Új privát üzeneted érkezett!

Szisztok!
Első babára várunk már elég rég óta, hasonló helyzetben lévőkkel szívesen beszélgetnék élményekről, tapasztalatokról, lehetőségekről.
Ha van kedved csatlakozz!
Annamagam
 


Szia.. igaz nem régóta de miis február óta várjuk a kiscsodánkat, de sajnos még várat magára... nagyon kezdünk elkeseredni hogy valami baj lehet.. tudom/tudjuk, hogy ez nem sok idő.. de akkor is :( 


 



Sziasztok! Mi 11 hónapja vagyunk baba projecten, de eddig sajnos még semmi! :( Előző héten elmentem a nőgyógyászomhoz kivizsgálásra. Ő mondta, hogy az egészséges párok 70%-ánál jön össze 1 év alatt a baba, de 1 év sikertelenség után már érdemes elmenni apunak-anyunak különböző kivizsgálásokra. Szóval mindenkinek fel a fejjel....össze fog jönni! :)
 

 
 

Sziasztok, mi mar 2 es fel eve varunk. Az osszes kivizsgalas megtortent, tokeletesen egeszsegesek vagyunk mindketten. Jovo heten lesz a masodik inszeminacionk, az elso sajnos nem sikerult. :cry:
Annamagam, ti miota probalkoztok?
 
 


Sziasztok!

Aimi: kitartást kívánok nektek! Biztos vagyok benne, hogy össze fog jönni a baba!

Nekünk a doktornő (a nőgyógyászom, akinél 2 hete voltam), azt tanácsolta, hogy első körben csináljunk hormon vizsgálatot, hátha kiderül valami, illetve apát is elküldte különféle vizsgálatokra. Ma sajnos 3 nap késés után megjött :( ,szóval menni kell....de csak következő hónapban tudok elmenni, mert most elutazunk! (úgy vagyok vele, hogy 1 hónapon már nem múlik semmi sem)
 


Haho,
Hilton: sajnalom pirit, de valoban, az az 1 honap varakozas mar semmi, az elozo 11 honaphoz kepest. Mi is hormonvizsgalattal indultunk annak idejen. Apanak milyen vizsgalatok kellenek a spermavizsgalaton kivul?
Hova utaztok, esetleg nyaralni? :)
 
 


Sziasztok!
Bár nekünk nemrég született a második babánk, gondoltam leírom nektek a tapasztalataimat, hátha segít.
Mi két évig próbálkoztunk, mire még az inszemináció előtt spontán megfogant a kisfiunk. Ami szerintem segített: rendszeres (heti 3-4 alkalom) intenzív sport, odafigyelés az étkezésre (180 grammos szénhidrát diéta) és Aviva torna (erről nagyon sok infő van a neten, olvassatok utána szerintem, már sokaknak segített). Ezen kívül szedtem D és C vitamint is rendszeresen. Én előtte sokáig fogamzásgátlót szedtem, aztán próbálkozott a dokink mindenféle szerrel (Closty, Inofolic, homeopátia...), de végül néhány hónappal azután sikerült teherbe esni, hogy elkezdtem újra rendszeresen sportolni és csináltam az Avivát.
Nos dióhéjban ennyi, sok sikert mindenkinek! :)
 


Sziasztok!
Mi is első babára várunk.Már túl vagyok a 3. inszemináción is!
 
 


Sziasztok, bar nem nagyon porog a beszelgetes, azert szeretnem veletek megosztani, hogy ma teszteltem egy pozitivat! Ahogy korabban is irtam, 2 es fel ev varakozas es 2 inszeminacio utan. Hasonlo zebras tesztet kivanok mindenkinek. Elmondhatatlan boldogsag.
Bobi87: sok erot kivanok, es nektek is sikerulni fog :)
 
 


Szia! Nagyon gratulálok neked! Hányadik dpon sikerült a pozitív teszt? Most is inszemináció volt vagy spontán siker? Mi 10 hónapja próbálkozunk. Azóta ez az első ciklusom, hogy nincs köztivérzésem (kopp-kopp lekopogom) remélem nem is lesz. Most vagyok a 23. ciklusnapon.
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia, koszonom szepen :) 14. dpo volt, oszinten, elobb nem is mertem mar a korabbi sok sikertelenseg miatt :? Inszeminacioval sikerult :)
Milyen hosszuak a ciklusaid? Kivanom, hogy neked is minel elobb osszejojjon az a bebi.
 
 


Kb. 30-32 naposak a ciklusam, de sajnos a fogamzásgátló abbahagyása után csak gyógyszerrel jött meg normálisan. Gyógyszer nélkül már a 18-19ik naptól elkezdtem vérezgetni. Ez az első ciklus, hogy nem így van :) Vannak tüneteid is? Mikor kezdted el érezni őket?
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Ez biztatoan hangzik, ugy tunik a szervezeted kezd magahoz terni. A fogigatlo elott rendes ciklusaid voltak?
Szerda ota (akkor jott volna meg) enyhe mensis gorcseim vannak, masnap pedig a cickoim kezdtek el fajni ket oldalt, honalj mellett, olyan izomlaz szeruen :shock:
Es kepzeld, bar en nemigen hiszek az ilyen dolgokban, "jelekben", de en golyakat lattam uton-utfelen az elmult 1 honapban :oops: :lol:
 
 


Kb. 30 napos ciklusom volt, de megmondom öszintén nem igazán figyeltem... Most már ezt bánom, de nincs mit tenni. 
Nekem 4-5 napja fájnak a melleim, feszülnek, nekem is oldalról és a mellbimbóim is fájnak, amit soha előtte nem érztem és olyan nagyok mint még soha. Bizakodó vagyok, hogy ez babát jelent. Sajnos, gólyákat nem láttam :) Persze, nem bírtam ki teszt nélkül, de eddig full negatív volt mindegyik. Ma vagyok a 24- ciklusnapon.

markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagyon drukkolok neked, a vegen majd meg egyutt babazunk :)
Ha most olyan 30-32 naposak a ciklusaid, akkor pe kb. a 16-18. napon van neked, igy viszont korai a teszt meg. Ugyhogy ne keseredj el, mindenkeppen varjal szerintem a 30. napig legalabb a kovetkezo tesztelessel. Tudom, hogy ilyenkor turelmetlen az ember, nekem sem erossegem a turelem sajnos.
En 27.en megyek majd dokihoz, meg 8 nap.... Remelem minden rendben lesz, es akkor fog kiderulni az is, hogy hanyan vannak, 2 dominans tuszom volt az inszeminaciokor :D
 
 


Hű, de izgalmas lehet, hogy ikrek! Akkor mindkettőnk számolja most a napokat nagyon 
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok  először írok ide, mi a párommal nagyjából egy hónapja próbálkozunk, hogy összejöjjön a baba, május 18án volt utoljára meg 1én,, 5én, és 13án is együtt voltunk. Júni 15én kellett volna megjönnie most már 5 napa késik a tesztek viszont folyamatosan negatívat mutatnak, egyszer volt egy nagyon halvány második csíkom. Nagyon izgulunk, de foglamam sincs mi van ilyenkor. Dokinál még nem voltam. Volt valaki hansoló cipőben esetleg? Minden nap szédülök, és éhesnek érzem magam a nap minden percében :)
 


Szia! Eddig pontosak voltak a ciklusaid? Ha fogamzásgátkóval védekeztetek eddig és most hagytad abba, akkor lehetséges, hogy felborult a ciklusod. Az is lehet, hogy baba lesz csak később volt peteérés.
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Fogamzásgátlót szedtem kb két évig most hagytam abba. Eddig teljesen rendszeresek voltak a ciklusaim soha nem késett max egy napot.
Anyukám az öcsémmel rögtön a gyógyszer abba hagyása után lett terhes.
Azt olvastam egy helyen, hogy a gyógyszer nem különösebbem befolyásolja ezt mert egy nap alatt kiürül a szervezetből állítólag.
(Köszönöm a gyors választ :) )
 


A gyógyszer valóban kiürül a szervezetből egy nap alatt, de a szervezet néha nehezen áll vissza a normális rendszerbe. Velem ez történt, 10 hónapja hagytam abba és most lett csak normális a ciklusom. Remélem veled nem ez van, hanem baba csak még nem mutatja magát!
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Huuuu, nagyon remélem én is. Vagy tíz tesztet csináltam eddig, de kb a másodikon volt egy alig látható nagyon halvány csík.
 


Drukkolok, hogy baba legyen! Próbálj reggeli első pisiből tesztelni, az a legsűrűbb akkor van a legnagyobb esély a pozi tesztre.
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Köszönöm :)
Mindig a reggeliből csináltam de semmi. Azt számolgattam, ha esetleg 13án jött össze akkor azt még lehet hogy ki sem tudja mutatni a teszt nem lehetséges?
 


Ma este hatkor teszteltem egy nagyon halvány alig látható pozitívat :-D :-D :-D
 


Szuper hír!!! Gratulálok és kellemes babavárást kívánok!
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagyon kösziiii :)
Azért még kissé bizonytalan vagyok holnap rögtön a reggeliből csinálok újra :)
 


@markomari:

És nálad tudni már, hogy van-e baba? :) olvastam, hogy mindenhol gólyákat látsz :) ma a mi házunk felett is körözött a gólya :) mondtam is a páromnak, hogy na benézte a gólya hova jöjjön :) és ma este tessék :)
 


Nem én láttam a gólyákat az aimi volt Lehet, hogy ez a problémám?
Én ma vagyok a 27. ciklusnapom és becslésem szerint a 11. dpon. Sajnos, eddigi tesztjeim negatívak. Szombat vagy vasárnap kellene megjönnie.

markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@markomari:
Akkor elnéztem ne haragudj :) mindenesetre neked is természetesen a legjobbakat kívánom :)
 


Nem a legjobb kép, de szerintem látszik az a bizonyos második :)



:lol: :cry:
 


Ma reggelim

:-D
 


Sziasztok!
Megnyitottam a topikot, első napokban még vissza vissza jártam, de nem volt komment. Most gondoltam benézek és lám lám egy aktív forumot találtam.
Mondanám, hogy örülök, de nem, mert ez azt jelenti, hogy ti is küzdötök a babavállalás témával.
Jó volt látni a pozi teszteket, jó egészséget kívánok.
Akinek még nincs birtokában, tartson ki!
Nekem is ezt kellene, most nagyon el vagyok keseredve. 3 éve próbálkozunk, ennyi idő alatte gy vetélésen vagyunk túl más semmi... minden vizsgálat megvolt, enyhe inzulin rezisztenciám van, erre szedem a gyógyszert és fogytam is. Párom is volt kivizsgáláson, de semmit gondot nem találtak. Elvileg nálam sincs gond, minden hormon okés, ovulálok is, de mégsem jön össze...
Volt két sikertelen inszemináció, petevezeték átjárhatósági vizsgálat (ez is rendben van), most kell megjönnie ma holnap, de a reggeli hőm már leesett, szóval ez a hónap is kuka.
Bocs lányok, de jól esett leírni.
Anna
 


@annamagam:
Nagyon sajnálom, ne keseredj el.
Az én anyukámék is sajnos négy évig próbálkoztak mire összejöttem. Én nagyon tartottam tőle hogy esetleg ezt is lehet örökölni .
Természetesen várjuk bármilyen jó híred is van/lesz :)
 


Sziasztok.
Feltettem ma a pozitiv tesztemet, erre ma este barna folyást észleltem. Nagyon megijedtem. Anyukám szerint ez az elején előfordulhat. Valakinek volt hasonló tapasztalata?
 


@annamagam:


De jó, hogy benéztél! Nem is tudok mit írni neked csak, hogy kitartás! MI 10 hónapja próbálkozunk, de volt már, hogy úgy éreztem megbolondulok, szóval átérzem, hogy milyen nehéz lehet. Orvosoknak tippjük sincs mi lehet? Szerintem lehetne próbálgatni tisztítókúrát vagy valami olyan dolgokat, amiket még soha nem csináltál (vmilyen sport vagy hobbi), mert hátha az hozna el olyan változást az életedben, ami eddig akadályozott. De ez csak egy tipp, sajnos a bölcsek köve nem nálam van. Most csak úgy próbálkoztok vagy lesz hamarosan inszem?
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@eszter1893:


Remélem nem lesz baj! Orovoshoz elmentél?

Sajnos, ma én is barnázgattam :(
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@markomari:
Nem voltam még dokinál egyáltalán, mert 8-10napos lehet max amit ki tudott mutatni a teszt. Nem nagyon látná még a doki sem szerintem... Meglátjuk mi lesz holnap, Minden esetre fekszem, pihenek, mindenhol azt olvastam fekvés, pihenés :/ de nagyon meg vagyok ijedve... :(
 


Sajnos menstruációs fájdaat is érzek:(
De reggel is pozitív a teszt.... Nem értem...
 


Azt olvastam, hogy nomális lehet egy kis vérzés a menszesz időpontjában. Szorítok, hogy ne legyen baj! Az orvost azért írtam, mert hátha tud valami gyógyszert adni. A hcgnek kell pár nap míg kiürül, ha arról van szó... De nem nálad!!!
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@markomari:
Éppen most írtam fel a páromnak, hogy holnap hozzon magzatvédő vitamint, meg magneb6-ot. Elvileg az ilyen problémákra ezeket írja fel az orvos. Hát holnap reggel megint szeretnék tesztet csinálni hátha.... Csak abban reménykedem hogy semmi baj nem lesz és még erősebb lesz a csík.
A menzesz időpontjában igen ezt én is olvastam, na de egy héttel utána is?
Borzasztó ez a helyzet....
 


eszter1893
Mindenképpen menj el orvoshoz, több minden lehet. Nekem a dokim mindig azt mondta, hogy nemvárt kimaradása után 1 héttel teszteljünk, mert előfordul, hogy korai terhességet kimutat a teszt, de végül nem jön létre.
Remélem nálatok nem ez van!
Alacsony progreszteron szint szinétn okozhat barnázást, ezt egy vérvételellel lehet igazolni, beutaló nélkül magán vérvételen 3-4 000 ft-ba kerül és még aznap van eredmény.

 


Igen, nagyon nehéz bármit is mondani a mi esetünkben, amiért ti is itt vagytok... spanyol viaszt nem tudjuk feltalálni, csak reménykedünk hónapról hónapra és próbálkozunk mindenféle jótanáccsal.
Minden vizsgálaton voltunk, dokim is hozzáértő szakember, egyszerűen nem tudjuk :(
Aktív életet élek, sportolok heti legalább 5 napot és figyelek a változatos kajára is...
Még egy irányba próbálok meg elmenni, ebbe a héten mélyedtem bele, mégpedig a lelki okokba... kerestem hozzá szakiradalmat, után meg lehet, hogy szakemberhez is elmegyünk, hátha lelki gátja van... más ötletünk nincs már.
Nyáron már nem lesz inszemináció, mert úgy jön ki a doki szabija meg a ciklusom, szeptemberben lesz a következő.
Férjemmel abban maradtunk, hogy ha idén nem sikerül, akkor jövőre belevágunk az örökbefogadásba, de azért ezt nem egyszerű lelkileg feldolgozni.
Köszönöm, hogy leírhatom nektek az érzéseim, gondolataim, ez könnyít a lelkemen.
Anna
 


@annamagam:
Borzasztó nehéz lehet a Te helyzeted is. Ez mindenkinek elképesztően nehéz sajnos. Mindenhol azt hallani és ez szerintem is így van, hogy kb minden második nő küzd a teherbeeséssel. :(

Én voltam dokinál még pénteken mert időközben teljesen elöntött a vér, pontosan úgy mint amikor megjön. Irány a doki ránézett a tesztemre, a pozitív tesztemre és azt mondta hogy ez nem pozitív, hát mondom álljon meg a menet második csík nem jön ki csak úgy, és plusz még meg sem vizsgált csak elküldött holnapi nap vérvételre és pénteken menjek vissza hozzá. Addig csak várok várok. Viszont a tesztek azóta is (igaz halvány de) pozitívak. Ma reggel hányinger is gyötört plusz szédülés. Egy kis halvány reményem azért még van. Hátha megmaardt. Nekem első terhesség én még nagyon az elején vagyok mind a próbálkozásnak mind a terhessegnek.
 


Szerencsére a laborban van ismerősöm és még holnap délután meg tudom kérdezni tőle mi is lesz az eredmény.
 


@annamagam:


Én is azért kezdtem el írni ide, mert nincs senki akivel eltudnék beszélhetni erről, mert meghallgatnak, de kívülálló nem igazán érti ezt, hogy min megyünk keresztül. Pár éve egy barátnőm küzdött a babáért és bevallom én sem értettem őt akkor.
Néha a lelki dolgokban is jó a szakember, lehet olyan perspektívákat fog adni, amire nem is gondolnátok. Szeptember pedig nincs olyan messze, hipp-hopp itt lesz.
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@eszter1893:


Nem hangzik jól, amit írsz  A holnapi vérvételen hcgt néznek? Nem is értem, teljesen látható a második csík, a doki szerint csak az erős jelent vmit?! És a stílusa, gondolom tb-s dokinál voltál. Nekem sincs magánorvosom, de már gondolkodom rajta én is.

Velem annyi a helyzet, hogy továbbra is barnáztam. Aztán szombaton, mikor meg kellett volna jönnie a barnázás átváltott vérzésbe, de csak pár csepp egy nap. Ma is egész nap csak pár csepp vér volt. Kikészít ez a helyzet, hogy mi a fene van ár megint, miért nem jön meg rendesen 
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@markomari:
Hát igen nagyon jó legalább leírni ezeket és azért sok jó tapasztalatot is olvasni.
 


@markomari:
Hcg-t nezrma igen kimondottan. Szerintem oké hogy halvány de akkor is ott van. Tb-snél voltam igen, nem volt egyenlőre baj a stílusával de az nagyon felidegesít hogy még csak meg sem vizsgált és a tesztre meg ezt mondta :/
 


Sajnos csak szerdán lesz eredményem, de semmi jót nem várok a vérvételből, ugyanis reggel teszteltem nem jött ki semmi pár perc múlva jött a második csík, viszont amilyen gyorsan jött el is tűnt. Délután is csináltam egyet azon semmi nem jött úgyhogy elkönyveltem, hogy ez a baba még nem akart eléggé jönni. Meglátjuk pénteken a az ''okos '' dokit mit mond. Egy nagyon halvány reményem azért van hátha meglepetés ér, de elhatároztam, hogy nem fogok rögtök elkeseredni egy hónap próbálkozás után mert szerintem nagyon nagyon nagyon kevés az a pár akinek rögtön elsőre összejön. A jövő hét szombattól ismét termékeny időszakaim következnek én remélem a legjobbakat abban az időszakban :D 

Várom a válaszokat én is továbbra is ki hogy áll? hol tart? Naponta többször is jövök ide mert olyan jó olvasgatni azért a pozitív sztorikat is :D Várom hogy valaki mindig meséljen valami új dolgot.
 


@eszter1893:


Tényleg nincs okod az elkeseredésre, első hónapban nagyon ritkán sikerül. És ne görcsölj, mert tudod az nem jó!  Mondani könnyű tudom.

Nekem ma megjött, de megint olyan nem normális módon, elég kevéske. Szóval a 10. hónap sem sikerült. Jövő héten megyek majd orvoshoz, kíváncsi vagyok mit fog mondani. De azt eldöntöttem, hogy ez a nyár csak a lazulásról és a pihenésről fog szólni, nem hagyom stresszelni magam. Ezért, ha további kivizsgálásokra lesz szükség akkor csak szeptembertől fogom elkezdeni.
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: