Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Ahogy a topik elnevezése is jelzi,lombik programba kezdünk. Ez lesz az első. Mi a férjemmel egy éve jelentkeztünk a nőgyógyászom javaslatára egy meddőségi központba. Férjemnek OAT szindrómája van, lombik programot javasolta az andrológus. Nekem kiderült, hogy mindkét petevezetőm lezárt és Ashermann szindrómám van. Emiatt az idén 5 műtétem volt, mialatt az orvosnak sikerült egy normálnál kisebb, de közel normális endometriummal rendelkező méhüreget kialakítani. A petevezetők továbbra is lezártak. Én is megkaptam az "igazolásomat" a lombik programra. A meddőségi központ orvosa long protokollt javasolt, amit a 21. napomon, azaz december 12-én megkezdeni. 0,1 mg/ml Gonapeptyl inekciót írt fel 4*7 db-os adagot, amiből napi 1-et kell beadnom magamnak. Majd azt mondta és írta fel a doki, hogy ezt szúrjam magamnak, majd december 27-én menjek be a meddőségi központba, vérvételre (LH, E2), illetve reggel végezzek előtte terhességi tesztet. Ami nem hagy nyugodni, az az, hogy hogy eddig mindenhol azt olvastam, a 20-21. napon kell elkezdeni az inekciót, majd megjön a mensi és a 2. napon elkezdődik a stimuláció. Ezzel szemben, ha én csak december 27-én megyek be, az már a "36. nap" lenne,vagyis a mensi után kb 10. nap. Akkor meg már nem lehet elkezdeni a stimulációt. Szerintetek elképzelhető, hogy a 2. naptól kell a Gonapeptyl szúrni,  majd egy teljes cikluson keresztül és a következő (3.) ciklus 2. napján indul a stimuláció? Volt valakinek long protokollja? Előrodult valakinél hasonló? Vagy valamit félreszámolhatott a doki?
Köszi előre is...
Szívesen olvasnám mások tapasztalait is a lombikkal kapcsolatban....
 


Mivel nem hagytak nyugodni a kétségeim, tegnap felhívtam a dokit. Ő azt mondta, biztosan jól számoltunk. Szúrjam nyugodtan a napi 1 Gonapeptylt két hétig, aztán menjek fel kontrollra, vértvételre, s majd meglátjuk, hogyan reagáltam.... Aztán jöhet majd a stimuláció :)

Van valaki, aki szintén decemberben vagy januárban kezdi a lombikot? Milyen protokollt választott az orvosotok?
 


El is felejtettem írni: Tegnap kellet bedatnom az első injekciót. Elmentem férjem háziorvosához, mert az enyém délután rendelt. Az asszisztens hölgy nagyon kedvesen elmondta, mit, hogyan csináljak. Azt mondta, fejben kell eldönteni, hogy meg fogom szúrni magam, és akkor nem lesz gond.... Hát nemsokára kiderül... 

 

 
 

@sziszi81:


Szia, sajnos nem tudok tanácsot adni, de mi is lehet hogy lombikozunk, várhatóan január február környékén. Melyik intézetbe jártok? Milyen vizsgálatokra volt szükség előtte?
 
 


Szia! Mi a BMC-be járunk. Nagyon sok vizsgálatot kellett elvégeznünk. Pl. vérvizsgálat, hormonvizsgálat, rákszűrés, kenetvizsgálat, AIDS, nálam pajzsmirigy alulműködés is van így többször jártam endokrinológusnál, emlőultrahang...., idén több műtétem is volt. Aztán férjemnél több spermavizsgálat, vér-, hormonvizsgálat, genetikai vizsgálat, andrológia... Én a nőgyógyásztól, férjem pedig az andrológustól kapott ajánlást a lombik kezelésre, ezzel indulhat a program.
 


@sziszi81: huh, nem semmi. Mi a Kaálit tervezzük majd meglátogatni. TB támogatotton mennyi a várakozási idő?
 
 


@sziszi81:
Nálunk amúgy szintén OAT a helyzet, nálam elvileg minden ok, bár még most jön az IR és az átjárhatósági, szóval meglátjuk.
 
 


@bikbok:


Nálam az átjárhatósági vizsgálatnál derült ki az Ashermann szindróma, és a lezárt petevezetékek. Adiig azt hittem, rendben vagyok. Remélem nálad tényleg így is lesz.  A BMC-ben nek 2-3 hónapot mondtak várakozási időre...
 


Ma adtam be magamnak először injekciót. Tényleg nem volt vészes. Megbeszéltem magammal, hogy semmi gáz, sima ügy lesz... így is lett :) Azért a kezem remegett egy kicsit 
 


@sziszi81:
Semmi tüneted nem volt? Mennyire fáj az átjárhatósági? Nekem a Mensmentisben csinálják majd. Kicsit tartok tőle :)
 
 


@sziszi81:
Ügyes vagy és vagány. Így is kell! Olyan jó, hogy Te már benne vagy a folyamatban.
 
 


Igazából nem volt tünetem, nem gyanakodtam semmire. Most már tudom, hogy az viszont jelzés lehetett volna, hogy nálam csak 3-4 napig szokott tartani a vérzés, és nme is volt olyan erős. A laparoszkópos átjárhatóságit mélyaltatásban végezték. A köldökömön és bal oldalt, lent ejtettek egy kis metszést, amin keresztül történt a beavatkozés. A vágások picik, csak néhány varrat kellett hozzá, nem is fáj igazán. A hasam, belül viszont volt hogy égett, beszúrt...azzal azért pihenni kellett egy kicsit.

 


@sziszi81:
Nekem csak sima kontraszt anyagos hycosy lesz, ébren. Nem tudom mennyire fog fájni. Csak 2 Cataflamot javasolt előtte a doki...
 
 


@bikbok:


Szia!

Először nálam is a HyCoSy-val próbálták meg, de mindig kilökődött... Eztuán nem volt más választás, jött a laparoszkópos... A HyCoSy előtt én is csak két fájdalomcsillapított vettem be. Egyébként nem volt vészes. Inkább kellemetlen.., mint fájdalmas.
 


@sziszi81:
Eddig annyit látott az UHn, hogy keskenyebb a méhem. 35 év alatt eddig senki nem mondta... Arra is kíváncsi, hogy az hogyan tágul majd a mostani vizsgálat során. De azt mondta, hogy ez nem gond és teljesen rendben van.
 
 


@sziszi81:
Hogy vagy, hogy érzed magad? Mik lesznek a következő lépések? Te amúgy 81es születésű vagy?
 
 


Jól vagyok, köszi. Az Ashermann szindrómának nme éreztem jelét, nem fájt semmi. Most ugye adagolom magamnak a Genopeptylt két hétig, vgayis dec 27-én megyek vissza a BMC-be kontroll vérvételre, aztán ott majd megmondja a doki, hogyan tovább. A doki, aki műtött, azt mondta, jelenleg a normálnál kisebb lett a méhem,özel arányos endometri. Persze nem olyan, mintha semmi nem lett volna vele korábban. Vannak a méhfalnak olyan részei, ahol meg tud majd tapadni az embrió (s persze olyanok is, amik sajnos nem tudtak már úgy regenerálódni, vastagodni, hogy megfelelő legyen), s majd tágulni fog, ahogy fejlődik a magzat...
Te mikor mész a HyCoSy-ra?
 


@sziszi81:
Januárban megyek,de még nincs fix időpont. Előtte még IR vizsgálat lesz, Karácsony után. Aztán irány az intézet. Kíváncsi vagyok mikorra adnak kezdési időpontot.
 
 


@sziszi81:
És amúgy volt korábban nőgyógyászati műtéted, vagy meg tudták mondani mi okozta?
 
 


@bikbok:


2012-ben volt egy konizációm, P3-as cytológia, CIN II miatt (rákmegelőző állapot). Ezen kívül nem volt más. Hogy az Ashermann-t mi okozta...? Jó kérdés. A doki szerint, aki 2012-ben műtött, akkor még nem látott rendellenességet a méhen belül...
 


@bikbok:


IR vizsgálat = inzulin rezisztencia vizsgálat? Vagy más?
 


@sziszi81:
Az, az, inzulinrezisztencia. Nagyon régen csináltak nekem terheléses cukor vizsgálatot, de inzulint nem néztek akkor. Így most erre is sor kerül. Addig is nyomom a vitaminokat ami előkészítő lehet baba tervezéskor.
 
 


@bikbok:


Én is gondoltam már, hogy csináltatok egy terheléses cukorvizsgálatot, egy éve az endokrinológus is javasolta. Aztán olvastam, hogy a pajzsmirigy alulműködéses embereknél még gyakoribb, plusz a hasi zsírpárnácskáim sem akarnak elfogyni, holott azért próbálok figyelni az egészséges étkezésre és rendszeresen (het 3) sportolok is.... De most azt mondta a doki az új laboreredmény tekintetében, hogy nem tartja fontosnak... nem tudom. Ennek ellenére, most elhatároztam, hogy elűzöm a cukrot... Most kezdtem el használni az eritritol-t, fehér kenyeret eddig se nagyon ettem, max reggel...tehát még jobban figyelek az étkezésre. A sportot (röpi, kosár, hot iron) meg csinálom, amíg lehet... Egyébként és a Gonapeptyl mellet D3 vitamint és szelént szedek az endokrinológus ajánlására, illetve Elevitet is szedtem, ami most elfogyott és szerintem helyette Femibiont fogok venni. Te milyen vitaminokat szedsz?
 


@sziszi81: én úgy voltam vele, hogy jobb ha ezt is kizárjuk, ne maradjon megoldatlan ügy :) és erről azt olvastam, hogy néha nincs is tünete. Meglátjuk hamarosan mi az eredmény. Én is Femibiont szedtem egy darabig, de most turbósítunk, így egy extrább komplex multivitamint kaptam (nem kismama) + folát + Q10. Ezt kezdem majd hamarosan, csak előtte egy alapos méregtelenítés kell. Szóval karácsony után detox aztán vitaminok.
 
 


@sziszi81: én úgy voltam vele, hogy jobb ha ezt is kizárjuk, ne maradjon megoldatlan ügy :) és erről azt olvastam, hogy néha nincs is tünete. Meglátjuk hamarosan mi az eredmény. Én is Femibiont szedtem egy darabig, de most turbósítunk, így egy extrább komplex multivitamint kaptam (nem kismama) + folát + Q10. Ezt kezdem majd hamarosan, csak előtte egy alapos méregtelenítés kell. Szóval karácsony után detox aztán vitaminok.
 
 


Ma reggelre megjött a vérzésem... Ismét felhívtam a dokit, hogyan tovább. Azt mondta, maradunk az eredeti tervnél: tovább adagolom magamnak a napi 1 Genopeptylt, aztán dec 27-én kell felmennem. Reggel egy terhességi tesztet kell csinálni, a BMC-ben lesz egy vérvizsgálat, aztán megbeszéljük a stimulációt. Kicsit még mindig furcsállom, hogy nem a 2. napon kezdük a stimulációt, dehát biztosan ennek is megvan az oka... Így dec 27-én már a 9. ciklusnapnál fogok járni.
 


@sziszi81:


De 27-én akkor még nem kezdődik a stimu nem? Nem lehet, hogy megvárja a következő ciklus második napját?
 
 


@bikbok:


Vagy ha máshonnan nézem akkor megy már a stimu az első ciklus naptól és kb 14 napon leszívás jöhet. Így is jó a számítás. Aztán kb egy héttel utána beülti.
Jajj olyan izgalmas idők jönnek, majd mesélsz minden érzésről, tünetről ugye?
 
 


Az egyik variáció, hogy a következő ciklusig csak Gonapeptyl, aztán jöhet a stimu. Most még a 2. naptól (vagyis holnaptól) nincs stimu, csak a Gonapeptyl szúrom. Én úgy érzem, azt tervezi a doki, hogy dec 28-tól lesz stimu. Így viszont nem értem, hogyan jönnek ki a napok...
 


@sziszi81:


hát én se, pedig már áttúrtam a netet :) Ha a napokat nézzük és a szurit most akkor a short protokol jön ki: http://www.pecsimeddoseg.hu/petefeszek-stimulacio
 
 


@bikbok:


Azt tudod esetleg, hogy LH és E2 vérvizsgálatra éhgyomorral kell érkezni?
 


@sziszi81:
Nem kellett, nyugodtan ehetsz, csak könnyű reggeli legyen, meg előző vcsora se túl nehéz. Csak ha cukrot, vagy inzulint néznek, az lesz éhgyomros. Hogy vagy, minden rendben?
 
 


@bikbok:


Igen, minden rendben, köszi :) Elég jól megy az injekciózás, még lila foltjaim sincsenek :) Semmi különöset nem vettem észre magamon, mióta szúrom a Gonapeptyl-t. Te hogy vagy?
 


@sziszi81: szuper, örülök, hogy nem okoz gondot. Pedig nem szokványos dolog, dea célért mindent :)
Én jól vagyok, 27-én megyek inzulinrezisztencia vizsgálatra. Arra elég kíváncsi vagyok, majd megírom mi lett. Te is írj ha vannak eredmények.
Boldog Karácsonyt :)
 
 


@bikbok:


Boldog Karácsonyt Neked is!
 


Ma voltam konzultáción, a mai napon el is kezdtük a stimulációt. Doki írt fel Gonal-F 100 NE és Menopur 150 NE injekciót, amit rögtön ki is váltottam. Aztán vissza a meddőségibe, ahol megmutatták, hogyan kell ezeket a fajta injekciókat beadni, az első adagot meg is kaptam. Holnaptól már ezt is magamnak adom be, így már napi 3 injekcióval indítom a reggelt. Aztán legközelebb dec 30-án, pénteken kell mennem, amikor lesz egy ultrahang, és ettől függ a folytatás. A stimulációs lapomon még 2017.01.02. (hétfő) is be van írva, gondolom az lesz a következő ultrahangos vilzsgálat... Voltál inzulin rezisztencia vizsgálaton? Mi lett aze redmény?
 


@sziszi81:
Nahát, ez nagyon jó hír, örülök, hogy indult a dolog. 3 szuri nem semmi, de ha kell hát kell. Nekem meg volt a vizsgálat, az éhgyomros cukrom magas kicsit, de szerintem a karácsonyi menü miatt, pedig próbáltam figyelni. Elvileg a homa indexem szuper, valószínűleg nincs IR, de sajnos az értékek nem egyértelműek és csak januárban lesz egyeztetés róla. Viszont megvan az átjárhatósági időpontja, február végén lesz. Kicsit későn, de a január már tele volt. Viszont január első hetében megyünk a Kaáliba, kíváncsian várom mit mondanak és ha lombikot ítélnek, mikor kezdhetünk...
 
 


@bikbok:


Akkor nálad is azért alakulnak a dolgok. Így hogy januárban mész a Káliba, az átjárhatósági időpontjáig talán mindent el tudsz még intézni, ami kellhet, akár neked, akár a párodnak... Ma már saját magam adtam be az új injekciókat, persze mindhármat kicsit másként kell, kicsit elidőztem vele hogy minden úgy történjen, ahogy meg van írva. 
 


@sziszi81:
Jól van, és nem volt gond? Semmi lilulás? :) Rutinos leszel ebben is, biztosan.
Bizony, vannak teendők. Nektek milyen eredményeket kértek az intézetben a kezdéshez?
 
 


@bikbok:


Azért egy kis lila foltom már van 
Sok vizsgálatot kellett megcsináltatnunk, volt amit újra, mert lejárt az érvényessége. Pl. több vérvizsgálat, 3. és 21. napi hormonvizsgálat, kenetvétel, rákszűrés,  AIDS, nálam pajzsmirigy alulműködés is van így többször jártam endokrinológusnál, emlőultrahang, átjárhatósági vizsgálat + a műtétek... Aztán férjemnél több spermavizsgálat, vér-, hormonvizsgálat, genetikai vizsgálat, andrológia...
 


@sziszi81:
Uh tényleg, írtad is. Jó sok mind3n kellett. Ebből sok megvan nekünk, max az érvényességgel lehet majd gond.
Nektek állami támogatott lett a program?
 
 


@bikbok:


Igen, TB-s lombikra járunk. Egy alkalommal mentünk el a dokihoz magán rendelésre, és úgy gondolom ezért kezdhettük el már most a programot. Volt pár vizsgálat korábbban is, amiért fizetni kellett pl. HyCoSy, endokrinológus, géndiagnosztika... illetve a tabletták, vitaminok, injekciók... Ti is támogatott lombikra mentek?
 


@sziszi81:
Az lenne a tervünk mindenképpen. Max ha nagyon sokat kell várni, akkor meggondoljuk. De sztem az milliós összeg lenne, az meg nehéz ügy. Meglátjuk mit mondanak. 34 vagyok, sokat nem várnánk már.
 
 


@bikbok:


Én 35 vagyok..., de hidd el, annyira nem vagyunk elkésve :) Persze minél előbb sor kerül rá, annál jobb.
 


@sziszi81:
Egyetértünk :)
Ti két babát kértek vissza vagy egyet majd?
 
 


@bikbok:


Ha a doki is egyetért vele, kettőt szeretnénk.
 


@sziszi81:
Mi is :)
 
 


@bikbok:


Ma van a stimulációm 4. napja, ma kellett menni újra a BMC-be. Az én dokim ma nem dolgozott, így egy másik orvos végezte el az ultrahangos vizsgálatot, ami szerint az endometrium mindössze 4 mm vasatgságú. Azt hiszem ez így elég kevéske, dehát még van idő, illetve lesz olyan injekció, ami kifejezetten a méh nyálkahártya megvastagodádt segíti elő. Aztán a jobb petefészekben jelenleg 5x3, a balban 5x2, 4x4 tüsző látható. Azt sajnos nem tudom már, melyik jelenti a dbszámot és melyik a nagyságot mm-ben  De vannak, többen is, csak még nekik is nőniük kell szépen. Így a doki megemelte a Gonal-F  és a Menopur adagomat is. Új injekciót, tablettát nem kaptam. Legközelebb január 02-án kell mennem. Nálad mi újság?
 


@sziszi81:


akkor drukkolok a növögetéshez, szerintem ez jól hangzik. És 4. napon ezek jó számok! Esetleg olvass utána, hogy van-e vmi ami segíti a vastagodást. Az E vitamin biztosan...
Nekem ma megjött, úgyhogy izgatottan várom a januári Kaáli konzultációt. Tegnap összeszedtem a meglévő leleteinket, meglátjuk mit fogadnak el még azokból, meg mi kell még.
 
 


Boldog Új Évet kívánok!
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: