni azután fogsz igazán, amikor szoptatsz.... na, akkor aztán tényleg semmit nem ehetsz, nehogy fájjon a baba hasa.... :D
 


Gyerekesen fogalmazva: "KIRÁLY"

Tehát tilos:
A koffein (csoki, kakaópor, tea, kávé) A kávé nem zavar, mert azt úgyse ittam. 
A fűszerek 99 %-a. Na ez gond, mert imádom a nagyon fűszeres kajákat, és egyenesen bazsalikom függő vagyok
Vegyszerek: Tartósítószerek, ízfokozók, hidrogénezet növényi olajok, stb.. Ez se zavar, mert bió-n kajálok.
Vörös hús, ami nincs átsütve és a puha sajtok. Ilyet se nagyon ettem.

Kihagytam valamit?

Valószínűleg a szervezet úgy is azt fogja kívánni ami jó neki....

szappanka: Te magadnak főztél, vagy rendelted valahonnan az ételt?

Lilypie Maternity tickers
 
 


@emanu:


Én amúgy terhesség alatt egyáltalán nem figyeltem így oda, szerintem ez nagyon el van túlozva...  Ugyanúgy kajáltam, ahogy azelőtt. 54 kilóról 64 lettem, majd szülés után rögtön 56 kiló. Szóval nagyon király volt. Szerintem nem kell ennyire komolyan venni ezt a cikket, viszont a szoptatáskorit azt nagyon is. Én megszívtam egy pár éjszakát. PAradicsom, borsó és társai....
 


szappanka:

Huh, akkor jó!
Hajlamos vagyok túlságosan figyelni minden apró marhaságra....

Mázlista! Nagyon kevés jött fel rád!

Csak jussunk el a szoptatásig!   
Madarat lehetne velem fogatni, ha lenne végre egy pozítív teszt.... 
(most volt egy kis hátfályás, de kb csak 10 percig tartott, a hasgörcsi még mindig van)

Lilypie Maternity tickers
 
 


Sziasztok, mi július óta próbálkozunk, de igazából csak ettől a ciklustól komolyabban. Most vagyok a 6. ciklusnapon. Azért remélem, hogy még ebben az évben összejön, és nektek is!

Violetta
 
 


anyucy:

Üdv köztünk!

Szurkolok!

Lilypie Maternity tickers
 
 


@anyucy:


Na, bővül a csapat. Üdv itt. Első baba lenne itt is, ha jól sejtem? :)

Már alig várom azt az időszakot, amikor pozitív terhességi tesztekkel lesz tele a fal! :))
 


Sziasztok!

Július óta próbálkozunk, de sajnos akadályokba ütközünk. Inzulinrezisztenciát állpítottak meg nálam, és sajnos gyógyszert is kaptam rá. (Merckformin) Ezen felül pedig kétszarvú méhem van. 
Ezekkel együtt elég nehéz lesz a teherbeesés, de nem adjuk fel! 
 


Üdv. köztünk vszilvi88!

Hát ezek sajnos tényleg nehezítik, de nem lehetetlen! :) :) Hajrá!

Én meg most olyat olvastam, hogy az alultápláltak nehezen esnek teherbe. Azzal magyarázzák, hogy az ösztrogénszint helyes fenntartásához szükség van a testzsírra.

"Mivel a zsírszövetek is hozzájárulnak az ösztrogéntermeléshez, így túlsúlyos egyéneknél az ösztrogén szintje túl magas lehet, alultáplált esetben viszont az ösztrogénszint túl alacsony lehet, így ovuláció ritkává válhat, vagy a peteérés teljesen el is maradhat."(Forrás: http://tervezettbaba.hu/tudastar/nemi-hormonokrol-reszletesen)

"A jelentős súlyhiány (18 vagy kisebb BMI) szintén ciklus-rendellenességekhez vezethet. Gyakran társul mellé kísérőjelenségként a peteérés, sőt a menstruáció kimaradása.  Alultápláltság esetén különösen arra kell ügyelni, hogy minden fontos tápanyagot megfelelő mennyiségben magunkhoz vegyünk. Lényeges, hogy bizonyos mennyiségű zsír is lerakódjon, mivel a nemi hormonok termelődéséhez és anyagcseréjéhez zsírra van szükség  Ha hízni szeretne, mivel az az érzése, hogy csekély súlya hátrányosan érinti a fogamzási képességét, tegye azt egészséges módon. Ne nyúljon a kalóriában gazdag, de tápanyagban szegény élelmiszerekhez. " (Forrás: http://www.teherbeesni-cyclotest.hu/a-terhesseg-tervezese/elokeszulet-terhesseg/a-suly-es-a-gyermek-utani-vagy.html)

"Azaz, ha valaki túl vékony, nehezebben fog természetes úton teherbe esni, ebben a csökkent női nemi hormon, az ösztrogén is szerepet játszik. (...) valószínűleg arról van szó, hogy a nem megfelelő tápláltság miatt nehezebben tapad meg a méhben az embrió, a szervezetalultápláltságnak veszi a jelenlegi állapotot, és úgy találja, hogy nem a legmegfelelőbb időszak a szaporodásra..." (Forrás: http://www.ma.hu/eletmod.hu/111678/Vekonyka_lanynal_nem_jon_a_baba__a_tulsulyosnak_is_tobb_eselye_van)

Van ellenpéldátok erre? Hogy kevés súllyal egyből teherbeesett? Azért aggaszt, mert mindkét félről a családban ELSŐRE sikerültek a babák... És ők rendes súllyal rendelkeztek, esetleg egy kis többlettel.


@waldorforchidea:
A példa én vagyok :D 175 centi 54 kiló :) nem volt semmi gond. Elsőre estem teherbe, a baba pedig teljesen normális súlyú volt születésnél 3150 g ;)

Üdv köztünk Szilvi! Még nem hallottam ezekről a dolgokról, de azért remélem nem jelent majd olyan nagy hátrányt! :)
 


Jujj, de jó! Reménykedtem, hogy személyes/közeli tapasztalatot tud valaki mondani! :D Én 169 cm, és 46 kg vagyok 


Most kicsit keves... Már voltam kis ideig 49 kg is...


Örülök, hogy gyorsan írtál  



vszilvi88: Üdv köztünk. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára emanu 2016.08.05 19:24-kor.

Lilypie Maternity tickers
 
 


vszilvi88:

Üdv köztünk. :)



Képzeljétek kb egy orája elkezdett valami folyni a cicimből???!!!! Eléggé megijedtem...
Aztán csináltam egy teszet: teszt

Lilypie Maternity tickers
 
 


Szappanka: A próféta szólt bellőled reggel!!!! Köszönöm

Lilypie Maternity tickers
 
 


Köszönöm a kedves fogadtatást! :lol:
Remélem hamarosan a babavárás örömeiről fogunk beszélgetni!
 


@emanu:


Juhhhhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu <3
Fantasztikus, fantasztikus. Azt hiszem, gratulálhatok is ;) Ez teljesen egyértelmű!!
 


@emanu:


Te jó ég!!!! SZUPEEEEER!!! Vigyázz magadra nagyon!!!! :) :) :)


szappanka  és  waldorforchidea :

De aranyosak vagytok! Köszönöm!

Ma voltam dokinál és elzavart, hogy 2 hét múlva menjek vissza, mert még semmi se látszott az ultrahangon
Újabb 2 hét izgulás...

anyucy    és vszilvi88:

Mi a helyzet?

Lilypie Maternity tickers
 
 


@emanu:


Igen, mert úgy van, hogy a menzesz dátuma (ami lenne) attól számítva még 2 hét, amikor legkorábban szabad menni. Akkor is csak a petezsákot fogját látni, de az épp elég. :) 
Amúgy, felhívom a figyelmeteket arra, hogy az ember ilyenkor ugye arra számít, hogy mindenki vele örül, meg hogy ilyen különleges helyzetben van stb.... DE az orvosok valami rettenet bunkók és antipatikusak... Persze, tisztelet a kivétellel... de volt nekem is egy két nem túl jó emlékű eset. Mert hát mint első gyerekes anyuka, mit tudod Te h mikor mi történik, mi a jó,mi a rossz, mindig csak kérdeznél, ők meg már utálják a kérdéseket, vagy nem tudom. 

Amint van eredmény, várjuk a beszámolót!!! :)
 


szappanka:

Pont azt írtad le amit tapasztaltam....

Ilyenkor elgondolkozol, hogy el kéne menni magán dokihoz, csak az megfizethetetlen...

(Kicsit félek, mert folyton görcsöl össze vissza a hasam és holnap lenne a következő menstruáció időpontja. Remélem megmarad  )

Lilypie Maternity tickers
 
 


@emanu:


 Persze, hogy meg :) Csak próbálj pihenni, kikapcsolni, az sokat segít.
 


szappanka:

Köszönöm a bíztatást!

Nem bírtam aludni és ma hajnali 2:30-kor csináltam egy tesztet:



Ez rősebb lett mint az előző:




Az normális, hogy ilyen erősek? Az első DPO 10 a második pedig 14...
Ma kéne, hogy megjöjjön, de nem fog!! (remélem)

A meg fog jönni érzés, néha szurkálással és nyomás érzettel még mindig megvan + volt 4 napon keresztül reggeli migrén + haspuffadás + úgy pisilek mint egy prosztataproblémás  + kipattogtam mint egy tini + meg még dpo 10-en volt előtej (ami elég furi) + néha hőhullám + 2 napon is előfordult szédülés

Semmi mellfájás (sose fájt még), se reggeli hányinger......lehet UFO vagyok?!

Nah nem fárasztalak titeket, csak nincs ami lekössön.. üresjárat van a munkahelyemen mert nyár van és egész nap ezen pörgök

Lilypie Maternity tickers
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: