Új privát üzeneted érkezett!

@szmeszter:
Kedves szmeszter!
Köszönöm! Ez elég részletes volt,de nagyon pontos! Igy már tudok mindent! :-) Mindenkinek mielöbbi babásodást!
 


Sziasztok!Szeretnék csatlakozni hozzátok.Szegedre járunk,Németh Gábor az orvosom.Most kezdjük a Clomidot szedni párommal,neki is szedni kell,mert lassúak a spermái.Minden ifó érdekel ami segíti a babásodást.Szép napot mindenkinek.
 
 


@gabi41:
Kedves Gabi!
Örülök,h Te is itt vagy. Nekünk a következö honapban lesz,erröl már lecsuztunk. Inkább Te mesélj,mikor mész Uh-ra? Te elölrébb vagy ;-)
 

 
 

 


Sziasztok!

2017 eleje óta próbálkozunk, akkor még "nem tudatosan". Idén kezdtem figyelni az ovulációt, vitaminokat szedtem, teákat próbálgattam. Nyár elején mentem vissza a dokimhoz, eltelt egy év, kezdjünk bele valami komolyabb vizsgálódásba. Nálam mindent rendben talált. Sajnos a páromnak elkeserítő lett a sperma eredménye. 4% mozgó, 7% normál szerkezetű. térfogatra és "darabszámra" is kevés.
Szerintetek ezzel van esély inszeminációra? Jövőhéten megyek vissza a nőgyógyászhoz, de tűkön ülök mit fog mondani :(
 
 


@csilla0124:
Szia,mi még nagyon az elején vagyunk.Ma van öt hete hogy laparom volt,hasnyálmirigy és bélösszenövések+ ciszta miatt.Sajnos a jobb oldali petefészek csonkítani kellett.A lényeg,túl vagyok rajta!!!Páromnak egészségesek,viszont lassúak a spermái.A dokumentumok most azt javasolta kezdjünk bele a következő ciklus után három havi Clomidot kúrába,és ha ez sem sikerű lehet akkor inszem.Okt 17.-re van időpontok konzultációra a Káli intézetbe,mert sajnos engem szórít az idő,és egy év a várólista.41 éves vagyok,22éve házas és még mindig nincs baba.
 
 


@gabi41:
Szia Gabi! Lapa mütétem nekem is volt junius elején bal oldali petefészek ciszta,endimetriozis. Szerencsére máshol nem volt semmi.Majd 3 honap Visanne utokezelés,és most jöhetne a szabad probálkozás,de már a 3 honap alatz elkezdett visszafejlödni a ciszta csak a gyogyszer gondolom leállitta,mert eltünt a szedésének a végére. Igy inszemináciot javasolt,amikir megjön,szolnom kell neki,csakökérdés,mikor jön meg. Szerencsére férjemnél minden rendben,van és én még csaj 31 éves,2 éve próbálkozunk. Szurkolok nektek nagyon!
 


@csilla0124:
Kösz a biztatást!Nálam lesz hamarosan HSG vizsgálat,ugyanis a doki laparnál nem csinálta meg.Meg össze kell hangolni az itthoni eggyüttléteket párommal,mert ő nemzetközi kamionsofőr.Nem könnyű ez így!
 
 


@gabi41:
Ohh,nem csinálta meg laparnál? Basszus :-( Nekem ott mindent megcsináltak! Na ugy aztán tényleg elég nehéz lesz! Erre lenne jó az inszemináció! De úgyis alakul szépen :-)
 


@csilla0124:
Szeged legjobb orvosaként emlegetik a dokumentumok,de néha már kételkedem benne . Délelőtt voltam nála és közölte velem van méhszájsebem ,de ne aggódj mert P2 a citológiám.Így nagyon nehéz nem kattogni.
 
 


@gabi41:
Biztos,hogy jó doki,bízz benne,bár ezt tudom,könnyű mondani. Egy-két orvost kivégeztem már :-(
 


@csilla0124:
Köszi a bíztatást!Kicsit letört a bili füle a doki miatt,pedig a múlt héten nyolcvan ezret hagytam nála.Még az a szerencsém ,hogy párom mindenben maximálisan támogat.Próbálok pozitívan gondolkodni,de az ilyenek mint a mai történtek,kibillent ének.Visdzatérve a dokira, véletlenszerűen kerűltem hozzá.Megcsavarodott a cisztám,persze én ezt nem tudtam "csak"éreztem a fájdalmat. Következő hétre lett volna időpontok hozzá,mert az előző doki csak hitegetett.Ezért nem lett laparnál HSG,mert nem tudhatta hogy babát szeretnék.
 
 


@szmeszter Szia! Megkérdezhetem Szegeden melyik dokihoz jársz?Köszi!
 
 


Közben azért ijesztgetnek azzal,hogy visszajöhet a ciszta. Ha viszajön időközben,akkor is megcsinálják az inszeminációt?
 


@csilla0124:
Jó reggelt!Nyugi,nem lesz újabb cisztád,ha megpróbáljuk nyugodt maradni.Tudom,könnyű mondani,hiszen nekem is mindenki ezzel jön.Nekem az orvos ajánlotta az Arwen tornát,és csinálom is minden reggel.Segített a torna hogy laparom után legyen mensim.Te hova jársz orvoshoz?
 
 


@gabi41:
Köszi a bíztatást. Igen,engem is mindenki ez
 


@csilla0124:
Véletlen küldtem el.szoval engem is mindenki ezzel biztat. Én Vincz
 


@gabi41:
Vincze Emöke. Bocsi,csak bénázott a netem. Én nagyon meg vagyok vele elégedve.
 


@csilla0124:
Sok jót hallottam róla,nekem Németh Gábor a dokumentumok,lapát óta ő lett a választottam.Annyi csak vele a problémám,hogy sokmindent fogóval kell kiszedni belőle,hogy mi miért történik.
 
 


@titikee: Szia!Remélem sikerűlt megnyugodni de egy kicsit!Írj,ha van valami fejlemény!
 
 


@gabi41:
Szia. Fekete Zoltán a dokim, nagyon szeretem, lelkiismeretes és kedves, bármit kérdezhetek tőle, akár üzenetben is, és nem kér pénzt minden apró vizsgálatnál. Mondjuk szerencsére az andrológus hölgy is barátunk, tőle is gyakran kérdezek és kapok jó tanácsokat. Nekem sajna ma megjött, így 2 hét múlva jön a 3. kör, de nem vagyok elkenődve.
 


@szmeszter:
De sajnálom! De nem szabad feladni! ;-)
 


@szmeszter:
Szia.Mi most még spontán próbálkozunk Clomidot,még három hónapig.Sikerűlt,összehozni,hogy párom itthon volt termékeny napjain.Dokim nézte volt szép tüszőm,meg is repedt.Kettő hét múlva kiderül sikerűlt vagy sem.Februárban kezdhetném az inszemet,ha addig nincs pozitív eredmény.Most felírt a Clomidot mellé Mastodyon cseppet,még összeállított egy diétás étrendet,pedig 156cm és 52kg vagyok.Bízom a domináns,de néha akkor mond dolgokat,ha konkrétan rá kérdezek.Most,hogy a ciszta miatt kivették a petefészek,lelkiekben nagyon megviselt,de elmagyarázta nincs okom emiatt aggódni,mert a másik átveszi a szerepet.Nehéz időszak,viszont próbálom pozitív irányba terelni a gondolataim.
 
 


@gabi41:

Köszi! Ma megyünk orvoshoz, megtudjuk a továbbiakat.
Egy kérdés, tudtok valamilyen vitamint ajánlani? Eddig folsavat szedtem csak két naponta.

Hallottam E vitamin is szükséges. A 21. napi progeszteronom 30nmol/l lett. Szerintetek ez kevés?

 
 


Szia,nekem az orvos femibion babatervezésre való terhes vitamint ajánlott.Ma voltunk párommal urológusnál,és ultrahangon kiderűlt van a bal veséjén 3,5cm-es cysta.Valószínű ez miatt lassúak a katonái Délután megyünk az én dokimhoz ezzel kapcsolatban.Nállatok valami új fejlemény?
 
 


@gabi41:


Köszi! Megkérdem ma miylen vitamint javasol. Párod szedett valamit?
 
 


@titikee:
Párom ugyanúgy fogja szedni a Clomidot mint én.Következő ciklus állás kezdjük.Ő azért kapja,mert lassúak a katonái.Neked mit mondott ma az orvos?
 
 


@gabi41:


Szia!
páromnak írt fel egy gyógyszert 2hónapig, de igazából lombikra küldött :(
 
 


@titikee:
Szia,nem szabad elkeseredned.Párod hogy viseli?Milyen gyógyszert kapott?
 
 


Sziasztok.
Kivel mi újság? Hogy haladtok?
Nekem holnap lesz és szombaton újra inszem, mostani ciklusban csak annyit változtattunk, hogy nem 2 naponta, hanem egymás utáni napokon kellett beadnom a szurikat plusz felírt napi 3 szem 1000ne D vitamint. Mondjuk mellette még magamtól szedem a Trimeszter vitamint, abban vannak folsavak.
Szóval holnap jön a 3. forduló...
szép napot!
 


@szmeszter:
Szia,nálunk sajnos gondok adódtak.Páromnak a vese ciszta miatt rengeteget romlott a spermája,így lombikra (ICSI) lettünk irányítva.Okt.18.-n megyünk konzultációra a Káli intézetbe.Neked jó egészséget,és mihamarabbi babásodást kívánok!
 
 


@gabi41:



szia! folandrolt iszik, 2 hónapig kell neki, de igazából lombikra irányítottak minket. A héten megyek átjárhatósági vizsgálatra.

Melyik Kaáli intézetbe mentek? Várólista van?
 
 


@titikee:
Szia?Szeged Káli-ba megyünk.Oktober 18.-után derűl ki mikor kezdjük.Telefonon azt mondták egy év a várólista.Felíratkozom tb-re is,de bevállalunk egy fizetőst még az év elején.Addig megcsináltatok egy csómó vizsgálatot.
 
 


@gabi41:


Szia!

Köszi az infókat!

Szeged nekünk messze van, mi dunántúliak vagyunk, de köszönöm az infókat. Mi is úgy gondoljuk, hogy bevállalunk 1 magánt, és közben feliratkozunk a várólistára. Nekem már csak az STD hiányzik a honlapon felsorolt vizsgálatokból, most megyek majd átjárhatósáigra.

Év elején akartok kezdeni? Hallottam olyasmit, hogy télen nagyobb az esélye a sikertelenségnek, mert könnyebben meglehet fázni,v agy bármi bacit összeszedni. Te hallottál erről?
 
 


@titikee:
Márciusban kezdenénk a fizetőst! Állítólag Kaposváron nincs várólista tb-s lombikra,de az nekünk nagyon messzire van.
 
 


@gabi41:


Próbáltam Tapolcát hívni pénteken, szombaton, de nem vették fel. Hátha majd ma :)
Köszia a Kaposvár infót, de az nekünk is elég messze van. Igzából Győr jöhetne még szóva, de ott azt olvastam a fizetősre is várólista van. Vagy még Budapest.
 
 


@titikee:
Mi szerdán megyünk konzultációra,akkor okosabbak leszünk.Már nagyon várom.Megírom majd neked ,mikorra kapunk időpontot.
 
 


Sziasztok, új vagyok még itt, de örülök, H rátaláltam erre a topicra! Szegedi vagyok és dr Vince Emőkéhez járok én is. Október 10-én volt az első inszemem, és most tűkön ülök. Nekem 2 tüszőm is megérett a nagy napra, remélem ikrek lesznek :D
 


@babszi24:
Szia! Én is szegedi vagyok,szintén Vincte Emöke :-) Én most kezdtem a Clostybegitet,majd jövö héten uh,és kiderül,melyik nap az inszem. Neked csak egy nap volt,vagy 2 nap? Jujjj,szurkolok nagyon!!! Mesélj kicsit,mi h zajlott,minden nagyon érdekel! Mikorra nem várod?
 


Szorítok, hogy minden jól sikerüljön!! Nálam úgy volt, hogy a 14. napi UH-ra egy 20 és 24mm-es tüszőm volt. Másnap tüszőrepesztő szuri(OVITRELLE), amitől kicsit görcsölgetett a hasam. Ezen a napon kellett intézni a beteg felvételt a beavatkozáshoz, és lejelentkezni az andrológián, hogy másnap megyünk, itt felírták az adatokat és vinni kellett másnap 8-ra a kis tégejkét a házassági/élettársi viszonyt igazoló papírral. A 16. napon volt az inszem. Reggel 8-ra mentünk, én lejelentkeztem az ablaknál, ahonnan már irányítottak, ahogy elkészültek a papírok, már mehettem is a nőosztályra, egyből kaptam ágyat, (kanalat vinni kell, meg persze mindent, amire szükséged lesz). A szobatársam arról számolt be, hogy csak egy csípést érzett szinte.
 


Én jobban megszenvedtem! Zárva volt a méhszáj és az elég fájdalmas volt, be is vérzett, be is sokkoltam tőle. 12:10-kor volt a fecskendő szex, 12:30 körül már éreztem, hogy nagy munka folyik bent. Még este is feszült minden felé. 2 óra az előírt fekvés a beavatkozás után, utána ebéd, kértem, és saját felelősségére távozhattam. 17. nap 11-re kellett visszamenni és megismételték az eljárást. Azóta DUPHASTON-t szedek. Progeszeront, ami elvileg csökkenti a vetélés kockázatát. 24-én kell tesztelnem, és jelentkezni a továbbiakkal kapcsolatban. Remélem sok kérdésedre kaptál választ! Én tűkön ülve reménykedem Ha aClostynál tartasz, akkor megfelelő mennyiségű, minőségű tüszőérést kívánok!
 


@babszi24:
Nagyon köszönöm a kimerítő választ. Mindent köszönök! És nagy drukk!még egy kérdés: összességében meg voltál elégedve Emőkével? Köszi mindent,24-ére hatalmas szurkolás!
 


@csilla0124

Nagyon szívesen :-) és köszi, hogy drukkolsz! És igen, meg vagyok elégedve Emőkével. Közvetlen, barátságos, én úgy érzem biztos kezekben vagyok. Jó, és lelkiismeretes szakembernek tartom.

Ti mióta próbálkoztok? Vagy voltál más dokinál is ez ügyben? Én ahogy hallgatom a sztorikat van egy-két történet, ami elborzaszt. Pl felírják a Clostyt 3 hónapra és nem is nézi UH-on, hogy hogy alakul, hááát nem tom!! De ennyire nem érdekli a dokit, hogy reagál a csajszi a dózisra? Van aki sehogy, van aki még becisztásodik. Ki érti ezt?
 


@babszi24:
Mi 2 éve próbálkozunk,ő a 3.doki,kb.délöéve vagyok nála,egy mütéten tul vagyok,ciszta miatt. Maximálisan meg vagyok vele elégedve,a többi doki nem csinált semmit,csak vártunk,meg néztek egy hormonsort
 


@babszi24:
Véletlen küldtem el. Emöke az első,aki konkrétan nekikezd a dolgoknak,kedves,segítőkész,bármit kérdezek,válaszol. Na,ezeken én is nagyon meglepődök,h.semmi Uh kontroll.
Ti mióta próbálkoztok? Érzel valamit? Bár ez mégölehet korai kérdés. Ez volt az első inszemed?
 


@csilla0124:
Igen, első inszem. Én úgy érzem megvannak még :roll: , de csak remélni merem.(valahol a gyártósori fázisban így utólag magamat figyelve a beágyazódással lehetnek problémáim.) Majd megkérdezem Emőkét mit gondol erről. Mi is 1,5-2 éve kb próbálkozunk. Többször éreztem már úgy terhes vagyok, de aztán mindig megjött a nem várt. :( Lehet ez a progeszteron pótlás segít. Reméljük a legjobbakat!!

Jól sikerült a műtét? Bár gondolom, hogy igen, mert elkeztétek a babyprojektet. Hormonálisan minden stimm
 


Hormonálisan minden rendben volt? Akart lenni csak elküldődött :o
 


Igen. A prolaktinom volt kicsit magas,arra szedem a Bromo-t. Csak felet,és ez így teljesen be is állt. A többi összes hormonom rendben! Igen,a mütét rendben volt,bár nagyin féltem töle. De sokszor éreztem már én is,h na ez a honap sikeres volt,majd jött a nem várt... Neked? Hormonok? Emökéhez mentél először? Szombaton csináltak neked inszemet? Csak egy plusz kérdés :-)
 


@csilla0124:
Nekem is a prolaktin volt magas 624 ,de nem kaptam rá semmit. Még az előző dokinál mérték, azt mondták nem vészes..., de a neten azt írták a barát cserje jó rá, így azt szedtem.Amikor Emőkéhez kerültem Hsg és múlt szerdán inszem
 


@babszi24:
Nekem is 620 körül volt,és nekem is azt mondták,h.hazáreset,de szedjek inkább,aztán szépen lement,azota szedem és beállt gyönyörű szabályos 28 naposra a ciklusom. De a barátcserje tényleg nagyon jó rá! Igen,nekem a mütét alatt csinálta meg az átjárhatóságit,meg a méhtükrözést is,igy semmit nem éreztem. Hány éves vagy,ha megkérdezhetem? Nyugi,minden szuper lesz! :-)
 


@csilla0124:
Mázlista vagy! Nekem a Hsg is fájt :shock: pedig nem volt elzáródva egyik sem, csak azt mondta Emőke, hogy csavaros. Háááát az életkorra csak annyit tudok mondani, hogy nem vagyok mai csirke :oops: ,de azt szoktam mondani 28 múltam nem rég :lol: ami erős szépítés... sajna :-D Te?
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron