Új privát üzeneted érkezett!

Gratulálok az újonnan érkezőknek és hajrá a többieknek.

Huh Kata az izgi majd írd meg mi lett.

Ez az idő engem is megviselt, eddig nem hánytam már igen és holnap töltöm a 13at.

Kinek mi valt be erre?


@bazsalikom88:
Hányásra kóla vagy gyömbéres cukorka. Persze van amikor azt is kihányod :D én is caak 3x hánytam eddig.
 
 


@csipke5: van gyömbéres cukorka? Milyen, hol? Köszi a tippet :)

 
 

@ewuss28: jobb, ha el tudod terelni a figyelmedet :) A költözés mindig izgalmas. Mikorra nem várod?
chixy: nekem émelygés nincs, helyette brutál szédülés, mert utrogestan-t kaptam sárgatest hormon pótlására. 3x1, az estit ki tudom védeni alvással, a reggeli-ebéd az katasztrófa. Minden bevétel után 1 órán át szédülök, és gyanítom, hogy a migrénjeim is emiatt sűrűsödtek. Volt, hogy szabira kellett mennem 1-1 napra (TP-re még nem akarok). Igazából az egyik pasi munkatársam beavattam, ő az emelgetést megoldja nekem, plusz akik rákérdeztek a szédelgésre, azoknak azt mondtam, hogy gyógyszert szedek, és mellékhatás. Volt, aki rákérdezett, hogy arra kell-e a gyógyszer, hogy babám legyen, és mondtam, hogy igen - hazudni nem akarok, plusz vele vagyok olyan jóba, hogy nem mondja el senkinek.
Gkata: van iker a családban? Mennyire volt erős a második csík a teszteden? Azt mondják az is jelezheti, mert hogy az ikrek több HCG-t termelnek :)

 


@ewuss28: nekem is szerda-csütörtök környékén volt, akkor mi nagyjából egyszerre nem-várjuk? Nekem egy  applikáció május 15-re , kettő május 16-ra, egy meg május 17-re jósolja a menzeszt, szóval most nem tudom, meddig várjak a teszteléssel :D

 
 


@bazsalikom88:
Igen a verbenának ha jól rémlik a màrka név. Kb bárhol kapható.
 
 


@agi15:


Akkor ezek szerint igen. Kb akkora várom én is igen, de nekem nem túl pontos ciklusaim vannak és az előző hónapokat nézve én azt mondanám hogy jövő hét vasárnapig bezárólag. Te érzel valamit? Nekem szúrkált ma is a hasam meg hétfőn egész nap. Próbálok nem bemesélni semmit meg igyekszem nem figyelgetni de ez fájt, zavart napközbe így vettem észre.
 
 


@ewuss28: én is éreztem ma a hasamat, de nehezen tudom elkülöníteni a pilates miatti izomláz, a túl sok kefír miatti hascsikarás és az esetleges beágyazódás tüneteit :D
Ráadásul ma hőt sem tudtam mérni, mert a férjem khm... felébresztett 3.50-kor  Előtte még korai lett volna, utána meg már minek :D Pedig ugye beágyazódás idején elvileg leesik a hő - hát ha ez ma történt, akkor arról lemaradtam :P

 
 


@csipke5: nincs semmi rossz tünet. Igen, olvastam, hogy ilyenkor felerősödik, csak amiatt aggódtam kicsit, hogy nem sima folyás, hanem kissé darabos. De nem vészes, úh. lehet kivárom az uh-t.

 


@chixy: elvileg hétfőn leszek 6 hetes. De mivel úgy éreztem, hogy kb 1 hetet késett a középidőm, így nem akarom elkapkodni az uh-ra menetelt, nehogy az legyen, hogy nem találnak szívhangot, és utána csak aggódok. :) pedig szimplán csak korai... Nekem szerencsére még nincsenek reggeli tüneteim, viszont szörnyen rossz ízű napok óta a szám  

 


@agi15:


Nekem hétfőn ugrott egyet. 36,8ról le 36,5re aztán másnap vissza 36,7re. Viszont az a furcsa hogy nem met azóta sem feljebb. Az előző ciklusban jó fent volt 37 fokon most meg 36,8 volt a legmagasabb eddig és 36,4 a legalacsonyabb.
 
 


@ewuss28: nekem a bázisvonalam ebben a ciklusban 36,17-nél van, és ehhez képest a legmagasabb értékem 36,57 volt... hát nem mondom, hogy kiugrott a koordináta-rendszerből :D 
Ez volt az 5. DPO-n, azóta lement 36,50-re, aztán 36,51 és ma ugye nincs adat. Kíváncsi leszek, hogy holnap mit mérek.

 
 


@denisa84 húha, hát ez is elég keménynek hangzik, kitartás! meg az azért jó, ha meg tudod osztani valakivel, én annyira bizalmatlan vagyok, hogy eddig csak a férjem tud róla, meg a nődoki (ja, és a gyógyszerész :D) @pitypang88 reméljük nem is jön ki semmi, olyat is hallottam már, talán te is szerencsés leszel :) én pont úgy jártam, hogy 5-2-vel voltam, és nem volt még szívhang, de igazából mivel mind erre számítottunk, nem is aggódom miatta. majd szerdán lesz!
 
 


@agi15:


Nekem az mindig 36,3-36,4 körül van ezért is furcsa a 36,7.
 
 


@ewuss28: fura = ez lehet jó, simán :)
Ah, már csak 1 hét.... 

 
 


@denisa84:
Nem volt ikrek a családban de ettől még lehet. A teszt úgy emlékszem mensi előtt két nappal elég jól látszott de nem annyira mint a kontrollcsík és 10 es volt. Azóta nem teszteltem. Szerinted ha most csinálok egy tesztet az még jelent valamit vagy ilyenkor már erős a csík igy is úgy is?
 
 


@agi15:


Ilyenkor csigalassúsággal telnek a napok. Mindig eldöntöm hogy nem pörgök rá és nem tesztelek túl korán. Aztán a 10ik dpon már nagyon hivogatnak a tesztek.
 
 


@gkata78:
Sztem már hiába csinálsz tesztet, én 4 nappal ezelőtt csináltam és a teszt csík jóval erősebb volt a kontroll csiknal, sztem ennél erősebb már nem is lehet. De már közel van a hétfő
 


@gkata78: már mindegy. Ezt akkor szokták mondani, amikor már pl a 10.dpo-n erős pozitív, vagy a nem várt előtti napokban. Mostanra biztosan jól felhalmozódott a szervezetedben, ez már nem jelentene semmit

 


@agi15:


Mit mértél ma? Én 36,5 őt megint...Nem tudom miért ingadozik ennyire. 
 
 


@ewuss28: nekem is 36,5. Én meg azt nem értem, miért áll egy helyben :D :D Igazán kúszhatna fölfelé.
Reggel éreztem, hogy olyan 'mindjárt megjön' módon fáj a derekam, de sajnos krónikus derékfájásom van amúgy is, úgyhogy erre nem merek semmit alapozni. Amúgy is bármilyen tünetet tudok igény szerint produkálni

 
 


@agi15:


Húú de egyforma akkor  Ohh én is tudok produkálni bármit. Mondjuk tegnap este télleg nem éreztem túl jól magam. Görcsölgetett a méhem meg nagyon fáradt voltam bár ez inkább a sok munkának köszönhető.
 
 


@ewuss28: nekem van egy betegségektől szorongó férjem (velóban orvosi eset, csak nem mindig hajlandó kezeltetni a szorongását....). Neki mindig azt mantrázom, hogy ha tapasztal egy tünetet ÉS meg tudja magyarázni valami reális okkal, akkor az az ok sokkal valószínűbb, mint hogy bármi egyéb betegsége lenne. Pl. ha reggel fejfájással ébred, valószínűbb a front közeledte, mint az agydaganat.
Most próbálom magamon is alkalmazni a saját jótanácsomat. Amíg van egyéb indok a derékfájásra, hasszúrkálásra, fáradtságra, émelygésre, akármire, addig nem gondolom azt, hogy terhesség. De másnak tanácsolni mindig könnyebb

 
 


@agi15:


Ez jó.  Persze én is próbálok reálisan gondolkodni. Tudom nagyon jól hogy kicsi rá az esély hogy peteérés után egy héttel már bármi tünetet jelentkezne. A fáradtságot a sok munkának köszönhetem tudom. A hasszurkát nem tudom mire vélni mindig mondom a férjemnek hogy dolgozik a méhem. Előző hónapokban is éreztem, peteérés után szoktam szóval az sem újdonság, hogy mitől van azt viszont nem tudom.
 
 


Sziasztok!
Rég voltam már itt.
Nekem nagyjából vasárnap vagy hétfőn kellett volna megjönnie (30-31. nap). Semm görcsölgetés vagy fájás, mint, ahogy szokott lenni ilyenkor. Kedden meg szerdán már éreztem enyhe menzeszszerű fájdalmat. Ma a tisztaságin halvány barnás folt volt. Nap folyamán nem is jött több. (35. nap) Remélem holnap már megjön (vagy ha nem is akkor a teszt legyen legalább halvány pozitív). Tegnap és tegnap előtt csináltam tesztet, de mindkettő negatív lett. :/


@marcipancica: Sziaa, tényleg ezer éve hallottunk felőled :) Nem mérted a hődet? Vagy ovu teszt? Mert lehetett késői peteérésed is, és akkor annyival megnövekedik a ciklusod hossza is. Vagy csak simán nem termel annyi HCG-t a szervezeted. Drukkolok nagyon, tesztelsz majd még?

 


@denisa84:


Mostanában sajnos nem nagyon foglalkoztam a ciklusommal. Amikor együtt is voltunk, akkor is védekeztünk. (mondjuk elején simán voltunk, utána rakta fel férjem az óvszert..és nagyjából ovu környékén, április 19, 23 és 25-én) Igazából következő hónapban szeretnénk belevágni a babaprojektbe, szóval örülnénk, ha most tényleg baba lenne. :) Ha holnap se jön meg, akkor fogok csinálni tesztet.


@marcipancica: drukkolok tényleg :) Sok oka lehet a késésnek, de talán a baba lesz az :) Aztán ha mégsem, akkor majd a következő hónapban!

 


@denisa84:


Köszi, aranyos vagy. :) Én is reménykedem. Csak már olyan is eszembe jutott, hogy méhen kívüli. Gondolatától is rosszul vagyok. (bár ahhoz pozi teszt kell) Fogalmam sincs mitől késhet, nem voltam se beteg, se stresszes. Most voltam kint a mosdóban és a wc papíron ugyanaz a halvány barnás váladék volt, mint napközben a tisztaságin. De nem sok. A tisztaságin meg semmi. Azért szedem a vitamint is, készülök a következő hónapra. Meg ha tényleg baba, akkor most jól is jön. :)


@marcipancica: Ne aggódj, tényleg. A méhen kívüli úgy ahogy írod pozitív tesztes, és elég nagy fájdalommal jár. A barnázás lehet menstruáció előjele, de egy késői peteérés után a beágyazódás jele is. Sőt, van akinek ovukor is megjelenik. Majd gondolkodj el rajta, hogy vezesd a hődet, ha mégis megjönne, már az első naptól, mert abból nagyon sok mindent ki lehet következtetni. Nekem volt a 15. napon is ovum, és a 21-en is, ami azt eredményezte, hogy 6 nappal hosszabb lett a ciklusom, mint szokott, de nem voltam terhes (mivel általában a luteális fázis napjainak száma állandó). Viszont nem is vártam, hogy időben megjöjjön, tesztelni se akartam ideje korán, mert tudtam, hogy korai lenne, hiába voltam már a 35. napon. 

 


@denisa84:


Még múltkor vettem ovulációs hőmérőt, jó lenne már kipróbálni. :D Csak az a baj, hogy mindig máskor kelek, mert váltott műszakban dolgozok. Hajnal 5 előtt szoktam délelőttösben kelni, délutánosban is akkor kéne. Csak eléggé nehéz.


@marcipancica: Én ugyanígy dolgozom :) Délutános hétre ébresztőt állítottam, arra az időpontra, mintha délelőttös lennék, mértem, beírtam, aztán aludtam is vissza. Ugyanígy hétvégén is, nem mondom, hogy imádtam, de hamar hozzá lehet szokni. Teljesen értékelhető volt a görbém :)

 


Sziasztok :) en meg uj vagyok erre, 2 honapja kezdtunk el parommal a babaprojektet, egyelore eredmenytelenul, bar tudtuk hogy nem lesz egyszeru.

Latom sokan vagytok, remelem hasznos tagja leszek a csapatnak
Kellemes babavarast es sikereket ezuton is, mindenkinek
 
 


@vivi93 @marcipancica üdv közöttünk! Mielőbbi + teszteket kívánok nektek is!

@ewuss28: én ma is kereken 36,50-et mértem. A FertilityFriend és a ciklus.hu szerint 10.DPO-n vagyok, a Kindara és az OvuView szerint 9.DPO-n. A mellemet kezdem érezni pár napja, hogy nehezedik és érzékeny, de ez nálam szimpla PMS tünet általában, a múlt hónapban elmaradt, furcsálottam is.
Nagyon kíváncsi leszek, mi lesz ebből.... 
Veled mizu?

 
 


@denisa84: 1-2 hete nem bírtam a kíváncsisággal és előfizettem én is az FF VIP-ra. Azóta a "charts like mine" galéria a kedvenc szórakozásom. Most nézem, rengeteg pozitív teszttel végződő ciklus van ilyen - relatíve - alacsony hővel is, mint az enyém
 
 


@agi15: imádtam a charts like mine-t annyira jó volt látni, hogy mások is vannak hasonló cipőben, mint én. Szerintem az alacsony hő nem probléma, ha amúgy is alacsony az alaphőd, ha megvan a 0,4-5 emelkedés, akkor az tökéletes. Ha 36,1 körül van az alapod, akkor nem nagyon megy fel 37-ig,szerintem ez nem is baj

 


@denisa84: az előző ciklusban 36,2 volt az alaphőm, most 36,17, szóval még ehhez képest sem szárnyal a magasba ez a 36,5, és csak egyszer szaladt fel 36,57-ig. 
Most már tényleg csak azzal nyugtatom magam, hogy pár nap és kiderül 

 
 


@denisa84: a terhesség követésére is vannak funkciók amúgy?

 
 


@agi15: nem tudom sajnos. Amikor pozitiv lett a tesztem, rá pár napra lejárt a Vip-em de az utolsó görbém még feltöltöttem, azóta nem nagyon nyitottam meg. 

 


@denisa84: nekem még van 362 napom, addig már csak kiderül, tud-e erre is valamit :D :D :D

 
 


Köszönöm csipke. Azt nem találtam de vettem gyömbéres teát. Az bevalt most reggel kortyolgatva. :)

Udv az ujaknak sok sok + tesztet.


@agi15:


Én ma reggel 36,8at mértem . Nekem elvileg ez a 9ik Dpo. Most regisztráltam erre az FFre, még kicsit bonyolult de nézegetem még akkor majd rájövök mindenre. Itt is azt hozza ki hogy ma van a 9ik dpo. De még így is én keveslem ezt a 36,8at. Igaz denisa szerint a 0,4 fok emelkedés elég az meg van a legtöbbször mért legalacsonyabb 36,4hez képest.

 
 


@ewuss28: az ígéretesen hangzik! Neked a luteálisod milyen hosszú? 
Én nem értem, mert mindenhol átlagban 12-13 napot hoz ki nekem luteális szakasznak, és akkor elvileg hétfőn v. kedden kellene megjönnie, mégis azt jelöli, hogy csütörtökön, és akkor teszteljek. 
Nekem a legalacsonyabb amúgy 35,93 volt, de úgy nagy átlagban is 36,1 körül mozog a hőm. Ehhez képest a 36,5-tel nekem is megvan a 0,4 emelkedés. 
Én még 5-öt alszom az első tesztig. Azt hiszem. Erős leszek, előbb nem fogok :)

 
 


Jó olvasni, hogy nem csak én vagyok ennyire bezsongva... kicsit néha úgy érzem, már megszálottan várom a napokat, hogy mikor lehet tesztelni, vagy mikor lesz éppen ovuláció...  Páromat még nem kergettem az őrületbe, nyilván a férfiak másként élik meg ezt, de egésszen türelmes...   Most vagyok a hónap felénél, úgyhogy nekem még messze a tesztelés 


A hőmérőzésről már sokat olvastam és látom Ti is folyamatosan nézitek. Én még nem szántam el magam ezügyben   

 
 


@vivi93: üdv köztünk! A hőmérőzés jó dolog, de valakit pl idegesít. Én szerettem, mert napra kész voltam, és a testem jelzéseit is jobban értettem. Nem ért váratlanul egy hosszabb ciklus, nem kezdtem el őrültek módjára tesztelni idő előtt. Persze attól még ugyanúgy izgultam, és nézegettem hogy pl. a menstruáció előtt csökkenő hőm vajon jelezhet-e babát, hányan voltak így rajtam kívül (charts like mine-ban). Persze nagyon kevés az esély, meg is jött mindig, de így legalább tudtam, h ha sikerül, akkor bizony fenn marad :) Mindenki különbözik, mindenkinek más az alaphője. Valakinek csak a menstruacio második napján esik a hő, valakinek már előtte csökken. Mindenesetre ha belevágsz, akkor kitartóan kell mérni, kell hozzá 3 hónap mire neked is egyértelmű lesz minden jel és mérés :) 

 


@agi15:


14-17 nap szokott lenni a luteálisom. Én is próbálok nem tesztelni még. Jövő hét közepéig várni szeretnék. Meglátjuk hogy sikerül-e. 

vivi93: Nem csak te vagy rápörögve ne aggódj.  Mindig mondják hogy ne görcsöljek rá, de fogalmam sincs hogy lehet nem rágörcsölni. Én ilyenkor már minden nap számolgatok, napjában többször nézem a görbém gondolkozok mi történhet épp most bennem vagy mi nem. A férjem nekem is sokkal türelmesebb, mindig mondogatja hogy nyugodjak le ezt úgysem tudom irányítani.  Olyan könnyű neki, nem az ő testében történnek a dolgok de amúgy tegnap este mesélte hogy neki is eszébe jut többször egy nap, hogy vajon most mi történik bennem. 
 
 


@vivi93: nekem az első fele megy különösebb stressz nélkül, aztán jön az LH-tesztelés, az izgalom, hogy tudunk-e időben együtt lenni, és utána megint 1 hét nyugi. És akkor jön a 7-8-9. nap környéke, a beágyazódás és innentől nincs óra, hogy ne jutna eszembe.
Szóval nem vagy egyedül 

 
 


Kezdek lemondani erről a ciklusról is, a vége görbe kísértetiesen hasonlít az előzőhöz.
 
 


Sziasztok!

Előkerülök én is.
Voltam 4.én dokinál,minden rendben van,a helyén van és a mensi szerinti kornak megfelel.
Semmiféle papírt nem kaptam,ő nem szokott adni 12 hét előtt. A sok vetélés miatt,de én meg nem is bánom mert marhára ráérek védőnőhöz meg ide oda szaladgálni. Annyiból bosszantott a dolog hogy a munkahelyhez csak kellene,de amúgy normálisak ott is,szóval nem jelentett gondot. 10. héten is megyek UH-ra,majd akkor kérek papírt.
Tünetekre tök más mint a lányommal volt. vele édes ízek,gyümölcs és joghurt semmi más. folyamatos hányinger.
most viszont enyhébb a hányinger és sós dolgokat kívánom...a durván sósakat. Remélem hogy kisfiú
 
 


 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: