Új privát üzeneted érkezett!

@ivi29:
Köszi a jó kívánságot, én is drukkolok, hátha a jó levegő és a más környezet segít.
Nálam most az van, hogy tegnap kellett volna megjönnie, nem jött. Ma reggel azt hittem elönt a vér, de semmi. Fáj a fejem, álmos vagyok állandóan. A hasam fáj mintha meg akarna folyamatosan jönni. De a tesz negatív. Bár hétfőn csináltam, nem tudom van e értelme még csinálni. Most a havimat várom :-)
 


@ewuss28:


Nekem ovukor is szokott fájni, illetve mielőtt megjön, akkor is. Hol erősebben, hol enyhébben, szerintem hormonszinttől függ, ne aggódj miatta!
A hőmérsékletedet szoktad mérni? Abból elég jól látszik, mikor volt peteérés, ha volt. 



@chilipepper:
Nekem eddig sose fájt csak menzi elött. Most meg is van duzzadva a fèrjem meg is jegyezte h mennyivel nagyobbak. Szoktam mèrni a höt de most ez egy laza hònap. Költözködünk ès nincs energiám erre is figyelni így felfüggesztettem egy kicsit.
 
 

 
 

@ewuss28:
Hát, simán lehet, hogy jót jelent :)
Amikor pozit teszteltem nekem nagyon hamar voltak tüneteim, leginkább brutál csípőfájdalom, kemény has érzés és óriásira nőtt cicik.
Szóval simán lehet, hogy már van egy kis lakód :)


Na miújság csajok? Az előjelek hoztak valahol pozitív tesztet?
 
 


@vivi93:
Ma reggelre mensit. :-( Sebaj, pár nap és új esélyek! ;-)
 


Sziasztok,sajnos ez a mostani hónap sem a szerencsés volt. Holnap megyek dokihoz a vèr eredmenyeinmel,hogy értékelje ki.Sajnos meg vagyok fázva, reméljük ennek nem lesz hatása a vasárnapi peteeresre.

Zsuzsu
Így van, új hónap új esélyek.


@zsuzsi94: így igaz, új esélyek:-) gyorsan telnek a napok, egykettőre a következő ciklus vége lesz és lehet tesztelni:-)

@szanimanika: épp ellenkezőleg, a kicsit legyengült immunrendszer állítólag direkt jó, mert több katona tud bejutni, nem harcol a női szervezet olyan erővel a bejutó hadseregek ellen.  Hajrá hétvége!:-) 

hogy vagytok kismamik? Bírjátok a meleget? gömbölyödtök már szépen?:-))
 
 


Sziasztok, újként csatlakoznék.
Ez a második próbálkozós hónapunk, jó volna beszélgetni másokkal a dologról.
38 éves vagyok és negyedik babát tervezünk, de nem jött mind simán, volt akire 2 évet vártunk és csak egy kisebb műtét segítségével jött össze.

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
 
 


@zsuzsu84:


Oh, sajnálom :( De, közelítsd meg más honnan, most van egy újabb hónap várakozás  


@pelle:


A meleggel nincsen gondom, inkább hőhullámaim vannak. Engem a hányingeres, hányás, szédülés az ami jobban megvisel. Nem gondoltam volna, hogy ennyire korán jelentkzeni fog. PApíron, ugye csütörtökön leszek 8 hetes, de majd uh alapján derül ki pontosan mennyi azaz annyi, én meg valahogy úgy gondoltam, hogy majd az első trimeszter második szakaszában fog inkább rámtörni. Meg pozitívan álltam hozzá, mert sose voltam az az émelygős típus, ezekszerint ez nem ezen múlik  Nah mindegy ^^ Hasam még nincs, bár egyébként se vagyok lapos hasú, úgyhogy később fog úgy is meglátszani  
Hogy van a kiskutya?  


@áfi:


Üdv közöttünk. Sok sikert és mihamarabbi pozitív tesztet :) 


 
 


@pelle:
Én nehezen viselem a meleget. Ma már 23+3ak vagyunk és tuti kiscsaj De ő se kedveli a meleget. Sokkal nyugisabb ha ennyire meleg van. Amint volt egy kis lehülés hiperaktív volt
 
 


@pelle: én csak az éjszakákat bírom nehezen. Tegnap voltam UH-n, 16+3, és szerintem épp pihent, mert összekucorodva bujkált nagyon édes volt, sajnáltam hogy megzavarjuk. 81 gramm, de már 2 hete érzem ha helyet változtat vagy forgolódik, mi lesz később

Áfi, üdv köztünk, és sok sikert! Kívánom, hogy mihamarabb anyuka lehess!

 


Sziasztok!

Én hétfőn voltam 12. heti kombinált teszten és genetikai UH-n, előbbi eredményeit még várom a hétre, utóbbi fantasztikus élmény volt :) Hogy már milyen cukiiiiiiii, hogy mindene megvan, meg ahogy ott szegény össze-vissza lötykölődött bennem, miközben röhögtem az orvoson, meg azon, hogy milyen aranyos. És persze sosem akart úgy pózolni ahogy mondták neki, szóval büszke voltam rá, hogy még véleménye sincs, de már ellenáll. :)

Az UH-s szerint tökéletes, remélem, h ennek majd a kombiteszt eredménye sem mond ellent. Ami meglepő, hogy 1 héttel idősebb terhes lettem az UH alatt, mint eddig számoltuk, eszerint most 13-1, és dec 26-ra írtak ki, így szerencsére senkinek sem kell ajándékot vennem asszem :) 

A doki szerint 70%, h kisfiú (nyuuu), de azért nem iszom előre a medve nővére a 18. hétig, mert olvastam már cifra sztorikat. Ja, és a 4D-s képen úgy tartja a kezeit, mint egy rocksztár!

Én pedig még "tartom" a kezdeti súlyom, terhespocak sincs még, de cserébe egy zacskó győri édes keksztől is képes vagyok felpuffadni. De amúgy jól vagyok! És a hétvégén mondjuk el a családnak, barátoknak a hírt, eddig rajtunk kívül senki sem tudta, nagyon izgi, alig várom.

Boldog babavárást a babásoknak, 2 csíkot a várakozóknak!


 
 


Sziasztok, új csatlakozóként nagy gratula a babócaváróknak! :) 


Mi még csak február óta próbálkozunk, de nem jártunk sikerrel :( bár az előző ciklusban sok gyanús jelet véltem felfedezni/érezni...még késett is 4 napot, pedig eddig soha semmi gond nem volt a ciklusommal: óramű pontossággal érkezett; a tesztek rendre negatívak lettek, végül meg is jött. De nem úgy ahogy szokott, sokkal nagyobb fájdalommal, tovább is tartott, stb...


Ezért úgy döntöttünk, hogy hiába mondják, hogy "várni kell egy évet", "meg normális, ha nem jön össze pár hónapon belül"; nem várunk, kivizsgáltatom magam. A nagy projekt előtt voltam már nőgyógyászati vizsgálaton (UH, szűrések), akkor, ott mindent rendben találtak. Tegnap voltam vér- és vizeletvizsgálaton, és eléggé meglepő eredményeket kaptam, ami alapján úgy néz ki, hogy inzulinrezisztenciám van. :S úgyhogy most további vizsgálatok következnek, életmódváltás. Remélem ezek után sikerrel járunk és még idén babócavárók leszünk


A sorstársaimnak üzenem, hogy megéri minél korábban kivizsgáltatni magatok (és a párotokat), mert jobb tudni, ha gond van. 

 
 


@annie88:


Szia, üdv a csapatban és már most sok sikert kívánok és minnél több jó hírrel szolgáljanak a vizsgálatok. 


Annyit hozzátennék, hogy PCOS. Inzulinrezisztenciát és Pajzsmirigy-alulmműködést diagnosztizáltak nálam 4 hónappal ezelőtt. Akkor az orvosom konkrétan azt mondta, hogy ez egy hosszú küzdelem lesz, de semmi sem reménytelen. Próbálkozni kell! Illetve természetesen az ilyenkor szokásos további vizsgálatok, életmódváltás illetve nekem E vitamint írt fel, nem terhelt semmilyen hormongyógyszerrel. Ezek együttes hatása 3 hónappal később, a második hónapos próbálkozásunk után egy pozitív teszttel ajándékozott meg. 
Gondolhatod, hogy mekkora döbbenet és öröm volt, hiszen a számításaim valahogy úgy szóltak, hogy majd valamikor egyszer, de nem szinte azonnal! Most megyek első uh-ra 8 hetesen. 


Úgyhogy szeretném, hogyha tudnád és minden hasonló sorstárs, hogy semmi sem lehetetlen és mindenhonnan van megoldás csak a megfelelő szakembert kell ehhez felkeresni és figyelni minden információra, instrukcióra.  Kívánom, hogy legalább ilyen gyorsan sikerüljön neked is. 

 
 


Sziasztok Lányok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni ha még lehet! Gratulálok azoknak, akiknek sikerült a baba!

Férjemmel január óta próbàlkozunk, eddig sajnos sikertelenül. Természetesen voltam mindenféle kivizsgáláson (vér 5. 21. napi, vizelet, ultrahang) és a férjem is volt sperma vizsgálaton. Én egyed a peteátjárhatóságit halogatom...Szerencsére minden eredményünk tökéletes lett. Ennek ellenére mégsem akar sikerülni a baba.
Tapasztalatotokra lennék kíváncsi. Ki, meddig, mennyivel előtte nem védekezett a konkrét babatervezés előtt? Hogy jobban értsétek a kérdést, mi 3 éve nem vèdekezünk. Az előző nőgyógyászom konkrétan azzal rémisztett meg az ősszel (akik azóta leváltottam, mert egy picit pénzorientálttá vált és a pénzemért úgy éreztem nem kapom meg a megfelelő odafigyelést tőle) hogy lehetetlen hogy a 3 év alatt “nem csúszott be a baba”. Említettem neki, hogy pé napokat kerültük, még akkor nem voltunk készek egy babára, de viszont ellent sem mondtunk neki. Válasza akkor is az volt, hogy ez lehetetlen. A mondtani nőgyógyászom erre annyit mondott nincsen ezzel semmi baj.
Egy szó, mint száz, tapasztalatokra nézve ti melyik doki véleményére adnátok? Sajnos csak ez motoszkál folyamatosan a fejemben, lehet, hogy tényleg a jó eredményeim ellenére van valami rejtett probléma?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!
 


@velvet93: Szia, üdv köztünk :)
Én mindkét dokinak igazat adnék, sokmindentől függ, hogy mi az igazság. Pl most, a próbálkozós hónapokban milyen időközönként voltatok együtt? Mérsz esetleg reggeli ébredés utáni hőt? Használsz ovulációs tesztet? Nálam az volt a tapasztalat, hogy kellett a hőmérőzés, mert gyakran 4-5 nap csúszás volt 1-1 hónap peteérése közt, és simán elkerültük volna, ha csak a középidőre koncentrálunk. Rengeteg hőgörbét tanulmányoztam, és mivel minden szervezet más, van akinek közvetlenül menstruáció után van a peteérése, mégis sikerült teherbe esnie, de ugye ehhez tudni kell, mikorra időzítsük az akciókat. Szóval simán elkerülhettétek, úgy, hogy azt hittétek, jókor próbálkoztok. 


Mi 8 hónapig vártunk a kisfiamra, nekünk az vált be, hogy figyeltem a nyákot, és a tojásfehérjés nyák megjelenésétől számítva egész addig, amíg a reggeli hőm nem emelkedett a coverline fölé, legalább 2 napig, addig minden nap együtt voltunk, hol reggel, hol este, így másfél nap volt a leghosszabb pihenőidő. Ez jó sok szex volt, de megérte :D Emellett elkezdtem terhesvitamint szedni (elevit) illetve peteérés után E vitamint, mert az vastagítja a nyálkahártyát. Ha ezeket nem szeretnéd, a folsavat mindenképpen ajánlják a dokik :)
Remélem tudtam segíteni. Rengeteget olvastam ebben a témában, persze nem vagyok orvos, csak a saját tapasztalataimat tudom továbbadni, és amik a körülöttem lévők tapasztalatai. Én azt mondom, ha mindent úgy csináltok, ahogy a nagy könyvben meg van írva, és így sem jön össze, akkor 1-2 hónapnál többet nem várnék, hanem mennék további kivizsgálásra, akár egy meddőségi központba. De sikerülni fog! :)

 


@denisa84:
Köszönöm válaszod!
LH tesztet használok. Viszont soha nem volt a tesztcsík erősebb, mint a kontrollcsík. Leírásban szerepel, hogy akkor pozitív, amikor erősebb vagy majdnem olyan erős. Hát én mindíg a majdnem olyan erősig jutok el. 9. naptól szépen erősödik és most a legutóbbi ciklusomban a 11. napon volt a legerősebb, utána szépen lassan esett vissza. Az 1-2 naponta vagyunk együtt a férjemmel. Több helyen olvastam, hogy 2 nap az ajánlott a sperma miatt. Hőmérőzést még nem próbàltam. Macerásnak tűnik. Vagy csak így tűnik annak, hogy mèg nem próbáltam?
3. hónapja szedem a Trimesztert, arról olvastam a legjobb véleményeket. Azelőtt szedtem az Inofolicot. De ahogy elkeztem a Trimesztert nem mertem a kettőt együtt szedni. Az E vitamit kipróbàlom!!! Köszi a tippet! Viszont említetted, hogy rengeteget olvastál a témában. Most belebotlottam egy írásba, miszerint a 0-ás vércsoportúak sokkal nehezebben esnek teherbe, mint más vércsoportúak. Erről hallottál? Mert természetesen mi más lenne a vércsoportom, mint 0-ás... ez se legyen olyan egyszerű! A meddőségi központot 1 év elteltével javasolta a nődokim, mert azt mondta ez a normális várakozási idő. Természetesen ennek sem vagyunk ellene, ha oda kell menni. De bízom benne nem kerül rá sor! Igen sokat segítettél a válaszoddal, nagyon jó ez a topik! Sok hasznos info eljut a babára várókhoz
 


@velvet93: LH teszt nekem sem volt sosem egyforma erős. Vagy nem jó érzékenységű tesztet használtam, vagy csak nem termel annyi hormont a szervezetem, ezért én abbahagytam a használatát, mert idegesített plusz a hőgörbe minden infót megadott. Picit macerás mérni, ez tény, de simán hozzá lehet szokni, viszont pár szabályt muszáj betartani. Mindig ugyanabban az időpontban, legalább 5 óra alvás után kell mérni. Én a kétműszakos munkarendem miatt ezt a délelőttös héthez igazitottam, így mindig reggel fél 5kor mértem, hétvégén is, délutános héten is. Állítottam ébresztőt, mértem, beírtam az appba, majd visszaaludtam. Digitális hőmérőt használtam, és végig vártam a sok csipogást, mert elvileg kell pár perc a méréshez, de nekem így is bevált, hogy ez rövidebb. 
E vtiaminra annyiban figyelj, hogy tényleg csak Pé utáni napokban szedd, mert a ciklus elejétől használva sokaknak megnövelte a ciklus hosszát, kitolta a peteérést. Viszont a pé után szedettel minden rendben volt. 
Úgy látszik mégsem olvastam ki az internetet teljesen, ez a vércsoport téma nem jutott el hozzám ehhez nem tudok hozzászólni.
Meddőségivel én viszont nem várnék 1 évet, főleg, ha előtte abban a 3 évben nem védekeztek, csak kihagytátok a zöld napokat. Mindenhol ezt az 1 évet hajtják, hát ha valaki kibírja, ok, én így hogy idén töltöm a 35-öt, csak felrúgtam volna azt aki ezt mondta ez a ti döntésetek. Én az első 4 hónapban szinte meg se éreztem a sikertelenséget, nem aggódtam. Aztán utána... Valami átkattant, minden menstruációkor sírás, önmagam hibáztatása, vagy épp a páromé, ha túl fáradt volt az együttléthez... Szóval vigyázni kell, ne menjen a kapcsolat rovására a nagy akarás. És inkább időben kezdődjön a vizsgálat, hogy érezd, tesztek érte, akkor könnyebb elviselni. Vagy én vagyok túl érzékeny

 


Sziasztok,
de örülök az újaknak, így én is könnyebben be tudok kapcsolódni a beszélgetésbe. 
LH tesztet én is használok, és nekem is erősödik, de sosem lesz egyforma. Mondjuk én nagyon gagyit vettem, netről rendelt olcsó one step márkájút használok, így nem is várok sokat tőle. Azt a napot veszem pozitívnak ami a legerősebb. Szerencsére szabályos 28-29 naposak a ciklusaim és peteéréskor barnázni is szoktam, így vannak egyéb tüneteim is amik segítenek belőni.
Hőmérőzök is, szerintem nem macera, annyira megszoktam, már, még a szemem sincs nyitva már a számban a hőmérő. :D 
Mivel mi negyedik babával próbálkozunk, így kivizsgálásokra nem megyünk. Ha jön nagyon fogunk örülni neki, de azt nem vállaljuk be újra amit a második gyerekem előtt, egy évig jártunk orvostól orvosig, műtöttek, meddőnek nyilvánítottak, lombikidőpontunk volt mire sikerült. Igaz, utána spontán szültem 2 fiút, szóval van remény. 


Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
 
 


Denisa84
Köszi az infot a hőgörbéről! Megpróbàlkozom vele, hátha beválik.
Megnyugtattak a soraid! Komolyan!!! Tegnap nekem is megjött. Hát zokogni kezdtem a mosdóban ülve. És tényleg egyre nehezebben viselem. Azt hallom mindenhol ha rákattansz a témára nem fog menni. De valahogy a menstruáció megjöttét mindig kudarcnak élem meg. Hála Istennek a férjem mindig megnyugtat. Hogy semmi baj, majd jön ha jönni akar a baba. De valahogy akkor is nehéz megélni, de biztos a lelkem mélyén van a baj.
Mint már említettem mi kivizsgálás után fogtunk neki. Minden leletem példa értékű azt mondta a nődokim. Férjemé is. És tessék! Valami gubanc mégis csak lehet. Egyedül ami “háziorvosi” nőgyógyászati szinten elérhető vizsgálat még a petevezeték átjárhatósági. Na arra nem volt még merszem elmenni! Abban maradtunk a nődokimmal is ha egy év után nem jön a baba akkor el kell viszont mennem! Igazából korom miatt javasolta az 1 évet. Idén töltöm a 26-ot. De bízom benne nagyon, hogy sikerül.
Egyébként az E vitamintól picit tartok. Így is jó volt a laborom, azután még elkezdtem szedni a trimesztert. Abban is van. Átfutott az agyamon, hogy ezek után kell-e az nekem! Mondjuk igazából vitamin... nagy baj csak nem lehet ha ovu után kezdem el szedni. Jaaaj szólj ha rossz a gondolkodásom! Lehet most kezdődik a rákattanós időszakom!

áfi
Nekem is olyan tesztem van! Akkor a teszttel van baj nem velünk. Vagyis gonolom én! tényleg megpróbálom a hőmérőzést mostmár! köszi csajok erőt adtatok hozzá!
 


@velvet93: örülök, ha megnyugodtál fiatal vagy és erős, minden rendben lesz. Az E vitamintol ne félj, max próbálj ki egy hónapot, és ha mégsem válik be, akkor abbahagyod. Sokaknak segített, ahogy a trimeszter is. Még a D vitamin jutott eszembe, annak a szintjét még esetleg érdemes megnézni. Igaz, hogy nyár van, kapjuk a napból, de sose lehet tudni, van ismerősöm, akiknél szintén minden rendben, mégsem jön a baba, és alacsony a D vitamin szint. A vizsgálatokat is igazából így értem, hogy tovább menni picit, hátha valamit még nem néztek a dokik. Az meg hogy nagyon rástresszelsz, szerintem kivédhetetlen. Én már a nap minden percében ezzel foglalkoztam, de nekem ez esett jól. Hogy olvastam, kérdeztem, így legalább nem ért semmi sem meglepetésként. Az átjárhatóságitól sem csodálom, hogy tartasz. Biztosan nem kellemes, de talán majd elég akkor felkészülnöd rá, ha már a doki szerint is aktuális.
Mi már az inszem kapujában voltunk, ferjemnél alacsony sperma számot mutattak ki, nálam egy hormon vizsgálat magas prolaktin szintet... Aztán gondoltam nem váltom ki rá a gyógyszert amíg meg nem jön, biztos ami biztos. És nem jött így az inszem konzultáció időpontját átraktam 7 hetes babás UH-ra. Szóval sosincs lehetetlen! Drukkolok!

 


Sziasztok,
Babások,hogy bírjátok ezt a kánikulát?
MÉG nem babások, ki hol tart? Nekem mától van tojásfehérjés nyákom és az ovulációs fájdalom is azt igazolja, hogy itt az idő egy kis összebújásraBár most stratégiát váltok és szigorúan csak kétnaponta lesz összebújás,hátha ez a nyerő. Voltam szerdán orvosnál , aki megerősítette,hogy minden hormon èrtèkem határon belül van és a D vitamin szintem is jó.
Számomra ez olyan érdekes, amíg nem szerettünk volna babát és nem mélyedtem bele a témába azt hittem csak egy gondolat, ha itt lesz az idő és azonnal össze fog jönni,aztán kiderül hogy ez a folyamat mennyire komplex....Ha nem lettem volna meggyőződve, hogy nekem azonnal lesz gyerekem mihelyt zöldlàmpàt kap a projekt, akkor biztos nem várok 33 éves koromig az elsővel.
A hőgörbe szerintem nagyon hasznos, mert tényleg jól látszik belőle az ovulació.
Aki rendszeresen jár edzeni, hoy csináljátok? Vettetek vissza a terhelésből, táp.kieg.egekből?


Az E vitamint lehet szedni egész hónapban, vagy szigorúan ovulácioó utántól?


@vivi93:


köszönöm válaszod és tanácsaid, egy kicsit sikerült megnyugtatnod :) 
Jövő héten megyek szakdokihoz, remélem nincs még komolyabb gond, és diétával/edzéssel sikerül orvosolni. Lehet kérnék még tanácsokat/tippeket tőled ezzel kapcsolatban, ha nem gond. 


Veled miújság? Voltál már uh-án? Remélem minden rendben veletek.  


@denisa84:


de jó, hogy írod ezt a D-vitamin problémát. A legutóbbi laborerdményem szerint elégtelen a D- vitaminszintem is (75 nmol/L-től lenne megfelelő, nekem csak 49, 4 nmol/L), viszont a doki nekem meg se említette, hogy ez is okozhat gondod. Csak szó nélkül felírta receptre, hogy szedjem minden nap. Hát fogom is. :)


@szanimanika:


én is most ovulálok, de mi most nem tudunk összebújni, mert párom üzleti úton van. De nem is gond, mert jövő héten még kivizsgálásokra kell mennem, ill. a 21.napi hormonpanel még hátra van. 
Mi is azt hittük, hogy a NAGY elhatározás után gond nélkül lesz babánk. Ha ezt tudjuk, mi sem vártunk volna....
Nekem az edzésre azt mondta a dokim, hogy azt amit eddig is rendszeresen csináltam, azt nyugodtan folytathatom, de ne most kezdjek maratonra készülni, vagy extrém sportolni. Figyeljem a testem, és ne vigyem túlzásba. És közben is igyak rendesen. A táplálék kiegészítőkről szerintem kérdezd meg az orvosod, mert lehetnek benne olyan gyógynövények (vagy bármi egyéb), amiket nem lehet szedni vagy nem ajánlanak várandósoknak. Nekem engedi, hogy az edzés után fehérjeshaket igyak.
Hajrá hétvégén! ;) 


 






 
 


@szanimanika:


E vitamint nálam a nőgyógyászom menstruáció első napjától számolva a 14.-ik naptól mondta hogy szedjem a következő mentsruáció napjáig, és így újra és újra. 

 
 


@szanimanika:
Én is tiszta beteg vagyok! Jobbulást! ;-)
 


@pelle:
Igen tök jó lenne és már az idő is aktuális lenne. De sajna július elején mennem kell ortopédiára, beállt a derekamban a sérv, létezni alig bírtam, már jobb, de félünk lróbálkozni mert biztos elküldenek egy mrt-re vagy ct-re. Úgyhogy ismét 2hónap kilőve :-( Ha szerencsénk van akkor talán a köv.ciklus végére végzek is.
Mindenkinek jó egészséget, a próbálkozóknak pedig hajrá! ;-)
 


@áfi:
Szia, nálunk is 4.baba van terítéken. Idáig nekem mind elsőre jött, most kicsit akadozik a dolog! Hajrá! ;-)
 


Csajok, egy ideje nem voltam, a hónapban vokt egy csomó tünetem amit írtam is, a mensim is késett, bizakodtam, a tesztjeim negativak voltak. Egyik nap wc és valami nyákdugó szerű hosszú zselés valami távozott sok vérrel, ezért bementem a klinikára. A doki mondta hogy korai spontán vetélés volt :cry: Ezért nem voktam egy darabig. Kicsit összeszedtem magam, új erővel indulunk majd ismét a dolognak de amint írtam, még a derekammal le kell járnom pár vizsgálatot. Szóval mondenképp várnunk kell, de ez most jól ia jön. Eléggé hátbavágott ez a dolog, soha ilyen nekem nem volt. De gondoltam így 35 évesen már nem lesz egyszerű.
 


Sziasztok! Új tagként irok most nektek! Elsősorban gratulálnék a kismamáknak és sok sikert kivánnék a többieknek. Mi a ferjemmel most kezdtük a probálkozásunk 2. hónapját és úgy érzem bele estem abba a hibába hogy túlságosan is ráfeszültem a témára. Rengeteget olvasok a témába. Egyenlőre még nem tudom elképzelni hogy tudom lazábban venni a dolgot. Szeretném ha már ebben a hónapban kiderülne hogy egy kis baboca fejlödik bennem. Rengeteg tippet olvastam, hogyan lehet sikeresebbé tenni a próbálkozásokat de egyenlőre még nem tudom eldönteni mi igaz és mi nem. Abban kérném a segítségeteket, hogy az tényleg igaz hogy nem ajánlatos minden nap összebújni? Mi napi 1 alkalomra gondoltunk, de olvastam, hogy 2naponta érdemes, ez ovuláció előtti napokban is érvényes? Félek hogy kihagyunk olyan alkalmakat ami lehet hogy pont az a nap lenne. Válaszotokat előre is köszönöm! Szép napot! :)
 
 


Szia Anna,
én is rengeteget olvastam, és mindenhol azt írják, hogy 2 naponta ideális az együttlét, mert ha naponta együtt vagytok mondjuk a 10. naptól, a 14. napra "elfogy" az aktív spermium. Persze nem úgy értem, hogy nulla lesz, de nem termelődik olyan gyorsan újra. 

Zsuzsu,
nagyon sajnálom ami történt. :(
Ne mondj ilyet, hogy 35 évesen nem lesz egyszerű, én 38 vagyok. Mondjuk én is félek ám, hogy kicsit későn vagyok...   Úgy örülök hogy van még egy ember aki negyedik babára hajt! Így nem érzem magam ufónak. 
Ti miért döntöttetek úgy, hogy legyen még egy? Azonos neműek a csemeték? Nekem egy lányom és 2 fiam van, és olyan gyorsan megnőttek, nagyon hiányzik, hogy nincs picikém. Úgy gondoltuk, hogy hely van... 

Tök hülyeség, de én most azon kattogok, hogy júli első hetében megyünk nyaralni, és azon a héten kellene megjönnie csütörtökön. De én indulás előtt szeretném tudni (persze  ) hogy sikerült-e ez a hónap. Ha hétfő reggel elsőből tesztelek predictor early-vel az vajon kimutatja? Az van ráírva, hogy 6 nappal az elmaradó mensi előtt már kimutatja, de én ezt inkább marketingfogásnak érzem. Lehet, hogy kipróbálom a jóstesztelést, úgyis van itthon tucatszám LH tesztem... 



Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
 
 


Sziasztok,

Zsuzsu sajnálom, ami történt, de remélem mielőbb együtt örülünk a pozitív tesztednek.

Hajrá a többieknek is, mielőbbi 2 csikosat :)

Az LH tesztet egyszer próbáltam, de mint Denisanak, nekem se volt egyforma sose. A homerozes viszont bevalt, mert tudtam kb mi történik.

A meleget viszonylag jól viselem, most ez a kis lehules is jól esik. Minden rendben a kis aliennel és kiderült, hogy kisfiúnk lesz, szóval nagy az öröm :)


@annie88: Örülök, hogy sikerült megnyugtanom téged egy kicsit. :) Hasonló érzéseim voltak nekem is, mikor megtudtam, hogy mivel illetve hát mikkel kell szembenéznem. Ahogy írtam, egészen másként álltam neki az idei évnek, arról nem is beszélve, hogy amikor csak vitamint kaptam és azt mondták, hogy ideje életmódváltásba kezdeni, majdnem szemberöhögtem az orvost, mondván nem akarom elhinni, hogy "csak" ennyi. Nyilván nem csak ennyiről van szó, de amikor az ember kisbabát szeretne valami kézzelfogható dolgot szeretne, ami azonnali megoldással bír minden problémára...  
Amiben tudom, szívesen segítek, természetesen :)

Köszönöm, jól vagyok, vagyis vagyunk  Én még mindig émelygéssel és rosszullétekkel küzdök. Az UH pedig tökéletesen sikerült, és meglepő mód pontosan 8 hetes, vagyis mostmár 8+4. Hallottuk párommal a szívhangot is, ami nem akart először sikerülni, de a végére csak összejött ^^ Júli 22.-én megyek genetikai vizsgálatra, addig pedig várakozás van, ismét... 


@zsuzsu84: Gyanús volt, hogy nem voltál, abban reménykedtem, hogy valami jóhírrel szolgálsz.. de ez most megrendített.  Borzalmasan sajnálom, remélem hogy mihamarabb sikerül lelkileg és fizikailag is összeszedni magad és újult erővel próbálkozni a továbbiakban. 

 
 


Sziasztok. Nekem sajnos megjött a hétvégén. Vasárnap reggel arra ébredtem, hogy görcsöl a hasam. Bevallom nagyon megzuhantam. Egész nap zombi üzemmódban voltam és végigsírtam a délutánt. Szegény férjem próbált vígasztalni több-kevesebb sikerrel. Sztem az elmúlt hetek feszültsége is kijött most. Költöztünk két hete és sok minden rossz összejött az elmúlt hónapokban nagyon pechesek voltunk minden téren. Talán most ez volt nekem az utolsó csepp, nagyon kiborultam.  Még sajnos borúsan látom a dolgokat de majd kialszom. Új hónap, új esélyek. Talán majd most. 
 
 


Sziasztok! Nálam ma ugyanolyan erős az lh teszten mindkét csík, tegnap voltunk együtt és szerintem ma meg holnap is rágyúrunk
Pont volt itt téma az lh teszt. Én is sokat próbáltam mire nekrm a one step 20-as erősségű vàlt be, mert itt tényleg egyforma lesz a két csík. Vettem a dráge clearblut na az sose mosolygott, pedig akkor csinàltam mikot tuti h peteérésem volt. Szóval ezt is ki kell tpasztalni, de szerintem megéri, főleg h nekem minden hónapban máskor van az ovu, mert sajnos nem egyforma hosszúak a cikulsaim. Mérem a hőmet is, de az meg szerintem csak utólag igazolja h megvolt az ovu, mikor felmegy a hőm, de akkor ugye elvileg már késő....

picibaba.hu vonalzó


@denisa84:
Köszönöm, hogy drukkolsz, kedves vagy!!!
Most megnéztem a D vitamint a laboros leletemen, ahogy javasoltad. Pont az arany közép úton van! Nagyon örülök, hogy nektek sikerült a baba, plàne abban a szituban! Tényleg nagy meglepetés lehetett!

@anna08
Az ajánlatos együttlétről én is 2 naponkénti alkalmat olvastam több helyen. A sperma minősége miatt. És javallot a kb. Ovu előtti 5 és utána 5 napban. De állítólag a legnagyobb esélye a fogantatásra az ovu előttieknek van. Legjobb ha a kis katonák várakoznak a petesejtre, mivel ők több mint 2 napig is életképesek. A petesejt sokkal kevesebb max 1 napig. És azt is vegyük számításba, hogy a spermáknak “elég hosszú utat” kell megtenniük míg elérnek a petesejtig. De hozzáteszem ezeket olvastam. Egyedül a 2 napot támasztotta alá nődoki, higy az a legideálisabb.

@zsuzsu84
Nagyon sajnàlom, a veled történteket!! Sok erőt kívánok neked!!!!
 


@napraforgo85:
Nekem is 20-as one step van. Nem vált be sajnos! Nem volt egyforma 2 csíkom :-( csatolok képet. A 11. napi a max erősségű. Pedig leírásnak megfelelően csinàlom. Most megpróbálkozom a hőmérőzéssel. Hátha :-)
 


Köszönöm a segítséget! Remélem eredményesen zárjuk a honapot! :)
 
 


Nos, azt kell hogy mondjam elkapott az első hormontúltengéstől kitörő sírógörcs, félelmekkel, aggodalommal teli érzelemhullám  Szerencsére Párom dolgozik, úgyhogy csak közvetve jutott el hozzá a dolog. 
Napok óta bújom a kórházakat, lehetőségeket és én ennyire elkeserítő dologgal még nem találkoztam, mint amit tapasztaltam/olvastam... szóval urrá lett rajtam a teljes pánik.... 

Már megnyugodtam  Illetve segítségemre volt nagyjából 20 nő, aki leírta véleményét, ami pozitívan hatott rám 

Csak gondoltam egy gyors helyzetjelentéssel szolgálok 

 
 


Ewuss,
nagyon sajnálom, hogy nem sikerült! 

Napraforgó,
nekem is 20-as one step van, de nekem se lett még egyforma a két csík. Honnan rendelted? Én az első adagot a fertinetről, most rendeltem ebay-ről is (ugyanilyet, bár már inkább wondfo-t rendelnék, mindegy) hátha nem is ugyanaz. Persze a csomagolása ugyanolyan, de valahol olvastam, hogy ki lehet fogni jó meg rossz szériákat...
Nagyon szorítok neked! 
A vonalzódat nem akarod lecserélni? 



Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
 
 


Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni tapasztalataitokkal?
28. ciklusnapon jobb petefészekben 2 db.27mm-és tüsző, bal petefészekben 1db 27mm-es tüsző. Ebből lehet még baba? Volt már valaki így?
Clostilbegytet kaptam,menzesz 3. napjától 2x1-et kellett szednem 5 napon keresztül.Lett is egy szép domináns tüsző,ami a 15. napon meg is repedt,mellette egy 13,-és egy 9mm-es,akkor a nőgyógyász mondta,hogy ebben a ciklusban azok már felszívódnak.Hát nem így lett..,szép nagyra nőttek.Most azt mondta a dokim,hogy nyugodjak meg,akár ma is megrepedhet.Tehát várjunk 2 hetet,ha addig nem jön meg a menzeszem,norcolut....
Rákérdeztem,és határozottan állítja az orvosom,hogy nem ciszták.
 


@magdika75: Bár azt hiszem ezt az orvosod is elmagyarázta,, de azért megpróbálom én is kicsit körbejárni ezt a dolgot.  A petefészek normál működése kapcsán minden ciklusban kialakulnak folyadéktartalmú hólyagocskák, a tüszők, melyek a peteérés jelei. A kis 10 mm körüli cisztákból a ciklus közepére 20-30 mm nagyságú hólyagocskák, érett tüszők alakulnak ki. Ezek a tüszők a peteérés (ovuláció) során kidurrannak és kilökődik a petesejt a megtermékenyítésre várva. Ez mind természetes jelenség. Ha valakinek tehát a ciklus 1-16. napja között látnak egy-két legfeljebb 30 mm-es cisztát, az normális. Ez általában a következő menstruációig spontán szűnik.  Úgyhogy a méreteket illetően még nincs aggódnivalód :) Az, viszont hogy mit nevezünk cisztának és annak hány vállfaja van, hmmm... sok, és amit mi köznyelven cisztának hívunk nők, azokat a nőgyógyászok nagy része nem, vagy másként értelmez. Szóval az sem mindegy, hogy az orvos és Te valójában ugyan arról beszéltek-e. A másik, hogy a ciszta csúnya szó, de nem feltétlen és az esetek többségében még nincs mitől aggódni, ha valaki azt mondja,  hogy ciszta.  Vannak panaszaid? Fájdalom? Illetve a kórképen mi van írva? A tüsző mérete egy dolog, de itt talán nagyobb szempont az, hogy alakjában, formáját tekintve mondtak-e valamit?
 
 


Illetve még annyi, hogy esetleg mutasd meg a papírjaidat a háziorvosodnak, vagy akár kérj egy másodvéleményt másik nődokitól. Elhiszem, hogy a várakozás a legrosszabb ilyenkor.
 
 


Köszönöm az alapos választ!
Az orvosom szerint a formájuk normális,kerek...
 


Viszont én aggódom.Az az igazság,hogy a februári missed ab óta ő a harmadik orvosom.Az első útnak eresztett azzal,hogy menjek haza,próbálkozzunk,biztosan sikerül majd,ilyen előfordul.Ikreket vártam,de később megtudtam,hogy az első baba elhalása után a felszabaduló toxinok miatt halt el a másik magzat.Második nőgyógyásztól kértem hormonvizsgálatot,de mikor megkérdeztem,hogy a ciklus hanyadik napján menjek,azt felelte,hogy amikor gondolom..
 


Köszönöm az alapos választ!
Az orvosom szerint alakjában nincs semmi gond..”szabályos kerek” mind.
Akihez most járok,egy meddőségis szaktekintély,próbálok bízni benne,ő hormonvizsgálattal kezdte,és szép sorban haladunk.,mindent elmagyaráz,de még is aggódom most,hogy jó kezekben vagyok-e...Félek,hogy a két hét várakozás alatt hatalmas ciszták lesznek a tüszőkből.Egy ultrahangra visszahívhstott volna,azt gondolom.Biztosan elmegyek majd pár nap múlva egy másik orvoshoz,megnézetni.
 


Bocsi,hogy hosszú lett...Nem engedte az oldal elküldeni egyben!
 


@vivi93: tudom miről beszélsz, én végig sírtam a múlt hetet :D Gyakorlatilag mindenen, pedig abszolút nem vagyok egy sírós típus. De sebaj, lesz ez még így se :D
Milyen véleményeket olvastál? Nálunk sem jobb a helyzet, 10 nőből 11 botrányos körülményeket és utálatos dolgozókról mesél. Félek a fájdalomtól is, de leginkább a kiszolgáltatottság érzésétől, hogy nem törődnek velünk, vagy ha mégis akkor bunkón, nem kapok elég infót... Egyelőre azzal nyugtatom magam, hogy van még idő erre felkészülni, vagy talán mázlim lesz, és kedves embereket fogok ki :) De nem akarlak ám újra belelovalni, szóval remélem már tényleg megnyugodtál, csak kíváncsi vagyok :)

 


@magdika75: Oh, így viszont egészen más akkor a történet! Sajnálom. Én orvos ugyan nem vagyok, csak alapjában ismerem a dolgokat, úgyhogy sajnos az én okosságom idáig tartott. Esetleg nézess egy vérképet, 2-3 hónap alatt sok minden változhat és egy hormonvizsgálat sem utolsó, ha az se volt az elmúlt hónapokban. 
Addig viszont, míg alakjában nincsen gond, ne aggódj annyira, úgy hiszem minden rendben lesz, csak nálad kicsit lassabban indul meg a folyamat. Reméljük lesz menzesz és távoznak azok a tüszők.  Mindenképpen írj majd!


 


@denisa84: Remek  Ezen most jót derűltem így kora reggel ^^ Soha nem voltam egy sírós fajta, de rendesen kiborultam tegnap. Azt vettem észre, hogy 5 órán keresztül bújtam az internetet valami eredményt remélve, de minnél mélyebbre ástam csak annál rosszabb volt. 
Hűha, mit találtam? Szombathely, Markusovszky... tele van vele a net, a média is foglalkozott vele. Orvosok, ápolók, csecsemősök... egyik rosszabb, mint a másik, borzalmas körülmények, embersámba nem vesznek, az ellátás hanyag... és most tényleg nagyon finoman beszéltem. Első várandósságom így is megterhelő lesz, az ismeretlen mindig nehéz és már önmagában ezeket olvasni nem jó, de ahogyan órákon keresztül mást se találtam egy hihetetlen egyedüllét és tehetetlenség kerített hatalmába, mint nő. Hogyan tovább? Ott kéne szülnöm? Így? Kizárt! Néztem magánkórházat, ami van most nem elérhető... néztem Zalaegerszeget is, de ott felújítás zajlik.
Aztán este fél 7 körül elkezdtem az FB-n kutatni, találtam egy csoportot és kertelés nélkül leírtam aggályom, félelmem, hogy mit találtam... és láss csodát ma reggelre 40 nő írta le a saját tapasztalatait, véleményét... 

 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: