Új privát üzeneted érkezett!

@krijan: hátha :) ezek jó hírek, hát még ha kisfiú is lenne! :)))

 
 


Sziasztok kedves csoporttagok.
Itt új vagyok még, de remélem jobb kis csapatra találok mint más csoportokban.
:-D
Mi ebben a hónapban kezdjük a babaprojektet remélem hamar összejön, mondjuk 4. Baba lenne. :-)
 


@agi15:


Azért én még szorítok. Én ma reggel nem mértem, nem tudtam felkelni  úgyhogy most fogalmam sincs van-e változás. Kíváncsi leszek hogy mit mérek holnap.
 
 

 
 

@zsuzsu84: az igen! :) legyen mielőbb!! :)
Eddig milyen arányban vannak fiúk-lányok? Most van valami kívánságotok?

 
 


@ewuss28: az enyémhez hasonló görbékre rákeresve 33%-nyi, amelyik terhességgel végződött. Szóval annyira nem kicsi az esély, csak kevésbé valószínű.

 
 


agi15: köszi, remélem hamar sikerül! Még várom a havit aztán teljes erővel :-D
Van 2 lánykám és egy kisfiam. Igazán én kislányt szeretnék! Remélem összejön. Valahogy a lányokkal könnyebb :-D
 


Olyan jó olvasgatni mennyire lelkes mindenki. Mondjuk én soha nem hőmérőztem, egyszerűen elmaradt a ciklus, teszteltem és volt baby. Most viszont minden eddiginél jobban szeretném ezt az egészet nyomon követni, ráadásul barátnőmmel egyszerre szeretnénk nagyjából piciket. Fuhh tényleg soha nem csináltam ehhez hasonló teszteket, de érdekelne. Plusz ha van köztünk olyan akinek már van gyerkőc az tudna e valami jó tippet adni amivel a vajúdást meg lehet gyorsítani? Tudom hogy ez baba tervező csopi, de mégis. :-)
 


@zsuzsu84: üdv köztünk, remélem sikerül mihamarabb a 4. babó! Saját tapasztalatom nincs, de vajúdás könnyítő tippeket én is szívesen fogadok :) Még nem félek, de majd ha közelebb leszek a végéhez, biztos, hogy nagyon fogok parázni. A hőmérőzésről neten érdemes utána olvasni, az alapszabályokról - ugyanabban az időben, lehetőleg ugyanannyi alvás után mérj, stb. Plusz egy jó terhes vitamin nem árthat, felkészíteni a szervezetet :)

 


@denisa84:
Köszönöm a jó kívánságot! :-D Tegnap volt egy próba, bár naptár szerint ez egy esélytelen nap, nekem mind 3 ilyen napon fogant :-D Hát ez várakozás most... Amit nagyon utálok. Így mostmár a hőmérőzés felesleges vagy ha esetleg valami "történik" odabent azt a magasabb hővel lehet tudni? Arra emlékszem hogy első lányommal mikor jött a jel hogy ő van mértem és 37,1 volt, ezt soha nem felejtem el de csak ez az egy volt. :-D
 


@denisa84:
Nyilván tudom mizujs nehogy valaki azt higyje hogy ennyi gyerek után semmit nem tudok, csak soha nem probáltam ezt a méregetést. Ja és természetesen vitamint szedek. A vajudásról annyit, hogy nagyin sokat szenvedtem 11 óra 2 percesekkel mire mindnek oxitocin lett a vége. Pajzsmirigyes vagyok és a dokim azt mondta, hogy a következővel automatikusan kérjem, hogy megrövidítse az időt. Annyira fájt hogy csak feküdtem, de tudom hogy az a legrosszabb. Viszont se állni se ülni nem bírtam :-(
 


@zsuzsu84: Ne haragudj, nem okoskodni akartam :) Van ismerősöm aki második babáját szeretné, és mégsem szed pl vitamint, mert hogy minek, és a dokija se jelentette ki konkrétan, hogy kellene. Mindenki maga dönti el persze :) Nem hangzik túl jól ez a 11 óra, rengeteg idő. El se tudom képzelni, milyen lehet ennyi időn keresztül fájni.

 


Sziasztok, nálam ezidáig semmi izgalmas. Viszont ma leesett a hőm, az ovutesztem tegnap már jól látható két csíkos, de még nem pozitív volt. Remélem ma-holnap megtörténik az ovu. Aztán jöhet megint 2 hét nyugi...bár azért ez a 2 hét sokkal izgibb, mint a ciklus elejei. Én is mérem a hőmet, én a tervezettbaba.hu oldalon.

picibaba.hu vonalzó


@denisa84:
Jajj dehogy, nem haragszom semmi ilyen, köszi tényleg hogy leírtad végülis nem tudjuk kivel beszélünk, ki mit tud vagy sem és kevés a jó szándékú ember sajnos.
Hát igen, nagyon sok a 11 óra, de ez a fiammal volt a lányokkal 5 és 6 óra volt.
Most csak a folsavat szedem, de ha lesz egy pozitív tesztem... Remélem lesz, akkor fogok valami mást is szedni.
Neked első baba?
 


@napraforgo85:
Ezt az oldalt megnézem, de jó hogy írtad, akartam is mondani, higy tud e valaki valami oldalt? :-D
 


@agi15:


Én ma reggel megint 36,5öt mértem. Nem értem miért ugrál így, a múlt hónapban olyan szép görbém volt. Ezért nem szeretek hőmérőzni mert csak idegesítem magam rajta.

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/c ... 05600_.png
 
 


@ewuss28:
Ha idegeskedsz az nem jó. Próbáld a természetre bízni, hallgass a tested jelzéseire és minden simán fog menni.
Én is ezért félek hőmérőzni mert ismerem magam, totál rápörögnék :-D Meg ugye a várakozás, stressz. Nem okoskodásból írtam, csak jószívvel. Tudom nagyon nehéz nyugodtnak lenni ha az ember babát szeretne ;-)
 


@ewuss28: nekem meg leesett a hőm, 36,31, és pecsételek is. Úgyhogy sanszos újra a START-mező
Közben a férjemnek már szóltam, hogy jelentkezzen be ő is meddőségi kivizsgálásra. Aztán ha ott minden rendben, akkor a következő sikertelen hónap után én is indulok tovább. Meglátom, mire lesz hajlandó és készséges a nőgyógyászom, vagy felveszem a kapcsolatot az egyik ált.sulis osztálytársammal, aki endokrinológus lett, igaz, vidéken van és épp babázik, de mondjon valami okosat. Vagy hogy magánba mit vizsgáltassak és elemezze ki. Vagy nem tudom. Valaki varázsoljon belém egy gyereket. Vagy kettőt.

 
 


@agi15: sajnálom, hogy most sem sikerült :( tudom nem nagy vigasz, de azt mondják teljesen normális ha akár 1 évig sem jön össze.. én is úgy vagyok vele, hogy jobb lenne minél hamarabb tudni ha valami gond van, de ha meg nincs és mégsem jön a baba akkor meg azon idegeskedik az ember.
Én ma vagyok az 5. Dpo-n és persze megint mindenféle tüneteket tapasztalok, ami eddig sosem volt :/ pl fáj a csípőm, néha megszédülök. Jó lenne, ha amiatt lenne mert valaki van már odabenn...
@ewuss28 nekem is ugrándozik, és soha nem megy túlságosan föl. Ma reggel pl 36.6 volt, és ez magasnak számít.


@chilipepper: az a helyzet, hogy oké, szisztematikusan csak pár hónapja próbálkozunk, de előtte 15 évig kizárólag megszakítással védekeztünk, ami - legyünk ősztinék, ezt hallani mindenhonnan - nem túl biztonságos, mégis, sose sikerült beleesni a 'hibaszázalékba'. Ez eléggé elgondolkodtat arról, hogy talán nincs minden rendben valamelyikünk (mindkettőnk...?) termékenységével.


Ezért nem szeretném már kivárni az 1 évet, meg amúgy mivel elmúltvam 35, a férjem 41, ezért nekünk már csak(?!?!) fél éves szabály van, de azt sem.

 
 


@agi15: sajnálom :( szerintem is jól teszitek a kivizsgálást, férjednek legalább egy sperma számot, neked meg egy hormonsort nézzenek. Ezeket már sokkal hamarabb megnezhettük volna mi is, férjem hamarabb kapot volna a kevés katonákra vitamint, stb... Szóval nem fog ártani, és legalább tudod, h megteszel mindent. Nyugodtabb is leszel, ha végre történik valami, nem csak a várakozás

 


De jó, látom vannak új tagok, üdv nektek, örülök hogy bővül a csapat! Kicsit eltűntem a hétvégén, mert nagyon zsúfolt és kimerítő volt. Kicsit meg is erőltettem magam, hat remelem nem okoztam semmi gondot vele, de csütörtökig izgulhatok.

agi15:
Teljesen megértelek! Én is tuti elmennek dokihoz a helyedben, meg ha baj nincs, akkor is megnyugtat. Én 2 hónap után elmentem dokihoz, mert mindenhol azt olvastam, hogy 8 napos lutealis fazissal nem lehet teherbe esni. Na hat én úgy éreztem, hogy így tök feleslegesen próbálkozunk, mert tuti valami nincs rendben. A dokim megnyugtatott, hogy nincs azzal semmi gond hogy annyi a lutealisom, ez ember függő, van akinek a hamarabb van akinek később van a ciklusában a peteeres. Na ez így is volt, mert utána a 2. hónapban össze is jött. De sokkal jobban éreztem magam, hogy megnyugtatott és nem a neten olvasottaknak hittem.

gkata78:
Na voltál dokinal? Várjuk a beszámolót!
 


@vivicske6: most írtam az endos doki osztálytársamnak. Várom, mit válaszol. Leírtam kb a helyzetemet, meg amit a Dr.Google segítségével megállapítottam . Írtam neki, hogy mondja meg, mit csináltassak meg, és nekem pont megfelel a táv-gyógy-pillantás a leleteimre, mert tudom, hogy mennyire imádják ők orvosok az ilyen régi barátokat
 
 


Lányok, èreztetek már ilyet? Dèlelött èreztem egy nagyobb szùrás a jobb petefèszkem körül. Meg is kellett állnom egy pillanatra. Azóta folyamatosan szurkál aprókat. Ilyen hullámokban pár percenkènt vafy hosszabb szünetekkel. Talán csak a front?
 
 


@agi15:
Fuhh szegények, nagyon sajnálom és kívánom hogy ne legyen semmi baj és mihamarabb jöjjön a pozitív teszt.
 


@ewuss28:
Komolyan nekem ma ugyanez volt, én pont vezettem és persze mikor beleállt a görcs akkor kaptam zöld lámpát! Mondjuk szerintem nálam még nincs baba még csak tegnap próbálkoztunk és lehet pszichésen de buborékokat éreztem a hasam aljában. Meg ugye ez a görcs, de nekem többször is volt, aztán elmúlt magától.
 


https://kepkuldes.com/image/HSIJ45
Sziasztok bemutatom a kicsikémet. Nagygombócban a kisgombóc
Minden rendben van vele korának megfelelő, jó helyen is van. Láttam ahogy mozog a kis gombóckám és kicsordult a könny... Doki mondta, hogy van szívverés csak még olyan kicsi hogy nem lehet hallani majd két hét múlva folyt köv.
Ági sajnálom. Jó ötlet szerintem is a vizsgálatok megkezdése.
Vivicske majd írj te is hogy.mi volt csütörtökön
 
 


@zsuzsu84: áh, már nem is tudom, mi lenne a jobb. Ha lenne valami, akkor legalább tudnám, hogy eddig azért nem sikerült, és ha megoldják a valamit, akkor sínre kerül a dolog. Az idegörlőbb szerintem, ha kiderül, hogy minden OK, csak egész egyszerűen sokáig tart és várjunk...

IR és PCOS irányába fogok indulni első körben, bár a nődoki nem látott cisztákat, de az nem minden esetben látható az elején. És bár sportolok rendszeresen az utóbbi 4 hónapban, de az étrendemet is át kell szabjam. Ez segíthet a hormonoknak is jó irányba rendeződni. Fogyni amúgy sem ártana, és az elmúlt 10 hónapban fogytam 4 kg-t, eddig meg évente híztam 3-at, így 6 év alatt 20 kg szaladt rám. 
Néha azt mondom, az az egy reményem, hogy hányós leszek 

 
 


@gkata78: ó, hát micsoda szépséges jó hír így a nap végére! :) 
Könny?! Záporeső várható, ha egyszer meglátok egy ilyet :D
Vigyázz magatokra! 

 
 


@ewuss28:
Nem a front szerintem. Nekem is volt egy konkrét nagyobb szúrás utánna aprók így visszagondolva lehet hogy az volt a beágyazódás csak akkor már annyira az agyamra ment a mindenféle tünetek lesekedése beképzelése stb a hetedik próbálkozós hónapban hogy nem jegyeztem fel hogy pontosan hányadik ciklus napomon volt. Te most hol tartassz?
 
 


@gkata78:
11ik Dpon vagyok de megy le höm szòval nem tudom.
 
 


@gkata78:
Jupieeeee Nagyon örülök hogy minden rendben van. Szupi az első kép is a kis porontyról Vigyazz nagyon magatokra!

ewuss28:
Nekem mindkét terhessegrmnel volt szurkalas a mehemben, bár inkább oldalt, a petefeszkeimnel éreztem. Az első terhessegemnel az 5. naptól, most pedig a 4. naptól volt, így a mostaninál már gyanítottam, hogy na most sikerült. Ez a szurkalas nekem 3-4 napig tartott.
 


@agi15:
Már írtam, nem megy ki az üzim. Remélem azért a vizsgálatokon nem lesz semmi, cssk jobb ha nincs baj az ember egészséges. Szívből szorítok és mindenképp írj mik a fejlemények ;-)
 


@agi15:
Tudom mennyire idegőrlő a várakozás!
Amúgy szedsz vitamint? Biztos, gondolom. Nekem itt Németben a folsavat ajánlották. Segíti a megtapadást, azt tartják az a legjobb.
 


@zsuzsu84: C-, D-, E-vitamin, szelén, barátcserje, femibion 0, vas (maltofer). Több már nem fér a gyógyszeradagolómba
 
 


@agi15:
A femibionban van folsav, lehet nem elegendő nem tudom, én a folio fortét szedem, nagyon esküsznek rá. Azért is tanácsolta a dokim mert 35 vagyok. Azt mondta ez megkönnyíti a teherbeesést, plusz a baba idegrendszeri fejlődéséhez a legjobb, meg persze sok másban is segít a babának.
 


@gkata78:
De jó! Gratulálok,jó babavárást. Mi is szertnénk már itt tartani!
:-D
 


@zsuzsu84: a femibionban folát van folsav helyett, amit jobban tud hasznosítani a szervezet. A Maltoferben is van 350 folsav, úgyhogy ez nem probléma.
Ezeket a köröket már lefutottam az elmúlt jó pár hónapban (évben...).
 
 


Nagyon köszi lányok, aranyosak vagytok.
Zsuzsu, Ági, Ewuss és minden próbálkozónak nagyon szorítok és kívánom hogy mielőbb "záporeső" legyen a boldogságtól. Hajrá hajrá
 
 


@agi15:
Huhh az jó. Akkor nincs hiány folsavban. Remélem a dokik ezesetben mondanak majd valami bíztatót és nemsokára lesz egy szép pozitív teszted! ;-)
 


@gkata78:
Köszi :-D
Remélem hamar sikerül, bár elég "lehetetlen" időben próbálkoztunk, meglátjuk hogy sült el. Elvileg 20a körül lenne a köv.ciklusom utána jobb lett volna próbálkozni, de hátha sikerült. :-)
 


Üdv mindenkinek!
Végig olvastam a kezdetektől a fórumot. Nagyon szimpatikus társaság vagytok :)
Mi most jutottunk el oda a párommal, hogy ideje lenne egy kis babának.
32 éves vagyok és hát nem egyszerű eset, ugyanis kétszarvú egynakú méhem van . Sok-sok orvost megjártam, tizenévesen állandóan cisztáim voltak stb. stb. Ezzel nem fárasztalak titeket.
Most magánorvoshoz járok, ahol biztattak, hogy - igen nem egyszerű az esetem, de ez nem jelenti azt, hogy nem fogok teherbe esni. Úgyhogy most úgy vagyok vele, ha jön akkor jön. Egyelőre a természetre bízzuk a dolgot.
 
 


@denisa84:

3 hónap? :D Akkor inkább neki se kezdek, mert az most olyan sok időnek tűnik... Bízom benne, hogy hamarabb összejön a baba, minthogy kiismerjem a testem minden rezzenését, persze ha meg nem jön össze akkor már 3 hónappal beljebb lennék. Még kívárok... hátha  Mindenesetre nagyon szépen köszönöm az instrukciókat 


@agi15:

Igen, ismerős pillanatok, abszolút  Azt hiszem ez a hónap nem lesz nyerő, bár aztán ki tudja... annyira figyeltem a napokat, hogy amikor ideális lett volna az együttlét pont hogy nem sikerült összehozni, de azért bízom benne, hogy nem csak ezen az 1-2 napon múlik és becsúszik közte is...  

ewuss28:

 Nálunk éppen most van a nagy lakásfestés, konyha már készen van, most a két szoba van, aztán a miénk már készen van, ki van festve, már csak a bútort várjuk.. de ugye a másik szoba lenne a gyerekszoba, aztán toporgunk, hogy milyen színű legyen...  Merthát nem mindegy :D Már gondolkoztam azon is, hogy semleges színű lesz, de félek, hogy a végén csalódnék, szóval így vagy úgy, de itt babának kell lennie, mert megáll minden, ha nincs.  Párom ötlete az volt, a szoba egyik oldala ilyen, a másik oldala olyan színű lesz, és akkor minden elvárásnak megfelel.. nos igen, ez is egy szempont :D 

Nekem két napja fáj-fáj a hasam, de ez ilyen nagyon köztes állapot, se nem kéne megjönnie se nem ovuláció.. nem tudom mivan, bár bármi lehet mögötte. 


Egyébként nekem a nőgyógyászom azt mondta, hogy rám bízza szedek-e bármilyen terhesvitamint. Csináltatott egy teljes vérvizsgálatot még 2 hónapja, a vasam az e és d vitaminom lent volt igencsak, most 3 hónapos kúrában szedem őket, hó végén vissza kell mennem. Folsavat mondta, de ő csak akkor írja már fel, ha megállapított a terhesség. Szóval ezt nagyon orvosa válogatja, ettől függetlenül a döntés az enyém. 


Van aki szed és ha igen akkor milyet? Én egy időben az elevit complexet szedtem. 


 


Nah hosszú leszek  Mindenkinek sok + tesztet és hajrá csajok ;) 


krijan neked pedig gratulálok, jó egészséget ^^ 

 
 


@gkata78: gratulálok, ez már biztos szuper megnyugtató érzés, hogy ott van, jól van, látszik és dobog a kis szíve. :) 

Én tervezés alatt csak folsavat és e-vitamint szedtem, illetve barátnőm rám sózott 2 hónapra elég méhpempőt, ártani nem árthat alapon azt is bekanalaztam szépen. (Nagyon undi.) Ez a kombó így elég gyorsan bevált, de valszeg az is közrejátszott, hogy fogitabi után fellélegzett a méhem, hogy juhé, toljuk, végre lehet élesben akciózni. De a viccet félretéve, sztem a méhpempőt próbáljátok ki, ha megtehetitek!
Ja, és most orvos tanácsára ezeket szedem: D-vitamin, Magnézium, Femibion (1-3. trim) + önszorgalomból kalcium

@vivicske6 majd számolj ám be te is csütörtökön!

Minden babavárónak jó egészséget, minden babaterezőnek mielőbbi + tesztet kívánok!
 
 


@kvicki:
Szia! Hát akkor mielőbbi +tesztet neked. Egyébként ez a te gondod ez terhességet vagy a szülésben bármit befolyásolhat?
 


@vivi93:
Szerintem az Elevit nagyon jó terhes vitamin. Meg ha jól emlékszem én valami tardiferron vagy mi volt a neve szedtem ez vas ugye folsavval. Írtam nerégen hogy nekem spec. most kinti doki a folsavat ajánlotta egyedül azt mondta az szinte elég is a 12.hétig aztán persze jön a köv dózis a 2.trimeszterre.
Kalcium esetleg a fogak miatt, nekem mind 3 terhességemnél volt sajnos bajom a fogaimmal, úgyhogy most iszom, plusz minden evés után fogmosás :-D Nem bízom a véletlenre :-)
 


@zsuzsu84:


Igen, a kálcium pótláson már én is gondolkoztam, mert nem szeretnék fogorvoshoz rohangálni, úgyhogy mindenképpen még szerintem a hetekbe beiktatom és megnézetem van-e problémás fog, egyről tudok és az biza bölcsesség, szóval inkább még most megszabadulok tőle. 
Ma réáértem, egész nap okítottam magamat mindenféle dologgal kapcsolatban ami a terhesség, babavárással bármilyen módon összefüggésbe hozható. 

 
 


@vivi93:
Az egy jó ötlet ha rendbe rakatod mihamarabb, nekem most lett kész elvileg minden, ok nem volt sok munka a számban egy két tömés igazítás. A kisfiammal terhesség alatt 2-őt gyökérkezeltek, egyet húztak! :cry: persze érzéstelenítés nélkül, lidokain sprayvel, az meg hát, sokat nem ért.
Én a szülés témájában olvasgattam sokat. Hogyan lehet könnyíteni? Szinte minden helyen írják hogy a legjobb lazítani és nem görcsölni. Ez végülis igaz lehet a terhességre is. Drága jó nagymamám mondta mindig, nyugodj meg kislányom, jön az a gyerek amikor jönnie kell. Lehet a teherbeesés titka is valami ilyesmi. Persze ha egészségügyi probléma nincs a háttérben. :-) Igaz ez, de ugye könnyű azt mondani, főleg ha picire vár az ember.
 


@zsuzsu84: Köszönjük :) Sajnos a koraszülés fent van a listán, a kevesebb hely miatt, illetve még a nehéz teherbeesést is emlegették, de azt meg lehet cáfolni. :) Az orvosom azt mondta " a Nők mindenre képesek :) "
 
 


@agi15:



Hogy vagy? Hogy áll a ciklusod? Nekem úgy néz ki meg fog jönni.  36,8ról megy a hőm lefelé, ma már csak 36.6-ot mértem. Tegnap este már az a meg fog jönni érzésem volt meg enyhén görcsölgetett, akárhogy feküdtem sehogy sem volt jó.

A vitamintémához hozzászólva nekem is volt egy időszakom amikor szinte egy marék vitamint szedtem a férjemmel együtt. Kb 3 hónapig tartott. Én trimesztert szedtem meg folsavat, szelént és Omega 3at. Semmi változást nem hozott nekünk szóval egy idő után nagyon meguntuk hogy egy marék vitamint szedünk be esténként. Azóta nem szedteme gy ideig semmit. Most Czeizelt szedek de azt se minden nap csak ha épp eszembe jut.

Üdv az újaknak. Kitartást és sok sikert kívánok.


 
 


@kvicki:
Akkor pocakosan kímélned kell majd magad.
Ebben meg nagyon igaza volt a dokinak, a nők mindenre képesek. Én azt mondtam az első babámnál, ha én meg bírom szülni, utána jöhet bármi :-D Hajrá kitartás! Ebből kiindulva sikerülni fog! ;-)
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: