Új privát üzeneted érkezett!

@vivi93:
:-D Nagyon jól teszi anyós, mert ha valami nagyin fogyóeszköz gyereknél az a ruha :-D a fiamat napi 5ször kell öltöztetni, mert hol lecsöpögteti magát, hol saras, hol vizes, stb. Ráadásul úgy nőnek mint a gomba :-)
 


Sajnos még nincs befutó. De ha tudtok olyat ami max 6-7kg, 0 hónapos kortól használható és viszonylag pici akkor szóljatok Sokat fogunk tömegközlekedni így az a 3in1 ami maradt párom kisfia után az max itt a környéken lesz jó mert hatalmas és nehéz.

Vivi93: ne hagyd magad. Tudom nehéz, de neked kell most a makacsabbnak lenni. Hiszen az a legjobb a babának ami neked jó! :)
 
 


Szerintem akkor is túlzás ez a ruhamennyiség. Szóval erre a "sok" már nem szó. És igen, nő mint a gomba, tehát csak hozok egy példát: nem kell 282db rugdalozó 0-3hónapos korig. Igen, jól olvasod... Ha nem mosok három hónapon keresztül, akkor is naponta kettő totál új rugdalozót tudok ráadni a gyerekre. És akkor ez 3 hónap, egy ruhafajtából. És hozni akar még.... És szeretnék venni annak a gyereknek valamit én is, ami nem az ezredik lesz belőle. De nem ért a szép szóból, pedig kérleltem már sokféleképpen. Nem értem meg miért várja míg, míg erősebben odaszólok, akkor meg rámcsapja a kocsiajtót és elviharzik...  Nembaj, most felmegyek 4 napra Pestre, egyedül hagyom párom, biztos fog jönni anyós istápolni szegény elárvult fiát, s akkor tudnak beszélni, hogy túlzás amit művel. Úgyhogy joggal tartok én, mi lesz itt még később... 

Egyébként, csak hogy ne panaszkodásnak vegyétek minden szavam  Furcsa belegondolni, hogy már 10 hetes a kis pocaklakóm és teljesen megváltoztatja az embert, az életét. Tényleg igaz, hogyha nem is minden, de minden második gondolatom róla szól és körülötte forog. Olyan rég vártam már, s most hogy tudom, hogy van, annyira hihetetlen belegondolni. 

 
 

 
 

@vivi93:
Persze hogy túlzás, hátha a fia tud vele érdemben kommunikálni a dologról, azért igen igazad van ami sok az sok :-D Hasznos az biztos de ennyi azért nem.

Elhiszem mennyire jó érzés az, hogy ott van a baba és növekszik benned. Remélem nekem is megadja még a sors egyszer, reméljük mihamarabb hogy én is újra átélhessem ezt a kis csodát. Imádom mindhármat, de még babáznék egyet :-) Tényleg olyan hihetetlen módon repül az idő, csak a tesztekre várni nehéz. Sajnos párom sokat dolgozik és csak 2szer voltunk a "fő" időszakban együtt így nem reménykedek nagyon, de hátha, sose lehet tudni.
Van már valami kis poci? :-)
 


Sziasztok! Rég jártam a fórumon, de most visszatérek. Szeptembertől babaprojekt. Volt gondom pajzsmirigy értékekkel. Most szeretnék menni vérvételre. Szerintetek mi az az időszak, amikor a legjobban tudják
 
 


megnézni a babához a véreredményeket? Menstruáció utáni hét? Vagy rá két hét? Már annyi mindent hallottam...
 
 


@zsikus: ha női hormonsort szeretnél nézetni, akkor a ciklus 3. És 21. Napján kell menni. Pjzsmirigyet bármikor tudnak nézni, de szerintem érdemes megnézetni ezeket a ciklusfüggő hormonokat is (lh, fsh, ösztradiol, progrszteron, prolaktin)


@chilipepper:
Köszönöm! Na igen, ez a hormon dolog.... Nődokonak mondtam, hogy akkor egy hormonvizsgálatra beutalót kaphatnék-e? Azt mondta előbb menjek el endokrinológushoz (akit ő ajánlott), majd az endokrinos dokitól kapott papírral sasszézzak vissza hozzá, majd akkor ad beutalót hormonra. Mindezt kiderült külső forrásból, hogy azért, mert az említett endos doki nem adhat vérvételre beutalót. Eego otthagyok min. 10 ezret az endosnál, hogy felírja egy papírkára, hogy milyen értékeket szeretne làtni (màsfél hónap belerülni hozzà), majd menjek vissza nődokihoz x ezerért beutalóért, majd tb alapon vérvételre, ami szintén egy hónap várakozási idő, plusz 3 hétire eredményt megkapom. Röhej... Megnéztem magánba, 50-60 ezer lenne mindent megnézetni, így bepróbálkozom a háziorvosnál, hogy adjon teljes vérképre beutalót. Aztán ha az megvan, akkor magánba elmegyek a hiányzókat megnézetni, abból már látni fogjuk, hogy a pajzsmiriggyel mi van. Mindenhol ilyen nehézkes a vérvétel? Azt hallottam még, hogy menstruációkor más pajzsmirigy értékek vannak,mint amúgy. Én már nem értem. Bocsánat, ha hosszú lett. Esetleg van valaki még pajzsmirigy gonddal?
 
 


@zsikus: ez így borzalmasan hangzik. Én pár hónapja nézettem meg, magán úton, de ennyire nem volt extrém. Nődoki adott beutalót, kórházba, így semmi másért nem fizettem, csak az egy alkalom nőgyógyász. Pajzsmirigy miattit talán a háziorvos is felirhatja, a hormon sort viszont nem. Eredmény mindkét vérvétel után pár nappal volt (3. És 21. Napi) Lehet  inkább dokit kellene váltanod, ez így elég erős...

 


@denisa84: Igen, sajnos lassan megy itt minden.. :( holnap a háziorvosom helyetteséhez megyek, talán ő normális lesz. Abban reménykedek, hogy ha lát majd a nődoki pajzsmirigy eredményt a kezemben, akkor könnyebben ad hormonra beutalót majd.
 
 


@zsikus:
Szia, jelen! Ami miatt nehézkes lehet a teherbe esés az pont a pajzsmirigy. Mondjuk eddig 3 gyerekkel nem tapasztaltam, azonnal sikerült.Sokat riogattak hogy ez meg az lesz, első babámat majdnem el is vetettem. Aztán voálá, 3 makk egészséges gyerkőc van hála égnek, most van tervben a 4. Ahhoz higy kiderüljön mi van a pajzsmirigyeddel kelk egy endokrinológus, aki leveszi a vért, max egy nyaki uh-t csinál és máris kiderül. Ha más hormont akarsz nézetni, abban nem tudok segíteni sajna.
Havteherbe esel annyi a teendő, ha pajzsmirigyes vagy, hogy sűrűbben kell látogatni az endokrinológust, beállítják a gyógyszert, kész. Remélem tudtam segíteni. :-D
 


@zsikus:
Igen azt elfel3jtettem hogy a házi doki ad beutalót a szakrendelésre. Legalábbis adnia kellene :-) Anno nekem mikor kiderült hogy alul működik a pajzsmirigy, biopsziát is csináltak. Az rettenetes rossz de ki lehet bírni.
 


@zsuzsu84: Köszönöm! A "röhej" az, hogy voltam pajzsmirigy ultrahangon, ahol a doki ráírta a papíromra, hogy Hashimoto? Na kösz. Egy másik doki szerint erre nem mondaná, hogy Hashimoto. Szupi... Tele a hócipőm a dokikkal. Voltam tegnap háziorvosnál beutalóért. Jövő hét csütörtök vérvétel, a többit magánba sajnos. A tb alapú vérvételnél csak akkor néznek FT3, FT4 értéket, ha a tsh a határon kívül esik. Nekem múltkor sem esett kívül, csak akkor magán vérvétel volt, s kértem ezeket az értékeket is. Tsh-m akkor 3 felett volt picivel, erre mondta a nődoki, hogy szedjek hormon gyógyszert. FT3,4 normál tartományon belül. Nem is értem. Most már mindenre gyógyszert szedetnek? Hallottam olyat is, aki 12-es tsh-val lett terhes, sima terhesség, egèszséges baba. Szóval a 3 akkor miért volt sok annak a dokinak? Ah, kikészítenek. Én meg agyon aggódom magam, hogy mikor jöhet élesbe a babaprojekt...
 
 


@zsuzsu84: A biopszia szörnyű lehetett
 
 


Sziasztok! :) ma kellett volna megjönnie, de ez elmaradt gondoltam egyet és délutáni vizeletből csináltam egy tesztet , ami halvány csíkos lett de nem kell nagyitóval keresni.. Müllerbe vett duchesse teszt volt, van erről valami tapasztalat? Reggel csinálok mégegyet vagy holnap után csak már izgulok. Szerintetek van rá esély hogy ez fals vagy azért halvány mert még korai?
 
 


Ne haragudjatok, most olvastam a kommenteket mert egyből irni akartam izgalmamba es látom nagyon rosszkor és magyon keresztbe kéredtem :/ elnézést!!
 
 


@anna08: szia, nyugi, itt mindig lehet kérdezni a tesztet ugyan nem ismerem, de a halvány pozitív is pozitív! Hányadik napon vagy? Mindenképp ismételj majd, akár holnap vagy holnapután, és ha lehet, reggel. Ha tudsz, vegyél rossmann-os facelle-t az megbízható, és 10-es erősségű, 25-ösből pedig nekem a Gabriel vált be. Ha van rá mód, jöhet egy kép is a tesztről

 


denisa84:Tegnap ez volt a tesztem, tudom nagyon halványka, ma x-epillel reggel negatív lett :( már nem tudom mit gondoljak..
 
 


Nem tudom a kép miert nem megy..
 
 


@zsikus: a 3as TSH valóban magas, érdemes szedni rá gyógyszert. Teherbe esni lehet vele, de nagy a vetélés esélye.
Tudom, manapság divat, hogy 'csak a természetes', meg 'nem kell annyi gyógyszer' és 'nem tömöm magam hormonnal', de lehet úgy is nézni, hogy nem a középkorban vagyunk, és hál'istennek sok mindenen tud már az orvostudomány segíteni.
 
 


@anna08: az x-epil 25ös, nálam nagyon lassan lett pozitív. Próbálkozz 10-es erősségűvel. Képet meg tölts fel egy online képfeltöltőre, aztán a linket másold be ide

 


@anna08:
Rossamanos facelle 10est vegyél! Nekem az bevàlt! Se falsz pozi se falsz negativ nem volt soha vele! :) Annyi mindenen múlik hogy èppen mennyi hcgt üritesz. Drukkolok!
 
 


@agi15:


Az tényleg magas?  A papíromon a határ 0.38 - 5.33 között van, a TSH értékem 3.06 
Belgyógyász azt mondta ez rendben van. Akkor mégsem?


@chilipepper: az én dokim is ezt mondta, hogy a nőgyógyászok szeretik 2 alatt tudni ha teherbeesés a cél. Nekem 2,8 körül volt amikor sikerült a baba, szóval azért így se lehetetlen

 


Sziasztok!
Rég jártam itt (megint). Jelentem ebben a hónapban én is csatlakozok a próbálkozókhoz. annyira várom már, nagyon izgulok mikor jön össze a mi kis babócánk.
Ti hogy vagytok?


Ja azt nem írtam, a ciklusom 2. napján vagyok, szóval most tényleg nulláról kezdek.


Sziasztok! Továbbra is teljesen tanácstalan vagyok és elkezdtem nagyon elszomorodni.. :( a menstruációm még mindig késik.. szerdán ezt a tesztet sikerült csinál om: http://kepkezelo.com/images/ytjta5a24twkym5y4i34.jpg
Viszont azóta 2 negatív lett, pediga facelle tesztet probáltam ki.. volt valakivel már ilyen? Annyira megörültünk szerdán, de kezdem azt hinni hiába :(
 
 


Tudom a fenti nagyon halvány,de reméltem megerösödik :(
 
 


@denisa84 (#p5080723):
Köszi a választ! A jövő héten megyek a nőgyógyihoz a leletekkel, kiváncsi vagyok mit mond.

@anna08 szerintem ez pozitív! :) javaslom a predictor earlyt, az nagyon kis mennyiséget is kimutat!


Nagyon remélem, de mi oa lehet hogy a későbbiek negatívak? Még túl korai és kifogtam egy jó időt a pozinak vagy mi lehet? :)
 
 


@zsikus:
Ez tényleg röhej. Ha hashimoto azt jelenti h9gy autoimmun beteg vagy.Nekem is az van. Ha elfogadsz egy tanácsot, szerintem tojni mindenre. Ettől független lehetsz terhes és egészséges babád. Nekem mint mondtam 3 van, emellett. Semmi baj sem volt sem avteherbe eséssel sem a szüléssel, sem abterhesség alatt. Engem azzal riogattak hogy lehet akár 2 feje vagy 3 lába a gyereknek, az elsőt majdbem elvetettem emiatt. Szerintem hagyd a fenébe őket, próbálkozattok, kismama gondozáson úgyis látni fogják a vérvételeken ha valami nem stimm. Igazából az ideget rakják az emberbe a nagy semmiért. Szóval nyugi és babára fel! ;-)
Ja és még annyit a gyógyszerről, 20 éve szedem, kihagytam 3-4 évet, semmi bajom nem volt, mióta itt élek kint, szedtem, ismét közel 5 éve. Fél évig azt hittem hogy gyomorfertőzés, gyulladás hasnyálmirigy minden bajom volt. Egész nap öklendeztem, mire kiderült a gyógyszer a baj. Nem szedem hónapok óta és semmi bajom. :-D ennyit a gyogyikról. Ha még nincs baj a pajzsmirigyeddel igyál jódos vizet, az segít erősíteni a működést hátha akkor nem is alakul ki semmi ;-)
 


@zsikus:
Azaz, de túlélhető ;-)
 


Csajok szorítsatok! Ma kellene megjönnie. Még hála semmi. Pedig érzem :-( Hátha...
 


@agi15:
Mizujs nálatok? Vannak fejlemények? Rég olvastam felőletek! :-)
 


@zsuzsu84: nincs nálunk semmi. Nem tudom, mit és mikor írtam utoljára.
A férjem teljes andrológiai kivizsgálása megtörtént, ez alapján már biztos (legalábbis az andrológus ezt javasolta), hogy ICSI technológiával lehet csak babánk. Most vitamint szed 3 hónapig, gyulladáscsökkentőt 2 hétig, mert van egy steril gyulladása. 3 hónap múlva kontroll - ez szeptember második felében esedékes. Addig nincs mit csinálni, csak gyűjteni a pénzt... (eddig, mivel minden magán úton csináltattunk, a vizsgálatok+vitaminok már elérik a 200ezret...).
Közben én leveleztem a nőgyógyászommal, hogy esetleg néhány vizsgálatot megcsinálhatnánk előre, de még ő is csak augusztusban tér vissza a kórházi praxisába, én pedig jeleztem, hogy magánban nem szeretném, mert akkor tényleg a dárius kincse is kevés lenne. Hormonpanelt, átjárhatóságit kell csináltatnom mindenképp, és ezeket lehet OEP-finanszírozásban is. De nem tudom még pontosan, mi az, amit elfogadnak külsős helyről a SOTE-n, és mi az, amit csak saját maguknak hisznek el.
Ha szeptemberben javuló tendenciát mutatnak a férjem eredményei, akkor még lesz egy nagyobb kiadás, mert az andrológus javasolta, hogy bankoltassunk spermát, ki tudja, később viszont nem lesz-e rosszabb, és találnak-e egyáltalán használható sejteket.
Én most azt tippelem, hogy ha jövő év elején sor tud kerülni a beültetésre, akkor jók vagyunk. Majd én nyitom a 2020-as topikot :)

 
 


Chilipepper: a predictor earlyvel is negativ..nem tudom miért volt a szerdai pozitv, de kezdek letenni róla, hogy bármi is lesz... :/
 
 


@anna08: Mikor kellett volna megjönnie? Amíg nem teszi, addig nincs veszve semmi. Két dolgot tudok elképzelni, az egyik, hogy elindult a folyamat, ezért elkezdte a hcg-t termelni a szervezeted, de mégsem tapadt meg rendesen, ezért leállt. Ez nem ritka, régen is volt ilyen, csak nem tudtuk, mert nem voltak ennyire érzékeny tesztek, hogy már a menstruáció előtt mutassanak valamit. A másik, hogy a szervezeted lassabban termeli a hcg-t, vagy éppen te is azok táborát erősíted, akiknek a délutáni vizelet mutatja. Mindkettőre van ismerősöm példának, próbálj türelmes lenni. Ha van még 10es teszted, csinálj egyet délután, de ha lehet, előtte ne pisilj 4-5 órán át. Ha viszont mégis megjönne, akkor se keseregj, mert a szervezeted készen áll, a hormonok most csúcson vannak, nagyon sokan mondják, hogy egy ilyen kémiai terhesség után a következő hónap tényleg sikeres volt. Drukkolok, aztán majd írd meg mi a helyzet!

 


@anna08:
Szia. Nekem is volt egy ilyen februárban. Nekem is a dèlutáni lett halvány kèt csíkos majd a többi napon nagy negatív. Nekem sajnos nem lett baba ès azóta sem sikerült mèg. Szurkolok hogy neked ne így legyen.
 
 


@agi15:
Örülök, hogy írtál. Csak történnek dolgok, mégha sajnos nem jók is :-( Annyira sajnálom, hogy ennyi rosszon kell keresztülmennetek a csöppségért. Minden elismerésem és rengeteg erőt kitartást a továbbiakhoz és nem utolsó sorban türelmet! Nagyon drukkolok, meglátod happy end lesz a vége! ;-)
 


@anna08:
Szia! Nekem múlt hónapban volt egy nagyon korai vetélésem. Minden tesztem negatív volt, pedig volt ott valami. Kisfiammal egy héttel a ciklus elmaradása után volt egy nagyon halovány pozitívam.
Mielőbbi pozitív tesztet kívánok! ;-)
 


Sziasztok köszönöm a válaszokat! Egyenlőre nost várunk, mert a teszteléstől már begolyózunk.. :) egyébként még mindig késik, úgyhogy amíg nem jön meg él még a remény
 
 


Csajooooook! Hatalmas hírem van! Most 3 perce akkora hatalmasat poziztam! :-D
Nagyon boldogok vagyunk, remélem rendben lesz minden, ugyanis röntgenen voltam a hátam miatt és ugye akkor még nem tudtuk!
Megy3k dokihoz, de akkor is nagyon örülök! :-D
 


@zsuzsu84: jajj de jó, gratulálok!! Nem lesz semmi baj a röntgen miatt sem, szerintem az még nagyon korai fázisban lehetett. Most aztán jönnek az izgalmak, kívánom hogy könnyű terhességed legyen!

 


@zsuzsu84:gratulálok :)
 
 


@zsuzsu84: mégegyszer gratulálok :) kérdezbi akartam hogy mennyi nap késés után teszteltél? :)
 
 


@zsuzsu84:
Gratulálok!
 
 


@zsuzsu84:


Woooooow  GRATULÁLOK  Csodás hír.  Erre most jó volt feljönni ^^
Minden rendben lesz, egyet se félj, gyarapodik a "kis" család 

@anna08:


Ennek reményében reméljük, hogy nálad is pozitív lesz a teszt. Drukkolok! 


Bocsi csajok, hogy eltűntem, sok minden volt az elmúlt 2(?) hétben... 
Nagyjából 1 hete hogy nincsenek rosszulléteim, mostmár a konyhát is megtudom közelíteni. Étvágyam ugyan továbbra se sok van, gyümölcs, zöldség, paradicsomleves még mindig a napi menüm 
Most tartok 11+4 napnál, holnap megyek az első vérvételre, nos ezt kicsit se várom, mert igen rosszul viselem a vérvételt, főleg éhgyomorra, borulás lesz belőle, mint minden alkalomnál...  Nade sebaj, a terhességért meg kell szenvedni.  

 
 


zsuzsu84, ez aztán a hír, jaj, de jó!!!! nagyon gratulálok! Boldog babavárást kívánok!:-)

anna, nagyon drukkolok, hogy te is hasonló hírrel jöhess nemsokára!:-))

nálam még egy hét a tesztelésig:-)
 
 


@pelle:


Reméljük ez a hónap lesz nálatokis a nyerő 
 
 


Sziasztok Lányok!
Látom zajlik az élet. :) Gratulálok zsuzsu. :) Vivi, én is irtózok a vérvételtől, fogalmam nincs hogy fogom túlélni, amikor arra kerül majd a sor. :D
Mi már ma éjjel belevágtunk a próbálkozásba, igaz még csak a ciklusom 6. napján vagyok, de nem láttuk értelmét, hogy védekezzünk. :) Nagyon meglepődnék, ha az első hónap sikerülne. :D

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron