Új privát üzeneted érkezett!

@judit9696:
Drukkolok, hogy minél előbb sikerüljön!
 


@judit9696:


Teljesen megértelek, és valószínű igazad is van. Lehet nekem is ezt kéne, most már elgondolkodtam rajta. Sajnos a munkahelyemen is nagyon rossz a helyzet, rengeteg a stressz és az idegeskedés, és valószínűleg ez még egy plusz, ami miatt annyira vágyom már a babára. Persze nem ez az elsődleges ami mozgat. De most már ott tartok sajnos, hogy ha meglátok egy babát akkor el tudnám magam sírni... Úgyhogy lehet én is abbahagyom a hőmérőzést és a tesztelgetést, hátha ez tényleg bejön. Drukkolok, hogy minél hamarabb pozitív tesztről számolhass be! :)

Bandibond, nagyon ügyes vagy, hogy így tartod a diétát és mindenre figyelsz! szerintem ezzel már nagyon sokat tettél ahhoz, hogy pozitívat tesztelhess nemsokára! Annyira olvasni, hogy ilyen pozitív vagy, és igazad is van, mindennek örülni kell :) Ilyenkor kicsit elszégyellem magam, hogy ennyire el vagyok keseredve már a második hónap próbálkozás után... de sajnos ilyen vagyok. :( Bár ma felment a hőm és még nem jött meg, szóval azért picit bizakodom :D
 


Saci, hogy telt az utóbbi pár nap??? Hogy alakult azóta a hőd? Menzesz?
Ha minden igaz, vasárnap volt ovulációm. Mi mindent megtettünk. :-D
A pozitivitassal kapcsolatban : most nincs más választásom, muszáj a diéta, mozgás, vitaminok. A babától függetlenül sem lehet, hogy gond legyen a ciklusommal. Ezt mindig nagyon komolyan vettem. Így könnyebben megy az életmódváltás is, ez az egy út van. Mind a babával, mind az egészségemmel kapcsolatban. És nagyon örülni fogok, ha sikerül! :-D
 

 
 

Szia!
Hát sajnos megjött, de most elég jól viseltem. Annak örülök, hogy úgy néz ki a gyógyszer abbahagyása után sem borult fel a ciklusom, csak az ovu csúszott. Most legalább már ezt is kitapasztaltam, így ezt a hónapot jobban tudom "tervezni" - persze mindig vannak meglepetések :D Most majd az ovu teszteket jövő pénteken kell elkezdenem használni, kíváncsi leszek mit mutat.
Na, akkor reméljük, hogy sikeres volt nektek a ciklus! :D Mikorra nem várod? :)
Igen, megértelek, jó amikor az ember fejben eldönti, hogy na most akkor tényleg életmódot vált és véghez is viszi. Sajnos nekem ez mindig nehezen ment. De most elkezdem a mozgást én is, aquafitnessre tervezem járni, talán attól a stressz is egy kicsit lemegy rólam, rámfér, mert államvizsga és szakdoga írás közepette szükség lesz rá :D
 


@saci0501:


szia!

sajnálom, hogy végül mégis menzesz lett belőle.. Bár, tudod, ennek is sok előnye van: hogy megjön, hogy volt ovulációd, az is tök jó hír- működik a rendszer!  Nem is tulajdonítunk jelentőséget annak, ha minden megfelelően megy. Fura... Néhány éve simán megéreztem az ovut is, nagyon konkrét alhasi fájdalmam volt hónapról-hónapra. Csak akkor nem volt aktuális a családalapítás. Most meg már résen kell lennem, hogy biztosan mindent megteszek e napról-napra, amit csak kell és ami tőlem telik, hogy jól működjön a rendszer. Jól teszed, ha belevágsz a mozgásba, ha a stressz egy részétől meg tudsz szabadulni általa, már nyertél! 
Jövő hétvégére esedékes a vérzésem. Egy hete kezdtem a hőmérőzést, fellelkesülve a peteérés tényén. Persze, így nem lesz meg a teljes hónap, de ha jól gondolom, sikerült "bemérni" az ovut. Ennyit megér és már olyan régóta ki akartam próbálni. Mérek, jegyzetelek, figyelek. Minden más a természeten múlik. 

 


Sziasztok!
Röviden leírnám a történetem, és igazából sorstársakat keresek, akik tudnak esetleg információval szolgálni számomra.
38 éves vagyok, tavaly volt egy vetélésem, kb. 8 hónapja újrapróbálkozunk, sajnos sikertelenül. 
Elvégeztettem a szükséges vizsgálatokat, érdemi eltérés nem volt, azonban a koromra való tekintettel mindenképp lombikot javasolnak.
Jelen pillanatban clostilbegytet szedek, a második havit.
Kicsit aggaszt, hogy az orvosom nem követ ultrahanggal, azt mondta majd a harmadik után..
Jár valaki hasonló cipőben? Esetleg valami nagyon jó orvos, akinek nem az az első mondata, hogy meddősségi centrum.. Jártam az egyikben, nagyon negatív tapasztalatom volt, egyelőre napoljuk.
Nagyon köszönöm, ha olvassátok!
Szép napot :)
 
 


@mundus:


Szia,
bár nem járunk (egyelőre, a sors útjai ugyebár kifürkészhetetlenek) ugyanabban a cipőben, de az jutott eszembe, hogy van- e olyan másik orvos, akit pusztán infószerzés miatt meg tudnál keresni?
Szerencsés vagyok, mert nekem van. És bár amúgy szeretem a dokimat, de ha bármi miatt kétségek maradtak bennem egy-egy vizsgálat után, tudtam kihez fordulni és tanácsot kérni. Néha az is elég. Ha lenne valaki, aki igazolná, hogy tényleg csak a harmadik havi adag után érdemes követni. Vagy kiderülne, hogy más orvos másképp csinálná...
Mindennél többet ér, ha az aggodalom árnyéka sem kerülgeti az ember lányát ilyen fontos kérdésekben.
Amit még meglepetten olvastam, hogy bár az eredményeidben érdemi eltérés nem volt, mégis lombikot javasoltak. Pusztán a korodra hivatkozva? Őszintén, ma már azt hittem másképp kezelik ezt, és nem azonnal a lombiknak ugranak neki, ha egy hölgy 38 évesen babát szeretne.
Hogy viselted az elmúlt 8 hónapot? Csak akkor mesélj, ha jólesik, nem akarok vájkálni. 

Én 35 évesen, rakoncátlankodó hormonokkal, cisztákkal, miómával, három nőgyógyász óvó pillantásaival kísérve várom a csodát a párommal, az első babánkat szeretnénk most. Néhány hónapja tart a próbálkozás. Úgy érzem, ezt a hónapot buktam... Néhány nap múlva kell megjönnie, és szerintem meg is fog. De akkor a szeptember a további kutakodásé, más gyógymódok kipróbálásáé.

Nem mondom, hogy nem üt szíven, ha érzem, hogy újra meg fog jönni, de próbálom elhessegetni a búsulást és azon töröm a fejem, hogyan tovább.

 


Sziasztok. Új vagyok ...mármint a csoportban. :-D sajnos már lassan 1eve próbálkozunk a férjemmel a babával.Azt hittük fiatalok vagyunk (én csak 23 voltam ) rögtön 1lövesre... Nem jött be ...egyre feszultebb vagyok és szeretném terhelni a dilijeimmel . szóval nagyon örülök , hogy megtaláltam a csoportot... Láttam van Facebook csoport is ha esetleg valaki ide teved később... Ja ami a legfontosabb mindketten kivizsgáltattuk magunkat makk egészségesek vagyunk. Lehet én is nagyon rafeszülök a témára... :-(
 


Bocs #nem szeretném terhelni
 


@ipinterke:


Az örök kérdés: hogyan kell nem ráfeszülni erre? Én sajnos még nem jöttem rá... 
De most komolyan: aki elhatározza, hogy tudatosan vállal babát, úgyis mindenre figyelni fog, akaratlanul is. Mikor jön meg, mikor van az ovuláció, vajon minden rendben, miért nem sikerült, menjünk orvoshoz, milyen trükköket lehetne bevetni, vajon most is megjön majd, satöbbi...
Hogy kell ezt kikapcsolni fejben?
Főleg, akár így, hogy egy éve próbálkoztok. Mi csak pár hónapja, de masszívan a fejemben van a téma minden nap. Mi a búbánatot lehet ez ellen tenni? 
Persze, mással kell foglalkozni, meg hasonló bölcsességek. És ha nem megy, nem sikerül kellőképpen elterelni a saját figyelmünket a kérdésről?

Mit mond az orvos, mi állhat a háttérben, ha mindketten jól vagytok?


 


@bandibond:
Csajok .ma a nem várt előtt 2nappal teszteltem egy halvány pozitívat
Jobb később mint soha ... reméltem N téves ,mindenesetre szerdán doki
 


@bandibond:
Csajok .ma a nem várt előtt 2nappal teszteltem egy halvány pozitívat
Jobb később mint soha ... reméltem N téves ,mindenesetre szerdán doki
 


@ipinterke:


Ez aztán a hír! 
Írj majd, hogy  a doki mit lát! 
 


Nem tudom mikor menjek...úgy megörültem de a patikában a patikus jól leb.szott hogy ez nem terhesség ne nevettessem ki magam a 8.hetben szokás tesztet csinálni... a gondom viszont az hogy vegyész vagyok.vegyi üzemben dolgozom így azonnali táppénz kötelező terhesség alatt. Várják még 1-2 hetet és a 6. Héten menjek el?
 


Nem tudom mikor menjek...úgy megörültem de a patikában a patikus jól leb.szott hogy ez nem terhesség ne nevettessem ki magam a 8.hetben szokás tesztet csinálni... a gondom viszont az hogy vegyész vagyok.vegyi üzemben dolgozom így azonnali táppénz kötelező terhesség alatt. Várják még 1-2 hetet és a 6. Héten menjek el?
 


@ipinterke:
Patikus mond, amit akar. Ha újra pozitív tesztet csinálsz, mondjuk holnap vagy holnapután, azonnal menj orvoshoz, hogy a munkaköröd miatt ki tudjon írni és/vagy tudjon tanácsot adni.
Mi az, hogy csak a 8. héten szokás??? Hülyeség! Ha pozitív, pozitív, tök mindegy hányadik hét!
Lényeg, hogy mit mond az orvos. Persze, azt mondják, csak a 6. héttől tud érdemben nyilatkozni, de a te helyzeted speciális.
Én ebben az esetben ismételném a tesztet mielőbb, és ha újra pozitív, már mennék is orvoshoz a munka miatt. Ez tényleg nem játék.
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni, ha nem bánjátok. Megmondom őszintén, most furán fog hangzani... Nem tervezek babát, mégis itt vagyok. A megérzésem azt súgja, lehet van odabent vki. Három gyönyörű gyermekem van, jó állásom, szerető férjem...tehát abszolút kerek az életem. No de én okos... 10 éve nem szedtem gyógyszert , mikor rászántam magam (nagyon erős volt a mensim) kb fel éve szedem amúgy. Anyukámnál voltam a gyerekekkel szeptember első hétvégéjén...3 napig nem vettem be a gyógyszert, elfelejtettem. Múlt héten hétfőn tűnt ez fel, ekkor a férjemmel együtt voltunk. Akkor úgy döntöttem, nem szedem be már a maradékot, így rá két napra szerdán megjött reggel, gondoltam megvonasos vérzés. Hát nem, mert szinte semmi nem volt. Egy tampont használtam el,, de említésre nem méltó. Viszont mellette nagyon fajt a hasam. Azóta is faj a mellem, néha a hasam...na de ma reggel pisiles után volt pár csepp ver a papíron, mondom oké végre mensi. Tampon, majd munka... jövök haza és semmi. Száraz.
1. Totál bekavart a gyógyszer
2. Terhes vagyok

1re nagyobb az esély, de a megérzésem azt súgja, 2.
Hogy kizárjam, tesztelni kene. De mikor? Nem tudom, mikor volt peteérésem, nem tudom ez hanyadik DPO. Ami biztos, hogy aug 31. óta nem vettem be semmit, szept. 3. hétfőn volt együttlét.

Van itthon 10-es es 25-os teszt...de már tűkön ülök. Anno régen 9.dpo már simán pozi volt, de akkor tudatosan készültem rá, tudtam mikor volt PÉ. De most nem így van.

Mit mondtok?
 


@kisstibi:
Szia, így első nekifutásra az tűnik logikusnak, hogy a gyógyszer kavart be. Ha bármi miatt bizonytalan vagy, és terhességre gyanakszol, tesztelj. Aztán 1-2 nappal később, ha addig sincs még menstruációd, tesztelj újra.
Olyan sokan félnek tesztelni, mert mi van, ha túl korai? Semmi, tesztelje ék újra kicsit később.
 


 


@kisstibi:


Nem sikerült az előbb végigírnom, de ha jól értem, hétfőn voltatok együtt, szerdán már pecsételés és fájdalmak jelentkeztek, ma ismét pecsételés, a fájdalom pedig azóta is tart. Még ha nagyon korán be is ágyazódhatna, akkor sem nagyon hiszem, hogy az együttlét után két nappal bármit érezhetnél. Inkább a gyógyszeres kavarodás okozhat áttöréses vérzést. Egy tesztet mindenképpen megér, aztán ha továbbra is változatlan marad a helyzet, esetleg egy újabb teszt, végül egy vérvétel lehet érdekes, hogy kiderüljön a prolaktin/progeszteron szinted rendben van-e. A pecsételésért lehet felelős! Illetve nagyon figyelni a tablettára, hogy tutira bevedd minden nap, és ne boruljon a rend.
De azért úgy érzem a soraidból, hogy nem bánnád annyira azt sem, ha baba lenne a dologban..... 


 


@bandibond:
Köszi szépen. Az eszem azt mondja, a gyógyszer szórakozik. Anyai ösztönöm kezd játszani a gondolattal.
Érdekes, anno a gyerekeknél is éreztem. Olyan szinten szerencsém volt, hogy mikor terveztük, azonnal babás lettem. Kivéve az elsőnél. Akkor ugyanezt csinaltam, gyógyszer kimaradt, volt havi 1x együttlét... és vele együtt a ma már 14 éves kamaszom. Szerdán vagy csütörtökön tesztelek. Ha kibirom addig :-D
 


@bandibond:
Én is telefonról pötyögök, alig látok :D igazad van, az a gond, hogy abszolút nem akartam ennyi idősen már gyógyszert szedni, de eüsként beláttam és rábeszéltek. Korábban 24-26 napos ciklusaim voltak brutális erős vérzésekkel. Gumi, megszakítás.... elvoltam én azzal. a gyógyszer meg ugye erre nem kényszerített. De aki ilyen béna, hogy elfelejti 3 napig beszedni, meg is érdemli,hogy napok óta ezen agyal....
 


@kisstibi:
A lényeg, hogy minden rendben legyen : akár babával, akár simán a ciklusommal! ;-)
 


*ciklusoddal
 


Sziasztok!
Új vagyok még itt, nem is nagyon olvastam végig az egész topicot.
Röviden a történetem: van egy gyönyörű kislányom, aki 2010-ben született. Igaz 36. hétre,de egészségesen született, végig komplikációmentes terhesség volt. Aztán elváltam, újra férjhez mentem. Nagyon szeretnénk közös gyerkőcöt, de sajnos 2 missed ab-n vagyunk túl.
Kivizsgáltattam magam pajzsmiriggyel(alulműködik/dött) inzulin,vércukor, (IR-em is van,de beállítottuk inofoloccal,mozgással) Leiden mutáció negatív...stb stb... mindenen végig mentünk.
A teherbeeséssel sose volt probléma, mindig első (!!!) probálkozásra összejött,csak a 8-10 hetes ultrahangon nem volt szívhang (előtte 6-7hetesen volt).
Most állunk megint a terhességi teszt előtt, péntek reggel fogom megcsinálni.
Valakinek van valami jó tanácsa?
Nagyon izgulok! :oops:
De teljesen pozitívan állok a "dologhoz", elhatároztam,hogy nem fogom végig rettegni az egészet. Csak hát, elég nehéz... ilyen előzményekkel.
Szép napot mindenkinek!
 
 


Ja és olvastam, többen is hőmérőzéssel próbálkoztok. Van több alkalmazás telefonra, megadjátok a súlyotokat,ciklus hosszt,mensi napot és kiszámolja mikor kell "akciózni" . nekem eddig mindkétszer bejött :-D
 
 


@janoagi:
Drukkolok, hogy sikerüljön! Tudok tippeket adni, anno sokat foglalkoztam a témával. Ha gép előtt leszek, írok.

Én teszteltem ma reggel és full negatív, hétvégén csinálok újat. Most is vannak tuneteim, de lehet tényleg most áll vissza a ciklusom, nagyon érzékeny vagyok a hormonokra. A petererest is megszenvedem, úgyhogy lehet épp az a “bajom” így gyógyszer után.
 


Na sziasztok, bocsi eltűntem nagyon. Barnazni kezdtem a nem várt napján.Termeszetesen megijedtem elmentem a sürgősségire ahol a doktor 30 MP nyitott vizsgálat után közölte hogy nem lát semmit vereztem elveteltem menjek haza hétfőn vérvétel bár ő kételkedik benne hogy egyáltalán terhes voltam... hcg 149 ez kb 2-3 hetes lehet a baba. Végre kaptam időpontot a saját orvosomhoz holnap megyek megnezetem magam. A tüneteim erősödnek nem hinném hogy elment volna,nem is vereztem...csak kis barna maszat.Nagy egy paraszt volt az orvos...
 


Sziasztok!Ma találtam a fórumra.Új vagyok kötöttek,remélem elfogadtok a csoportban.23éve vágyom babára,és úgy állnak a dolgok most lombikkal esélyes lehetek.41 éves vagyok,minden infót szívesen fogadok.Köszönöm,hogy tag lehetek.
 
 


@ipinterke:
Szia, tényleg nagy paraszt, a nem várt napján tök normális lehet (akár a terhesség végéig is) a maszatolás! Ne foglalkozz vele, meglásd,holnap megnyugtat a dokid!
 
 


Micsoda élet lett itt!  Jó, hogy itt vagytok!

@ipinterke
Nagyon kíváncsian várjuk a holnapi vizsgálatodat, azt hiszem sokan találkoztunk már ilyen goromba orvossal, sajnos... Esetleg tesztet csináltál azóta? Ezt csak úgy kiváncsiságból kérdezem, hiszen a HCG szerint van ott baba.  Holnap már többet fogsz tudni, mi pedig drukkolunk!!!


@kisstibi
Hogy vagy? Igazából most várhatóan mikor kellene megjönnie? Tudom, kicsit most kusza lett emiatt a pecsételés miatt.


@janoagi
Le a kalappal a két szomorú élmény után! Én még csak az első babámra gyúrok, semmi okosat nem tudok mondani, csak annyit, hogy itt vagyunk, figyelünk, hallgatunk és drukkolunk érted! Köszi a tippet, van már egy jó alkalmazásom, amit nagyon szeretek használni, minden kutyafülét nyomon lehet rajta kísérni, bár én mostanában ultrahangos ciklusmonitorozáson vagyok, így abszolút képben vagyok mindig. 


@gabi41
Szia, neked is csak a legjobbakat kívánom!


Én közben bőszen menstruálok, ma volt a 3. napi vérvételem, bízom benne, hogy a prolaktinom lassacskán normális mederbe kerül. Június óta Mastodynon cseppet szedek rá, a mostani laboromtól függ, hogy kell e újra Bromocriptint szednem, vagy elég-e ez a gyógynövényes cucc. Plusz Inofolic, ugye, iszom bőszen... Szépen lassan fogyogatok, tartom a diétám, bár sportolni most nem tudok, mert a múlt héten volt egy kisebb kézsebészeti műtétem, így most átmenetileg "félkezű" vagyok, és amíg a seb tutira meg nem gyógyul, nem hősködöm. 


 


@bandibond:
Szia,köszönöm a bíztatást!Három hete volt laparoscopiaás műtétem endometriosis miatt,hétfőn megyek a szövettani eredményért Utánna hát hónap Zoladex depo injekciók újra,azután teljes gőzzel lombok!!!
 
 


@ipinterke: nem is értem, ekkora tahó orvosokat. Megértem, hogy ki van égve némelyik, de ez a viselkedés kritikán aluli....nem erre esküdtünk fel....remélem minden rendben lesz veled!

@gabi41: üdv! Kitartást és mielőbbi babásodást kívánok!

@bandibond: új hónap, új lehetőség! Jobbulást :)

@janoagi: most végre gép előtt vagyok -bár dolgozom közben :D Szóval a tippek: mindenképp hőgörbe vezetése, ovu teszt. Jónás naptárral is érdemes próbálkozni, nekem a 2. gyermekem Jónás napon fogant :) ami még nagyon jó, a Gynex cseppek. Nagyon jó tapasztalatok vannak vele, régen én is foglalkoztam vele, de ha rákeresel a google-ben sok infót megtudsz róla. Gyógynövényes kivonat, ha érdekel be tudom szerezni én is, egyik barátnőmnek Energy klubja van Pécelen.

Nekem fogalmam nincs mikor kellene megjönnie....gyógyszer mellett ugye tök szabályos ciklusaim voltak, augusztus 15-én volt megvonásos vérzés. Most a gyógyszert aug 31. óta nem szedem....és múlt héten szerdán-csütörtökön volt kis vérzés, meg most hétfőn is pár csepp....a hangulatom ingadozik, mellem már nem feszül annyira, hasam néha húz, de már nem olyan szúrkálósan, de két napja meg tök hányingerem van. Azt hittem, ha abbahagyom a gyógyszert, megjön azonnal...nem tudom mit gondoljak. Pár napja totál úgy éreztem, terhes vagyok, most meg inkább nem gondolom így...majd hét vége felé tesztelek, meglátjuk. Szerintem a hormonjaim állnak vissza és amit esetleg én beágyazódásnak éreztem, inkápp peteérés lehetett. A gyerekek után hyperérzékeny lettem a ciklusom változásaira, mindig megszenvedtem a peteérést. Na dolgozom közben, bár majd leesik ma a fejem, olyan nyomott, álmos vagyok.

Szép napot nektek!
 


Valoban ismét élet van a fórumon örülök neki
csajok. Megjöttem a nőgyógyászomtol.Szerencsére úgy tűnik tévedett az előző orvos a méhnyalkahartya már 15 mm, nagyobb a méhen is mint alapjáraton. Sárga test helyêt is látta. A babát konkrétan nem találta sehol.De azt mondta ez normális 2,5hetes magzatnal.Jovo héten kell mennem ujra,azt mondta addigra látni kéne valamit.
 


@ipinterke:
Szia, nagyon örülök,hogy így alakul! A tegnapi doki egy tapló volt!!
Jövőhéten biztos látni fogjátok a kis csodát! ;-) az én dokim is azt mondta,h az elmaradt után 2 hettel menjek,akkor fog látni valamit. Azt hiszem nem bírom ki péntekig,holnap reggel csinálok egy tesztet
:-D
@kisstibi: nagyon köszi a tippeket. Én sose hőmérőztem, hogy is mondjam...elég spontán és szétszórt vagyok, nem tudnám méregetni...tuti elfelejteném :-D
Van egy nagyon jó alkalmazás a telómon, az kiszámolja helyettem a peteérést (szerencsére ezzel és a mensimmel sose volt baj) és így mindig első hónapban összejött a bébi...pontosabban teherbeesnem sikerül,csak vmiért nem marad meg :cry:
Na de majd most! ;-)
 
 


Janoagi@

Én sem bírtam ki .meg lehet hogy kinevettek de nem sokkal előtte azt álmodtam hogy babát szültem .soha nem volt ilyen álmom és annyira megmaradt bennem hogy nem hagyott nyugodni a gyerek gondolata csinaltam egy tesztet a nem várt előtt 3nappal . és ta-daaam
 


@ipinterke
De jó hír!  Akkor még biztosan nagyon aprócska!  Na, de majd a következő vizsgálaton!!! 


@janoagi
Akkor reggel tesztelsz?? Izgi! Tényleg, ha szabad kérdezni, mit mondanak az orvosok, miért nem maradtak meg a terhességek? Van valami konkrét dolog, amivel segíteni tudnak ebben?


Biztosan butaságot fogok kérdezni, de milyen érzés pozitívat tesztelni, mit fut át az agyatokban, amikor ott a két csík? Én most ezt még nem nagyon tudom elképzelni. Olyan távolinak tűnik erre az esély. Mindig csak az van a fejemben, hogy legközelebb mikor megyek vérvételre, mennyi az ideális hormonszint, milyen vizsgálatok jönnek majd még... stb. De a + jel egy teszten... Valahogy nem is nagyon engedem meg magamnak azt sem, hogy erről a konkrét képről álmodozzak. Hogy ne csalódjak. Csak így megy, így tudok pozitív maradni. És közben igyekszem arra gondolni, hogy a diéta és a vitaminok meg gyógynövények megteszik a hatásukat, és hogy ez a jó út, és hajrá tovább. Mert ha belegondolok, milyen baromi kicsi az esély jelenleg, akkor elmegy a kedvem az egésztől. Ezért erre nem gondolok, csak az elért eredményekre koncentrálok! 

 


Hát sajna a ma reggeli negatív lett, de igaz,hogy csak holnap lenne a nem várt. Nekem ez a 28 napos ciklus teljesen kiszámítható mióta iszom az inofolicot, azelőtt 30-33 naposak voltak.

@bandibond nagyon jól teszed, kövesd amit a "Triumvirátusod" előír neked. ;-)
Nem fog szépen hangzani,de az én lábam a pozitív teszttől már nem úgy remeg,mint az elsőnél,most az a legfontosabb,hogy a 12. hétig eljussunk. De persze az elsőnél volt sírás rívás nevetés. Azt sosem felejti el az ember,mint amikor szerelmes az ember,pillangók repdesnek a pocakban :-)
Missed aboknál a szövettan semmit nem mutatott ki,egészségesek voltak. Akkor találtam a mostani dokimra,nőgyógyász endokrinológus,kiderült a pajzsmirigyalulműködés és az inzulinrezisztencia,amik okozhatnak terhesség elhalást. Kaptam gyógyszereket,járok kontrollra, fogynom sem ártana,de a vérképem már tökéletes.
Szombatig várok és csinálok még 1 tesztet. Az a baj a tüneteimmel,h lehet mensi is lesz még a dologból... nemtudom
 
 


Sziasztok! Nekem nem jött meg, de már nem feszül a mellem és a hasam sem szúr. Szerintem csak visszás a ciklusom és ovuláltam... ma csinaltam egy tesztet, negatív. Van még egy tesztem, vmikor ellövöm, de szerintem felesleges lesz.

Amikor a 3 gyermekemnél pozit teszteltem, nagyon fura volt. Hirtelen akartam is meg nem is. Dúltak bennem a hormonok. Egyszer örömömben sírtam, egyszer kétségbeesésemben.
 


*visszaáll
 


Sziasztok!

Hű, de sokan lettünk hirtelen, amíg eltűntem! :D Üdv, mindenkinek, jó hogy itt vagyok! :) Nagyjából végigolvastalak Titeket. Mindenkinél zajlik az élet és az izgulás... Remélem mindenkinél minél előbb összejön a baba :) Velem most nem tudom mi van :D A ciklus 12. napjától csinálom az ovu teszteket de mind negatív eddig. Mérem a hőmet, ma reggelre esett le a legjobban., de ma is nega. Ez a görbém: http://www.ciklus.hu/images/diagramok/4 ... 96800_.png Elvileg kedden lett volna de ez alapján nem volt... Már az is megfordult a fejemben, hogy nem is ovulálok....vagy csak a tesztek nem jók :( Nem tudom mit higyjek. Sokszor annyira abba akarom hagyni az egész hőmérőzés/ovu tesztes mizériát és csak az együttlétekre koncentrálni.
 


@janoagi
Akkor most már jó kezekben vagy és megfelelő gyógyszereket is kapsz, drukkolok, hogy gyorsan jöjjön a + teszt és lazán végigcsináld, nemhogy a 12. hétig, hanem végig! 

@kisstibi
Gondolom, nem fogod bánni, ha újra visszaáll a régi rend, és kiszámítható lesz a ciklusod. Hogy bírod ezt a strapát: pecsétet-nem pecsétel-fáj-nem fáj? A hangulatodra mennyire hat ki?

@saci0501
Legrosszabb esetben ez most egy mentes hónap... Bár, ki tudja, lehet, hogy minden kicsit lassabban történik, mint egyébként. Lehet, hogy csak egy hosszú hónap van kialakulóban és későbbre csúszik az ovulációd.


Én méregetek szorgosan, és most nagyon kusza grafikon van kialakulóban. A menzesz alatt sem esett vissza a hőm, sőt, majdnem olyan értékeket mérek, mint legutóbb az ovu után. Azt olvastam, hogy ilyen esetben esetleg maradt még progeszteron a szervezetemben az előző ciklusból és az okozza. Igazi cikk-csakk most.  Kíváncsi leszek, jövő héten megyek ultrahangra, alakul e esetleg tüsző. Az a biztos, amit ott látunk.
 


@saci0501 simán lehet később ovulacio. Amúgy mikor még nem volt gyerekem, nem éreztem soha. Most meg... a nyák is brutál, a hasam is úgy fáj, kb mint egy vakbelesnek, a libidom meg az egekben nekem 24-26 napos ciklusaim vannak és 9-11 nap között szokott lenni. De pl a második gyermekem egyértelműen Jónás napon fogant. Mensi napjára esett a Jónás és teherbe estem, UH is igazolta....

@bandibond ne is mondd... hangulatom ingadozik, ma pl tök semmilyen dolgokon kiborultam és sírtam. Most már azt várom, hogy megjöjjön végre. De múlt héten ugye beleéltem magam egy esetleges terhességbe. Most nem tudom mit gondoljak... hogy legyen, vagy ne legyen. Mert akkor rá kene feküdni a projektre. Most leszek decemberben 38, nem biztos hogy elölről kene kezdeni:( a nagyfiam 14, középső 10, a kicsi 7. Két munkahelyem van, rengeteget dolgozom... ráadásul nem egyszerű, mert a masodallasommal keresek többet és ott vállalkozó vagyok, Tgyas, meg GYED miatt nem mindegy. Bonyolult dolgok ezek. A ferjem is sokat nincs itthon, olyan munkája van, sokszor nehéz megoldani így is a gyerekeket. Mind3 iskolás, foglalkozni kell velük, de a karrierem nem adnaam fel, hogy csak főállású anya legyek. Így is nem olyan területen vagyok, amiben lehetnék, mert a család az első és kompromisszumokat kötöttem. De szívem melyen nagyon szeretnek meg egy babucit és időben lennék... talán. De ha belegondolok hogy 50 evesen kínlódni kell, hogy szülői ertekezletekre járjak.... most is utalok egyszerre háromra menni

Képzeljétek, ma mennem kellett tüdőszűrőre, mikor már megyek a géphez, kérdezi az asszisztens, hogy terhesség? Hű hirtelen lefagytam! Mondom elvileg nem vagyok....de muszáj volt megcsináltatnom, mert lejárt az alkalmasságim...
 


Bocs a hibákért, de telefonon ennyire vagyok képes szép estet mindenkinek, örülök, hogy olvashatlak benneteket.
 


És amit nem mondtam, olyan munkaköröm van, hogy kb azonnal táppénzre kene mennem, mert nagyon magas a kockázat fertőzésekre. És akkor nem mindegy, hogy az ember mennyi táppénzt kap....

Most is fajdogal a mellem. Kiakaszt ez az egész, nem is alszom rendesen, 4 óta ébren vagyok, holott ma nem kell sietni reggel. Az igaz 8-ra megyek ma is dolgozni, de az , hogy a gyereket nem kell kelteni, suliba vinni, az plusz másfél óra szabadidő most épp azt számolgatom, hogy teszteljek, vagy ne teszteljek.
 


Én teszteléspárti vagyok. Lehet ismételni, amíg meg nem jön.
 


Sziasztok! Mi újság veletek?

@bandibond végül teszteltem, teljesen negatív volt. Úgyhogy többet nem fogok, max ha nem jön meg jövő hét végéig. Mennem kell laborba a héten alkalmssági miatt, most azon gondolkodom lehet érdemes lenne hcg-t is nézni.
 


@kisstibi:


Szerintem érdemes kérni! Semmiből nem tart és legalább lesz érdemi infód! Viszont ha esetleg mégsem baba van a dologban, akkor jól felborult minden nálad. Kíváncsi leszek a végkifejletre!!! 

Nálam semmi érdekes, egyelőre. Csütörtökön megyek a szokásos vizsgálatra, ahol majd az UH-on érő tüszőt szeretnék látni.  Ennyi a tervem erre a hétre. 
 


Akkor kívánom a legjobbakat csütörtökre Sokat agyalok ám, hogy beszéljem rá a férjem a babára mert ha becsúszik, akkor örülne és akarná. De tervezni már nagyon nem. Én olyan szívesen ellennék itthon egy kicsit... Igazából soha nem tudtam önfeledten babázni, mindig tanultam mellettük.

Legszívesebben hormonokat is nézetnék, csak azt nem tudok kérni háziorvosi beutalón. :(
 


@kisstibi:


Biztos vagy benne, hogy teljesen elzárkózna egy tervezett baba elől? Mert korban azért nem sok az a 38, ma már nem az. Persze, értem, hogy már egészen máshol tart az életetek, és talán mást álmodott meg 10-15 évvel későbbre, nem egy poronty ügyes-bajos dolgait. Milyen más élet lehet a tiéd az enyémhez képest.. Én 35, lassan 36 vagyok és még csak az elsőre gyúrunk. Valahogy így alakult, nem volt így időzítve. Annyi minden adódott az évek során, ami más irányba terelt bennünket, most jutottunk el idáig. A vágy az lenne, hogy két gyermekünk legyen. A férjem már régesrég nyitott lett volna a babavállalásra, én nagyon racionálisan álltam hozzá, és folyton a majdani nehézségeket mérlegeltem, sokáig hárítottam. De hiszem, hogy most van itt az ideje, hogy én most tartok itt, ennek -nálam- így kellett lennie. Jobb lett volna fiatalabb testtel belevágni, de mentálisan pedig kellett nekem az elmúlt pár év még. Úgyhogy én bőszen szülőire fogok járni 50 évesen...   Vannak most körülöttem többen, akik nálam 1-2 évvel idősebben vállalták az első babát (nem szándékosan, csak viszonylag későn ismerték meg a párjukat), aztán még egy kistesót is, és jól helytállnak, fiitek, bírják a strapát. Rájuk gondolok: ha nekik sikerült, nekem is fog! 


 


@bandibond: teljesen megértelek. Ma már nem "divat" fiatalon szülni. Én anno egyetemre jártam, mikor 23 évesen terhes lettem. Belementem egy hipp-hopp házasságba, a sulit levelezőn befejeztem. Aztán szépen elváltam. Majd ismét házasság (ez már tervezetten, 27 évesen, gyerek, de ugyanúgy tanultam mellette....) Aztán két gyerek mellett ismét egyetem, harmadik diploma, de azt csak nappalin lehetett. Hat év helyett 8 lett a harmadik egyetem vége, mert a harmadik gyereket közben vállaltuk, így le kellett passzíválnom. És most dolgozom rendesen végre. Anyagi csőd volt idáig, mert egy fizetésből éltünk, végre most kezdünk élni, jut nyaralásra is. A gyermekvállalás csodálatos dolog, de áldozatokkal jár. Ha arra vártam volna, mikor lesz meg mindenem, kb én is most tervezhetném az elsőt. Igazából így is felnőnek és szeretem, mikor a tesómnak nézik őket :D mindegyiknek megvan a hátránya, előnye. Talán fiatalabban az ember jobban fel tud rá pörögni, a kamasz nagyfiam néha elviselhetetlen, anyámnak pl nincs meg már az idegrendszere hozzá. Ilyenkor gondolok bele abba, hogy lehet nekem sem lenne, 50 évesen már felnőtt gyerekeim lesznek. Szeretném megérni, hogy unokáim lesznek, így van rá még esély. De idősebben mindenki sokkal megfontoltabb, anyagilag is rendezettebb...nehéz dió, én megértem mindkét oldalt. Nekem így alakult. Meg az is tök más, hogy szülni egy negyediket 38 évesen, vagy az elsőt tervezni. Ha nem lenne gyerekem, tuti szülnék akár 45 évesen is :D Férjemet rá tudnám valahogy beszélni, mert imádja a gyerekeket, csak néha nagyon leterhelt a munkája miatt. Meg tudod sokszor ő volt velük, míg én tanultam, vizsgázram..vágta a centit, mire munkába álltam.
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron