Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Egy kicsit eltűntem, nyaraltunk mult héten, meg probaltam leszállni erről a babás témáról. Nagyon sok ismerősömnek akkor jött össze, mikor elengedte ezt az egészet és nem foglalkozott vele annyit. Pont nyaralás alatt volt ovum, próbálkoztunk is, most várjuk, hátha eredménnyel.
@zsuzsu84:
Nagyon sajnálom, ami történt! De próbálj pozitívan állni a dolgokhoz, szerintem ez a legfontosabb. És még semmi sincs ugye veszve, össze fog jonni az a baba! Fel a fejjel!
 
 


Sziasztok, remélem jó helyen járok nálatok.

Ki mikor csinálja terhességi tesztet?

Ez az én aktuális helyzetem:
03.06-08.06 menszi
17.-19.06
 
 


@tobemom:
Elöbb elküldte ..
17.06 - 19.06 ovuláció - pozitív teszt
30.06 -án kellene megjöjjön ( remélem nem fog)
Ma reggel nagyon rosszul voltam, csináltam egy tesztet de negatív volt. Biztos még korai, de nem
Tudtam kivárni.
Ovuláció előtt volt aktus, persze nem védekezünk. Fogzásgátlót előtte nem szedtem soha. 34 éves vagyok.
Nagyon szeretnék gyermeket, keresem a jeleket és a reményt de ez a negatív teszt elbizonytalanított..
 
 

 
 

@tobemom:
*fogamzásgátlót :-)
 
 


@tobemom:
Nekem jövő hétfőn, vagyis 1-én kene megjojjon, vagy vasárnap. Lehet szombat reggel csinálok egy érzékenyet. Tudom még várni kéne, de nehéz.
 
 


@tobemom:
Szerintem még nagyon korai volt a teszt. Nem csoda, h nem lett pozitív. Ha terhes is vagy, még ennyire koran nem mutatja ki a teszt. Hetvegeig még mindenképp várj egy újabb teszttel. Es a negatív teszt még nem jelenti, h nem vagy terhes. Sok sikert kívánok hozza! Nekem is 30-ÁN vagy 1-én kell megjojjon, ugyh együtt izgulhatunk.
 
 


https://kepkuldes.com/image/H5nxJ2
Ilyen nekem a 20-as erősségű ovu teszt mikor pozitív.
Mobilról írok így nem is làtom a vonalzóm. Hol tudom azt mobilról megvàltoztatni?

picibaba.hu vonalzó


@vivi93: Valami rémlett, hogy te is Vas megyéből vagy, de nem voltam benne biztos. Vagy az is lehet, hogy nem is írtad, végülis lényegtelen, de ugyanarról a kórházról beszélünk, én is ott fogok szülni, ha nem lesz jobb alternatíva :) És milyen vélemények voltak? Mond, hogy volt köztük bíztató :D Olvastam a cikkeket én is, amikor anyukák írtak "élményeikről" meg hát minden barátnő véleménye borzalmas. Kivéve egy olyan anyukáé, akinek mindig minden pozitív, szóval ez nekem kevés :D

 


@denisa84: Kb fél órája döntöttem el, hogy Zalaegerszeget választom! Nem megyek Szombathelyre. Mostmár a 12 hetes uh-t ott fogom csinálni, mert már kaptam rá időpontot, de nem szeretnék ott szűlni. Ez egy teljesen határozott véleményem!
Ugye, ahogy mondtam rengeteg ott szülő nővel beszéltem, többségében pozitív véleményeket írtak, de ezen felül több tucat negatív kritikát, tapasztalatot olvastam, kaptam és ha ennek csak egy negyede igaz és még ki is van szinezve egy kicsit a sztori még akkor sem vagyok hajlandó bevállalni. Főleg nem első gyerekkel Úgyhogy nem!
Én most nem elriasztani szeretnélek, de nagyon szívesen írok neked privit illetve aaaa... "Baba-Mama Vas megyei Csacsogó " FB csoportba írtam egy hosszú posztot, amire kb 40 anyuka írta meg a tapasztalatait, ott többségében megkapod az összes pozitív véleményt, de van köztük negatív is, meg én írtam külön is pár anyukának és ezek együttes értékelése alapján én inkább megyek Zalaegerszegre. Mert azt hittem megnyugtattak, de nem... sajnos olyan gyomorgörcsöm van napok óta a kórház miatt, hogy nem akarok semmilyen meglepetéssel szembesülni a vajúdás vagy az ott töltött napok alatt, a hozzá nem értés, a bánásmód, a kiszolgáltatottság.. az, hogyha kérdés van nem válaszolnak, vagy csak 2 nappal később jön a segítség, a csecsemősök húzzák a szájúkat...  


Zalaegerszeg 2010ben megkapta év szülészeti címét, maximum 2 negatív kritikát találtam csak, választhatsz szülészt és szülésznőt, mindenben segítenek, megmutatják, kérdésedre válaszolnak, van tanácsadás minden téren. Szóval Szhellyel ellentétben és zalát választom. 

 
 


Hát csajok elhiszem hogy aggódtok a szülés miatt, ez egy olyan helyzet ahol az ember teljesen kiszolgáltatott, sokunknak most lesz az első ( nekem még csak elméletben), teljesen új terep.Sajnos az a tapasztalatom, hogy már ha az ember hajlandó is fizetni a magán szolgáltatásokért, akkor se kap “többet”.
Nekem is volt olyan tapasztalat, hogy az orvosomhoz bementem ,ahogy megegyeztünk, hogy nézzünk egy hormon képet, és vissza akart hívni következő hétre úgy hogy nem is kérdezte hol állok a ciklusokban, én kérdeztem, hogy nem e kellene máskor jönnöm.Most ott tartunk, hogy megnézte az eredményeim azt mondta minden ok és ha nem jön össze 3 hónapig a baba akkor ír Closty.-t ( anélkül h párom és képességei szoba kerültek volna) Szerintetek ha minden ok a vérképemen érdemes elkezdeni ezt a gyógyszert?


@szanimanika: én azt mondom, saját példánkból kiindulva, hogy nézessétek meg a férjed paramétereit. Egy spermavizsgálat se nem fájdalmas , se nem avatkozik be a természet rendjébe. Nem is egy ökör ára (kb. 15zer Ft, ha jól emlékszem), és a legtöbb helyen 1-2 órán belül megvan az eredmény. Én nem kezdeném addig saját magamat hormonnal kúrálni, amíg nem tuti, hogy nálam van a probléma.

 
 


Bazsalikom88:
Köszönöm szépen, reménykedem! :-)
 


Vivi93:
Aranyos vagy, köszi, igen már túl rajta, minden felfogás kérdése ;-) Épp most túl egy kis összebújáson :-) Pedig mint írtam nem akartunk most semmit ameddig a derekam miatti vizsgálatok le nem zajlanak. Így alakult aztán lehet a "most nem kellene" miatt fog bejönni. Mindegy hogy alakul :-D

A babásoknak kitartást ebben a hőségben, a tesztre váróknak és próbálkozóknak szorítok, az újaknak pedig üdv! ;-)
 


áfi:
:-) Én is örülök, hogy van még valaki a 4.pindurra várva. Nem tudom miért gonsolom hogy öreg vagyok, talán a sok marhaság miatt amit manapság a neten olvas az ember. Hát aztán ez az utóbbi vetélésem igazolt is egy kicsit ebből a kor... meg veszélyek blabla. :-)
Nálam 2 caajszi egy fiú, plusz páromnak van 2 előző házasságból. Szóval igazából a 6.lenne de nekem nézve a 4.
 


@zsuzsu84:
Áfi
Bicsi rányomtam a küldésre :-D
Ugyanezért döntöttünk mi is amiért ti, hiányzik a baba illat, imádom a gyerkőcöket vonz a nagy család, ja és hely is van bőven :-D Nagyon szorítok neked akkir hogy összejöjjön és jó nyaralást kívánok! :-D
 


Csajok, inkább így írom hogy köszi mindenkinek az aggódást, mert picit lemaradtam és már nem tudom utólérni a storykat lassan. :-)
 


@ivi29:
Nagyon köszönöm, igen már rajta vagyunk! ;-)
 


Ewuss, nagyon sajnálom :-( Ismerős az érzés, de így van új hónap új esélyek. Hol tartasz most a dologban?
 


@zsuzsu84: Ennek igazán örülök  Jó, hogy nem temeted magad bele hosszú távon, persze nyilván érthető lenne az is, de minnél előbb összeszedi magát az ember és előre néz, annál előbb lesz pozitív eredménye, akkor pedig már lehet örömködni. Bízom benne, hogy sikerül ^^ 

Én most jövök az udvarról, nálunk nincs kimondottan kert, mert le van térkövezve az egész, de a kerítésen meg az összes ablakban balkonládákban rengeteg virág van, és a napokban bevallom elhanyagoltam őket, úgyhogy sok volt most a munka velük, de 10 percnél többet nem tudok kint lenni egyhuzamban még most se ebbe a melegbe, megvisel. Bent egyfolytában megy a klíma, iszok, leülök egy picit aztán megyek ki újra. Még egy adag locsolás hátra van, aztán mára ennyi. Még gyorsan csinálok fasírtot a páromnak, hogy mire este hazaér legyen meg, aztán pihenőőő!
De egyébként semmi se jó, se feküdni, se ülni... pedig két napja nem émelygek és rosszul sem voltam, mégse bírok hosszú távon sehogyan se megmaradni. 

 
 


@tobemom:
Szia üdv köztünk.
Én mensi előtt, aktuális napon és utána is jó pár nappal teszteltem, de nekem csak a kimaradt után bő egy héttel volt halvány csík. Moat utóbbinál csak neg tesztjeim voltak és volt baba, orvos igazolta. Legjobb a várt mensi napján ha kimarad persze, legelőször tesztelni szerintem mert az biztos már. De látod az én esetem mutatja hogy lehet másképp. A legtutibbat bizonytalanság esetén a doki fogja mondani. ;-)
 


@szanimanika:
Igen ez igaz a szüléssel kapcsolatban, kiszolgáltatott helyzet. Én ajánlom mindenkinek az apás vagy valakivel akár rokonnal szülést mert egyedül... Én Debrecenben szültem, hááát, Németországhoz képest... Kell a papa higy rohanjon dokiért bármi van. Elég egyedül a fájdalmat elviselni, nem is képes az ember másra csak elvieselni próbálni,mert ha van olyan mázlista valaki hogy fájdalom nélkül szül 10 perc alatt... Az utolsó után azt mondtam ezt én soha többet és most mégis a próbálkozók táborát erősítem immáron negyedjére. :-D
Félni nem szabad mégha ismeretlen is a hekyzet én mindig féltem valószínű ezért szenvedtem sokat. Nyugi minden első kismamának. Nekem anno egy jófej doki azt mondta, vagy így vagy úgy de kijön, gyerek még bent soha nem maradt :-D
 


@vivi93:
Igen az a legrosszabb ha az ember benne ragad a rosszban az mindenképp megnehezíti az előre haladást. Hála pozitív ember vagyok így nincs gond ;-)

Jajj te szegény ismerem igen, ez a meleg, pff nem terhesen is iszonyat elviselni. Nagylányom szeptemberi, így vele a legnehezebb hónapokat vittem a melegben. Sok sok fokyadék, pihenés. Kell valami olyan helyzet vagy valami ami kicsit segít. Kisfiammal nekem a szoptatós párna volt a támaszom a pihenésben. Egy jó hideg limonádé egy kis relax zene csodákra képes főleg egy kellemes kád vízben. Ellazít. Próbálok tippeket adni hátha valami bejön ;-) Kitartás, hamar elrepül a nyár! Én fázni meg utálok és szülni ia hidegben :-D :-D
 


@vivi93: megnézem a csoportot, meg a kommenteket, aztán meglátjuk. Én kicsit tartok attól, hogy messze szüljek a lakhelyemtől, mert akkor meg a családom nem tudna akkor jönni amikor akar... de persze valamit valamiért. Mindenesetre próbálok nem stresszelni, mert az se segít. Annyira elkeserítő, hogy egy szülészet ilyen, hiszen új élettel találkoznak, ez egy csoda, és mégis itt szinte a legrosszabb a helyzet. Kiváncsi lennék fordított helyzetben hogy éreznék magukat azok, akik megkeserítik az anyukák életét, vagy nekik már érzéseik sincsenek?! Szomorú :(


szanimanika: egyet értek Ágival, előbb vizsgálják meg a párodat is, akkor legalább tényleg minden irányban elindultatok. Plusz én lehet leváltanám ezt a dokit, nem tűnik eléggé odafigyelőnek és hatékonynak.
 


@denisa84: Ezen a kérdéskörön én is gondolkoztam, de igazából nekem annyiból nehezebb vagy ilyen szempontból pont könnyebb, hogy távolságra Szhely és Zala is kb ugyan az, mivel én Csörötneki vagyok (Szentgotthárd mellett), hogy mindenhova utaznom kell, most akkor már tök mindegy melyik irányba indulunk. :)


Természetesen nem lebeszélni szeretnélek, a kommentek a csoportban jól szemléltetik, s bár ott mondjuk többségében pozitív írások vannak, és külön sok anyukával beszéltem illetve ahogy mondtam, sokan megkerestek, van akivel napok óta beszélgetek. Ahogy itt is beszéltük, elkeserítő a helyzet ami a kórházban folyik Szhelyen. 
Én tegnap felkerestem egy orvost, nagyon aranyos és kedves volt a telefonba, adott időpontot, úgyhogy amint megvan az uh-s papírom, mehetek is majd hozzá a leletekkel és megbeszéljük a többit. Mikor mondtam, hogy honnan jövök csak annyit mondott a telefonba, hogy nagyon sok kismamájuk van Zalába, akik Szhelyről jönnek és inkább nem kérdez semmit, mert őt háborítja fel az, hogy ezt évek óta minden szankció nélkül csinálni tudják. 

 
 


Sziasztok. Régen írtam már ide de követtelek azért titeket. Gratula és üdv az újaknak. Túl vagyunk a genetikai uh n és minden okénak tűnik. Kisfiú
Pelle: köszönöm kérdésed nem is tudom legyek e őszinte mert ebben a próbálkozók csopiban olyan rosszúl néz ki ha egy kismami nem élvezi a várandósságot. még csak 13+2 vagyok de minden bajom van. Hányinger székrekedés puffadás fáradtság szédülés kánikula stb stb...ja és állandóan éhes vagyok de minden annyira más ízű...a szüléssel én is bajban vagyok mert kiderült hogy a dokim már nem vállal szülést csak előtte utánna. Nekem ez nagyon fura. Akkor van is orvosom meg nincs is? Akkor miért is?
Ti hogy vagytok doki témában?
 
 


@gkata78:
Jajj de jóóó! Nagy gratula a pici fiúhoz :-D Nevet választottatok már? Nyugodtan írd le higy szenvedés a terhesség, főleg nyáron. Én dokival úgy voltam hogy még kiadtam egy csomó pénzt, ott se volt az első szülésemnél. De az ügyeletes doki nagyon rendes volt! Véleményem szerint sok csak a pénzre hajt és mikor ott a nagy pillanat akkor nem érnek rá. Ha tutira akar az ember menni akkor magánklinika. Ott fix hogy mindent megkap az ember lánya! A baba így is úgyis megszületik. Nekem vegyes érzés ez a fogadott doki dolog.
Tényleg oki hogy ez próbálkozó csoport de ilyenről még nem volt szó hogy ki milyen nevet választ?
 


@gkata78:
Gratulálok! 12 hetes genetikán nálunk is fiut tippeltek most meg már tuti punás szóval még ne kezdj el kék cucokat venni
Nyugi a meleget én is nehezen viselem. A terhesség nem könnyű, és szerintem mindenkinek van rosszabb napja, ne szégyenkezz emiatt. Idővel jobb lesz mikor múlnak a rosszul létek. Nálam kb 16-17 hetesen lett jobb. Most 24+4nél vagyunk már. Hihetelen. Rohan az idö...
 
 


@gkata78:
Gratulálok, üdv a fius kismamák közt :)


Köszönöm szépen. Aranyosak vagytok. Én kitartok valahogy és Nektek is minden jót kívánok
Nekünk Szabi a fiú és Nóri lett volna a lánynevünk.
Csipke5:én mindenkitől azt hallottam amúgy ha egyszer fiút mondanak az nem szokott mégis lány lenni csak fordítva. Ezek szerint még lehet Nórikám..
 
 


gkata78:  dehogy furcsa, szerintem meg éppen az lenne jó mindenkinek (a fórumon kívül is), ha őszintén beszélnének arról, hogy a várandósság azért nem mindig könnyű.  Fotós vagyok és nem tudjátok elképzelni, hány kismamába kell lelket önteni a kismama fotózásokon olyan semmiségekért, hogy elfárad, jobb ülni, milyen a lába stb stb, csomó minden, amely természetes és nincs vele semmi gond, teljesen normális, ezért is jó, hogy már többször szültem, na volt, hogy egyik terhességemnél az aranyerem jött ki, aztán ülni is alig, másiknál berepedt a köldököm körül a pocim, ezek teljesen normális, a kismamák többségénél előjövő problémák. 

Nálam új ciklus kezdődött, hátha a nyaralás, lazulás, nyár meghozza a kisbabát, július lesz a mi hónapunk:-)))

Már szabin vagyok, elsőként nagytakarítom a gardróbot, mindenféle felgyűlt dobozokat kipakolok, selejtezek, szellős térre vágyom, elolvastam Marie Kondo könyvét is, ihletet merítettem big house cleaning videókból a youtube-on.  Hogy mik vannak! Ez a youtube videós világ nekem teljesen új!


 
 


@pelle:
Úgy érzem a mi hónapunk is a Július lesz! :-)
De jó hogy fotózol, pont ezt ecseteltem a páromnak a következő pocakkal de jó lenne csináltatni egy sorozatot :-D
Apropó takarítás, mi is abban vagyunk plusz felújítunk is. Van munka rendesen!
Akkor neked is jó munkát jó nyaralást! ;-)
 


@tobemom:
Valami fejlemény nalad? Valami tünet? Nekem van ilyen, h ejjel hátfájás. Ha felállok az agyrol, megszédülés, fáradtság, de lebeszelem magam róla, h ezek tünetek lennének. Meleg van, simán lehet amiatt, meg h rossz pózban alszok. Rossz ez a par nap bizonytalanság, de most úgy éreztem abszolút, h nem jött össze. Na de hétvégén vagy hétfőn kiderül.
 
 


Én gondolkoztam lány és fiú neveken is. Bevallom, én egy nagyon picit jobban szeretném, hogy fiú legyen, mert nekem iszonyatosan jó kép volt az, hogy volt egy idősebb bátyám, aki mindig ott volt, számíthattam rá. Igaz, nekem nem volt jó a családi hátterem, így hozzájárult ez is ahhoz, hogy a bátyám volt egyszemélyben a teljes családom. De egyébként is, nekem ez az ideál kép... Nyilván nagyon fogok örülni, ha kislány lesz, szó se róla.  
Egész listám van a nevekkel, kigyűjtöttem már korábban őket, melyek tetszenek, aztán ebből válogathat a párom és akkor talán tudjuk szűkíteni, a végére meg talán meglesz A név... Mégmielőtt azt hinnétek gonosz dög vagyok, hogy a párom már csak az általam választott nevekből válogathat és ő nem tehet hozzá ehhez a listához megjegyzem, hogy nem így van, csak pusztán arról van szó, hogy ő mondott kettő-kettő nevet, de nem akarja átnyálazni a teljes keresztnév listát ^^ Úgyhogy kompromisszumot kötöttünk, és ennek ez lett a megoldása. 

Amúgymeg... a gyümölcslevesen és a paradicsomlevesen kívül, valamint a zöldségek-gyümölcsök kombón túl más nem marad meg bennem vagy egyszerűen nem kívánom. Szóval nálam a vitaminpótlással biztos nincs gond, hát ahúsevés meg most háttérbe szorul, mert ránézni se tudok... 

 
 


@vivi93:
Attól semmi baj nem lesz! Arra figyelj hogy elég fehérjét fogyassz. De ezt simán tudod növényekkel is pótolni.

Nálunk Asztrid lesz a kisasszony. A fiú nevünk pedig az Odin volt.

A terhesség nehézségeiről szerintem is sokkal nyiltabban kéne beszélni. A 9-12 között jó pár depresszív napom volt. És senkivel nem tudtam ezt kibeszélni. Szar anyának éreztem magam amièrt nem vagyok boldog...
 
 


Tejet iszom, igaz a napi egy kávémhoz, de már az is több, mint a semmi. Plusz a sovány túró gyümölccsel vagy savanykás, jól behűtött lekvárral még egészen elvilsehető a számomra. Szóval a fehérje is fedezve van. Nos, nem mondhatnám, hogy a kívánós stádiumban vagyok 

Csipke, egyébként ez abszolút igaz. Napjában szerintem kétszer írom le vagy mondom páromnak, hogy rosszul vagyok, s ezután mindig úgy érzem magam, hogy jó embernek "kell" a gyerek, ha erre se vagyok képes, hogy szó nélkül tűrjem ezeket az időszakokat is, mikor pontosan tudom, hogy ez bizony ezzel jár, nincs mese. Pedig, sose panaszkodásból mondom, egyszerűen csak egy tény, egy ideiglenes állapotot jelzek, s leginkább akkor is, mert megkérdik hogy vagyok... hazudnom kéne?  Valamelyik nap egy nem annyira közeli rokontól rosszalló pillantásokat és gúnyós megjegyzéseket kaptam, picit talán össze is szólalkoztunk emiatt, mert cinikusan megjegyezte, hogy bezzeg az ő terhességénél milyen jól viselt minden rosszullétet és egy szava nem volt, aztán még jól oldalba is bökte a férjét, aki erre hosszasan csak helyeselt és bólogatott. Na, nekem több se kellett! Felcsattantam! Utólag szánom-bánom, mert ez is csak a hirtelen hangulatom és az állapotom váltotta ki -persze amúgy is heves vérmérsékletű vagyok -, nade azért kikérem magamnak. 
Arról nem is beszélve, hogy annyira különfélék vagyunk, van aki meg se érzi.. anyukám egyáltalán nem volt rosszul egyetlen terhessége alatt sem, semmilyen panasza nem volt a fáradékonyságon kívül. Mindenki a környezetében riogatta, hogy biztos baj van a magzattal/babával, folyton orvoshoz meg kórházba futkostatták emiatt... és ő is megkapta a "rossz anya leszel" bélyeget, mert arra fogták, hogy nem figyeli a testi jeleit eléggé és inkább biztos elfojtja. Szeretném megnézni, hogyan tudja valaki visszatartani, hogy hánynia kell?! 


Biztos, hogy ez a társadalomban rosszul van kommunikálva, és megbélyegzik a kismamát, ha éppen nincs annyi ereje, mint korábban, van éppenséggel nem marad meg benne semmise vagy nem tud a konyha közelébe menni, mert rosszul lesz a szagoktól. Miközben ez a folyamat része és természetes velejárója, csak kinek nehezebb kinek könnyebb. Azt mondják, hogy agyban dől el... hát nem tudom.  Akkor én egy félgyenge nő vagyok...  De vállalom!


Szenvedni fogok a szülés alatt? Fájni fog? Lehet hogy kérek vagy éppen követelek fájdalomcsillapítót? Na és akkor mivan? Nem hiszem, hogy ettől én gyengébb vagy rosszabb nő és anya leszek, de ha ettől leszek rossz anya, még ezt is bevállalom!  


#nemdühöngök #dehogyisnem #hisztihelye #igazinővagyok #anyaleszek #vállalom #éljenarosszullét 

 
 


@csipke5:
Igazad van erről beszélni kell! Sajnos ez a hormonok játéka, de sok kismama nem is mer ereől beszélni pedig sokaknak még orvosi segítségre is szülsége lehet. Első babásoknak pláne nehezebb mert nincs tapasztalat, minden érzés új. Semmiképp sem szabad az embernek magát hibáztatnia, vannak nehéz időszakok, ilyenkor ki kell beszélni!
Ne érezd magad szar anyának, a szomorúság is egy érzés amit a baba érez, ezzel sincs baj hisz nem nevethetünk állandóan. Gondolj arra, hogy ott növekszik benned az a picurka, meg van az étele az itala és a védelmező anyukája melege, ennél több most nem is kell, ha sírsz ha nevetsz, akkor is imád téged és te vagy a világ legjobb anyukája számára,te vagy az édesanyja! :-)
 


@vivi93:
Tudod én ilyenkor mindig azt szoktam mondani, hülyék ellen a legjobb orvosság, a lesz@rom tabletta :-D :-D
Nem szabad semmin sem felhúznod magad, csináld mindig azt amit a szervezeted diktál és a lelki állapotod. Ha zokogni kell egy nagyot ne tartsd magadban. És ha megszólnak? Menjenek a búsba, ilyenkor rengeteg dolog ami amúgy érdekes szitukba keverhet, mind természetes. Nekem volt higy a boltban elejtettem valamit és olyan végtelen zokogásba kezdtem, mindenki nézett, hogy ez bolond? :-D De nem érdekelt, tettem ami jött.
Persze a dühödet megértem, én a kisfiam születése után voltam K. O. :-) Jött a védőnő, tudni kell itt Németben nem kötelező a védőnői látogatás, egyszer kimegy házhoz aztán ha nem akarid akkor soha többet. Zárójelben megsúgom én ennek felhőtlenül örültem. Na és azt is tudni kell hogy a németek alapból nem a testük higiéniájáról híresek, mondom a nőnek, mondja gyorsan mi van mert viszem fürdetni a gyereket. Erre rámripakodik, hogy meg ne merjem fürdetni ez az első két hétben tilos! Mondom mi vaaaaan? Mondom maga minden nap sz@rik, hugyozik és hetekig nem fürdik? Mondom ott az ajtó szép jövőt, kifele! :-D Bevágtam rá az ajtót. Na hát én sem vagyok nyugis természetű, ikyen szituban hamar pattanok, de szerintem igazam volt. Mostmár vicces a dolog, ott abban a pillanatban nem volt az. Hideg is volt, fáradt kimerült voltam, etetés előtti fürdésre készültünk, ki ne lenne ideges ha egy hülye okoskodik? :-D Végülis lenyugtáztam magamban hogy minden okés. Megnyugodtam. Minden ment tovább misolygósan. Hát ilyenek ezek a fránya hormonok. Rengeteg sztorim van 3 gyerek után, gonsolom másnak is vannak ilyenek.
Ha bármi gond van szívesen segítek! ;-)
 


Sziasztok, valaki aki jövő hét végére vagy azutáni hét elejére nem várja?Nekem 8. a a piros betűs nap. szerintetek van köze a repülèsnek a fogantatás hoz?(nem apukàval utazom sajnos:)ezért a hatásaira lennék kiváncsi) Mi január óta próbálkozunk és eddig mindig olyan szerencsétlenül jött ki,hogy a ciklus második felében repülővel kellett mennem valahova.szerintetek lehet ez az ok,hogy még mindig nem jártunk szerencsével? Sajnos jövő het kedden is utazom (munka miatt)


@denisa84:
Köszi a tippet csajok! Én is így tartom logikusnak.
Van egy olyan érzésem ,hogy az orvosok általában randomra kiírnak vizsgálatokat és nem követnek egy standard szisztémát, pl; kizárom A,B,C t aztán jöhetnek a hormonok, mert mi van ha a huvelyvaladekom megöl mindenkit, aztán akkor mindegy hogy milyen peteim állnak rendelkezésre....
De most nekem kellene összeállítani a vizsgálati tervem úgy hogy nem értek hozzá?!?! Ez szomoru


Sziasztok!


Ki hogy van?
Én rosszul. Most jött el az a korszak úgy érzem, hogy minden kijön, semmi nem akar megmaradni bennem. A napi egy kávét sem veszi már be a gyomrom, jön is vissza, úgyhogy nem próbálkozom, most valahogy kávé nélkül kell túlélnem a napokat. 
Itthonról dolgozva azt hittem könnyű lesz ezeket a heteket átvészelni, de mikor hívás közben jön rád a rosszullét és szaladnál a wc-re, de nem tudsz, az ügyfélnek pedig nem mondhatod, hogy éppen terhes vagy és rókáznod kéne... Életem egyik legrosszabb élménye most ez a rosszullét... 

Remélem csajok sok pozitív teszt lesz ebben a hónapban. 

 
 


@vivi93:
Ha nem magas a vérnyomásod akkor nyugodtan kólázhatsz is! Nekem sokat segít a mai napig pedig mi már a kezdeti nehézségeken túl vagyunk. plusz a gyömbér. Én a verbana gyömbéres cukorkáján éltem nekem kb a 16.hét utàn lett jobb. Persze nèha még mostanság is van hányingerem. (25+1) Bàr nálam a szédelgés gázabb. Nagyon alacsony a vérnyomásom.
 
 


@csipke5: Milyen igazad van! Köszi! Nem, szerencsére nincsenek vérnyomásproblémáim, csak hát párom kikötötte, hogy napi egy kávé, cola nuku. De most megmondom, hogyha a cola bennem marad, akkor legalább azt had igyam már.  Gyerekként is, a hányingerre colát javasolt az orvos emlékszem, nagymamám fel is volt háborodva, hogy  milyen gyógyítás ez.   A cukorkát is kipróbálom, mert bár szeretem a gyömbért, nekem a tea túl erős belőle, úgy nem ízlik, lereszelve szoktam saliba rakni.
Mindjárt az utolsó trimeszter jön, dejó neked  Igen várom már én is... 

 
 


@vivi93:
Nekem a védőnö mondta hogy nyugodtan igyak kólát persze ne napi 2litert. Nálam hiper alacsony a vérnyomás, így mehet minden kávé, kóla, cukor hogy ne essek össze Szerencsére a cukrom se magas így semmi korlát nincs. Persze nem iszok sokat egyikből se. De kávè nèlkül nem merek elindulni itthonról. Mert volt hogy nem volt időm kávézni és össze is estem....
 
 


@csipke5: Akkor tényleg ne indulj el kávé nélkül! Most ketten vagytok, még lehet a gyerek is kívánja a colát. 
Itthon "terror" van, bár még majd csak szerdán megyek védőnőhöz és háziorvoshoz, eddig nem voltam, mert szabadságon voltak, így nem kaptam semmilyen instrukciót, de cserébe párom közölte, hogy nem örülne, ha annyit kávéznék, mint eddig, úgyhogy a limitszám a napi egy. Na, most közöltem vele reggel, hogy már az sem marad meg bennem, aminek ő kifejezetten örült.  Lehet nem is kéne nekem ide orvos...  
Csak az én párom ilyen aggodalmaskodó? Persze megjegyzem, ő továbbra is dohányzik... 

 
 


@vivi93:
Hát pedig akkor ő is tehetne a kicsiért ennyit szerintem. Jelenleg egy dolgot tehetsz, azt eszel amit tudsz, és akkor amikor jól esik. Az elején ènnis fogytam 3 kilót, mert semmit nem kívántam ès nem tudtam 2 falatnál többet enni. A hányást (lekopogom) jól megúsztam. 3x hánytam csak. Nálam a fogkrém is mumus volt
Remélem jó védőnénit fogsz ki te is. Annyi rosszat hallok. Nekem hatalmas mázlim van. Hiper cuki a miénk
 
 


Hello mindenki! Kinél mi a helyzet? Tombol még a hőség? Nálunk 23 fok lesz, már csökken és lesz hűvösebb is. Így elviselhető, pedig még pocak téren semmi :-(
 


Ki fogtok röhögni  Anyósom már akkor elkezdte a kisruhákat zsákszámra gyűjteni, amikor a picúr még sehol nem volt... Ki is akasztott vele akkor jó sokszor. 
Na, most ezek a zsákok idekerültek, biztos vagyok benne, hogy egy turkálót tudnék nyitni belőle, merthogy 30 gyerekre elegendő ruha van itt úgy 5-6 éves korig, azt garantálom nektek. A legtöbbje ráadásul márkás. Elgondolkoztam, hogy biztos ruhaüzlete rabolt...  Úgyhogy válogatásba kezdtem, méret és nem szerint, mert természetesen ömlesztve vannak, szóval van feladat bőven. Tudom-tudom, még korán van, de ha egyszer ehhez van kedvem? 
 
 


@vivi93:
Azt csináld ami jól esik. Nekem bezzeg anyum azt mondogatja, hogy ráérünk még De én ma elmentem babakocsit nézni. Meg én is rucikat válogattam mert vettem barátnőmtől 74-104es rucikat én is azokat dobozoltam méret szerint.
 
 


3 napja válogatok, de még mindig nincs vége.  Ruhákon kívül, ha jól tudom van fürdetőkád, meg van itt két sterilizáló, meg kézifejő, meg bimbóvédő, cumisüvegek, hordozó, ilyen hintaszék a babaának -nem tudom nem ez a neve, de nem jut eszembe :D -... úgyhogy lehet már annyi a dolgom csak, hogy megszülöm a gyereket  
Viccet félretéve egy picit úgy érzem, hogy nem is én vagyok az anya, mert az anyósom konkrétan mindent irányítani akar. Biztos, hogy ez is a hormonok miatt van, de nem tudom leállítani, kértem már szépen többször is, már akkor gond volt ebből, mikor a gyerek még tervben sem volt... 
Imádom meg szeretem, de kezd sok lenni. Főleg úgy, hogy soha nem voltam az a fajta, aki elviseli maga körül, ha intézkednek, rendezkednek, a saját anyámtól nem viseltem, hogy megmondja mit hogyan kéne csinálnom, most az anyósomtól hogy??? Megértem őt is, mert még nincs unokája, így már remeg hogy mikor babázhat, de tegnap is rászóltam, hogy elég a gyerekholmikból, már most olyan sok, hogy több gyerekre elég lenne, de meg se hallotta. Csak jött, hogy de nála elfér, és ha több gyerek lesz?
Baj az, ha szeretném azt érezni, hogy ezaz én gyerekem? Vagyis pontosabban a páromé és az enyém? Baj, ha szeretném a szülés után az első pár napot hármasban tölteni, akkor is, ha közben a lakás "úszik".. értsd: nincs aki éppen porszívózzon, felmosson, vasaljon, főzzön? 
Bár biztos nagy segítség lesz, hogy itt van 3 faluval arébb, 10 perc alatt kocsival itt van és akkor is fog jönni amikor én nem kérem, de nem tudom miként mondjam el, hogy szeretnék egy saját családot, amiben hárman vagyunk... és ő mint nagymama jöhet, babázzon, de nem hivatlanul és még véletlenül se akadékoskodjon, ha éppen a gyereket nem úgy teszem tisztába ahogyan azt ő 40 éve megtanulta. 


Csajok.. tényleg félek... van akinek hasonló anyósa van? 

 
 


hello csajok, vettem Trimeszter vitamint, kipróbálom:-) Júliusban megyünk nagy baráti társasággal nyaralni, így ha összejön most a kisbabánk, akkor partibaba lesz, mert ez a tipikus görbe hét lesz hajnalig tartó dorbézolásokkal.  Augusztusban a Szigeten leszünk, akkor meg koncertgyerek lesz:DDD

vivi93: a legjobb út mindig az egyenes, próbálj beszélni az anyósoddal, hogy szeretnéd átélni azt az örömöt, hogy te veszel meg, szerzel be dolgokat amellett, hogy nagyon hálás vagy a sok segítségéért. Van az a mondás, hogy mindent úgy kezdj el, ahogy folytatni akarod, azaz már az elején jó lenne, ha a párod is egyértelműen lefektetne szabályokat, hogy nem jövünk ide váratlanul és te vagy a főnök, pont.  Bizony lesz néhány összezördülés, sértődés, de muszáj, muszáj, muszáj, te se stresszeld magad ilyeneken kismamaként, hogy majd hogy lesz mint lesz, ha rátokt telepszik a Mama:D

csipke5: és van már befutó babakocsi?  melyik tetszik legjobban?  Én teljesen babakocsimániás vagyok, 3 gyerekemre volt már 7 vagy nyolc babakocsim, folyton cserélem, beújítom:DDDD  Ha összejön a kistesó, megint támogatom a babakocsipiacot rendesen, azt hiszem:-)))

 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron