Új privát üzeneted érkezett!

@nilnarin:
Köszönöm a tanácsokat, így lesz Bár van itthon még 3 tesztem. 2 sima és 1 digitális. A digitálissal szeretném majd bejelenteni a férjemnek ha sikerűlt a baba. Így azt csak akkor tervezem megcsinálni ha a sima már pozitív

Dolgozom minden nap, de itthon van az irodánk nem járok el munkahelyre így nehezebb is megállni mert sok lehetőségem van tesztelni, úgyhogy az itthoni munkának is sok hátránya van

Ha nem tartod tolakodónak a kérdést (nem muszály válaszolni) te miért egyedűl vágsz bele a gyerek nevelésbe? Nem jött el a megfelelő pasi az életedben? Bár ez a mai világban nem is lenne meglepő
 
 


@beus6:


Egyszer azt hittem, hogy megtaláltam az igazit, el is jegyeztük egymást, de aztán szakított velem. Soha nem mondta el, hogy miért, valószínűsítem, hogy talált valaki mást magának (erre utal, hogy egy hónappal a szakítás után felhívtam telefonon és egy nő vette fel... hát nem tudom, ha én öt évig együtt vagyok valakivel, akkor egy hónap alatt valószínűleg nem találok olyat, aki helyettem veszi fel a mobilomat). Mindegy, azóta nem találtam olyat, akivel komolyabbá vált volna a kapcsolat. És belefáradtam a keresgélésbe. Ha jönni akar, akkor is jön majd, ha lesz egy gyerekem, ha meg nem, akkor maradunk mi egymásnak a babával és ő lesz a családom :) 39 leszek novemberben, nem szeretném kockáztatni, hogy esetleg soha ne legyen gyerekem. 

Hát úgy tényleg nehezebb, hogy otthon dolgozol :D Akkor annyira foglald el magad, hogy ne legyen időd beszabadulni a DM-be és a hasonló üzletekbe :D Figyi: ha ügyesen csinálod és kitartó vagy, hetente egy teszttel megajándékozhatod magad :D Akkor legalább jutalom is jár a kitartásért :D :D :D
 


@nilnarin:
Hát sajnálom a dolgokat amik veled történtek. Ha gondolod privátban elmesélem az én történetem, mert nekem sem volt 1 leány álom az életem. Igaz mostmár házas vagyok de amik előtte történtek magam is csodálkozom rajta, hogy így túl tudtam ezen lépni és csak előre nézek

De ez tényleg figyelemre méltó , hogy babát szeretnél és mindent megteszel érte

Én a 28.-at töltöm Novemberben egyébként
 
 

 
 

@beus6:
Igen kb belőlünk! Én is nagyon nehezen állom meg, hogy ne tesztelgessek és tünetet se képzeljek be.. nem rudom sokáig ezeket hogy lehet bírni ez az 5hónap is őrjítő :/
 
 


@beus6:


Szívesen írok privátban, esetleg lépj be a facebook csoportunkba is! Itt a topicban picit feljebb megtalálod, hogy tudsz csatlakozni. A csoport zárt, így csak a tagok olvassák az üzeneteket :)
 


@anna08:


Ja, tüneteket én is szoktam beképzelni, pedig fizikaliag lehetetlen, hogy terhes legyek. De olvasok itt valamit, például cicifeszülés és rá egy pár órára már mintha nekem is feszülne. Téged is várunk a csoportban, ha szeretnél csatlakozni. ;-)
 


@nilnarin:
Melyik csoport ez?
 
 


@anna08:
Át érzem a helyzeted, igaz mi még augusztusban álltunk rá a babaprojectre de már ez is nagyon hosszúnak tűnik. Nem is tudom, hogy bírja akinek évekig nem jön össze
 
 


@nilnarin:
Már jelentkeztem de még nem fogadták el a jelentkezésem
 
 


@beus6:
Mi júniusba, de mindinki azt mondja csak én viszem túlzásba de ezek szerint nem igy van
 
 


@anna08:
Ohh ne aggódj nekem is mindenki ezt mondja igaz a férjem már 3 évvel ezelőtt is szeretett volna babát viszont én azt mondtam szeretném előbb megvárni az esküvőt. Most mégis nyugodtabb mint én
 
 


@beus6:
Hat akkpr egy cipőbe járunk, ugxan ez férjem rég akart én meg meg akartam várni az esküvőt és mlst nálunk is ő a myugodtabb
 
 


@anna08:
Érthetetlenek ezek a pasik
Én most nem tudom eldönteni, hogy mikorra nem várom mert alapból mindig 28 naposak a ciklusaim viszont múlt hónapban valószínűleg stressz hatására 26 napra jött meg ezért ha a 26 napot nézem ma fejeződik be a beágyazódás ha sikerűlt a baba ha pedig a 28.-at akkor ma kezdődött el. Ez nagyon idegfeszítő
 
 


Ami a facebook csoportot illeti: először jelöljétek be ismerősnek Németh Virág Vivi - t, mert ő a csoport adminisztrátora és moderátora, így ő tud felvenni új tagokat. Én nem látom a tagfelvételi kérelmet, így ebben nem tudok segíteni. 

A csoport neve: 2019/2020 babavárók csoportja (Babanet). Ez egy zárt csoport :) Ugyanazok a lányok írnak oda is, mint ide, de oda fel tudunk tölteni képeket is, vagy személyebb dolgokat is meg tudunk beszélni, mert csak mi olvassuk. Ettől függetlenül ide is szoktunk írni, mert szeretnénk, ha ez a társaság megmaradna itt is :)
 


@beus6:
Sziaaaaa bocsi, konyhában lébecoltam. Már ki is küldtem a meghívót neked
 
 


@beus6:
Ne is mond, en decemberbe hagytam abba a gyógyszert, utana 28-29napra jött.. aztán amióta nekiálltunk teljesen felborult.. volt h 31 napra volt h 29 re, volt h 37re de amikor kémiai terhességem volt akkor 39re jött... már nem tudom követni, a telefonos naptár 31napra átlagolja.. de ezt követni.. amúgy ma nagyon szúrkál a baloldalt a petefészkem.. remélem ez a peteérés. Azért lenne jó mert nem szoktam érezni, hátha a trimeszter jó hatása
 
 


@vivi93:
Köszönöm
 
 


@anna08:
Nekem a jobb oldalban nyilallik most. A cicim meg egyre keményebb de ez már egy hónapja tart
Remélem a beágyazódást érzem.
Sok sikert Nektek
 
 


@beus6: remélem hasonló!!!! Szorítok!!!
 
 


@anna08:
Köszönöm. Én is
 
 


@beus6:
Üdv köztünk. :-) Nekünk másfèl èv után jött össze. Gondold el mennyi tesztet elhasználtam abban az időben :lol: Teljesen váratlanul egy olyan hónapban jött össze mikor azt hittem hogy nem volt peteèrèsem mert nem èreztem a tipikus szurkálást. Nem volt sosem teljesen pontos cikluson így nem tudom mikor kellett volna megjönnie. Egyik hajnalban felriadtam arra h meg kell csináljak egy tesztet ès pozitív lett. 15 hetes a pici pocaklakó. :-)
 
 


Uhh csajok,pár napig nem vagyok aztán turbó sebességgel beindulnak az események.

@csipke:Gratula a babahoz:) ügyes voltál! És milyen élmény volt a szülés?

@beus 6:Üdv a csapatban! Nagyon jó ki társaság jött itt össze.

@nilnarin:Teljes mértékben egyet értek veled,nincs mire várni!Egyedülalloként is egy szerető családot lehet kialakítani ahol nagyon jó helye lesz a picinek!

Sajnos nekem 5 nap késés után megjött.Addig még nem próbálkoztunk tök szabályos 28 napos ciklusaim voltak,most meg.... már 2 nap késés után kezdtem bele élni magam/párom is/ ,úgyhogy így elég nagy volt a csalódás.
De a jó dolog az,hogy már van időpontom nekem is , úgyhogy úton a segítség.

Én már nem vagyok Facebookon 1,5 éve, mert úgy éreztem több negatív hatása van mint pozitív.Most kicsit sajnálom, úgyhogy itt ne hagyjatok...:)


Amúgy pulzusból és hiőből nagyon jól látszik,hogy mi fog történni.Bar még sosem voltam terhes ezért nem tudom akkor mit kell latni, de mikor már megy le az alappulzusom és a hőm,akkor másnapra már itt van a nem várt. E miatt már a 3. késős naptól , csipogtqm állandóan mint valami madár (hőmérő) meg görcs állt a bal kezembe.Bele lehet örülni ebbe, nem tudom létezik-e anonim teszt- és tünet figyelő fuggok klubja,mert ha nem lenne rá tutti kereslet.


..Bocsi a helyesírás ért telefonról kicsit nehez


@ewuss28:


Uhh kemény időszak lehetett Nagyon gratulálok a babához

Az én tüneteim most: Cici feszülés ami 1 hónapja tart, tegnap este óta nagyon feszül a hasam alja és nyilalgat bele. Ma reggel mikor megreggeliztem rögtön utánna hányingerem lett, de közben megfáztam így lehet, hogy csak amiatt van. Most én sem éreztem a peteérést pedig úgy szokott görcsölni olyankor a hasam mint mikor megjön. Most vizes-fehér kicsit krémes állagú folyásom van ami nem nagyon jellemző rám mensi előtt. 18.-a körül tesztelhetek
 
 


@szanimanika:


Sok szerencsét a következő hónapra Nem lehet követni már ezeket a ciklusokat szerintem sem. Ezért nem is bízok már az ovulációs naptárban sem. Most akkor vagyunk együtt mikor a férjem itthon van. Remélem most azért sikerült a baba Nagyon nem várom a mensit 18.-ra
 
 


@szanimanika:


Hát persze, hogy itt is leszünk! Sajnálom, hogy nincs facebookod, de meg tudom érteni azokat, akik törlik magukat róla. Nekem az a tapasztalatom, hogyha az ember megválogatja, hogy kikkel tart kapcsolatot, kevesebb csalódás éri. Letiltani pedig bármikor le lehet bárkit, ha valamiért nem szimpatikus (persze, a baráti listára sem kell felvenni, úgy kevesebb vele a gond :D ). A lényeg, hogy okosan is lehet használni.

Sajnálom, hogy nem jött össze a baba :( Mikorra kaptál időpontot?
 


@nilnarin:
November 6, nagyon durva kb 1.5 hónap a várakozási idő és a következő lehetséges időpont november 27 lett volna (mind ez szeptember 20.-an)

Általában akivel szeretném tartani a kapcsolatot,azzal Whats App on meg tudom tenni A Facebook állandó pörgetése tudat alatti kényszeres cselekvés lett nálam, és ekkor döntöttem úgy nem pazarlom az időmet mások élet-kirakatának a nézegetesevel:) Főleg mert látom ismerősökön,hogy társaságban is ezt teszik...na Mind1 ez az én hülyeségem és jól érzem magam így:p


@szanimanika:


Igen, én is két hónapot vártam, mire sikerült bejutnom a Kaáliba. Az ottani doki azt mondta, hogy most már nem kell majd ilyen hosszasan várnom, mert "falon belül vagyok" :D Csak az első konzultációra ilyen hosszú a várakozási idő. Úgyhogy kitartás! Addig meg próbálkozzatok, soha nem lehet tudni, hogy nem jön-e össze spontán és legalább az idő is gyorsabban telik ;-)

Én nem szoktam mások életét olvasgatni, én magam meg nem posztolok ki ilyesmit. Sőt, függeni sem függök a facebooktól, a telefonom nincs is facebook, a netet meg annyira legkorlátoztam, hogy olyan, mintha nem is lenne. De ha nálad függőséget okozott, akkor érthető, hogy miért nem akarsz rajta lógni.
 


Sziasztok,jól kihaltunk itt?valami újság?


Szia!

Nekem pár napja problémám van a babanettel, hol működik, hol nem. Az egész csapat facebookozik :( Azért remélem, hogy benéznek ide is, jó lenne, ha a topic nem halna ki.

Velem annyi újság van, hogy némi rohangálás után sikerült beutalót szereznem a háziorvostól a vérvételre. A hormonvizsgálatra, a pajzsmirigy-vizsgálatra és a petevezeték-átjárhatóságira viszont csak nőgyógyász adhat beutalót, ezért még keresem az igazit :) Akinél voltam, nem volt hajlandó adni.
Ma szerintem megpróbálom elintézni a közjegyzői okiratot is, bár az elvileg nem annyira sürgős, kérdés, hogy a bürokrácia útvesztőiben mennyi idő alatt készítik el. 
 


Sziasztok.
Nekem se működött az oldal, bár sok dolgom is volt. Hétvégén babaszoba alakítás volt még mindig, meg jöttek vendégek. Állandóan átjáróház van nálunk.

Meg talán mintha bújkálna bennem valami, napok óta köhögök, nem akrom beteg lenni.

Oh és persze továbbra sem tudok lemenni a háziorvoshoz, mert annyian vannak, én meg aztán nem ücsörgök ott egy papírért. Ez van, valamikot csak lesz egy kis szerencsém.
 
 


@vivi93:


Szerintem ha csak egy papír kellene, akkor hívd fel telefonon! Nálunk legalábbis az szokott lenni, hogy ha odatelefonálsz, akkor elkészítik neked a papírt és az asszisztens kihozza, nem kell sorszámot húzni és várakozni. A gyógyszerek felírásával is működik, ha valaki csak receptért megy fel és egyébként mindig ugyanazokat a gyógyszereket szedi (például magas vérnyomásra vagy ilyesmi).
 


Üdvözletem. Minden évben jelezni szoktam a Babaneten, hogy ilyenkor kezdődik az évnek az az időszaka, amikor a lelki meddőséget jó eséllyel tudom kezelni (ingyen). Akit érdekel, írhat ide: mikrobaby@gmail.com
A módszerről olvashat a Facebookon is: Bianka Lelki Meddőség oldalon.
Mindenkinek örömteli babavárást kívánok.

Nagy Bianka


@nilnarin:
Jó lenne, ha így működne, de sajnos nem.
Itt se sorszám, se időpont foglalás nincs.
Az pedig kész kabaré szokott lenni, ha szeretnél 35mp-re beugrani soron kívül.
Nekem meg nem ér annyit a dolog, hogy az öregekkel vitatkozzak.
Szerdán megint annyian voltak, mintha legalábbis az orvosiban osztanák a nyugdíjat. Úgyhogy pénteken 7:30kor odamegyek, hogy mikor 8:15kor megjön qz orvos, akkor én legyek az első. Vicc, de másként tényleg nem megy.
:roll: :-D
 
 


Jó reggelt mindenkinek!


@vivi93:


Azért ez elég durva. Nálunk is sokan szoktak lenni, de azért a sorszámos rendszerrel legalább nincs káosz. Időpontfoglalás itt sincs, viszont ha indulás előtt odatelefonálsz a rendelőbe, hogy csak gyógyszert szeretnél feliratni, megcsinálják, mire odaérsz és csak annyit kell várni, hogy az asszisztensnő kihozza. Ha a rendelési idő előtt vagy elején mész, akkor meg még telefonálni sem kell, csak leadod az asszisztensnőnek, hogy mit akarsz feliratni (kis cetliken szokták odaadni a betegek) és amint megjön a doktornő, már adják is ki (a betegek közben ugyanúgy megy a betegellátás is).


Ma voltam vérvételen, a hepatitis szűrés 10 nap, úgyhogy arra majd várni kell. Közben persze megjött, 24 napra (teljesen szabályos, 26-28 naposak a ciklusaim  ), úgyhogy most próbálhatok keresni egy magánlabort, amelyik megcsinálja holnap a hormonvizsgálatot, mert mire kedden eljutnék az új nőgyógyászhoz, picit már késő lenne. Viszont jó hír, hogy így hamarabb juthatok el talán az átjárhatósági vizsgálatra :D

 

 


Sziasztok Lányok! Nem nagyon voltam mostanában, de azért néha felnéztem olvasgatni. :) Elvileg kedden megyek a 0. uh-ra, már várom. Ezen a héten kezdődtek el nálam az émelygések (1x hánytam), gyomorégés, szédülés...nagyon kellemesek. Eddigi fáradtság még megvan. Dolgozni se tudtam menni ezek miatt.


Ti hogy vagytok? Mi újság veletek? :)



Sziasztok!

Bocsánat a laikus kérdésért, de milyen az a "0. uh"? Az émelygésre, gyomorégésre sajnos nem tudok okosat írni, mert én még csak a kivizsgálásoknál tartok, de talán valamelyik lány benéz ide a topicból. Azt tudom, hogy a magnéziumot és a B vitaminokat szokták javasolni, csak nem vagyok benne biztos, hogy ezekre is hat. 

Én egyébként alapvetően jól vagyok, kicsit keresztül húzta a számításaimat ez a 24 napra érkezett mensi, de hát ez ilyen Murphy törvénye lehet :D Tegnap egy magánkórházban megcsináltattam a hormonvizsgálatokat, egy hét múlva lesznek meg az eredmények. A másik vérvétel eredményeire pedig 10 napot kell várni. Közben találtam egy nőgyógyászt, hozzá kedden délután megyek és reményeim szerint ő meg fogja csinálni a petevezeték-átjárhatóságit. Az egyedülállóságról szóló okiratot is sikerült elintéznem, azért csütörtökön kell menni (iszonyú drága egyébként, 43 000 forint  ). Ha ez mind megvan, akkor újra bejelentkezem a Kaáliba és ott még csinálnak egy hüvelyi uh-t. Aztán a doki kiértékeli az eredményeimet és ezek alapján dől el, hogy inszemináció lesz vagy lombik.
 


@marcipancica:
Èmelygèsre nekem a doki a hideg kólát javasolta. Mondta h max egy pohár de a szènsavat kiskanállal keverjem ki belőle. Hatásos tèlleg rendbe tesz a gyomrot egy időre. Amúgy nekem sok minden nem segített csak az idő. Nagyon ètvágytalan voltam. Hányni nem hánytam csak öklendeztem mindentől. A legjobb ami segített ha tictacot szopogattam. Állandóan volt nálam ha èreztem h felfordul a gyomrom már kaptam is be egyet. A gyomrom hálisten mèg most sem èg viszont elkèpesztően szar volt az emèsztèsem. Komolyan olyan volt minden este mintha nem is dolgozna állandóan az az èrzèsem bolt mintha megülte vna vmi. Erre a megoldásom h többször ettem keveset ami nehèz bolt nèha ha èpp jó volt az ètvágyam.
 
 


Sziasztooook! Régen nem voltam, hát pörög az élet! Igen, inkább a facen vagyunk, de azért csak nem hagyjuk kihalni a topicot! :-D Mi ma vagyunk 18+3, tegnap doki volt a progi, napok óta hasfeszüléssel küzdök. Vettek kenetet, lehet valami baci, mert a többi dolog rendben van.
Marcipancica: Cola!!! A legjobb, én a szénsavat sem kavartam ki belőle, pont ezért hatott :-D Persze nem szabad literszám inni, de egy két korty ha baj van szupermód segít. Vagy B6! Kitartás, el fog múlni! ;-)
A hétvégén már rendezgettük a szobát, pedig még korán van. Rámjött a fészekrakó ösztön! :lol: Átkerült a pelenkázó a mi szobánkba, amit kisúroltam, rendberaktam, kis szép lett. Csak alátét kell rá új, meg kispléd blabla, sokminden :-D De már van egy sapink benne, egy kiszokni, és 2db body :-D :-D Ami a mindennapokat illeti, kivagyok, a fiam megint összeszedett valami frászt az oviban, taknyos, a nagylányom szintén. Így 3szor kelek éjjel. Szinte semmit nem alszom. Biztos edzeni akar a gyerek a kistesóra :lol: Belegondoltam... Ha ezt fogja csinálni, plusz a pici a szopizással, akkor szerintem leszokok az alvásról, és kb egy hét múlva végkimerülésben kimúlok! Összegezbe rettenetes napjaim vannak. De reméljük ezen is túlleszünk.
Mindenkinek boldog babavárást, a várakozóknak pedig tivábbra is kitartás és gyors pozi tesztet. Igyekszem nem eltűnni! :-P ;-)
 


Sziasztok! Ma voltam nőgyógyásznál. Jó helyen van a kicsi, 10 mm-es és van szívhangja. annyira örülök. vett le rákszűrésre kenetet, 2 hét múlva kell vissza mennem és akkor is meg fogja nézni a babit. Mondta hogy így lesz jó mint várni a 12.hetet mert addig vetélés kockázat meg van.


@nilnarin:
A 0. ultrahangon állapítják meg a terhességet. remélem neked is hamar sikerül a pici. Drukkolok nagyon


@ewuss28:
Az a baj hogy nekem a kóla semmit nem ér ilyen esetben. B6ot meg renniet szedek. Meg nasizok meg próbálok óránként enni egy kicsit. Semmi étvágyam sincs. ma is hánytam.. Amit meg tudok inni az a hideg málna szörp.


@marcipancica:
Szia !

De jó Örülök, hogy minden rendben van a babával A hányinger mérséklésére talán próbálj meg mentolos cukorkát szopogatni, hátha az segít valamennyire
 
 


Jó estét!


@marcipancica: Ó, értem! Jó tudni, hogy ezt így hívják hivatalosan, legalább nem fogok bután pislogni, ha meghallom ezt a kifejezést. Köszönöm szépen, én is nagyon remélem! 


 


Velem a következőképpen állnak a dolgok: ma voltam nőgyógyásznál, megcsinálja nekem a petevezeték-átjárhatóságit TB-re :) Azt mondta, hogy igyekszik hétfőn megcsinálni, de lehet, hogy csak a következő ciklusban megy majd a dolog. Viszont bíztatott a hétfővel, így nagy az esély rá. A hormonvizsgálat eredményeit már részben megkaptam, már csak a pajzsmirigy hiányzik. A női hormonjaimmal viszont minden rendben, az eredmény ennél tökéletesebb már nem is lehetne. Mindegyik szám bőven a referenciaértékeken belül van :) Remélem, hogy a pajzsmiriggyel is minden rendben lesz. Ez valószínűleg pénteken vagy hétfőn érkezik majd meg, míg a hepatitis és a HIV eredményéért szerda/csütörtök magasságában mehetek.


Megvizsgálták a petefészkeimet és a méhemet is uh-val, azokkal is minden tökéletesen rendben van. És a doki szerint szép tüszőcskéim vannak :D Mondtam is neki, hogy köszönöm, magam növesztettem őket :D :D :D

 


@nilnarin:
De jó örülök, hogy jók az eredményeid közeledik a cééééllll
 
 


@beus6:


Igen, igen, én is nagyon örülök az eredményeknek és reménykedem, hogy a még be nem érkezettek is jók lesznek :) Szerintem a jövő héten fel is hívom újra a Kaálit és kérek egy időpontot :) Akkor rögtön el is tudnák kezdeni a stimulációt (felteszem, arra szükség lesz akkor is, ha minden eredményem tökéletes, mert az esélyeket attól még növelik).
 


@nilnarin:
Ezek jó hírek Én most ott tartok, hogy nincs itthon 1 darab tesztem sem és nem is veszek amég nem késik legalább 1 napot
Szerintem ez a hónap is kuka mert most hétvégén vannak a termékeny napjaim elvileg és a férjem nem biztos, hogy haza tud jönni
De màr nem hiszek egyébként az ovu naptárnak sem
 
 


@marcipancica gratula!
Rosszullet nekem nem volt, amikor meg a vitamin miatt lett volna, korpovittal legyurtem cola csak ritkan segitett.
En a rendetlen babasak koze tartozom XD de hatha ez is megnyugtato valakinek

nem kell tuneteket lesni, anelkul is babas allapotvan leledzhet az ember lanya
 


Sziasztok :)


Mi egy éve próbálkozunk a párommal...


Múlt hónapban voltam petevezeték átfúváson. Két kete pedig kontroll vizsgálaton,azt mondta nem maradt szövődménye az átfuvásnak, és mivel nincs hormonális probléma nálam és a páromnál sem, jövő hónaptól ha most nem sikerül tüszőmérésre kell járnom hozzá, és nézzük mikor van peteérés...
Közületek volt már valaki hasonló cipőben?

Köszi, ha válaszoltok :)

 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron