Új privát üzeneted érkezett!

@vivi93:
Kis kanál köményt egy dl vízzel leforrázol hagyod ázni leazűröd megiszod! Nagyon szar de hatásos! De vannak kifejezetten kömény teák amik szupik. Babáknak is azt adják ha fáj a poci!
 


@zsuzsu84:
U, koszi! Az itthon is van, egyszer probaltam, de ibsre nem hatott. Hatha most
 


Nemreg jottem dokitol, megerdeklodtem ezt azt.
A picurnak most 8w1d korunak kne lennie, megis 8w3d-t dobott a gep

Zsuzsu, jovunk fol hozzatok, mint a talajviz

18,6 mm, szapora pici szivhang, latszottak a pici vegtagbimbajai

Torna nuku meg 4 hetig, genetikait 4-5 het mulva akarna csinalni. Erdeklodtem h szerinte a nifty jo e, azt mondta, h az a legjobb, 4-5 get mulvara jelentkezzek be. Hiaba mondtam, h en ugy tudom, h 10. Hettol lehet csin.
No, majd megkerdem a helyet, ahol csinaljak. Ha az eredmenyt n befolyasola, mmint h sikerul e kiszurni a magzati dnst, mert aszem ez kehet max a bibi, 11. Heti vizsgalat utan uzsgyi, mert gondolom arrol nneg papir kell.

Rakerdeztem megint a vedonore, azt monta h oda csak a genetikai utan menjek, a papirra is ezt irta. (Mert meg ugye n jutottam el odaig )

Azt is kerdeztem macat szedhetek e a hullahoopra, de azt monta, n ismeri, veszeljem at valahogy a hormondili miatti zombinyuszi idoszakot. Juppi ...

Persze hozza a 12. hetig 2 hetente kell menni .. no comment

Kaptam huvelykupot 8 ropiert, egy flps probiotikumot std szuressel +terhesgondozassal 40 ropiert. Waaaa agyfax...

Telleg egyre egetobbe valik az uj doki kereses aszem.
 

 
 

@vivi93: "Jaaaj csajok, k??sz??n????????m????T??nyleg j??lesett reggel olvasni, tegnap voltam olyan stresszes, fuh...@saci0501:Jaaj, komolyan?????Ne haragudj????Nem akartam senkit megr??gatni????T??nyleg j??, hogy siker??lt megbesz??ln??nk, de mondtam is neki ma reggel, hogy m??g egy ilyet nem biztos, hogy kib??rok sz??l??s n??lk??l, sz??val amennyiben nem akar ilyet, ??gy a megbesz??ltekhez tartsuk is magunkat mindketten, mert bajok lesznek.????"


Igen, de semmi baj, tegnap amúgy is hiperérzékeny voltam elég sz*r napom volt :D 
Jajjj egyre nehezebben bírok várni a teszteléssel... pedig még csak a 8 DPO-n vagyok ma. 
 


@doryca007:
Naa naaaa, még egy két uh és egyidősek leszünk! :lol: Mi holnap már 11 hét. Megint elrepül. Közben ma reggel párom kisebbik unokahuga is megszült. Jajj annyira édi! :-D
 


@doryca007:
Naa naaaa, még egy két uh és egyidősek leszünk! :lol: Mi holnap már 11 hét. Megint elrepül. Közben ma reggel párom kisebbik unokahuga is megszült. Jajj annyira édi! :-D
 


@saci0501:
Már csak pár nap ;-) elrepül, kitartás! ;-)
 


@zsuzsu84: "@saci0501: Már csak pár nap elrepül, kitartás! "


Hát már jó lenne. :D Nagyon érdekes, mert nem bemesélem most a dolgokat, még is annyira fájnak a melleim, pedig nem szoktak, és nem is nagyok :D de ha megyek akkor is érzem, hogy leszakadnak kb. Plusz tegnap óta időnként nagyon szurkál a petefészkem. Hát meglátjuk :D Nagyon reménykedem, hátha végre összejött. :)
 


@zsuzsu84:
Jaja XD
De jo nektek!
Mar nekunk sem csillio het a nagy talalkozas, csak kucsit sok
 


@saci0501:
Dejoo! Nekem alhasi gorcsim voltak akkortajt, es a 12-14. Dpon pecsetegettem, ugyhogy jo sely van ra remelem minden rendben lesz
 


Vivi93: akkor most már sinen vagytok, csak így tovább :) Biztos fantasztikus lehet először érezni, hogy a pici rúg. És úgy látszik, a kisfiad már most remekül időzít, így kell feloldani a feszültséget 



@saci0501:


Nagyon szurkolok! Meglátod, elrepül az a pár nap, csak foglald el magad valami mással, hogy ne a tesztelésre kelljen gondolnod! A jelek bizakodásra adnak okot, de jó lenne, ha te is csatlakoznál a babavárókhoz! Így tényleg minden hónapra jutna egy pozitív teszt (Pelle: működik a rengeteg gólya, amit kitettél a facebookra... vagy a virággal száguldozó kiskatona :D

 


@nilnarin:
Köszönöm a drukkot nagyon jó lenne már, szerintem fel sem fognám. Furi de most valahogy úgy érzem hogy sikerült... (Aztán lehet majd csalódok)
Igen elfoglalom magam szerencsére mert csinálok egy tanfolyamot most (webdesigner ) ami nagyon leköt.
Veled mi a helyzet? Mikor indulnak a vizsgálatok? Bocsi ha már irtad, visszaolvastam mindent, csak nagyon sokan vagytok, nehèz fejben tartani, kicsit szita az agyam
 


@doryca007:
Ez biztatóan hangzik, nagyon remènykedem most ès jó èrzèseim vannak, úgy èrzem hogy most sikerült. Lehet hülyèn hangzik. :oops: remelem nem kell csalódnom (megint)
 


@saci0501:
Mar csak par nap, es tesztelhetsz
En mikor nagyon turelmetlen voltam, elmentem vervetelre, az hamarabb biztos eredmenyt mutat bar wkkor epp n volt sikeres honap
 


@saci0501:


Azt mondják, hogy a női megérzés egy hatalmas dolog, reméljük ez az női megérzés most sem hagy cserben. 
 
 


Tegnapi nap...
Bár már kértem időpontot a Zalaegerszegi kórházba az orvoshoz, de abban maradtunk, hogy a 20 hetes uh-ra még menjek el Szombathelyre. Egyrészt van időpontom -ő már csak későbbit tudna adni-, másfelől ami esetleg addig van vizsgálat, azt még foghúzva, de próbáljam meg elviselni, mert sajnos pont szabadságon van. Ettől függetlenül nagyon aranyos és szimpatikus volt már így telefonban is.
Hát jó, gondoltam, hogy akkor foghúzva, de még kitartok. Szükségem is volt a kitartásra, de egy ponton elszakadt a cérna...

Tegnap volt a két hetes kontroll a Szombathelyi Terhes patológián a toxémia miatt. Két hete a papíromra ráírták, hogy mi a teendő, be is tartottam az utolsó pontig. 8 órára reggel volt időpontom, a nagy közúti forgalom miatt 8 óra 5 perckor roholva, csatakosra izzadva -benéztem az időjárást, hosszú nadrágba indultam neki, 35 fok lett- beestem a kórház ajtaján. Nyilván voltam már, de ez nem érdekelt, gondoltam hogy mivel múltkor is kb egyből bemehettem, most hogy időpontom van ez még simábban fog menni. Nos, nem így lett!
8 óra 56percig semmi nem történt, s mivel arra számítottam, hogy újabb vérvétel lesz éhgyomorra mentem, vizeletet már otthon csináltam -nem akarnak ezzel még bent szenvedni, ezért adtak kémcsövet, hogy akkor ebbe vigyek legközelebb-, fél 9kor már csilalgokat láttam és az sem segített, hogy kezdett felmenni bennem a pumpa, mert az asszisztens aki ki-be ment a szobából igen idős volt és látszólag rohadtul nem voplt képben semmivel... 9kor megelégeltem a dolgot, odaálltam elé és kérdeztem, hogy odaadhatom-e a kiskönyvemet, mire ő: "hááát, nem tudom... én a terhes patológiával foglalkozom.." igen, én meg ide jöttem, kismama vagyok.. ha esetleg nem lett volna egyértelmű a kerekedő hasamból kiindulva. Tudomtudom, nem voltam se szép se kedves, de nem is értem mit várt, terhes kismamakönyvvel a kezemben vajon miért állok itt egy órája? 
Elvette, bevitte magával, nem csukta be az ajtót, és hallom az orvos kiábrándító hangját... 
"Erre reggel 8 óra van írva, most pedig 9 óra lesz.. most én ezzel mit kezdjek? Aki nem tud időben jönni az várjon a sorára..." Az egész váró engem nézett és a lángoló arcom. Párom elkedzte simogatni a hátam és kérlelt, hogy üljek le, mert ugyanakkor előtte már sápadtam és lilult a szám, tényleg csillagokat láttam az éhségtől, a vércukrom is a béka alatt... de nem, nem ültem le akkor se, csak álltam kitartóan és éreztem ahogy mindenki engem bámul. 
Behívnak...
Csávó: "A tsh miatt túlsúlyos, ezért diétára fogom.. semmilyen szénhidrát..." és már nem is figyeltem a szavaira...
Én: "Már elnézést, de a tsh rendben van... "
Csávó teljesen megzavarodott fejjel nézi a papírokat... tavalyi eredményem van a kezében... mutatja.. én meg mutatom, hogy 2018!!!!!!!!!!! november 16 a dátum... nézi.. forgatja... Ezt miért hoztam ide? Mondom, hogy kérték előzőleg, hogy hozzam el ezt is, a friss itt van... kikotortam neki... nézi.. hümmög.
Orvos: "akkor is diétára fogom, nem ehet szénhidrát tartalmú dolgokat, tehát a csokit felejtse el... "
És itt felröhögtem, majd önkényesen leültem a mögöttem lévő székre. Kérdi tőlem, mit nevetek, valamint megkérdi, hogy egyébként miért jöttem? 
Ránéztem és elmondtam, miért voltam itt hét hete, hogy terhességi toxémiát állapítottak meg, kérték a vérnyomásmérési naplót, szedek gyógyszert, kértek tsh-t, mert csak régi van és most letelt a két hét, kontrollra jöttem vissza, hogy megnézzék az eredményeket.. meg egyébként hoztam vizeletet is, mert azt is kérték... 
Csávó ismét csak hümmög, majd ezzel folytatja: "Ez nem terhességi toxémia, ez magas vérnyomás... maga túlsúlyos, azért magas a vérnyomása, diétázzon és nem lesz túlsúlyos... milyen gyógyszert szed és mire? jah igen látom, rendben akkor ezeket elhagyhatja, mert nem magas a vérnyomása... -nézte a jelenlegi értékeimet GYÓGYSZERREL-... egy hónap múlva jöjjön vissza kontrollra" És ennyivel le is zárta.
Még mindig nyitva volt az ajtó, szóval mindent hallottak odakint is. Rendesen megalázva éreztem magamat. Az orvos pedig ment valahova, mert hívták, így elköszönt és az asszisztensre bízott. Neki adtam oda a vizeletet, és nem tudta eldönteni, hogy megnézze ő vagy küldje fel laborba. Kérte hogy kint várakozzak amíg az eredmény megjön. Oké... Kimentem, néma csend a váróban, mindenki engem néz, leültem párom mellé akkor kérdezte, hogy ez most mi volt én pedig csak annyit bírtam kipréselni az idegtől, hogy hagyjon megnyugodni, majd utána elmondom....
Nő fel-alá sétált a kémcsővel a kezében vagy 10 percig... közben jött egy kismama egy magas, fiatal, KEDVES orvossal és bementek abba a szobába, ahonnan én kijöttem. Addig pedig ücsörögtünk és csak annyit mantráztam magamban, hogy nem sírunk, nem sírunk, nem sírunk. Lányok, soha nem voltam síros, most mégis az elmúlt időszakban nem tudom hányszor sírtam ezért vagy azért. Na meg mindenki engem vizslatott, szóval nem segített hozzá, hogy én voltam a váróban a bohóc...
Két kismamát még behívott az orvos és elrendezte őket, így már csak mi ültünk ott párommal és vártuk az asszisztenst az eredménnyel. A két kismamát fel kellett venni osztályra, így őket kísérte fel, volt kavarodás emiatt rendesen.
Kijön az orvos, kérdi, hogy az asztalon van még egy kiskönyv, amire Virág van írva.. pattanok hogy az én vagyok... kérdi az orvos az asszisztenst hogy velem mi a helyzet, mire a nő hogy hát a vizeletben a fehérje negatív, de vizelet eredmény majd csak délután lesz meg, szóval a -bunkó- előző orvos hazaengedett, csak még a zárójelentést kéne aláírni. Kedves orvos behív, becsukja az ajtót, leültet, nézi az eredményeket és mondja hogy akkor szedjem tovább szépen a gyógyszereket, látja hogy 1 hónap múlva kontroll, úgyhogy addig naponta háromszor mérjek, látja, hogy azt szépen vezetem, de vannak kiug értékek, így ha 140 felé megy, akkor 1 óra fekvés, azalatt háromszor mérjek, ha mindig felette van azonnal kórház és akkor korrigálnak a gyógyszereken, ha 160 felé megy akkor legyen mellettem valaki, ugyan úgy 1 óra fekvés, háromszor mérem ezalatt és utána kórház és bent tartanak, és azért kell hogy legyen mellettem valaki, mert ilyenkor már károsodhat a méhlepény, a babaára is kihatással lehet, illetve görcsrohamot okozhat már ezaz érték, ilyenkor ne legyen egyedül... én pedig megsemmisülve ültem és nem értettem, hogy most akkor az egyik orvos azt mondja hogy, ő pedig az ellenkezőjét mondja.. mondtam is neki, hogy bocsánat de én már nem értem az egészet. Kérdi, hogy miért? Mesélem neki, hogy az előbbi orvos azt mondta, ez nem terhességi toxémia, hanem csak magas vérnyomás, mert túlsúlyos vagyok és diétára kötelezett, illetve hogy nem is magas a vérnyomásom, ne szedjem a gyógyszereket és egyébként nem is értette, hogy miért jöttem...
Orvos sóhajt, felémfordul a székkel, hátradől és gondolkozik.
"Kollégákról jót vagy semmit... tudom hogy milyenek, ezért én most elmondom, hogy mi a teendője és ezekre a lépésekre miért van szükség..." Nagyon cukin és aranyosan elmondta, sőt, kifejezetten tetszett az, hogy nem az orvosi szakzsargon szöveget nyomta, hanem szabadszájúan beszélt, majd hozzátette, hogy nem szerete már most álmatlan éjszakákat okozni, ezért fontos az, hogy megértsem és pontról pontra betartsam az utasításokat. A gond ott van, hogy nem tudni meddig fogjuk gyógyszerekkel szinten tartania a vérnyomást. Mivel már a 24. hét előtt magas a vérnyomásom, ez a későbbiekben 99%ban nem fog változni, sőt csak rosszabb lesz, ezért fontos az, hogy az értkek írva legyenek, mert csak ebből látszik milyen gyorsan romlik ezaz állapot. Ha gond lesz, akkor be kell feküdnöm, bent fognak tartani huzamosabb ideig... és ha utánanéztem a terhességi toxémiának, akkor tudom, hogy milyen végkimenetele lehet... bólogattam, hogy igen, tudom, tehát álmatlan éjszakám már nem lesz... bólogatott, hogy akkor tudom, ennek 90% koraszüléshez vezet, amit nagy többségében nekik kell megindítaniuk, mert ahogy mondta már korábban is, a babaára is hatással van, illetve fontos az, hogy az anyuka élete is tét. 
Egy orvos szojából ezt hallani nem volt felemelő, de kövezzetek meg, még mindig jobban tudtam venni így az akadályt és nem borultam ki, mint az hogy csak tapogatózom a sötétben...
Annyiban maradtunk, hogy a cél az, hogy minél tovább kihúzzuk gyógyszerekkel, mert az idő most ellenünk játszik. 
Reméli, hogy most én leszek azaz 1% akinél ez a magas vérnyomás eltűnik és nem okoz gondot, lehet később az lesz hogy tényleg csökkenthetjük a gyógyszereket, bízik benne, de nem ez a tapasztalat.
Mindent felírt, elmondott, írt még ki gyógyszert hogy legyen, és szeptember 16..-án amikor egyébként is lesz 20 hetes uh-m, akkor jelentkezzek náluk is kontrollra, tehát nem várjuk meg az egy hónapot. 

Kimentem, elindultunk haza és pedig daráltam páromnak az egészet amit odabent beszéltünk, de nagyjából hallott mindent, mert viszonylag hangosan beszélgettünk, ezért kb. már ő is tisztában volt mindennel mire kiértem.

Itt tartunk. 

 
 


@vivi93:
Uhh... Vol1. Doki: nyustuljon meg, es huzzon el a balfenejen, menjen utcasepronek, ne eletekkel jatszon.

Vol 2. Doku: veeegre valaki johoz kerultel! Remelem kovire is tudsz hozza menni!

Bizti minden rendben lesz, ha odafigyelsz mindenre, mint eddig
 


Én se bánnám, ha legközelebb is ő lenne éppen, de hát ugye ez tök lutri, mindig az vizsgál aki éppen van...  Ezért is rossz, mert minden orvosnál újra kell kezdni az elejétől, hogy mi a helyzet, függetlenül attól, hogy amúgy minden ott van a rendszerben + a kiskönyvben, de már rájöttem, hogy nem szeretnek olvasni.

Tegnap mindennek ellenére, azért igyekeztem pozitívan hozzáállni a dolgohkoz, de igazából szerintem csak később fogja fel az ember, hogy pontosan miről van szó. Így van ez most is. Sokat agyaltam, hogy mi lesz, mi vár rám, meddig fogjuk húzni... Most vagyok 18+6, még nagyon messze van a vége, és ezért kicsit kockázatosnak érzem az egészet. Úgy fogalmazott az orvos, hogy a 26.-ik hétre kiderül, de hol van a 26hét a 42 héthez képest. 
 
 


@saci0501:
Itt nálunk mindenkinek összejönSzorítok!
 


@vivi93:
Nem lesz bibi!

Nalunk mindig ki van irva mikor ki rendel, es ugy celirnyosan lehet valasztni. Ott nem van ilyen?
 


Mivel ez ambulancia, itt nem egy adott emberhez megyek, hanem a terhességi patológiára, ott meg éppen az van aki adott nap rendel...
 
 


@vivi93:
O, a pitebe
 


Basztikuli. Az elobb estem haza vasarlasbol. Mosdolatogataskor veres nyalkat lattam a wcpapiron, uh most be vagyok rosalva
 


Hívd fel az orvost ha tudod vagy menj be ügyeletre -gondolom szombaton nincs normális rendelés.
 
 


Sziasztok!

@saci0501
:


Szívesen :) Jövő héten csütörtökön délután megyek el egy nőgyógyászhoz, akiről remélem, hogy jó (magánrendelés). Azért választottam őt, mert a rövid leírás alapján, amit magáról adott, ő tűnt a legszimpatikusabbnak és a leghozzáértőbbnek is. Foglalkozik meddőségi kezelésekkel, időskori terhességgel, terhespatológiával és petefészek cisztákkal is (nekem ez utóbbi volt, 17 éves koromban műtöttek is vele) stb. Azt remélem, hogy vele el tudjuk indítani majd azokat a vizsgálatokat, amik szükségesek az inszeminációhoz, hogy ezzel is nyerjünk némi időt. A Kaáli Intézetbe pedig majd október elején megyek, így az még messze van :) 


@vivi93:


Hát tudod, megértem, hogy miért nem akarsz ebben a kórházban szülni. Amiket eddig meséltél, csodálom, hogy még áll ez az intézmény. Eddig azt hittem, hogy egynémely budapesti kórháznál nincs rosszabb (nem feltétlenül a szülészete, hanem úgy általában), de ezek alapján a sztorik alapján át kell értékelnem a dolgokat. Az egyik húgom talán pont az ilyenek miatt választotta a magánkórházat. Elvileg január 2-re van kiírva, de mindenhova magánúton ment. Kezdem érteni, hogy miért 


@doryca007:


Remélem, hogy azóta sikerült már beszélni egy orvossal! Mindenképpen írd meg, hogy mit mondott! Nagyon szorítok, hogy ne legyen semmi baj! Jelentkezz, amint tudsz valamit!


Nilnarin


 


@saci0501:
Nekem a cicifájás volt az elsö tünet. Már szinte peteèrèstöl fájt ès ahogy közeledett a nemvárt nem elmúlt hanem fokozódott de akkor nem tulajdonítottam neki nagy jelentösèget. Aztán a puffadás volt ami különös volt elötte menzesz elött nem volt ès nagyon szenvedtem töle. Meg ahogy emlèkszem a pattanáso voltak különösek, menzesz mèg messze de tiszta pati a kèpem. Remèlem sikerült, megy a drukk.
 
 


@doryca007:
Sztem is beszèlj dokival figyeld, hogy van-e vèr vagy menj be az ügyeletre. Írj majd hogy mi van veled!
 
 


Tegnap a parommal arra jutottunk, hogy ez sem veszesebb, mint a legutobbi, es kivarjuk, hogy egyszeri kis beverzes-e ez is vmi miatt. Ha nem, akkor doki. Megkerestem a korabbi cikket a neten, ami megint megnyugtatott kicsit. Plusz azt olvastam, h baj akkor van, ha gorcsol az ember lanya, es faj, de szerencsere ilyen nem volt.


https://piszenpisze.hu/terhesseg/proble ... mmi-panik/

Jol bevettem magneziumot, es lefekudtem, es azota sem talaltam semmi rozsaszinut sem papiron, sem beteten

Igyekszunk egymast nyugtatni ilyenkor, mert a stressz tesz a legrosszabbat elvileg a babicanak, nomeg sokat lennenk gorcsben, ha eddig us hivtuk volna ha vmi nekunk furit tapasztalunk.
De tok agyrem h mi minden van, ami para es guglizni csak ovatosan szabad, nert sok a tulparaztato velemeny


Koszonjuk a szoritast csajok!
 


@vivi93: "Tegnapi nap...Bár már kértem időpontot a Zalaegerszegi kórházba az orvoshoz, de abban maradtunk, hogy a 20 hetes uh-ra még menjek el Szombathelyre. Egyrészt van időpontom -ő már csak későbbit tudna adni-, másfelől ami esetleg addig van vizsgálat, azt még foghúzva, de próbáljam meg elviselni, mert sajnos pont szabadságon van. Ettől függetlenül nagyon aranyos és szimpatikus volt már így telefonban is.Hát jó, gondoltam, hogy akkor foghúzva, de még kitartok. Szükségem is volt a kitartásra, de egy ponton elszakadt a cérna...Tegnap volt a két hetes kontroll a Szombathelyi Terhes patológián a toxémia miatt. Két hete a papíromra ráírták, hogy mi a teendő, be is tartottam az utolsó pontig. 8 órára reggel volt időpontom, a nagy közúti forgalom miatt 8 óra 5 perckor roholva, csatakosra izzadva -benéztem az időjárást, hosszú nadrágba indultam neki, 35 fok lett- beestem a kórház ajtaján. Nyilván voltam már, de ez nem érdekelt, gondoltam hogy mivel múltkor is kb egyből bemehettem, most hogy időpontom van ez még simábban fog menni. Nos, nem így lett!8 óra 56percig semmi nem történt, s mivel arra számítottam, hogy újabb vérvétel lesz éhgyomorra mentem, vizeletet már otthon csináltam -nem akarnak ezzel még bent szenvedni, ezért adtak kémcsövet, hogy akkor ebbe vigyek legközelebb-, fél 9kor már csilalgokat láttam és az sem segített, hogy kezdett felmenni bennem a pumpa, mert az asszisztens aki ki-be ment a szobából igen idős volt és látszólag rohadtul nem voplt képben semmivel... 9kor megelégeltem a dolgot, odaálltam elé és kérdeztem, hogy odaadhatom-e a kiskönyvemet, mire ő: "hááát, nem tudom... én a terhes patológiával foglalkozom.." igen, én meg ide jöttem, kismama vagyok.. ha esetleg nem lett volna egyértelmű a kerekedő hasamból kiindulva. Tudomtudom, nem voltam se szép se kedves, de nem is értem mit várt, terhes kismamakönyvvel a kezemben vajon miért állok itt egy órája? Elvette, bevitte magával, nem csukta be az ajtót, és hallom az orvos kiábrándító hangját... "Erre reggel 8 óra van írva, most pedig 9 óra lesz.. most én ezzel mit kezdjek? Aki nem tud időben jönni az várjon a sorára..." Az egész váró engem nézett és a lángoló arcom. Párom elkedzte simogatni a hátam és kérlelt, hogy üljek le, mert ugyanakkor előtte már sápadtam és lilult a szám, tényleg csillagokat láttam az éhségtől, a vércukrom is a béka alatt... de nem, nem ültem le akkor se, csak álltam kitartóan és éreztem ahogy mindenki engem bámul. Behívnak...Csávó: "A tsh miatt túlsúlyos, ezért diétára fogom.. semmilyen szénhidrát..." és már nem is figyeltem a szavaira...Én: "Már elnézést, de a tsh rendben van... "Csávó teljesen megzavarodott fejjel nézi a papírokat... tavalyi eredményem van a kezében... mutatja.. én meg mutatom, hogy 2018!!!!!!!!!!! november 16 a dátum... nézi.. forgatja... Ezt miért hoztam ide? Mondom, hogy kérték előzőleg, hogy hozzam el ezt is, a friss itt van... kikotortam neki... nézi.. hümmög.Orvos: "akkor is diétára fogom, nem ehet szénhidrát tartalmú dolgokat, tehát a csokit felejtse el... "És itt felröhögtem, majd önkényesen leültem a mögöttem lévő székre. Kérdi tőlem, mit nevetek, valamint megkérdi, hogy egyébként miért jöttem? Ránéztem és elmondtam, miért voltam itt hét hete, hogy terhességi toxémiát állapítottak meg, kérték a vérnyomásmérési naplót, szedek gyógyszert, kértek tsh-t, mert csak régi van és most letelt a két hét, kontrollra jöttem vissza, hogy megnézzék az eredményeket.. meg egyébként hoztam vizeletet is, mert azt is kérték... Csávó ismét csak hümmög, majd ezzel folytatja: "Ez nem terhességi toxémia, ez magas vérnyomás... maga túlsúlyos, azért magas a vérnyomása, diétázzon és nem lesz túlsúlyos... milyen gyógyszert szed és mire? jah igen látom, rendben akkor ezeket elhagyhatja, mert nem magas a vérnyomása... -nézte a jelenlegi értékeimet GYÓGYSZERREL-... egy hónap múlva jöjjön vissza kontrollra" És ennyivel le is zárta.Még mindig nyitva volt az ajtó, szóval mindent hallottak odakint is. Rendesen megalázva éreztem magamat. Az orvos pedig ment valahova, mert hívták, így elköszönt és az asszisztensre bízott. Neki adtam oda a vizeletet, és nem tudta eldönteni, hogy megnézze ő vagy küldje fel laborba. Kérte hogy kint várakozzak amíg az eredmény megjön. Oké... Kimentem, néma csend a váróban, mindenki engem néz, leültem párom mellé akkor kérdezte, hogy ez most mi volt én pedig csak annyit bírtam kipréselni az idegtől, hogy hagyjon megnyugodni, majd utána elmondom....Nő fel-alá sétált a kémcsővel a kezében vagy 10 percig... közben jött egy kismama egy magas, fiatal, KEDVES orvossal és bementek abba a szobába, ahonnan én kijöttem. Addig pedig ücsörögtünk és csak annyit mantráztam magamban, hogy nem sírunk, nem sírunk, nem sírunk. Lányok, soha nem voltam síros, most mégis az elmúlt időszakban nem tudom hányszor sírtam ezért vagy azért. Na meg mindenki engem vizslatott, szóval nem segített hozzá, hogy én voltam a váróban a bohóc...Két kismamát még behívott az orvos és elrendezte őket, így már csak mi ültünk ott párommal és vártuk az asszisztenst az eredménnyel. A két kismamát fel kellett venni osztályra, így őket kísérte fel, volt kavarodás emiatt rendesen.Kijön az orvos, kérdi, hogy az asztalon van még egy kiskönyv, amire Virág van írva.. pattanok hogy az én vagyok... kérdi az orvos az asszisztenst hogy velem mi a helyzet, mire a nő hogy hát a vizeletben a fehérje negatív, de vizelet eredmény majd csak délután lesz meg, szóval a -bunkó- előző orvos hazaengedett, csak még a zárójelentést kéne aláírni. Kedves orvos behív, becsukja az ajtót, leültet, nézi az eredményeket és mondja hogy akkor szedjem tovább szépen a gyógyszereket, látja hogy 1 hónap múlva kontroll, úgyhogy addig naponta háromszor mérjek, látja, hogy azt szépen vezetem, de vannak kiug értékek, így ha 140 felé megy, akkor 1 óra fekvés, azalatt háromszor mérjek, ha mindig felette van azonnal kórház és akkor korrigálnak a gyógyszereken, ha 160 felé megy akkor legyen mellettem valaki, ugyan úgy 1 óra fekvés, háromszor mérem ezalatt és utána kórház és bent tartanak, és azért kell hogy legyen mellettem valaki, mert ilyenkor már károsodhat a méhlepény, a babaára is kihatással lehet, illetve görcsrohamot okozhat már ezaz érték, ilyenkor ne legyen egyedül... én pedig megsemmisülve ültem és nem értettem, hogy most akkor az egyik orvos azt mondja hogy, ő pedig az ellenkezőjét mondja.. mondtam is neki, hogy bocsánat de én már nem értem az egészet. Kérdi, hogy miért? Mesélem neki, hogy az előbbi orvos azt mondta, ez nem terhességi toxémia, hanem csak magas vérnyomás, mert túlsúlyos vagyok és diétára kötelezett, illetve hogy nem is magas a vérnyomásom, ne szedjem a gyógyszereket és egyébként nem is értette, hogy miért jöttem...Orvos sóhajt, felémfordul a székkel, hátradől és gondolkozik."Kollégákról jót vagy semmit... tudom hogy milyenek, ezért én most elmondom, hogy mi a teendője és ezekre a lépésekre miért van szükség..." Nagyon cukin és aranyosan elmondta, sőt, kifejezetten tetszett az, hogy nem az orvosi szakzsargon szöveget nyomta, hanem szabadszájúan beszélt, majd hozzátette, hogy nem szerete már most álmatlan éjszakákat okozni, ezért fontos az, hogy megértsem és pontról pontra betartsam az utasításokat. A gond ott van, hogy nem tudni meddig fogjuk gyógyszerekkel szinten tartania a vérnyomást. Mivel már a 24. hét előtt magas a vérnyomásom, ez a későbbiekben 99%ban nem fog változni, sőt csak rosszabb lesz, ezért fontos az, hogy az értkek írva legyenek, mert csak ebből látszik milyen gyorsan romlik ezaz állapot. Ha gond lesz, akkor be kell feküdnöm, bent fognak tartani huzamosabb ideig... és ha utánanéztem a terhességi toxémiának, akkor tudom, hogy milyen végkimenetele lehet... bólogattam, hogy igen, tudom, tehát álmatlan éjszakám már nem lesz... bólogatott, hogy akkor tudom, ennek 90% koraszüléshez vezet, amit nagy többségében nekik kell megindítaniuk, mert ahogy mondta már korábban is, a babaára is hatással van, illetve fontos az, hogy az anyuka élete is tét. Egy orvos szojából ezt hallani nem volt felemelő, de kövezzetek meg, még mindig jobban tudtam venni így az akadályt és nem borultam ki, mint az hogy csak tapogatózom a sötétben...Annyiban maradtunk, hogy a cél az, hogy minél tovább kihúzzuk gyógyszerekkel, mert az idő most ellenünk játszik. Reméli, hogy most én leszek azaz 1% akinél ez a magas vérnyomás eltűnik és nem okoz gondot, lehet később az lesz hogy tényleg csökkenthetjük a gyógyszereket, bízik benne, de nem ez a tapasztalat.Mindent felírt, elmondott, írt még ki gyógyszert hogy legyen, és szeptember 16..-án amikor egyébként is lesz 20 hetes uh-m, akkor jelentkezzek náluk is kontrollra, tehát nem várjuk meg az egy hónapot. Kimentem, elindultunk haza és pedig daráltam páromnak az egészet amit odabent beszéltünk, de nagyjából hallott mindent, mert viszonylag hangosan beszélgettünk, ezért kb. már ő is tisztában volt mindennel mire kiértem.Itt tartunk. "


Jajj annyira sajnálom, amit át kell élned ebben a kórházban, borzasztó. Nem is értem, hogy az ilyen ember egyáltalán minek megy orvosnak. Becsülendő a türelmed! Én amilyen temperamentumos vagyok biztos kiakadtam volna jobban. Szerencse, hogy a másik doki jófej volt, reméljük legközelebb is hozzá kerülsz. Pihenjetek sokat! :*
 


Sziasztok Lányok!
Sajnos nem bírtam tovább és teszteltem reggel de full negatív. Szerintetek ebből mèg lehet pozi? Ma a 11. Dpo vagyok. :oops:
A melleim továbbra is nagyon fájnak, a hőm fent. Holnapra bejelentkeztem vèrvètelre, de vacilálok mèg hogy elmenjek e. :roll:
 


@saci0501:
Tul hamar teszteltel sztem. Meg a predictor early sem mutatta ki nekem a 11. Dpon a babicat, pedig az elv a legerzekenyebb, 99%os pontossaggal megmondja a nemvart elott 5 nappal h mizu.
Varj egy hetet, v a nemvartat, es akkor tesztelj ujra, meg siman lehet pozi eleinte a hcg lassan no a szervezetben.
Nekem ra 8 napra mar pozitivak voltak a tesztek.

De ettol fuggetlenul elmehetsz vervetelre, ha nagyon nem birsz magaddal, nem egy horror osszeg, nekem 5 ropi volt
 


@doryca007:
Köszönöm most megnyugtattál. Remélem hogy tènyleg korai volt mèg. Vègül nem megyek el, mert ha vègül van baba akkor nem az email fiókból akarom megtudni . Úgyhogy megpróbálom kibírni csüt-pèntekig. :) 14 napos a lutim, szal ha 16-án volt ovum, akkor csüt a nem várt napja.
 


Szia Saci, én ma vagyok 14. Dpo-n, tegnap teszteltem reggel de negatív :/
Nincs pms-em, annyi tünetem van, hogy farkas éhes vagyok állandóan. Ha nem jön meg akkor szerintem szerdán tesztelek legjözelebb. Reménykedjünk :)


@chilipepper:
Szia! Akkor kölcsönösen izgulhatunk, megy a drukk. Nekem akkor voltak szúrásaim amikor a beágyazódás környèke volt. Remènykedjunk hogy nem jön meg. Irj majd. :-)
 


@chilipepper: Én is ma vagyok a 14.napon(dpo) :) Nekem annyi tünetem van,hogy kicsit érzékenyebbek a melleim,néha görcsölgetek. Bár sajnos a hőm visszaesett reggelre 0.15 -t de még cover line felett van bőven.Nekem holnapra írja az FF applikacio a nemvártat.

@ Saci0501 : én is 10. Dpo-n negativat teszteltem, ésszel felfogom,hogy nemvàrt előtt felesleges, de türelmetlenség nagy úr :p


@szanimanika:
Akkor nagyon összehangoltak lettünk :D nekem is holnapra írja az app, de kiszámolvan vasárnap kellett volna megjönnie. Ebben a ciklusban nem mértem a hőmet, ovutesztet sem csináltam de érzés alapján is 19-én volt a peteérésem.


@chilipepper:
Nekem is 19 re hozta az érzet meg az app. az ovum, és nekem úgy van a megfigyeléseim alapján,hogy 2 x27 napos ciklus és egy 29-Es. Ez most egy 27-es lett volna tehát én is tegnapra számoltam. Ha összejönének a babák akkor egy idősek lennének:p hátha szerencsét hozunk egymásnak:) nekem ez a 9. Próbàlkozós hónapunk, màr nagyon jó lenne egy bébi tavaszra


Jajj lányok nagyon jó lenne ha szerencsét hoznánk egymásnak. :)
@szanimanika, mi már 1,5 éve próbálkozunk, csodás lenne végre egy pozi teszt. De jó lenne ha mind a hármunknak egy idősek lennének a babák :D Izgulhatunk még egy kicsit :) Ugyan így vagyok én is fel fogom ép ésszel, de türelmetlen vagyok nagyon :D
 


@saci0501:Uhh nagyon drukkolok magunknak!!!! Én már ilyenkor(utolsó 3 nap) olyan vagyok mint valami eszelős.Fogdosom a homlokom,hogy áll a hőm,vizslatom a pulzusom fent van- e még.Aaaa csak már derülne ki mivan!!!
Ha megjön akkor jól leedzem magam,hogy lemenjen ez a feszültség meg bepótoljam az ovu utáni kíméletes időszakot,ha nem majd a 20 pozi teszt után szanaszét örülöm magam!!! Kitartás csajok!!!!


@szanimanika: "@saci0501:Uhh nagyon drukkolok magunknak!!!! Én már ilyenkor(utolsó 3 nap) olyan vagyok mint valami eszelős.Fogdosom a homlokom,hogy áll a hőm,vizslatom a pulzusom fent van- e még.Aaaa csak már derülne ki mivan!!!Ha megjön akkor jól leedzem magam,hogy lemenjen ez a feszültség meg bepótoljam az ovu utáni kíméletes időszakot,ha nem majd a 20 pozi teszt után szanaszét örülöm magam!!! Kitartás csajok!!!!"


Ismerős én is ilyen vagyok. De próbálok csak a jóra gondolni és nem túlizgulni meg parázni mert az pláne nem tesz jót :) Kitartás! :*
 


@vivi93:
Az a legelszomorítóbb, hogy minden dokinak el kell mesélni mi is a problémád, holott mivel ott a dr a neve előtt így már automatikusan tudnia kellene mindnek amint látja a papírokat! Felháborító és szó szerint életekkel játszik, de ha leraktál volna egy jó vastag borítékot az asztalra a fenekedet is simára nyalja! Pfejj hányingerek az ilyen senkiháziak! Bocsi a durva kifejezésért de bennem ia felszaladt a pumpa az olvasottak tudatában! Jó hír hogy a 2.dokika cukker volt! Miért nem kérdezel rá hogy ez az xy orvos mikor van bent és mész hozzá? Csak van nekik is egy beosztásuk! Vagy ez lehetetlen küldetés? Ahh sajnállak
 


Csajok akik vártok még a tesztre, nagyon szorítok!!!! Gyerünk gyerünk tegye mostmár magát oda az a gólya!!!! Egy jó tanács van csak csajok, a legnehezebb, de türelem! Tudom rohadt nehéz! Én is néztem hőt a nemvárt első napján. 36,8ra leesett a következő napokban már 36,6 volt minden nap, el is keseredtem de az 5.napon olyan 2 csík volt hogy rá sem fért a kijelzőre! Ezért nem jó erre alapozni! Nagyon kitartást, írni azonnal ha teszt van!
 


@zsuzsu84:


Ezért is utálom, mikor azzal kezdik, hogy miért jött?   Nade mindegy.. túlvagyok a háborgáson, még szeptember 16.-t kibírom fogcsikorgatva aztán viszont látásra kedves Szombathely 
Nincsen beosztás, mármint publikus nincs kirakva, gondolom ez úgy működik, hogy aki éppen aznap ügyeletes, vagy rendel -beoszts szerint-, az végzi és látja el az ambulánsokat is. Ezért vannak többen alapból, aztán éppen akinél sorra kerülsz, mert múltkor is uh előtt el kellett mennie műteni, aztán akkor 1 órát állt mindenki és malmozott. Amivel nincs bajom, csak a feladatát lássa el, amiért én odamegyek és ne full parasztba. Meg nem is értem,  hogy két orvosnak a véleménye miért nem egyezik... Ezt sose fogom megérteni. Mindegy...

Csajok, igen jó lenne, ha a hónapban 3 pozitív tesztel örvendeztetnétek meg a csapatot  Szurkolok, nagyon
 
 


@vivi93: kitartás!!! És meg jó hogy az összes doki azt mondja “ne idegeskedjen a kismama mert árt a babának”! Okés csak akkor legalább ők teremtsék meg ehhez a feltételeket a saját házuk tájékán!

Lányok köszi nektek a drukkot!
Én félek tesztelni,úgyhogy bevarom vele @saci0501-t ha addig nem jön meg! :) :mrgreen:


Sziasztok csajok! Én egy idöre eltűntem, próbáltam minél inkább "elengedni"a témát.. akinek úton a pocaklakó azoknak kitartást és gratulálok akiknek nincs sok sikert!! Sajnos nálunk még nem jött el ez az áldás. Tapasztalatokat szeretnék ovu tesztről kérni.. Nőgyógyászati éves szűrésen minden rendben volt, a dokinak emlitettem hogy babát szeretnénk azt momdta semmi akadálya még a pajzsmirigy értékeimet is megnézte azt momdta szuperek. Vettem ovu tesztet hátha besegít a dologba.. pénteken volt a ciklusom 12.napja csináltam egyet full nega, vasárnap halvány pozi(ami ugye negatívnak számít) azóta 2 nega.. ilyen esetbe mit gondoljak? Kegdem azt érezni hogy valami nem megy jól nálam, ennek erősödnie kéne most van a 16napom... most akkor nekem nincs peteérésem?? :( bocsi a hibákért telóról vagyok
 
 


@anna08:
Az atlag mensid alapjan szamitottad ugye, hogy melyik nap kell kezdened a tesztet?
Nekem a 25 napok miatt a mensi utan 8 nappal kellett startolni.
Milyen tesztet hasznaltal?
En a csikosokban nem nagyon biztam, ezert vettem clearbluet, ami smileyval jelez, ha okes az ertek. Nekem nagyon bevalt. 2-3 nap utan jelezte us, h lh csucs van.
Emellett neztem a dolgot ovu milroszkoppal, naponta 2-3*, az is jo eredmenyt mutat. Jelzi, h beindult e a szukseges hormoninvanzio a kristalyosodassal.
 


Expect vonalas ovu teszttel csináltam dicsérték :( nagyon aggódok..
 
 


@anna08:
Ne aggodj, elobb probalj mast is en 3 felet csinaltam egyszerre, biztos ami ziher

Eleg koran elkezdted a teszteket? 6-8 naptol mar erdemes.
 


Sziasztok!


@anna08:


Üdv ismét köztünk! :) Dorycának igaza van, próbálj ki más tesztet is, vagy kezdj el korábban/később tesztelni. Rengeteg oka lehet annak, hogy a teszted negatív lett (például az is, hogy a teszttel magával volt valami gond). Nem szabad rögtön arra gondolni, hogy valami nagy baj van veled! És akkor se keseredj el, ha esetleg a többi teszt sem mutat eredményt, menj el a dokihoz újra és kérd meg, hogy vizsgáljon ki. Rengeteg oka lehet annak, hogy az ovu teszt negatív lett, ne rögtön a legrosszabbra gondolj! Nyugi, fel a fejjel, ne keseredj el azonnal! 

 


Na csajok, mikor esedékesek a tesztek? Én már nagyon várom a pozi esőt! De izgi, nagyon szorítok!!!!!
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: