Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok. Gratulálok a kismamáknak :)
Nem tudom valaki hasonló helyzetbe van e esetleg mint en. Párommal fevruárba elhatároztuk hogy babátszeretnénk, abbahagytam a fogamzásgátlót. Abba a hónapba es márciusba rendesen menstruáltam igaz 4 naról lecaökkent 2 napra. Utana áprilisba semmi nem volt (2 hétig barnás folyásom volt. Bocsánat a gusztustalanságért) majus 7én mentem uh-ra. A doki mondta kezdjem el szedni a gynoaitol port. Napi 2 adagot ittam plussz 1 honapig szedtem mellé a femibion 0-sat. Juni 7én felkerestem egy másik dokit aki azt mondta, hogy most van peteeresem es szedjem a gynositolt. Szedtem juliusba is hozzáteszem nem jott meg a mensteuációm. Augusztusba már semmit nem szedtem akkor 1 hétig volt meg. Azóta megint semmi. Kb Október 20tol volt megint 2 hét barnás folyásom. Most viszont tegnap és tegnap elott érwztem alhasi szurkalasokat (gondolom most lehet peteérésem). Elkezdtem kb 1,5 hete szedni a méhpempő kapszulát /a tiszta méhpempőtől kiütéses lettem/ eddig semmi alergias tunetem sincs.
 


November 26án megyek nőgyógyászhoz tanácsot kérni, hogy mi okozza ezt a cikluszavart. Valakinek esetleg valami otlete van? Jar/jart ilyen cipoben valaki mas is?
Bocsanat hogy kettő uzenetbe kuldtem el :)
 


Szia, biztosan kapsz majd a doktortól részletes útmutatást, de egy pár vérvétel talán jó lenne. Sima nagylabor és egy nőgyógyászati hormonos (ciklus 3. és 21. napján egy-egy vérvétellel jár), ezekből azért már látni lehetne, hogy a tabletta abbahagyása után mennyire rázódott vissza a szervezeted a normális kerékvágásba. A fentiek alapján még nem az igazi.
 

 
 

@bandibond:
Köszönöm válaszod. A háziorvosom szerint már ki kellett hogy menjen a hatása. Nem tudom sajnos. Ismerősömnek 3 évvel később sikerült a baba a fogamzásgátló abbahagyása után.Igazábol már nagyon várom a 26át. Nagyon kíváncsi vagyok mit mond a doki. Ahogy irtad te is szeretnék egy laborvizsgálatot, mert szerintem abbol lehet a legtöbbet megállapítani.
 


Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Nem vagyok már fiatal sajnos. Ki derült hogy nincs pete érésem. Az inofolic segíthet rajtam? Nekem van egy 6 éves lányom de a páromnak nincs és nagyon szeretnénk egy közös babát.
NAGYON köszönöm a segítséget!

Ági
 


Sziasztok,
leírom én is a tapasztalataimat, hátha valakinek segít. 
Egy vetélésen vagyok túl, ami 2016 szeptemberében volt. 1,5 év kihagyás után belevágtunk 2018 tavaszán a babaprojektbe :) 
3 hónapig szedtem az Inofolic-ot, de semmi. Amit tudni kell az ultrahangos peteérés figyelésről, az az, hogy amikor a doktornő látja ott a petét-amit le is mér, és te meg örülsz, hogy de jol állsz :) - az a tüsző. az még akár üres is lehet, vagy terméketlen. Nem kell elkeseredni, ha az első 1 évben nem jön össze. Én is türelmetlenül várom, de akárhány szakkönyvet bújsz át, ez még normális!  
Nálunk most telik le az első év, de hála az én csodadokimnak, mi már lassan minden kivizsgáláson túl vagyunk - ezeket eredetileg csak 1 év sikertelen próbálkozás után lenne lehetséges. Az első fél évemet valószinuleg a stressz gátolta, mivel hihetetlenul rágörcsöltem, hogy újra terhes legyek. PL: 2 hónapig volt álterhességem is - na ezt senkinek sem kívánom! borzaszto  Jelen pillanatban Inofolicot szedek és Femibiont hozzá 2 naponta. 2 hét múlva pedig petevezeték átfúvásra megyek, mivel nagy valószínűséggel be van rakódva a petevezetékem. Egy eredményem negatív jelen pillanatban az pedig az AMH (a hormon szerepe:petefészek tartalékainak, valamint a petefészkek petesejtérést fokozó kezelésekre adott válaszának meghatározása) -de ez is inkább határon van mint alacsony.  18-29 éves korig a normál érték 1,18-9,49-ig van. 

Egy hatalmas jótanács még, hogy mindig erőltessétek a hormonvizsgálatot vérből, vetélés esetén nem árt a petefészek átfúvás, és igyatok palástfű teát ovulácio után és málnalevél teát ovulácio elott. 


 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: