Új privát üzeneted érkezett!

@zsuzsu84:
Nekem majd pènteken kellene... Nem bírtam magammal, teszteltem de mèg negatív. :( Nem kellett volna tudom. De annyira bízom mèg mindig! Ma nagyon rosszul voltam, nem bírtam enni, ez nem tudom jó e vagy tünet e vagy csak a testem szivat már megint :lol:
 


Kipróbálok majd másik fajtát is, reménykedek hogy nincs baj! Nekem majd csak szept 17én kéne megjönnie úgyhogy odébb vagyok még :) remélem mindenki jó hírrel jön vissza! :)
 
 


Sziasztok,nekem leesett a hőm,ami nem szokott jóra vezetni.Ha nem jön meg addig pénteken tesztelek.
Babasokkal mi újság?

 
 

Sajnos nekem ma reggel megjött :( úgy hogy ez a hónap
Is elúszott. Nem baj, legalább a jövő heti csapatépítőn nyugodtan piálhatok :D
Az app szerint 2 nap késés, szerintem 3. Lehet, csak a pajzsmirigy gyógyszer okozta.


@chilipepper:
Igy is kell, fol a fejjel! Es ilyen alkalmakat kihasznalni

Egy het csuszas is lehet stressz meg barakarmi miatt nekem is csuszkalt, volt, hogy tobb hetet is a vegen, pont,mikor mar nagyon izgultam a siker miatt.
 


@saci0501:
Tünetnek hangzik! ;-) Már csak pár nap! Ott lesz a baba!
 


@szanimanika:
Nekem is leesett akkor a hőm nem jelentett semmit! Pozim lett! Nagyon szorítok!!! Csak pozitívan! ;-)
Mi lassan a 12.hétbe gyalogolunk! Kedden genetika! Félek kicsit. De túl kell lenni rajta! :-)
 


@chilipepper:
Ooo neee, sajnálom Következő akkor a tiéd lesz! :-D ;-) Mindenkinek össze kell mostmár jönnie! Jó caapatépítőt, igyál a kismamik helyett is egyet! :-D Utána pedig újult erővel mindent bele! ;-)
 


@zsuzsu84:
Nem ott semmi hiba
 


@chilipepper:
Ahhh sajnálom!!!
De akkor legalább bulizd ki magad jövő héten :lol: aztán utána újra lehet próbálkozni :-)
@zsuzsu84:
Nagyon remélem ma is egész nap èmelygek, remènykedem hogy mèg lehet pozi. Tuti minden rendben lesz a genetikain. :-)
 


@chilipepper:
Ohh sajnálom! De kövi hónapba bàrmi meglehet :)
Amúgy sokan írjátok a hőt.. az mit jelent vagy mit csináltok, mit néztek azzal? Lehet hülye kérdés...
 
 


Sziasztok,sajnos nekem is megjött.


@anna08:
Szia Anna, szerintem a következő linken található anyag mindent elmagyaráz részletesen:http://www.pocaklako.hu/ha-nem-jon-a-baba/hogorbe/


@szanimanika:
Sajnalom!! :( De majd legközelebb tuti!!!
Èn sajnos nem bírtam magammal, teszteltem este de negatív. :( holnap van a 14. nap,megjönni nem fog, mert progeszteront szedek. Azt nem tudom, hogy ha negatív lesz pénteken is ès abbahagyom a progit, de nem jön meg mert mèg is baba van csak mèg nem mutatta ki a teszt, akkor nem lehet baj ha nem szedtem tovább?
 


Ebből még bármi lehet,megy a drukk! Én azt javaslom kérdezz rá a dokidnál az a biztos.


@saci0501:
Kicsit elkenődtem most.A legrosszabb ez a lelki hullámvasút az igen?-nem-talán-várakozás-várakozás, ezek a körök hónapról-hónapra. Már nem bízom abban,hogy magától menni fog,de még nem találtam meg azt a dokit akiben látnám a reményt arra,hogy segít vagy egyáltalán szán rám egy fél órát, hogy rendesen átnézze az anyagom.En fizetnék érte/fizetek is/ de így se érzem a törődést.Nah Mind1 tudom fő a pozitív hozzáállás és ígérem holnaptól át kapcsolok arra.


@szanimanika:
Köszönöm! Sajnálom, hogy neked nem lett ez a hónap sikeres, igen lelkileg nagyon megterhelő szeringem is ez az időszak amit egy hónapban bejárunk :( de megy a drukk hogy a kövi hónap a tietek legyen! :]
 
 


Sziasztok!
@szanimanika, mindenkèpp fontos hogy olyan orvost találj akiben megbízol ès segíteni tud. Hidd el, teljesen megèrtelek ès átèrzem, mi másfèl ève csináljuk ezt. Mèg minden vizsgálat nem volt meg, de azt hiszem nem úszom meg. Fel a fejjel, menj elèbe a dolgoknak!!!
Hát sajnos úgy nèz ki nekem se sikerült megint :( ma mèg beveszem a progit, reggel tesztelek egyet de kètlem hogy ebből mèg lehetne bármi. Szeptember 24-èn megyek vissza a dokimhoz, úgy nèz ki nem úszom meg az átjárhatóságit pedig azt nagyon nem akartam :( kicsit most èn is feladtam. Úgy érzem besokalltam, hogy minden ekörül forog, nem keresek új munkahelyet mert mi van ha közben jön a baba, de közbe meg azt érzem hogyha itt maradok ahol vagyok ( nagyon stresszes és utálom) akkor nem is fog jönni. :(
Nem igazán tudom mit kéne tennem.
 


@saci0501:


Sajnálom, hogy így el vagy keseredve. Azért megy a drukk remélem lesz az még két csík is.
Ha elfogadsz egy tanácsot sztem éljétek az életeteket. Ha mindent úgy csinálsz hogy mi vn ha attól egy idő után be lehet golyózni. Sztem nyugodtan keress másik munkát, kezdj bele valami újba, foglald le magad. Tudom tudom ezt nagyon nehéz kivitelezni. Nekünk is nehezen jött össze. Másfél év volt. Mikor terveztük akkor váltottam munkahelyet. Áprilisban vettünk egy lakást, berendeztük, beköltöztünk. Megváltozott a környezetünk az életünk. Nem nagyon jutott eszembe a baba mikor épp ezer dolgom volt a lakással kapcsolatban. Így jött össze a baba. Július végén teszteltem pozitívat.
 
 


Jó reggelt!


@chilipepper:


Sajnálom :( De igaza van abban a lányoknak, hogy ez a jó hozzáállás, pozitívan szabad csak! Érezd jól magad a csapatépítőn. Elvonja a figyelmedet, feltölt energiával (főleg, ha egyébként jó a csapat  ) és utána újult erővel tudsz belevágni a baba projectbe! 


@szanimanika:


Megértem, hogy elkenődtél, nagyon rossz lehet ez :( De ez a csoport azért van, hogy erőt meríthessél belőle. Ha úgy érzed, hogy túl sok volt ez neked, akkor távolodj el egy kicsit (na ne a csoporttól, hanem a babás témától), próbálj meg te is lazítani és elterelni a figyelmedet valami mással. Sokaknak pont ez hozta meg a sikert, hogy nem koncentráltak görcsösen rá a babára (lásd ewuss28 példáját!) Szurkolok neked!


@saci0501:


Te se keseredj el, amíg nem jön a nemvárt, addig ebből még bármi lehet, ahogy a lányok is írták. Az átjárhatóságit én megkérdeztem anyumtól, mert neki volt ilyenje, amikor nem jöttem össze sehogysem, és azt mondta, hogy egyáltalán nem annyira fájdalmas és félelmetes, túl lehet lenni rajta (és ez a '70-es évek végén volt, azóta már nagyon sokat fejlődött az orvostudomány!). Anyuék egyébként négy évet vártak rám, inszemináción vagy tucatszor voltak (akkor még ingyen lehetett menni akárhányszor), mégis spontán sikerült nekik. Nekem mindig ez a példa lebeg a szemem előtt! Egyszóval, ne csüggedj :)





Én ma megyek a nőgyógyászhoz a konzultációra és remélhetőleg el tudjuk majd kezdeni az első vizsgálatokat. A hormonvizsgálatokból ugyan épp kicsúsztunk, de majd a következő ciklusban :) Addig meg remélem, hogy például az átjárhatóságit meg fogjuk tudni csinálni (nekem az mindenképpen kötelező lesz az inszem miatt). Majd írok este, hogy mi volt, merre tudtunk elindulni :)

 


Sziasztok!

Túl vagyok a nőgyógyászati vizsgálaton. Azt mondta a doki (aki egyébként nagyon aranyos és nagyon profi volt), hogy a Kaáli Intézet szereti maga végigcsinálni a vizsgálatokat, például a hormonvizsgálatot, így nem javasolja, hogy ezekbe belekezdjek. Egy hónap most már elrepül.
Viszont, vett mintát Chlamydia- és méhnyakrákszűréshez, ezeknek három hét múlva lesz meg az eredménye. Ezenkívül megnézte a méhemet és a petefészkeimet, azt mondta, hogy ezekkel minden rendben van és idézem: "az asszisztált reprodukciós kezelés megkezdésének nőgyógyászati ellenjavallata nincs". Ennek most annyira megörültem, mintha legalábbis már a célegyenesben lennék. Egy nagy lépést mindenképpen tettem felé 
 


Nilnarin

Köszi a támogatást!:) megy a drukk ezerrel


@saci0501:
Fel a fejjel,hasonló cipőben járok mint te.Én sem abban a nunkakörben dolgozom ami megfelelne a személyiségeknek és én sem nézelődők “mivan ha.. + stressz a váltás “ alapon. Párom azt tanácsolta, vagy váltsák vagy engedjem el a benti dolgokat és szerintem igaza van.Most munkán kívüli tevékenységekben próbálom kiélni magam. Nyelvtanulás,tanfolyam...és vissza akarok térni a normális edzestervemhez. Úgy érzem ha nem valtoztatok ezek alapján be fogok csavarodni.


Sziasztok!
Én ugyan eltűntem, mert elégge el voltam keseredve, hogy megint nem sikerült.Ennek ellenére nem jött meg a havi vérzésem, viszont nagyon fájt a hasam alja és a derekam, ezért elmentem orvoshoz.Úgy néz ki, hogy a cisztám ami 2x2 méretű volt májusban, most megnőtt 4x3ra kb és ez okozza a fájdalmat. Ami probléma, hogy vastag falú mostmar, ezért ki kell műteni laporoszkopiaval :( ugyanis ha elpukkan és eret talál bevérezhetek..
Úgyhogy még a hónapban műtenek. Eléggé félek, de mivel nagyon szeretnénk már babát, nincs más hátra mint a műtét. Ja és azt ki is hagytam, hogy megcsinálja közbe a méhtükrözést és a petevezeték átjárhatósagit.
Szóval fel a fejjel mindenkinek!
És kívánok mindenkinek mielőbb pozi tesztet :)
 
 


@ero91:
Jujj szegénykém! Sok erőt a műtéthez! Nem lesz semmi baj! Viszont emellett az mindenképp jó hír, hogy további vizsgálatokon is túlleszel! ;-) Moelőbbi jobbulást és nagyon gyors pozi tesztet! ;-)
 


Csajok, nagyon sajnálom :-( Köveztkező hónapban pozi teszteket! Mindig mondtuk a csopiban hogy nem szabad ennyire odafigyelni és görcsölni rá! Nilnarinnak igaza van! Ewussnak, Vivinek, nekem ia így jött össze! Szerintem ez a titka és persze havi után a megfelelő mennyiségű együttlét! Fel a fejjel csajok! ;-)
 


@zsuzsu84:
Köszönöm szépen! Igen így a műtét után elvileg semmi nem áll majd az utunkban egy babához :) Bár azért eléggé félek, de túl kell esni rajta. :)
 
 


@ero91:
Jobbulást és minél előbbi gyermekaldást kivánok!!
 
 


Csajok! Ahogy tanácsoltátokkipróbáltam egy másik fajta lh-tesztet kedd óta használom, teljes pozitívat nem mutat hanem naprol napra erosebb, de már elviekben túl kéne lennem szerda óta az ovuláción, de pozi teszt nem volt még..Szerintetek ez rosszat jelent? Tudom próbaltam elengedni de egyre inkább túlparázom ezt szerintem..https://i.imgur.com/nY7ER8b.png
 
 


Ja és ez a kép ma készült a ciklusom 21 napján..
 
 


@anna08: nem jelent rosszat, van akinek később és van akinek előbb van, mint a tankönyvi 14 nap. Hány naposak a ciklusaid?


@bazsalikom88:
23-30 naposak :/
 
 


Lehet egyik hónapban így másik hónapban kevesebb a ciklus ideje, sok nőnek így van. Én azt tudom javasolni, hogy legyetek 2-3 naponta együtt.
Nálunk egyébként akkor jött össze, amikor felidoig nem tudtunk együtt lenni, majd utána igen.


Bocsi most nezem elirtam 28-30 naposak :) igen , hát kivancsi leszek :)
 
 


@anna08:
Megy a drukk :)


@bazsalikom88:
Kösziii :)
 
 


Kukucs Csajok!


Bocsi, mostanság ritkán ülök a gép elő, telefonról meg utálok gépelni...  ezért tűnten itt el egy picit, ilyenkor könnyebb a csopiban írkálni, ne haragudjatok. 

Látom, hogy nem aratott osztatlan sikert ez a hónap. Sajnálom lányok  Pedig sokan drukkoltunk itt, most ez úgy néz ki kevés volt  
Őszintén szólva nem is tudom mit tanácsolhatnék még, néha már azt érzem, hogy ugyan azt szajkózom, és már képzelem, hogy mennyire elegetek van belőle...  Zsu mellé kell pedig hogy újra álljak, ne keseredjetek el, szerintem az, hogy mindig ott van az a lehetőség, hogy na na naaa, na majd most, mindig egyel közelebb visz a célotokig. Én legalábbis így voltam ezzel. Kétszer ugrottam bele ebbe, hogy minden jel azt mondja hogy, aztán egy nagy semmi lett a vége, és harmadjára pedig célba ért minden közdelmünk.
Csopiba írtam, hogy néha rosszul érzem magam és sokat ogndolok rátok, azokra akik ennyit küzdenek, pedig papíron minden rendben van, és mégse... de a hétvégén bebizonyosodott számomra, hogy a sors -amiben én egyébként nem hiszek-, mindig jelen van. Tudom, hogy minden nőnek eljön az, hogy anya legyen, tehát ne adjátok fel. Picit gyászoljátok, aztán engedjétek el. És tényleg fontos, hogy ne görcsöljetek rá, hanem mindig azt nézzétek, hogy "oké, ez most nem sikerült, de jön egy újabb hónap, és ott a következő, meg az az utáni is...", tehát számos lehetőségetek van még. Sajnos az idő és az állandó várakozás idegölő, ezt elismerem.  De, csak jobban fogtok neki örülni, és ott fogtok ugrálni örömötökben, én ebben biztos vagyok

 
 


@vivi93:
Csatlakozom! Én is nagyon szorítok mindegyikőtöknek, mert tudom mennyire vacak várni és várni! De tényleg orvosság lehet ha az ember totál kikapcsolja az agyát és csak úgy mennek a dolgok. Sokaknak tudom nehéz követni vagy kiszámolni a ciklust mert keszekusza, vagy a peteéréssel van gondban. Ne figyeljétek! Egyszeeűen érezzétek csak jól magatokat az együttlétek alatt és észre sem veszitek, ott lesz a picike. Amikor valamihez görcsösen ragaszkodunk, annál jobban nem megy. Tudom már tele a plafon ezekkel a tanácsokkal, pedig szerintem a nyugodt, higgadt lélek és test befogadóbb egy baba számára, mint egy görcsös aggódós! Nekem volt egy ismerősöm, már engem kergetett az őrületbe a tesztjeivel, mire annyira felmérgeltem magam, hogy kidobott mindent és bejelentette hogy akkor elege van neki nem is kell gyerek :-D Nem is kell mondani hogy gyanús volt ezt követően a rókázása,s lám, baba lett! Persze tudom, hogy ez mesés story de igaz. Nem gondolom, úgy ahogy a Vivi is mondta, hogy egy nőnek ne jönne el az az idő amikor anya lesz! Sikerülni fog csajok, el fog jönni az idő!!!!
 


Hahoooo mindenkiiii! Nagyon kihaltunk! Ki hogy áll a babákkal, tesztekkel?
 


Sziasztok! No, hát én még a teszteléssel arrébb vagyok, viszont elkezdtem szedni a mindenféle vitaminokat. Olvastam, hogy némelyik magzatvédő vagy terhességi vitamin (például az Elevit) hízlal, úgyhogy inkább a következőkre neveztem be:


Multivitamin (én a Supradynt választottam, mert az finom  )


C és D vitamin


E vitamin halolajjal


Vas


Folsav és


Magnézium B6 vitaminnal.


 


Ezenkívül lenne még valami, amit érdemes lehet szedni a siker érdekében?

 


Babához a megfelelő mennyiségű folsav szükséges. Az méherősítő és magzatvédő.Èn ennyit szedtem,másodjára baba volt ;-)
 


Nem tudom ezt a vitamin dolgot,nekem azt mondta a doki,nem szabad sokat szedni,annyi épp elegendő ami pl egy feminin 0-ban van.a sok nem jó a szervezetnek így később a babának sem lesz jó. Vannak ezek a 0ás bábtervező vitaminok,szerintem annál több nem kell. De ki hogy érzi.Én sosem híztam az elégettől, imádtam.Most femibionozok,az is szuper.Legalábbis a véremben minden érték szupi,nincs hiányunk vitaminban.
 


Nekem a Multivitamint és a C-D vitamint a háziorvos mondta, mert elég sűrűn fázom meg és ilyenkor bedurrannak a nyirokcsomóim, ami elég fájdalmas.

Viszont, a multivitaminban is van E vitamin, folsav, vas és B6 vitamin is, de nem akkora mennyiségben, mintha ezeket külön szedném. Megnéztem a Femibion 0-t (erre gondoltál, zsuzsu84, ugye?) és itt is az E vitamint, a folsavat, a B2, B6, B12-t és a D3 vitamint írja, mint összetevőt. Ami plusz benne, az a jód, ami a pajzsmirigy normál működéséhez kell. 

A Femibion egyébként nem hízlal? Nem leszel tőle éhesebb stb? Számomra ez a riasztóbb része ezeknek a terhesvitaminoknak. Sportolok ugyan (futok), meg a munkámból adódóan is sokat mozgok, így inkább sovány vagyok, de nem is szeretnék vitaminok miatt hízni (a baba miatt az más   ).
 


Sziasztok! Én tegnap nem tudtam irni mert valami volt a rendszerrel, de nagyon megkönnyeztem Zsuzsu és Vivi a kiírásotokat :) én jövőhetre nem várom, apró szurkálódás lent és émelygés van de én nem merem már beleélni magam semmibe majd kiderül :)
 
 


@anna08:


Ezek nagyon jó előjelek! Nagyon szurkolok neked! Mikor tesztelsz? Hajrá!!!!!
 


@nilnarin:
Hát jövőhéten kedden! :) várom már nagyon szívem szerint most csinálnék de nagyon korai lenne :)
 
 


@nilnarin:
Neeem, dehogy! Én az elevittől sem híztam és az étvágyam is csak normálisan volt nagyobb. Szerintem ez a terhes hormonok miatt van a megnövekedett étvágy, szerintem a vitamin miatt nem. Úgyhogy ne félj tőle. Én mind 3 gyerkőccel 55kgmal kezdtem 66al szültem. Most 60ról indulok.... Idáig 1kg 3hó alatt, vahyis 59ről kezdtem.. Úgyhogy nem vagyok alapból sem vékony
:-D :-D Van ez a gravida nevű terhesvitamin. Na én attól rosszul voltam hánytam. Aztán vissza elevit és azonnal semmi nem volt. Dw jelenleg a femibionra esküszöm. ;-)
 


@anna08:
Csak nyugalom!!! Össze fog jönni, de aranyos vagy, nem volt cél megsíratni senkit, de tényleg, a nyugalom béke babát hoz! Hattttalmas szorítás!!!!! ;-)
 


@anna08:
Ha elfogadsz még egy tanácsot, nem biztos hogy ez jó... De a napra pontosan tesztelést szerintem neee. Sokkal jobb még ráhúzni pár napot.. 2-3ra gondolok még ha nehéz is, így a menzesz elmaradása tuti jel éa egy hatalmas pozi teszted lesz! Ezt azért mondom, mert ha esetleg korai és negatív az elkeseredéstől megjöhet! De nem fog!!!!!!!! Kell a következő babanet mami! Hajrá hajrá! :-D ;-)
 


@zsuzsu84:
Lehet megtartom a tanácsot! Nagyon reménykedek!!
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: