Új privát üzeneted érkezett!

@gkata78:
Gratulálok a kis gombóckához!

Nálunk változatlan a helyzet, landoltunk az asszisztált reprodukciónál. Egyelőre a kivizsgálásoknál tartunk. Bár megvan minden eredményem, és vittem friss hormonsort is, sajnos majdnem mindent újra kell nézetni, mert nem fogadnak el külsős eredményt. Kb. egy hónap volt, mire kaptunk első időpontot. Mivel a ciklus közepén voltam, ki kellett várni a következőt, hogy újra megnézzék ugyanazokat az értékeket... Lassan kötészetbe adhatnám a leleteimet, annyi van. A doktornő figyelmeztetett, hogy a következő konzultációra is úgy egy hónapra adnak majd időpontot. Ennek ellenére addig nem lehet időpontot kérni, amíg nincsenek kész a kért vizsgálatok, hiába mondod, hogy mondjuk 20.-án mész vérvételre, és június elejére szeretnél. Nyáron leállás is van, szóval szeptember előtt nem fognak nagy csodák történni.

Akik gondolkoznak a kivizsgáláson, és államiban szeretnék intézni: rettenet sok idő elmegy vele, amíg megtalálja az ember a megfelelő szakembereket, akik kiderítik, mi a baj, és történik is végre valami. Én tavaly márciusban hagytam abba a fogamzásgátlót, szeptemberben vágtunk bele a kivizsgálásba (időpontkérés már 1,5 hónappal korábban megvolt), és sajnos még mindig nem vagyok terhes. Ezt csak azért írtam le, hátha segítek vele olyannak, aki még csak gondolkozik rajta, merre induljon.

Minden új babás fórumtagnak is gratulálok! Akinek még nem jött össze, annak pedig kitartás!

Néha olvasgatlak titeket, csak ritkán szólok hozzá, mert sajnos nincs semmi fejlemény.
 
 


Oo csajok, én meg elkezdtem "barnázni" és meg fog jönni érzésem van. Vagy beágyazódásnál lehet ilyesmi? Sok reményt már nem fűzök a dologhoz :-(
 


Előző hónapban én is azt hittem, hogy nem fog megjönni, napokat késett, vagy 4 tesztet csináltam, persze nyilván mind negatív volt. Egy kis barnázás volt nekem is, de sok helyen olvastam, hogy semmi gáz, megesik.. reménykedtem, de persze semmi...  Úgyhogy még minden IS lehet :) 


Egyébként ennek okán nekem a teljes ciklusom felborult, nem tudom hogy miért késett napokat, pedig soha nem késett.. olyan óramű pontossággal jött mindig, hogy órát lehett volna igazítani. De most tanácstalan vagyok, hogy vajon most mikor jön meg, időarányosan a napok csúszásával vagy visszaáll-e a régi  De már két napja fájdogál, ma rendesen begörcsölt, de ez még így is úgy is korai annak, hogy megjöjjön, még cirka 1,5 hét, ovuláción már tú napokkal, úgyhogy nem értem...  


Járt már így valaki? Gondolkoztam azon is, hogy felhívom a nőgyógyászom, mert tényleg nem volt se olyan, mint az előző hónap se olyan, mint a mostani, lehetetlen időben görcsöl... Félek így ebből ehónapban se lesz baba. :(

 
 

 
 

@vivi93:


Nekem volt hasonló. Vagyis nekem előbb jött meg. Általában később van peteérésem 20-22 nap körül így hosszabb a ciklusom is. Aztán egyszer januárban minden előzmény nélkül menzesz előtt egy hétig barnáztam. Aztán februárban megjött a 18ik napon. Beszéltem a dokival ő a barátcserjét javasolta. Most állt vissza a normális ciklusom. Kellett majdnem 4 hónap.
 
 


Lányok, nekem jó hírem van: picurka, sebesen dobogó (szerintem villogó...) szívet láttunk ma a 7. hetes UH-n.  Nagyon cuki már most a kis buckalakó, nyilván, és jó tudni, hogy minden rendben, remélem így is marad!




 
 


Sziasztok!

Én is 2019-től próbálkozom vagyis inkább 2018 végétől és most egy olyan dolog történt ami teljesen elbizonytalanitott és a segítségeteket kerem. Vasárnap teszteltem halvány pozitív lett, de az meg a nem várt előtt volt egy nappal. Ma már 3 napja késik (bár ma már egy nagyon nagyon minimális vérzés volt) es újabb halvány pozitívat teszteltem, ami megint annyira halvány, hogy nem tudom mit jelent..
Küldöm a képeket és legyszi írjátok meg mit gondoltok az eredményekről!!
Nagyon szépen köszönöm
 


Nem tudom élményt-e a kép, itt egy link is
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 192440.jpg
 


@chixy:
Gratulálok! Nagyon örülök hogy minden rendben van!

chixy, gkata78:
Nektek hasi vagy hüvelyi uh-t csináltak? Csak kiváncsi vagyok, hogy a szivecske dobogás látszik e hasi uh-on? Az én dokimnal ugyanis csak az van. Már izgulok a holnap miatt.

lucazsofi:
Sztem ne izgulj, egyértelmű pozitívak a tesztjeid és ahogy látom nem egyforma a két tesz, úgyhogy nem sok értelme van összehasonlítani, az is lehet hogy különböző érzékenységűek. Nekem a 15. dpo-n 25-ös erősségű teszttel meg jóval halványabb volt a teszt csík, mint a kontroll csík.
 


@lucazsofi:
Reggeli első pisibol tesztelj majd 10es érzékenységű teszttel. 2 különböző tesztet csináltál, így nem nagyon van mihez viszonyítani.

A minimális vérzés alatt mit értesz? Ha ez folytatódna, akkor lehet progeszteron pótlásra van szükség amire az orvos tud írni gyógyszert


Köszönöm szépen a segítset. Igen 2 különböző, a felső a mai az alsó a 3 nappal ezelőtti.
Rendben megfogadom a tanácsot és reggel tesztelem.
Hát tényleg egy csöppnyi és nagyon halvány.
 


@ewuss28: ma már a 4. napon vagyok, elvileg úgy saccolom, hogy jövő hétvégén jön el újra a mi időnk :)
Jövő héten kedden v. szerdán megy a férjem seregszemlére, kíváncsi vagyok, mi lesz az eredmény 

Én most elkezdtem gondolkodni, hogy igazából 3-4 hónapja szedem napi rendszerességgel a C-, D- vitaminokat, 2 hónapja egészítettem ki a femibionnal, E-vitaminnal, premens-sel és szelénnel, és azóta kezd visszaállni a régi rend, mert nekem korábbban mindig 26-27 napos ciklusaim voltak, csak az utóbbi 1-2 évben tolódott ki 30-33-ra. Most már 3 ciklusom volt úgy, hogy 26-28-25 nap. Szóval lehet, hogy pl. a D-vitamin hiány vagy az egyéb hormonok játéka okozta a korábbi meghosszabbodást.

Veled mi a helyzet? Teszteltél már? 

 
 


@rea33: ez annyira kiábrándító...  hogy megy ez az időhúzás, miközben maguk az orvosok mondják, hogy az idő mindig jelentősen rontja az esélyeket. Hát akkor miért nem kapkodnak? Másrészt meg nyilván ez mutatja a rendszer túlterheltéségét is, vagyis hogy sokan küzdenek teherbeesési problémákkal.
Azért én mielőbbi sikereket kívánok nektek! :)

 
 


 


Üdv az újaknak sok sikert! Pár napig nem nézlek titeket, és lassan duplázódik a létszám :D
Gkata, Chixy: gratulálok, örülök, hogy minden rendben veletek és a babókkal!
Lucazsofi: Bár még e képet nem láttam (nem akarja betölteni) neked is azt javaslom, hogy a rossmann-os facelle tesztet használd. 10-es erősségű, megbízható, és árban sem durva, van pisilős és mártogatós verziója is. Egy csepp vér még nem gond, de azért ha minden nap van, én legalább felhívnám a dokit a helyedben, hogy mit javasol, kell-e foglalkozni ezzel. Drukkolok, és ha ma teszteltél, jöhet a kép :)


 

 


@chixy: gratulálok a kis buckalakóhoz*! 
* hát ezen röhögök egész reggel 

 
 


@lucazsofi: szerintem ezek pozitív tesztek, de kíváncsi vagyok: ma reggel teszteltél? Mit mutatott?

 
 


Köszönöm mindenkinek a gratulációt! :)

Vivicske, nekem ez hüvelyi UH volt, nem tudom,a  hasin mi mennyire látszik, de azt hiszem abban az esetben szokták javasolni, hogy ne pisilj eltte, mert teli hólyaggal jobban látszódnak a dolgok. Gondolok rád ma!!

Lucazsófi, szerintem pozitív a teszted, minden tájékoztató azt írja, hogy a halvány csík is pozitív, főleg, ha több ilyen teszted is van.
 
 


@agi15:


Drukkolok neked. Én a 35ik napon vagyok. Ha a peteéréshez nézem holnap kéne megjönnie. A férjem már hétfőn mondta hogy ördögűzőt kéne hívni hozzám . Tegnap este győzött a kíváncsiság és csináltam egy tesztet de nem lepődtem meg mikor negatív lett. Ma reggel 36,7et mértem. Fogalmam sincs hogy mi a helyzet. Várakozom, meglepő módon sokkal nyugodtabban mint eddig bármikor.
 
 


@vivi93:
Nekem mostanában ugyanez van, barnázás, ugye nem tudtam mitől, de most meg is jött, 3nappal hamarabb mint kellett volna. Ezelőtt mindig pontos volt. Lehet a próbálkozások miatt vagy csak a hormonok játszanak mivel pajzsmirigyes is vagyok. Hát nem tudom miért van ez mindenesetre nálunk nincs baba
 


A pocaklakósoknak nagy gratuláció és jó babavárást, a többieknek hajrá csajok!
 


@chixy:
Gratulálok a picurhoz! :-)
 


@zsuzsu84:


Én is pajzsmirigyes vagyok, meg ezen felül PCOS-em is van, úgyhogy duplán szerencsés vagyok -vagy mégsem... 


Én a barnázás miatt konzultáltam az orvosommal, mert nekem ez nem egyedi eset, nagyjából 1 éve mindig ez van, pár napig barnázás és utána jön csak meg. Nekem erre írta el az e vitamint, most ez kell szednem 3 hónapig, moghozzá úgy, hogy a menstruáció első napjától leszámolva 14 nap, tehát ugye az oculáció körüli napra jön ki pont, onnantól kell szednem míg meg nem jön, majd újra 14 nap várakozás majd szedése... azt mondta, hogy ezzel elérhető az, hogy akkor kezdjen el leválni a nyálkahártya amikor kell. Illetve hozzátette, hogyha nem vagyok eleget a napon akkor lehet kéne d vitamin is, de ezt majd csak akkor ha az e nem segít. Egyelőre komolyabban nem akar terhelni, főleg hogy babaprojekt van, viszont hozzátette, hogy ez nem befolyásol semmit.. hát nem tudom. 

 
 


@vivi93:
Neked alul vagy felül működik?
Na azzal pl engem sokat riogattak, hogy ezzel nem lehet gyerekem. Ehhez képest...
Szerintem szedhetsz az e mellé d-t nem értem a dokit az miért lenne megterhelő? Amúgy meg jön a nyár, remélhetőleg :-D sokat kell lenni napon :-)
Jó lenne ha összejönne a baba a hónap végén, bár megfogadtam télen soha többet nem akarok szülni :-D
 


@vivi93:
Ja azt elfelejtettem kérdezni, hogy ez az előtte barnázás ez gáz? Úgy értem baj, mert nekem mostanában előtte előfordul. Amúgy a hormonváltozástól is lehet, simán el tudom képzelni.
 


@zsuzsu84:


Nekem alulműködés és egyébként igen, nekem is mondogatták hogy ujuj, vigyázzak, figyeljek oda stb. Akkor azért megrémültem és elkezdtem gondolkozni, hogy most akkor hogyan tovább, plusz nekem a PCOS sem segít hozzá, úgyhogy én erősen elgondolkoztam vajon mennyi időbe fog telni, de elhagytam ezeket az aggályaimat. Úgy érzem tényleg mindent megteszek, hogy sikerüljön és ne legyen gond. 


A megterhelést arra értettem és az orvos is, hogy egyelőre nem adna vitaminon kívűl mást, hogyha ezek segítenek akkor szuper, ha nem, akkor nem tudom mit adhat... én valami hormongyógyszerre gondolok, de azt tényleg nem szeretnék. 


Nekem úgy mondta az orvos, hogy a barnázás előfordulása a menzesz előtt több nappal jelentkezik akkor az progeszteron hiányt jelent. (Közben utánanéztem, más néven sárgatesthormon) Ami ugye a megfelelő menstruáció és bizony a várandosság létrejöttében és annak megtartasában jelent szerepet, ez az egyik legfontosabb női hormon. Amennyiben nem termelődik elégséges mennyiség, a tüszőrepedés, a hímivarsejtek nem találkoznak megtermékenyítésre alkalmas petesejttel, a méhnyálkahártya kilökődik, így a progeszteronhiányt gyakran a meddőség egyik fő okozójaként tartják számon.


Persze hozzáteszem, hogy ennek hiánya lehet a PCOS háttere, ami ugye nekem sajnos van, szóval összeköthető a kettő, de enélkül is lehet barnázás és progeszteron hiány, illetve pajzsmirigy alulműködés is okozhatja (neked melyik?), van inzulinrezisztencia... szóval sok midnen lehet, nyilván meg kell találni az okát.


Valamint és ez NAGYON FONTOS, természetesen ezek mellett lehet csak úúúgy barnázás. Nem kell feltétlen valami problémát sejteni a dolog mögött, előfordul olykor, van akinél pedig soha nem jelentkezik, de ha állandó, teszem azt már fél éve folyamatosan fennáll akkor mondjuk érdemes jelezni az orvosnak, főleg ha tudod hogy egyéb betegség is fennáll, hogy tudjon róla és ennek megfelelően lehessen kezelni. 


Épp ezért nekem most még csak vitamin van, előző hónapban egyébként lényegesen kevesebb barnázásom volt, egy nappal előtte volt csak, mielőtt ténylegesen megjött volna, mert naptár szerint követve elhagytam a vitamin szedését, mert reggel már azt hittem hogy megjön, annyira görcsölt... de csak másnapra jött meg. :)


 


Uh, elég hosszú lettem, sorry. :) A netene gyébként sok infó fent van róla, de biztosat inkább az orvos fog mondani. 


Megjegyzés: Humánbiológiai szakot végeztem, úgyhogy tényleg érdemes utánajárni, konzultálni. Mindent jelez a test, csak nem mindegy hogy tudjuk-e értelmezni. :) 

 
 


Jó hogy beszéltünk róla, mert különben elfelejtem a napi vitaminokat 


Párom tegnap annyival nyugtázta a napot: ha a gyógyszertárban nem lesz gyógyszer a szomszédok jöhetnek ide hozzánk libasorba. 

 
 


@vivicske6:
Na mizu már? Várjuk a képet ha van a picurkádról....
Chixy gratulálok és lucazsofi szerintem nekef is gratulálok mert azok pozi tesztek. Azóta teszteltél? Én dokihoz elmennék ha pozi a teszt és vérezgetsz mert úgytudom akkor ad valami progreszteront.
Ja! Nekem hasi uh t csinált hétfőn
 
 


Jaj bocsánat hogy ilyen későn jövök, de nagyon pörgősre sikerült az este, és a dokinal is csak kb 6 óra körül kerültem sorra.
Minden a legnagyobb rendben Láttam a picurkamat, crl 10 mm, a gép szerint 7+1, sztem 6+5, de inkább nagyobb legyen, mint kisebb Latszodott a szivecske pulzalasa, de meg nem nagyon sikerült meghallgatni, csak egy pár dobbanast tudtunk kivenni, meg picike hozza. Annyira örülök!
 


@vivicske6:
Jajj de jó. Én is nagyon örülök és minden jót kívánok
 
 


@vivi93:
Nekem alulműködik a ajzsmirigyem. Én L-thyroxint szedek. Nemrég voltam nagy vizsgálaton, mert 2 hónapig rosszul voltam. Fuhh hát hosszú lenne így leírni mi miért, komplikált dolog ez a pajzsmirigy de akkor valószínű te is tudod :-) Röviden annyi, hogy hosszú ideig ugyanaz a dózis sok volt, sok volt a felhalmozódott úgymond felesleges hormon ez okozta a rosszullétet. Most igazából random szedem hol ennyit hol annyit, de persze tudom mennyit kell gyógyszeresen hozzápótolni, ahhoz képest szedem így random a gyogyit.
Igen ezt én is tudtam nagyjából bár nem végeztem ezen a szakon :-)
 


@vivi93:
Hoppá még írni akartam és kirakta az üzenetemet :-) Szóval nekem most talán az utolsó 2 hónapban volt ez a barnázás de közvetlen utána meg is jött.
Huhh IR is van? Szegény, akkor sokmindennel állsz szemben! Én azt mondom hogy baj ide baj oda, pozitív gondolkodás és pozitív teszt! ;-) Remélem nem lesz akadálya a babónak! Én még most nem aggódok hiszen 2szer próbálkoztunk, akkor is olyqn időben ami elvileg esélytelen.
Lehet várunk a következő hónqpig, hisz3n vitamint is csak nemrég szedek. Így annak is kell egy kis idő. :-)
 


@vivi93:
Mintha ezt az én párom mondta volna, illetve ő sokszor azt mondogatja hogy lassan itthon is nyithatunk egy gyógyszertárat. :lol: Tudni illik ő gyűlöli a gyógyszereket. Mikor fáj a fejem és panaszkodok csak néz hogy az hogy tud fájni mert ő nem ismeri :-D Jó neki
 


@vivicske6:
De szupi! Jó ezt olvasni! Amikor meg már hallja is az ember a pici szívüket, hát nincs csodásabb érzés, talán az amikor már a karodban tartod! Jó egészséget!
 


@vivicske6:
Gratulálok! Annyira izgi az első kis szív verés Akkor most gondolom kezdődik a minden. Védönő, vérvétel, háziorvos, fogorvos. Mikor mész legközelebb uhra? :)
 
 


Köszönöm mindenkinek!
@csipke5:
Jövő hét pénteken megyek vérvételre a kórházba, és kb 2 hét múlva vissza a dokihoz, addigra a leletek is nála lesznek és uh-t is csinál. Ha ezeket megkaptam, akkor mehetek majd a védőnőhöz.
 


@vivicske6:
Szupi. Akkor nem kell olyan sokat várnod hogy újra lásd. Én 7 hetes utan 12 hetesen mentem elösszőr... mist is a kövi csak júni 5... ilyenkor nagyon lassan megy az idő nekem
 
 


@vivicske6 Szívből gratulálok, ez csodálatos! :) Vicces, hogy 1 nappal előtted voltam, és nekem is 7+1-et mondott, mi tényleg nagyon egyszerre vagyunk!

@zsuzsu84 elárulod, hogy miért nem szeretnél még egyszer télen szülni? :D
 
 


@csipke5:
Szerencsere nem, az a 2 hét kibírhato lesz sztem, de már most nagyon várom. Lassan az istenhegyit is fel kell hívnom, mert oda megyek majd a kombinált tesztre. Az tényleg nagyon hosszú idő lehetett a 2 uh között.

chixy:
Köszönöm szépen! Valóban nagyon egyszerre vagyunk mi is tök jó! Így majd sokmindent egyszerre élünk át ebben a csodás időszakban

Kicsit aggódók, tegnap rákszűrést is csinált a dokim és kicsit vereztem este és meg reggel is. Úgy emlékszem ez normális, ugye? Már most elmúlt szerencsere.
 


Úgy örülök, hogy új tagok is vannak!:) üdv minden leendő kismaminak!

Vivicske, ne aggódj, ez a rákszűrésnél normális sajnos!

@rea33 jövő ilyenkor már mindez a várakozás a múlté lesz, és szépen növeszted már a pocakodat! nagyon drukkolunk!  azért egy kicsit pénzéhes a hozzáállás hogy nem fogadnak el máshol készült hormontükröt... Az, hogy más orvosi véleményt nem, azt elfogadom, de hogy egy vérvizsgálati eredményt, amely elég objektív......eh:(    van egy könyvem, Várva várt babák a címe, megvan neked? szívesen neked adom ajándékba, ha szeretnéd.

most olyan sok munkám összegyűlt, tele vagyok tennivalókkal, hogy még lh tesztelésre se tudtam időt szakítani, szóval kb. mostanában lehet(ett) az ovu, hogy így röptében esetleg besikerület-e a baba, kiderül május végén, az is lehetett, hogy jól átaludtuk az ovut, akkor ez van:-))))))

Kellemes hétvégét kívánok nektek!
 
 


@chixy:
El persze, depressziós lettem a ksfiammal. Bár enyhe volt de nagyon megviselt. A rossz idő a fáradtság, nem is olyan egyszerű elmenni bárhova mint ahogy én akkor gondoltam. Egyszer voltunk ikeaban, kb 2 hónaposak voltunk és borzasztó nehéz volt mikor megéhezett szoptatni. Mire levetkőztem a baba is evés pekus csere büfi, persze a többiek türelmetlenek voltak én álmos, lemerült. Aztán visszaöltözni. Persze minek mentem akkor jogos lenne a kérdés, nehéz heteken át csak "sétálgatni" a közelben, vágyunk az emberek közé. Összevetve a bezártság és a szürke idő együttes hatása nekem nagyon nem jött be. Gondolom ez most érdekes, de mindenki másképp él meg dolgokat, hát ez nekem akkor így sikerült.
 


@zsuzsu84 Ó, hát ez nem hangzik valami jól, sajnálom. Nem is gondoltam a téli szülés ilyen aspektusára, de teljesen el tudom képzelni, hogy a napsütés és meleg hiánya negatív irányba befolyásolja az ember hangulatát, pláne, ha amúgy is nehéz a helyzet. De jó tudni róla, legalább az ember megpróbál rá felkészülni!
 
 


@chixy:
Lehet el kellett volna utazni délre :-D
Na jó viccet félretéve tényleg nem egyszerű, még baba nélkül is sokszor lehúzó a tél. Talán a napi többszöri séta segítség lehet. Pár perc a friss levegőn a babának is szuper, mamának is! Mikorra vagy kiírva?
 


Sziasztok!

Köszönöm a biztató szavakat, nagyon aranyosak vagytok. Bocsánat, hogy eltűntem, kicsit sűrűek voltak a napok.
Rá 2 napra, hogy írtam nektek megint teszteltem és az már erős pozitív volt.
Nem bírtam ki és rohantam a dokihoz Mivel még nagyon az elején vagyok csak a petezsak látszódott.
2 hét múlva megyek újra, remélem akkor már több látszodik, most izgulok és vigyázok, hogy minden rendben legyen vele.
 


Lucazsófi, ez egy csodás hír mára, gratulálok! :) 

@zsuzsu84 A doki a 7. heti UH-n azt montda, hogy január 3., de a 12. UH szerint ez még oda-vissza csúszkálhat pár napot. Mindenesetre a tél közepe :D
 
 


@chixy:
Kisfiam is januári, 18-a :-D
Igen, én el voltam írva egy héttel. Meg túl is hordtam, 41.hétre született. Nem sietett az uraság :-D
 


agi15, nálad miújság? Van valami hír?
 


@zsuzsu84: semmi, most az eseménytelen első szakasz van a ciklusomban. Szó szerint eseménytelen, mert kedden megy a férjem seregszemlére, úgyhogy előtte 4-5 nap szünet.
 
 


@agi15:
Kitartás!!! Hátha egy kis "szünet" hasznotokra válna! Doki téren van valami, ugy hogy említetted a kivizsgálást!?
Nagyon szorítok nektek! ;-)
 


@agi15:


Képzeld nekem még mindig nem jött meg. Pénteken kellett vna de még semmi. Szombaton szúrkált a méhem azt hittem hogy na most de nem. A mellem sem fáj pedig az szokott, az arcomra meg kithetem a megtellt táblát (mondjuk az menzesz előtt szokott)  Tegnap reggel csináltam egy tesztet az negatív lett úgyhogy sok reményt nem fűzök a dologhoz. 
 
 


@ewuss28: és a hőddel mi újság? Az még mindig fent van? Ez hanyadik DPO már? Azért hátha... ha a hő fenn van, én annak lehet, hogy jobban hinnék, mint a tesztnek... vagy hát... ah, izgulok érted!

 
 


@agi15:


Eddig fixen 36,7 volt napokig. Ma reggel leesett 36,5re. Sztem meg fog jönni a kérdés már csak az mikor. Remélem minél előbb mert nem bírom már ezt a hormonszintet. 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron