Új privát üzeneted érkezett!

@doryca007:
Gratulálok a kisasszonyhoz :)


@bazsalikom88:
Koszii
 


Ewuss: kosszentyuu
 

 
 

Sziasztok lányok! Gratula azoknak akik időközben megbabásodtak! öröm az ilyenekről hìrt kapni! Akiknek nem sikerült,azoknak kitartás! :lol: Sajnos nálunk kiderult(az nem sajnos hogy kiderült,inkább az hogy ez a helyzet fenn áll) hogy páromnál hatarertek alatt van a gyorsan mozgó spermák száma(12,5%) Az orvos azt mondta így mindössze 2-3% esélyünk van a babára természetes úton.(bár az orvos rettentően unszimpatikus volt,hasonlata szerint teherbe esesem olyan így mint “csatát nyerni páncéltalan béna katonákkal”).Ezen a kommenten felbuzdulva kértem időpontot egy meddőségi klinikára. Ezért csajok, aki próbálkozik és meg nem jött össze,annak javaslom hogy apukát is mihamarabb küldje seregszemlére. Amúgy ez a hónap még nem tudom mit tartogat számomra,mert szerdán kellett volna meg jönnie és még cici fájáson kívül nincs semmi tünet,pulzusom,hőm fent van...Nah majd meglátjuk. :-) Esetleg valakinek volt már ilyen problémája?Összejohet így a baba természetesen szerintetek?


@ewuss:
Ohh hát én jövő héten terveztem menni. Most 4 hét 2 napos vagyok. Akkor 6 hetesen menjek vagy a 7.-ben? Az a baj hogy olyan munkahelyen dolgozok ami nem egészséges ráadásul álló munka.


@Saci,szerintem jól teszed,hogy másik munka után nézel ;-) sok szerencsét hozzá!Várjuk majd a helyzet beszámolót! :-)


@marcipancica:
En a 4-5. het kozott voltam, es latszott a petezsak, amihez mar gratulaltak.
Ha szivhangot is szeretnel hallani, akkor viszont varj a 6-7. Hetig.
 


@doryca007:
Akkor megyek 2 hét múlva. Már jó lenne táppénzre menni, nagyon féltem. Meg a család többi tagjának is elmondani.


@marcipancica:
Hamar el fog telni

Bizti fognak nagyon orulni

Mi meg majd mostanaban keszulunk elmondani, megvartuk a kritikus ido leteltet, es a genetikai vizsgalatokat. De meg nem tudjuk pontosan, hogyan/mikor
 


@marcipancica:
Gratulálok!!
 
 


Doryca: Még egy kislány,hatalmas gratula! :-D :-D
 


Csajok! Minden új bánásnak hatalmas gratula! A várakozóknak kitartás! Aki szeretne még hozzánk csatlakozni a zárt fb csoportba és még nem tette meg,az bátrán jelentkezzen! Itt is szuper mindenkivel beszélgetni, a facen kicsit azért személyesebb a dolog! Vagyunk már páran! ;-)
 


@zsuzsu84:
Kosziii
 


Sziasztok!


@szanimanika:


Szerintem ezek jó jelek! Azóta változott valamit? Teszteltél esetleg? Melyik klinikára jelentkeztél be? Mikorra kaptál időpontot? (Bár lehet, hogy már nem is lesz szükséged rá :D Egyébként a 2-3% nem egyenlő a nullával, lehet, hogy pont most jött össze a baba!)

Én most szerdán megyek a konzultációra, izgulok kicsit. Sajnos továbbra sem tudom, hogy miként zajlik egy ilyen konzultáció, miket kérdeznek, így ha valaki rendelkezik információkkal, ne tartsa magában! ;-) Remélem, hogy a konzultáció után nem kell még egy hónapot elvesztegetni majd a kivizsgálások megkezdésére. Pont középidőben vagyok, így elvileg semmi akadálya nincs, hogy a következő ciklusban megcsinálják a hormonvizsgálatokat és az átjárhatóságit.
Mindenesetre, ha túl leszek a konzultáción, leírom ide, hogy milyen kérdések voltak és hogy zajlik az ilyesmi, hátha valakinek még hasznos lehet. 


Szép hétvégét mindenkinek!


Nilnarin

 


@doryca007:
Nekem kb november végén lesz a 12.hét addig meg nem szeretnék várni a bejelentéssel így is ritkán találkozok velük. A módját még én sem tudom de majd kitalálunk valamit.


@anna08:
Köszönöm


@zsuzsu84:
Milyen fb csoport? Szívesen csatlakoznék csak nem szeretném hogy más is lássa hogy tag vagyok. Ha titkos csopi lenne akkor nem látszódna (asszem)


@marcipancica:
Gratulálok! Nagyon szerencsés vagy :)

Esetleg van valaki, aki pro az lh tesztekben? Ha több napig van 2 csík, de a teszt nem erősebb vagy ugyanolyan erős mint a kontroll, majd elhalványodik a kovetkező napon a tesztvonal, akkor volt peteérés vagy nem?
 


Még annyi, hogy nem hőmérőztem, igy más támpontom nincs, max annyi hogy talán volt tojasfehérjes nyákom és amugy időpontban stimmelne az ideje. Elbizonytalanodtam :( Régen volt már olyan, hogy a teszt vonalam jóval erősebb volt a kontroll vonalnál. Lehet, hogy nem is volt ovulació, csak valami hormonkavar? 5 napja szedek inofolicot, hátha az csodát tesz...
 


@gyongyi11:
Aszem akkor volt, ha a kontroll vonallal egyezo eros.
En nem szerettem a csikosakat, igy aszem a clearblue tesztet vettem 2* is, ami ks smileyval jelezte, hogy mikor van lh csucs. Emellett pedig pg ovu mikroszkoppal lestem, h mikor vagyok pafranyos.

Ezek azert jok, mert elore jelzik az ovt, ha van, homerzes pedig elv azt mutatja, mikor volt.

Inofolic nekem erre n valt be, gyogyteat ittam a peteminoseg javitasra, ovu tamogatasra
 


Zárt a csoport, nem látja senki hogy a tagja vagy vagy írsz oda Jelölj be kérlek ismerősnek és akkor feltudlak venni a csoportba Németh Virág Vivi néven találsz meg. Illetve mindenki más is tud a csoportba csatlakozni, ha még nem tette meg.
 
 


@nilnarin:
Szia,megy a drukk ezerrel hogy összejöjjön a dolog minél hamarabbi időpontra :) én még nem voltam ilyen helyen,úgyhogy nem tudom mi folyik egy konzultáción. Én kaptam egy listát milyen vizsgálati eredményekkel menjünk (debreceni reprodukciós központ).
És izgulsz?

Nekem ma meg mindig nem jött meg.Szerdán akarok tesztelni,akkor lesz egy hetes a késés. ;-)


@doryca007:
Barátnőm sütött szerencse sütit és kapott mindenki a családban:) a cetli benne pl. “hamarosan nagypapa leszel”


@marcipancica:
Igen titkos csoport. Az itteni csajokkal hoztuk létre. Gondoltuk, már elég régóta beszélgetünk, kicsit személyesebbé tesszük a dolgot. Képeket is megosztunk, szerintem szuper kezdeményezés volt, Vivi93 volt az értelmi szerző ha jól emlékszem :-D 2019/2020 babavárók csoportja (Babanet)
 


@zsuzsu84:


Ha nem gond, majd csak akkor csatlakoznék, ha az orvos is megerősítette, hogy rendben van a babával, jó helyen van..stb. :)


Sziasztok!


@szanimanika:


Igen, rettenetesen izgulok! Szerencsére holnap egész nap le leszek foglalva, így nem lesz sok időm babás gondolatokra, de majd szerda délelőtt bepótolom (háromnegyed kettőre kell mennem). Én a budapesti Kaáli Intézetbe kaptam időpontot, és, bár van olyan ismerősöm, aki inszemezett és lombikozott ott, de most költözött, így nincs nagyon ideje meg lehetősége írogatni. 
Amikor én telefonáltam, nem kérdezték meg, hogy milyen vizsgálatokon voltam. Lefixálták az időpontot és még annyit mondott a hölgy, hogy majd a vizsgálatokra hozzak magammal egy közjegyzői igazolást arról, hogy egyedülálló vagyok. Ez viszont nem a konzultációra kell. Egy nőgyógyász megcsinálta nekem a méhnyakrák és a Chlamydia-szűrést, szerencsére mindkettő negatív lett. Azt mondta, hogy mást nem érdemes, mert a Kaáliban megcsinálják vagy megmondják, hogy mi kell pontosan. Mivel ez a doki terhességgondozást már nem vállal, eléggé meg vagyok lőve ezzel a dologgal. A húgom orvosához nem akarok menni, mert nagyon messze rendel és ő sem vállal szülést (terhességgondozást igen, de szülést nem). Így most abban bízom, hogy a Kaáliban esetleg majd tudnak ajánlani orvost, aki vállalná a terhességgondozást és a szülést is. 

 


Sziasztok csajok. Elvoltam tünve. Fárasztó volt az elmúlt 2 hónap. De örömmel jelentem tegnap megszületett kislányom természetes úton elég gyorsan. Így sajna szakadtam is kitartást csajok mindenkinek.
 
 


@csipke5:
Itt is hatalmas gratula! Ügyik voltatok!
 


@marcipancica:
Rendben ahogy szeretnéd, de biztos nem lesz semmi gond, minden rendben lesz ;-)
 


@szanimanika:
Uu, ez nagyon klassz! A sors keze
 


@szanimanika:
Na na naaaa?
 


@csipke5:
Wiii gratulaaa!
Es jobbulast!
 


Sziasztok!


Ma voltam a Kaáli Intézetben (Budapest) és gondoltam, hogy leírom a tapasztalataimat ide és a babanetre is, hátha másnak is hasznos lehet.
A hely tiszta és süt róla profizmus. Az asszisztensek, recisek nagyon kedvesek, udvariasak. Az orvos, akihez kerültem szintén nagyon aranyos volt és udvarias, sőt, szerintem jópofa a humora. Semmilyen vizsgálatot nem kértek előre, de ha persze valakinek van mostanában elvégzett vizsgálata, annak örülnek. Én a HPV-szűrés és a Chlamydia-szűrés eredményét vittem. Ezeket lefénymásolták és eltették a dossziémba.



Az orvos a következő vizsgálatokat kérte kb. 1-2 hónapon belül elvégeztetni: HIV, Hepatitis B és C, menzesz alatti hormonvizsgálat (FSH, LH, PRL, E), AMH, pajzsmirigy (TSH) és petevezeték-átjárhatósági. A fentieken kívül még csinálnak majd egy hüvelyi uh-t, de ezt már a Kaáliban. A fentieket is el lehet végeztetni a Kaáliban is, de az orvos szerint jobban járnék, ha TB-re csináltatnám.


Ha ezekkel a vizsgálatokkal megvagyok, akkor utána a doki javaslatot tesz inszemre vagy lombikra, utóbbi lehet TB támogatott (tehát egyedülállóként is lehet TB-re csináltatni!) és fizetős is. Attól függ, hogy melyiket javasolja, hogy milyenek az eredményeim.


 


@csipke5:


Itt is gratula! Nagyon édes babóca, mindenkinek érdemes a facebook csoportunkban megnézegetni a róla készült képeket! 


@szanimanika:


Igen, igen, igen.... mi a helyzet? Teszt? 


 


 


 


Sziasztok Csajok!

Még csak most csatlakozom hozzátok !

Gratulálok annak aki már babás

Mi Augusztus óta próbálkozunk a férjemmel! 18.-ra nem várom, Nagyon boldogok lennénk ha pozitív lenne a következő tesztem! Nem sokat tudunk együtt lenni a férjemmel mivel a munkájából kifolyólag csak hétvégente vagy rosszabb esetben 10 naponta jön haza Ennek ellenére nem vagyok elkeseredve, mert tudom ha a babó jönni akar akkor ennek ellenére is jönni fog Annyit még rólam, hogy múlt hónapban még mensi előtt elkezdtek fájni és feszűlni a melleim, ami a mensivel el is szokott múlni de most nem múlt el. Múlt hónapban 19.-én jött meg és 22.-én már el is múlt holott 8 napig szokott tartani. Na szóval azt nem tudom mire vélni, hogy még mindig feszűlnek a melleim szüntelenűl! Veletek mi a helyzet?
 
 


@beus6:


Szia, légy üdvözölve közöttünk! Kívánom, hogy minél hamarabb összejöjjön a baba!


Igazából olyan szempontból mindegy, hogy milyen sűrűn tudtok együtt lenni, hogy a termékeny napok száma csupán 3-6 nap. Ha ezeken a napokon vagytok együtt, akkor simán összejöhet :) Hogy melyek a termékeny napjaid többféleképpen is meg tudod állapítani (hőmérőzés, nyákvizsgálat vagy az orvos uh-val tudja követni). 

Mellfeszülés: erre nem nagyon tudok okosat írni. Esetleg csinálj egy tesztet, mert ez lehet terhességi jel is. Az is erre utalna, hogy ilyen gyorsan elmúlt a mensid. Mérheted a hődet is (hüvelyben, reggel, még mielőtt felkelnél). Ha 37 vagy afölött van, az is a terhességre utal. Ha ezeknek a jeleknek ellenére sem lennél terhes, akkor sajnos nincs ötletem, hogy mitől lehet mellfeszülés és a 8 nap helyett 3 napos mensi.



Nilnarin

 


@beus6:
Udv nalunk.

Csatlakozom az elottem szolohoz, azt a 2-3 napot kell beloni ami extratermekeny, es a siker nem marad el
Mi mas miatt voltunk ritkan egyutt, de a clearblue ovutesztjevel be tudtam loni a tuti napokat, igy sikerult a ritka alkalmak ellenere a kisasszony. Mondjuk nekem kellett egy kis progeszteron rasehiteskepp a mehnyalkahartya miatt, de n biztos, h az tett annyit a dolgokhoz.


Tunetekrol: az a hormonok miatt is siman bejatszhat,nalam is vt ra oarszor pelda, nem csak a ciszta megletekor. De akkor epp nem babat szerettem volna.
Mikor az ember lanya babasodni kivsn, szanaszet figyeli magat, legalabbis en igy voltam, es gyanusan a kovinel is igy lesz bar jobb volt, amikor belazultam, nem is maradt el a siker

Remelem te is hamarost csikos zebras tesztettel orvendeztettodsz meg
 


@nilnarin:

Köszönöm igen, nyomon követem, hogy mikor van peteérésem és mindkét hónapban sikerűlt a termékeny napjaimon együtt lenni szerencsére. Ezt az ovulációs naptár szerint néztem. A ciklusaim rendszeresek és mindig meg is érzem a peteérést, ám most sokkal gyengébb jeleket éreztem mint máskor. Tegnap előtt csináltam tesztet, negatív lett. Szerintem korai volt még. Elvileg 16.-ra vagy 18.-ra nem várom úgyhogy majd csak akkor tesztelek legközelebb Veled mi a helyzet?
 
 


@doryca007:
Köszönöm Nektek nagyon gratulálok a babucihoz A tüneteket térve most nem gondoltam rá, hogy ez a terhesség jele lehet. Inkább arra gondolok, hogy a pro creation tabletta miatt lehet amit szedek, hogy felkészítsem a szervezetemet a babára 18.-a körűl tesztelek, hátha
 
 


@beus6:


Igen, akkor lehet, hogy korai. Hm, még az jutott eszembe, hogy esetleg valami lelki oka lehet annak, hogy a mensi nem rendesen jött meg, de ez a cicifeszülésre nem magyarázat. Hát nem tudom :(

Én péntekre kaptam időpontot egy új nőgyógyászhoz, aki reményeim szerint megcsinálja az összes vizsgálatot, amire szükség lesz a Kaáli Intézetben. Szeretném TB-re csináltatni, mert főleg a petevezeték-átjárhatósági nagyon drága. Most mondták a lányok, hogy a vérvételre a házi orvos is beutalhat, így azt lehet, hogy úgy fogom megoldani. Ha az összes eredményem jó, akkor inszeminációt csinálnak, amennyiben valami rendellenességet találnak, akkor választhatom a lombikot. Én mondjuk szívesebben kezdeném az inszemmel :)
 


Sziasztok! Az uj babásoknak hatalmas gratula! Akinek még nem sikerült kitartás! A kismamáknak pedig jó egészséget! :) én egy kicsit eltűntem, előző hónap sajnos nem sikerült, úgyhogy megkezdtük az 5.-et :) már 3. hete szedem a trimesztert, előző hónapba eleg gyenge vérzésem volt nem tudom össze függhet e vele. Most vannak a termékeny napjaim, eléggé érzek szurkálást odalent remélem moat sikerrel járunk majd! 26.án kell majd megjönnie de remélem elkerül egy időre. Valakinek trimeszter vitamin vélemény?
 
 


@nilnarin:
Igen, volt lelki ok mert nagypapám meghalt múlt hónapban és nagyon megviselt de össze szedtem magam, mert tudom, hogy a stressz is gátolja hogy összejöjjön a baba.

Akkor nem vagy könnyű helyzetben. Nagyon sok sikert kívánok. Mióta nem jön össze?
 
 


@beus6:
Igen a lelki állapot mindemre kihat, az agy az nem semmi dolog....

Nillnarin neked pedig kitartás! Nem lehet egyszerű a helyzet!
 
 


@beus6:


Részvétem :( Tudom, hogy milyen érzés, sajnos!


Ami engem illet, nincs más lehetőségem, mert egyedülálló vagyok, így csak a mesterséges megtermékenyítés jöhet szóba :) Azért szeretném inkább az inszemet, mert azt természetesebbnek tartom, de akkor sem leszek letörve, ha a lombik lesz a megoldás; annak az az előnye, hogy nagyobb az esély, mint az inszemnél és több esély van az ikrekre 



@anna08:


Nekem sajnos nincsenek tapasztalataim a Trimeszterrel kapcsolatban. A lányok itt inkább a Femibiont ajánlották, de egyelőre én csak külön szedem a mindenféle vitaminokat + folsavat. Majd ha elfogynak, akkor veszek valamit, de még nem döntöttem el, hogy melyiket. Nyilván attól is függ, hogy az orvosok mit ajánlanak majd. Azért annyit elmondanék, hogy a mindenféle fórumok végigböngészése után nekem a következő terhesvitaminok a szimpatikusak: Femibion, Elevit, Dr. Czeizel magzatvédő vitamin. 
A vitaminokon és folsavon túl szedek még méhpempőt, nekem gyönyörű szép nyákot csinált öt napon át. Abban reménykedem, hogy más jótékony hatása is volt, de ezt majd a mindenféle vizsgálatok után meglátjuk :)

 


@nilnarin:
Köszönöm ! Ja nem tudtam, de nagyon jó dolog, hogy mindent beválalsz h legyen gyerkőcöd. Kívánom, hogy minél hamarabb járj sikerrel
 
 


Csajok ti, hogy bírjátok ki, hogy ne teszteljetek folyton?
Még 8 nap van a nem vártig de folyton azon cívódok, hogy teszteljek vagy sem. Pedig valószínűleg 0 az esélye, hogy pozitív legyen még akkor is ha sikerült
 
 


@anna08:
Trimesztert nem ismerem, korabban femibiont, most pedig jo ideje gravidat szedek, ezek bevaltak.
Utobbi a vas szintemet is szep helyen tartja, a dokim is elegedett velem, ugyhogy ezt tudom javasolni
 


@beus6: hát nagyon nehezen én is mindig igy vagyok, egy csomó pénzt eltesztelek egy honapba
 
 


@nilnarin:
Es doryca remélem be fog jönni ez is
 
 


@anna08:
Na igen! A férjem azt mondta, hogy belőlünk él meg a Dm
Mondtam neki, hogy szerintem nem vagyok ezzel egyedűl
Próbálom nem beképzelni a tüneteket.
 
 


Sziasztok!


@beus6:


Nagyon szépen köszönöm, úgy legyen! Ami a tesztelést illeti: jó, engem egyelőre nem érint, de én valószínűleg megpróbálnám elterelni a figyelmet a tesztelésről. Táblázd be a napodat, hogy mindig legyen mit csinálnod (nem muszáj munkával persze, inkább csak az a lényeg, hogy ne ekörül forogjanak a gondolataid). Én most ezt csináltam, igaz, én csak konzultációra mentem és nem tesztelni, de annyira izgultam meg vártam már, mert úgy éreztem, hogy most ez már a célegyenes. 

Nyolc nap még rengeteg (sajnos) és csak letörne, hogy nem pozitív a teszt. Azért a tesztelésnél kicsit olcsóbb megoldás, hogy elmész egy vérvételre, bár még az is korai :D Szóval a lényeg: ne vegyél tesztet előre, csak akkor, ha nem jön a nem várt, így nem is fogod tudni megcsinálni, mert nincs mivel :D És foglald el magad, kösd le a gondolataidat valami mással. Ha kitöltöd a napjaidat, sokkal gyorsabban telnek ám, főleg, ha olyasmit csinálsz, amit szeretsz.

 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: